Toen de nood't hoogst was Nieuws uit Zeeland fccJtfoCon JIMMY BROWN, sportheld no. 1 DE INEENSTORTING. LETTY'S moeilijke KEUZE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 MEI 1950 Hongertochten - Hulp van Zweden Vliegende kruideniers Wiiue. mquari ivurui uuui ruk gezet en persoonlijk verantwooi •lyk gesteld voor het lot van de vit il lil oen Nederlanders binnen de vei en Schiphol. En in de straten van de grote steden, op de daken van de Seisweg te Middelburg wordt verbeterd. OVERDRACHT VOOR POLDER WALCHEREN AAN GEMEENTE Het gedeelte van de weg van Mid delburg naar Grijpskerke. gelegen tussen de kom van laatstgenoemde ge meente en het slachthuis te Middel burg, wordt namens de Herverkave lingscommissie verbeterd. Tussen de R.K. begraafplaats en het slachthuis is deze weg dicht bebouwd met hui zen. die voor een groot deel zo dicht aan de straat zijn gelegen, dat het on mogelijk is hier normale wegsloten aan te brengen. Vanwege de Herverkavelingscom missie zal nu bij de verbetering van dit wegvak een riolering worden aan gelegd, die wordt aangesloten op het net van Middelburg. Het in de. Seis weg tussen de Singel en het slacht huis gelegen riool zal daartoe dieper gelegd moeten worden. Tegelijkertijd zou de gemeente trottoirs willen aan brengen. hetgeen gepaard zou moeten gaan met een wijziging van het gehele dwarsprofiel, met nam$ ook de ver breding van de rijbaan. De Polder Walcheren heeft zich be reid verklaard zijn medewerking tot de uitvoering van deze werken te ver lenen, mits daaruit voor de polder geen kosten voortvloeien. Overdracht van het wegvak Singel slachthuis door de polder aan de ge meente Middelburg is zeer gewenst. Immers zou. zo zij niet tot stand zou komen, na het dieper leggen van het riool de straat eerst in haar huidige toestand hersteld moeten worden om later volgens de plannen van de ge meente te worden verbeterd. Het ge meentebestuur heeft het polderbe- stuur verzocht deze overdracht te be- DiHtfiP trnpnpn in N W "huttèlanü i vorderen, doch stelt de voorwaarde. Bene marken én Nederland dat de polder een afkoopbare jaarlijk- Denemarken en Nederland. se bjjd,.age in het ondsrhoud zal ver_ lenen. Tegen dit laatste bestaan bedenkingen, daar men vreest, dat deze voorwaarde straks zal blijken af te wijken van voorwaarden van G S. Waar deze zaak spoedeisend is, heeft het dag. be stuur van de Polder Walcheren de al gemene vergadering thans voorgesteld net onderhoud van het weggedeelte iio. aan de gemeente Middelburg over te sers terug. Montgomerv. die .uiM dragen en zich te verbinden te bevor- de oorlogscorrespondenten zit te pra- - - ten laat de delegatie een half uur huizen, juicht cn danst een den menigte, zwaaiend met alles wat ze te pakken kan krijgen, met hoeden, dassen, met gordijnen, zelfs met tafel lakens. Want iedereen beseft: dit is het begin van bet einde, Krakend stort inderdaad het Nazi- rijk ineen. In Berlijn vechten de Rus sen. Hitier pleegt zelfmoord, admi raal Dönitz volgt hem op, hele leger corpsen capituleren. In een legertent op de Lüneberger- heide staat op 3 Mei admiraal Von Friedeburg voor Veldmaarschalk Montgomery, en biedt dp capitulatie aan van drie Duitse legers, die voor de Russen vluchten. Monty weigert kortaf en eist de overgave van alle Als Von Friedenburg aarzelt, vraagt ff°ui Montgomery: „Weet U eigenlijk wel. I ifnen- hoe U er voor staat?" Hij toont de Duitse delegatie z|;n stafkaarten, verklaart haar 't hope loze van de situatie en admiraal -on Friedeburg is zo onder de indruk, (lat hy in tranen uitbarst. De volgende dag, Vrijdag 4 Mei, des namiddags te 5 uur, komen de Duit- neraaj Reichelt, de chef van Blasko- witz staf. Foulkes weigert met hem tot zaken te komen. Blaskowitz zal zelf moeten verschijnen. „Waar is Seys Inquart?" infor meert Foulkes verder. Reichelt aarzelt even, en antwoordt dei-land met epn motortorpedoboot verlaten, om zich by admiraal Dönitz te melden". Foulkes haalde de schouders op. Zaterdagmiddag, te vier uur, wordt de conferentie hei-vat. Prins Bern- DE CAPITULATIE VAN BLASKOWITZ. (Vervolg van pag. 3) In het Westen is de nood tot ongekende hoogte gestegen. Honderden zfln reeds de hongerdood gestorven, duizenden lyden aan hongeroedeem, 't spookachtige voorteken van het naderend einde. Het broodrantsoen daalt in Januari tot 500 gram per week, hetgeen betekent dat men elke dag moet zien rond te komen van anderhalf sneetje brood en een bord soep uit de Centrale Keuken. De liongeroptochten strekken zich steeds verder uit; men fietst naar Friesland, naar de Gelderse Achterhoek, naar de Wipringermeer, om tarwe en aardappelen. Sommigen komen nimmer te rug, anderen belanden in de concentratiekampen, de gelukkigsten komen met een half mud aardappelen thuis. Het Zweedse Rode Kruis snelt te hulp. Twee Zweedse schepen meren eind Januari in Delfzijl, beladen met 3800 ton levensmiddelen, waardoor in Februari margarine en „echt" wit brood bij het mager rantsoen kan wor den gevoegd. Het Zweedse witbrood... op 21 Februari wordt het voor de eer ste maal uitgereikt. Zoiets vergeet men zijn leven niet. Maar nog is voor het Westen de lij densbeker niet geledigd. Dezelfde Britten en Canadezen die voor Oost en Noord-Nederland de bevrijding brengen, sluiten voor het Westen de deur, waardoor het laatste voedsel naar binnen komt. Op 8 April moet het tijdelijk verhoogde broodrantsoen verlaagd worden tot 600 gram. op 22 April tot 400 gram. Negentien cent kost het voedsel, dat men op de weekbonnen in totaal kan kopen, negen cent brood en 10 cent aardappelen. Tot overmaat van ramp laten de Duitsers in zinneloze vernielingsdrang de juist ingezaaide Wieringermeer onder water lopen. De graanschuur van het Westen wordt in enkele uren een binnenzee. Maar de redding nadert. In Achter veld zijn geallieerden en Duitsers te zamen gekomen. West-Nederland mag niet aan de ondergang worden prys- gegeven, dus: geen verdere inundaties en snelle verbetering van de voedsel positie. Seyss Inquart wordt onder druk gezet en persooniyk verantwoor de!! mill ting Holland. Zondag 29 April vliegen geallieerde viermotorige bomenwerpers boven de nog door de Duitsers bezette Neder landse vliegvelden. De „vliegende kruideniers" komen de hongensnood lenigenDuizenden tonnen levensmid delen in blik: boter, vlees, chocolade, suiker, meel, eipoeder, suizen omlaag en boren zich in de vette klei van Ypenburg, Ockenburg, Waalhaven schraal steekt hierbij de verzameling oud-roest af, waarmee de Duitsers naar Wageningen komen rijden. v In de gelagkamer van hotel „De Wereld" staat de Duitse delegatie voor generaal Foulkes. Sti-am bren gen de heren het militair saluut. Maar eerbiediger nog wordt de Prins be groet, die zich van dit hakkengeklap niets aantrekt en laconiek een sigaret aansteekt. Generaal Foulkes leest punt voor punt de capitulatievoorwaarden voor. Een Duitse tolk vertaalt. Vervolgens gelast hij, dat de wegen naar Utrecht en Ede geopend zufien worden voor het vervoer van levensmiddelen naar het Westen. Generaal Reichelt vraagt hiervoor twee dagen tijd omdat de mynengul len moeten worden verwijderd. Dan spreekt in de Engelse taal Prins Bernhard. Hij eist de erkenning van de B.S. als geregelde strijdkrach ten, waarin Blaskowitz toestemt. Ook beveelt hij, dat de springladingen uit de dijken zullen worden verwijderd. Dan zal tot tekening worden over gegaan. Maar aan het oorspronkelijke document moeten enkele paragrapnen worden toegevoegd. Er zal een schrijf- dan: „De Rijkscommissaris heeft Ne- i '"achine moeten komen. In het leeg- - - - geplunderde Wageningen kan men echter gemakkelijker 'n landmijn dan een schrijfmachine vindenDe bij eenkomst moet worden verdaagd. Pas Zondags ondertekent Blaskowitz in het gebouw van de Landbouwho geschool het document. Voor 120.000 hard arriveert in de indrukwekkende Duitsers is de oorlog voorbij. Over de Me.rcedes, waarin tot voor kort Seys I Afsluitdijk sukkelen ze huiswaarts. Inquart placht te rijden, maar die i Nederland, gehavend, vernederd, door de B.S. werd buitgemaakt en aan 'bloedend uit duizend wonden, maar de Prins aangeboden. Ook de Buick ongebroken, herneemt zijn plaats in van Foulkes mag er zijn. Wel heel de rij der vrije volken. delegatie wachten, waarna h|j ze in zijn teut ontvangt. „Ik had Montgomery nog nooit zo rustig en zelfbewust gezien als nu" schrijft Alan Morehead. die ooggetui ge van de plechtigheid was. „Hij leid de de bijeenkomst zo ongeveer als een schoolmeester die een mondeling exa men afneemt". Morehead verklapt ook nog, dat Monty's officieren des nachts kans hadden gezien, een afschrift te be machtigen van het document, dat bij de capitulatie van Italië was opge maakt in Alexanders hoofdkwartier. Naar dit document was een soortge lijk stuk gemaakt. Even na half zeven is de bijeenkomst ten einde. Zaterdag 5 Mei, des voor middags te 8 uur, zal het vuren ge staakt worden. Meer dan een millioen militairen strekken de wapens Blaskowitz capituleert. Als een logisch gevolg van de ge beurtenissen op de vorige dag, wordt des Zaterdags General-Oberst Blas kowitz, de commandant van het 25e Duitse leger, bij Generaal Foulkes, commandant van het le Canadese Corps, ontboden, om de capitulatie voorwaarden te ondertekenen. In de morgenuren arriveert in hotel De Wereld te Wageningen de luit.-go- Advertentie Geef Uw wol weer* kleur én fleur Was Uw wol veilig in LKALIVR deren, dat G.S. eigendom, beheer onderhoud aan de gemeente zullen toewijzen. De Zeeuwse vereniging te Dordrecht. Te Dordrecht gaf de Zeeuwse Ver eniging „Luctor et Emergo" haar laatste feestavond van dit wintersei zoen. De voorzitter, de heer P. A. Versprille, heette in zijn openings woord alle aanwezigen, en in het bij zonder de afgevaardigden van de Friese en Groningse Verenigingen, hartelijk welkom. De opbrengst van een op een vorige bijeenkomst gehou den verloting, was besteed voor aan koop van een Zeeuwse vlag, die thans officieel door de voorzitter aan de vereniging werd aangeboden. Vervol gens werd na het zingen van het Zeeuwse volkslied door de toneelclub der vereniging het Zeeuwse toneel stuk: „Het leven ls een loterië", van K. Koets, opgevoerd. Dit stuk dat op Zuid-Beveland speelt werd bijzonder goed ten tonele gebracht. Nadat de voorzitter alle medewerkers hartelijk dank gebracht had. sloot hij met 'n kort woord deze goed geslaag de avond. Na afloop werd er gezellig gedanst op muziek van „De vijf varianten". Verkennersbedevaart naar O.L. Vrouwe v«.n de Polder. Zaterdag 29 en Zondag 30 Juli a s. zal de jaarlijkse verkenners-bedevaart naar de O.L. Vrouwe van den Polder worden gehouden. De intentie van de ze bedevaart is aangepast aan die van het Heilig Jaar. Meer nog dan andere jaren zal ditmaal bijzondere zorg wor den besteed aan de accentuering van het verkennerskarakter. Het bede vaartprogramma zal gedeeltelijk af gewerkt worden In Middelburg en ge deeltelijk op een mooi kampeerterrein te Vrouwenpolder. Waarschijnlijk zal ook een aantal Belgische scouts aan de bedevaart deelnemen. De Emmabloemcollecte lp Grijpsker ke heeft f 30.85 opgebracht. Arbeidsproblemen in N.-Beveland Het voorjaar, dat destijds een druk ke periode was in de landbouw, stelt thans veel minder eisen aan de zich steeds uitbreidende bevolking van Noord-Beveland. Ruim 60 arbeiders waren genoodzaakt elders werk te gaan zoeken en vonden dat voorname lijk op Walcheren, waar ze in kampen zijn ondergebracht. Speciaal voor de gehuwde arbeider, betekent dit een zwaar offer. De toenemende mechanisatie van hel eiland begint zich te doen gevoelen. Bij de aanstaande oogst zullen waar- schijnlijk 15 a 20 combines worden ge bruikt. hetgeen alleen mogelijk is op grote kapitaalkrachtige bedrijven die deze mechanisatie voordeliger kunnen doorvoeren dan het kleine bedrijf, dat op N. Beveland niet veel voorkomt. De ongunstige toekomstmogelijkhe. den zijn oorzaak dat velen de wijk hebben genomen naar de Noord-Oost polder en velen zullen hen volgen. Zo lang er echter geen mogelijkheden zijn voor een kleine industrie zullen de moeilijkheden niet worden opgelost. WALCHEREN Middelburg HENGELAARSBEZOEK AAN WALCHEREN. Circa 200 Eindhovense hengelaars bezochten Walcheren en hebben met de leden van de Middelburgse Hen gelsportvereniging een dag aan het water doorgebracht. Te 7 uur ariveerden de gasten aan het station in Middelburg. De eerste visplaats was het kanaal te Veere. De vangst was buitengewoon gering, doch dit kon de goede stemming niet verslechteren. Na gebruik van de lunch werd de tocht voortgezet naar Vrouwenpolder, waar aan het strand werd gevist, ook al weer met pover resultaat, 's Middags werd nog een tocht over Walcheren gemaakt, die dooi- de gasten zeer op prijs werd ge steld. In Westkapelle werd de nieu we dijk bezichtigd. DON BOSCO-HUIS IN GEBRUIK. Het verbouwde en opgeknapte café Amusement aan de Kinderdijk te Middelburg, is thans in gebruik ge nomen als Don Bosco-huis. waar jon gens van 10 tot 14 jaar tweemaal per week de deur open vinden en waar zij onder leiding naar hartelust handenarbeid, zoals figuurzagen, leerbewerking en schilderen, kunnen verrichten. Het doel van deze instel ling is de jongens van de straat te houden en mede te werken V: hun karaktervorming. De vroege café ruimte is in een grote zaal veran derd, waarin werkbanken, tafels en stoelen staan. De bovenverdieping, die nog niet in gebruik is genomen, wordt het domein van de R.K. ver kenners. Op aanvraag gaarne reizigersbezoek. 50 JAAR GETROUWD. Te Middelburg zullen op 9 Mei a.s. de echtparen M. Po;rtvlietWattel en J. Schoutv. d. Broeke beide hun 50-jarige echtvereniging herden ken. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen zijn gedeponeerd en terug te krijgen Zaterdagavond tussen 19 en 20 uur: diverse huissleutels, bruine portemonnaie met inhoud, padvinders- riem met mes, welpenpetje, wielplaat van auto, nieuw cahier, haakwerkje, witte mantelceintuur, hondenpenning no. 293. linnenzakje met tennisballen. Bij particulieren worden de volgende voorwerpen in bewaring gehouden. De adressen worden verstrekt op het politie bureau: licht blauw zijden sjaal: ram melaar: boodschappenmandje; blauwe kinderportemonnaie; alpino muts; zilver bon van f 1. zakdoek met f 0.15; hand veger in jutezak; donker groen kinder wantje; bruin gele want; wollen das; zakdoek; schllderstrap; klapperpistool; zwarte portemonnaie; Lipssleutel no. 5616; dubbeltje; tasje van papiertouw. padvindershoed: koffer met damesonder goed; kerkbijbelt je; hondenriem: zilver bon van f 1; bruine portemonnaie met rood; zilverbon van f 1; blauwe kinder portemonnaie met inhoud; pop; dames polshorloge; rode dames portefeuille m. inhoud; schoolétui: schroevendraaier; broche met klompjes; voetbal, (groen); puntenslijper, (groen); rijglaars; fototoe stel merk Roliflex. VEERTIG JAAR BIJ „DE BROEDERBAND". In de bovenzaal van café „De Vriendschap" te Middelburg, werd door bestuur en personeel van de coöperatie „De Broederband" het feit herdacht, dat de kruideniersbedien den L. Flipse en J. W. Jobse, werk zaam in het filiaal Lange Viele, vóór 40 jaar in dienst traden van de. ver eniging. Z|j werden toegesproken door de voorzitter, de heer P. C. Mul ler, die er op wees, dat beide jubila rissen veel lief en leed met de coö- ieratie hebben gedeeld. Vooral de aatste oorlogsjaren en de jaren daarna, waren zeer moeilijk. Namens het bestuur bood hij ieder een enve loppe met inhoud aan. De bedrijfsleider, de heer G. de Rooy, prees de |jver en trouw van de heren Flipse en Jobse en richtte te vens een hartelijk woord tot hun echtgenoten. De heer J- G. Bosdijk, chef van het filiaal Lange Viele. sprak namens het personeel van deze zaak en haalde in een geestig speechje voorvallen aan uit de loop baan van de jubilarissen. Hij bood geschenken aan. De avond werd be sloten met een gezellig samenzijn. OET STAD EN OMMELAAND. De Groningse vereniging op Wal cheren „Oet Stad en Ommelaand", hield in de Bogardzaal te Middelburg een feestavond. Na een korte verga dering werd het feestprogramma op vlotte wijze afgewerkt. Een bijzonder succes was de schets „Buurproatje". Na afloop dankte de voorzitter, de heer E. Visscher. alle medespelen den. Voor mevr. Visscher waren er bloemen. Zoutelande GEEN WETSWONING VOOR DE SCHOOL Te Zoutelande kwam de gemeente raad in openbare ziting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Medegedeeld werd dat een auto is aangekocht voor 2300 waarbij de kosten van verandering nog komen. Tevens werd medegedeeld dat binnen kort plannen zullen worden voorge legd over het herstel van de Wiïli- brordusput. Het verzoek tot deelname in een garantie voor een tentoonstelling door de Stichting Zeeland 1953 te Middel burg werd op voorstel van B. en W.. met de stemmen van de heren Wisse en Gabriëlse tegen, voor kennisgeving aangenomen. De weg, die de St. Jans- hoek doorkruist zal de naam St. Janskerkse weg krijgen, terwyl in het dorp een Quarles van Uffordweg zal komen. Het voorstel van de heer J. Rie- mens, de nieuwe weg, vanaf de Noor- dendolfer tot aan de Rijksweg, de naam Bosweg te geven werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel inzake de verbouw van het pand Smidsstraat 18 ontlokte een zeer langdurige bespreking. De meeste raadsleden achtten het niet juist dat er slechts één woning komt en geen twee, terwijl ze ook de kos ten van verbouwing te hoog vinden. Verschillende raadsleden brachten het plan naar voren om de school te ver bouwen tot verenigingslokaal en plan nen te overwegen om te komen tot de bouw van een nieuwe school. De ver bouwde school zou dan tevens dienst kunnen doen voor gymnastieklokaal en voor het kleuteronderwijs. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hij uit hetgeen de raadsleden gezegd heb ben, de conclusies trekt, dat de le den de woning willen splitsen en de vergaderruimte terug willen bren gen tot een ruimte voor 250 perso nen. De voorzitter nam daarom het voorstel terug. Wat de rekening over 1948 betreft, bedragen de inkomsten 220.043,17 en de uitgaven 235.418.46, dus 'n nadelig slot van 15.375,31. Wat de kapitaaldienst betreft bedragen de inkomsten 83.027,00, de uitgaven 87.808,43 en *t nadelig slot 4781,43. Tot leden van de commissie van on derzoek werden gekozen de heren de Visser en Riemens. Bij de rondvraag informeerde de heer Riemens naar de afsluiting van de begraafplaats. De heer Wisse bracht klachten over het schoonhou den van het slachthuis over en ves tigde de aandacht op het gevaar lijk afrijden door de jeugd van de opritten bij de duinen. Gipinge De Emmabloemcollecte heeft te Ga- pinge f 14.55 opgebracht. Veere De Emmabloemcollecte in de ge meente Veere heeft 36.55 opgebracht. EBUIUETON door MARY BURCHELL 102 „Dan moet ik gaan. Ik wil hem zien voor hij vertrekt", riep Letty uit, ter wijl haar stem van opwinding, ge paard met een gevoel van opluchting, dat merkwaardigerwijs iets pijnlijks had. beefde. „Ja, je kunt hier vannacht blijven en de vroege ochtendtrein van Bar- castle nemenbegon mevrouw Arling. „Neen, ik denk nu dadelijk per au to te gaan", viel Letty haar driftig in de rede. ..Onzin, kindlief. Je zou de halve nacht moeten doorrijden en nóg wel op een weg. die je vermoedelijk niet kent", zei mevrouw Arling levendig. „Je blijft vannacht hier en neemt de eerste trein op een onmogelijk uur als bij zevenen, maar we kunnen te lefoneren en vragen hoe laat precies. Dan ben je nog voor elven in Londen en hebt ruim tijd om hem te spreken. Jc gaat maar direct naar zijn club zijn brief is daar ook vandaan en je zult hem evengoed kunnen spreken als na een vermoeiende autotocht, waarbij je slaap tekort zou komen". Ofschoon Letty het liefst dadelijk had willen vertrekken, maakte de ge zonde zin van deze redenering wel in druk op haar. Terwijl ze nog aarzelde nam haar gastvrouw, hoewel ditmaal 70. De stadsomroeper van Workum, die tevens directeur was van de daar Ier plaatse zeer be kende water-en-vuur-nering „Het Fryske Plompe Blêd", fungeerde als hoofdcontroleur en door mid del van een telefoontje met Bolsward had deze voortvarende man zich op de hoogte gesteld van de stand van de wedstrijd. Hij wist dat Jelle Pip- jes op kop lag dat verwonderde hem niets want het Friese bloed verloochent zich nooit met achter hem Sjoerd Schaatsema en Bouk Bik kel. Daar weer achter Stijn Stuntel ais eerste Hol lander, Tijs Tuinman uit Broek op Langendijk als tweede Hollander en Piet Peereboom uit Eist als eerste Geldersman. Dan volgden weer enkele Frie zen, waaronder Doekele Dropstra uit Dronryp, die aardige bijzonderheid op zijn Zondagse sok ken reed. enigszins twijfelend, opnieuw het woord. „Er moet nog een ander besluit worden genomen, Letty en ik weet niet precies, wat te doen. In de enve loppe zat ook nog een brief voor jou en „Voor mij!" Een diepe blos bedekte Letty's wangen. „O, geef u me die brief, alsjeblieft." „Ja beste kind, daar zit nu juist de moeilijkheid. Rufus vroeg me je. die brief te sturen na ontvangst van zijn eerste telegram uit New York". „Maarmaar waarom?" Letty keek onthutst, terwijl de kleur even snel van haar gezicht verdween als ze erop was gekomen. „Ik weet het niet! Ik dacht, dat je het misschien zelf wel raden kon". Mevrouw Arling weifelde. „Blijkbaar wil hij dat je de brief eerst later ont vangt en het schijnt wel, dat bij zo'n lang uitstel wenst, omdat hem dan geen antwoord meer kan bereiken. Vermoedelijk gaat hij, na aankomst te New York, rechtstreeks op een of an dere expeditie uit". „Maar er kan geen enkele redon voor uitstel zijn", riep Letty schier wanhopig uit. „Ik ben nu hier wel iswaar onverwacht maar... o geeft u m|j alsjeblieft de brief!" Mevrouw Arling beet zich peinzend op de lippen. „Hij schrijft niet, dat ik in geen ge val de brief vroeger mag verzenden of iets van dien aard", gaf ze naden kend toe. „En mannen doen zo mal", voegde ze er enigszins „buiten de or de" bij. „Vooral romantisch aangeleg de mannen zoals Rufus". „Hoort u eens. mevrouw Arling. als ik die brief nü niet mag lezen, doe ik misschien iets verkeerds dat in maan den of jaren niet kan worden goed gemaakt", riep Letty uit, terwijl ze in haar opgewonden verbeelding Rufus reeds zag verdwijnen te midden van geweldige oerwouden, zonder ooit weer iets van zich te laten horen. Wellicht volgden de gedachten van mevrouw Arling ongeveer dezelfde weg, want plotseling knikte ze ten te ken, dat ze een besluit had genomen. „Goed dan. Ik gevoel ook wel. dat het bespottelijk en melodramatisch zou zijn, om, inde gegeven omstandig heden strikt aan de „instructies" vast te houden", erkende ze, Letty zó vol vriendelijk begrip aanziende, als haar zoon gedaan zou hebben. „Hier is je brief, kind" sprak ze en na die overhandigd te hebben, liep ze naar 't huis terug. Letty trachtte niet haar te volgen en evenmin zocht ze een zitplaats in de tuin. Ze bleef staan waar ze was, op het midden van 't pad en scheur de met bevende vingers de omslag open. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4