mm PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -Mm Acheson doet een beroep op de Westerse naties BILT Blokkade tegen de Republiek van de Zuid-Molukken VERPLEEGSTER UIT NAARDEN DOOR JONGEMAN VERMOORD DE VEEHOUDERIJ IN ZEELAND Hoofdred.. G. Billlntyn. Pl.verv.: van 1—5 regels 1.—. iedere regel W. Leertouwer en H. A Bosshardt. meer 20 cent. ..Brieven of adres 32 "i apS WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN va" V»d 25 ween, r 3.80 p. Uw.; £r. p. p. f 4.15 Giro nr. 359300 P.Z.C„ Middeiourg. per kw Losse nummers 10 cent. Bur Vlissingen Walstr 58—60. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2: Zierikzee: N ^ogardstr_CJ60^teL^6 Uiterste energie nodig om aan communisme het hoofd te bieden Dean Acheson, <le Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft in een boodschap by zijn vertrek naar Europa, de Westerse naties opgewekt hun krachten met uiterste energie te vrzamelen „om aan de werelddreiging van het communisme het hoofd te bieden." Hij zeide, dat „de vrije mensen en vrije naties overal in de eerstkomende jaren ge plaatst zullen worden voor steeds Icritieker beproevingen." „Op de driemogendheden conferentie te Londen zullen wy pogen, aldus Acheson, de mobilisatie van de morele en materiële kracht van de vrije wereld te versnellen. De vrije wereld bevat nog grote, onaangeroerde mo rele en materiële hulpbronnen. Deze moeten wij zo goed mogelyk ontwik kelen. We zouden dat ook moeten doen wanneer het internationaal communisme niet bestond. Zoals de zaken liggen moeten we het doen met de uiterste energie." Acheson zeide verder, dat de aan staande bijeenkomst van de Noord- Atlantische raad de eerste zal zijn, waarbij de twaalf ministers van bui tenlandse zaken zullen deelnemen aan een volledige, zelfstandige f be spreking van de politieke, economi sche en militaire problemen welke gemoeid zijn met de verwerkelijking van de doeleinden van het verdrag. Hij zou ook van de gelegenheid ge bruik maken om besprekingen te Pokken-lijder in wachtkamer van Londens vliegveld Anders reizigers moesten opgespoord worden. De Amsterdamse Geneeskundige Dienst heeft Zaterdag via het A.N.P. een dringende oproep laten uitgaan voor zeven K.L.M.-passagiers, die Vrijdagmorgen uit Londen op Schip hol zijn geland en van wie men het niet uitgesloten acht, dat zij met pok ken besmet zijn.- Hun werd ter be scherming van de volksgezondheid en die van hen zelf gevraagd zich onmid dellijk te melden bij de plaatselijke geneeskundige diensten of plaatselij ke gemeente-artsen om zich te laten vaccineren en 14 dagen onder medisch toezicht te blijven. Deze passagiers hebben op het vlieg veld bij Londen in een wachtkamer vertoefd, tezamen met de passagiers van een toestel, dat juist uit Calcut ta was aangekomen. Na het vertrek van het toestel voor Nedevland bleek, dat zich onder de groep uit Calcutta iemand bevond, die misschien aan pokken leed. Zondagavond hadden drie van de zeven passagiers, die op Schiphol het toestel verlaten hebben, zich nog niet gemeld. De vier andere vertonen ge lukkig geen enkel teken van besmet ting. Zij blijven echter nog onder me dische controle. Treinramp in India eist 71 doden Sabotage in het spel In India is 150 km. ten Oosten van Patna de posttrein van de Pendsjaab ontspoord, waardoor 71 personen de dood vonden en 78 verwondingen op liepen. Functionarissen te Patna hebben het vermoeden uitgesproken, dat er sabotage in het spel is, daar een maand geleden op dezelfde plaats lasplaten bleken te zijn verwijderd. Door inderhaast verrichte reparaties kon toen een ongeluk worden voor komen. De minister van wederopbouw in Bikar, die zich in de trein bevond, doch geen letsel opliep, bevestigde dit vermoeden. Wie vonden radio, radar en televisie uit De Russen De Sowjetrussische professor Alexan der Mintz heeft te Moskou in een le zing ter gelegenheid van de 55ste ver jaardag van de „uityinding van de radio door de Russische geleerde A. Popof", verklaard, dat voor de revo lutie, de Russische natuurkunde Bo ris Rozing de eerste was, die op het idee kwam electronenstralen te ge bruiken voor de televisie. Volgens professor Mintz zendt een Sowjetrus- sisch televisiestation, dat vorig jaar werd geopend, beelden uit, die scher per zijn dan waar ook ter wereld. De Sowjetrussische minister van P. T.T. schrijft in een artikel in de „Prawda", dat het eerste radar-appa raat, evenals het eerste radio-toestel, in het leven werd geroepen door ,,het Russische wetenschappelijk-techni- sche vernuft". Yehudi Menuhin pleit voor wereldregering. Na een concert te Rijssel heeft de violist Yehudi Menuhin zich uitgespro ken vóór een wereldregering en „de harmonische oplossing van wereldge schillen". „Wij wekken alle kunste naars op zich bij de wereldburgers aan te sluiten in een kruistocht voor wereldregering en alles, waartoe zij zelf en hun kunst in staat zijn. bij te dragen tot deze oplossing," aldus Me nuhin. voeren met Schuman en Bevin. Het principiële verschil tussen beide soor ten besprekingen zou hierin gelegen zijn, dat de Raad zich zou bezig hou den met de problemen van het Noord-Atlantisch gebied en dat de bespreking met Schuman en Bevin zou gaan over de kwesties van ge- meenscnappeiijk belang in alle delen der wereld. ACHESON IN PARIJS. Inmiddels is Acheson in Parijs aangekomen. De Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, David Bruce, en Harri- man, de reizende ambassadeur voor het plan Marshall, begroetten Ache son op het vliegveld. John McCloy, de Amerikaanse hoge commissaris in Duitsland, ar riveerde tien minuten eerder dan Acheson. Men verwacht te Parijs dat de Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman, Acheson zal voorstellen dat de Verenigde Staten Frankryk met een bedrag van vijf honderd millioen dollar zullen helpen in zijn strijd in Indo-China. Overeenstemming in Finland Algemene staking voorkomen. De Finse bond van vakverenigin gen en de bond van werknemers heb ben overeenstemming bereikt over een nieuwe loonovereenkomst, waar door een algemene staking, die van daag zou zijn begonnen, is voorko men. Grote brand in Canadese stad. Door een brand, die is begonnen in een zaagmolen, is thans reeds meer dan een derde van de Canadese ha venstad Rimouski, aan de mond van de St. Lawrence, in vlammen opge gaan. 900 huizen en gebouwen zijn tot nogtoe verbrand of beschadigd. Een man is in de vlammen omgekomen en minstens zeven personen zijn als gevolg van het vuur om het leven gekomen, onder meer vier kinderen, die, ingesloten door de vlammen, de rivier inliepen en verdronken. Meer dan veertig personen werden ge wond. Volgens de eerste schattingen be draagt de schade tien millioen dol lar. Botsingen te Londen tussen Meidag-betogers en politie. Het feest van de arbeid wordt in Groot-Brittannië op de eerste Zondag in Mei en niet op de eerste Mei ge vierd, Deze viering heeft gisteren te Londen tot botsingen gelei si. tussen verscheidene duizenden communisti sche betogers en leden van vakver enigingen enerzijds en de politie an derzijds. De politie had een verbod uitger vaardigd voor optochten met een po litiek karakter. De communisten trachtten toch een dergelijke optocht te houden. Hierop ontstonden botsin gen met bereden politie. De politie verscheurde de banieren der betogers en sloeg de houten stokken, waaraan zij waren bevestigd, stuk. Er werden 69 arrestaties verricht. Flessenmelk goedkoper. In het Voedselvoorzieningsblad is een verordening tot wijziging der pi'ij zen verordening 1949 consumptie- melk van het bedrijfschap voor Zuivel gepubliceerd. Krachtens deze veror dening wordt o,m. met ingang van 7 Mei 1950 de prijs van gepasteuri seerde flessenmelk in het gehele land met één cent per liter verlaagd. De prijs van gesteriliseerde melk on dergaat geen wijziging. Koelbloedige automobilist. Een automobilist uit Wassenaar moest op bevrijdingsdag bij het K.L.M.-ge- bouw in Den Haag remmen en uit halen voor een jeugdige wièlrijdster. De wagen slipte, plonste in de Ko ninginnegracht en ging kopje on der. De automobilist was koelbloedig genoeg om rustig te wachten, totdat de auto vol koud water was gelopen. Toen opende hij het portier, dook op en zwom naar de kant. Rita blijft Prinses. Rita Hayworth heeft een verslagge ver in een Parijse nachtclub meege deeld, dat de geruchten, dat zij van prins Ali Khan zou gaan scheiden, „waanzinnig" zijn. Huishoudster stichtte brand. BOOS OMDAT ZE ONTSLAGEN WAS. De Haagse politie heeft een 51-ja- rige vrouw gearresteerd, die brand heeft gesticht in het huis van haar ex-werkgever te Sclvjveningen. Zij werkte als huishoudster bij een oude heer, die haar ontsloeg. Op 5 Mei moest zij de woning van haar werk gever, die inmiddels in een zieleen- huis was opgenomen, verlaten. Uit wraak heeft deze vrouw op 4 Mei op vier plaatsen brand in de woning ge sticht. Zij gebruikte daartoe twee li ter petroleum, die zij in de bedden van drie slaapkamers en op de grond van een vierde kamer uitgoot. De buren hadden echter spoedig in de gaten, dat er brand was, zodat de brandweer in korte tijd het vuur kon blussen. Dader trachtte zichzelf van het leven te beroven. Zaterdagavond heeft een 23-jarige Haarlemse jongeman een 20-jarige ver pleegster van het Diaconessenhuis te Naarden, met wie hij enige tijd om- gang had waarvan geen der ouders overigens iets afwist op een een. zame plaats aan een wandelweg rond de oude vesting in dit Gooise stadje met een dolkmes om het leven ge- bracht. De dader. H. B,, die kortgeleden uit Indonesië repatrieerde, heeft zijn daad in dronkenschap openbaar gemaakt en getracht zich in zijn ouderlijke woning te Haarlem van het leven te benemen door zijn polsslagader door te snijden. Op liet voormalige Wuterlooplein te Djakarta had de plechtige overdracht plaats van twee K.N.I.L.-compagnieën aan de Apris. De overdracht ge schiedde door de rayon-commandant, kolonel B. P. de Vries aan de ba sis-commandant overste Taswin. Onder de aanwezigen bevonden zich ko lonel Simatupang, generaal majoor Mojet en vele Unci leden. Tydens het défilé van de twee nieuwe Apris-afdclingen, van voor naar achter: kolonel Simatupang, overste Taswin en enige andere militaire functio narissen. Zullen enige federale ministers aftreden Zondag werd medegedeeld, dat de Indonesische regering een voorlopige blokkade tegen de kortgeleden ultge. roepen „Republiek der Zuid-Moluk ken" heeft ingesteld. In een radio-uit zending van de regering werd bekend gemaakt, dat tot nader order alle luchtvaart-, scheepvaart., post- en tele graafdiensten naar de Zuid-Molukken afgelast zyn. Bij de aanvang van de opstand werd in hoge officiële kringen verklaard, dat zij een blokkade van Ambon on uitvoerbaar achtten, daar de bevol king, ofschoon er een tekort aan rijst bestaat, evenals in de Japanse bezet ting zou kunnen leven van sago en vis. In een besluit van de Noodregering van Zuid-Celebes, dat werd onderte kend door de Radja van Goa, is geheel Celebes tot provincie der Republik In donesia (Djokja) verklaard. AFTREDEN VAN MINISTERS? FEDERALE Gezaghebbende kringen voorspellen dat het verzet tegen de regeringspoli- tiek tot samensmelting van alle staten Aanval op wereldrecord vasten. De 41-jarige fakir Merindah Burmah is te Rijssel een tweede poging begonnen, het wereldre cord vasten le breken. Hij is, omringd door kronkelende slan gen, bijna naakt in een door zichtige kist op de scherven van 70 gebroken flessen gaan liggen. Op 18 Mei wordt de kist ge opend en worden de slangen, die dan de hongerdood gestorven zullen zijn, door andere vervan gen. De fakir hoopt 45 dagen zonder voedsel te kunnen blij ven. Zijn enig rantsoen zijn 80 Franse sigaretten en een paar liter zout water. -& Een week voor de verkiezingen zijn op verscheidene punten in Turije reeds incidenten uitgebroken. Te Malatja (Cen traal Anatolië) heeft een lid van dc re publikeinse volkspartij een lid van de de mocratische partij neergeschoten en opheffing van de plaatselijke be sturen binnen de komende dagen zou leiden tot het aftreden van tenminste twee leden van het federale kabinet. Reeds eerder werd vernomen, dat mi nister Anak Agoeng reeds zijn ontslag had aangeboden, tenvijl geruchten in zake een ontslagaanvraag van minister Sjafroeddin Prawiranegara en minis ter Djoenanda niet bevestigd konden worden. Weer 1800 militairen thuis gekomen. Zondagochtend zijn te Rotterdam de 1800 repatriërende militairen van het troepentransportschip „Skau- gum" ontscheept. De ontscheping duurde ongeveer drie uren. In onge veer honderd autobussen zijn de op varenden naar hun woonplaatsen vervoerd. Echtpaar gewond, zoontje gedood. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL BIJ ZWOLLE. Op de rondweg by Zwolle is Za terdag een ernstig auto-ongeluk ge beurd. De bestuurder van een kleine personenauto merkte te laat de bocht van het verkeersplein by de Meppe- lerweg. Hij trok te krachtig aan het stuur, waardoor de wagen twee maal over de kop sloeg. Het zoontje van de bestuurder V. uit Hilversum werd door het dak van de auto geslingerd en was op slag dood. De bestuurder zelf kreeg ernstige armwonden en een lichte hersenschudding. Zijn echt genote liep beenfracturen op. Pleegde Eyskens geen overleg De liberale Belgische ministers, die de helft uitmaken van het demission- naire coalitiekabinet-Eyskens, hebben de minister-president een brief ge zonden, waarin zij hem verwijten de ontbinding van het parlement gear rangeerd te hebben zonder overleg met het kabinet. De briefschrijvers wijzen „de geringste verantwoorde lijkheid voor de gevolgen" af. De ont binding van het parlement, aldus het schrijven, zal het nemen van drin gende militaire en financiële maatre gelen vertragen met als gevolg ern stige moeilijkheden voor het land- Een Catalina-vliegboot van de Austra lische luchtmacht is neergestort. Vijf le den van de bemanning kwamen om het leven en een zesde liep ernstige verwon dingen op. Enorme belangstelling voor de Holland-Fair Door Prins Bernhard geopend. Onder enorme belangstelling is de „Holland fair" te Philadelphia Zater dag door Prins Bernhard geopend. Reeds lang voor het openingsuur verdrong zich een grote menigte voor alle toegangen en nadat de Prins klokslag elf uur liet lint hod doorge knipt, werden de stands onmiddellijk belegerd door drommen nieuwsgieri gen zowel als kopers. Vooral in de levensmiddelenafdeling kwamen de verkopers handen te kort. Veel belangstelling trekt ook de afdeling kunstnijverheid, die onmid- dellyk aansluit bij de afdeling Oud- Nederlandse meesters, waarvan het centrale punt WM-dt gevormd door een kleine Rembrandt (portret van oude man), afgestaan door de New- Yorkse verzamelaar Bingham. Voor al de jongere bezoekers stellen veel belang in de collectie historische do cumenten, waaruit de eeuwenoude Nederlands-Amerikaanse verbonden heid spreekt. Sigaren voor de Paus. Paus Pius de twaalfde, die volgens de Vaticaanse autoriteiten niet rookt en nooit gerookt heeft, aanvaardde Zaterdag als geschenk van een groep pelgrims van de Philippijnen, een kistje sigaren. MINDER INTERESSE VOOR VARKENS. Het herstel va m de veestapel in Zeeland tekent zich duidelyk af in de tellingen, welke dit voorjaar werden gehouden. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft dc resultaten van deze tellingen gepubliceerd en daaraan ontlenen wij liet volgende: In Zeeland waren in Maart 1950 aanwezig 71.427 stuks rundvee (in Maart 1950: 64.472 stuks), 34.433 varkens (vorig jaar 33.093), 232.000 kippen en 2000 eenden. HET RUNDVEE. Wat het rundvee betreft, nam de hoeveelheid jongvee beneden 1 jaar aanmerkelijk toe. Waren er in Maart 1949 totaal 17.897 stuks jong vee van deze leeftijd, in Maart 1950 bedroeg dat aantal 22.293. Aan jongvee van 1 tot 2 jaar waren er in Maart 1950 totaal 16.062 stuks (vorig jaar 14.550) aanwezig. Bovendien waren 5684 stuks jongvee ouder dan twe^ jaar (vorig jaar 6333 stuks). Het totaal aan melk- en kalfkoeien beliep in Maart 1950: 23.157 stuks (vorig jaar 22.251). Het maximum aantal, dat bereikt werd in Dec. 1949 bedroeg 23.974. Het aantal stieren van een jaar en ouder kwam in Maart 1950 voor Zeeland op 880 stuks tegen 852 in Maart 1949. Er waren in Maart 1950 nog 3351 stuks mestvee, tegen 2589 stuks in Maart 1949 en '"18 stuks in Dec. 1949. Dat de veehouderij in Zeeland van kleine betekenis is in verhou ding tot die van geheel Nederland, blykt uit de totaalcijfers van Ne derland. Er waren namelyk in Maart 1950 in Nederland 2.566.495 stuks rundvee. Zeeland bezit daar van nog geen S DE VARKENS. Wat het aantal varkens betreft blijft Zeeland nog iets verder achter bij het landelijk gemiddelde. Heel Nederland was in Maart 1950 bezig totaal 1.736.699 varkens te onderhouden en daarvan leefden er 34.443 in Zeeland of nog geen 2 </c. Ook de toeneming van het aantal varkens is in vergelijking met het vo rig jaar voor Zeeland slechts gering. Klom het Nederlandse totaal van 1.08 millioen in Maart 1949 tot 1.73 mill, in Maart 1950, het Zeeuwse to taal steeg slechts van 33.093 tot 34.443. Het aantal biggen vertoont in Zee land zelfs een teruggang. In Maart 1949 waren er 8937 biggen tot 25 kg. en in Maart 1950 slechts 7438. Het totaal aantal mestvarkens (25 kg. en zwaarder) steeg van 18.679 in Maart 1949 tot 22.356 stuks in Maart 1950. Er waren in 1950 totaal 4603 fok- zeugen (vorig jaar 5437), welk aantal ook dus al een vermindering vertoon de. Het aantal dekrijpe beren nam toe van 40 tot 46. PLUIMVEE. In 1950 zijn de hoenders en eenden geteld, maar vergelijkingscijfers met Maart 1949 zijn niet beschikbaar. Er bleken in heel Nederland 9.6 mil lioen kippen te kakelen en 195.000 een den te kwaken. Aan de hanen en woerden hebben de tellers geen aandacht geschonken. Het bleek, dat Zeeland bijna 2% van de Nederlandse kippenstapel bezit namelijk 232.000 stuks en dat in het Zeeuwse waterland maar twee duizend eenden rondlopen, die 1 vormen van de Nederlandse eendenkoppels. Oude kippen zijn in Zeeland niet in trek, want er waren 138.000 kippen, die in 1948 het levenslicht zagen. Van de eenden behoorden precies de helft tot een ouder^feeneratie dan 1948. LEERZAME CIJFERS. Tot zover de cijfers van de voor jaarstelling voor rundvee, varkens en pluimvee in 1950. Het is een leerzame statistiek geworden voor Zeeland. Zij toont aan, dat de varkenshouderij reeds een afnemende tendens heeft en dat de rundveehouderij slechts heel langzaam toeneemt. Voor hij Zondagmorgen vroeg in ern stige toestand naar een Haarlems zie kenhuis werd overgebracht, heeft hij in een kort verhoor door de politie zijn daad bekend en de plaats aangegeven, waar later het lichaam van het meisje, dat in Joure woonde, door de politie is gevonden. De politie neemt aan, dat de jongen onenigheid met het meisje heeft ge kregen en daarna zijn daad heeft ge pleegd, Hij moet het hevig bloedende meisje nog een aantal meters wegge sleept en vervolgens in het riet van de vestinggracht geworpen hebben. Hierna is hij naar Haarlem terugge gaan en heeft in een café een en an der gedronken. Tegen de taxichauf feur, die hem naar zijn ouderlijke wo ning reed, vertelde hij in Naarden een meisje te hebben vermoord. De chauf feur hield dit eerst voor dronkemans praat, doch toen hij aanhield is de po litie gewaarschuwd. Deze ging ter stond naar de woning van de jonge man, waar de moeder open deed. Toen men haar zoon te spreken vroeg, ging zij naar boven en vond hem hevig bloedend in zijn bed liggen, hij had zijn polsslagader doorgesneden. Haags H.B.S.-er overviel sigarenwinkelier Maar sloeg voor diens vrouw op de vlucht. Zaterdagmorgen tegen 10 uur heeft de 18-jarige H.B.S.-er E. W. K. een roofoverval gepleegd op de siga renwinkelier V. aan de Koningin Em- makade in Den Haag. De winkelier, een goede veertiger, hoorde op een gegeven ogenblik de bel van de winkeldeur overgaan. Hij kwam uit zijn huiskamer en zag in zijn winkel een jongeman bij de kas sa achter dc toonbank staan. Hé, wat moet dat? riep de si garenwinkelier Ik moet vloeitjes hebben, zei de jongeman. Dan moet je vóór de toonbank wezen, antwoordde de winkelier. Op dat moment trok K. een dolk mes. Hij sprong op de hevig ontstel de winkelier toe. Deze bukte zich, waardoor de dolk zijn hoofd slechts schramde. In een daarop volgende worsteling werd de heer V. tegen een glas-in-lood-deur gedrongen. Toen de vrouw des huizes haar man te hulp schoot, sloeg de overval ler op de vlucht. De heer V. ging hem, ondanks enige verwondingen, achterna. Zijn geroep vestigde de aandacht van voorbijgangei-s op de vluchteling en tijdens een algemene achtervolging werd hij tenslotte in de 2de Schuytstraat gegrepen 10.000 gestolen. Te Roosendaal wisten inbrekers binnen te dringen in de kelder van een winkelpand,- waarin zich de brandkast bevond. Deze hebben zij meegenomen en weggebracht naar een veld in de omgeving. Daar heeft men de geforceerde kast teruggevon den. De gedupeerde winkelier mist een bedrag van f 10.000. Bandiet liet vingertop achter Een top van een vinger bracht de politie op het spoor van de dader van een mislukte roofoverval, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag te Boelenslaat (Fr.) werd gepleegd. Toen op die nacht nl. de oude boer P. B. de deur opende voor een be zoeker, die aanklopte, werd hij plot seling geconfronteerd met een ge maskerde bandiet, die hem de welbe kende woorden „Je geld of je leven" toebeet. Een neef van de boer echter greep een sabel en ging de man te lijf. Na een kort en fel gevecht koos de in dringer het hazenpad, waarbij hij echter een vingertop moest achter laten. De politie had aan dit stuk van overtuiging voldoende om de bijpas sende man op te sporen, nl. W. K. uit Harkema. Lijk zonder hoofd aangespoeld. Op het Noorder havenhoofd te Sche- veningen is een lijk zonder hoofd aan gespoeld. Het lichaam verkeert in verregaande staat van ontbinding. De enige kentekenen zijn een blauwe trui en een koppelriem, waaraan een beurs met Engelse pasmunt hangt. Vermoed wordt, dat men te doen heeft met het stoffelijk overschot van een Engelse zeeman. Transjordanië zal landbouwmachines kopen. De onder-minister van Landbouw van Transjordanië is met 'n delegatie, bslast met de aankoop van landbouw machines en materieel, naar Europa vertrokken. Deze delegatie zal zich eerst naar Amsterdam begeven en daarna naar Londen en Parijs. DE VOORSPELT: PLAATSELIJK ENIGE REGEN Geldig tot Maandagavond. Meest zwaar bewolkt met op vele plaatsen nu en dan enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit Noordelijke richtin gen. Weinig verandering in tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1