N NIEUWS UIT ZEELAND vatt altijd Ut/ dz smaaJi j pes Ut&rfledVratHjt tUv u/inhelte*. J 1 MEI-VIERING IN ZEELAND 1E U W S in een OTEDOP De stro-cellulosefabriek te Westdorpe n - Directeur van veiling te Kapelle gehuldigd. WALCHEREN RODE KRUIS-WERKERS IN MIDDELBURG ONDERSCHEIDEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 2 MEI 1950 Advertentie Feestredevoeringen en Meispelen. VLISSINGEN. Met een mars door de stad en een boottocht naar Breskens openden de Vlissingse socialisten hun Meifeest. In Breskens, waar de voorzitter van de Party van de Arbeid, afd. Vlissin- gen, de heer M. J. v. Poelje, het woord voerde, werd een propagandatocht ge houden. In het Concertgebouw te Vlissingen werd 's midags een kinderfeest gege ven. 's Avonds werd voor een talrijk publiek het Meispel van Ton Ooster- h-ls „De eerste aag van Mei" opge voerd. De heer M. A. v. Popering. on der wiens leiding het stuk voor het voetlicht werd gebracht, gaf eerst een uiteenzetting van de inhoud van dit spel. Aan dit stuk, dat voortreffelijk werd uitgevoerd, verleende de zang vereniging „De Volksstem" en de A.J. C. haar medewerking. De voorzitter van het Mei-comité, de heer D. Romein, dankte de hoer van Popering voor zijn leiding. In deze bijeenkomst hield de heer A. Boon. hoofdbestuurder van de Transportarbeidersbond, de Mei-rede, die was gewijd aan de Mei-leuze „Met een werkend Nederland naar een Ver enigd Europa". Zaterdag werd dit zelfde Meispel door de Vlissingers in Oostburg opge voerd, waarvoor grote belangstelling bestond. MIDDELBURG. Ook de Middelburgse socialisten hebben het traditionele 1 Mei-feest ge vierd. Uitgenodigd door het Mei-comi té van de P. v. d. A. en de Middel burgse Bestuurdersbond waren zij Maandagavond naar het Schuttershof getogen om daar te luisteren naar de zang van de Volksstem onder leiding van de heer A. Hollaerts, muziek door een klein ensemble onder leiding van de heer A. v. Irin en naar de Spreker Belgische burgemeesters en secretarissen op bezoek. Zoals bekend zal vandaag een groep van 46 Belgische burgemeesters en secretarissen uit de omgeving van St. Niklaas de gast zijn van de Vereni ging van Burgemeesters en Secreta rissen op Zuid- en Noord Beveland. Des morgens zal het bestuur van de ze vereniging de gasten te Hulst be groeten. waarna te tien voor twaalf bij "de veerhaven te Kruiningen de overige leden zich bij het gezelschap zullen voegen. Met luxe auto's wordt vervolgens naar Yerseke gereden, waar een Zeeuwse koffiemaaltijd wordt aange boden. Des middags 2 uur wordt via de Vlakebrug over Biezelinge en Ka- pelle naar Wemeldinge gereden waar te 15.30 uur een bezoek aan de Vlied berg wordt gebracht. Hierna wordt de tocht vervolgd via Goes, 's Heer Arendskerke, Heinkenszand. Nisse Ovezande, Driewegen, Oudelande, Baarland naar Hoedekenskerke. waar om 5 uur de thee wordt geserveerd. De dag wordt besloten met een di ner in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Met de boot van 9 uur zullen de Bel gische gasten weer huiswaarts keren. C.O.A.K.-troepen bij parade te Breda. GENERAAL KRULS BIJ PARADE TE BREDA. De voornaamste gebeurtenis op Koninginnedag in Breda is het de- filé geweest van het Bredase Garni zoen voor burgerlijke en militaire autoriteiten, die plaats genomen had den op het bordes van het stadhuis Behalve door Generaal H. J. Kruis werd het défilé o.m. bijgewoond door burgemeester C. Prinsen en Gene- raal-maj. J. A. A. Sitsen, bevelheb ber 3e militaire gewest. Aan het de- filé namen ook deel de speciale troe pen gelegerd in het kamp Chaam bij Breda, C.O.A.K.-troepen uit Middel burg en een detachement van de ka- derschool infanterie in Weert. Laatste kans voor de Zuid-Molukken. Het korvet „Hang Toeah" van de zeemacht der R.I.S. is Zaterdag van Makassar naar Ambon vertrokken met aan boord minister Leiniena en de andere leden van de delegatie der R.I.S.die te Ambon onderhandelin gen zullen aanknopen met het comi té. dat daar de onafhankelijke Repu bliek der Zuid Molukkcn heeft uitge roepen. De delegatie zal in een sloep aan de wal gaan. De uitvaardigers van de proclama tie zullen dan een laatste kans krij gen om de proclamatie in te trekken. Indien zulks niet gebeurt, zal de A. P.R.LS. (het leger dei" R.I.S.) tot een actie overgaan, aldus verneemt Ane- ta van zeer betrouwbare zijde. Zaterdag opende de heer Florack te Valkenburg zijn „iVïrste Nederlandse slakkencareollen-kwekerij". De slakkenfarm bevat op het ogenblik 14 h 15 duizend slakkerï die voor mense lijke consumptie bestemd zijn. Alle diensten der spoorwegen van Ierland zijn ten gevolge van een staking verlamd. De staking begon Zaterdag met een wilde staking onder de machinisten en stokers naar aanleiding van een ge schil over promotie. voor deze dag, mr. G. J. van Heuven Goedhart, lid van de Eerste Kamer. Zij werden hier bij monde van de voorzitter van het Mei-comité, de heer J. Goossen, welkom geheten. Mr. van Heuven Goedhart besprak de Mei-leu ze van dit jaar „Met een werkend Ne derland naar een verenigd Europa" en in verband daarmee de pioniers van het socialisme. Hij wekte aan het slot van zijn betoog de talrijke aanwezigen op trouw aan de Partij v. d. Arbeid en aan hun idealen te blijven, opdat een werkend Nederland ook een vrij Ne derland zal zijn. Na een korte declamatie werd het Meispel uitgevoerd, dat de Mei-leuze van dit jaar tot titel had. IN* GOES- In de „Prins van Oranje" te Goes werd het Meifeest gevierd van de Goese arbeidersbeweging. De heer Ph. Haverhoek sprak een openingswoord, waarna door de Ar beiders-zangvereniging „De Stem des Volks" op zeer verdienstelijke wijze enkele zangnummers uitgevoerd wer den. Door de heer Chr. Z. de Vries. hoofd van de propaganda-afdeling van het N.V.V., werd een feestrede uitge sproken. Tenslotte werd met mede werking van de leden van „De Stem des Volks". A.J.C. en de vakvereni ging het Meispel „De Verstilde Ker mis" opgevoerd hetgeen door de tal rijke bezoekers op hoge prijs werd ge steld. Wordt waarschijnlijk opgericht. Reeds geruime tijd is men bezig de nodige aandeelhouders te vinden voor de oprichting van een stro-cel- lulose-fabriek te Westdorpe. Het lag in de bedoeling op 1 Mei te beslissen over het al dan niet oprichten van de fabriek. Naar wij vernemen is deze beslis sing evenwel uitgesteld. De betreffende commissie zal op 8 Mei a.s. te Goes bijeenkomen, tenein de de tot nu toe bereikte resultaten te bespreken. Er bestaat goede hoop. dat tot op richting der fabriek zal worden over gegaan, ofschoon de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat daarbij zal worden afgeweken van de oorspron kelijke opzet. Franse mailschip „Pasteur". Het Zeeüwsch Dagblad kwam met het bericht, dat het 33.000 ton meten de Franse mailboot „Pasteur" naar Vlissingen zal komen om daar op de werf „De Schelde" gerepareerd te wor den. Naar de directie van de Kon. Mij De Schelde ons mededeelt is dit be- richt volkomen uit de lucht gegrepen. De directie verklaarde ons, dat ?e niet begreep hoe dergelijke berichten de wereld ingestuurd worden, zonder dat ze tevoren geverifieerd zijn. Derde deel van Zelandia Illustrata verschenen. PRENTEN OVER HISTORIE EN LEVEN. Verschenen is het derde deel van de „Catalogus van de historisch-to- pografische atlas van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen", Dit derde deel, dat handelt over „Historie en Leven" is bewerkt door dr. W. S. Unger. Het bevat een korte beschrijving van bijna 1100 tekenin gen, gravures, afbeelingen enz., wel ke betrekking hebben op historische gebeurtenissen, oudheden, bestuur, wapens en zegels, munten en pennin gen, klederdrachten en volksleven, bedrijfsleven, diversen en reclame platen. In zijn inleidend woord merkt Ör. Unger op, dat de verschijning van de vier delen, waarvoor ruim 20 jaren geleden een plan werd gemaakt, in trager tempo is geschied dan inder tijd werd gehoopt. Thans ziet het voorlaatste deel het licht. Met het vierde deel: „Portretten en persona lia" zal „Zelandia Illustrata" voltooid zijn. Dr. Unger deelt voorts mede, dat hij bij het verzamelen van foto's niet volkomen consequent is geweest. Vooral de moderne reproducties' in de geïllustreerde werken zijn niet systematisch verzameld en meestal met opzet niet opgenomen. De min dere houdbaarheid der moderne fo to's heeft de samensteller in toene mende mate daarvan afkerig ge maakt en ook de kwaliteit van het papier der geïllustreerde bladen kan by ondervinding niet bijzonder hoog worden aangeslagen. Tot zover de in leiding. De bewerking van de annotaties bij de ruim 1100 nummers getuigt van een grote nauwgezetheid en degenen, die illustratiemateriaal zoeken, kun nen aan de hand van deze aantekenin gen zich een duidelijk beeld vormen van hetgeen aan prenten, gravures enz. voorhanden is. De typografische verzorging is keurig. Belgische gemeente-ambtenaren bezochten Schouwen. Honderdzeventig gemeenteambtena ren uit België brachten een bezoek aan Schouwen en Duiveland. Zij arri veerden ongeveer 11 uur per provin ciale boot te Zierikzee, waar zij ver welkomd werden door burgemeester Gast van Brouwershaven, voorzitter van de onderafdeling Schouwen en Duiveland van de Ned. Bond van Ge meenteambtenaren. Ook was het be stuur van V.V.V. bij de ontvangst te genwoordig. In een vijftal gereed staande autobussen werd een rondrit gèmaakt over Schouwen. Na terug komst te Zierikzee werd gedineerd in het Huis van Nassau. Des namiddags vertrokken de touristen weer huis waarts. Oudheidkundige vondst te Axel. In een overzicht, dat het rijksbureau van het oudheidkundig bodemon derzoek publiceerde over de jongste opgravingen etc.. wordt o.m. melding gemaakt van een vondst te Axel. Daar werden namelijk bij graafwerk funda menten en gangen uit de middeleeu wen blootgelegd. Gemeentedag van de Zeeuwse Doopsgezinden. OJP ZONDAG 31 MEI IN GOES De vier Doopsgezinde gemeenten in Zeeland: Aardenburg, Goes, Middel burg en Vlissingen zullen Zondag 21 Mei in de Doopsgezinde kerk te Goes de traditionele gemeentedag hou den. Na de ochtenddienst, die om 10 uur begint en waarin wordt voorgegaan door ds. M. de Boer uit Vlissingen, zal men eer. wandeling maken. Om 1 uur is er dan een gezamelijke brood maaltijd. 's Middags wordt om half drie in de kerk een samenkomst gehouden, waar voor dr. J. A. Schreuder uit Sant poort is uitgenodigd om te spreken over de waarde en de betekenis van de kerkgang. Na een pauze volgt dan een algemene nabespreking. Met een kort wijdingswoord zal deze gemeen tedag worden besloten. Van je vrienden moet je het maar hebben. Op verzoek van de Amsterdamse re cherche heeft de recherche te Vlissin gen zekere B. aangehouden. Deze had met nog twee Vlissingse vrienden in Amsterdam de bloemetjes buiten ge zet. Toen B. op een gegeven moment geen geld meer had om zijn talrijke consumpties te betalen, bediende hij zich ongevraagd van het geld van zijn vriend, dat verder geheel werd opge maakt. B. zal aan de Amsterdamse re cherche worden overgedragen. De Néd. Wolfederatie. Vrijdag 19 Mei a.s. wordt in hotel Centraal te Goes de algemene verga dering gehouden van de afd. Zeeland der Ned. Wolfederatie. De directeur der N.W.F., ir. J. A. Haverhals, zal hier mededelingen doen over de ko- mede wolinname. Na afloop van deze vergadering wordt de algemene vergadering van de Ver. tot Verbetering van het scha penras gehouden, waarop dr. G. Wa genaar zal spreken over schapenziek- ten. De koekoeksroep. Zaterdag verscheen in ons blad een artikel van de heer B. Zwerfmans over de Koekoeksroep. Overal wordt de roep gehoord en steeds meer be richten komen binnen van plaatsen waar zij werd vernomen. Zo hoorde men de Koekoeksroep op Beveland 13 April te 's-Gravenpolder; 14 April te Ellewoutsdijk; 17 April te Waarde; 23 April te Hansweert; 24 April te Baarland; 26 April te Wemeldinge. Schouwen en Duiveland: 16 April te Bruinlsse. Zeeuwsch-Vlaanderen 20 April te St. Kruis. Walcheren: 21 April te W.-Souburg Koudekerke. ADJ. SECRETARIS ZL.M. Door het dagelijks bestuur van dc Z.L.M. is de heer J. Bos benoemd tot adjunct-secretaris. Bij zijn zilveren jubileum. Maandagmiddag werd het 25-jarig ju bileum van de heer A. D. Snoep, di recteur van de veilingsvereniging Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving, op fees telijke wijze herdacht. Temidden van het veilingsbestuur en personeel werd de jubilaris gehuldigd in de feestelijk versierde sorteerinrichting. De voorzitter van de veilingsvereni ging; de heer P. J. Dekker, richtte waarderende woorden tot de jubilaris, die deze dag eigenlijk onopgemerkt had wilen laten voorbijgaan. Van het kleine veilingsgebouw heeft de jubilaris de gehele groei en uitbrei ding meegemaakt, evenals het steeds stijgen van de omzetten, zowel in gul dens als in kilo's. Nu behoort de vei ling Kapelle-Biezelinge tot de grootste van ons land. De heer Dekker besloot met de heer Snoep hulde te brengen voor al zij'n arbeid. Als blijk van erkentelijkheid werd hem namens het bestuur een haardkachel aangeboden. Fietsendieven in Vlissingen, Zwijntjesjagers hebben het afgelo pen week-einde druk geopereerd in Vlisingen. Niet minder dan vier rij wielen verklaarden zij tot hun buit. Op één na heeft de politie de fietsen weer opgespoord, maar met die ene blijven ook de daders (of dader) zoek. Het muziekconcours te Yerseke. Zaterdag hielden de besturen van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen en „Mozart" te Yerseke een gecombineerde vergade ring in hotel „Oesterbeurs", met het oog op het te houden concours op 2e Pinksterdag. De gehele concours-or ganisatie werd onder de loupe geno men, waarbij bleek dat deze in goede handen was. Door het bestuur van „Mozart" werd aan de Zeeuwse Bond een fraaie beker als wisselprijs aange boden. Na afloop werd een bezoek ge bracht aan het concoursterrein. Besloten werd om in verband met de grote deelname aan dit concours, het aanvangsuur te stellen op 11 uur. De officiële ontvangst vindt plaats om 10 uur. 1 De Emmabloem-collecte heeft te Sou burg t 143.64 opgebracht. Hoge onderscheiding bij de Vitrite. Nadat de heer W. A. den Hollander, werkmeester bij de N.V. De Vitrite Fabriek te Middelbui'g, reeds op 2 Januari jl. zijn 50-jarig jubileum had herdacht, werd hem thans hier voor door de waarn. burgemeester van Middelburg, de heer J. W. Köge- ler, de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in tegen woordigheid van de directeur, dr. Berdenis van Berlekom, ten kantore uitgereikt. De heer Kögeler releveerde de ver diensten van de heer Den Hollander op maatschappelijk en sociaal gebied. Deze dankte voor de hem verleende hoge onderscheiding. Raad van Ovezande klaagt over de P.Z.E.M. In de gemeenteraad van Ovezande zijn enige harde noten gekraakt over de berekeningen van de P.Z.E.M. Het ging om de electrificatie van een groep woningen aan dé 's Heerenhoekse dijk. Aan de gemeente wordt daarvoor ge vraagd een bedrag van 1400 ineens of 117.30 per jaar gedurende 15 jaar. Volgens een destijds aanvaard raads- rapport zou voor deze electrificatie een bedrag van 36 per jaar uitge trokken moeten worden. B. en W. stellen aan de raad voor dit bedrag uit te trekken en niet het hogere bedrag, dat de P.Z.E.M. vraagt. De heer Re- mijn wees er op. dat de P.Z.E.M. niets restitueert waneer een onrendabel ge bied,- waarvoor ze subsidie heeft ge vraagd later rendabel blijkt te zijn geworden. Dit geval doet zich voor bij de woningen te Blazekop. De raadsle den waren van oordeel, dat met de P.Z.E.M. niet te praten viel en beslo ten daarom niet dieper op deze kwes tie in te gaan. Godshuizen Middelburg 1948. De bezetting van het Gasthuis en het bezoek aan de poliklinieken te Middelburg overtrof in 1948 weder om de cijfers van het vorige jaar, aldus blijkt uit het Zaterdag gepu bliceerde jaarverslag van het be stuur der Godshuizen. Er werden 2195 betalende patiënten in 't Gast huis opgenomen en 2192 ontslagen en er overleden 75 patiënten. Het totaal verpleegdagen bedroeg 47.020. Wegens behandeling of verpleging in polikliniek en kliniek werden reke ningen uitgeschreven tot 308.749,93 (polikliniek 5.657,39). Voorts werden 4376 röntgenfoto's gemaakt en 685 doorlichtingen gedaan. De polikliniek werd door 1495 nieuwe patiënten be zocht; in totaal werden er 1564 be handeld. De snelle groei der medi sche wetenschap maakte aanschaf fing van nieuw instrumentarium no dig. De tarieven van het Gasthuis^ werden, met 50 ct. verhoogd. De verpleegtarieven van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis werden gebracht op 180 voor zaal- en 200 voor kamerverpleging per kwartaal. Op 1 Jan. '48 bedroeg het aantal verpleegden 26 mannen en 22 vrou wen, eind '48 26 mannen en 24 vrou wen. Het aantal verpleegdagen be droeg 18.182. Totaal werd voor ver pleegden 33.230,17 in rekening ge bracht. Aan de zorgen van het Bur gerweeshuis werden weer geen we zen toevertrouwd. Ondanks een zuinig beheer en toe nemende centralisatie van de inkoop bleek het ook in 1948 niet mógelijk een sluitende exploitatie te bereiken. De voornaamste reden is, dat de voortdurende staging van loon- en prijspeil en de steeds zwaarder druk kende sociale lasten allerminst wer den gecompenseerd door de geringe tarievenverhoging. Het totaal ver lies bedroeg 43.485,75; het Gast- Vlissingen UITVOERING U.O.C. Voor een goed bezette zaal gaf de „U.O.C.", de ontspanningsclub van de openbare ULO-school in het Concert gebouw te Vlissingen, een feestavond. Na de opening door de voorzitter en een inleidend woord van de heer J. Waverijn, hoofd der school, werd een gevarieerd programma vlot afgewerkt. Aan het einde van de avond werden door de besturen van zusterverenigin- gen bloemen aangeboden. NATIONALE RESERVE. In tegenwoordigheid van de plaat selijke commissie „Steun Wettig Ge zag" werd in het Militair Tehuis te Vlissingen door de commandant van het district Zeeland, overste de Fey- ter, de alhier opgerichte afdeling van de Nationale Reserve geïnstalleerd. De voorzitter der afdeling, mr. B. Kolff, opende met een woord van wel kom deze bijeenkomst, waarin hij o.a. wees op de noodzakelijkheid, dat de regering kan rekenen op een corps bereid in tijden van nood haar gezag te steunen. Vervolgens verrichtte de comman dant de eenvoudige plechtigheid* van de installatie, waarna hij zijn vol doening uitsprak over het feit, dat steeds meer vrijwilligers zich aan melden. Spr. besloot met de wens, dat de mannen altijd het devies voor ogen zullen houden „Vreest God, eert de Koning en houdt Uw kruit droog". Hierna werd o.a. vertoond de do cumentaire film: „De slag om Enge land". P.T.T.-PERSONEEL BE KAMPTE ELKAAR OP HET VOETBALVELD Na een spannende wedstrijd is het voetbalelftal van de PTT in Roo sendaal erin geslaagd met 12 van de PTT te Vlissingen te winnen. Deze overwinning was voor de Roo sendalers grotendeels te danken aan hun uitstekende doelman. Na heel wat schitterende reddingen te hebben verricht, moest hij vlak voor de rust voor een onhoudbaar schot van Op 't Hof zwichten, maar de wedstrijd was slechts enkele ogenblikken her vat of de Roosendaalse middenvoor had de beide partijen weer in even wicht gebracht. Na veel spanning en wisselende kansen slaagde de Roosendaalse midenvoor er weer in de Vlissingse verdediging te ver schalken. Het wass 12 en ondanks verwoede pogingen van de gasthe ren bleef het zo. Vlissingen tekende nog protest aan tegen het niet toekennen van 'n strafschop. Deze werd alvast geno men en door Op 't Hof in een doel punt omgezet. Koudekerke ORANJE.VERENIGING GAF FEESTAVONDEN. Zoals reeds eerder gemeld gaf de Oranjevereniging „Koudekerke" Za terdagavond een binnenshuisfeest voor niet-leden. Nadat de voorzitter, de heer W. P. Roose, allen hartelijk' wel kom had geheten, werd het toneel stuk „Jacoba van Beieren" opgevoerd. Tussen de bedrijven en in de pauze zorgden enkele leden van de Harmo nie „Voorwaarts" voor muzikale af wisseling. Aan het eind van de avond dankte de burgemeester voor het rijke winterprogramma. De voorzitter sloot daarna deze avond, welke Maandag avond voor de leden werd herhaald. EVANGELISATIEKOOR ZONG VOOR OUDEN VAN DAGEN. Zondagmorgen, na kerktijd, bracht het Gereformeerd Evangelisatiekoor van Koudekerke onder leiding van de heer A. J. Fey uit "Vlisingen een be zoek aan het tehuis voor Ouden van Dagen „Huize ter Boede". Nadat het koor enkele liederen ge zongen had, hield de Gereformeerde predikant, ds. A. Elshout, oen korte meditatie. Hierna besloot het koor de ze morgen. Het was voor de oudjes een aange name verrassing, welke door allen zeer op prijs werd gesteld. Vijfhonderd bewoners van Walcheren ontvingen het Herinneringskruis 19401945. Telegram van gelukwens aan beschermvrouwe. huis had een verlies van 45.017,16, het ouden van dagen tehuis een ver lies van 4213.99 het weeshuis een winst van 5455,23. Middelburg RAAD S VERG ADERING. De gemeenteraad van Middelburg zal Maandag 8 Mei om 2 uur in het gemeentehuis vergaderen, JUBILEUM J. A. TA VENIER Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. A. Ta venier jr. verbon den werd aan de bouwmaterialenhan- del van D. M. Boone te Middelburg. In verband daarmede werd de ju bilaris des morgens toegesproken, door de boekhouder van het bedrijf de heer J. C. van den Boudt, die na mens het personeel mevrouw Tave- nier bloemen en de heer Tavenier 'n waardevol geschenk aanbood. Vele collega's en relaties van de jubilaris maakten van de gelegenheid gebruik om de heer Tavenier gelukwensen aan te bieden, die veelal van fraaie bloe men vergezeld gingen, Vijfhonderd Waleherse Rode Kruis- werkers. die in de periode van 9 Mei 1940 tot 3 September 1945 daadwer kelijk in enigerlei functie goed werk hebben verricht en mensen, die hoewel niet optredend in Rode Kruis verband in hetzelfde tijdvak in de geest van het Rode Kruis hebben ge handeld, zijn Maandagavond tijdens twee speciale bijeenkomsten in „De Vergenoeging" te Middelburg' onder scheiden met het Herinneringskruis 1940-1945. Deze bijeenkomsten stonden onder leiding van de kringscommissaris van het Ned. Rode Kruis, de heer G. Sis- singh, die tot de aanwezigen zeide: „Gij hebt allen, ieder op eigen plaats en op eigen wijze, meegeholpen om de et oHsuiuis^taak van het Rode Kruis ten uitvoer per verpleegdag- te brengen. Het herinneringskruis kunt U dan ook met ere op Uw uni form dragen. In de oorlogsjaren was er ontzettend veel hulp nodig en er is ontzettend veel hulp geboden. De Zeeuwse bevolking is U daarvoor dankbaar. De Rode Kruis-taak is ech ter nog niet beëindigd; laat daarom cleze onderscheiding een aansporing zijn voort te gaan." Op voorstel van de kringcommissaris werd vervolgens besloten de beschermvrouwe van het Ned. Rode Kruis het volgende tele gram te zenden: „Bezitters van her inneringskruis 19401945 in Zeeland wensen Uwe Majesteit van harte ge luk met Uw verjaardag en spreken de wens uit, dat U nog vele jaren beschermvrouwe zal mogen zijn". De wnd.-kringcomm., mr. J. A. Hey- se, speldde hierna de medailles op de borst van de onderscheiden wer kers. De heer Sissingh prees de ar beid van de afdelingen en memoreer de de prachtige samenwerking met brandweer, Sociale Zaken, E.H.B.O., enz. Tot slot werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen en werd een driewerf hoera op H.M. de Ko ningin uitgebracht. AFDELING MIDDELBURG. Wij laten hier de namen van de onder scheiden personen volgen: Posthuum: W. Cornelisse. Gasthuis; Middelburgs Politiekorps. Mr. J. M. Pi laar, mej. M. A. Bouwens, mevr. W. C. den Hollander-Rooseboom, mevr. Riet veld-van Ingen. W. Feikema. de heren v. d. Graaf, W. P. Joziasse, S. Paauwe, Th. A. de Ruyter. P. J. Steijnen, W. J. Verdaasdonk, L. de Voogd, J. A. de Vos, mevr. J. Groot-Heyne, G. Budde, mej. A. Blokpoel, mej. A. M. Coppoolse, mej. J. J. Jacobse, mej. N. de Looff, mej. S. Pro voost, A. Roose, dr. A. M. Leenmans, de heren Bassie, v. d. Berge, Bodbijl, A. Dobbelaar, P. C. Geldof, J. S. Maljaars, Mullie, Oreel, J. C. Paauwe. P. Pieterse, Sturm. A. de Vos. P. C. Visser. Wille- boordse, mej. B. Rietveld, P. Mieras, C. Rozemond, mej. v. Wijk, B. Volmer. M. Schot, mevr. Kraak-Bax, mej. S. v. Sluys, mevr. de Jonge-Sasman. mej. d. Pas, mevr. Grool-Verkley, mej. v. Kleef, L. A. Annot, mej. de Ridder. A. L. C. Kentin, C. A. Polderman, F. Nieuwenhuyzen, dr. J. C. B. Simons. G. I. A. Teerlink, A. S. Cornelisse. P. Kentin. M. Kraak. mevr. Kentin-Koster. K. Grool, mej. v. Visvliet, mevr. Schout-Schoe. M. v. d. Berge. mej. Bos. W. Polderman, mej. v. Roeyen, J. Boogaard. J. Helmtch. mej. Westveer, J. Bruggeman. mej. Leynse, mej. v. Bevc- ren. A. Koster. J. Poppe, C. Cornelisse. K. W. Snoep. mevr. Verdaasdonk, mej. Geuse. mej. Peene, mej. Start. mej. Wijt man. J. Hubregtse, mej. v. Roeyen. mevr. v. d. Voorde, mej. de Boks, A. C. v. Da len, J. Hamelink. mej. A. M. Boone, R. Meursinge Reijnders, J. de Voogd, N. C. v. Oost. AFDELING VLISSINGEN. Posthuum: W. Heybrechtse, F. Braat. de heer Suurmond (Sociale Zaken), Vlis- sings Brandweerkorps, afd. Vlissingen Ned. Ver. E.H.B.O.; dr. H. J. Jens, R. J, Klijn, F. B. Meijers, J. C. v. Schelven, mej. L. J. Jobse, Chr. Kokelaar, mej. Cas- teleyn, B. d. Nooyer. mej. Koolwijk, mvr. v. Gelderen-van Kempen. P. J. Casteleyn. J. P. v. d. Velde, W. Schouten de Jel. F. de Smit, A. Kooger, C. K. Koningstein. P. v. d. Hof. A. C. v. Malland, J. M, La- main. P. de Kok, de heer Philipse. mej. Meerkerk, mej. Dekker, mej. Corbjjn, mej. A. Vader. mevr. Gunther-de Wolf. mej. Lonkema, mej. Hilbert, H. B. Snoep. M. Volkers, J. Davidse, M. C. Koets, C, A. v, Woelderen, mevr, Jens-Bechtold, N. C. J. v. Delft, J. W. Luwema, J. C. Jans-' sen, L. Lippens, A. H. Kuyt, H. C. v. Pamelen. dr. M. Schreuder. mevr. J. C. Wesseling-Prins, J. Ardewijn, mevr. Bos- de Wolf. P. Drever, mevr. v. Kalkeren, mevr. Leydekker, mevr. Sanderse-de Wolf, J. Walther. A. Praam, P. Nagte- gaal, R. Kokelaar, mevr. J. B. Sissingh- Eerland. AFDELING SOUBURG. F. Leenhouts, J. S. Bloos, A. F. Wal raven, Ph. A. v. d. Velde, mevr. J. J. Leenhouts-van Tatenhoven, dr. J. C. Huysman, S. Prins. J. H. Vink, A. M. J. de Klerk, A. Overbeeke, P. Meyers. K. Schout, G. Heyman. J. Vos, P. B. v. Bel- zen, Zr. Meijers, J. Krijger, mej. M. J. Ch. Vershiys, M. M. v. Gemert-de Hullu, mej. A. P. Abrahamsen, mej. C. P. v. d. Meer, mej. L. de Kok. mej. Brasser, mej. A. H. Stip, mej. M. Suurmond, mej. A. Landmeter, mej. J. J. Peetere. T. G. Vink, W. Wit, A. Spijkerboer. H. Roos. A. Strubbe, A. M. Peenen, P. Roelse, Z. Tïs- sink, G. Spijkerboer. AFDELING ARNEMUIDEN. C. v. Hemert, A. la Soe, J. Allaard P. van Belzcn. AFDELING WESTKAPELLE. M. Huygens, K. Lous, mej. D. Holle- stelle. AFDELING KOUDEKERKE. J. A. v. Kooten, mevr. v. DIerendonck, F. Berting, mej. J. Clouting, W. Touw. mevr. W. Touw-Roelse. P. J. de Potter. A. Ostê. C. Puype, C. Melse. S. Wielemaker. W. Maas. G. Potappel. C. Berting. J. Scheers. B. Fritz. C. Roelse. M. Vreeke, C. Vader, J, L. Dregmanj, mr, D. H. v. Doom,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2