NIEUWS UIT ZEELAND NIEUWE WERKTUIGEN VOOR MACHINISTENSCHOOL Muziekconcours te Nieuwvliet. ZUID-BEVELAND één van onze WAARBQRG-costuums! 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 27 APRIL 1635. Fraaie gift van Vitrite Works een kolossale stoommachine. Ook de Ambachtsschool gaat het voor de wind. De traditie getrouw werd Woens dag in de Ambaclits- en Machinisten- school te Middelburg de jaarlijkse openbare les gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De bezoekers konden niet alleen de leerlingen volop .in actie zien en de buitengewoon ge slaagde werkstukken bewonderen, doch ook een aantal nieuwe machine's die deze school tot een der best uit geruste opleidingen in ons land niaakt, in ogenschouw nemen. Het machinepark werd weer be langrijk uitgebreid, o.a. met een zeer moderne schaafbank en fraisbank. De Vitrite-fabriek te Middelburg schonk een geheel complete Com- pound-stoommachine die bedrijfsklaar in een afzonderlijke montagehal is opgesteld en een machtige indruk maakt. Door deze gift is het mogelijk geworden de leerlingen der Machinis- tenschool diagrammen te doen nemen, waardoor ze met dit werk vertrouwd geraken, hetgeen hen aan boord een zekere voorsprong geeft. De Holland- Amerika-Lijn stond voorts diverse ge bruikte machine's af. De grote toeloop van leerlingen maakte het vorig jaar noodzakelijk de le klasse van de Machinistenschool te splitsen in een afd. theoretici en 'n afdeling practici. Deze belangstelling bleef in de loop van dit jaar aanhou den, zodat ook de 2e klasse moest worden gesplitst. Een nieuwe cursus begon met 96 leerlingen, wél een be wijs hoezeer deze opleiding in en bui ten de provincie wordt geapprecieerd. Waardering tonen ook de scheep vaartmaatschappijen, die de jongens na het behalen van het diploma graag opnemen. Een aantal leerlingen is zelfs speciaal in opleiding voor de Kon. Paketvaart-mij., waardoor het mogelgk is, dat begaafde, doch min der kapitaalkrachtige leerlingen een zodanige opleiding kunnen krijgen, dat zij later in staat zijn een leidende positie te bemachtigen. DE AMBACHTSSCHOOL Kenmerkend voor het peil van het onderwijs aan de Ambachtsschool is het, dat alle afdelingen goed bezet zijn, niet in de laatste plaats de nieu we afdeling autotechniek. De leerlin gen daarvan deden niet alleen het ge wone schoolexamen, maar werden te vens geëxamineerd voor het BOVAG- diploma leerling-monteur en het theo retisch gedeelte hulpmonteur. Ook in het afgelopen jaar verricht te de Ambachtsschool weer talrijke werkzaamheden in het belang van de gemeenschap en daarbij werden de leerlingen van alle afdelingen inge schakeld. Zo werd voor de Middel burgse brandweer de motor van de bellenwagen gereviseerd en werd een nieuwe slangenwagen gemaakt. Voor de kleuterschool aan 't Zand en in het Vlissingse Havendorp werd het meu bilair vervaardigd, evenals voor het Medisch Centrum in de Scheldestad. Ook werd veel arbeid verzet voor de inrichting van het Zeeuws Oorlogs museum, werd het Padvindershuis in Middelburg hersteld, werden muren in deze stad gemetseld en werd begonnen met de omheining en inrichting van de kinderspeelplaats aan 't Zand. Een ander karwei betrof de inrichting van een nieuw theorielokaal der Machi nistenschool, waarbij ook de school banken door de leerlingen werden ver vaardigd. De nieuwe cursus begon met 319 knapen. Naast de reeds aan de school verbonden opleidingen, zoals die voor electromonteur, Bovag, Gawalo lood gieters), hoefsmeden en lassers, werd ook gestart met een cursus voor aan nemers. VOORBEREIDENDE KLASSE. Waar bovendien het merendeel der leerlingen na hun opleiding slaagt, kan gezegd worden, dat het de beide scholen voor de wind gaat. Eén wens bestaat er nog by het schoolbestuur, j die tot nu toe onvervuld is gebleven: de instelling van een voorbereidende Ion lokaal daarvoor is reeds beschikbaar, niaar de minister heeft er nog geen toestemming toe ver leend. H.M. de Koningin sleide medaille beschikbaar. De Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen zal haar jaarlijks concours op 18 Mei e.k. (He melvaartsdag) organiseren te Nieuw vliet. Aan dit concours nemen de volgen de muziekverenigingen deel: In de 3e-afdeling fanfare: ,,St. Ce cilia" van Philippine. 2e afdeling fanfare: „Kon. Aarden- burgse fanfare" van Aardenburg; „Oe fening baart kunst" van Hoofdplaat. le afdeling fanfare: „Uit het Volk- Voor het volk" van Breskens; „Elk naar zijn krachten" van Hoek; „Vrij heid Eendracht" van Lamswaarde;. „Nut en Genoegen' van Nieuwvliet; „Ons Genoegen" van Retranchement; „Veronica" van Zuidzande. Harmonie: „Concordia" van Axel; ,,De Volharding" van Zaamslag. AFD. UITMUNTENDHEID. Fanfare: „Weldoen door Vermaak" van Clinge; „Eendracht maakt Macht" van Groede; „Eendracht maakt Macht" van Watervliet (B.); „Geduld over wint" van IJzendijke. Harmonie: „Harmonie Terneuzen" van Terneuzen. ERE AFDELING Eere-afd. fanfare: Harmonie van Oostburg. Harmonie: „Kon. Harmonie" van Hulst. Vaandelafdeling: Harmonie: „Oefe ning kweekt kunst" van Schoondijke. Door H.M. de Koningin is een ere medaille beschikbaar gesteld. Door de Commissaris der Koningin werd een zilveren medaille geschonken. Deze beide ere-prijzen worden uitgeloofd voor de beste uitvoering van het ver plichte nummer. Verder zijn nog enige extra-prijzen toegezegd door de burgemeester en t gemeentebestuur van Nieuwvliet, de heer C. Hamelink, lid van Ged. Staten te Axel, de Bond van Muziekver. in Z. Vlaanderen, de Ver. voor Vreemde lingenverkeer te Nieuwvliet en het muziekcorps „Nut en Genoegen" te Nieuwvliet. Het concours zal gehouden worden op het gunstig gelegen terrein van de heer D. Luteijn-Verstrate. 's Avonds wordt besloten met een groot concert op de nieuwe muziektent. Nieuwe maréchaussee-kazerne voor Bergen op Zoom. Naar wij vernemen is in beginsel door het Rijk ten behoeve van het mi nisterie van oorlog het buitengoed „Meilust" te Bergen op Zoom aan vaard in ruil voor de voormalige ma rechaussee kazerne. Het ligt in de be doeling dat de voormalige kazerne, die aan de haardenfabriek de Schelde grenst, bij de fabriek zal worden ge trokken. ROEIEN Internationale roeiwedstrijden in Terneuzen. Zaterdag zullen in de midden-ka- naalarm te Terneuzen internationale roeiwedstrijden worden gehouden, waaraan de Zeeuwsche Roeivereniging en twee Belgische ploegen zullen deel nemen. Tevens staat een uitdagings wedstrijd in sloep-roeien tussen ploe gen van de Terneuzense scheepswerf en de N.V. de Hoop op het programma. Officiële publicaties. NATIONALE HERDENKINGSAVOND. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat met het oog op de nationale herdenkingsavond op 4 Mei as., die dag na 18 uur alle bioscopen en openbare vermakelijkheden gesloten zul len zijn en dat in de cafe's nk dat tijd stip die avond geen muziek zal worden gemaakt. De Burgemeester verzoekt voorts aan de ingezetenen op die dag van 18 uur ai de vlag halfstok te doen uithangen. Geslaagd voor het diploma scheeps- werktuigkunaige C I. de heren A. Jobse en J. A. L. M. Teulings. leerlingen van de De Ruyterschool. Vlissingen. Abusievelijk stond in het bericht over de praatavond van de Fruittelers-organi satie afd. 's-Heerenhoek dat deze gehou den werd in de zaal van de heer J. Hoon- dert te Lewedorp. Dit moest natuurlijs utn: t* 'a-Heerenhoek. Oudheidskundlgen- vererviging. WORDT IN AARDENBURG OPGERICHT Bij de opbouw van West Zeeuwsch- Vlaanderen zijn reeds vele waarde volle voorwerpen bij opgravingen ge vonden. De heer J. van Hinte te Aar denburg heeft thans het initiatief gé- nomen om te komen tot de oprich ting van een vereniging van oudheid kundigen. Men heeft reedè een ver gadering uitgeschreven, waarin dan een bestuur wordt gevormd. Diamanten bruiloft in St. Kruis. 0p 1 Mei a.s. herdenkt te St. Kruis het echtpaar P. F. SnouwaertBuyck de dag waarop zij 60 jaar geleden ui het huwelijk traden. De heer P. F. Snouwaert, die nog een goede, ge zondheid geniet is 88 jaar oud en zijn echtgenote 85 jaar. Ook Stroodorp heeft een diaman ten bruiloft. Voor het echtpaar J. KarremanBouterse is het 30 April 60 jaar geleden, dat het in de echt werd verbonden. Onze hartelijke ge lukwensen bij deze bijzondere gebeur tenissen. De Wegenwacht komt ook in Zeeuwsch-Vlaanderen. De bekende gele rijders van de We genwacht der A.N.W.B. zullen vanaf 16 Mei ook op Zeeuwsch-Vlaamse we gen verschijnen. Die dag zal de Wegenwacht offi cieel voor dit gebied geïnstalleerd worden. Voorlopig worden er twee personen aangesteld, een voor het Westelyk en een voor het Oostelijk deel. Voor Westelijk Zeeuwsch Vlaan deren zal het zijn de heer J. de Bruyne uit Sluis. Weg Hulst Graauw nog dit jaar gereed. De weg HulstGraauw, welke een klinkerweg zal worden, wordt nog dit jaar aangelegd. WEDVLUCHT CONCOURSBOND „ZUID-BEVELAND". De uitslag van dé wedvlucht vanuit Duffel is: 1 P. Rijk, 's-Heerenhoek; 2 P. J. v. d. Dorpel. Krabbendijke; 3, 4. 6 en 7 J. Nagelkerke, Rilland; 5 A. v. d. Bulck, 's-Heerenhoek: 8 H. Janse. 's-Heerenhoek: 9 M. West dorp. 's-Heerenhoek; 10 P. Molhoek, 's Heer Arendskerke. in fijne kamgarens, cheviots, bruin, blauw en grijs, diverse prijzen van f84.- tot f 144.- 25 zaken in Nederland. Vraagt reizigersbezoek. Herinneringskruis 1940 1945. UITREIKING TE OOSTBURG. De uitreiking van het Herinnerings kruis 19401945 van het Nederland se Rode Kruis, zal voor West Zw.- Vlaanderen geschieden te Oostburg en wel op Zaterdag 29 April a.s., 's- middags 3 .uur in het Arbeiderslo- geerkamp „Wilgenhof", aan het be gin van de Rijksweg naar Aarden- burg. R.K. H.B.S. Zoals reeds gemeld, zal in Septem ber te Goes een katholieke H.B.S. ge opend worden, voor het eerste jaar bij wijze van proef. Goes werd geko zen, omdat daar een geschikt lokaal aanwezig is. Voorlopig wordt gestart met een eerste klasse. Mocht de proefneming slagen, dan zullen in an dere steden, in elk geval ook in Mid delburg, parallel-klassen gevestigd worden. MELK en PUUR Kwatta-soldaatjes blijven altijd geldin KWATTA Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 24 April: Sleep boot Abeila 25 met 2 Lichters v. Le Havre. Empire Sealblue v. Antwerpen. Liberty v. Antwerpen. Rolf v. Antwerpen. 25 Apjril: Canopus v. Antwerpen. Hedwich Pannbacker v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken, 24 April: Stuy- vesant n. Antwerpen. Abeila 25 n. Cher-, bourg. Gepasseerd naar Antwerpen. 24 April: Brem v. Oporto. Bengkalis v. Marseille. Gepasseerd van Antwerpen. 24 April: Wester-Eems r. Rouen. Prins Alexander n. Port Alfred. Vlissingen aangekomen, 25 April: Quo Vadis v. Antwerpen. Wea v. Antwerpen; Anne Maric v. Gent; 26 April: Nidarholm v. Gefle. Vlissingen vertrokken. 25 April: Empire Seablue n. Londen. 26 April: Anne Ma rie n. Stralsund. Hedwig Pannbacker h. Hamburg. Gepasseerd naar Antwerpen. 25 April: Oud-Beyerland v. Par, n. Gent. Prins Willem V v. Rotterdam. Silvaplana v. Rot terdam. Davina Goekoop v. Rotterdam. Eemshorn v. Halmstadt. Lekkerkerk v. Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen. 25 April: Stuyvesant n. Amsterdam. Bengkalis n. Rotterdam van Marseille. Sumatra n. Du blin. Cornelia-B. n. Glasgow. Mizar n. Rotterdam v. Gent. Glashaven n. Kopen hagen. Zwaluw n. Rostock. 26 April: Eli sabeth n. Halmstadt v. Gent. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BÉVELAND. Gepasseerd op 25 April. Toiler 4. van Geest. Nijverheid. Tanis. Wilcor. van Meel. Transport 78. Bos Transport 37. Doek. Cormoran. Eeekmans Tadorna, Michiels. Julier, van Houle. Hernia, Janssens. Alsatla. Bakker. Vivat, Wagenmakers. Sambria, Smits. Sicilia, v d. Berg. Voorburg. Stobbelaar, allen naar Rotterdam, Dletelinde. Bartels. Adriana, Smits. Energie 2, de Jong, allen naar Dordrecht. Corrie, Broeders. Medio, Dane, belde nnaar Wemeldinge. Johanna, v. d. Linde, naar Breda. Angéle. Quagebuur, naar Kekerdom. Rheingaold, Palinx, naar Pernls. Twios. Kuipers, naar Deventer Rhenus-89. Mühn. Rijn Schelde 10, Ver hagen Wcrra; Florie, Grasciol, Segers Charles, de Roeck. Dakota, Sehott. Stad Ostentie) Timmermans. Worms. Bilsi Sterkrade, Adlcr. Stock FjscHcr 7. Ben- -ninck. Naval, van RCmoortel, allen naar Duitsland; Strpoinvaart XI, van Poelje. .Bellinzona. Vercauteïcn. Rhone, Klee. ■Jennij, van Opst, allen naar Duitsland. Rhenus 144, Riebold. Sommernachtstraum. Ferwerda. Yves le Tfocquer, v. d. Geer. Toller 2. Boot. Damco 23. Janssen. Mlgna. Ligtenberg. Piet, van Wageningen. Thil- la 5. Meulmeester. Rhenus 83, Verfürden, Sandringham, Carlebur. Meursault, van. Lent. Pelikaan. Dljkema. Cathalina. Baaien. Full Speed. Koenen. Scheldeland, van Strien. Ali, Haringa. Rheinunion 4, Vergauwen. Damco 82. De Bot. Res No- va, de Vries. Alice, vah Dissel. Arabia, Jönker. Philömena, Üaelmans. SB 5. de Heel. Salf 5, Michiels, allen naar Belglé. Goes OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK In de Openbare leeszaal en biblio theek te Goes werd de halfjaarlykse ledenvergadering gehouden. De eerste jaren zijn voor een leeszaal finan cieel moeilijk te overbruggen. Hoewel het financiële overzicht nu niet di rect buitengewoon somber was, waren de lichtpuntjes nog te weinig in aan tal. Gelukkig neemt het ledental toe, en daarmee de gelden. Toch blijven giften welkom; het aanschaffen van nieuwe boeken is noodzakelyk, maar vraagt veel geld. Het verslag van de secretaresse maakte melding van de mutaties in het bestuur en van de gewone gang van zaken, welke in het algemeen be vredigend kan worden genoemd. De directrice deelde het een en an der uit het bedrijf mee. In het afgelo pen jaar werden een catalogus en een supplement uitgegeven. Aan een sy stematische kaartcatalogus wordt ge werkt, terwijl een titelcatalogus voor de romans bijna voor het gebruik ge reed is. Het boekenbezit bestaat uit ca. 3600 banden, die echter nog niet alle gecatalogiseerd zijn. Er kon regelma tig worden aangekocht, en van ver schillende zijden werden geschenken ontvangen. 't Tijdschriftenbezit vraagt nog veel verbetering. De uitlening ging in stijgen de lijn. In 1948 werden vanaf de ope ning (15 Sept.) 1748 banden uitge leend; in 1949 bedroeg dit aantal 9219. Het leeszaalbezoek was behoor lijk: 1059 in 1948. 3196-in 1949. De propaganda-actie, die in Dec. '49 werd ingezet, had goede resultaten. Op 31 Dec. '49 telde de O.L.B. 391 leden. (Dit aantal is ondertussen gegroeid tot 513). Door de komst van een leerlinge konden de openingsuren aanzienlijk worden verbeterd. Aan het stichten van correspon dentschappen kwam men nog niet toe; alleen werd in Kattendijke vanaf October '49 een uitleenpost gevestigd, in samenwerking met de bestaande kerkelijke bibliotheek. Veel blijft er nog te wensen over voor de jonge leeszaal, maar bij het terugzien op het korte bestaan, is er geen reden voor ontevredenheid. Leeszaalwerk in Goes is pionierswerk; langzaam maar zeker hoopt de lees zaal zich een plaats te veroveren, van waaruit' waarlijk meegewerkt kan worden aan de opbouw van het cultu rele leven in Goes en op de Bevelan- den. VERGADERING „HOSANNA". In de melksalon Bustraan te Goes vergaderde het muziekgezelschap „Hosanna", onder voorzitterschap van de heer A. M. Duyvewaardt. De heer L. J. Hillebrandt Sr. gaf een overzicht over de jaren 1947 tot 1949, waaruit bleek, dat het ledental van de vereniging in die jaren sterk steeg. Ook dit jaar zal men onder leiding van de heer A. 'Kousemaker werken. Men zal trachten voor het concours nog één jubileumconcert te geven, waarna dan een receptie wordt gehouden. Voor de viering van dit jubileum zal men een collecte hou den. VLAM IN DE PAN. Dinsdagmorgen sloeg in de eetsa lon aan de Kreukelmarkt te Goes de vlam in een pan vet. De politie heeft met een minimax het vuur gedoofd. De gewaarschuwde brandweer be hoefde niet meer op te treden. De schade was gering. Kruiningen „RENTOC" VERGADERDE. Te Kruiningen hield „Rentoc" haar jaarlijkse algemene vergadering in de „Korenbeurs" onder voorzitter schap van de heer van Langevelde. In het verslag over 1949 deed de secretaris o.a. nog een beroep op de leden om nog enige nieuwe leden te weiwen. Het ledental kan gemakke- liijk boven de 100 komen. Nadat de voorzitter en de heer J. C. Stroosnyder als aftredende be stuursleden bij acclamatie waren her kozen, kwam aan de orde de in 1950 te organiseren wielerwedstrijd. Na uitvoerige discussies werd tenslot te besloten op 1 Juli a.s. een koers te houden voor profs en onafhanke lijken over 125 km. en een óver 75 km. voor nieuwelingen. ONDERSCHEIDINGEN. Aan de heren S. C. Verbrugge en J. J. van Nieuwenhuijzen te Kruinin gen is toegekend resp. het Oorlogs- herinneringskruis Mei 1940 en het ereteken van Orde en Vrede met de gespen 194619471948. Nisse De heer P. Harthooru, ambtenaar ter secretarie te Nlsse. slaagde voor het achriftelijk gedeelte van het examen ge meente-administratie GAT. Rilland-Bath WEDVLUCHT „STEEDS SNELLER". Door de duivenvereniging „Steeds Snel ler" te Rilland Bath, werd een wedvlucht gehouden van Vilvoorde. De uitslag was als volgt: P. Walraven 1. 14 en 20 A. Overmaire 2- E. v. d. Griek 3; Jac. Traas 4. 16 en 17; G. de Koster 5 en 12; J. Na gelkerke 6, 7, 8 en 25; L. Lobbczoo 9. 13 en 18; H. Engelaar 10; M. Sentse 11 en 21; M. Moerland 15; J. Huijps 19; A. v. Hoek 22; J. Traas 23 -?n 24. 's Heer Arendskerke WEDVLUCHT „DE UIVER". Door de vereniging van postduiven- houders „de Uiver" te 's H. Arends kerke werd een wedvlucht gehouden van Vilvoorde, over een afstand van 76 K.M. De prijzen werden behaald door 1 en 28 J. Tholenaar; 2, 10, 14 en 29 J. G. Harthoorn; 3, 5, 18, 19, 21, 22 en 30 A. Heystek; 4 en 23 P. Mol hoek; 6, 7 en 31 J. v. Hekke; 8 en 12 J. Kole; 9, 24 en 26 I. v. Maldegem; 11 en 25 P. v. d. Velde; 13 A. Ver meulen; 15 M. Vermeulen; 16 N. Raas; 17 D. v. Loon; 20 A. v. d. Swa- luw, 27 en 32 D. Janse. Snelheid eerste duif was 1103 me ter per minuut. Ovezande SCHUTTERSCONCOURS. De uitslag van de door de Hand boogsociëteit te Ovezande gehouden schieting is als volgt: Hoofdvogel A. de Jonge, Willem Teil, Ovezande; le klep C. Westdijk, Zee- landia, Ovezande; 2e klep C. Bek, So. i-anus, Heinkenszand; 3e klep Sorber, Batavieren, Goes; le zijvogel J. Bal, A.D.L.M., Wolphaartsdijk; 2e zijvogel Hemelzoet, Sluiskil; le kal P. Rent meester, Willem Teil, Ovezande2e kal Sorber, Batavieren, Goes; 3e kal P. Schreurs, Zeelandia, Ovezande; 4e kal Hemelzoet, Sluiskil. De meeste vogels werden geschoten door de heer C. Rentmeester (Willem Teil, Ovezande). Door 39 schutters van 12 verschillende sociëteiten werd aan de schieting deelgenomen. Oudelande Nieuwe bestrating en riolering. In de raadsvergadering van Oude. lande kwam in behandeling een gewij zigd en vereenvoudigd riolerings- en stratenplan, welk plan uitvoerig werd toegelicht door de C.D.B. Na een rui me gedachtenwisseling werd de heer Valk, directeur C.B.D., opgedragen het plan uit te werken en een kosten be groting op te maken. Gezien de fi nanciële consequenties zal dan zo mo gelijk het plan gedeeltelijk worden uitgevoerd, te weten: het vernieuwen van de bestrating van Dorps- en Doel- straat, het bestraten van de Achterweg en Slikgatseweg tot aan de spoorlijn, en de riolering van Achterweg en Doelstraat. Besloten werd de woning voor het hoofd van de landbouwschool, waar voor 350 m3 bouwvolume is toegewe zen. te bouwen op het aangekochte bouwterrein eind Doelstraat. De land bouwschool zal voorlopig worden on dergebracht in een leeg leslokaal der bijz. school. De kosten van inrichting zullen voor 50 voor rekening der gemeente komen. Aan de bewoners van de percelen B 17 en B 63 zal een -bijdrage worden verleend in de kosten van electrificatie van hun percelen. Afgewezen werd een verzoek om sub sidie voor het Gehrels-zangonderwijs in de lagere scholen. Bij de rondvraag werd nogmaals aangedrongen op het aanbrengen van hekwerk aan het portaal der openbare school, aangezien dit vaak wordt mis bruikt. De politie zal hier op attent worden gemaakt. 's Gravenpolder EXCURSIE NAAR BELGIE De vereniging van oud-leerlingen land- cn tuinbouwonderwijs hield te 's Gravenpolder, onder voorzitter schap van de heèr A. Verschuure haar jaarlijkse vergadering. De jaarversla gen van secretaris en penningmees ter werden goedgekeurd. Het leden aantal is stijgende en er ;was een ba tig saldo van f 35.--. Als bestuursle den werden herkozen de heren M. de Witte en C. J. Blok. Vervolgens werd gesproken over een te organiseren excursie naar België en besloten werd tot de oprichting van een cursus voor ziektebestrijding van fruit. De cursus zal gedurende drie maanden tijdens de a.s. winter gehouden worden. Burgerlijke Stand ELLEWOUTSDIJK. Bevallen: M. M. van Doorn—Alme- kinders, z. Getrouwd: J. A. Bos, 29 j. en J. A. van der Ha«e, 32 j. Heinkenszand PREPAREREN VAN UIEN. Wij hebben reeds gemeld, dat te Heinkenszand een vergadering werd gehouden van uientelers, die willen komen tot oprichting van een prepa reergebouw voor uien. In het bestuur van de opgerichte vereniging werden gekozen de heren J. S. Wisse, voorz.; C. Witz, secr.; ;J. Nijsse Jzn penh.; J. v. d. Does Jzn en M. v. d. Guchte allen te Heinkenszand C. de Vriend te Baarland en H. Brou wer te Colijnsplaat. De heer de Vriend uit Baarland stelde voor 200 aandelen van 100.— uit te geven en inplaats van 1000 kg. uien per lid, de levering van 500 kg. verplicht te stellen. Het te stichten gebouw zal een leng te krijgen van 25 meter en een breedte van 7 meter. Waarde AFDELING VAN C.H.U. OPGERICHT. In een vergadering, die door enige C.H.U.-leden te Waarde werd belegd,, en waarin de heer C. Philipse, lid van de Gedep. Staten, naar aanleiding van de prov. verkiezingen een inleiding hield, werd de afdeling Waarde van de C.H.U. opgericht. Er traden twaalf leden tot de afdeling toe. Het bestuur wordt gevormd door de heren L. J. Allewijn, J. F. Goud, A. H. Mol en H. A. Schrier Jz. WALCHEREN Middelburg GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris va» politie ie Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende gevonden voorwerpen zijn gedeponeerd en terug te bekomen zijn op Zaterdag tussen 19 en 20 uur. Verschillende huissleutels, ceintuur van regenjas, damesportemonnaie met inh., padvindersriem, rijwielsleuteltje, witte zakdoek met rode rand, nieuw wantje, rode glacé dameshandschoen, cahier mét sommen, bruin schooétui. tabakspijp. Op het politiebureau worden inlichtin gen verstrekt over: Knipschaar. prenten boek, 2 tennisballen. 3 radiozcgels, pakje inh. kinderjurkjes, lap stof in papieren zak. 2 windjacks. 2 sleutels aan speld, zwarte herenportemonnaie, rubber water slang. klapperpistool en padvindersriem. huissleutel, 3 melkbussen, kettinkje met hanger, sjaal en zakdoek, blauw kinder wantje, jongensjas, blauw gebreide hand schoen, zakmes, zelf binder, bruine hand schoen, regenkapje, rekenliniaal, 1 paar herenschoenen, ceintuur van mantel, kin derzakdoekje. Vlissingen AANRIJDING Woensdagmiddag is te Vlissingen de 78-jarige mej. Loeg, bij het over steken van de Walstraat, ter hoogte van de Kolvenierstraat, waarschijn lijk tengevolge van hardhorendheid, door een met paard bespannen wa gen aangereden. Zij werd vrij ernstig gewond naar het Bethesda-zieken- huis overgebracht. Haar toestand was gisteravond zorgwekkend. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen zijn gedeponeerd: bruin schoudertasje, witte want, gummi jongensregenjas, duimstok, ceintuur van herenjas, stel regenpijpen. Jongensrijwiel en twee herenrijwielen en dat od het po litiebureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwer pen: Grijs groene want; portemonnaie met inhoud; paar blauw gebreide handschoe nen; huissleutel; koperen hutssleutels sierspeld; doublé armband; strandbal; ro zenkrans; paar blauwe dameshandschoe nen; motorbril; gouden armbandje; zil veren houder voor lucifersdoosje; dames shawl; portemonnaie met inhoud; mis-' boekje; beige shawl; rood tasje; donker bruine portemonnaie met inhoud; kur- ketrekker; verchroomd damespolshorlo ge; broche, bestaande uit 3 ringen en 3 steentjes; doublé ringetje met blauw steentje. MEDEWERKERS GEVRAAGD In Vlissingen zijn nog veel te wei nig collectanten en collectrices voor de grote inzamelingsactie van de Stichting 1940-1945, die van 1 tot 14 Mei gehouden wordt. Zonder voldoen de medewerkers dreigt de actie een fiasco te worden. Dames en heren, die mee willen werken de actie tot een succes te ma ken kunnen zich vanavond op het stadhuis opgeven tussen 8 en 9 uur- of by het secretariaat Verkuijl Quak- kelaarstraat 55. 50 JAAR GETROUWD. Vandaag herdenkt hot echtpaar J. C. Cornelis—Wisse te Vlissingen, 'ztfn gouden huwelijksfeest. OUDERAVOND N.P.G.-GROEI' „GOLFBREKERS" Door de leidster van groèp „Golfr brekers" te Vlissingen van het Neder lands Padvindsters Gilde werd een ouderavond gehouden. Het program ma, dat bestond uit zang, declamatie en dans werd vlot door de padvin- sters afgewerkt. In deze bijeenkomst hield mevrouw Ahn-Appel een cause rie over de gebruiken en gewoonten in de pndvindsterswereld. De pen- ningmeesteresse van het groepscómi- té, mevrouw Staverman-Slichter gaf de ouders een financieël overzicht. Mevrouw Ovra en mej. Meijer ver leenden muzikale medewerking aan deze ouderavond. Si. Laurens HERDENKINGSDIENST Op Donderdag 4 Mei a.s. zal in St. Laurens des avonds om 8 uur een herdenkingsdienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk, waarin zullen voorgaan de predikanten ds C. Boon en ds H. J. J. Keijzer. Medewerking wordt verleend door het Herv. dames* koor o.l.v. de heer A. H. Verbeek. De opbrengst van de collecte te St. Laurens voor het Leger des Heils be droeg f 62,20, die van de Emmabloem-col,- lecte f 36.54.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2