PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het aantal detailzaken in Zeeland De landelijke resultaten van de Statenverkiezingen D£ BILT C.H.U. en V.V.D. boekten opnieuw behoorlijke winst Zeeuwse stembus-uiislag NATIONALE OPLOSSING DER KONINGSKWESTIE VAN DE BAAN Vandaag J ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK OP DE ZU1D-M0LUKKEN Eén per vier en dertig zielen Uboisr-regering kreeg 5 steramen meerderheid. 192e jaargang - No. 99 Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Billintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3,90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 27 April '50 A DVERTENTIEPRIJS18 ct per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1-5 regels f 1-—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. 359300 P.Z.C., Middelburg. Giro r Bur. Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierlkzee: N. BogardstrJMWbJeLW Communisten kregen weer een flinke klap. Opzienbarende verschuivingen hebben de verkiezingen van gisteren niet opgeleverd, wanneer althans de resultaten vergeleken worden met die van de laatste Kamerverkiezingen. Over 't algemeen kan geconstateerd worden, dat de tendenz, zoals die in 1948 al duidelyk te bespeuren viel, zich in 1950 nog heeft versterkt. De communisten kregen opnieuw een gevoelige klap, doordat zij over het gehele land hun percentage weer zagen dalen, in Friesland zelfs zeer aanzienlijk. De C.H.U. boekte dit keer byna overal de grootste winsten, gevolgd door de V.V.D., die ook weer een aanzienlijke aanwas van stemmen kreeg. De Anti-Revolutionnairen liepen enigszins terug, merkwaardigerwijs niet in Limburg, waar behoorlijke winst was. Wat de beide grote regeringspartijen bel reft, de K.V.F, handliaafde zich over de gehele linie, met in de meeste provincies de gebruikelijke stijging van het percentage. De P-v.d.A. wist zich niet ten volle te handhaven, ze ker niet wanneer de communistische verliezen in aanmerking worden ge. nomen. De verliezen in het Noorden werden echter vrijwel goed gemaakt door winst in de heide Hollanden, Utrecht en Zeeland. Over *t algemeen: verdere doorschuiving naar rechts. Vergeleken met de Statenverkie zingen van 1946 waren de verschui vingen uiteraard groter. Verande ringen, die in de Tweede Kamer al weerspiegeld zijn, moesten in de sa menstelling van de Staten nog door werken. De grote verliezen, die de commu nisten sinds 1946 leden, komen voor namelijk ten goede aan de beide middenpartijen de C.H.U. en de V. V.D. Dit blijkt duidelijk uit onder staande totaalstaat voor het gehele land. De Statenverkiezingen zijn achter de rug en voor Zeeland is het belang rijkste resultaat, dat de Partij van de Arbeid een zetel heeft gewonnen, dat de Middenstandspartij haar intrede doet in de Provinciale Staten en dat de V.V.D. en Communisten een zetel hebben verspeeld. De veronderstelling ligt voor de hand, dat de zetel van de Communis ten ten goede is gekomen aan de Party van de Arbeid: degenen, die zich van het Communisme afwenden zullen zich immers het meest aange trokken voelen tot de socialistische partij. Evenzeer ligt de veronderstel ling voor de hand, dat het optreden van de Middenstandspartij aan de V.V.D. een zetel heeft gekost. Overigens dient opgemerkt, dat ditmaal in Zeeland op wel zeer bij zondere wijze gebleken is. hoezeer een luttel aantal stemmen het stem busresultaat kan beïnvloeden. Uit de berekening der zetelverde ling, die men elders in dit blad vindt, kor.it namelijk onomstotelijk vast te staan, dat als de K.V.P. 54 stemmen minder had verworven, de V.V.D. de vierde zetel behouden zou hebben. Omgekeerd: had de V.V.D. 24 stemmen meer gehad, dan zou dit voldoende zijn geweest om de rest zetel, die nu aan de K.V.P. toeviel, niet te verliezen! Tevens blijkt duidelijk, dat het vigerende stelsel van zetelverdeling werkt ten gunste van de grote par tijen, hetgeen trouwens ook in de bedoeling der ontwerpers heeft ge legen. Ruim 50 stemmen zouden no dig zijn geweest om de K.V.P. de restzetel te doen verspelen, slechts 24 waren er nodig om de V.V.D. ver lies te berokkenen. Partij van de Arbeid, K.V.P., C.H. en A.R. blijven de sterkste partijen in Zeeland. De Staatkundig Gerefor meerden zijn evenwel een sport op de ladder gestegen, do V.V.D. zijn een trapje gedaald, terwijl de Midden standers de onderste sport bezet hou den in de Staten. Verheugend is het stemmenverlies, dat de communisten leden. In 1946 kregen zij nog 2.3 der stemmen, in 1948 was hij de Kamerverkiezingen dit percentage reeds tot 1.7 gedaald. In 1950 .houdt nog slechts 0.86 der kiezers het op Stalin. Gaat men na welk percentage de andere partijen behaalden, dan blijkt, dat de P.v.d.A. van 21.8 K in 1946 en 24.4 in 1948 thans od 24.56 kwam. Vergeleken bij de Statenver kiezingen van 1946 dus een zeer aanzienlijke winst. De K.V.P. zag haar aanhang daarentegen iets verminderen. Van 20 in 1946 en 19.4 in 1948, werd het nu 19.25 der stemmen. In het door de K.V.P. behaalde zeteltal maakt deze geringe achteruitgang echter geen verschil. De C.H.U. en de A.R. handhaaf den zich, juist als de K.V.P. Pro- centsgewijs valt echter, vergeleken by de Statenverkiezing voor beide partijen een kleine achteruitgang te registreren. De C.H. daalde van 19.5 tot 18.65, de A.R. van 14.9 tot 14.41. Vergeleken by de Kamerverkiezing gingen evenwel de C.H. in Zeeland van 16.8 tot 18.65 vooruit, terwijl de A.R. van 16.5 tot 14.41 terugvie len. De V.V.D. kreeg in 1946 10.1 der stemmen, in '48 8. thans 8.54 Telt men de. 2.34 der Midden standspartij by de V.V.D. op, dan komt men weer op ruim 10 even als in 1946, Inderdaad blijkt dus het P.v.d.A. 156 (157) K.V.P. 189 (188) C.H.U. 70 62) A.R. 77 78) V.V.D. 49 37) C.P.N. 31 56) S.G.P. 11 10) Overige partye» 7 2) IN ZEELAND. De uitslag in de provincie Zeeland week af van die in de andere provin. ciën. Hier won de P. v. d. A. een zetel ten koste van de communisten. De V.V.D. verloor een zetel aan de IVIid- denstandsparty. De overige zetelaan tallen bleven ongewijzigd. Op andere pagina's is het cijfermateriaal voor Zeeland te vinden. De verkiezingsdag zelf is wel zeer rustig en kalm verlopen. Nergens eni ge opwinding, nergens incidenten, nergens stagnatie. Vele stemgerechtig den deden al in de morgenuren hun plicht. Een Amerikaans tourist in Amsterdam stond versteld van zo wei nig vuur onder de kiezers. Waar blij ven de redevoeringen, de luidsprekers, vanwaar dit volkomen gemis aan luid ruchtigheid? zo vroeg hij. Hij was dat in eigen land blijkbaar anders ge wend. Het trieste regenweer droeg er ove rigens weinig toe bij, een echte ver kiezingsstemming te kweken. De meesten bleven rustig thuis om voor zover zij belang stelden in de uit slagen, deze via de radio te vernemen. In de avonduren ontstond er in de binnenstad van Amsterdam enige drukte met als centra de Dam, waar het Parool op 'n noodscherm, 't tradionele scherm van 10 bij 10 meter, bleek niet van de grond te kunnen komen de uitslagen projecteerden. Het Beursplein, waar in de koop mansbeurs het Vrije Volk zetelde en de N. Z. Voorburg waar het Algemeen Handelsblad, Trouw en de Telegraaf films en uitslagen vertoonden. In ver gelijking met de verkiezingsavonden in 1946, 1948 en 1949 was de belang stelling echter zeer matig. De tradio nele sfeer ontbrak. Gevonden wiel was van vermiste „Privateer". Het vliegtuigwiel, dat Dinsdag door een Zweedse visser bij Gottland in zijn netten is gevonden, behoort toe aan een Privateer van hetzelfde type als dat. wat onlangs boven de Oostzee is verdwenen, aldus heeft de Ameri kaanse persattaché te Stockholm me degedeeld. Het wiel is naar liet vliegveld van Kopenhagen gezönden. Een gat in het wiel ter grootte van een centimeter is volgens deskundi gen veroorzaakt door een kogel uit 'n machinegeweer. Auto-ongeval bij Wouw eist twee slachtoffers. 76-JABIGE MAN OVERLEDEN. Gisteravond is op de Rijksweg Roo. j sendaalBergen op Zoom, ter hoogte j van café Roskam te Wouw een ernstig I ongeluk gebeurd, dat één dode en één levensgevaarlijk gewonde heeft geëist. Het echtpaar J. Meeussen uit Heerle (bij Wouw) stapte bij de bushalte, die bij dit café is. uit de autobus en stak onverwacht de straat over. Het werd toen gegrepen door een luxe auto die uit de richting Roosendaal kwam Zwaargewond werden de beide slacht offers het café Roskam binnenge bracht, waar de man. 76 jaar oud. en kele ogenblikken later overleed. Zijn echtgenote, 75 jaar. werd in zorgwek kende toestand in het ziekenhuis te Bergen op Zoom opgenomen. Het echtpaar kwam van een gouden bruiloftsfeest bij een familielid te Ber-» gen op Zoom. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Twee man 22 uur in een gletsjerspleet. Door treden in het ijs te hakken, bereikten enige berggidsen op het Zuideiland (Nieuw-Zeeland) twee mannen, die 22 uur in een gletsjer spleet hadden gezeten, toen hun vliegtuig daar te pletter was gestort. Het toestel was gegrepen door een sneeuwstorm en vloog in drie stuk ken uit elkaar, de romp kwam in een diepe kloof van de Franz Josef- gletsjer, op 1300 m. hoogte terecht Daar de mannen geen houwelen had den, waren zij genoodzaakt in de cockpit te blijven zitten. Zij bedekten zich met stukken bekledingsstof uit het vliegtuig tegen de kou. Voedsel noch warme kleren hadden zij bij zich en zij hadden reeds alle hoop op- Socialisten verwerpen het standpunt van de Koning. De kans op een nationale oplossing van de koningskwestie is vrijwel ver keken, nu de socialisten Woensdag in 'n brief aan Van Zeeland 't stand punt van de koning volledig hebben verworpen. De socialistische partij acht het onmogelijk een oplossing te aanvaarden zonder duldelyke waarborgen ten aanzien van de verblijfplaats van de vorst na de overdracht. De brief is ondertekend door Spaak. Buset en Anseele Er wordt in gezegd, dat de socialisten onmogelijk alleen op de goede wil van anderen kunnen ver trouwen. temeer, daar in de loop der discussies gebleken is, dat over de voorwaarden, waarop de kroonprins op doelmatige wijze zijn functie zou uitoefenen, een zeer ernstig verschil van mening bestond. De socialistische leiders achten het absoluut noodzakelijk, dat de koning de eerste tijd buiten België blijft en daarna in elk geval buiten Brussel Dit om de nieuwe regering in kalmte te laten werken en betogingen te voor komen. Van Zeeland had tijdens besprekin gen zekere voorstellen gedaan met be trekking tot het vertrek van de ko- is het 5 jaar geleden, dat Mussolini by een poging om uit Italië naai- Zwitserland te vluchten werd gearresteerd en te Giulino di Mezzegra werd gefusilleerd: is het 50 jaar geleden, dat met groot feestelijk vertoon de R.T.M.-tramlyn Brouwersha venZierilczeeSteenbergen werd geopend. optreden van de Middenstandspartij de V.V.D. een zetel te hebben ge kost. Over het echec der communisten schreven wij reeds. Rest ons de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Een verandering van enige betekenis valt hier niet waar te nemen. In 1946 9.6 in 1948 9.9 in 1950 9.44 De S.G.P. be schikt wèl over een trouwe aan hang. De vraag ryst natuurlijk of de uit slag in Zeeland zal leiden tot een verandering in de samenstelling van het college van Gedeputeerde Staten. Het bestaat thans uit twee P.v.d. A-ers, twee K.V.P.-ers, één A.R. en één C.H. De verwachting is gerecht vaardigd, dat deze samenstelling ge handhaafd zal blijven. Of er veran dering zal komen in de namen der genen, die het ambt van Gedeputeer den bekleden, 13 een vraag, die slechts door de nieuwe Statenfrac ties kan worden beantwoord. Ziedaar in grote lijnen het stem busresultaat in Zeeland. hing uit het land. De koning heeft echter geweigerd deze voorstellen te bekrachtigen. In de brief der socialistische partij leiders heet het voorts: „De socialisti sche partij wenst niemand te bedrie gen. Zij wil zelf ook niet verschalkt worden. Indien in de ogen van het publiek de machtsoverdracht een co- medie zou zijn. zou de toorn van hen, die zich met recht bedrogen zouden achtend, niet gesust kunnen worden." Men wil afscheiding van R.l.S. Op Ambon is een opstandige beweging uitgebroken tegen het gezag van Djakarta. De Molukkenraad heeft in een telegram het parlement van Oost- Indonesië in kennis gesteld van een proclamatie, waarin de Zuid Molukken worden losgemaakt van Oost-Indoneslë en de R.I.S. De losgemaakte delen zouden tot een onafhankelijke republiek geconstitueerd worden. Het telegram was ondertekend namens „de regering der Zuid Molukken door Manoehoetoe en VVairisal. Als drijvende kracht achter de separatisehc beweging wordt beschouwd mr. J. Soumokil, de uit Makassar gevluchte procureur-generaal van Oost-Indones ië. Aneta vernam voorts, dat troepen van de A.P.R.I.S. (het leger der R.l.S.) binnenkort op de eilanden der Zuid- Molukken zullen landen. Van Neder landse militaire zijde te Djakarta ver nam de speciale correspondent van 't A.N.P., dat de op Ambon gelegerde troepen van het K.N.I.L. zich achter de onafhankelijkheidsverklaring heb ben geschaard. De chef-staf van het Nederlandse"' leger, generaal-majoor van Langen, telegrafeerde Woensdagmorgen aan generaal Buurman van Vreeden dat Hij, ondanks hardnekkige pogingen, niet in staat is. de Indonesische leden van het K.N.I.L. op Ambon onder mi litaire tucht te houden. Een zegsman van het K.N.I.L. deel de mede. dat zich te Ambon tussen 1000 en 1500 man troepen van het K. N.I.L. bevinden. Reuter meldde nog het volgende: Toen generaal-majoor van Langen Maandag op Timor landde zeide Indo- c.v nesische leden van het K.N.I.L,, tegen gegeven, toen zij stemmen boven htin I de vliegtuigbemanning, dat zij de hoofd hoorden. Hun redders waren l Apris zouden bestrijden bij een lan- in aantocht. I ding op dit gebied. De K.N.I.L. troe pen op Ambon zijn zwaarbewapend met automatische wapens. De onder scheidingstekens van het K.N.I.L. zijn van hun uniformen verwijderd. Dui zenden bewoners van Amboina zijn naar bet heuvelterrein gevlucht uit vrees voor gevechten bij de komst van de troepen der Aprïs. Tot de eilanden der Zuid-Molukken- groep, gelegen in de Ceramzee, de Bandazee en de Arafoerazee, behoren als belangrijkste eilanden: Abon, Ce- ram, Banda, Aroe, de Kei-eilanden, Banda, Tanimbar, de Soela-eilanden en Wetar. Het inwonertal der geza menlijke eilanden van deze groep be draagt ongeveer 400.000. Volgens A.F.P. is in Zuid-Celebes de staat van beleg afgekondigd. Officiële kringen te Djakarta legden er de nadruk op, dat dit „slechts een voorzorgsmaatregel" is. De toe stand in dit gebied is rustig. Voorts berichtte A.F.P., dat Woens dagochtend 12.000 man van een con- vooi bestaande uit 12 schepen, in Zuid-Celebes gedebarkeerd zijn. Re geringsvliegtuigen verspreidden in de ochtend pamfletten om de bevol king te waarschuwen voor de troepen ontschepingen. In deze pamfletten werd medegedeeld, dat het autover keer op Zuid-Celebes verboden was, met uitzondering van het verkeer in een gebied van veertig km rond Ma kassar. Auto's, die buiten dit gebied werden aangetroffen, zouden door vliegtuigen van de regering worden aangevallen. LIBERALEN VOOR. De onderhandelaars der liberale partij hebben gistermiddag aan van Zeeland medegedeeld, dat de liberale delegatie bereid is tot ondertekening van het vorige week opgestelde protocol met betrekking tot de wijze van overdracht van de koninklijke bevoegdheden, on der voorbehoud van de goedkeuring dezer houding door de nationale par tijraad, die voor Vrijdag a.s. is bijeen geroepen. Van Zeeland heeft zich bereid ver klaard zijn beslissing over de formatie van zijn regering aan te houden tot de liberale partijraad Vrijdagmiddag zijn definitieve standpunt heeft bepaald wat betreft deelneming aan de rege ring. In de grotten van Valkenburg gaven leerlingen van de Valkenburgse scho len onder leiding van de balletgroep van „Wally Haacke" in enige tableaux vivants een uitbeelding van enige episoden uit de geschiedenis van de ge- nieentegrot. H. M. de Koningin en Prins Bernhard aanschouwen de uit voering. Aan de voeten van het Koninklijk Paar zijn enige jeugdige mede spelenden gezeten. Op elke 211 zielen in Zeeland is er een kruidenierswinkel en voor elke 418 zielen is er des ochtends een bakkerswinkel open. Omdat het gemiddelde gezin in Zeeland nogal klein is, betekent het, dat ^r op iets minder dan 50 gezinnen een kruidenierswinkel voorkomt en dat er iets minder dan 100 gezinnen een bakkerswinkel onderhouden. Deze cijfers putten wij uit een sta tistiek. welke het Centraal Bureau voor de Statistiek maakte over het aantal vestigingen in de detailhandel in Nederland. Deze statistiek heeft dus alleen be trekking op de handel en daarin zijn ook de allerkleinste zaken venters enz. opgenomen. GEEN GEBREK! In totaal heeft Zeeland 7564 detail zaken of een per 34 zielen van zijn in woneraantal. Misschien is het nog dui delijker als we zeggen, dat er een de. tailzaakje per 7 a 8 gezinnen is. Aan detailhandelaren is er dus in Zeeland vooralsnog geen gebrek. Er is één m'neer in Zeeland, die als hoofdberoep de handel in postzegels heeft, waaruit blijkt, dat de philatelie in dit gewest maar een bescheiden plaats inneemt. Van wapens en munitie blijken drie zakenmensen te kunnen leven en van sportartikelen ook drie. Wandversiering wordt blijkbaar niet druk gekocht, want er zijn maar twee zakenmensen, die het van platen en lijsten moeten hebben. Antiek is vermoedelijk een gangbaar product, omdat acht bedrijven in Zee land daarin specialiseren. Kantoorma chines en kantoormeubelen bieden slechts aan 4 zakenmensen een stuk brood. WEINIG BANKET. Opmerkelijk is het geringe aantal banketbakkers in Zeeland. Er zijn na melijk maar 58 bedrijven, die banket en chocolaterie als hoofdproduct heb ben. Hun aantal bedraagt slechts een twaalfde deel van dat der bakkers Wanneer we vertellen, dat iu Zuid- Holland op elke twee bakkers een banketbakker voorkomt, dan is het wel duidelijk, dat men heel wat minder banket eet. Na de kruidenierszaken zijn in Zee land de winkels, waar melk. boter, kaas en eieren worden verkocht het tal rijkst. Zeeland telt er 800 of wel 1 per 325 zielen. De kleding van de Zeeuwen wordt verzorgd door 705 handelaren :n textiel; 425 handelaren in aardappelen en groenten zorgen voor de warme maaltijd en 394 slagerijen en handela ren in vleeswaren zorgen bij die maal tijd voor een hartig brokje. Met vis lo pen 245 mensen te koop, maar wild en gevogelte bieden slechts aan 13 poeliers een bestaan. 270 tabakswinkeliers geven aan de Zeeuwen gelegenheid om er de brand in te steken, terwijl 317 brandstoffen- handelaren er voor zorgen, dat ze niet in de kou zitten. PARFUM EN POEDER. Zeeland telt maar 33 dametjes, die aardige fleux-ige dameshoedjes in de handel brengen. Daarentegen zorgen 138 bedrijven voor de parfums en de poedertjes, waarmee onze Zeeuwse da mes zich opknappen. Voor de huishoudelijke inrichting zorgen 104 meubelbedrijven. 117 zaken in huishoudelijke artikelen en 26 win keliers in glas en porcelein. Er heerst blijkbaar een edele drift om het Zeeuwse kind aan speelgoed te helpen want 84 bedrijven vinden hun hoofdafzet in galanterieën speelgoederen. In een landbouwprovincie als de onze behoeft het geen verwondering te wek ken. dat er 183 zaken in ijzerwaren en gereedschappen zijn, waarbij we nog wel 111- zaken in haarden en kachels mogen optellen, want daar is het ook alles ijzer wat de klok slaat. SCHOENEN. Er is nogal eens opgemerkt, dat er zoveel schoenwinkels in Zeeland zijn maar wie zal 193 schoenwinkels veel vinden? Dat is maar één op de 1300 zielen! Als we de zuigelingen even verwaar lozen het klinkt wat wreed! dan is dat een schoenwinkel op de 260 ge zinnen! In goud, zilver en juwelen vinden slechts 35 Zeeuwen een bestaan en op het gebied van de uurwerkmakerij komen we maar tot 39 bedrijven. Muziek is blijkbaar geen goudmijn in Zeeland, want tot nog toe vestigden zich hier slechts 13 handelaren in pia no's en orgels en 11 in andere muziek instrumenten. Dan verwacht men heel wat meer heil van rijwielen. FIETSEND NAAR WELVAART. Op 1 Januari jl. peddelden in Zee land niet minder dan 416 rijwielhan delaren het pad der welvaart op en 106 zochten het geluk met electrische artikelen in hun etalage's. - De liefde voor bloemen en planten blijkt uit de aanwezigheid van 66 han delaren in Flora's kinderen, bij wie zich 10 handelaren in levende dieren enz. aansloten. De statistiek vertelt ons tenslotte ook, dat er naast de vele schoenhande laren nog 29 klompenwinkels in Zee land zijn. En helemaal aan het einde vinden we het cijfer van de handelaren, die goederen voor de tweede maal in cir culatie brengen: de opkopers van twee de handse goederen. Zij zijn 45 in ge tal in Zeeland en dat schijnt voor een provincie als de onze niet te veel en niet te weinig! Ook tussentijdse verkiezing in Schotland gewonnen. De Britse Labour-regering heeft Woensdag de eerste grote aanval van de oppositie weerstaan door drie keer achter elkaar bij de stemming in het Lagerhuis de meerderheid te verwer ven, zij het dan met slechts vijf stem men. De uitslagen van de stemming werden telkens met groot gejuich op de Labour-banken begroet. Juist vóór de eerste stemming werd bekend ge maakt, dat Labour bij de tussentijdse verkiezing in West Dumbartonshire (Schotland) haar zetel had behouden. De meerderheid bedroeg slechts 293 stemmen. De drie fracties in het Lagerhuis hadden alle afgevaardigden gemobili seerd om geen stem te doen verloren gaan. Het eerst kwam de conservatie ve motie aan de orde, waarin de door de regering voorgestelde verhoging van de benzineprijs werd verworpen. Vervolgens de conservatieve motie om de voorgestelde belastingverho ging op vrachtauto's af te wijzen. Indien de moties aangenomen wa ren zou de regering zich gedwongen hebben gezien af te treden met als gevolg nieuwe verkiezingen. Bewogen rit naar stemlokaal. Een bus uit Stadskanaal stortte gis termiddag met 24 D.U.W.-arbeiders, die op weg waren naar het stembureau te Muntendam, van een vier meter ho. ge berm. Vier der arbeiders liepen ver wondingen op. De stuurinrichting van de bus was defect. VOORSPELT: KOUD VOOR DE TIJD VAN HET JAAR. Geldig tot Donderdagavond- Meest matige wind uit Westelijke richtingen. Enkele buien met plaatse lijke opklaringen. Koud voor de tijd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1