PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Franse houwers hakken steen voor Middelburgss Stadhuis Nederland eerde zij'n doden uit de oorlog Oost-Indonesische ministers te Makassar gearresteerd 0£ BILT INWONERS VAN TH0LEN NAAR ZEEUWSCH-VLAANDEREN? Treffende plechtigheden op de W aalsdorper vlakte en de Grebbeberg Valse munterscentrale in Bergen op Zoom ontdekt Groeve van Faverolles werd ontdekt Repatriëring van Duitse krijgsgevangenen geëindigd. VOORSPELT: 193e Jaargang - No.lOli Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. F van de Velde en F. B, den Boer Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. BalllntUn. Pl.verv.i W. Leertouwer en H. A Bossbardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 5 Mei 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60 tel 2355. 4 Ujnen <b.g.g. 2861 of 21601; M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2223); Oostburg: Pr. Mauritsslr 12. tel. 102; Terneuzcn: Bro uwerjjstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr.^CmjcLZg In het gehele land zijn gisteren de doden uit de laatste wereldoorlog her dacht. Zo namen duizenden mannen en vrouwen deel aan de herdenking van de gevallenen op de Waalsdorpervlakte in de duinen nabij Den Haag. In 'n kilometer lange stoet trokken zy stilzwijgend langs 't eenvoudige met blauwe bloemen versierde monument, dat daar is opgericht ter nagedachte nis van de honderden Nederlanders, die op de Waalsdorpervlakte werden neergeschoten. Om acht uur kondigde het geschal van een trompet twee minuten absolute stilte aan. Ook op andere plaatsen trok men naar de kerk hoven om hen te eren, die het beste gaven voor lmn land en voor de vrij heid. 's Middags werd in de Ridderzaal een bijeenkomst gehouden ter gele- f enheid van de nationale herdenking, n de geheel gevulde zaal was het Nederlandse volk in al zijn geledin gen vertegenwoordigd. De minister-president en tal van ministers en vertegenwoordigers van het corps diplomatique waren aanwe zig. De voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg hield een re de waarna het toonkunstkoor onder leiding van Willem van Otterloo, „Wilt heden nu treden" zong. Onmiddellijk hierna sprak prof. dr. K. Dijk, hoogleraar aan de theologi sche hogeschool der Gereformeerde Kerken te Kampen over „de nage dachtenis der doden". Hierna zong de tenor Donald Dame, begeleid door Felix de Nobel en speelde de pianist Eduard del Pueyo. Tenslotte sprak de vice-minister-president mr. J. R. H. van Schaik. Nadat allen zich van hun plaatsen verheven hadden zong het toonkunstkoor het 1ste couplet van het Wilhelmus. Met het 6de cou plet van ons volkslied, dat door alle aanwezigen gezongen werd, werd de ze indrukwekkende bijeenkomst be sloten. Bij het monument van de gevalle nen op het Havenplein te Den Helder herdachten de Koninklijke Marine en de Koopvaardij tijdens een korte plechtigheid de gevallenen uit de laatste wereldoorlog. Namens de minister van Marine sprak de commandant zeemacht Ne derland, Schout-bij-nacht I. W. Rey- nierse, een herdenkingsrede uit. HERDENKING OP DE GREBBEBERG. Ook op de militaire begraafplaats de „Grebbeberg" te Rhenen werden de gevallenen tijdens een indrukwek kende plechtigheid herdacht. Vele hoge militaire en burgerlijke autori teiten, onder wie de generaal (b. d.) Koninklijk bezoek aan Groningen en Drente. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben het voornemen op 1 en 2 Juni een offi cieel bezoek te brengen aan de pro vincie Drenthe en op 20 en 21 Juni aan de provincie Groningen. Zal Westerling uitgeleverd worden Het Engelse ministerie van Buiten landse zaken heeft bevestigd, dat een nieuw verzoek van de regering der Verenigde Staten van Indonesië tot uitlevering van Westerling door de regering te Singapore was ontvangen. Naar vernomen werd, geschiedde 't verzoek thans in de juiste legale vorm doch, volgens verkregen inlichtingen te Londen, was daarbij geen bewijs materiaal tot staving van het verzoek gevoegd. Thans moet de gouverneur beslissen of het Hof van Singapore bijeengeroepen zal worden op grond van het formele Indonesische verzoek of dat men, alvorens maatregelen te nemen, zal wachten tot het bewijsma teriaal uit Indonesië ontvangen is. Moordenaar van 10 jaar gearresteerd. Te Soerabaja heeft de politie een tienjarige Indonesische jongen gear resteerd. die een landgenoot met re volverschoten heeft vermoord. De toestand in Finland. Aan het mobilisatiebevel van de Fin se regering, die 1500 dienstplichtige machinisten en stokers heeft opgeroe pen en 380 mark per dag als betaling beloofde, hebben slechts 132 man ge hoor gegeven, die echter alleen de lo comotieven olieden en de remises schoon maakten, doch weigerden de treinen te rijden. De juridische kanse lier van het Finse parlement heeft de regering medegedeeld, dat het mobi lisatiebevel onwettig is. Men verwacht de val van de regering, indien zij dit bevel handhaaft en de stakers voor 'n militair tribunaal brengt. Plan voor technische hulp na afloop van het Marshall-plan. Senator William Benton, een vroe gere onder-minister van Buitenlandse Zaken, heeft een vierjarenplan voor technische hulp aan Europa voorge steld, met de uitvoering waarvan zou moeten worden begonnen in 1952, wanneer de Marshallhulp eindigt. Het is de bedoeling van Senator Benton, dat dit plan van aanzienlijk groter opzet zal zijn dan het programma voor technische hulp, dat sedert 14 maan den in het kader van het plan Mars hall wordt uitgevoerd. H. G. Winkelman en de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, waren hierby aanwezig. Namens de minister van oorlog sprak generaal Kruis de herden kingsrede uit. Er werden kransen gelegd namens Hare Majesteit en namens de Prins der Nederlanden. Generaal Kruis eerde de gevallenen met een krans- legging namens de Nederlandse re gering. Tot slot werden twee minuten van absolute stilte in acht genomen, waarna de plechtigheid met „het Wilhelmus", gespeeld door de Ko ninklijke Militaire Kapel, werd beslo ten. IN AMSTERDAM Duizenden trokken een uur lang door de straten van de hoofdstad in een stille stoet, die zich had gefor meerd op de Nassaukade, doch die ge staag groeide en geweldige afmetin gen aannam al naar gelang zij de bin nenstad en het doel, de Dam, bereik te. De anders zo bedrijvige hoofdstad Daders hadden geld nodig om te gokken. ZUCHT TOT GOKKEN OORZAAK VAN VERVALSEN. (Van onze correspondent). Door de politie te Bergen op Zoom zyn Woensdag twee valse munters gearresteerd, die zich al geruime tyd bezig hadden gehouden met het ver valsen van dubbeltjes. Zij hebben reeds een volledige bekentenis afge legd. Hun materiaal is in beslag ge nomen. J. R. en R. N., beide werkzaam op een ijzergieterij in Bergen op Zoom. waren het slachtoffer van een onge zonde speelzucht en zij gebruikten hun vals geld dan ook om deze zucht naar gokken te bevredigen. De poli tie had al enkele weken geleden aan gifte gekregen, dat er valse dub beltjes in omloop waren. Bij J. R., die reeds 100 dubbeltjes in omloop had gebracht, werden er nog 70 in beslag genomen. In een schuurtje achter 't huis van R. N. ontdekte men ook nog een vorm, waar kwartjes in gegoten konden worden. was volkomen van aanzien veranderd. Brj honderden en duizenden schaarden de hoofdstedelingen zich rond de tal- rijke fusilladeplaatsen, waar leden van de voormalige binnenlandse strijd- krachten in hun blauwe overalls en met hun bekende helmen de Wacht hadden betrokken. Minister Stikker zal Koninklijk Paar naar Parijs vergezellen. Naar wij vernemen zullen H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Ne. derlanden bij hun aanstaand officieel bezoek aan Parijs onder meer verge zeld worden van de minister van bui. tenlandse zaken, mr. D. U. Stikker. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten zijn op de Grebbeberg allen, die in de tweede wereldoorlog tijdens de strijd zjjn gevallen, op plechtige wij/.e herdacht. Een overzicht tijdens de plechtigheid gedurende de rede van ge neraal mr. H. J. Kruis, chef van de Generale Staf. Heeft Anak Agoeng ontslag genomen als minister van Binnenlandse Zaken? Ook 4 Nederlanders in hechtenis. De speciale correspondent van het A.N.P. heeft uit niet-officiële bron vernomen, dat te Makassar in hech tenis zyn genomen: dc demissionnalre inir.isu r-president van Oost-Indone- sië, ir. P. O. Diapari, de minister van voorlichting dr. W. J. Ratoelangi, de minister van justitie R. Ciaprotli, de minister van binnenlandse zaken Abdoel Radjab Daeng Masiki, de mi nister van economische zaken Ach- mad Ponsen, de heer P. Wansink, hoofdambtenaar van het ministerie van voorlichting en vyf Nederlanders. Deze arrestaties zjjn een gevolg van het verhoor van Abdoel Aziz. Volgens Aneta zouden de in Ma kassar gearresteerde Nederlandse functionarissen zyn de commissa rissen van politie Helder en Apcer, de voormalige procureur-generaal van de negara Oost-Indonesië Wert- mulder, de landrechter Damen en de ambtenaren Benjamin en Rappard van het gevangeniswezen en de mo tortransportdienst. De leden van het Indonesische Hooggerechtshof, mr. Koesoema At- madia en mr. Wirjono (voorzitter en vice-voorzitter van dit college) zijn te Djocja aangekomen ter voorberei ding van de berechting van Sultan Hamid. ANAK AGOENG. De speciale correspondent van het Arresteerden de Russen een Nederlander? In de Russische sector van Wenen is enkele dagen geleden „in op dracht van een vreemde mogend heid" de dertigjarige Nederlander H. Vogt, gearresteerd. Vogt was in dienst by het Oostenrijkse Beckert- instituut. Voor dit instituut vroeg hjj huisvrouwen naar hun meningen over het Marshallplan en over uit zendingen van „De stem van Ameri ka." Deze opdrachten voerde hij uit voor het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Vermoedt wordt, dat de Russen Vogt vasthouden, verdacht van „spi- onnage voor een vreemde mogend heid." Patiënte overleed door verkeerde injectie. Een week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar eiste de officier van justitie voor de Rot terdamse rechtbank tegen de 32-jarige verpleegster P. van E. uit Rotterdam. Zij werd er van beschuldigd een gro ve nalatigheid aan de dag te hebben gelegd bij het uitoefenen van haar werkzaamheden op 25 Augustus van het vorig jaar. Zij had toen in de ope ratiekamer van het ziekenhuis „Eu- dokia" een verkeerd flesje voor in jectie op de tafel gezet. Een patiënte overleed na de injectie en een ander kon worden gered met bloedtransfu sie. Een A.N.P.-redacteur had een onderhoud met de Commissaris der Koningin in Zeeland. „Financieel leven we op de rand van het graf". E§n A.NJP.-redacteur heeft een onderhoud gehad niet de Commissa» ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Tijdens dit onderhoud werd de situatie in Zee- land besproken. Hoewel wij over de vele problemen die hierbij ter sprake kwamen, reeds uitvoerig schreven, willen wij niet nalaten de belangrijkste punten van dit interview te publiceren. Over het werkloosheidprobleem verklaarde Jhr. de Casembroot het volgende: In een provincie als Zeeland, welke streken met een geheel eigen aard kent, is het met het vraagstuk der werkloosheid eigenaardig gesteld. In Zeeuwsch Vlaanderen bijvoorbeeld werken veel Belgische grensarbeiders, o.a. in de textielindustrie. Het eiland Tliolen. dat geen in dustrie bezit, heeft thans een over schot van arbeidskrachten. Door de mechanisatie in de landbouw heeft Van tekort aan natuursteen voor gevelrestauratie zal spoedig geen sprake meer zijn. De warme lentezon liefkoost het dal van de Aisne, één van die mooie streken, waaraan „la donee France" zo rijk is en de glanzende ruiten in de dorpjes met hun namen als pralines en parfum, hun rode daken en hun wasgoed-aan-de-lijn knipogen speels terug. Jean Courbet laat een moment zyn houweel rusten, strijkt de zweetdroppels van zyn .gebrom de kop en neemt een teug uit zyn veldfles. Zyn blik giydt over het lieer- ïykc berglandschap met de tere pasteltinten, dan zet hy met een abrup te beweging zyn alpinootje op en gaat weer aan de slag in de steen groeve van Faverolles, waar hy zyn dagelykse stokbrood en wyn verdient. Jean zette nimmer een stap bui ten het Aisnedal, maav de naam van de Zeeuwse hoofdstad kan hij keu rig uitspreken en hy weet ook, dat Middelburg een prachtig stadhuis bezit. Geen wonder overigens, want alle kostbare natuursteen, die hij en zyn makkers moedertje natuur ont nemen, wordt gereserveerd voor de uitwendige restauratie van Kelder- man's schepping. een welgedane burgemeester zich niet alleen als een hoffelijk man, maar ook als de eigenaar van de plaatselijke steengroeve ontpopt. Nu moet men daarvan niet al te hoge verwachtingen hebben! Het is maar een simpel bedrijfje, waarin slechts enkele arbeiders met een pikhouweel werken. De jaarproductie bedraagt... 200 m3. Maar niettemin Is monsieur le maire een gewichtig man! Uit zijn groeve komt de steen, waarmede Frankryk's beroemdste monument, de Paryse Notre Dame, wordt ge restaureerd en hy leverde ook het materiaal, dat gebruikt werd om 't Middelburgse stadhuis iets van de oude schoonheid terug te geven. Natuursteen, grote hoeveelheden natuursteen zijn voor die restaura tie nodig, maar het kost hoofdbre kens om daarop de hand te kunnen leggen. De trotse stadhuisgevel is in hoofdzaak opgetrokken uit Lede- en uit Gobertangesteen, twee soorten, die vroeger uit België werden ge haald. Maar le groeven, die de Le desteen leveren, zyn al lang uitgeput en na de bevrijding is ook de niet meer exploitabel te maken ontgin ning van de Gobertange gestaakt. De meeste restauraties van monu menten in ons land worden nu uit gevoerd met stseen, die uit de sloop van bouwwerken in het buitenland vooral België wordt opge kocht. Sinds onze Zuiderburen ech ter meer aandacht aan dc keuze van materialen besteden, houden zy alle Ledesteen angstvallig vast. OOK DE NOTRE DAME. Er moest dus'naar andere wegen worden gezocht om het tekort aan natuursteen bij de restauratiewerk zaamheden in Middelburg op te hef fen, om steen te vinden, die wat structuur en kleur betreft het meest het tot nu toe gebruikte materiaal nabij komt. En wat lag meer voor de hand dan de ogen in 't buiten land de kost te geven, de restaura tie van de wereldberoemde monu menten, zoals de Notre Dame te Pa rijs, te bekyken, met de architecten een boom op te zetten en te trach ten er achter te komen, waar zy hun steen vandaan halen. Dat is dan ook gebeurd en met goede resulta ten. Een honderdtal kilometers ten Noordoosten van de villc lumière ligt Soisson te pronken in het Aisne dal: een bekoorlijk stadje, dat net middelpunt vormt van de steenhan- del. Richt men de schreden naar 't Zuiden, dan stapt men spoedig het dorpje St. Pierre Aigle binnen, v/aar men hier ook 's zomers werklozen. Er worden pogingen gedaan om hen te bewegen zich in Zeeuwsch Vlaan- deren te vestigen en Gedeputeerde Staten werken daaraan indirect me de door toewijzing van woningen. Toen Zeeuwsch-Vla anderen ter spra ke kwam, getuigde jhr. de Casem broot, dat de inwoners zich oer-Ne- derlands gevoelen. De nieuwe zomer dienstregeling, welke voor de veren op de Westerschelde is gemaakt, be vordert z.i. het contact met Nederland boven de Westerschelde. Bedacht moet worden, dat men zich hier ge makkelijk naar onze Zuiderburen be geeft. De verbindingen met autobus sen en veerdiensten achtte hij bevre digend. Wat de grootste Zeeuwse steden be treft zeide de Commissaris, dat de toe stand in Middelburg ten aanzien van de bouw van middenstandswoningen niet onredelijk is, de arbeiderswoning bouw kenschetste hij echter als zor gelijk. In Vlissingen evenwel is het zwakke punt de bouw van woningen voor de Middenstand. Het was hem de laatste tijd gebleken, dat de Kon. Mij. „De Schelde" om economisch te wer ken ongeveer nog 500 arbeiders, dus ongeveer 500 woningen nodig heeft, zodat afgezien van de behoeften van de Koninklijke Marine de wo ningpositie in Vlissingen nog verre van bevredigend is. DE FINANCIËN Over het verloop der demobilisatie en de terugkeer van de repatriërende militairen in het bedrijfsleven bleek de Commissaris niet ontevreden te zijn. Bepaald zorgelijk echter acht hij de financiën van zijn provincie. „We leven als het ware op de rand van 't graf, wat dat betreft", zeide hij, daar bij opsommend, dat gerekend moet worden met de nadelige saldi van de veerdienst op de Oosterschelde en dc tekorten van de calamiteuze polders bijvoorbeeld. Ook het onderhoud van de zeedijken is een groot probleem. Met de Rijkswaterstaat zijn thans onderhandelingen gaande over de pol- derlasten. De Commissaris der Ko ningin zeide van mening te zijn. dat de financiële verhouding van Rijk en Provincie aldus moest wezen, dat de provincie in staat is meer zelf te doen. Z.i. moet de uitkering niet alleen ge baseerd zijn op het aantal inwoners en de oppervlakte, maar moesten ook medetellen met het wateroppervlak (hetgeen reeds geschiedt), de veren, de zeewerende dijken enz. De normen behoeven uitbreiding om een juiste basis voor de financiële verhouding tussen Rijk en Provincie te vinden. Jhr. de Casembroot had ook goede verwachting, dat de marine-opleiding ueer naar Vlissingen komt, waartoe het Provinciaal bestuur gaarne alle medewerking verleent voor wat huis vesting e.tï. betreft. ZWERFSTENEN EN FOSSIELEN. Toch voldeed deze steen nog niet voor de volle 100 en daarom werd de speurtocht voortgezet. Lang zoe ken was overbodig: het materiaal, dat in de groeve van Faverolles wordt losgehakt, bleek aan alle eisen te voldoen. Met de ontginning is hier nog maar kort geleden een be gin gemaakt en de jaarproductie komt dan ook nog niet boven de 60 m3 uit. Deze wordt geheel bestemd voor het stadhuis te Middelburg, waarvoor nog ongeveer 250 m3 no dig is. Het aardige van zo'n groeve is, dat men er zo perfect de aardlagen in kan bestuderen. Aan de opper vlakte ligt een laag grond, waarin zwerfkeien voorkomen, echte stenen des aanstoots, waarop de boeren bij het eggen en ploegen danig moppe ren. Zy pogen ze wel allemaal van hun landerijen te verwijderen, maar merkwaardig genoeg zitten ze ieder jaar weer opnieuw in de grond. Daarna volgt een laag aarde, ver mengd met los gesteente, dan ko- j dezelfde hoedanigheden bezit a's de men lagen natuursteen van 20 cm. I thans reeds geleverde (niemand, die dikte, afgewisseld door nog dunne-,dat van te voren kan voorspellen re lagen, waarna tenslotte op een j behoeft de architect van de stad- diepte van ongeveer 3 meter de dik- huisrestauratie geen slapeloze nach- kere lagen worden aangetroffen ten meer te hebben. Het probleem de steen, die voor de restauratie van het natuursteen-tekort is dan wordt gebruikt en waarin heel wat luit de wereld! opmerkelyke, rrillige fossielen wor den gevonden. Met een pikhouweel en stalen wiggen wordt het bouw materiaal gewonnen, een tydrovend en dus kostbaar karwei. De steenbrokken worden per spoor of met auto's naar Middelburg ver voerd. Vaak vormen zy de x-etour- vracht van de trucks, die mosselen uit Yerseke naar Frarxkryk hebben ge>* -acht. Indien de door Courbet en zijn ka meraden nog uit te houwen steen A.N.P. vernam voorts dat de minis ter van binnenlandse zaken der R.I. S„ Anak Agoeng Gde Agoeng op 18 April schriftelijk zijn ontslag aan mi nister-president Hatta heeft aange boden. Anak Agoeng stelt zich op het standpunt, dat hij. als principieel federalist, de vorming van de een heidsstaat beter kan overlaten aan anderen. In kringen in zijn omgeving deelde men uitdrukkelijk mede, dat dit niet een poging tot sabotage of een minder loyale houding' tegenover de regering is, doch uitsluitend het. gevolg van een px-incipieel verschil van mening. Anak Agoeng is voor nemens zich uit het politieke leven terug te trekken en zich op de studie toe te leggen. In tolaal zouden 1.939.063 Duitsers uit Rusland zijn teruggekeerd. Radio-Moskou heeft medegedeeld, dat de x-epatriëx-ing van Duitse krygs- gevangenen is geëindigd. In een ver klaring van het Sowjet-Russische persbureau Tass, wordt gezegd, dat de overweldigende meerderheid van Duitse krijgsgevangenen uit de Sow- jet-Unie naar Duitsland was gerepa trieerd tegen het einde van 1948 en dat de repatriëring van de rest dér krijgsgevangenen werd uitgevoerd volgens plan, dat door de Sowjet-re- gering was aangenomen en dat in 1949 zou worden voltooid. Tass zegt verder, dat het gemachtigd is te ver klaren, dat de laatste groep krijgsge vangenen, in totaal 17.538, naar Duits land is gerepatxieerd. In het geheel zyn sedert het ogen blik van de capitulatie van Duitsland 1.939.063 Duitse krijgsgevangenen uit de Sowjet-Unie naar Duitsland ge repatrieerd. Van het aantal Duitse krijgsgevangenen, die op het grondge bied van de Sowjet-Unie verbleven, blijven er 9.717 achter, die veroordeeld zijn wegens ernstige oorlogsmisdaden, en 3.815 wier zaak in behandeling is, alsmede 14 man die tijdelijk vastge houden worden wegens ziekte en wier repati-iëring zal geschieden, na dat hun verzorging is afgelopen. Gaan Rita en Ali Khan scheiden Het Romeinse blad „II Messagero" meldt, dat Rita Hayworth en Prins Ali Khan op weg zijn naar Cannes waar zij het vorig jaar in het hu welijk traden om een echtschei ding te bewerkstelligen. Onder aanhaling van „welinge lichte kringen te Milaan" schrijft het blad, dat het besluit werd genomen wegens „de grote karaktertegenstel ling, wélke zich openbaarde in de maanden onmiddellijk na hun huwe lijk en vooral sedert de geboorte, in December 1949, van hun dochter Yashmin". Vijftien doden en vijftig gewonden bij ontploffing in Italië. In Sicilië, 10 km. van Catania, is een munitieopslagplaats in de lucht gevlo gen, tengevolge waarvan 15 personen om het leven zyn gekomen en meer dan 50 anderen ernstige verwondingen hebben opgelopen. Een tweetal zware explosies deed de huizen in Catania schudden cn verbrij zelde vensterruiten. Honderden men sen vluchtten in paniek de straat op. Aan tientallen arbeiders van een che mische fabriek in de buurt van Cata nia is eerste hulp verleend voor snij- wonden, opgelopen door rondvliegend glas en stenen. De opslagplaats werd gebruikt om oud oorlogsmateriaal, dat door een Italiaanse firma was opgekocht, op te slaan. Men gelooft, dat arbeiders in het depot bezig waren de ontstekings- apparatuur van de munitie te verwij deren toen de explosies gebeurden. Lie in Nederland aangekomen. Donderdagavond is de heer Trygvie Lie, secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, met het lijntoestel van de K.L.M. uit Parijs op Schiphol aan gekomen. De heer Lie voelde zich zeer ver moeid en is onmiddellijk naar Den Haag doorgereisd. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. Weersverwachting, geldig tot Vrij dagavond. Over het algemeen veel bewolking met hier en daar een bui, maar ook opklaringen. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Noord-West en Noord-Oost. Weinig verandering in tem paratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1