Oesters laden in Arcachon -1 ft''"-. S OVJTÉÏÏ Sport en wedstrijden Droogvallende oesterpercelen EEN KLEUTERSCH00LJUBILEUM TE VLISSINGEN O ZWARTKOP DONDERDAG 27 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MET DE „INTER-ZEELAND" MEE (II). Langs de Franse autowegen lokken grote muurreclames de toeristen naar Arcachon met „sa plage et sa forêt". Een lustoord dat, gelegen aan een baal en de Atlantische Oceaan, in de zomermaanden z\}n bevolking van twintigduizend zielen vervijfvoudigd ziet. Op de grote zeeboulevard, waar de palmen wuiven In de scherpe voorjaarswind van het spreekwoordelijke zonnige Zuiden viel nog weinig te bespeuren by ons bezoek vindt men luxe hotels en Casino's waar de fine fleur van Frankryk verstrooiing zoekt. Rond de stad ligt een schat aan na tuurschoon. Er is een mooi strand, en achter de hoge, blanke duinen vindt men uitgestrekte bossen, die Tioewel vorig jaar zwaar door branden geteis terd, een waar eldorado voor natuur liefhebbers vormen. Wij zijn echter voor de oesters naar Arcachon gekomen en zoeken daarom 't noordelijk stadsdeel op. Naast klei ne scheepswerfjes, vinden we er langs de baai de kleine, grauwe huisjes, dik wijls nog van hout en soms met de weidse naam van „villa" betiteld. Misschien is 't voor de bewoners wel een villa, want ogenschijnlijk leiden ook deze mensen, zoals trouwens alle Fransen, een vrij onbezorgd leventje. Met een homp brood van een halve meter, een fles ,,vin rouge" en een (slechte) Franse sigaret klaren zij het wel. OP PANNEN. Een vergelijking met de oestercul tuur in Yerseke is moeilijk te maken. Wel worden in Arcachon zoals in Ne derland, de oesters voornamelijk op pannen gekweekt. Jaarlijks gaan er een vier millioen collecteurs te water. Bij elkaar vinden hier vierduizend man hun bestaan in de oestercultuur. Voor het overige doet alles hier veel schilderachtiger aan. In de vele kilo meters lange baal liggen daar de oesterpercelen, welke bij laag water droogvallen. Op het water wemelt het van sierlijke, kleine motorbootjes, waarmee de oesterkwekers, gekleed in hun helrode broeken en blauwe kielen en de onafscheidelijke alpino, in pijlsnelle vaart de golven klieven. KEUREN. Wanneer wij arriveren liggen de oesters reeds in baaltjes op de wal gereed voor de verzending. Elke kwe ker heeft zijn partij apart opgestapeld, want eerst moeten de heren van de Zeeuwse aankoopcommissie de zaak nog controleren. Van elke partij wordt een zak meegenomen naar 'n schuur tje, waar tezamen met de Franse ex porteur de zakken worden gewogen, het gewicht van duizend oesters wordt bepaald, de oesters op him kwaliteit worden getoest en de definitieve prijs wordt vastgesteld. Is het te verwonde ren dat de Fransen met hun'zuidelijke LEZERS SCHRIJVEN... POLITIEKE ONVERSCHILLIGHEID Met grote interesse nam ik kennis van Uw artikel in de P.Z.C. van 19 April met als opschrift: „Statenver kiezing". Daarin werd, zeer juist, de klacht geuit over onze Politieke on verschilligheid inzake deze komende verkiezingen. U zag als vermoedelijke oorzaak daarvan, onze afhankelijk heid van de grote mogendheden en kenmerkte deze houding als moordend voor ons Politieke leven. Misschien moeten wij dichter bij huis biyven, en in eigen land de oor zaak ónzer Politieke onverschilligheid zoeken. In uw rubriek: „Deze week" van 22 April 1950, waarin uw artikel in het kort memoreerde de weigering der P.T.T. om A.R. verkiezingslectuur huis aan huis te bezorgen, komt deze zin voor. „En censuur kent onze reeds zo vaak met voeten getreden grond wet immers niet." Zou dat niet juister zijn, de bron van onze politieke on verschilligheid te zoeken in onze ver treden Grondwet? Wat heeft onze stem op wie ook uitgebracht, voor nut, als wy de lei ders dier partij niet vertrouwen kun nen of willen Er zijn nog steeds in ons land, noem het „Doofpot mysterie's", en zij, die om welke redenen ook hebben ge tracht die uit te zoeken, worden ver wezen naar de Psychiater. Resumerende komt het hier op neer. Onze onverschilligheid wordt gevoed door ons wantrouwen in de democra tie, in de Democratische Rechtspraak hier te lande, en als gerechtigheid een volk verhoogt, wordt het hoog tijd dat „vele stenen des aanstoots" in Ne derland opgeruimd worden. Onze po litieke lauwheid kan inderdaad moor dend worden, als wy blyven voortdob beren op de gedachte: „A little sinceri ty is danger, and much of thad is fa- tal". Wij hebben na 1945 zoveel politiek gekonkel en rechtsverkrachting mee gemaakt, dat wy er niet uitkomen met alleen maar op te merken dat wy zo onverschillig zy'n, maar middelen te zoeken, om onze politieke belang stelling weer aan te wakkeren, en die midelen moeten er zijn. Een beetje vertrouwen is gevaar lijk, maar veel is fataal. Vlissingen C. van Wynen temperament het soms wel eens niet direct eens waren met de Beslissing van de heren van de aankoopcommis sie? De soep wordt echter ook in Frankrijk niet zo heet gegeten als zij wordt opgediend en bovendien werkt de wijn in het kroegje kennelijk af koelend. Intussen ging er een gehele dag mee heen voordat alle auto's hun la ding te pakken hadden. Leuke, gezel lige kerels die laadknechten! De baas kon toch moeilyk van hen verlangen dat zij langer dan een half uur aan het werk zijn zonder dat zy even in het cafeetje verdwynen om onder het genot van een wijntje een gesprek te voeren dat voor Nederlandse oren meer op een heftig debat gelykt. Doch, zoals gezegd goede kerels die Franse knapen! Met hun door de zon gebruinde koppen lachen zij maar eens nu die „camions hollandaise" hun oestertjes koyien halen. Het brengt weer geld in het laadje want dat kun nen zy ook hier hoe bestaat het! goed gebruiken. Tegen zessen druipt de ploeg af. De oesters zijn goeddeels afgeleverd. Twee wagens gaan nog naar een an dere plaats om te laden en de andere chauffeurs trekken naar de stad om zich met een stevige maaltijd te pre pareren voor de terugreis. De restauranthouder zit tegen tie nen met smachtende blikken te kyken of wij nog niet vertrekken. De „tent" moet gesloten worden. In de villa van de exporteur wordt intussen zwaar gerekend om de grenspapieren in or de kunnen maken. Rond half twaalf wordt afscheid genomen, de motoren worden warm gedraaid en dan gaat het de nacht in. De ruim 1100 km. lange terugreis is begonnen. De oesters moeten zo snel mogelyk te Yerseke het water in, dus er mag feen tijd verspild worden. Dan maar ag en nacht doordraaien! SCHAKEN TWEEDE OVERWINNING VAN EUWE OP WIJNANS. Ook de tweede partij van de twee kamp Euwe—Wijnans, in het natio naal schaakgebouw te Den Haag ge. speeld, is door dr. Euwe gewonnen. Met wit spelend dwong hij Wijnans in 25 zetten tot opgeven. VOETBAL Nieuwe gezichten bij Zwaluwenelftal. Voor het Zwaluwen-elftal, dat Woensdag 3 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam een wedstrijd speelt tegen de Rode duivels, zyn de volgende spelers uitgenodigd: Doel: Van Raalte (Blauw Wit). Achter: Metselaar (Alkmaarse Boys) en Advocaat (D.F.C.). Midden: Huybregts (B.V.V.), Mö- ring (Enschede en Biesbrouck (R.C. H.). Voor: Biljouw (Zeeburgia), van der Vegt (H.B.S.), Michels (Ajax), Ravenstein (M.V.V.) en Hofma (Hee renveen). Reserves: Hagenaars (Volewy- ckers), Melief (H.D.V.S.), Kroon (Feyenoord) en Langelaan (H.B.S.). KORFBAL Flinike zegen van Togo en Swift. Tjoba leed een ietwat geflatteerde nederlaag tegen het Goese Togo. Het begin was echter verrassend, want reeds na enkele minuten wist Tjoba de Goese korf te vinden. Daarna was Togo voortdurend in de aanval maar ondanks vele pogingen slaagden de Togoapelers er niet in de gelijkmaker te scoren. Eerst na een kwartier spe len werd geiykgemaakt en ongeveer 10 minuten voor rust wisten de Goe- senaren hun veldoverwicht in een doelpunt om te zetten. Na de rust zakte Tjoba zozeer af, dat de Togo- spelers practisch gesproken vry spel hadden en dan ook de stand opvoer den tot 51. Swift, dat voor deze wedstryd eni ge veranderinge nin het twaalftal had aangebracht, heeft tot enige tijd na de rust de toon aangegeven. Wel had Vios alles op zyn sterke verdediging gezet, doch Swift schiep zich zoveel kansen, dat doelpunten moesten val len. De straffe wind verhinderde dit echter, doch voor de rust brachten Voogd en mevr. Looise met mooie schoten de stand op 20. Na de rust speelde Swift tegen wind in, was echter toch in meerder heid, en door Bruggeman en mevr. Bruggeman werd de stand op 40 gebracht. Swift speelde nu niet zo sterk meer, en het enthousiaste Vios wist kort achtereen 2 doelpunten te scoren (42). Hiermede kwam het einde van deze goed gespeelde wed stryd. Vios demonstreerde ermee, dat het aan andere clubs nog moeiiykhe- den genoeg In de weg zal leggen. DAMMEN Weer een overwinning van Boogaard. Om het damkampioenschap van Zeeland werden de volgende party- en gespeeld: M. F. de JongeE. A. Schuitema 20; W. BoogaardJoh. de Smet 2—0; W. Lente—Fr. Bran denburg 02; F. BrandenburgJ. Blom 1—1. In het middenspel maakte de Jonge een fout tegen Schuitema, hetgeen hem een stuk deed verlie zen. De overblijvende stand bevatte echter nog kansen en dank zy enige minder sterke zetten van Schuite ma, wist de Jonge, goed combine rend, deze party toch nog in zyn voordeel te beslissen. Direct na de opening wist Boo gaard een klein voordeeltje te beha len en de Smet slaagde er niet in dit teniet te doen. Toch leek het er in een stand van elk 4 stukken op, dat de Smet nog remise zou weten te behalen, doch Boogaard behan delde dit eindspel zeer sterk, zodat de Smet wederom een verliesparty moest incasseren. Brandenburg voegde zich by de kopgroep door van Lente te winnen. E"" fraaie prestatie, doch hy kreeg in deze party iets meer dan hem toekwam, daar Lente in een vrywel gewonnen stelling, verkregen na Tienduizenden Nederlanders en buitenlanders hebben het afgelopen week end een bezoek gebracht aan de bloeiende Betuwe. Eén der prachtige lente tafereeltjes, die de bezoekers te aanschouwen kregen. ;oed positiespel, op de. 48e zet in ydnood een fout maakte, hetgeen hem meteen de party kostte. Blom, die dit tournooi biykbaar beneden zijn normale vorm speelt, moest ook tegen Brandenburg met remise genoegen nemen, na een vrij wel gelijk opgaande en goed ge speelde partij. MOTORSPORT SPANNING BIJ KAMPIOENSCHAPPEN. De motorclub Scheldegouwen hield zyn derde proef om het kampioen schap. De deelname was vry groot en de heer M. G. van Oosten, Goes, werd winnaar met slechts 1 strafpunt. De verdere uitslag was: 2. Th. Reyn- hout, Goes. 3. L. J. Maas, Vlissingen; 4. Schoemaker, Den Haag, A. J. Schryver, Goes, J. Adriaanse, Terneu- zen, J. Stokmans, Goes, A. v. d. Driest Middelburg en C. Helder, Goes 5. A. Gooyen, Goes, G. de Koninck, Goes en I. W .de Jonge, Souburg. Doordat Dr. Arends, die tot nu toe de leiding had, met 12 strafpunten op de 8ste plaats eindigde, is de heer C. Helder gelyk met hem gekomen, zodat er reeds nu spanning is ont staan. Ook de tweede plaats wordt door twee rydérs gedeeld. Het zyn de heren M. G. van Oosten en I. W. de Jonge. De stand is nu: 1. Dr. J. C. Arends 3-9 en C. Helder 2-6; 2. M. G. van Oosten3-10% en I. W. de Jon ge 2-7; 3. W. Don 2-11; 4. R. v. d. Velde 2-13; 5. A. v. d. Driest 3-20; 0. A. Gooyen 3-21; 7. C. A. Meyers 2-15; 8. C. Redelykheid 2-16; 9. S. Boone 3-30 en M. Noels 2-20; 10. J. C. Bouwens 2-24. Dinsdagnacht is ingebroken by de afdeling sociale zaken van de R.I.S. te Scheveningen. Uit de brandkast is 4000 ontvreemd. w/i Toeristen kunnen er weer beter op uittrekken. Het staat er deze zomer heel wat beter voor met de deviezentoewyzing voor toeristen dan in de voorafgegane jaren. Voor vrywel alle Europese lan den, met uitzondering van onze Be nelux-partners en Zwitserland, kun nen vrij deviezen worden aange vraagd tot een maximum, dat ligt tussen 300 en 400. Dezer dagen heeft de Nederlandse Bank bekendge maakt, dat iedereen voor 350 of minder aan deviezen voor Israël kan opnemen. Zoals bekend is, wordt dit jaar voor het eerst aan iedere toerist naar het buitenland een zgn. toeristen-devie- zenboekje of T.D.B. uitgereikt. Op dit boekje, dat men by elke erkende bank of reisbureau kan krijgen, laat men aftekenen hoeveel van de 400 deviezen waarop het TDB recht geeft, men wil opnemen. Voor Frankryk byv. kan men hoog stens 300 aan francs krygen. De 100 die op de T.D.B. biyït staan, mag men dan nog besteden voor rei zen naar een ander land. Voor byna elk land bedraagt het jaarmaximum minder dan 400, behalve voor Oostenrijk, waar men het hele bedrag- in Oostenrijkse schillings uitbetaald krygt. Voor Zwitserland en België kan men alleen deviezen krygen wanneer men zo gelukkig is het goede lot te trekken, in dat geval kan men 2800 B. francs en 400 Zw. francs krygen. Met Spanje, Portugal en Italië heeft de Nederlandse regering nog geen en kele deviezenovereenkomst voor va- cantiedoeleinden gesloten. Deze gegevens werden bekendge maakt tijdens een persconferentie van de Nederlandse Reisvereniging in Den Haag. Het Nederlandse merk met wereldreputatie. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk thuisr. 25 in Str. Florida. Aalsum 25 v. Le Havre n. Antwerpen. Abbedijk n. N. York 25 dw. v. Recife. Alcor 25 v. R'dam n. Hamburg. Alderamin uitr. 25 v. Bombay. Algoras 25 v. Santos n. Rio Grande. Alkaid uitr. p. 25 St. Vincent C.V. Arendsdijk n. B. Aires p. 25 K. San Rog. Arkeldijk thuisr. p. 25 St. Kitts. Bantam uitr. p. 25 Guardafui. Castor n. Laguaira p. 25 Turks-eil. Chama n. Suez p. 25 Wight. Clavella p. 25 Kp. Leeuwin. Delfland uitr. p. 25 Finisterre. Eemdijk 25 v. R'dam n. Vancouver. Ena pass. 25 Perim. Etrema 25 v. Sambu n. Miri. Gen. C. C. Ballou 25 70 m. N.W. Alg. General W. M. Black te Djakarta. Groote Beer 25 v. A'dam n. Indonesië. Jobshaven 25 v. Hamburg n. R'dam. J. v. Oldenbarnevelt thuisr. 25 v. Colomb. Helbergen n. Savona p. 25 Dungeness. Loppersum n. Pai. p. 25 Kp. St. Vine. Lucita n. Stanlow p. 25 Land's End. Maashaven 25 v. Las Palmas n. Lagos. Maaskerk 25 v. Tripoli n. Swansea. Modjokerto thuisr. 25 v. Djakarta. Nestor 25 v. Burriana n. Valencia. Paula 25 v. Telok Anson n. Singapore. Roepat thuisr. 25 van Port Said. Rufina 25 v. Curasao n. Haiti. Salawati 25 v. Mobile n. New York. Salland 25 v. Recife n. Bahia. Slbajak uitr. 25 v. Suez. Stad Arnhem n. R'dam p. 25 Algiers. St. Dordrecht 25 v. d. Elbe n. R'dam. Streefkerk uitr. p. 25 Kaap Palos. Sunetta 25 in Bristol-kanaal. Sommelsdijk 25 v. New Orl. n. Galv. Tabinta thuisr. 25 v. Colombo. Titus 25 v. Gibraltar n. Antwerpen. Vulcanus pass. 25 Kaap Ferrat. Waterland 25 v. A'dam n. Bremen. Waterman uitr. p. 25 Guardafui. Westland thuisr. p. 25 Fern. Noronha. Will. Barendsz 27 te IJmuiden verw. IJssel 25 v. Cardon n. Willemstad. 50 jaar Christelijk onderwijs. ZWARE JAREN Op 30 April a.s. bestaat de Christc lUke kleuterschool aan de Glacisstraat te Missingen 50 jaar. Zy heeft, zoals de meeste kleuterscholen, moeiiyke jaren gekend en eenmaal is er zelfs van opheffing der school sprake ge weest, omdat men geen geld meer had. Toen de school werd opgericht was men vol goede moed, ook al omdat tal van ouders hun kinderen als leer ling lieten inschryven. Ds. Bakhuizen v. a. Brink, die destyds predikant te Vlissingen was, leidde de openings plechtigheid en reeds 't eerste school bestuur besefte dat men geen kinder bewaarplaats wenste, maar een echte kleuterschool, die de kinderen zou voorbereiden op het lager onderwijs, dat later zou volgen. Gedurende 45 jaar is de naam van mej. de Jong aan de school verbonden geweest. Eerst de moeder en daarna de dochter hebben de leiding van de school gehad, daarna kwam mej. Flipse en nu Is mej. van de Waal hoofd van de school. Toen men in 1920 overwoog de school te sluiten, omdat er geen geld meer was, bracht een legaat ad 4000.— van wijlen mej. S. G. de Wolff uitkomst. Op het ogenblik telt de school 85 leerlingen en er is een lange wachtlyst van kinderen, die nog niet aangeno men konden worden, omdat er voor hen geen plaats is. Het schoolgebouw is te klein en dat baart aan het schoolbestuur grote zor gen. Ook voldoet het huidige gebouw en zyn inrichting niet aan de eisen, die men thans aan een dergelijke in richting stelt. Geld is er niet en het kost elk jaar veel moeite de begroting sluitend te krijgen. Men heeft ook de aandacht van het bestuur gevraagd voor de oprichting van een Chr. Kleuterschool in het nieuwe stadsgedeelte. Er zijn daarvoor al enige stappen gedaan en het bestuur heeft de nodige activiteit betoond, maar de moeilijk heid blijft: hoe komt men aan geld. Dit alles klinkt eei beetje mistroos tig en daarom moeten we direct op enkele lichtpunten wijzen. De gemeente Vlissingen heeft dit jaar de subsidie-regeling voor het kleuteronderwijs verbeterd, zodat men wat meer armslag heeft gekregen. Bo vendien is er een rijksregeling voor het kleuteronderwijs op komst en het bestuur hoopt dan met wat minder moeilijkheden tot oprichting van een nieuw gebouw te geraken. Daarom ziet het bestuur van de Vereniging tot oprichting en instand houding van een Chr. Bewaarschool te Vlissingen ondanks de 50 zware jaren, die achter de rug zijn, de toekomst met vertrouwen tegemoet. De vereni ging heeft het vaste voornemen alles te doen wat mogelijk is om het Chr. kleuteronderwijs zowel in de oude als in de nieuwe stad te bevorderen. Shampodor ATHLETIEK VAARDIGHEIDSDIPLOMA'S. Zondag opent de V.S.V. Marathon het baanseizoen met onderlinge meer kampen op de sportvelden aan de Keersluis, waaraan ook door athleten van de V. en A.V. De Zeeuwen zal worden deelgenomen. Er zullen drie soorten vaardigheidsdiploma's worden uitgereikt, waartoe de gemiddelde prestatie als basis zal worden geno men. Het programma luidt: Heren: 100 m„ 300 m.. verspringen, discuswerpen en kogelstoten. Dames: 100 m.. vèrsprlngen. kogel stoten en discuswerpen. Jongens: 60 m., vèrspringen en hoog springen. Meisjes A: 80 m„ kogelstoten, vèr springen en hoogspringen. Meisjes B: 60 m„ kogelstoten, vér- springen en 'hoogspringen. Meisjes C: 60 m.. vèrspringen en hoogspringen. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. Van 25 April. Vroege aardappels: poters 1.30: Andij vie I 0-50: Bloemkool Ia 0.850.90; idem I 0.70—0.88; idem H 0.48—0.65; idem III 0.32—0.45; Prei 0.53—0.71; Rabarber 0.16— 0.23; Radijs 8.50—13; Selderij 0.08-0.11; Stoofsla 0.48—053; Sla I 1450—16; Idem II 1150—1350; Spinazie 0.14—055: Peter selie 3.50—6; Witlof 055—0.66; Sjalotten 0.35055. Appelen: Standaard 0.751.11; Huishoud 0.700.85; Peren: Huishoud 053 0 35, alles per kg. st. of per bos. VEEMARKT ROTTERDAM. Van 24 en 2S April 1950. Aanvoer in totaal 5862 dieren. Naar schatting 1245 vette koeien. 837 gebruiksvee; totaal 2082. 270 gras kalve ren; 1923 nuchtere kalveren; 502 varkens; 5G2 biggen; 249 paarden: 7 veulens: 86 schapen; 116 zuig lammeren; 65 bokken en geiten. Vette koeien le kw. 258/275, 2e kw. 238/258. 3e kw. 218/238 ct. per kg. Prijs in ct. p. kg. in gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren: 325 250 150 Nuchtere kalveren: 42 38 36 Varkens l.g. 160 158 150 Sl.paaraen: 185 175 160 Schapen: 230 210 190 Biggen: 40 36 33 Kalfkoeien: 975 875 775 Melkkoeien975 875 775 Vare koeien: 660 500 500 Vaarzen: 680 580 425 Pinken: 540 440 350 Vette koeien: aanvoer korter. Handel stroef. Prijzen als vorige week Dinsdag. Graskalveren, aanvoer als vorige week. Handel stil. Prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren: aanvoer iets klei ner. Handel tamelijk. Prijshoudend. Varkens: aanvoer iets groter. Handel stroef. Prijzen lager. Biggen: aanvoer iets korter. Handel lui. Prijzen onveranderd. Slachtpaarden. aanvoer ais vorige week. Handel kalm. Prijzen Iets lager. Schapen: aanvoer iets minder. Handel redelijk. Prijzen constant. Kalf- en melkkoeien: aanvoer korter. Handel matig. Prijzen Iets lager. Vare koeien: aanvoer als vorige week. Handel zeer traag. Prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken: aanvoer kleiner. Handel traag, en niet geheel prijshoudend. VEILING ZUID-BEVEL AND GOES. 26 April: Witlof A 57—59. id. stek 31. Rabarber 1825. Radijs 710. Ramenas 1011. Wortelen 67 alles per 100 kg, bos of stuks. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3)4) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2)4 Spaarc. f 100 2 Indlë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Han delmij. AKU Bergh's Jtirgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. PetroL Mij. Amsterdam Rubber HA. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv, Unie. Rotterdamse Lloyd St. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli M«. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. Pennsylvania Het buitenlands aanbod doet zich ter beurze nog geregeld gelden, al schijnt het nu te gaan afnemen. Kon. Olie althans, die op 279 de markt verliet, noteerde 276. Ook hierop kon het hoofdfonds het niet handhaven en het slot kwam op het laag ste punt van de dag 275%. De omzetten waren zeer klein en in bijna alle afde lingen stonden de hoeklleden werkeloos. Orders ontbraken, de betekenis van de effectenbeurs wordt in deze omstandig heden steeds geringer en algemeen hoopt men op bemoedigend nieuws, dat de af faire kan stimuleren. April 26 1 April 100)4 98% 98% 97% 97% 98! 98% 99% 99% 99 !i 99)« 81 81 100)4 100)4 95% 95% 98% 98 91 91)4 148% 148 172 171% 316 315 134 130 178 177 163 163 212% 210)4 265 265% 222 225% 146 145% 327 278% 275% 134% 132)4 154 153 122% 120% 129% 128% 126)4 126 138 135% 132% 130% 104% 12.1 124 30% 30% 115)4 116 84)4 84% 53% 54 41)4 41% 5% 14% 14)4 18)4 18%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5