Tendolin Sport en wedstrijden DÉBRALINE DENKT AAN DE NABESTAANDEN VAN VERZETSSLACHTOFFERS Pijnen verdwijnen door LEKASIH-N0URY LEKASIN- N0URY Kcsppie en hei wrak van de Lupine' BRANDERIGE HUID Spiahpyji? Meer contribuanten nodig! KLANKEN uit de AETHER DINSDAG 2 MEI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Dat branden en schrijnen van Uw huid kunt gij afdoende bestrijden met het ontsmettende huidgenees- middcl met „dieptewerking" Centrale Raiffeisenbank constateert technische vooruitgang. De Coöperatieve Centrale Raiffeisen bank te Utrecht, heeft; verslag uitgebracht over 1949. Het bedrag, waarmede de aan de boerenleenbanken toevertrouwde middelen zijn toegenomen, Is niet zoda nig, dat hieruit geconcludeerd mag wor den, dat in het land- en tuinbouwbedrijf aanzienlijke bedragen zijn bespaard. De inkomsten zijn goed geweest, doch ook de uitgaven waren hoog. Dat de crediet- en voorschotverlening door de banken met ruim 50 millioen is toegenomen, is er mede een bewijs van. dat de verhoging der agrarische productie gepaard gaat met een stijgende behoefte aan credieten en voorschotten. Genoemd wordt de voortdurende stijging van het vetgehalte der melk en de ongekende grote oogsten van de akkerbouwproducten der laatste jaren. Er blijft echter veel te doen, voor al in de zandstreken, die het grootste deel van de Nederlandse cultuurbodem innemen. De zandboer is voorzichtig en minder geneigd de technische verbete ring van zijn bedrijf te versnellen door gebruikmaking van crediet, dan wel de meer geleidelijke weg te kiezen van in vesteringen uit eigen besparingen. Het schijnt in het voornemen der regering te liggen de boerenleenbanken in te schakelen bij de financiering van be- drijfsyerbeteringen in de landbouw door middel van garanties, gevormd door een deel der tegenwaarde van de Marshall schenkingen. De deposito's der locale banken bij de centrale bank zijn met i 15.7 millioen achteruitgegaan tot f 761,7 millioen. De stijging der aan de banken toevertrouw de middelen spruit naar de mening van de directie voort uit de gunstige bedrijfs- uitkomsten. Het winstsaldo beloopt f 550.701 (f 937.252). De bank verwerkte ongeveer 870.000 bank- en giroslips tot een totaalbedrag van f 1.300 000.000. Het giroverkeer bij de Nederlandse Bank be droeg f 1.500.000.000. komt te liggen, tot een goed einde te brengen. In dit lustrumiaar is hiervoor nog een extra aantrekkelijke gelegenheid. Van 1 Mei tot en met 30 Juni zijn bij de sigarenwinkels bevrijdingssigaret ten te koop tegen de matige prijs van 0.75 per 20 stuks. Van de opbrengst van deze sigaretten, welke vrij van omzetbelasting en accijns zijn, komt 0.25 ten bate van de Stichting 1940'45. Rokend Nederland doe uw best verdrijft, rheumatiscbe pijnen STICHTING 1940-1945 Donderdagavond zullen alom in den lande weer duizenden de stille gang ondernemen naar de begraafplaatsen en de monumenten voor de slachtof fers van het verzet. Klokslag acht uur zal geheel Nederland met twee mi. nuten stilte de slachtoffers herdenken die hun leven gaven voor onze vrij heid. Opdat W|j hen niet vergeten...... Maar met deze jaarlijkse herdenking alleen zijn wij er niet De duizenden helden die in de donkerste uren van onze geschiedenis hun leven veil had den voor de Nederlandse zaak, lie ten vrouw en kinderen achter en het is thans ónze ereplicht hun zorgen te verlichten. De Stichting 1940—1945 die zich tot doel gesteld heeft de nabestaanden van de verzetsslachtoffers zedelijke, maatschappelijke en financiële steun te verlenen, viert haar eerste lustrum. Aan ons allen is de taak dit lustrum jaar tot een bijzondere te maken. In een persconferentie te Goes heeft de héér F. Huson, secretaris van de afd. Zeeland van de Stichting, ons nog een en ander verteld over het werk in de afgelopen vijf jaren. Men stelt zich hierbij op bet stand punt dat de- gezinnen van de gevalle nen moeten leven zoals voorheen. Misschien zal men opmerken, dat het een Rijkszaak is om voor deze men sen te zorgen. Inderdaad ontvangen zij een pensioen, doch dat is niet ge noeg. De Stichting heeft de taak een aanvullende bijdrage te verstrekken. Zij kan dit echter alleen doen wan neer ook U en wij onze plicht ver staan door het brengen van een fi nancieel offer. Bedenkt U goed, het is een offer dat toch steeds in geen ver houding zal staan tot het offer dat de slachtoffers voor ons brachten! Momenteel heeft de Sichting 5000 gevallen in behandeling en regelma tig ontvangen 4600 gezinnen geldelij ke steun, waarvan 70 in Zeeland. In 1949 werd 10% millioen uitgekeerd, w.o. 8% millioen van het Rijk. Twee millioen werd dus door particu lieren bijeengebracht. Een zelfde be drag zal ook dit jaar nodig zyn. Draagt U daar ook aan bij? Naast de steun voor instandhou ding van de gezinnen, worden ook bij dragen verstrekt voor studie en vak opleiding van de wezen. Ouders, is dit werk alleen U al niet een extra bijdrage waard? IN ZEELAND. In Zeeland telt de stichting 3455 contribuanten die 13.382 bijeen brengen. Dertien contribuanten per duizend inwoners. Zou het werkelijk zo'n toer zijn om dit aantal te ver viervoudigen? Neen immers. Als er 4 x zoveel contribuanten zyn behoeft er voortaan geen openbare inza meling meer gehouden te worden. De contributie bedraagt minstens 1.per ia ar. Dit bedrag kan voor veien moeilijk een bezwaar zijn. Hoe dikwijls wordt er nog een gulden uitgegeven voor minder nuttige doel einden. WANNEER GEREED? Ieder jaar wordt het aantal onder- steuningsgevallen minder door over lijden, hertrouwen en het meerdei*ja- rig worden van de wezen. Naar schatting zal na 1966 het werk voor een groot deel afgelopen zyn. Laat daarom allen medehelpen dit werk, dat meer en meer op sociaal terrein Dat handige, platte doosje LEKASIN- Noury moet U steeds bij de hand hebben. Niets helpt beter tegen pijnen I van NOURYpharma dus BETROUWBAAR V Sldlovv, do doelverdediger van Liver- pool, redt b\j een aanval van Arse- nal tjjdens de finale om de Cup, welke Zaterdag in het Wembley Sta dion te Londen werd gespeeld. Ar- senal won met 2—-0. VOETBAL Keeper van Middelburg op dreef in Roosendaal. Tegen „Roosendaal" heeft Middel burg kans gezien door aanhouden en goed geplaatste ballen de twee punt jes in de wacht te slepen. Hoewel de Roosendalers ook wel mooi opgezet aanvielen, waren de Zeeuwen toch wel het meest en het gevaarlijkst in hun aanvallen. Het was bij de gasten vooral het jonge keepertje dat uit blonk en menige prachtige redding verrichtte. Kort na de rust, welke met blanke stand was ingegaan, was het Middelburg, dat de score opende met een onhoudbaar schot. De twee de goal liet niet lang op zich wach ten. De Roosendaalse ploeg reageer- de met een mooie aanval, welke be sloten werd met eeh schuiver van rechtsbuiten Vos. De bal werd door de keeper gestopt maar niet wegge werkt, waarna dezelfde speler in schoot. Enige minuten later werd uit een corner genomen door rechtsbui ten Vos, op mooie wijze door G. van Nassau ingekopt. Kort voor het einde gaf de rechtsbuiten van de bezoekers doelman de Jong voor de derde maal het nakijken, 23. Tweede bekercompetitie in Engeland Door verschillende beroepsclubs in Engeland wordt thans aangedrongen op het instellen van een tweede be kercompetitie. Deze clubs, die geen deel uitmaken van de league, doen nu mee aan de bekercompetitie, maar hoewel sommigen de voorronden over leven, brengen deze clubs het over het algemeen niet ver. Hun argumen ten om een tweede bekercompetitie in te stellen zijn gebaseerd op de gelde lijke verliezen, die zy lijden in de strijd om de F. A. Cup. TENNIS Dubbele overwinning van M.L.T.C. Zondag werd op de tennisbanen van het Gem. Sportpark te Middel burg de derde ronde van de tennis- competitie 3e klasse gespeeld tussen MLTC I en Olympia uit Bergen op Zoom. Na een spannende strijd wist MLTC I deze wedstrijd met 53 te winnen. De uitslagen waren als volgtAnneveldBuys 6—3 75; Haag-Asselbergs 1210; 36; 26; Mevr. VroomWellinkmevr. de Ruyter 6—1; 6—0 Mevr. Koers— Bosmanmevr. Fraser 63; 26 26 mevr. KoersBosman/H. Fra serHaag/Asselbergs 06; 26 Anne veld/Asselbergs—Haag/Buys 57; 75; 60; mevr. Vroom Wellink/mevr. de Ruytermevr. KoersBosman/mevr. Fraser 62; 86. De dames dubbel vormde ditmaal het hoogtepunt van de dag. Uitsté kend spel kenmerkte deze partij. Het is een verheugend verschijnsel, dat het verschil in sterkte tussen de he ren en de dames minder wordt door de toenemende sterkte van de dames. De zeer sportieve geest en heruit- stekende weer droegen verder bij tot het slagen van deze wedstrijd. MLTC II. In een in goede stijl gespeelde wedstrijd won mevr. Anneveld haar partij van mevr. Cramer. De heer Ringeling, die zijn houding niet goed kon vinden, moest in zijn tegenstan der, de heer P. de Smet, zyn meer dere erkennen. Voor de overige par tijen is de verhouding in de uitslag 2—6 goed weergegeven. R. Belderolc—A Drost 1—6; 1—6; P. cle Smet—A. Ringeling 86; 6— 2; mevr. M. de Smetmevr. C. de Jong 26; 06; mevr. E. Cramer mevr. E. Anneveld 16; 36; mevr. M. de Smet/P. de Smet—mevr. E. Anneveld/ATieleman 62; 57; 3 6; mevr. E. Cramer/W. Cramer— mej. M. Haag/A. Ringeling 62; 46; 61; mevr. E. Cramer/mevr. M. de Smetmevr. C. de Jong/mej. M. Haag 2—6; 1—6; R. Beldevok/ W, Cramer—A. Drost/A. Tieleman 0—6; 3—6. Animo leed 6 2 nederlaag in Breda. 2e Klasse Zuid: Bred. Sportpark I —Animo I 62. Se Klasse Zuid: Middelb. T.C. I— Olympia I 53; Animo nHulster T.C. 3—5; 't Halve Maentje—S.J.E. F. 4—4. 4e Klasse Zuid: Animo HIGSR 62; Luct. et Em. IMiddelburgse TC II 2—6; S.J.E.F. II—Animo IV 8—0. GELIJK SPEL VAN ,,'fc HALVE MAENTJE" TEGEN S.J.E.F. Zondag werd te Goes de competi tiewedstrijd 3e klasse ,,'t Halve Maentje" (Goes)S.J.E.F. I (Aarden-, burg) gespeeld. Na de 7—1 overwinning van S.J.E. F. I op Hulst en de nederlaag met de zelfde cijfers van ,,'t Halve Maentje" tegen Hulst, werd de wedstrijd van deze Zondag met spanning tegemoet gezien. De kleine kans op een minimale overwinning zag Goes na het verlie zen van beide gemengde dubbelspe len in 3 sets verdwijnen, zodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde- ,,'t Halve Maentje' won een heren enkelspel, d*e twee damesenkelspelen en het damesdubbel. BIUARTEN De Ruyter Europees kampioen Hbre. TWEEDE EUROPESE KAMPIOENSCHAP VAN DE WAALWIJKER Onze landgenoot Kees de Ruyter uit Waalwyk boekte in zijn laatste partij tegen de Belg van Hassel, die de beslissing moest brengen, daar beide één partij hadden verloren, een verrassende zege van 500 tegen 18 caramboles in 3 beurten. De Ruy ter werd hiermede Europees kampioen libre. De partij had een sensationeel ver loop. De Ruyter begon met een serie van 306. Van Hassel was zeer nerveus en bracht het niet verder dan .13 caramboles. Aangemoedigd door deze goede start wist de Nederlander in de tweede beurt zijn totaal op.491 te brengen. Onder grote spanning liep van Hassel naar het biljart. Zou hij voor de derde maal in dit tournooi tot een krachtprestatie in staat zijn? Poedelrustig maakte de Ruyter in zijn derde beurt de 500 vol. In de nastoot kon van Hassel met moeite vijf punten verzamelen. De Ruyter was Europees kampioen. Voor hem 't tweede Europese kampioenschap dit seizoen. De Nederlandse kampioen Metz'staat op de derde plaats. BIUARTEN „KRIJT OP TIJD" WON IN BELGIË De biljartvereniging „Kryt Tyd" te Sluis speelde, een wedstriji tegen Knokke en won met 7—6. WIELERSPOR: Opdrachtrit voor bromfietsen. Ondanks de regen verschenen Za terdagmiddag te Goes 18 deelnemers (w.o. 2 dames) met hun gromfiets aan de start voor de opdrachtrit door Zuid-Beveland. Het was voor de dames wel jam mer, dat zy moesten opgeven tenge volge van een defect. De heren brachten het er beter af. Gereden werd met équipes van twee of drie man. Winnaars werden de heren P. Tilroe en P. Jobse, die daarmee be slag legden op de door het bestuur beschikbaar gestelde lauwertak. WATERPOLO Nederland slaat Denemarken De laatste wedstrijd, die het Ne derlands waterpolo-zevental tijdens zyn Scandinavische tournee speelde, was een officiële interland-ontmoe ting met Denemarken in Kopenha- en.. Met niet minder dan 194 wer en de Denen verslagen, nadat de stand by de rust 63 in het voor deel van de Nederlandse ploeg was geweest. ZWEMMEN Daily Mail organiseert Kanaalzwemwedstrijd. Het Engelse dagblad Daily Mail or ganiseert in Augustus een wedstryd in het Kanaalzwemmen, waarby een prys van 1000 pond sterling wordt ingezet. De trainer van mevr. Willy Croesvan Ryssel, E. H. Temme, die er zelf twee keer in is geslaagd het Kanaal over te zwemmen, is de or ganisator. De oudste van de 20 deel nemers het maximum door de Dally Mail vastgesteld is de 53- jarige George Basil Brewster uit Lon den, die reeds 13 maal een poging heeft gedaan. Ook Shirley May France, de 17-jarige Amerikaanse, die vorig jaar jammeriyk mislukte en Wllly Croesvan Rijssel zijn van de party. De Belg du Moulin, die er vo rig jaar in slaagde het Kanaal over -te zwemmen, wil dit jaar een poging ■wagen het in de twee richtingen te ■jdoen. Verder staat de Engelse school jongen Philip Mickman, die vorig jaar ook een succesvolle poging on dernam, op de deelneraerslyst. Voor de snelste zwemster en zwemmer is er een prys van 1000 pond sterling en elke geslaagde poging wordt be loond met 250 pond sterling. SCHAKEN Terneuzen won voorlopig met 5 4 van „Max Euwe". Voor de promotie-competitie hoofd klasse B van de K.N.S.B. speelde de schaakclub Terneuzen tegen „Max Euwe" in Breda afwisselend in Bre- da en in Terneuzen. De voorlopige uitslag is 54 in het voordeel van Terneuzen. Eén afgebroken partij zal ter arbitrage worden opgezonden. BOKSEN Luc van Dam verloor in Londen. In een gevecht over tien ronden heeft Luc van Dam Maandagavond in de Empress Hall te Londen op punten verloren van Bill Jackson (Jamaica). Reeds voor het gevecht tussen van Dam en Bill Jackson, was het duidelijk dat onze landgenoot het tegen deze lange bokser niet gemakkelijk zou hebben. Jackson heeft een geweldig lange reach, waarmee hij van Dam voortdurend op veilige afstand wist te houden. Met moeite echter wist Jackson tegen 't einde een kleine puntenvoorsprong te behouden en toen de laatste gongslag klonk werd hij tot overwinnaar uitge roepen. Dat de zege van de Jamaicaan niet erg. overtuigend was, bleek wel uit de reactie van het publiek dat het voor een deel niet eens was met de beslissing, De Nederlander had een moedig gevecht geleverd waarin hij een grote agressiviteit had getoond en velen waren dan ook van mening, dat de uitspraak - onbeslist hier beter op zijn plaats was geweest. ATHLEIIEK Jaap de Waardt eersle in Gouda. De junior Jaap de Waardt van Ma rathon uit Vlissingen heeft In Gouda de 16e provinciale -■ parkwegenwed strijd gewonnen voor a-klassers. Hy legde de 1200 m in 3 min. 34.6 sec. af. Amerikaanse onderscheiding voor Nieuwe Rotterdamse Courant. De universiteit van Missouri in de stad Columbia heeft, op voordracht van de faculteit voor Journalistiek, een van haar jaarlijkse medailles toe gekend aan de Nieuwe Rotterdamse Courant. Deze medaille wordt ver leend als erkenning voor het „hoge aanzien van deze courant gedurende meer dan een eeuw en haar opmerke- lyke trouw aan een politiek van re dactionele onafhankelykheid". Deze onderscheiding werd in 1946 voor het laatst aan een buitenlands blad verleend. Voordien werd de me daille uitgereikt aan de Londense „Ti mes", de „Manchester Guardian" en voor de oorlog, aan de „Frankfurter Zeitung". Nederlandse onderscheiding voor Amerikaanse vrouwen. De Nederlandse regering heeft vier Amerikaanse onderdanen be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau voor hun materiële steun aan de inwoners van twee Ne derlandse steden. Ambassadeur E. N. van Kleffens reikte de onder scheidingen namens Koningin Juli ana uit. Fiscale herwaardering. Het hoofdbestuur van de Ned. My. voor Nijverheid en Handel heeft in een adres aan de Tweede Kamer zyn misnoegen uitgesproken over - de wij ze, waarop minister Lieftinck de fis cale herwaardering van bedrijfsmid delen meent te moeten regelen. Het bestuur constateert, dat het thans ingedierfde wetsontwerp' belasting herziening op tal van punten afwijkt van het advies, dat desty'ds op ver zoek van de minister door de My. werd uitgebracht. By de Tweede Ka mer wordt er op aangedrongen een meer bevredigende regeling te be vorderen. O.m. zou men als datum voor de herwaardering 1 Januari wil len kiezen en zeker niet 1 Januari 1950, zoals het wetsontwerp aan geeft. Vermoedelijk zal het voorontwerp interimregeling Ned. Antillen de Kamer begin Mei kunnen bereiken. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen tot predikant in algemene dienst voor de geestelijke verzprging in het Ned. Sanatorium te Davos (Zw.) met binding van zijn standplaats aan de kerk in haar geheel ds. W. A. B. ten Kate te Wassenaar, die dit beroep aan nam. DS. B. S. DIJKSTRA, t In de ouderdom van 75 jaar is te Ha ren (Gr.) overleden ds. B. S. Dijkstra, em. predikant der Ned. Herv. kerk. De over ledene die 28 Aug. 1874 te Groningen werd geboren, was een zoon van wijlen ds. S. Dijkstra van Hilversum. Hij stu deerde te Utrecht, werd in 1899 candidaat en aanvaardde 11 Maart 1900 zijn ambt te Warns, welke gemeente hij 17 jaar diende. Vervolgens arbeidde hij te Ze venhoven, Hollandseveld (Z. O.), Sloten (Fr.), Ovezande en Nieuw-Weerdlnge. waar hij 1 Oct. 1940 met emeritaat ging. „Vleermuisman" sprong van 3600 m. hoogte. Zondag is te Villacoublay (Frank rijk) een internationaal vliegfeest ge houden, waar vliegtuigen uit Frank rijk, België, Nederland, Italië, Zwit serland, Spanje, Engeland en Amerika demonstraties gaven. Ongeveer 200.000 toeschouwers waren v3 en om het vliegveld aanwezig. Men zag onder meer een varken aan een parachute op vier poten landen. Allen keken vol spanning de lucht af om Leo Va lentin te ontdekken, die met vleer muisachtige vleugcis op 3600 meter hoogte uit een vliegtuig zou springen en eerst op 360 meter hoogte zijn pa rachute zou openen. Plotseling reed deze man in een auto het vliegveld op en deelde mee, dat hij de sprong al verricht had en onopgemerkt in een uithoek van het vliegveld was geland. Broek van een Zuid-Afrikaans minister verdwenen.... De Zuid-Afrikaanse minister van Justitie, de heer Swart, waarschuwde tijdens een uiteenzetting over het werk van de politie, de mannen die hun broek over de rug van een stoel lieten hangen. De heer Swart voegde er aan toe, dat dieven deze kleding stukken met haken aan lange palen door het venster wegkaapten. De eer- ste-minister was hier zelf het slacht offer van geworden in een hotel. De heer Swart zei verder, dat een vrouw in Johannesburg de politie had verwittigd, dat een man uit een boom in baar kamer binnenkeek. Een politie auto begaf zich ter plaatse en legde de hand op de boosdoener. Het bleek een baviaan te zijn, die dadelijk naai de dierentuin werd overgebracht. Parachutebom in het veen gevonden. Tijdens het graven van turf bij Zwartemeer werd in het veen een bom ontdekt. De hulpverleningsdienst werd gewaarschuwd, en deze vervoer de het projectiel naar Den Haag om onschadelijk gemaakt te worden. Het bleek een geladen parachute-bom te zijn met een lengte van 80 centimeter en een gewicht van 30 kilo. WOENSDAG. Het Hollands Strijkorkest speelt on der leiding van Henk Spruijt een Aria van Reger, naar het koraalvoor- spel van Bach „O. Mensch bewein dein' Siinöe gross". Voorts wordt o.a. uitgevoerd Divertemento in Es van Haydn (H. I 21.15). Hilversum I: 7, 8. 13, 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Te Deum Laudanus. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Muziek bij het werk. 9 Ochtendbezoek. 9.35 NBC Symph. Ork. 1030 Morgendienst 11 Pianorecital 11,20 Familipcompetitïe (herh.), 12, Metropole orkest. 12.33 Amusementsmuz. 13.15 Volksmelodieën. 13.45 Promenadeconcert. 14.40 Zigeunerkwintet. 15 Kamerorkest. 15.45 Strijdkwartet. 16.15 Voor onze meisjes en jongens. 17,30 De graven van onze gevallen vrienden in Duitsland, cau serie. 17.45 Regeringsuitzending. 18 On ze Nederl. koren en korpsen. 18.30 Radio Volksuniversiteit. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Sportcommentaar. 19.40 Vandaag. 20.05 Commentaar familiecompetitie. 20.15 Een goede boodschap en een grote vraag: massa samenkomst. 21.15 Strijk orkest. 22.10 Harpensemble. 22.30 Vocaal kwartet. 22.45 Avondoverdenking. 23.15 Kerkliederen. 23.4524 Radio Kameror kest van Rome. f Hilversum II: 7, 8. 13. 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. muz. 8.18 Gram. muz. 9 Ravel en Bartok. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Oeze keuken. 11 Radio Volksuniversiteit. 11.30 Populair non-stop. 12 Orgelspel. 12.38 Pianoduo. 13,15 Dansmuziek. 13.45 Melachreno-ork. 14 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconc. 15 De Roodborstjes. 15.20 Willem Roda. 16 Vragen staat vrij. 16.30 De regenboog. 17 Het stond in de courant. 17.30 Metropole orkest. 18.30 Voor de strijdkrachten, 19 Parlementair overzicht. 19.15 Operette klanken. 19.30 Voor de jeugd. 20.10 Ha- waiianmuziek. 20.35 Reportage. 20.50 Kwartet. 21.10 't Zou toch kunnen klankbeeld. 22.10 kwintet. 22.45 Tussen mens en nevelvlek. 23.1524 Dansmuziek. ZON EN MAAN. 3 Mei. Zon: op 5.08 Maan: op 22.49 onder 20.06 onder 5.15 3 Mei HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP u.—NAP u.—NAP u.—NAP Vlissingen 2.16 2.24 14.42 2.33 8.41 2.31 20.55 2.18 Hansweert 3.33 2.45 16.05 2.54 10.01 2.66 22.17 2.54 Wemeldinge 4.09 1.81 16.38 1.93 9.41 2.05 22.02 1.87 16. „Goed, ga jij maar duikspringen!" zei Signor Rivaldi tegen Ah Sing. „Dan moet jij die d'uikpakcos- tuum aantrekken!" „Ikke zo duike!" zei Ah Sing. Hy nam 'n aanloopje, en sprong langs de Professor heen, in het water. Kappie en Signor Rivaldi holden ver schrikt naar de ver schansing. „Hij ver- drinkzinkt!" jammer de Signor Rivaldi. „Man over boord- scheep De maat had intus sen onbemerkt de ma chinekamer bereikt. „Je moet me helpen!" zei hij tegen de mees ter. „Ze willen heb ben, dat ik duik! Maar ik heb m'n ontslag ge nomen! !Ik wil niet!Daarik ga in die kist! Zou ik er in passen? Jij moet er voor zor gen. dat ze me niet vinden, meester!" De maat had het deksel van de poetskatoen- kist opgelicht, en hij probeerde er zichzelf in te wringen. Nu was de kist kleiner van stuk dan de maat, dus dat viel niet mee! De meester stond stil en verbaasd te kijken en te luisteren, want deze toestand overviel hem, en hij be greep nooit alles zo gauw. Ah Sing bereikte duikend en zwemmend de bodem van de zee. en tussen de koralen en wie ren door zag hij de vage omtrekken van het wrak van dc „Lupine"!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5