yun: RHEUMINAA// Sport en wedstrijden ZEEUWSE MILITAIREN KOMEN NAAR HUIS EEN GAVE HUID DÉBRALSNE en hei wrak van de Lupine' Scheepvaortberichten Yerseke-junioren kampioen KLANKEN uit DE AETHER DINSDAG 25 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Vijf schepen repatriëren honderden militairen. Met de troepentransportschepen „Ge neral C. C. BaTlou", „Nelly", „Ge neral R. L. Howze" en „Dundalk Bay" en het passagierschip „Willem Ruys" komt weer een aantal Zeeuwse mili tairen uit Indonesië huiswaarts. „General C. C. Ballou": P, Boone. Kruiningen; M. L van Houte, Middel burg; A. L. Kerkhove, Middelburg; M. Kerkhoven, Vlissingen; J, Vroegop, Scherpenisse; J. van Gelder, Ooslka- pelle. „General R. L. Howze": G. J. Brae- ke, Biervliet; P. L. A. v. d. Brande, Hulst; V. de Bruijne Yerseke; J. 'A. Krombeen, Hulst; D. Elve, Temeuzen; N. L. Hoornick, Vlissingen; L. Joos- se, Aagtekerke; J. L. v. d. Linden, Vlissingen; J. H. W. v. Loon, Mid delburg; J. Lous, Westkapelle; I. P. F. v. d. Plassche, Goes; C. J. Plat- teeuw, Sluiskil; M. v. d. Reest, St. Philipsland; C. I. de Ruysscher, Bier vliet; H. K. v. d. Sluijs, Veere; A. W. Spuesens, Westdorpe; j. A. de Vis ser, Vrouwenpolder; A. Wijkhuijs, Biggekerke; J. Zuidweg, Kapelle; C. Adriaanse, Middelburg; S. M. v. Alm- lcerk, Zonnemaire; D. F. Bentschap Knook, St. Maartensdijk; P. Beun, Vlissingen; J. Bil, Zierikzee; H. E. P. de Bock, Temeuzen; A. Breepoel, Axel; E. A. M. Burm, Clinge; W. Dekker. Temeuzen; J. A. v. Eenen- naam, St. Laurens; C. v. Haaften, St. Maartensdijk; A. H. Horst, Renesse; L. Huybregtse, Vlissingen; P. Jacobs, Goes; G. A. Jacobse, P. J. de Jonge, Heinkenszand; D. C. Kaashoek, St. Maartensdijk; A. A. Kik, Nw. en St. Joosland; L de Klerk, Middelburg; L. F. Lagaay, Oud-Vossemeer; J. P. Lam bert, Vogelwaarde; A. N. Lamper, Kapelle-Biezelinge; D. Lepoeter, Bic- zelinge; C. A, v. Liere. 's Gravenpol der; A. Lokerse, 's Heer Arendsker- ke; A. Luteijn, Koudekerke; C. P. de Maat, Graauw; G. J.' v. d. Meri, Hon- tenisse; O. A. M. Picavet, Hulst; P. C. J. Steendijk, Stavenisse; J. H. Uyl, Oost-Souburg; M. J. Verbrugge, Zaamslag; W. J. Vergouwen, Bossen- hoofd; J. H. Visser, Wilhelminadorp; L. de Voogd, Oostkapelle; J. A. Vos, Vlissingen; J. I. .Wielaard, St. Maar tensdijk; G. Augustijn, Hansweert; J. v. d. Berg, Middelburg; M. v. d. Ber ge, Kruiningen; A. de Bokx. Temeu zen; A. de Bokx, Wolf aartsdijk; P. Boone, Wolfaartsdijk; C. W. Bras, Wemeldinge; L. de Bruine, Wisse- kerke; W. F. Kapelle, M. A. Dagers, Wemeldinge; A. Eversdijk, Kapelle; A. G. Feijtel, Wissekerke; T. A. de Foüw, Kortgene; A. v. d. Guchte, Nieuwdorp; C. Hamelink, Wemeldin ge; G. E. Herman, Koewacht; J. Hoek man, Krabbendijke; C. den Hollan der, Aagtekérke; G. Hoogerland, Wol faartsdijk; J. Huibregtsen, Oostkapel le; A. Jansse. Westkapelle; J._ M, Kempe, Hoedekenskerke; F. W. Kerk hove, O. en W. Souburg; C. de Klerk, Vlissingen; M. de Koeyer, Yerseke; J. de Kok, Lewcdorp; L. Koüji?, Mid delburg; J. Koppejan, Zoutelande; J. Kosten, Zierikzee; J. Legemate. Zie rikzee;'J. K. v. d. Linde, Dreischor; J. Lohier. Middelburg; L. Louwerse, Middelburg; A. v. d. Malen, 's Heer Arendskerke; J. Minderhout, Dom burg; J. C. Moerland, Kloetinge; M. de Mul, Wemeldinge; M, Priester, 's Heer Hendrikskinderen; J. F. M. Roovers. Hulst; J. J. E. M. v. Rijen, IJzendijke; G. Wondergem, Oostkapel le; J. Baayens, Amemuiden; J. A. Blanker, Middelburg; M. Burger, Ter- neuzen; P C. Bijl, Kapelle-Biezelin ge; G. Davidse, O. en W- Souburg; A Dorst, Nieuwerkerk; J. de Feijter, Schoondijke; F. v. d. Heide, St. Maar tensdijk; J. Jansen, Kattendijke; L. de Jonge. Duivendijke; L. Jonker, Zierikzee; J: Kerkhove, 's Heer Arendskerke; F. J. M. Kesters, Goes; A. Krijger, Driewegen; D. v. Lenver- den, Vlissingen; A. Louwerse, West kapelle; J. Markussc, Kortgene; A. Meijers, Vrouwenpolder; C. Minder- houd, Westkapelle; J. Nonnekes, Goes; J. Paauwe, Vrouwenpolder; J. A. Pi- kaar, Yerseke; P- Poelman en M. Raes, "s Heer Arendskerke; N. P. Re- mijn, Oud-Vossemeer; C. Ridderhof, Yerseke; M. C. Risseeuw, IJzendijke; F. W. Rijk, Ovezande; D. H. J. v. Rijn, St. Maartensdijk; H. C. v. Sab- ben, Vlissingen; W. P. v. Tiggelen, Kapelle; N. M. Tuiten, .Eikerzee; J. Verbast, 's Heer Arendskerke; D. A. Verhulst, Kortgene; J. A. Wielema- ker, Koudekerke; J. C- Bal, Bruinis- se; J. Blok, Kortgene; J. P. Blok, Nieuwdorp; C. J. v. d. Broecke, Bier vliet; J. de Bue. Borssele; P. E. Cle ment, Goes; D. Coppoolse, Seroosker- ke; L. Cosse, Aagtekerke; Th. P. Crombeen, Vogelwaarde; C. A Dees, Zaamslag; C. Dommisse, Middelburg; P. G. Eckhardt, Temeuzen; M, J. Suzlin. Zierikzee: A. Filius, St. Phi lipsland; J. Goedhart, Vlissingen; A. Góeree, Kloetinge; A. W. v. d. Goore, Advertentie zonder puistjes, vetwormpjes en andere huidaandoeningen krijgt U door het beroemde huidgenees middel met „dieptewerking" I HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS I I GEEN PLEISTERS, GEEN VLEKKEN J Samenscholingen in Antwerpen verboden. De burgemeester van Antwerpen heeft, na de ongeregeldheden, die daar Maandagochtend hebben plaats gevonden bij de werving van haven arbeiders, ordemaatregelen uitge vaardigd. Tegen het einde der week wordt nl. te Antwerpen het eerste Amerikaanse schip met wapenen ver wacht. De burgemeester heeft sa menscholingen van meer dan vijf per sonen op openbare wegen in de ge hele stad verboden. Aan de politie is opdracht gegeven voor een strikte in achtneming van het verbod te waken. Koewacht; A. R. M. Goossens, Clinge; J. J. de Groot, Middelburg; C. J. A. Gomter, Middelburg; A. S. R. Hame link, Temeuzen; J. A. Heyboer, Oud- Vossemeer; J. M. v. 't Hof, St. An- naland; H. S. v. Iwaarden, Krabben dijke; W. de Keuning. Middelburg; P. Kramer, Colijnsplaat; F. v. d. Maas, Wissekerke; L. F. J. Meyer, Temeu zen; J. A. Nere, Hontenisse; D. Op penneer, Goes; M. Paauwe, Kruinin gen; H. A. Pijcke, Hoofdplaat; J. J Schroevers, Arnemuiden; M. de Smit, Colijnsplaat; J. A. Verboom, Goes; J. J. Verburg. Wissekerke; J. de Vis ser, Wolfaartsdijk: F. J. Vlaming, Yer seke; E. C. C. de Waal, Clinge; P. J. X. v. Waesberghe, Middelburg; P. Weeland, Vlissingen; J. v. 't Westein de, Goes; J. de Wit, Kerkwerse; M. Kerkwerve; M. Witkam, Kwadendam- me; C. J. de Witte, Sluiskil; G. Kor- teknie, Kats; J. Moerland, Stavenisse; F. Wattel, Middelburg; J. M. v. Wes ten, Zierikzee: A. A. v. Ham, Vlissin gen; A. Janssens, Poortvliet; J. Moerland, Stavenisse; M. Mulder, Le- wedorp; J. J. Snijders, Zierikzee; J. H. Verploeg, Oostburg; Z. J. Buijde, Oostburg; K. J. Lucassen, Ossenisse, B. P. Tres, Middelburg. ,fiimdalk Bay": J- W. Focke, Cad- zand; J. F. J. v. Cleemputte, Temeu- zn; G. Nonneman. Terljolen; H. C. Verkerke, Scherpenisse; H. de Buck, Koudekerke; F. J. Esseling, Hulst; C. M. G. Hekke, Zierikzee. „Nelly": C. J. Bevelander, Poort vliet: A. de Graaf, Stavenisse; M. Haaften, St. Maartensdijk; L. Henne- ky, Krabbendijke; F A. Hommel. O.- Vossemeer; P. Hootmans, Goes; A. Lindhout, Poortvliet; C. Nooyer, Wis sekerke; J. A. Remijnse, Kamperland; H. Kooger, Vlissingen; W. A. Yssel- stein, Middelburg; N. Zandee, Vlissin gen; L. Hulstman, Goes; L. Jobse, Oostkapelle; W. J. v. d. Voorde, St. Laurels; J. Vogd, Serooskerke en W Cevaaï, Amemuiden. „Willem Ruys": J. C. Meulmeestcr- Baaijens en gezin, Arnemuiden; C. E. Janssens-de Willigen en gezin, Goes. De vermoedelijke aankomsten van deze schepen zijn: „Gen. C. C. Ballon": 30 April; „Gen R. L. Howze": 1 Mei; „Nelly": 4 Mei; „Dundalk Bay": 6 Mei; „Willem Ruys" 26 April. 10. Kappie luisterde eerst even naar het gelispel van Signor Rivaldi, maar daar hy er niets van ver stond, en alleen maar spetten in zijn oor kreeg, zei hij „Laten we maar even naar mijn hut gaan! Maar denkt U er aan, dat ik weinig tijd heb. Bij het uitvaren van een haven, is mijn plaats op de brug!" „Aaaah... een ogen blikminuutje maar!" zei Signor Rivaldi blij, terwijl hij Kappie naar diens hut volgde. „Zo!" zei Kappie. „V/at wilde U mij vertellen?" Signor Rivaldi ging vlak tegenover Kappie zit ten, keek hem knipogend aan. „Waarom denkt de Signor Capitano, dat ik mijne goede geldcenten geef om een oud wrak vaartuig van die zeebodem te laten trekhalen?" „Nou...eh...zo maar!" zei Kappie. „U vindt misschien zo'n wrak wel interessant, net als die professor Quibus!" „Aaaahfoutmispoes'!" riep Signor Rivaldi- „Ik geef die geldcenten van mij omdat ik we ten, dat op die wrakvaartuig kisten vol met ju weeledelstenen en stukken goud moeten zijn. Heb ik in ene krantjournaal gelezen! Signor Capitano niet er over vertelspreken met die Professor Quibus! Mijn vertrouwensgeheim!" De Maat stond met een hoofd vol sombere gedachten op de brug, toen de Professor er aan kwam met een boek onder zijn arm. Hij droeg zijn hoed omgekeerd op zijn hoofd, en hij vroeg met 'n strenge blik in zijn ogen; .Interesseert U zich voor oude zeilschepen?" „Eh...nee!" zei de Maat. „Wanneer ik maar rustig kan varen, dan vind ik het allang best. Zolang er maar geen ellende en narigheid in het vooruitzicht is tenminste!" Hel ziel er niet best uit voor de bioscoop. Sedert 1946 zijn de recettes der Nederlandse bioscopen over het ge hele land met ruim 30 procent ge daald en op^grond van de ervaring van het eerste kwartaal van dit jaar zal in 1950 een verdere daling tot ca. 40 procent optreden. Aldus bljjkt uit het jaarverslag van de Ned. Bios coopbond. Het verslag stelt vast, dat een verlaging van de extra lasten op het film- en bioscoopbedrijf de enige uitkomst is om de winstgevendheid te handhaven. Het bioscoopbezoek is, ondanks de daling van 30 procent, by dat van voor de oorlog nog vrij bevredigend, al ligt het ten achter by dat in de ons omringende landen. De programma's bestonden in 1949, gerekend naar het land van oor sprong der hoofdfilms, voor 72 pro cent uit Amerikaanse, 11 procent En gelse, ruim 3 procent Franse en 2 procent Nederlandse films. De ove rige landen leverden ruim 11 procent van het bioscoopprogramma. Op 1 Januari jl. telde ons land 488 in bedryf zijnde bioscopen. erieiiuiK gf /f J| H 20 TABLETTEN 35 ct Abbedijk 23 April te Bahta verw. Alci- nous 22 April van Port Said naar Genua. Algorab 22 April van Paranagua naar Santos. Alnati 23 April van RIo de Janei ro naar Baliia. Alwaki 23 April van Boston naar Philadelphia. Axeldvjk 22 April van Boston naar Philadelphia. Aver dijk 23 April van Antwerpen naar Miami. Borneo 23 April te Soerabaja. Ce lebes 23 April van Londen naar Port Said. Eendracht 23 April te Izmir, Felipes 24 April te Pladjoe. Groote kerk 23 April te Kaapstad. Hoogkerk 23 April van Sing, naar P. Swettenh Hydra 23 April te Ju- earo Jagersfontein 23 April te Durban Kota Aggoeng 23 April van Singapore Kota Inten 22 April van Belawan naar Palemb. Lekhaven 22 April van B. Aires naar Montev Lissékerk 23 April te Aba- Amsterdamse Beurs 21 April 24 'April Nederland 1948 (3%) 100% 100% dito 1947 (3%) 3 98% 95% dito 1937 3 98 98 Dollar-lening 1947 3% 98 98'/. Investeringscert. 3 99% 99% Nederland 196264 99% 99% Nederland N.W.S. 2% 81% 81 Spaarc. f 100 2%% 100% 100% Indië 1937 A 3 95% «5% Ned. Ind. Hand. B 93% 91V. Ned. Handelmij. 149% 148% AKU 172 170% Bergh's Jurgens 318 318 Calvé-Delft 133 135 Centrale Suiker 176 Kon. Ned. Hoogovens 166 162 Unilever 213% 213 Ned. Kabelfabrlek 265 265% Philips 265 265% Philips 228% 223% Wilton Feyenoord 148 145% Kon. Petrol. Mij. 27S-"i 277% Amsterdam Rubber 131% 133% H.A. Lijn 155 155% Kon. Paketvaart 124% 122% Ned. Scheepv. Unie 132% 129% Rotterdamse Lloyd 123 127 Stv. Mij. Nederland 139% 139% Handelsver. A'dam 129% 131% Deli Batavia Mij. 105 106% Deli Mij. 124% 126% Anaconda 31 30% Bethlehem Steel 112% 115% General Motors 83 84% Kennecot 53% 54% Shell Union 41% 42% Baltimore Spw. 11% Miss K.T. Spw. 6 New York Centr. Spw. 14% Pennsylvania 18% 18% Na een zeer lusteloze beursweek open de de Amsterdamse effectenbeurs iets be ter. Tot een flinke vergroting van het zakenverkeer kwam het echter niet. Bleef de beurs de vorige week vrij ongevoe lig voor de hoge tabaksprqzen, de bere keningen van de Inkomsten die hierdoor voor verschillende tabaksmaatschapptjen ontstaan, lokten Maandag wat kopers in de markt. Onder de vele candidaten voor de Nobelprijs voor de vrede in 1950 wordt ook de bekende zendeling Albert Schweit zer genoemd. dan. Lombok 23 April van Port Said. Lutterkerk 23 April van Genua naar Le Havre. Maaskerk 23 April van Monrovia naar P Bouet. Mentor 23 April te Izmir. Merwede 22 April van Vridl naar Free town. Nederland 23 April van Teneriffe naar Bahrein. Nelly 22 April van Port Said thuisr. Oranjefontein 2'4 April te Teneriffe. Papendrecht 23 April te Aba- dan Radja 23 April van San Francisco n. Los. Ang. Ridderkerk 23 April te Aden. Rotti 22 April van Soerabaja naar Ran goon Salatiga 24 April te Cebu. Salawa- ti 23 April van New Orleans naar Mobile. Schiedijk 23 April van Singapore naar P Swettenh. Skaugum 22 April p. Aden. Sloterdijk 23 April van Singap. naar Dja karta. Soestdijk 22 April van Charleston naar Baltim. Willem Ruys p. 23 April St. Vincent thuisr. Zeeman 23 April te Port Said. Zuiderkruis p. 23 April Lakkadiven thuisr. Zwijndrecht 22 April te Genua. Adinda 23 April te Pladjoe. Alblasserdijk 23 April van Londen naar Antwerpen. Al- dabi 24 April te Santos verw. Arends- kerk 23 April nog te Melbourne. Armil- la 22 April te Singap. Bantam 24 April te Aden 'verw. Cuanza 23 April te Banju- wangi. Enggano 23 April nog te Basrah Elrema 23 April te Singapore. Gadila 23 April van Liverpool. Gemma 24 April te North Shields verw. K.N.V.B., aid. Zeeland Zeeuws Bondselftal Zaterdag tegen Dordt. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. In verband met het Zaterdagmiddag- bondentoumooi speelt het Zeeuws Za terdagelftal in Zwijndrecht tegen Dordrecht. De beslissing over het al dan niet promoveren naar de le klas van Serooskerke of Kapelle dient in tegenstelling met wat wij eerder be richtten, dus nog even te worden afge wacht, aangezien deze wedstrijd eerst op 6 Mei zal worden gespeeld. De stand in de promotie-competitie is nu: Kapeile I 3 2 Serooskerke I Niemvland I 3 1 4 0 10—6 5 9—7 3 6—12 2 JUNIOREN. Door een 3—1 overwinning op Ka pelle werden de Yerseke-junioren kam pioen in groèp II A van de Junioren- competitie; Junioren A: groep I: Vlissingen I— VCK I 1—0; RCS I—Middelburg I 2— 1; Zeeuwen I—Goes 3—2. Groep II: KapelleYerseke 13; Kruiningen— Luctor 03. Junioren B: groep I: Zeelandia— Noormannen 42; Zeeuwen IIWal cheren I 1—0; groep II: Walcheren II Nieuwland 3—3; groep III: Yerseke II Lewëd. Boys 3—2; groèp IV: Sluis Aardenburg 0—5; OostburgSchoon dijke 7—1; groep V: Terneuzeri I Hulst I 4—0; Graauw—Hontenisse 4—0. ZONDAGCOMPETITIE. le klasse A: Walcheren IVolhar ding '32 I 0—1; res. le klasse A: Pa trijzen IIYersekë II 08; Middelburg III—IJzendijke II 13—2. 3e klasse: E.M. M. III—Walcheren II 2—0. NA-COMPETITIE. Groep I: Rapenburg II—Com Boys III 2—2; groep II: EMM III—EMM IV 5—2; Middelburg IVMiddelburg V 1 6; RCS IIINoormannen II 01; Zeelandia IIIZeeuwen IV 1—4. ZVB-BEKER. 's H.-ArendskerkeVogelwaarde 2— 1; KruiningenRapenburg 3—0; Zie rikzee III—Hansw. Boys I 22; Ter- neuzen IIISluiskil II 13; Corn Boys IILuctor I 24; Zpiddorpe I Ria II 50; NoormannenSluis (Sluis n.o.g.)Red Star I—EMM II 4—0; Oost burg IIZeelandia II 22: Hoofdplaat IIZeeuwen ill 5—2. Nummer 1 op de Nederlandse Rokerslijst inbraak bij burgemeester van Den Haag. Zondagnacht is ingebroken in het huis van de burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, aan de Wassenaarseweg. De indringers wis ten zich toegang te verschaffen tot 'V studeervertrek van de burgemeester, waaruit zij een bedrag van ongeveer 1500.— meenamen. De burgemeester was in huis aanwezig. Tegén 8 uiir werd de inbraak ontdekt. Botsing in Antwerpen tussen politie en communisten. In liet havengebied van Antwerpen is het Maandag tot een nieuwe bot sing tussen politie en communisten Sekomen. Dit geschiedde kort voor at het bericht binnen kwam, dat een schip met voor België bestemde Amerikaanse wapens de haven van Antwerpen zou binnen lopen. Commu nisten probeerden havenkantoren bin nen te vallen, teneinde de bootwer kers te verhinderen contracten te te kenen voor het lossen van het vaar tuig. Het schip werd radiografisch medegedeeld „nog enkele dagen op zee te blijven". Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 24 April: Spinazie A 30—38. ld. B 13—15 Rabarber 1018. Rode kool 28. Stoofperen 10.50!18. Witlof 55. Kropsla A 14—18. id B 8.50—14. Wortelen G7v Radijs 10—12. Ra- menas 15. alles per 100 kg, bos of stuks VI8MUN TE VEERE. Veiling op 24 April. Export garnalen 2133 kg.: 94—1.03; Schar 194 kg.: 23—33; Bot 163 kg.: 24— 33: Middel tong '3% kg-: 85—1.13; Rog 188 kg.: 25—30; Griet 2 kg.: 1.06; Ongesorteer de Vis 138 kg.: 8—41. VEILING WALCHEREN. Van 24 April. Groenten: Radijs 5—10. Spinazie 9—36, Bloemkool IA 83, idem I 29—74, idem 11 23—26. idem UI 12—14, Sla 1 15—21. idem II 7—10, Rabarber 28—37, Prei 48—54. Lof 47—62, Andijvie 60—70. Stoofsla 39-=45, Bospeen 56—58. Postelein 68—72, Aard appelen: Grote nieuwe 76—80. Fruit: Aardbeien 38 per stuk. Peren: Kleipeer 34—35, St. Remy 36, Appels: Bramleij Seedling 50—51. Zomeravondcompelitie begint 2 Mei. Dinsdag 2 Mei start op Walcheren weer de Zomeravondcompetitie. Het aantal deelnemende elftallen is der mate groot, dat de elftallen in drie afdelingen moesten worden onderge bracht. Men heeft, om het genoegen zoveel mogelijk te bewaren, de elftal len naar hun sterkte geselecteerd- De verdeling is als volgt: Afdeling A: E.M.V.V.V., V.S.V-, P.G.Z.. P.Z.C-, H.M.C.D.. Loodswezen, Pingelaars. Afd B: B. e.v. E.. B.S.C., Suppor ters, Z.C.F.. S.V.Z., L. Boys. Afd, C: Vendem. D.V.V.. Olympia, Focus, Bakkers. V.C.N.M. BRIDGE BRIDGESUCCES. Het Zeeuwse viertal, dat zich num mer één plaatste in de viertallen wed strijd van deze provincie, heeft thans twee wedstrijden gespeeld tegen vier tallen uit andere streken van Neder land. Met 11 matchpunten won het Zeeuwse viertal van het Rotterdamse viertal, dat in dit rayon boven aan stond en met 24 matchpunten werd ge wonnen van het Utrechtse viertal. Het Zeeuwse viertal, bestaande uit de heren Van Pallandt, Wartena, van Goor en Vel (allen van de bridgeclub te Goes) zal thans uitkomen in de fi naio landskampioenschappen. AUTOMOBILISME Dodelijke ongelukken bij duizend mijlenrace. De duizend mijlen-race 1950, die in Brescia (Italië) werd gereden, zal in de annalen van de autosport als een zeer tragisch verlopen evenement worden aangetekend. De Italiaan Bassi sloeg in het laat ste deel van de wedstrijd met zijn Ferrari over de kop en werd op slag gedood. De Brit Bonkhouse is het tweede slachtoffer, dat te betreuren valt. Na dat hij met zijn partner Woods met de Healy, die zij bestuurden, bij Pad- na van de weg afvloog en na dwars door een reclameschutting te zijn ge gaan in een bouwland terecht kwam, werden beiden in het ziekenhuis te Padna opgenomen. Woods had een been en enkele rib ben gebroken, doch Monkhouse was er met een schedelbasisfractuur ern stiger aantoe. Enkele uren later is de Brit aan zijn verwondingen be zweken. KORFBAL Swift onderbrak Vlos' overwinningenreeks. Volkomen volgens de verwachtin gen heeft Swift de thuiswedstrijd in Middelburg tegen Vios met een 42 overwinning tot een goed einde ge bracht. Vios' overwinningenreeks werd gebroken. Ook de 13 overwin ning van Scampolo in Yerseke op Volharding was goed werk. De ver rassing van deze week was wel de overwinning van Togo thuis op Tjo- ba. Niet de overwinning, maar wel de uitslag. De andere uitslagen znn: 2e klasse A: Madjoe IStormvo gels 2—1; V.K.V.S.S.S. I 0—2; Dios—Swift II 0—7. 2e klasse B: OlympiaTogo II 2— 1; VitesseZeelandia 24. 3e klasse A: Stormvogels n Groede 0—5; Atlas—Madjoe H 0—5; T.OTP.A.K.C. 4—0. 3e klasse B: Vopo II-Swift III 2- 4; Tjoba IIScampolo II 28. Adsp. V.K.V.—Swift A 2—0: ScampoloDe Poel 02. BILJARTEN Gewestelijke finale van landelijke competitie. In café Baarends te Goes werd Zon dag de gewestelijke finale van de lan delijke competitie voor klasse A drie banden en klasse C libre gespeeld. Met een goede leiding, een prettige sfeer en een uitstekende organisatie door A.L.M. werd deze sportdag op het groene laken een uitnemende pro paganda voor de biljartsport. In klasse A werd „Breda" na een spannende en enerverende' strijd met „Riche II" uit Tilburg, die pas in de laatste minuten werd beslist, gewes telijk kampioen. In klasse C kampten vijf viertallen om de begeerde titel. Het waren „K. N.K." uit Tilbusg, „Driesprong" uit Breda, „Concordia" uit Dongen en de organiserende vereniging. Maar <ie beslissing is hier nog niet gevallen. A.L.M. en K.N.K. eindigde met elk zestien punten. K.N.K. heeft echter de meeste winstkans, want de nog te spelen wedstrijd hoeft slechts met gering verschil gewonnen te wor den en het kampioenschap is behaald. Deze wedstrijd zal vanavond in Don gen worden gespeeld. WOENSDAG. Vanavond speelt het orkest van „Radio Suisse ïtalïenne" werken van Chabrier, Milhaud en Debussy (H. I 21.45). Dr. Anton v. d. Horst houdt een ge sprek over „Componeren en reprodu ceren" met een groep jongeren (H. II 19.30). Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Te Deum Laudamus. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Muziek bij het werk. 9 Ochtendbezoek. 9.35 Tsjechisch Philh. Orkest. 10.30 Morgendienst. 11 Debussy- Strawinski. 11.40 De Autocrate. 12 Dat wil ik nog eens horen! 12 33 Trio Fanta sia. 13.15 Orgelconcert. 13.45 Mandolinata. 14.15 Londens Philh. Orkest. 14.30 Muset- te-orkest. 15 Leerlingenkoor der Geref. Kweekschool te Amsterdam. 15.30 Sextet Jonny Kroon. 16 Voor onze jeugdige scha kers. 16.15 Voor onze meisjes en jongens. 17.30 Gram. muziek. 17.45 Regeringsuit zending. 18 Onze Nederlandse koren en korpsen. 18.30 De onaandoenlijke, door drs. W. A. Nell. 19.15 Onder de leéslamp. 19.40 Vandaag. 20.15 Omroeporkest. 21 Uitslagen verkiezingen Prov. Staten. 21.15 Metropole Orkest. 22 Uitslagen verkie zingen. 22.15 Tien jaren. 22.30 Nederlands Vocaal Kwartet. 22.45 Avondoverdenking. 23.1524 Uitslagen verkiezingen. Hilversum II: 7. 8. 13. 18 en 23 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Londens Philh. Orkest. 818 Orgelspel. 9 Royal Philharmonic Orchestra. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Onze keuken 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11 Populair non-stop. 12 Orgelspel 1288 Gram. muziek. 13.15 De Ramblers. 13.45 Danny Kay zingt. 14 Ge sproken portret. 14 15 Jeugdconcert. 15 De Roodborstjes. 15-20 Willem Roda. 1580 Speel jij dit ook? 10 Vragen staat vrij. 16.30 De regenboog. 17 Het stond in de krant. 17.30 Sweet and lovely. 18.30 Rc- gerlngsultzending. 19 Lezing door J. Pie- benga. 19.15 Piano-duo. 19.45 De derde man. 20 West-Europees concert. 21 Prov. Staten verkiezingen. 23.15—24 Prov. Sta ten verkiezingen. ZON EN MAAN. 26 April Zon: Op 581 Maan Op 12.08 Onder 1985 Onder 3.30 HOOG WATER LAAG WATER 26 April u NAP u i NAP u. NAP u.—NAP Vlissingen 8.21 1.31 20.56 1.05 1.50 1.59 14.29 1.35 Temeuzen 8.45 1.54 21.20 1.27 2.15 1.80 14.54 1.54 Hansweert 9.09 1 71 21.39 1.44 2.52 1.93 15.29 1.67 Zierikzee 9.28 1.13 22.00 0.84 2.57 1.46 15.35 1.24 Wemeldinge 9.44 1.31 22.21 1.01 2.56 1.63 15.38 133

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5