IN 40 UUR VAN ARCACHON NAAR DE NEDERLANDSE GRENS Prestatie om trots op te zijn Om KRWSWOORDPUZZLE TWEE OFFERS VAN DE DAME RESA-HILVERSUM LETTY'S moeilijke *J KEUZE 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 29 APRIL 1950 Met „Interzeeland" mee (slot) Kerels zijn het die Interzeeland-chauffeurs! Op de terugreis hebben wij onze vrienden eerst goed leren kennen. Zij hebben liefde voor hun vak en stellen er een eer in om zich zo goed mogelyk van hun opdracht te kwijten. In veertig uren sleepten zijn hun zware en kostbare vracht door het heuvel achtige gebied van Frankrijk tot aan de Nederlandse grens. Een prestatie om trots op te zijn. „Interzeeland" spreekt een woordje mee in het interna tionale transportwezenMoge zij spoedig de officiële erkenning krijgen door het verlenen van doorlopende vergunningen om geheel Europa te mo gen beryden. Wat betreft de kwaliteit van het beschikbare materiaal en de kundigheid van de chauffeurs, is het werkelijk niet nodig dat er bijv. des zomers een auto uit Limburg naar Zeeland moet komen om een vrachtje fruit naar Duitsland of Zwitserland te vervoeren! OP DE TERUGKEIS i het sissend geluid van de luchtrem- „Jongens, op de terugreis wordt het men. In de ontelbare dorpjes welke werken geblazenHet zal goed blij-1 wiJ passeren heerst volkomen -*ust. leen dat we het de eerste dagen Slechts hier en daar schiet een amou- kalmpjes aan hebben gedaan". Dat reuze kater schielijk voor de wagens is ook uitgekomen. Terwijl Arcachon i de weg over. reeds ter ruste is gegaan, snorren de I Regelmatig kijken we even in de drie Macks de nacht in. Onderwegspiegel of de andere wagens ons nog zullen we de twee andere wagens op-volgen, ij moeten bij elkaar blijven, pikken, die nog op een andere plaats Er 1S afgesproken dat bij eventuele moesten laden. Onder het loverdak panne door het knipperen van de van de kastanjebomen welke reeds in J lichten signalen zullen worden gege- volle bloei staan, gaat het op Bor- ven- deaux aan. Om één uur doorkruisen I EEN UILTJE KN APPEN wij deze stad. De drukke straten lig- Om beurten nemen de chauffeurs gen nu zo goed als verlaten en Ie l het stuurrad in handen terwijl de laatste uitgaanders spoeden zich met overige „bevolking" van de cabine de tram huiswaarts. In het haven- I een uiltje knapt. Nog vlug gaat de kwartier zit de man van het koffie- nacht voorbij. Onder een pomp langs kraampje zich te warmen bij zijn I de weg frissen de mannen zich wat op. vuurtje. Op de weg is het ook druk met Franse vrachtwagens, zodat de kraambaas altijd wel aan zijn kostie komt. het ontbijt wordt genuttigd en ver der gaat het weer. Vrijaf op Zater dagmiddag kennen de Fransen blijk baar niet. Overal zijn zij aan het werk Even voor de grote brug over de op het land en in de bouwbedrijven. Gironde vinden we bij een cafeetje Des avonds om zeven uur' stopt de colonne in Tours, een prachtig gele gen stad waar overal de in de bergen uitgehouwen woningen de aandacht trekken. We gaan er ons voor de Piet van der Endt uit Goes en Leunis uit Axel met hun wagens. De colonne is weer compleet. Na een sterke bak koffie om wakker blijven en een „spuitwatergevecht" j laatste maal in Frankrijk nog eens gaat de tocht verder.^ Onze vriend te goed doen aan een flinke portie „Jewannes" neemt de eerste ruk voor zijn rekening, terwijl Kees zich onder het geronk van de motor m Morpheus' armen laat glijden. De Macks en de Panhard met hun lading van een ton of tien. tonen nu eerst recht waartoe zij in staat zijn. Met een 35 mijls vaart snellen zij over de wegen en de steilste helling levert geen moeilijkheden op. Een imposant schouwspel is het wanneer de zwaar beladen diesels tegen de heuvels op kruipen. MONOTOON' De chauffeurs blijven wel wakker. Ingespannen turen zij over de weg. In het schaarse licht van het dasboard zie je hen de tanden op elkaar klem men wanneer zij hun wagen door de bocht wringen. En voor de rest is 't maar overschakelen en nog eens over schakelen. Dat houdt je wel bezig! Monotoon klinkt het geronk van ae motoren in de oren, afgewisseld met Voor bridge-spelers WAT WAS HET JUISTE EINDBOD? Vandaag eens een andere probleem stelling dan vorige week, omdat het thans op de kennis van het bieden aankomt. Ik wil daarbij één ding op de voorgrond stellen: het ging vrij hoog en er werd gedubbeld. De vraag aan U is: „Wat is het juiste eind bod, en hoe moet er gespeeld wor den?" Ziehier het spel: 4 A, B, 9, 3 A, H. O - H, V. B, 10, 8, 5, 4 W. H. 8, 6, 2 V, 10, 6, 5 3, 2 9, 7, 3 4 V, 10, 5, 4 B, 7. 2 10, 9. 7, 5, 4 Z. 4 7 9, 8, 4, 3 O A. H, V, B, 8, 6 A, 6 Ziezo, U leest niet verder alvorens fZ is gever) het juiste eindbod te hebben bepaald (Z. en N. niet, O. en W. wel kwetsbaar). Alvorens de gang van zaken te vol gen zoals deze in werkelijkheid was, laat ik eerst mijn bieding volgen: Z: 1 Ru. (2 \'o trick, goede troef kaart. Z. mag niet passen, met mins tens zes speelslagen). W. pas: N. 2 S.A.: O. pas. Z. 4 KI. (Azen vrageni; W. pas: N. Sch. itwee Azen); O. pas: Z. 4 SA. (Heren vragen) of5 KI. Cdem); W. pas; N. 5 Fa (of 5 Sch.); O. pas; Z. 6 S.A.: W.: pas; N. 7 KI.; O. pas: Z. 7 S.A En nu de practijk! Z. 1 Ru.; W. pas: N. 3 KI.: O. pas; Z. 5 Ru.; W. pas; N. pas O. dubbel. Z. pas: W. pas; N. 6 KL; O. dubbel; Z. (na enige aarzeling): pas. 0. kwam met Sch. 4 uit en N. nam de Sch. H. van W. met de Aas. Door eenvoudigweg Sch. na te trekken en bij Z. in te troeven (met de KL Aas) om op Ru. A. en H. zijn resterende Sch. op te ruimen had N. grootslam, KI kunnen maken. Maar zó ver dacht N. niet. Hij trok na de eerste slag onmiddellijk KL Aas en haalde vervolgens de troeven eruit: zowel Sell. V. als Sch. 10 werden verlies- slagen. Niet zonder enige verbuste- ring heb ik me afgevraagd: 1. Waarom redoubleerde Z. het ge dubbelde 5 Ru.-bod niet? 2. Waarom durfde Z. geen 6 Ru. aan? (Slapend te maken, daar alleen Ru. 10 verloren gaat.) 3. Waarom speelde N. zo olie-dom Speciaal de laatste vraag interes seerde mij in hoge mate. Na afloop van het spel, heb ik met dezelfde N. dit spel nog eens besproken. Eerlyk. hij was er even stil van, toen hij zag wat hij eigenlijk had kunnen maken. pommes frites met biefstuk. Om half negen wordt weer gestart. Nu naar Parijs! PARIJS BIJ NACHT Tegen tweeën komt „la ville lumiè- re" in zicht. Van verre trekken de voor de vliegtuigen met rode lampen verlichte zendmasten van Radio Pa ris de aandacht. Op de weg wordt het weer drukker met Franse vrachtwa gens die met groente naar de Paryse Zondagochtendmarkten snellen. En dan ontrolt zich voor ons oog het machtige schouwspel van de millioe- nen lichtjes van Parijs bij nacht. Het is intussen half drie geworden. De Pa- rijzenaars weten echter nog niet van slapen. In de dancings is nog een le vendig vertier en op de boulevards snorren de auto's kris kras door elk aar. Aan de Seinebrug worden wij even geconfronteerd met de Paryse onderwereld. Onze wagens kruipen tegen de helling op en van deze gele- fenheid maken twee ongure indivi- uen gebruik om op een der wagens te springen. Onder de lading is allicht iets van hun gading te vinden. We stoppen onmiddellijk en tegelijk zijn de mannen weer in de duisternis ver dwenen. NAAR LILLE Bij de vliegtuigfabrieken treffen we opnieuw 'n sterke politiebewaking aan en terwyl boven ons een vliegtuig de veilige haven van Le Bourget op zoekt. laten wij Parijs achter ons. Via Senlis, Roye, Peronne, Bapaume en Arras gaat het op Lille aan. In tussen is een nieuwe dag aangebroken en voor ons raakt het eindpunt in zicht, al zyn er nog altijd enkele hon derden kilometers af te leggen. Hier en daar zie je de mensen op trekken naar de Mis, doch tegelijk zijn vele landbouwers op het land aan het eggen of zaaien. Rond twaalf uur zyn we aan het Franse grensstation Halluin. IN BELGIë De heren Lindenbergh en Mieras van de Zeeuwse aankoopcommissie, die op weg zijn naar Vannes voor een volgende partij oesters, weten het met de transiteur voor elkaar te krijgen dat direct wordt uitgeklaard en zo rijden we tegen half twee België bin nen. Via Kortryk, Gent en Antwer pen. waar natuurlijk weer de nodige muziekgezelschappen op pad zyn, ar riveren we tegen vijf uur aan Putte. De wagens kunnen eerst Maandag morgen in Nederland worden inge klaard Twee luxe auto's van de expediteur staan gereed om ons naar huis te brengen want wij hebben, slechts één verlangen: heerlyk slapen! Voor ons is deze interessante, doch vermoeiende reis ten einde. Wij heb ben twee nachten nodig om op peil te komen. En de chauffeurs? Och ja, ook zij hebben slaap. Maar aan alles raak je gewoon. Natuurlyk eens flink uitrusten, doch dan er weer op uit. Iemand die van zijn vak houdt, is tot veel in staat, zeggen ze! Ook de puzzle van vorige week, een toch wel erg ongewone, werd door veie Zeeuwse puzzle-Iiefhebbers goed opgelost. De prijswinnaars zyn ten slotte geworden: C. d<* Vos, De Lannoystraat 7, Vlissingen; J. L. G. v. d. Broecke, Juiianastraat 12, N\v. en St. Joostiand; W. A. Verbeek, Burg, Elenbaasstraat 19, Kruiningen; A.de Koster, Prinsenstraat M 33, Cad- zand; J. Almekinclers, Hot'ferplein Iï 151. Zierikzee; mej. de Vroon, Brouwersdijk 109, Dordrecht. Dit keer weer een orthodoxe kruiswoord- puzzie. Horizontaal. 1. wederrechtelijk aanspraak makend; 10. toestand, waarin iemand verkeert, die niets bezit: 11. gelijkmatig: 13. stre len: 14. overste van een klooster; 16 dierlijk wapen; 18. halmen; 19. getij: 21. dorp bij Hengelo; 22. gevangenis; 23. alleen; 25. uitholling in een wand 26. bijvoeglijk naamwoord; 27. zang stuk; 28. afstammeling; 30 bijwoord; 31. behoeftige; 33. bij. tegen, verkeerd, (in samenstellingen»; 35. zetel; 36. in gebeeld meisje: 37. sprong; 38. meisjes naam; 40. gezameiiik: 41. eerstkomend (afk.>; 43 wezen; 45 stok; 46. jongens naam; 47. spoedig; 49. apparaat; 51. lof dicht; 52. verdikking van de opper huid; 54. mijnheer; 55. kellner; 56. naar omlaag; 58. hoogste deel van het dak; 59. reusachtige gedaante; 60. vervoer middel: 62. vrouwelijke viervoetige zoolganger; 63. onoplosbaar eiwit, bestanddeel van beenderen. Verticaal. 1. Indo-Germaan; 2. het zij zo; 3. kloosterlinge; 4. persoonlijk voornaam woord; 5. waaraan met geraakt mag worden; 6. persoonl. voornaamw.; 7. echtgenote; 8. aanduiding van het mil- liardste deel; 9. dag worden; 10. broe der van Mozes; 12. bolgewas; 13. de uitvoering van een werk opdragen; 14. vooruit; 15. verplaatsbare woning; 17. schema's van te geven lessen; 19 vaargeul tussen de Waddeneil.; 20. hoogte onder een bep. oppervl.; 23. bo venste opening van een mouw; 24. on volwassen aal; 27. deel van 'n circus; 29 adellijk praedicaat; 31. datering op wisselbrieven; 32. tweetal 34. weide :n het hooggebergte; 39. God v. d. liefde; 40. hemellichaam; 42. sterk geluid van de stem; 44. Scandinaviër; 45. afgesne den tak; 46. naam van opera- of con certgebouwen; 48. reeds spoedig; 50. het bijsnijden v. takken enz.; 51. rond wafeltje; 53. (in samenstelling met -groudbouwland); 55. plaats; 57. deel v. h. geraamte; 59. ronde steen; 61. op dit ogenblik; 62. chemisch symbool voor een metalloïde. OPLOSSINGEN. Horizontaal: 1. 7 aar; 4. D 11 t; 6. N 8 w 8; 9. Dar; 11. Die; 12. Opa; 14. Arena; 15. Ren: 17. Gr; 18. 3 s; 19. N 1; 20. D.g.: 21 Om; 23. Si; 24. 1 s; 25. Re; 27. Ave; 29. Eva; 31. 1 d; 33. Naden; 36. Mi; 37 Dora- 40 plu 4; 42. agaat; 44. Vrede; 45. Dr; 46. Net; 48. A.d.; 49. Rad; 50 UNO 51. Mea; 53. Beren: 54. Verd 8; 55. 4 en; 56. ge 9; 59. ge 8; 62. St 1; 63- M 1 t. Verticaal: 1'. 7 oog; 2. Ada; 3. Ra: 5. 11 ten; 6. NI; 7 8 er- 8. 8 ing; 10. Rassen; 11. Dansen 13. Pro; 16. Ede; 22. Ma; 25. Ra- 26. V 1 dam; 28. 2 d; 30. Ri 4 en; 32. Dog; 34. As: 35. Es; 36. Mud: 38 Radar- 39. Aarden; 40. Pramen; 41. le der; 43. 6 ender; 46. Nu; 47. To; 49. Reden; 52. Adres; 57. El; 58. P 1. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de N.V. zal begin Mei een bezoek aan Den Haag brengen. De werkgroep Aesthetische Vorming'', een onderdeel van de Werkgroep voor Vernieuwing van Opvoeding en Onderwys heeft de stichting „de Werkschuit" in het leven geroepen, die als mobiel studiecentrum in diverse plaat, sen voor de propaganda van de Werkgroep dienst za! doen. Op deze „Werkschuit", die op het ogenblik in de Am- stel te Amsterdam ligt. wordt aan de jeugd lessen gegeven in tekenen, schilderen, boetseren, linoleumsnede. Jaarvergadering Christelijk Werkgeversverbond. Te Utrecht is Donderdag de jaarver gadering gehouden van het Verbond van Protestant Christelijke werkge vers, die werd geopend met een rede vande voorzitter, de heer A. Borst Pzn. Deze toonde zich verheugd, dat het ledental van het Christelijk Natio naal Vakverbond de 150.000 reeds ver heeft overschreden en constateerde verder, dat de verhouding met andere werkgeverscentrales is verbeterd. Hoe wel de wet op de P.B.O. niet had ge bracht. wat men er van verwachtte, drong hij aan op zo goed mogelijke uitvoering. De Amerikaanse Senaat beeft met 42 tegen 35 stemmen een voorstel tot het verstrekken van een ler.ing aan Spanje verworpen. Advertentie Voor ideale reiniging van elk kunstgebit, ook plastic J Tast de natuurlijke kleur van L'tc kunstgebit niet aan! PRODENTA AMERSFOORT ONZE SCHAAKRUBRIEK. Dergelijke partijen zijn zeldzaam. (door onzeschaakmedewerker) Partijen, waarin een dame wordt geofferd, zijn vanzelfsprekend be trekkelijk zeldzaam. Meestal doen' dergelijke verbluffende staaltjes heel snel de ronde door de schaak wereld, want een damesoffer maakt bijna altijd grote indruk. Hieronder laten wij twee van der gelijke partijen volgen, die merk waardigerwijze beide kortgeleden voorkwamen in een tournooï te Hel sinki. Wit: Ojanen. Zwart: Niemi. Slavische verdediging. 1. d2d4, d7—d5; 2. c2—c4. c7— c6; 3. c4xd5, c6xd5; 4. Pbl—c3, Pg8—f6; 5. Pgl—f3, Pb8c6; 6. Lel—f4, e7e6. Volgens de huidige opvattingen kan zwart gemakkelijker gelijk spel krijgen, door 6. Lf5, waarmede eerst de loper buiten de pionnenke- ten wordt gebracht. Intussen moet 7,wart de gevaren na een eventueel Db3 van wit niet onderschatten. 7. e2e3, a7—a6; 8. Lfl—d3, b7— b5. Sterker is 8. Le7 of ook 8. Ld6. 9. 0—0, Lc8—b7; 10. Tal—cl, Ta8 c8; 11. Pf3e5, Pc6xe5. Een tweede onnauwkeurigheid. De dreiging 12. Pxb5, axb5; 13. Lxb5 kan het best door 11Db6 gepa reerd worden. 12. d4xe5, Pf6—d7; 13. Ddl—g4, g7g6; 14. h2h4!, h7—h5; 15. Dg4xe6t De pointe van wit's vorige zet. Zwart moet nu 15De7 spelen, en in het verlies van de pion berus ten. Hij neemt echter de handschoen op, en dat kost hem nog een pion. 15. f7xe6; 16. Ld3xg6t, Ke8— e7; 17. Lf4—g5t. Pd7—f6; 18. Lg5x f6t, Ke7d7; 19. Lg5xd8, Tc8xd8; 20. Pc3e2 en wit wint gemakkelijk. Wit: Kaila. Zwart Kivi. Caro Kann verdediging. I. e2—-e4, c7—c6; 2. d2—d4. d7— d5; 3. e4xd5, C6xd5; 4. c2c4, d5x c4; 5. Lflxc4, e7—e6; 6. Pbl—c3, Pb8d7 Beter is 6Pf6 teneinde het veld d5 onder contróle te houden. 7. d4d5!, e6e5. Op 7Pb6 volgt zeer sterk: 8. Lb5f, Ld7; 9. dxe6! enz. 8. Pgl—f3, a7—a6; 9. 0—0, Pg'8— f6: 10. d5d6!, Pd7—b6. Op deze wending heeft zwart ver trouwd. maar het volgende antwoord heeft hij bljjkbaar niet in z\jn bere keningen opgenomen. II. Lc4xf7f!, Ke8xf712. -Ddl— b3v. Kf7g6. Ook na 12Ke8 is 13. Pxe5 Van beslissende kracht. 13. Pf3xe5f, Kg6—h5; 14. Pc3—e2, Dd8—e8; 15. Db3—f3f, Lc8—g4. En nu volgt er een echt ouder wets vuurwerkje als slot. 16. Df3xg4t!, Pf6xg4; 17. Pe2— g3t, Kh5h418. Pe5—f3 mat. Geslaagd dank zij... (Bekende Schriftelijke Cursus) Vraagt ons prospectus: Staatsexamen, Mulo dipl.. H.B.S, A. en B. Onderwijzers akte,Hoofdakte, Boekh.M.O. FRANS. DUITS. Eng. L.O. en M.O.A. Smaldeel op thuisreis zal oefenen in het Kanaal. MET BRITSE LUCHT. EN ZEESTRIJDKRACHTEN. Het op de thuisreis zijnde smaldeel Nederlandse Antillen onder bevel van schout-bij-nacht J. J. L. Willinge, zal oefeningen in het Kanaal te zamen met Britse zee- en luchtstrijdkrachten. De bevelhebber der Nederlandse zee strijdkrachten. vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, vliegt morgen per lijntoe- stel naar de Azoren. Hij zal zich daar inschepen op het vliegdekschip „Karei Doorman" om deze oefeningen mee te maken. Op 2 Mei zal het smaldeel, waartoe ook de luchtverdedigingskruiser „Ja cob van Heemskerck" en het fregat „Johan Maurits van Nassau" behoren, worden opgespoord en „geschaduwd" door vliegtuigen van de Britse lucht macht. Vliegtuigen van de „Karei Doorman" zullen trachten de Britse toestellen te onderscheppen. Vervolgens zullen vliegtuigen van de „Karei Doorman" een Britse torpedo jager aanvallen, waarna nog andere manoeuvres volgen. Belgische fietsers willen van het fietsplaatje af. Dat België nog andere zorgen heeft dan die welke verband houden met de koningscrisis, blijkt wel hieruit, dat Woensdag zeshonderd fietsers met een muziekcorps voorop door Brussels straten trokken om de eis te stellen, dat eenrichtingfietspaden worden aangelegd. De demonstran ten, die zeiden namens drie millioen fietsende Belgen te spreken, wilden voorts een uniforme fietsbelasting in plaats van het fietsplaatjestarief. Van de spoorwegen werd geëist, dat zij haken zullen aanbrengen in de goederenwagens teneinde bescha diging van fietsen te voorkomen. Een afvaardiging der fietsers maakte deze eisen kenbaar aan de ministers van Verkeer en Openbare Werken. FEUILLETON door MARY BURCHELL Ze glimlachte Letty toe en zeide vriendelijk, dat ze altijd blij was, een vriend of vriendin van Rufus te ont moeten en Letty dacht, dat ze óf een goede toneelspeelster óf een zeer na ïef persoontje moest zijn. 't Was alles totaal ongelooflijk en melodramatisch. En toch ook dood eenvoudig, omdat, zoals Letty uit het gesprek opmaakte, Christine en haar man ze sprak heel openhartig over hem in de buurt woonden en ze gewoon scheen, naar believen bij me vrouw Arling in en uit te lopen. „Het is zo jammer, dat Letty nu precies Rufus gemist heeft", legde mevrouw Arling uit, toen ze de thee gebruikten. „Waarschijnlijk is hij weer buitenslands 'gegaan en Letty kwam speciaal voor hem hier". „Misschien blijft hij wel een paar dagen in Londen", meende Christine. „En in dat geval kun je hem opzoeken en hem voor zijn vertrek nog spre ken." Ja, dacht Letty. Dat kon ze inder daad doen. Ze wenste alleen maar, dat het niet Christine was geweest, die deze raad had gegeven. Immers, Christine wist al zo veel van hem had zoveel voor hem betekend. Er was bijna iets onbeschaamds in, dat ze hier zat en een andere vrouw ad viezen gaf over een samenkomst met hem. Maar toch, men kon die kalme grijs-ogige vrouw moeilijk met iets onbeschaamds in verband brengen. ,,'t Is waarik zou naar Londen kunnen gaan", zei Letty. zich echter meer tot mevrouw Arling dan tot Christine richtend. „Weet u ook, waar hij kan logeren?" „In zijn club. zou ik zeggen. Maar hij kan natuurlijk al weg zijn", bracht mevrouw Arling in herinnering- „Ik zal je zeggen wat je moet doen. Let- tij. Je blijft hier tot de avondpost er is. Er kon best eens een brief van Ru fus zijn en dan weet je meteen, of 't al dan niet de moeite waard is, naar Londen te gaan". Alleen reeds de gedachte aan een brief een schakel met Rufus deed Letty zich meer getroost voelen en ze glimlachte, wellicht zwakker dan ze zelf wist. omdat mevrouw Ar ling haar op de hand klopte, alsof ze besefte, dat Letty troost nodig had. „Ik zal heel graag wachten, als ik mag", zei Letty dankbaar. „Ik zou graag willen weten Haar stem begaf haar en ze beet zich op de lippen! Maar de beide an deren veinsden het niet op te merken en spraken over andere dingen. Toen Christine echter op het punt stond, heen te gaan, wendde ze zich tot Letty en zei bijna kortaf: .,Ga je soms mee tot mijn huis? 't Is maar en kele minuten door het bos en ik zou graag eens met je praten". Letty van haar kant had geen be hoefte om met Christine te praten. Ze wilde haar liefst nooit meer ontmoe ten en haar totaal vergeten. Maar 't was moeilijk, een rechtstreeks verzoek te weigeren. Bovendien tegen haar zin kwam de gedachte bij haar op, dat deze vrouw de sleutel bezat van veel onverklaarbaars wat Rufus be treft. Niet geheel naar waarheid ant woordde Letty dus. dat ze heel graag meeging en de twee vrouwen verlie ten samen het huis. Terwijl ze het tuinpad afliepen, over woog Letty, of ze mischien ook een of andere alledaagse opmerking moest maken, want Christine leek plotseling niet bij machte, iets te zeggen- Per slot van rekening echter was zij het. die dit onderhoud begeerd had en dus stond het aan haar, 't gesprek te be ginnen! Eerst toen ze een breed, schaduw rijk pad door het naburige bos in sloegen, nam Christine het woord. En toen Letty kon haar oren nauwe lijks geloven zeide ze: Jij bent het meisje, waarop Rufus verliefd is, niet waar?" Letty hield de adem in. De vraag zou al vreemd geklonken hebben, uit de mond van welke vreemde ook, maar uit die van Christine klonk ze bijna onbehoorlijk. „Waarom denkt u dat?" vroeg Let ty eindelijk. „O, hij heeft me over jou verteld en zo „Vertelde hij u?" .Ja, O, hij noemde je niet met naam en toenaam, maar hij vertelde me. dat hij van iemand hield en toen je van daag kwam en hem zo graag wilde ontmoeten, dacht ik wel. dat jij het was. 't Spijt me geweldig, dat je hem bent misgelopen, want het is heel be langrijk, nietwaar?" Het trof Letty, dat Christine wel niet dezelfde woorden gebruikte als mevrouw Arling. maar toch dezelfde vraag stelde... „Het is heel belangrijk, nietwaarEn mevrouw Arling had gezegd: „Komt het er erg op aan", alsof ze had geweten, dat het zo was. „Iets in de uitdrukking van mijn gezicht moet hun hebben verteld, hoe belangrijk het is", dacht Letty. „Waar schijnlijk kan ik het niet voor me houden, omdat ik het zelf pas ont dekt heb".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 10