N NIEUWS UIT ZEELAND TAL VAN NEDERLANDERS WERD ONDERSCHEIDING VERLEEND SCHILDERIJEN ONTSIERDEN MIDDELBURGSE RECHTZAAL VALT EROTISCHE LECTUUR 00K ONDER DRUKPERS-VRIJHEID TAPVERB0D TIJDENS KERMIS jTgenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 APRIL 1950 Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin is aan tal van landgenoten een Koninklijke onderscheiding verleend. Het is een lange lijst van namen, welke in de buitengewone Staatscourant, welke In verband hiermede vandaag is verschenen, bijna twintig pagina's beslaat. Elders pu bliceren wU de namen van inwoners van Zeeland, die een onderscheiding ontvingenhieronder volgen de belangrijkste andere. Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. W. J. Ber ger, procureur-generaal by de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Graven- hage. Kidder in de Orde van de Neder landse Leeuw: G. P. Luden, gezant te Warschau; prof. mr. dr. L. J. C. de Beaufort, lid der Eerste Kamer, te Nijmegen; mr. H. R. de Zaaijer, procureur-generaal bij het Gerechts hof te Leeuwarden; j'hr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Gelderland; M. A. Rei- nalda, Commissaris der Koningin in Utrecht; mr. W. C. Wendelaar, lid van de Eerste Kamer; H. J. W. A. Meijerink; J. J. Vorrink; H. van Sleen, mr. A. B. Roosjen; C. J. van Lienden; jhr. mr. M. van der Goes van Naters; F. J. H. Bachg en mr. J. Algera, leden van de Tweede Ka mer; jhr. dr. D. M. Graswinckel, al gemeen Rijksarchivaris te 's-Gra- venhage; prof. S. Posthuma, direc teur van de Nederlandse Bank te Amsterdam; generaal-majoor A. G. J. M. F. van der Kroon van de Ge nerale Staf; dr. E. L. Kramer, wnd. directeur-generaal van de prijzen te !s-Gravenhage; dr. Ch. L. H. Truij- en, directeur-generaal van Handel en Nijverheid te 's-Gravenhage; mr. dr. E. J. E. M. H. Jaspar, secretaris generaal van de Benelux te Brussel; prof. dr. ir. G. Minderhoud, hoog leraar te Wageningen; prof. mr. B. C. Slotemaker, gedelegeerde van het bestuur van de Stichting van de Ar beid te Wassenaar; prof. dr. V. J. Koningsberger, voorzitter van het Alg. Syndicaat van Suikerfabrikan ten in Indonesië. Commandeur in de Orde van Oran je-Nassau: dr. Ph. C. Visser, am bassadeur te Moskou (bij bev.); ir. B. R. de Graaff, hoofd-ingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat te 's-Gravenhage (bij bev.); Ch. O. van der Plas. laatstelijk wnd. Commissa ris van het Koninkrijk der Neder landen te Soerabaja (bij bev.); mr. E. L. M. H. Speyart van Woerden, procureur-generaal. Officier in de Orde van Oranje Nassau: mr. L. A. Gastmann, gezant te Lima; dr. H. H. Dingemans, ge zant te Djeddah; mr. dr. C. A. Prin- Commissie geïnstalleerd voor de Grondwetswijziging Rede van dr. Drees. De minister-president, dr. W. Drees, beeft Vrijdagochtend in de Treves- znul te Den Haag de commissie tot herziening van de grondwet geïnstal leerd met een rede, waarin hij er op wees, dat er van verschillende zijden liet laatste decennium op een algehe le herziening van de grondwet is aan gedrongen. Wel is er ook betoogd, dat het tijdperk van dc geschreven consti tuties voorby zou zijn, maar het komt dr. Drees voor, dat deze opvating ter rein verloren heeft en in elk geval in ons land weinig aanhang vindt. Ook is betoogd, dat de grondwet zo verouderd zou zijn, dat men deze eerst zou moeten verscheuren om een geheel nieuwe grondwet te kunnen gaan schrijven. De regering deplt dit standpunt niet: zij gaf immers op dracht de grondwet te herzien. Men moet enerzijds wel de moed hebben belangrijke veranderingen en ver schuivingen aan te brengen, in dien daarvoor goede argumenten wor den aangevoerd anderzijds moet men van het oude niet meer afbreken dan nodig is. De minister-president wees vervol gens op de sterke versnelling van de maatschappelijke ontwikkeling, mede door de oorlog. De betekenis van het economische en sociale bestel wordt nog nauwelijks door de grondwet weerspiegeld. Nu de publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie tot stand is ge komen, zou daaraan in de grondwet meer relief gegeven kunnen worden. Het zal wenselijk blyken ook te onder zoeken in hoeverre de verhouding tot de lagere gemeenschappen dus van het Ryk tot de provincies, gemeenten, waterschappen en bedrijfschappen, van de provincie tot gemeenten en waterschappen en van die gemeen schappen onderling voor herziening of nadere regeling in aanmei'king komt. Er zal rekening gehouden moeten worden met het ontstaan van boven nationale organen, en met de noodza kelijkheid onder bepaalde omstandig heden de staatssouvereiniteit ten gun ste van internationale organen te be perken. De regering heeft, overeenkomstig aan de Staten-Generaal gedane toe zeggingen, voor de behandeling van dit uitermate belangryke vraagstuk een speciale commissie ingesteld. IEUWS lil een O T E D O P De minister van Oorlog heeft een voorstel goedgekeurd om voor het wa pen der Kon. Marechaussee een ceremo niële. tenue in te voeren. Vijf Italianen zijn door de politie in hechtenis genomen, omdat zij na het bijwonen van requiemmissen voor Mus solini de fascistische groet hebben ge bracht. Vrijdagmorgen is bij het eiland Tiengemeten een roeiboot met personeel van de Rijkswaterstaat omgeslagen. De 27-jarige ongehuwde opvarende C. Otto uit Willemstad verdronk. Een postzak met brieven is Vrijdag door een Deens vissersvaartuig uit de Noordzee opgehaald. Volgens de KJL.M. is deze zak, gemerkt „HollandWest Af rica". r.iet afkomstig van het onlangs neergestorte postvliegtuig. sen, burgemeester van Breda; mr. W. baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Maastricht; dr. Anthon van der Hoi-st, musicus te Hilversum; de majoor C. E. Smit— Dysex*inck, cominandant van het Vrouwen Hulpkorps; ir. F. W. H. van Beuningen, dii-ecteur van de N. V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam; J. E. Lindenbergh, voorzitter van de Fries- Groningse Beetwortel-Suikerfabriek; di'. J. Olie, directeur van het Visse rij-proefstation en Laboratorium voor materialenonderzoek te Utrecht. Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: mevi'ouw G. Stuui'manKoe- xnan (Greet Koeman), opera-zange- i-es te Amsterdam; A. C. Veth, let- tex'kundige en kunstcriticus te 's- Gravenhage; L. Roggeveen, schrijver van kinderboeken te 's-Gravenhage; ds. J. W. Sepmeijer, vlootpredikant; mevrouw A. J. OtteArnoli te Hil versum; G. Moll, penningmeester van het Chr. Nat. Vale verbond te Zuilen. A.s. Maandag komt de ,,Pro- vinciale Zeeuwse Courant" normaal uit. H Staking te Antwerpen geheel verlopen. De staking in de haven van Ant werpen is geheel verlopen. Vrijdag meldden vrijwel alle arbeiders zich weer bij de aanwervingsbureaux. De communisten zetten hun actie tegen de wapenverschepingen on- vei'minderd voort. Vrijdagmox'gen werd een betoging gehouden voor het Antwerpse Paleis van Justitie. Loongrens verzekeringswetten wordt verhoogd. De loongrens, die in sommige sociale verzekeringswetten gesteld is, wordt met ingang van 2 Mei a.s. verhoogd van 3750 tot 4500 per jaar. Het maximum dagloon, waarnaar de premies en de uitkeringen worden be rekend, wordt van 10 op 12 ge bracht. Werknemers, op wie het Ziekenfond- senbesluit van toepassixxg wordt, die nen zich vóór 11 Juni a.s. aan te mel den bij een algemeen ziekenfonds. Verfiaait ck huid „Kunstenares" onthulde zonderlinge knoeierijen. Zij lichtte een pastoor voor bijna f 2000.— op. De eerbiedwaardige rechtzaal te Middelburg leek Vrijdagmiddag wel een expositieruimte. Achter de rug gen en voor dc voeten van de edel achtbare heren stonden talrijke schil derijen stillevens, havengezichten, bloemstukjes waarvan de lijsten erg mooi waren. Op sommige van deze wand-ontsieringen stonden de letters C. M. H„ de initialen van de 64-jarige dame, die men het niet kon aanzien, dat zy met behulp van deze kunstgewrochten een pastoor uit Terneuzen voor twee duizend harde guldens had opgelicht. Pastoor J. A. M. had droevige,, er varingen met deze vrouw. Zij kwam hem bezoeken met eèri aantal schil derijen onder de arm en vertelde, dat zij die zelf had gemaakt. Het duui'de niet lang of ze begon te bedelen en wist de pastoor te ontroeren met haar aandoenlijk vex'haal, dat zij in Enschedé kon exposeren, maar geen geld had om lysten te kopen. Vijfhon- dex-d gulden toucheerde zij na afloop van dit relaas. Maar daal.' bleef het niet bijde volgelinge van Rembrandt verscheen nog enkele malen op de pastox-iestoep en had tenslotte in to taal 1910 te pakken. De geestelyke, die getoond had een ruim hart te be zitten, kreeg wel een schuldbekente nis, maar deze was foutief opgesteld. Mej. H., die niet op haar mondje was gevallen, wilde wel bezweren, dat het geld, met uitzondering van de eei'ste 500, haar ongevraagd was aangeboden en dat zij index'daad zeer bedreven om kon gaan met palet en penseel. De bewuste schilderyen kocht zij van een Amsterdainmer, die ze op zijn beurt weer van een lopen- de-band-schilder overnam. De dingen waren mislukt en derhalve onver- koopbaai-, maar mej. H. wist er met ax*tistieke blik en vaardige hand nog wel een aardig stukje van te fabri ceren. De Amsterdamse leverancier plaatste echter haar naam op de doe ken Verdachte vei-zekerde de presi dent, mr. Th. J. Portheine, dat der gelijke practijken schering en inslag waren in de kunsthandel, hetgeen deze de opmerking ontlokte: „Tjon ge, tjonge, wat een knoeierij. En hoe kon U schilderen? In uw woning is Belgische politie speurt naar voortvluchtige gangsters. In geheel België is de politie gealar meerd om twee voortvluchtige Ant werpse gangsters op te sporen. Zij hebben zich Dondei'dag door een i'oofoverval op de openbare weg wat geld vex'schaft en de wijk genomen naar de Ardennen. De politie heeft assistentie gekre gen van de moeder vaxx de 22-jarige Maurits Beeckmans. Zij heeft in de pers een opi'oep gericht tot haar zoon zijn misdadig leven te beëindigen en zich. onverwijld bij de politie te mel den. Hoofd Franse politie in Saigon neergeschoten. Het plaatsvervangend hoofd van de Franse Veiligheidspolitie in Zuid- Vietnam (Indo-China), Marcel Bazin, is Vrijdag op klaarlichte dag in het centrum van Saigon doodgeschoten toen hij op het punt stond in zijn auto te stappen. De dader, naar men geloofd een vol geling van de anti-Franse opstande lingenleider, Ho Tsje Mink, wist te ontkomen. Hij snelde na de dodelijke schoten te hebben gelost naar een ge reedstaande auto en reed weg. De regering in het opstandige gebied had twee maanden geleden Bazin ter dood veroordeeld, omdat hij een groot aan deel heeft gehad in de strijd tegen de partisanen. geen materiaal gevonden". Verd.: „Dat lag op zolder, maar ik heb het weggedaan wegens geldgebrek". NET ALS VAN MEEGEREN. ..Dit hele vei'haal is van A tot Z gelogen", meende de officier van jus titie, mr. -J. L. Andi-eae. „Ik geloof niet, dat verdachte schilderes is; zy kan nauwelyks haar naam schrijven. Maar we zouden haar net als Van Meegeren, in een cel kunnen opslui ten en haar ddar laten werken Hij constateerde, dat verd, een ï-eeks van oplichtingen op haar naam heeft staan en vier veroordelingen achter de rug heeft. Misschien is zy een psy* chopatische fantaste, maar zy is in ieder geval ge' aarlijk, vond hij, en hij eiste daarom 6 maanden. Verdediger mr. P. C. Adriaanse dacht, dat geen veroordeling kon vol gen, omdat de valse hoedanigheid van mej. H. niet bewezen is. Van verval sing en een samenweefsel van ver dichtsels kan ook nauwelyks gespro ken worden, meende hij. Toen de «is viel was de „schilde res" in snikken uitgebarsten en zij weende nog bitter, toen de parket wacht „haar" kunstwerken de zaal uitdroegOp 12 Mei hoox;t zij, Of zij het schuux'tje in moet. Terneuzen—België niet langer per spoor Naar wij vernemen zal met ingang van 15 Mei de laatste treinverbin ding van België over Hulst en Axel naar Terneuzen en van Terneuzen naar België komen te vervallen. De geruchten, dat de Ned. Spoorwegen hiertoe het voornemen hadden, - zijn dus juist gebleken. Over de motieven, die tot het be sluit hebben geleid, kon tot dusver by geen enkele instantie opheldering worden verkregen. Wel is ons gebleken, dat de ge meentebesturen van Terneuzen, Axel en Hulst niet tevoren op de hoogte waren gesteld van de bestaande plan nen. Deze gemeentebëstui'en hebben zich inmiddels gezamenlijk tot de be trokken minister gewend om te ver krijgen, dat de voor Zeeuwsch Vlaan deren zo belangiajke verbinding als nog gehandhaafd blijft. Stoomtram Walcheren wil de tarieven verhogen B. en W. van Vlissingen zijn daar tegen. Het raadslid de beer J. L. de Wit (A.R.) richtte aan B. en W. van Vlis singen de volgende schx'iftelijke vraag: Is het aan B. en W. bekend dat het Slan bestaat om de tarieven bij de usdienst „Stoomtraxn Walchex-en" voor het traject Middelbux-gVlissin gen te verhogen en wel, enkele rit van 25 op 375 cent, abonnementen van 7.50 op 9.en de weekkaarten van 1.50 op 1.90? Reeds meermalen werd in de Raad de klacht geuit van de te hoge tarie ven bij deze busdienst, vooral op het traject Middelbux-gVlissingen. In verhouding met het traject Middel burgGoes staat de kilometerprijs ongeveer van 4 tot 2.5. Kunnen B. en W. mededelen of bij deze tariefsverhoging, welke 20 bedraagt, overleg heeft plaats gehad met Uw College, zo niet. zijn B. en W. alsnog bereid te trachten deze ta riefsverhoging ongedaan te maken B. en W. van Vlissingen hebben hiei'op geantwooi'd: Indien de inlichtingen, welke Bur gemeester en Wethouders hierover hebben ingewonnen, juist zijn. zullen de tarieven voor een enkele rit op het traject VlissingenMiddelburg van 0.25 worden vei'hoogd tot 0.30. Tegelijkertijd zullen er dan echter retourkaarten verkrijgbaar worden gesteld tegen de prijs van 0.50 per stuk. Verder zal de prijs vp.n de abonnementskaarten wox-den ver hoogd van 7.50 tot 9.en die van de weekkaarten van 1.50 tot 1.75. Ook de tai'ieven op de meeste andere lijnen, welke door de N.V. „Stóom- tranx Walcheren" worden gereden, zullen vex-hoogd worden. Over de ta- riefsvei'hoging op de lijn Middelburg- Vlissingen. heeft geen voorafgaahd overleg met Burgemeester en Wet houders plaats gehad. Deze tarieven zijn echter ondex-worpen aan de goed keuring van Gedeputeerde Staten. Burgemeester en Wethouders zijn bereid zich tot dit college te wenden met het verzoek te bevordex-en. dat deze tariefsverhoging geen;doorgang vindt. Bekend dichter pleitte in Middelburg voor bestaansrecht van pikante bladen. geschriften aan te treffen. „Het zal wel een nette man zijn', aldus mr. Keuls, „maar wie durft zich deskun dig te noemen op het gebied van erotische lectuur?" „De enige bedoeling van de uitge vers is pikante lectuur in alle be schaafde landen openlijk te koop te verspreiden, omdat daar een ze kere behoefte aan bestaat". Pleiter ontkende, dat het hun bedoeling is de zinnen te prikkelen. In een juridisch pleidooi voerde hij aan, dat gemeen telijke verordeningen, waarbij men zich begeeft in de beoordeling van geschriften, ontoelaatbaa# zijn. Dit gaat tegen de vrijheid van de druk pers in en kan ernstige consequenties hebben, zoals willekeur. Mr. Keuls wees ook op aan elkaar tegenstrijdi ge uitspraken op het gebied van „prikkellectuur" van de Bosse en de Bredase rechtbank. Hij eindigde: „Ik hoop, dat juist in deze stad, waar zulke grote offers voor de vryheid zijn gebracht, ge dacht zal worden aan dé vryheid van de drukpers". „Gemeentelijke verordeningen kunnen willekeur scheppen". Temidden van wetboeken en dos siers lagen Vrydagmiddag op de groene tafel in de Middelburgse rechtzaal tijdschriften met sterk Franse inslag, die dan ook „Studio de Paris" heetten. Een winkelier uit Terneuzen, J. van D., had ze in zyn zaak voorhanden gehad en handelde daardoor In strijd met de plaatseiyke politieverordening, die optreedt tegen „lectuur, klaarblijkeiyk bestemd om de zinnelijkheid te prikkelen." De kantonrechter had Van D. ver oordeeld tot 25 boete, maar de man was daartegen in beroep gekomen, omdat hij meende, dat hem geen blaam trof. Hij had de blaadjes van de uitgever op zicht gekregen, doch geen tijd gehad om van de inhoud kennis te nemen. Plotseling was er een complete inval van de politie ge weest en toen was 't mis. De Amsterdamse journalist E. F. A. v. D., „redactioneel directeur" van de bladen „Studio de Paris" exx „Pin- Up" (de president vex-stond „Pick up"), was getuige. „Er is in Neder land een wet", vertelde hy (mr. Portheine; „Dat weet ik; er zyn er zelfs méér"), en binnen de perken daarvan geven wij" onze bladen uit. U hc ft daar nummer 2, maar vergele ken bij nummer 22 is dat een kleu terblaadje". Dé officier van justitie vroeg be vestiging van het vonnis. „Alle ver halen en tekeningen vestigen op gro ve en misselijke wyze dc aandacht op .iet zinnelijke. De schuilnaam van één der medewerkers luidt karakteristiek „Manon Troppo", maar ik vind het wèl te veel". ZEKERE BEHOEFTE. De bekende letterkundige en dich ter mr. H. W. J. M. Keuls, die des tijds ook pleitte in de.geruchtmaken de „Lady Chatterley's Lover"-zaak te Tilburg, trad op als verdediger. Hy vertelde, dat het delict in Terneuzen is aangebracht dor een bekend lid van de „Commissie tot bestriding van prikkellectuur", Terneuzlaan van geboorte, die erg verontwaar digd was in zyn vaderstad dergelijke Rechtbank Middelburg UITSPRAKEN Wegens het plegen van zedendelicten werd W.L.C.K. te Vlissingen vex'oord. tot 1 jaar gevangenisstraf waarvan 7 m. voorwaardelijk, met 'n proeftijd Van 3 jaar; ondertoezichtstelling van de R.K. Reclasseringsvex'enlging en op neming in 't Labi-e-tehuis van de pa ters Augustijnen te Utrecht. Om een zelfde reden wei'd J. A. S., onderwij zer, veroordeeld tot 1 jaar, waarvan 6 maanden voorw. met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van de Centrale ver. tot behartiging der maatschappelijke belangen van geestelijk gestoorden en J. A. v. N. tot 6 mnd voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Wegens het plegen van valsheid in geschrifte werd L. een straf opgelegd van 14 dagen (gedeeltelijke wij- spraak). De Middelburgse radiohande laar B. A. A. V., kreeg in verband met het niet opvolgen van voorschrif ten een boete van 15 subs. 5 dagen. Minister Mansholt naar Walcheren Hij koml he-rverkaveling in ogenschouw nemen. Naar wy vernemen zal de minister van Landbouw, ir. S. L. Mansholt, op Donderdag 25 Mei a.s. een bezoek brengen aan Walchei-cn teneinde zich op de hoogte te stellen van de voort gang der herverkavelingswerkzaam heden en de resultaten daarvan in ogenschouw te nemen. Met ingang van 1 September 1950 is benoemd tot ammanuensis der Rijks H.B. S. te Vlissingen de heer J. J. Drioel te Middelburg, Coaster op de Oosterscheide gezonken. De 298 ton metende coaster Santa Clara is Donderdag op de Soete Lieve Vrouwenbank in de Oosterscheide omhoog gelopen, lek gestoten en ge zonken. Het schip was op weg van Dordrecht naar Rammekens met een lading cement. Aangezien het schip niet ongunstig zit, zal getracht wor den het te lichten. College van Ged. Staten naar Schouwen-Duiveland. Naar wij vernemen zal het College van Ged. Staten begin volgende maand een bezoek aan de gemeentebesturen op Schouwen-Duiveland brengen ten einde zich op de hoogte te stellen van de wensen en vei'langens dezer bestu ren ten opzichte van de gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland. GEMEENTERAAD VLISSINGEN Vergoeding voor diploma-studie De geemeentcraad van Vlissingen heeft Vrydagmiddag na korte discus sie besloten het tapverbod voor de kermisweek te handhaven met deze wyziging, dat de Zondag voor en de Zondag na de kermisweek het tap pen van sterke drank toegestaan zal zyn en dat het tapverbod ook nog bestaat voor de Zaterdagnacht na de kermis tot Zondagochtend zes uur. De raad vergaderde onder leiding I ting ten behoeve van de watervoor- van bui'gemeester mr. B. Kolff. Be- ziening op de boulevards, noemd werd tot regent over 't gast- Eveneens werd aangenomen een huis de heer B. Hubregtse. Eervol voorstel om een lening van 325.000 ontslag wex*d verleend aan de heer aan te gaan voor de bouw van 24 A. van Iren als tijdelijk leraar aan de Gem. Dagschool voor de Nijver heid. Na afdoening van enkele klei nere punten, werd besloten de geld lening met de Rijkspostspaai'bank te bepalen op 1.474.756. Deze lening dient voor woningbou /financiering. De regeling betreffende een uitke ring in eens aan het bui'gerlijk rijks- peivoneel over het tweede kwartaal 1950 werd van toepassing verklaard voor liet Vlissinp'se gemeente-perso neel. Een tegemoetkoming zal gege ven worden aan l.o. leei'krachten, die het Gehrelsgetuigschrift halen. De heren J. Marijs (A.R.) en J. L. de Wit (A.R.) kregen van B. en W. de toezegging, dat bekeken zal wor den in hoeverre ook gemeente-amb tenaren en het lagere politieperso neel een vergoeding bij het behalen van een diploma zouden kunnen ont vangen. WACHTHUISJES. Een crediet van 1800 werd toe gestaan voor de bouw van twee schuilgelegenheden ten behoeve van buspassasgiers. Wetlx. M. A. van Popering ant woordde op een vraag van ae heer de Wit, dat naar uitbreiding van 't aantal gestreefd zal worden. De verordening betreffende het schoolgeld voor de gemeentelijke huishoudschool, wei'd aangenomen. De heer M. J. van Poelje (P. v. d. A.) di*ong er bij B. en W. op aan, dat zoveel mogelijk slechts leerlingen, die het zevende leerjaar van het 1. o. hebben doorlopen, tot de school worden toegelaten. B. en W. zullen dit bevox'deren. Twee pei'celen aan de Slijkstraat werden verhuurd aan een ï'olluiken- fabrikant, waai'bij de heer M. J. Coi'veleijn (K.V.P.) nog eens aan dacht vroeg voor de kleine industrie- en. De gemeente moet meer doen om deze industrieën aan te trekken. De burgemeester lichtte uitvoerig toe, dat m samenwerking met het E.T.I. het mogelijke wordt gedaan daarvoor. Wellicht kan men in de toekomst ovei'gaan tot het oprichten van een stichting, die gebouwen op trekt, welke door kleine bedrijven gehuui'd kunnen woi'den. TAPVERBOD. Bij de reeds genoemde bespreking over het tapverbod verklaarden de heren Marijs (A.R.) en de Wit (A. R.) zich tegen het tappen op Zon dag. De heer M. A. L. Beun (P. v. d. A.) stelde voor op Zondag na de kermis eerst des ochtends te zes uur het tapvex-bod op te heffen. Dit voor stel werd door B. en W. overgeno men. De heer J. P. Ventevogel (C. H.U.) wilde een tapverbod, dat op kermisdagen eerst des avonds te zes uur zou ingaan. Dit voorstel werd besti-eden aoor de hei'en L. P. van Oorschot (P. v. d. A.) en M. J. van Poelje (P. v. d. A.) en kon niet ver der behandeld worden, omdat het slechts werd gesteund door de heer Corveleijn. Het voorstel van B. en W. met de wijziging van de heer Beun werd tenslotte aangenomen met de stemmen van de heren Ma rijs en de Wit tegen. Een crediet van 12.000 werd toegestaan voor een aanjaaginrich- SCHAKEN KOUDEKERKE WINT VOORLOPIG MET 4—2 VAN SLUIS SE TOREN. In de te Breskens gespeelde pro motiewedstrijd voor de 2e klasse van de Zeeuwse Schaakbond tussen Kou- dekerke en de Sluisse Toren (Sluis) staat Koudekerke met 42 vooi\ Vier partijen werden afgebroken. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Vlissingen is voor spoedgevallen te bex'eiken de heer L. P. Boone, arts, Badhuissti-aat 24, tel. 2950; te Middelburg: de heer W. Feike- ma, arts, Dam 16, tel.2993; te Zoutelande, Westkapelle en Kou dekerke: de heer H. Frima, arts, Duinweg 59, tel. K 1186282, Zoute lande; te Oostkapelle, Serooskerke en Veere: de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veex-e, tel. 271. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Ockenburg, Badhuisstraat 22, tel. 2066. Middelburg: Apotheek van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134. montagewoningen. Daarna kwam de rondvraag aan de orde. Wij komen daarop nog na der terug. WALCHEREN Middelburg AFSCHEID P. MALGO. De Algemene Woningbouwvereni ging te Middelburg hield een buiten gewone bestuursvergadering in ver band met het afscheid van de heer P. Malgo, die ongeveer 25 jaar lang als timmerman aan de vereniging is verbonden geweest en nu wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd deze dienst ging verlaten. Hij werd hartelijk toegespx-oken door dc vooi-zitter, de heer J. Gillissen, die hem dankte voor zijn vele werk. Na mens het bestuur werd hem een klok aangeboden. Als tolken van het personeel tra den de heren D. de Boer en S. Won- dergem, de laatste in dichtvomi, op, en namens de Alg. Bond van Amb tenaren sprak dc heer A. Mondeel. Tenslotte dankte de lieer Malgo alle sprekers. WINKELSLUITING. De Middenstandscentrale te Mid delburg heeft van B. en W. mede deling ontvangen, dat voor 1 en 5 Mei a.s. vrijstelling is verleend van de verplichting tot openstelling dei- winkels. Vlissingen CONCERT „ONS GENOEGEN" De harmonie „Ons Genoegen" geeft 1 Mei (Koninginnedag) haar eerste concex-t, 's avonds 8 uur in Bellamy- park. Vanzelfsprekend draagt het programma een nationaal en populair karakter. Ook de Signaalafdeling ver leent haar medewerking. Koudekerke FEEST MET KONINGINNEDAG. Vanavond zal de Oranjevereniging te Koudekerke in het verenigingsge bouw het Koningiixnefeest vieren. Maandag wordt dan door enkele leden van de Oranjevereniging het histori sche toneelstuk „Jacoba van Beieren" opgevoerd. De Emmabloemcollecte te Zoutelan de heeft opgebracht f 32.16. Officiële publicaties. VLISSINGEN. TAPVERBOD OP 1 MEI 1950. De Burgemeester van Vlissingen; gelet op artikel 124, tweede lid. der Algemene Politieverordening voor Vlissingen. maakt bekend, dat de verjaardag van H.M. de Koningin zal worden gevierd op 1 Mei a.s., zodat op die datum een verbod zal gelden voor het tappen van sterke drank. Vlissingen, 25 April 1950. MIDDELBURG. SLUITING KANTOREN GEM.DIENSTEN B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 1 Mei a.s., alle gemeentelijke diensten gesloten zullen zijn, met uitzondering van het bu reau van de Burgerlijke Stand, dat uit sluitend voor aangifte van geboorten en overlijden zal geopend zijn van 10—10.30 uur. Op Vrijdag 5 Mei a.s. zullen de gemeen telijke diensten geopend zijn zoals des Zaterdags gebruikelijk is. Middelburg, 27 April 1950, VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: Voorjaarsparade. 7 en 9 uur; Luxor: Superman, 7 en 9 uur; Concertgebouw: Sjors, van de Rebellenclub, 2 en 4 uur. Morgen: Alhambra: zelfde als vandaag. 3, 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag. 3. 7 en D uur. DOMBURG. Wilhelmina: Concert accor- Uur. Vandaag: deonvereniging „Crescendo'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2