N NIEUWS UIT ZEELAND VERSPUY DE BELASTINGHERZIENING KWAM TER SPRAKE IEUWS in een O T E D O P Maquette van de landing op Walcheren. Zwemwedstrijd om de Scheldebeker op 15 Juli a.s. Centrale verkoop van Zeeuwse oesters. STYLEMASTER ONDERGOED Twee Walcberse gebieden bestemd voor zomerhuisjes WALCHEREN jT-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 28 APRIL 1950 EERSTE KAMER Critiek van de heer Schouten op „Kamer-tempo". Voor de eerste maal na haar Paas- recès is de Tweede Kamer Donder dag weer in vergadering bijeen ge weest. Toen de regeling der werk zaamheden aan de orde kwam, uit te de heer Schouten (A.R.) critiek. Het is tegenwoordig hollen of stil staan met het werk der Kafrier, vond hij. Ook betreurde hij het, dat de begrotingen van Uniezaken. Oor log, Marine en Landbouwegalisatie- fonds nog steeds niet behandeld kun nen worden. Na een onderhoud met de heer Lieftinck kon de voorzitter echter mededelen, dat deze ge wijzigde begrotingshoofdstukken vóór. half Mei de Kamer zullen be reiken. Vervolgens werd begonnen met de behandeling van het ontwerp van wet op economische delicten. De heer Terpstra (A.R.) bepleitte daar bij de belangen van het personeel, werkzaam bg de Tuchtrechtspraak. De heer van der Feltz (C.H.) had verscheidene bezwaren tegen de wet, maar erkende, dat zn voeren zal tot verbetering van de huidige verwar de toestand. Mej. Tendeloo (Arb.) was het met zijn critiek echter niet eens. Minister Wijers gEif enige spre kers gelijk, dat er naar gestreefd moet worden de strafbepalingen tot een minimum te beperken. Het bij de Tuchtrechtspraak betrokken per soneel wordt zoveel mogelijk gehol pen. De wet opent de mogelijkheid tot coördinatie van opsporingsdien sten. Het ontwerp werd hierna z.h.s. goedgekeurd. In de avondzitting begon de be handeling van het wetsontwerp be lastingherziening. afschaffing on dernemersbelasting en verhoging vennootschapsbelasting. De heer Hofstra (Arb.) had met betrekking tot de belastingherzie ning bezwaren tegen het toestaan van al te grote afschrijvingspercen tages. De budgetaire toestand van ons land is van dien aard, dat het ontwerp te ver gaat. Hij vond voorts, dat de ondernemingsbelasting moet worden afgeschaft voor de kleine middenstanders, maar niet voor de grote bedrijven. Hij vreesde, dat het wegvallen der ondernemingsbelasting tot groter consumptie aanleiding zou geven in- stede van tot meer investering. Spr. vx-oeg nog de aandacht voor de ge volgen voor de gemeentefinanciën. Oude vrouw verbrand. In het St. Anthonie gasthuis te Gro ningen heeft zich een zeer ernstig on geval afgespeeld. De 85-jarige weduwe Trijntje Alberts, die een petroleumstel van de tafel wilde nemen, struikelde waardoor het stel omviel en de petro leum over de vloer en haar kleren stroomde. Voordat zij het petroleumstel weer recht kon zetten hadden reeds haar kleren vlam gevat. Op haar hulpgeroep kwam een in het gasthuis werkende timmerman toegesneld. Hij kon echter weinig meer uitrichten. De kleren van het slachtoffer waren reeds verbrand In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het academisch zieken huis overgebracht, waar zij des avonds is overleden. „Willem Barendsz" aangekomen Na een volle dag op de woelige zee voor de IJmuidense pieren te hebben gelegen is de „Willem Barendsz" ten slotte toch nog Donderdagavond in de IJmuider Noordersluis gearriveerd. De walvisvaarder is om half twaalf door gestoomd naar Buitenhuizen, waar hij Vrijdagochtend kruit zou lossen en waar een officieel gezelschap aan boord gaat om kapitein Klaas Visser, die na 45 dienstjaren het bijltje er bij neerlegt, een afscheid te bereiden. In de sluizen van IJmuiden spraken wij kapitein Visser, die o.m. mededeel de, dat deze laatste reis niet zo for tuinlijk is geweest als de beide voor gaande: ongeveer 84.000 barrels traan vormen de buit van een reis van ruim een half jaar. Te Deventer is een meubelfabriek grotendeels door brand vernield, Een 33-jarige gehuwde dekknecht uit Wormerveer struikelde over een touw. viel in de Zaan en verdronk. Ook de Nederlandse verbruikscoöpe raties hebben zich aangesloten bij de ac tie tegen aardappelmeel in het brood. Radio Mexico zal Zaterdag a.s. om 8 uur een speciaal programma uitzenden ter gelegenheid van de verjaardag van onze Koningin. Minister-president Drees zal Zater dag a.s. om 20.05 uur de inzamelingsactie van de Stichting 1940—1945 met een ra diorede inleiden. John Foster Dulles, de republikeinse leider op het gebied van de buitenlandse politiek, heeft verklaard dat het tijd is een algemene conferentie voor te berei den teneinde het handvest der V. N. te herzien. Het Joegoslavische parlement heeft een motie aangenomen, waarbij aan maarschalk Tito de orde van „Held van de Socialistische Arbeid" wordt verleend. Sinds Woensdagmorgen 9 uur wordt het 7-jarige Amsterdamse knaapje Klaas van Rees vermist. Hy is reeds vaker van huis weggelopen en zocht dan beschutting op zolderschuiten, boüwwerken, portie ken enz. De Britse regering heeft de annexa tie door Transjordanië van Arabisch Pa lestina erkend. Tegelijk is de staat Israël de jure erkend. Sprekers oox-deel over dit wetsont werp was ongunstig. Hij wilde de plannen der regering in ruimer ver band kennen. De heer Lucas (K.V.P.) verwacht te een stimulerend effect van de wijziging van het tarief der inkom stenbelasting. Spr. verklaarde zich voor opheffing van de dividendstop binnen afzienbare tijd. Voor hen, die door oorlogsgeweld zijn getroffen en daardoor tot her installatie moesten komen, wilde hij extra faciliteiten. Spr. bepleitte o.a. verlenging, van de termijn voor ver liescompensatie. Met de afschaffing der ondernemingsbelasting stemde de heer Lucas geheel in. Te 23.40 uur werd de vergadering geschorst tot Vrijdagmiddag 13.00 uur. Huygens stond weer terecht. EX.DISTRICTSLEIDER N.S B. VAN ZEELAND GETUIGDE. De voormalige districtsleider van Zeeland der N.S.B., Dekker, werd Don. derdag als getuige gehoord in de be- haneling van de rechtszaak tegen ir. C. J. Huygen uit Bilthoven, die van 1940 tot 1945 secretaris-generaal van de N. S.B. is geweest. Hij werd vorig jaar tot 20 jaar veroordeeld, doch de Bijz. Raad van Cassatie verwees de zaak te rug naar de bijz. strafkamer bij de Utrechtse rechtbank. Dekker vergeleek de functie van se-, cretaris-genei-aal met die van chef de réception en zeide, dat verdachte be hoorde tot de anti-Feldmeyer groep. Volgens de tweede getuige Van Geel kerken, kon Huygens maar weinig po litieke macht in de partij uitoefenen. Hij had alleen een coördinerende taak. De zitting werd hierna verdaagd. De Franse zaaloesters. Vrijdag (vandaag) arriveren weer ca. 31 ton zaaioesters uit Frankrijk Kwam de vorige zending echter uit het zuiden (Arcachon), deze oesters ko men uit Bretagne. Ook morgen. Zaterdag, zal er nog een zending van ongeveer 11 ton aan komen. Er volgen dan nog enkele zen dingen tegen half Mei. waarmee net kwantum van ca. 5% millioen stuks wordt gecompleteerd. De kwaliteit, vreest men, is niet zo prima als vorig jaar door de aanwezigheid van de zgn. Polydora. waartegen echter een be strijdingsmiddel is ontdekt. Of de tmr porteurs evenwel met dit bestrijdings middel durven werken, is de vraag, daar in een publicatie daarover een grote mate van reserve in acht wordt genomen, en er op dit gebied nog zeer weinig ervaring bestaat. Spaarsysteem voor brandstoffen. In tal van Zeeuwse dorpen bestaan zogenaamde kolenfondsen, die aan hun leden gelegenheid bieden tot sparen voor de winterbrandstoffen. Zij voorzien in een behoefte, want voor vele gezinnen betekent de aan koop van brandstof een aanzienlijke uitgave, die in de wintermaanden ta melijk zwaar zou vallen, wanneer men niet reeds in de zomermaanden bg het kolenfonds had gespaard. De Vlissingse Nutsspaarbank heeft thans een systeem uitgewerkt om ook voor de stad Vlissingen het spa ren voor de jaarlijkse brandstoffen- rekening te vergemakkelijken. De Spaarbank zal spaarzegels uit geven, die bij de brandstoffenhande- laren in betaling gegeven kunnen worden. Kaarten om deze zegels op te plakken en de zegels zelve zullen bij alle brandstoffenhandelaren ver krijgbaar zijn en bovendien gekocht kunnen worden aan de loketten van de Nutsspaarbank. C.O.A.K. neemt deel aan parade te Breda. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zal op 1 Mei a.s. te Breda een grote militaire para de worden gehoudefl door de korpsen van het 3e Millitaire Gewest. Het Garnizoen Middelburg zal aan deze parade deelnemen met de Offi ciersopleiding van de C.O.A.K.. onder bevel van de eerste luitenant der Mili taire Administratie, P. van Dijke. In de overige garnizoenen van het 3e Militair Gewest (dus ook te Mid delburg) zal derhalve geen parade worden gehouden. 18e R.K. Onderwijzersdag voor Zeeland. Donderdag 29 Juni a.s. zal te Ter- neuzen de 18e R.K. Onderwijzeredag voor Zeeland worden gehouden. Zilveren artsjubileum. Zaterdag a.s. herdenkt dokter A. P. Kole te Hoedekenskerke zijn 25-jarig jubileum. Van deze kwarteeuw is hij 21 jaar in zijn huidige woonplaats werkzaam. De muziekvex-enigingen van Hoede kenskerke, Baarland en Kwadendam- me zullen de jubilaris Zaterdagavond 8 uur een serenade brengen. HERSTEL POSTBRUG Donderdag zou de herstelde Postbrug over het kanaal door Z.-Beveland, van Vlissingen naar Hansweert wor den vervoerd en weer op haar plaats worden gelegd. In verband met de weersomstandig heden is een en ander voorlopig tot vandaag uitgesteld. BROOD- EN BANKETBAKKEN OP GOESE AMBACHTSSCHOOL. Naar wij vernemen is de Koninklijke goedkeuring ontvangen op de aan vraag om het leerplan der Ambachts school te Goes uit te breiden met een afdeling brood-banketbakken. Deze uitbreiding zal gesubsidieerd worden krachtens de Nijverheidsonderwijs- wet. Hxdien de nodige ruimte daarvoor gevonden wordt, zal op 1 September a.s. met de cursus een aanvang ge maakt worden. Een prachtige collectie ^rT ZOMERMANTELS In prime wollen stoffen, velours, charmelaine en georgette van.f 54.00 Ook In grol» malen Een enorme keuze DAMESJAPONNEN in wol, zijde en Dupion. Grote ver scheidenheid van modellen vanef 16.75 Egyptisch katoenen REGENMANTELS geheel dubbel 49.95 U vindt bij ons een uitgebreide sortering in BLOUSES. ROKKEN en PEIGNOIRS MIDDELBURG LANGE NOORDSTRAAT 10-12 In Brits Imperial War Museum. Een model op schaal van de lan ding der Britse Royal Marine. Com mandos op het eiland Walcheren tij dens de bevrijding van Nederland vormt één van de meest interessante bezienswaardigheden in de nieuwe af deling van het Britse Imperial War Museum te Londen. De afdeling is geheel gewijd aan de geschiedenis van het Britse Corps van Mariniers, en werd 25 April officieel geopend. Hoofdofficieren van de Britse Ma rine, het Leger en de Luchtmacht waren hierbij aanwezig. Ds. J. de Vries 75 jaar. Donderdag vierde ds. J. de Vries, em. pred. der Ned. Herv. Kerk te Goes, zgn 75ste jaardag, 's Morgens kwamen in zijn woning bijeen het Dagelijks Bestuur van de Veren, tot Chr. verzorging van geesteszieken in Zeeland, verschillende bestuursleden, de geneesheer-directeur, de geestelijk verzorger en een deputatie van het personeel om hem met dit feit geluk te wensen. De tweede voorzitter, de heer J. J. Duvekot en de heer C. Fos- sen, vertegenwoordiger van het per soneel. voerden daarbij het woord. De heer Duvekot wees met grote dank baarheid op het vele, dat ds. de Vx-ies van 1928 tot 1948 als tweede voorzit ter en van 1948 tot heden als voor zitter voor Vrederust heeft gedaan. In het bijzonder noemde hij de oor logsjaren en de eerste iax-en na de bevrijding, toen de moeilijkheden voor de Stichting enorm waren. Niet al leen de geestelijke, maai' ook de stof felijke verzorging had zijn volle aan dacht. Spr. uitte de welgemeende wens, dat ds. de Vries nog menig jaar zijn krachten aan Vrederust zal mogen en kunnen geven. Namens het bestuur en het perso neel werden daarop enkele geschen ken als bewijzen van waardering aangeboden. Ds. de Vries dankte hartelijk voor de vriendelijke woorden, hem toege sproken en voor de aangeboden ge lukwensen en cadeaxxx. Als hg iets voor Vrederust heeft mogen doen, dan komt de dank daai*voor toe aan God, Die hem sterkte. Hij dankte de mede-bestuursleden, de medische staf, de geestelijk verzorger en het gehele personeel voor de steun, hem steeds geboden. In de loop van de dag kwamen voorts zeer vele gemeenteleden hun gelukwensen aanbieden. Kon. Wilhelmlna-Iyceum te Oostburg. Door de directeur van het openbaar lyceum te Oostburg, de heer A. Hool- horst, is aan de Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen onlangs het verzoek gericht, om zijn school de naam Koningin Wilhelmina lyceum te mogen geven, als dank voor het zeer vele, dat Koningin Wilhelmina voor West Zeeuwsch Vlaanderen en in 't bijzonder voor de R.H.B.S, te Oostburg heeft gedaan. Thans heeft de heer Hoolhorst van de Minister bericht ontvangen, dat H.K.H. Prinses Wilhelmina gaarne Haar goedkeuring aan dit verzoek heeft gegeven, zodat het openbaar ly ceum te Oostburg, vanaf heden, de naam van Koningin Wilhelmina Ly ceum heeft gekregen. De heer J. W. Hupkes, directeur der N.V. Kon. Mij. „De Schelde", heeft zich bereid verklaard het voor zitterschap van het Scheldebeker- Comité op zich te nemen. Inmiddels is van de Kon. Nederl. Zwembond toestemming verkregen om de zwemwedstrijd te houden op Zaterdag 15 Juli a.s. Getracht zal worden het aantal deelnemers op het vooroorlogse aan tal te brengen. Verplichte aansluiting bij organisatie zou nodig zijn. Vorige zomer werd door de Ver. ter bevox'dering van het Zeeuwse Oes- terbedrijf „De Zeeuwsche Oester" een commissie ingesteld orr. de verkoops mogelijkheden van Zeeuwse zaaioestei-s en bakkengoed te onderzoeken. Deze commissie heeft haar werk nu gereed en heeft een rapport gepubliceerd, waaraan we het volgende ontlenen: centrale verkoop is alleen mogelijk wanneer de gehele productie wordt omvat, hetgeen uiteraard een omvang rijke administratie zou vergen, een coöperatieve vereniging dus. Ook acht de commissie het mogelijk een gewone vereniging te stichten, waarbij de le den zich contractueel verbinden, ook alweer met medewerkingvan alle kwekers. Dat dit laatste nodig is heeft de ervaring wel geleerd met het Cen traal Oesterbureau, waarbij destijds niet aUe kwekers waren aangesloten, zodat de nietaangeslotenen vrij kon den doen wat zij wilden. Wanneer er sprake is van een algemeen belang, zo gaat de commissie verder, en een On- dernemersovex-eenkomst voor de eco nomische verhoudingen binnen deze bedrijfstak een overwègende betekenis heeft, kan ook door de minister de On- dernemersovereenkomstwet 1935 van toepassing worden verklaard. Dan zou de ovex-eenkomst voor niet willenden dwingend worden. Verder wordt xiog de mogelijkheid van een syndicaat ge noemd. Niemand zou dan zelfstandig meer mogen verhandelen, en een rege ling voor verdeling der orders zou moeten worden gevormd, hetgeen moeilijk is daar er zoveel kwekers zijn De gedachten van de commissie gin gen verder nog uit naar een veiling of beurs. Het gemakkelijkst is volgens de commissie de hulp der overheid in te roepen, die dan een bedrijfschap zou kunnen belasten met controle, ad ministratie en beperking van de uit breidingsmogelijkheden. Men is. dan echter geheel gebonden, en daar zal men toch ook niet zo heel veel voor gevoelen. Tenslotte wordt de wense lijkheid geuit, een oprichtingsfonds te vormen. Advertentie 't Hollandse klimaat is verraderlijk, U voelt het aan den lijve. Daarom juist is de keuze van uw on- dergoed zo belangrijk. beantwoordt echter aan de hoogste eisen en dus slaagt U zeker bij Herenmodehuis Lange Delft 11, Middelburg. GEVOLGEN VAN ANTWERPSE HAVENSTAKING. Tengevolge van de staking in de haven van Antwerpen liep het "En gelse m.s. „Olivian Coast" Vlissin gen binnen om 90 ton stukgoed, be stemd voor Antwerpen, te lossen. „City of Alma" liep schade aan schroef op. Het 6200 ton metende motorschip „City of Alma" van de Waterman Li ne uit Mobile bevindt zich thans op de rede van Vlissingen, met schade aan de schroefbladen. Het zou hedenochtend naar de Schel- dehaven worden gesleept, om door de N. V. Koninklijke Mij. De Schelde ge repareerd te worden. De reparatie zal vermoedelijk 5 dagen durexx. De kreeftenvisserij. De kreeftenvisserg is nog steeds geen succes. Vangsten in het laatst van vorige week van ca 170 kg. totaal en begin deze week van rona de 200 kg zgn niet hoog te noemen. De prg- zen blijven ook verre van aanlokke lijk, nl. 7.50 voor de kleine en J 5.50 voor de grote kreeft. Het weer werkt ook niet mee, want de ervaring heeft geleerd, dat de meeste kreeft wordt gevangen wanneer het mooi warm weer is. En daarover kunnen ook de kreeftenvissers de laatste tijd niet enthousiast zijn. BENOEMING De heer P. J. Leenman, ambtenaar ter secretarie en gemeente-ontvanger te Hoedekenskerke, is met ingang van 15 Juni a.s. benoemd tot commies ter Griffie van het Waterschap „Het Stroomgebied van de Dommel" te Boxtel. Nergens anders mogen zij voortaan worden gebouwd. Naar wij vernemen zullen op Wal cheren in de toekomst nog slechts uitsluitend zomerhuisjes mogen wor. den gebouwd in het z.g.n. Vebena- bos te Koudekerkc en in het vroon- gebied te Vrouwenpolder. Het zal niet worden getolereerd, dat op an dere plaatsen dergelijke miniatuur, woningen worden geplaatst- De beide bovengenoemde terreinen zijn in het Streekplan Walcheren voor dit doel aangewezen en zijn ook als zodanig in de uitbreidingsplannen van Kon- dekerke en Vrouwenpolder opgeno men. Deze maatregel wordt getroffen om het natuurschoon van Walcheren te besehermen. Vóór de oorlog kenden wij de toestand, dat iedereen een zo merhuisje kon plaatsen waar Jiet hem goeddacht. Niet zelden leiade deze bouwerij tot verknoeing van mooie plekjes, temeer, daar de huisjes vaak een slordige indruk maakten of ka kelbont geschilderd waren. Zoals bekend voldoen de zomer huisjes niet aan de bepalingen van de Woningwet en voor de plaatsing kun nen de gemeentebesturen geen ver gunning op grond daarvan verlenen, evenmin als op basis van het Keten- besluit. Daarom moesten de betrok ken gemeenten op Walcheren dus Koudekerke en Vrouwenpolder 'n speciale Zomerhuisjesverordening vaststellen, waarin de afmetingen en verdere voorzieningen worden voor geschreven. In Zoutelande, Domburg en Oostka- pelle zijn geen terreinen voor zomer huisjes geprojecteerd omdat deze ge meenten in tegenstelling tot Kou dekerke, dat in het seizoen vele dag jesmensen trekt typische familie badplaatsen zijn. Vlissingen Verkeersexamens op 2,10 en 11 Mei. Mochten er na 11 Mei in Vlissingen schoolkinderen zijn, die op een of an dere manier het verkeer in de war sturen, dan kunt U er welhaast ver- zekex-d van zijn, dat deze kinderen dan niet behoren tot de 490, die op 2 Mei met het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen startten. In het gehele land zal op die dag de schooljeugd vragen voor dit examen te beantwoorden Jsrijgen. Voor Vlissingen zal het de eerste maal zgn, dat er een dergelijk ver keersexamen is. Men laat het voor deze leerlingen uit de hoogte klassen van de lagere scholen niet bij theorie. Woensdag 10 en Dondex-dag 11 Mei zullen zij in de oude en de nieuwe stad van Vlissin gen hun practische kennis van de ver keersregelen onder het wakend oog van de verkeerspolitie demonstreren. De wielx-ijders doen dit examen Woensdagmorgen in de nieuwe stad en de voetgangers Donderdagmiddag in het oude gedeelte van Vlissingen. De voetgangers moeten o.a. op de Kleine Markt naar het gebouw van de P.Z.C. oversteken en dan vandaar naar het gebouw van de woningdienst. En dit oversteken moet dan natuur lijk „rechtlijnig" gebeuren. Nadat de candidaten eerst enkele weken door de klasseonderwijzers op deze grote dag werden voorbereid, heeft de verkeerspolitie met een zelf ontworpen en gemaakte maquette van Vlissingen de scholen afgereisd om de kinderen met behulp van speel goedautootjes de meest ingewikkelde vex-keerssituaties te verklaren. Geen enkele „moeilijke" oversteekplaats of andere verkeers„moeilijkheid" ont brak op deze maquette. Zelfs zijn de verkeerslichten, die eerlang bij de Keersluis komen, er op aangebracht. Initiatiefnemers voor dit eerste ver keersexamen in Vlissingen zijn dokter G. J. M. de Greef en de heer J. Oos terling, hoofd van de openbare school in de Sottegemstraat. Vlissingen krijgt een kinderstad. Donderdagavond hield de Bond Buurtverenigingen „Oranje en Vlis singen" te Vlissingen in gebouw Con cordia zijn jaarlijkse vergadering onder voorzitterschap van de heer G. A. van Druten. In zijn openings woord wees spreker op de grote be langstelling van de leden in het af gelopen jaar voor het werk van de vereniging. Uit de notulen bleek wat de Bond deed in het afgelopen jaar en wat hy zal doen op de koixxende feestda gen met name op 5 Mei, waarbij o.a. rlngrijden op de fiets en een waterfeest op het programma-staan Ook uit de mededelingen die ge daan werden over het plan van Kin derstad, bleek de grote werkkraent. De commissie van opbouw, bij mon de van de heer A. N. Blomme kwam zelfs inet een uitgewerkt schema voor de inrichting van het terrein, waarvoor is gekozen het terrein van de voormalige bomvrije kazerne. Na een uiteenzetting door de heer Blom- me wees de voorzitter op het grote belang dat hierin ligt voor Vlissin gen. Laten we alle krachten inzet ten om dit mooie plan te doen sla gen aldus de heer van Druten. Ge dacht wordt aan verschillende at tracties zoals een rad van avoxxtuur en een draaimolen. Uit het jaarverslag- van de secre taris bleek, dat op het ogenblik 1G verenigingen lid zgn van de Bond met een totaal van, 1500 leden. De penningmeester, de heer 8. M. Wijtenburg drong aan op vlotte be taling met het oog op de romende feestdagen. Zowel de bank- als de Kasrekening sloot met een voordelig saldo. Vervolgens werden ïot leden van de kascommissie gekozexi de heren A. J. Gunst en J. Geertse; tot voorzitter de heer G. A. van Dru ten, tot lid van de bouwcommissie de heer A. Reyerse en na uitvoe rige besprekingen tot bestuurslid van het hoofdbestuur mevr. II. N. P. RomijnWaltz. Middelburg JEUGDKERK AAN 'T ZAND Kerkeraad en kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente Koudekerke-'t Zand hebben het verenigingsgebouw aan de Kerksteeg ('t Zand) beschik baar gesteld voor het houden van jeugd-kerkdiensten. Deze worden iedere Zondaêmox-gen om 9.45 uur gehouden en duren een uur. MIDDELBURG—VLISSINGEN. Een badmintonwedstrijd Middelburg —Vlissingen bezorgde Middelburg een 43 ovex-winning. De daarvoor ge speelde match eindigde in een 54 zege voor Vlissingen. Herdenking van de gevalllenen. Evenals voxrige jaren zal op de avond van de 4e Mei weer een stille gang naar de algemene begraafplaats te Middelburg worden gemaakt ter herdenking van allen, die in de oor logsjaren hun leven gaven. Ditmaal zullen niet na afloop kerkdiensten plaats hebben, doch zal men tezamen komen op een openlucht-bijeenkomst op de Dam. De leger-pi'edikant Itn.- kol. ds Bos en mr A. J. van der Weel zullen het woord voeren en het mu ziekkorps O.N.D.A. onder leiding van de heer J. C. F. van Kamer zal mu zikale medewerking verlenen. WERKGEVERS BESTOLEN Na ondex-zoek kwam vast te staan, dat zekere L. uit Middelburg die in dienst was van een landbouwer, zijn werkgever voor een bedrag van 300 heeft bestolen. Tevens bleek, dat hij dit geld heeft verbrast. Een proces-verbaal werd voorts op gemaakt tegen de Vlissingse arbeider B., die van een opslagterrein der Kon. Mij De Schelde een partij man- gaanbrons stal en dit matexriaal ver kocht aan een opkoper te Middel burg. FAKKELOPTOCHT OP 1 MEI De fakkeloptocht op Koninginnedag (1 Mei) van de Kon. Ver. „Uit het volk-voor het volk" te Middelburg, begint om half 10 op de Markt. Bij deze avondwandeling zullen de nieu we lampen in gebruik worden geno men en zullen de muziekvereniging O.N.D.A. en de signaalafdeling van „Achilles" voor de vrolijke klanken zorgen. De route luidt als volgt: Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Schuitvlotstraat, Oostkex'kplein, Ver- werij straat. Zuidsingel, Korte Noord straat, Lange Noordstraat, Blinde- hoek, Bogardstxraat, Korte Burg, Groenmarkt. Nieuwe Burg, Markt, Gravenstraat, Varkensmarkt. Gort straat. Plein 1940, Lange Viele, Hout tuinen, Seisdam, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt. FEESTAVOND „OVER DE SEISBRUG". Eén van de hoogtijdagen in elke buurt is altgd het buurtfeest. De ene helft van de buurt vermaakt zich dan met de artistenneigingen van de an dere helft. Aan de feestavond van de buurtvereniging „Over de Seisbrug", die Donderdagavond in het Schut tershof te Middelburg werd gegeven, wérkten zowel de leden van de buurt vereniging mee, als de leden van de toneelclub „Nieuw Middelburg". „Nieuw Middelburg" bracht een gevarieerd en aantrekkelijk program ma met aardige schetsjes en zang van vijf charmante Neighbourgirls en twee cow-girls, die op de gitaar be geleid werden door twee cow-boys. De buurtbewoners toonden zich ook niet onbetuigd. Wij vermelden het op treden van het echtpaar Mulder, dat voor de jeugd niet onder deed, van mej. Doeleman met haar uitstekende voordracht „Daarvoor moet je onder- wgzer zijn" en van haar vader, de heer Doeleman, die onder de veelzeg gende naam Prof. Fantasio op ver bluffende wijze zijn goochel-trucs de. monstreerde. De nummers werden vlot aan elkaar gepraat door de conferencier, de heer v. d. Berge. De voorzitter van „Over de Seisbrug", de he°r P. de Vos, heette in zgn openings woord in het bijzonder het eenraai bestuur van de vereniging „Uit het volk, voor 't Volk" en de voorzi'ters van de buurtvereniging Nieuw Mid- delburg en de toneelvereniging van die naam welkom. De geslaagde avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij Baby den Toonder en zijn muzikale vrienden voor de muziek zorgden. De opbrengst c4r Emmabloem-co'ïec- te bedroeg in Serooskerke (W.) f 38.25 en in St. Laurens f 37.09. Bevoi'derd tot mr. in de rechten mej. A. Zeyger. thans te Leiden, vroe. ger te Vlissingen. MIDDELBURG. Vandaag Bogardzaal: Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Zeeland-N., „Het dïer in huis en hof", 2. 4 en 8 uur; Doopsgezinde kerk: Filmvoor stelling „Het vierde Prinsenkind". 8 u.; Electro: „Gunga Dln" (14 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Ergens in Europa", (18 jr.), 8 uur; Van Bent hém en Jutting: Schilderijenexpositie (t.m. 15 Mei); Bogardzaal: Groningse ver eniging, 7.30 u. y_. Morgen Schuttershof: Gymnastiekde- monstratie, 8 uur; Bioscopen: als van daag. Zondag Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2,30 en 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2