Lot der Labour-regering hangt Woensdag aan een zijden draad JIMMY BROWN, sportheld no. 1 ITALIAANSE VOETBALWERELD DOOR COLUMBIA GEPLUNDERD LETTY'S moeilijke KEUZE DINSDAG 25 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Zieke afgevaardigden aan beide kanten Winnaar tussentijdse verkiezing zal snel naar het parlement vliegen. (Van onze correspondent) LONDEN, 23 April Het lot der Labourregering zal a.s. Woensdag aan een zijden draad hangen, wanneer de Conservatieven, vrijwel zeker ge steund door de Liberalen, hun stemmen tegen twee punten der door Crlpps ingediende begroting zullen uitbrengen. Het staat thans vast, dat de op positie zal trachten de regering ten val te brengen over de verhoging der benzineprijs en de nieuwe weeldebelasting op vrachtauto's. De eerste werd Dinsdag jl. met negen pennies verhoogd tot ongekend hoge pry's van drie shilling 1,50) per gallon (ongeveer vier liter), terwijl de aankoopprijs van vrachtauto's met 33 en een derde procent belast werd. De stemming over de begroting zal het karakter dragen van een motie van vertrouwen. Een stemoveiwin- ning van de oppositie op één of beide punten zal Labour's val ten gevolge hebben en het is inderdaad niet uit gesloten, dat de regering verslagen zal worden. Theoretisch heeft Labour weliswaar een meerderheid van zes stemmen over de gecombineerde sterkte der Conservatieven en Libera len (311 tegen 305), maar in de prae- tijk zal alles ervan afhangen in hoe verre de Labour en Oppositiewhips er die dag in zullen slagen hun even tuele zieke partijleden en dat zijn er aan beide kanten doorgaans een half dozijn desnoods per ambulan ce naar het ren. Lagerhuis te transporte- ïngeval van een nederlaag over de begroting staan er voor de regering drie wegen open. De eerste en meest traditioneel waarschijnlijke weg zou zijn, dat Attlee de nederlaag van zijn regering zonder meer zou accepteren en hy de Koning diezelfde dag nog zou verzoeken het parlement te ontbinden, hetgeen onmiddellijke nieuwe verkie zingen zou inhouden. Een tweede mogelijkheid is, dat de legering de volgende dag, Donderdag dus, een directe formele motie van vertrouwen zou kunnen indienen, het geen bij een nieuwê stemming de be slissing van het Huis nog in een pre caire Labouroverwinning zou kunnen omzetten. De derde mogelijkheid, die aan de regering zou openstaan, en waar het merendeel der Conservatieven heime lijk op hoopt, is dat Attlee na zijn eventuele nederlaag Woensdag ont slag aan de Koning zou aanbieden zonder de ontbinding van het parle ment aan te raden, in welk geval de Koning onmiddellijk aan Churchill zou kunnen verzoeken een nieuwe rege ring te vormen. De algemene verkiezingen, die na het vrij zeker falen van Churchill's minderheidsregering zouden volgen, zouden Labour hierdoor weer in een psychologisch voordeel plaatsen. De alles beslissende stemming op genoemde twee punten der begroting zal Woensdagmiddag even na half vier aanvangen. Zo precair is de po- Wederopbouw in postzegels. sitie der regering, dat de overwin ning of nederlaag zelfs wel beslist zou kunnen worden door de tijdige aankomst in het Lagerhuis die mid dag van de overwinnaar van de tus sentijdse parlementaire verkiezing, die (heden) te West Dumbartonshire, in Schotland, gehouden wordt. Het resultaat hiervan zal Woens dag omstreeks lunchtijd bekend zyn en Labour zowel als de Conservatieven hebben reeds een charter-vliegtuig klaar staan om de winnende Lager- huiscandidaat hals over kop van Schotland naar Londen te vliegen, een vliegtjjd van anderhalf uur! Daar de critieke begrotingsstemming kort na half vier plaats vindt, zal de win naar precies drie uur tyd hebben om per vliegtuig en auto naar Westmin ster te jachten, in een kwartier tijds tot Lagerhuislid ingezworen te wor den en dan door te hollen naar de stemlobbies, waar zijn stem mogelijk de doorslag zal kunnen geven in La bour's begrotingscrisis. De bewuste candidaten, die om deze vliegende zetel slag zullen leveren zyn Tom Steele (Labour) en Commander A. Allan (Conservatief). Tijdens de recente afgelopen algemene verkiezin gen won A. Mackinlay (Labour) de zetel met een geringe meerderheid van 613 stemmen. Zijn dood enkele weken geleden noodzaakte deze tus sentijdse verkiezing. Overstromingen in Amerüka. De Amerikaanse staten Minnesota, Noord- en Zuid-Dakota worden thans door de ergste overstromingen sinds 50 jaar geteisterd. Door de hevige regens zijn de rivieren buiten haar oevers getreden en hebben duizen den hectaren land overstroomd. In Noord-Dakota alleen zijn naar schatting 7000 mensen dakloos. Ve le steden zijn geïsoleerd en andere worden bedreigd. Te Oslo in Minne sota is de Rode rivier thans 10 km. breed. De normale breedte is 25 me ter. Gezondheidstosstand van professor Pootjes gaat achteruit. In verband met de achteruitgaande gezondheid van professor J. W. Pootjes, die zich in Utrecht in het Huis van Bewaring bevindt, heeft de Amsterdamse rechtbank op verzoek van de raadsman, mr. Benno Stokvis, besloten de voortgezette behandeling van deze zaak vast te stellen op 20 Mei a.s. Aanvankelijk was het proces aan gehouden tot 15 Juni a.s. Op de ko mende zitting zal de rechtbank dan tevens het request behandelen van mr. Stokvis tot onmiddellijke invrij heidstelling van de verdachte. Dirigent Deutschland-lied werd ontslagen. De radio-omroep in Oost-Berlijn heeft de dirigent Arthur Rother ont slagen, omdat hij vorige week na de rede van Adenauer in West-Berlijn 't ,,Deutschland über alles" dirigeerde. „De aanwezigheid van Rother kan niet langer geduld worden", zei de directeur van de omroep. Inmiddels heeft bondskanselier Aden auer Zaterdag opnieuw het Deutsch land-lied laten zingen, dit keer te Bad Ems in de Franse zone na een par tijconferentie, De bondskanselier heeft dus de protesten van geallieer de en socialistische zijde naast zich neer gelegd. „Vijfde colonne" van ronselaars laat spelers spoorloos verdwijnen. (Van onze correspondent). ROME, April. Voor voetbalgrootheden worden tegenwoordig iioge prjjzen geboden, voorhl in Italië, waar buitenlandse voetballers bij de vleet „geïmporteerd" worden. Men kan deze lieden vergelijken met arti kelen, die zo kostbaar zyn, dat men er niet voor terugschrikt ze het land binnen te smokkelen. Deze handel is in Italië zo uitgebreid, dat op het ogenblik spelers van niet minder dan 14 verschillende nationaliteiten de voetbalcostuums van Italiaanse clubs dragen. Dat bij deze „aankopen" van voet- 'ballers ook minder prettige verrassin gen voor de dag komen, ondervond on langs de voetbalclub „Genua". De trots en glorie van deze club, de voormali ge Argentijnse speler Marie Boye ver dween namelijk bij nacht en ontij in j de richting van Brazilië, zich blijkbaar i weinig ongerust makend over de tus sen hem en zijn club afgesloten con- i tracten. Hij verdween, zonder echter zijn 30 millioen lire te vergeten, die hem door de voetbalclub „Genua" als honorarium voor een jaar was uitbe taald. VOGEL GEVLOGEN. Toen men op het laatste moment de 'reis van Boye van Genua naar Rome bemerkte en men probeerde hem op het vliegveld Ciampino in Rome met behulp van de politie en de Argentijn se consul tegen te houden, was het reeds te laat. De vogel was gevlogen waarschijnlijk om nooit meer terug 'te komen met bestemming Rio de Janeiro. j De volgende dag sloeg een tweede ;bom in de Italiaanse voetbalregionen de linksback van 't Italiaanse elf- Nu in deze maanden de Nederlan der zich bezint op wat in de afgelo pen vijf jaren tot stand is gebracht in de wederopbouw van 1945 tot 1950 staan ook de zomerzegels 1950 in dit teken en de afbeeldingen der zegels, die van 2 Mei t/m 30 Juni a.s. ver krijgbaar zullen zijn, tonen, wat er, onmiddellijk na de bevrijding, tot stand moest worden gebracht en werd gebracht. De waarden, kleuren en voorstellin gen der zegels zijn de volgende: 2 cent fragment van het monument ter herdenking van het P.T.T.-verzet; 4 cent dijkwerker in actie; 5 cent bouwwerk in Rotterdam; 6 cent moderne oogstmachine met tractor in de Wieringermeer; 10 cent brugboog op weg naar de plaats van bestemming (herstel spoor wegbrug aan de Moerdijk); 20 cent motorschip (herstel van de binnenscheepvaart) De ontwerpen zijn van Frans Lam- mers, tekenaar en illustrator te Haar- lem. De zegels zijn geldig tot en met 31 December 1951. Voor de eerste maal zullen deze zo merzegels, gehecht op daarvoor be stemde omslagen (z.g. First day co vers) op de eerste dag van uitgifte, 2 Mei 1950, door de Philatelistische dienst van het Hoofdbestuur der PTT van een afdruk van een bijzonder stempel (met het inschrift „eerste dag van uitgifte") worden voorzien. Drukplaat van oudste Nederlandse postzegel terug gevonden. Nadat het Postmuseum te 's Graven- hage verleden jaar uit het museum Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem enige stalen drukplaten der postzegels van 1852 en 1864 ontvangen heeft, kan het thans opnieuw de ontvangst be richten van een dier „relieken" der postzegelkunde. Onlangs heeft de heer A. d. Huijsman bij historische naspo ringen nog een drukplaat van 1852, waarde 5 cent, ontdekt, die eveneens aan het Postmuseum is geschonken. Vat carbid sprong uit eikaar- Zaterdagmorgen is in de Van Os- tadestraat te Amsterdam een vat carbid geëxplodeerd tengevolgeiwaar- van twee mensen zyn gewond. Een chauffeur van een carbidfabriek wil de een yzeren vat met 50 kilogram carbid afleveren bij een smederij. Hij had het vat van de auto gehaald en rolde het over het trottoir naar de ingang van de smederij. Plotseling klonk een hevige slag en tot dé gróte schrik van de omstanders bleek het vat uit elkaar gesprongen te zijn. De chauffeur was ernstig aan gezicht, borst en handen gewond. Een meisje, dat op het trottoir liep, kreeg scher ven van het ijzeren vat in de benen. Beiden zijn in een ziekenhuis opge nomen. Van het vat was slechts een hoop verwrongen ijzer over. Merkwaardig genoeg, heeft de explosie, die toch hevig moet zijn geweest, geen ver dere schade aangericht. tal, Bertucelli, die met de Turijnse vereniging „Juventus" een contract had lopen, was eveneens verdwenen. Daarna volgden de verdwijningen elkaar aan de lopende band op. Na een gedegen onderzoek bleek, dat in de grote Italiaanse steden een soort „vijf de colonne" aan het werk was. om veelgevraagde „voetbalgrootheden" naar, Columbia te smokkelen. De agen ten van deze organisatie hadden voor al het oog op de midvoorspeler, Ame- deo Amedei, verder op Pesaola (Ju ventus), Basso (Internazionale) en an dere interlandspelers. 76.000 DOLLAR RONSELGELD, De voetbalbond van Columbia heeft alle verbindingen met de Internationa le Voetbal Federatie verbroken en kan zich dus „ongehinderd" en „vrij" be dienen van deze im- en exporthandel in voetbalkeien, zonder daarvoor de goedkeuring te hebben van de interna tionale federatie. Naar men verneemt, is Boye met een cheque van niet minder dan 250.000 pesos verleid om naar Colum bia te komen, hetgeen ongeveer neer komt op het niet onaantrekkelijke be drag van 67.000 dollar. Men vraagt zich in Italië echter af, of er geen middelen te vinden zijn om op de internationale voetbalmarkt een zelfde ordening te krijgen, zoals die ook heerst in het economische leven. De ijverige agenten van Zuid-Ame- rika zijn ook in alle andere Europese landen werkzaam, vooral in Duitsland. (Nadruk verboden).; Onder overweldigende belangstelling, ook van buitenlandse zjjde, is Zater dagmiddag het grote bloemencorso gehouden, dat georganiseerd werd door het comité uit de bloembollenstreek, gevormd door de gemeenten, Lisse, Hillegom en Sassenheim. Mede in verband met het gouden jubileum van de Bond van Bloembollenhandelaren en de grote nationale bloemententoon stelling „De Keukenhof" droeg dit bloemencorso een byzonder karakter. Een smaakvol detail uit de optocht: romantiek uit de oude tyd gepaard aan kleurige en fleurige bloemenweelde uit het heden. FEUILLETON door MARY BURCHELL 93 Het stond tamelijk ver van de weg af en maakte met zijn groen en wit een stemmige indruk, alsof het zich op bescheiden wijze van zijn eigen schoonheid bewust was, zonder zyn bekoorlijkheden te willen opdrin gen. Voor het huis strekte zich een lange hellende tuin uit, waarin zich 'n overvloed van wat men „ouderwetse bloemen" pleegt te noemen, bevond. Letty nam belangstellend en goed keurend waar, dat zelfs Edenfield nauwelijks op groter verscheidenheid kon bogen. Ze stapte uit de auto en begaf zich naar een groen hek, waarbij haar op viel, dat er zich iemand in de tuin bevond, 't Was niet, zoals ze half ge hoopt had, Rufus, maar iemand die ze op het eerste gezicht voor een vrouw, niet veel ouder dan zijzelf, hield. Het geluid van de poortgrendel deed de vrouw zich omkeren en toen ze haar tegemoet liep, ontdekte Let ty, dat ze klein en elegant was. Haar welgevormd hoofd werd als 't ware gekroond met dik gevlochten kastan jekleurig haar. Ze was ouder dan Letty- eerst had gedacht, maar zelfs nu scheen het zó moeilijk, zich haar als de vrouw des huizes voor te stel len, dat de bezoekster weifelend vroeg: „Neemt u me niet kwalijk, maar woont mevrouw Arling hier?" „Ja. Ik ben mevrouw Arling". ant woordde de aangesprokene glimla chend. „Is uWilde veronderstellin gen als b.v., dat Rufus sinds lang getrouwd zou zyn, vlogen even door Letty's hoofd. Weldra liet ze die ech ter varen en vroeg, nog wat ongelo vig:: „Is u dan Rufus' moeder?" „Ja. zeker. Ik weet wel't Is al te gek, nietwaar?ik zie er niet uit als een moeder", gaf mevrouw Ar ling komisch-sprjtig toe. „Dat heb ik nooit gedaan, zelfs niet toen Rufus nog een klein kind was en op mijn schoot zat. De mensen dachten altijd, dat ik op het kind van een ander paste. Ik schijn geen moederlijke uit drukking te kunnen aannemen, of schoon ik zielsveel van hem houd." Letty lachte. „Dat bedoelde ik' heus niet", legde zij haastig uit. „Maar het komt door dat vergéef me.' dat ik zo persoon lijk word u er niet oud uitziet, om Rufus als zoon te hebben. Neen, bij lange niet". „Dat komt door mijn haar", zei mevr. Arling openhartig, terwijl ze een uitgebloeide roos afplukte en in een aan haar arm hangend mandje gooide. „Rood haar is nu eenmaal zo. weet u. Of het wordt vaal en je ziet er jaren ouder uit dan je -bent, of het blijft, door een of andere oorzaak, zo vurig als het mijne en dan zeggen de mensen: „Ze kan heus nog niet oud zijn, want ze heeft nog geen enkele grijze haai*', 't Is een erge teleurstel ling. Maar wie is eigenlijk?" „O', Letty raapte al haar moed byeen. ,,'t Spijt me, dat ik het niet eerder heb gezegd. Mijn naam is Let ty Ormford en „O, jij bent dus Letty, nietwaar?" Mevrouw Arling zette haar mandje neer en greep Letty's beide handen. „Ja", sprak ze, haar bezoekster pein zend aanziende,ik begrijp nu, wat Rufus bedoelt". „In welk opzicht?" glimlachte Letty onwillekeurig, omdat ze plot seling had opgemerkt, dat de ogen van mevrouw Arling. die grys van kleur waren, terwijl haar zoon don kere had, toch dezelfde schalkse, maar oprechte blik hadden. „Hij zei, dat je een heel practisch persoontje was, die nooit op het idee kwam, nu eens voor jezelf te zorgen en dat je er heel gewoon uitzag, maar toch soms als het liefste wat hij ooit had gezien." „Zei hijdat?" riep Letty uit. „Ja. Je moet weten, dat Rufus een heel romantische natuur heeft", zei zijn moeder, vol toegevendheid voor haar geliefde zoon. „Werkelijk?" Letty had zich Rufus nooit als romantisch voorgesteld. „O, ja. Maar dacht je niet, dat de meeste mannen zo waren? Behalve natuurlijk de poenen, die wel door- en-door "realisten moeten zyn." Letty, die aan Alec dacht, zei, dat ze dit ook wel geloofde. Toen vroeg ze, een beetje verlegen: „Is Rufus thuis?" (Wordt vervolgd) Staatssecretaris Fockema-Andreae in Djakarta aangekomen. Staatssecretaris Fockema Andraea is te Djakarta aangekomen. Hij werd welkom geheten o.m. door dr. Hirsch- feld en Kol. Simatoepang namens de Sultan van Djocja. Belastingfaciliteiten voor oorlogsschadegevallen. REEDS VOOR 1949 VAN TOEPAS SING VOOR WINSTBEPALING Bij tweede nota van \yijzigingen zijn enige veranderingen aangebracht in de wetsontwerpen belastingherziening 1950 en afschaffing van de onderne mersbelasting en verhoging van de vennootschapsbelasting. De faciliteiten met betrekking tot gevallen van oorlogsschade en daar mede gelijkgestelde schadegevallen kunnen ingevolge de voorgestelde wij ziging reëds toepassing vinden bij het bepalen van de winst over 1949. Het aantal volgende jaren, waarin reser vering eveneens kan plaats hebben, is in verband daarmede met één ver groot. Bij het mondeling overieg met de commissie van voorbereiding van de Tweede Kamer heeft de minister zich bereid verklaard enige differentiatie in het tarief van de vennootschapsbe lasting te handhaven. Deze wijziging betekent een verlies aan belastingop brengst van rond 7,5 millioen. 61. Het Friese gezelschap in de gelagkamer te Har- lingen kwam nog met enige bekers dampende cho colade aandragen en toen Jimmy Brown ook deze soldaat had gemaakt, besloot hij maar weer op het ijs te gaan. Hy wierp nog wel een scheel oogje op de tweede schotel met belegde broodjes, maar hij bedacht zich dat er na hem nog anderen zouden komen en dat die ook nog wel iets hartigs zouden blieven. Over het met stro bedekte bruggetje be reikte hy het ijs en daar ging hij weer met forse slagen in de richting Bolsward. een gezelschap achterlatend dat druk bleef kouten over de vreem de verschijning die gekomen en weer verdwenen was. „Het was óf een aap, óf eentje uit Holland", zei meneer Sipke Sujema, de hoofdcontroleur, „maar Okke Bokma was het in elk geval niet". Het Wereldgebeuren Duitse verontwaardiging Het afgelopen weekeinde heeft de Westduitse regering op wel zeer onom wonden wijze lucht gegeven aan ver ontwaardiging over het optreden van de geallieerde bezettingsautoriteiten. Kanselier Adenauer heeft zelfs met af treden gedreigd, gevolgd door over dracht van de bestuursmacht aan de bezetters. Dit onder het motto: doen jullie het dan zelf maar. Aanleiding tot deze ernstige wrij ving tussen de Hoge Commissarissen en de Westduitse regeerders is het be sluit van de eersten om de wet tot ver laging van de inkomsentbelasting te verwerpen. Daartoe hadden de Com missarissen als toezichthouders het vol ste recht. Het bezettingsstatuut im mers geeft hun de bevoegdheid een veto uit te spreken over wetten, waar tegen van geallieerde zijde onoverko melijke bezwaren bestaan. Zolang er geen vredesverdrag is gesloten kan de Westduitse regering niet handelen als of er geen bezetters zijn en alsof WesL duitsland reeds een volkomen souve- reine staat ware. Voor verwerping van de wet op verlaging der inkomstenbe lasting waren zeer steekhoudende re denen aanwezig. Het is natuurlijk prettig voor de Duitse belastingbeta lers, dat zy hun fiscale lasten verlicht zien. Als de schatkist dat kan dragen, waarom dan niet. De economische toe stand van Westduitsland is echter al lesbehalve florissant. Zonder Ameri kaanse dollarhulp zou het er zelfs treu rig ui trien. De invoer wordt bijv. voor een belangrijk deel met deze dollars gefinancierd. Reeds lang hebben de Hoge Commissarissen er over geklaagd, dat de hulp misbruikt wordt, doordat Duitsland vrijwel uitsluitend levens middelen en luxe goederen invoert in plaats van grondstoffen en machines om de industrie op te bouwen. In plaajs van op deze klachten in te gaan is de Westduitse regering met het voorstel tot belastingverlaging geko men. Daardoor wordt de koopkracht on der de Duitse bevolking verhoogd en zal waarschijnlijk de invoer van ver- bruiksgoederen nog meer stijgen. Het komt er dus op neer, dat de geallieer den de belastingverlaging moeten fi nancieren, dat Adenauer een pulaire maatregel neemt op kosten van ander mans zak. Dat is natuurlijk de bezet tingsautoriteiten te bar geworden. Wat doen nu de Duitsers? Zij be schuldigen de bezetters van inmenging in Duitse zaken. Adenauer sprak over een enorme psychologische blunder, waardoor de Russen nieuwe stof voor hun propaganda hebben gekregen. De Westduitse regering, zo zeide hij, is klaarblijkelijk geheel afhankelijk van de bevelen der geallieerden. Vice-kan- selier Blücher ging nog verder door te verklaren, dat de veto's van de Hoge Commissarissen de Westduitse rege ring en het parlement verlagen tot een verzameling individuen, die slechts hebben te gehoorzamen. De communis tische pers maakt het uiteraard het meest bont en schrijft over „het knal len van de koloniale zweep". Aan de argumenten van de geallieerden wordt gemakshalve stilzwijgend voorbij ge gaan. Het is te hopen, dat de Hoge Com missarissen het been stijf zullen hou den en niet zwichten voor chantage. Het is onbegonnen werk de Duitse "vriendschap te kojJfen door toegeven zodra luidkeels^de protesten klinken. De Russische bezetters hebben in dat opzicht een gemakkelijker taak, omdat zij zelfs protesten niet toestaan. Dc Westerse geallieerden hebben de West duitsers grote vrijheid gegeven met al le onaangename gevolgen daarvan. Zij komen voor een moeilijk probleem te staan, indien Adenauer zijn bedreiging ten uitvoer brengt en aftreedt. Geen enkele partij durft het voor de gealli eerde politiek opnemen uit vrees vol komen uit.de gunst van de kiezers te geraken. Daardoor voelt Adenauer zich sterk staan. Krijgt hij zijn zin dan is het met het prestige der Hoge Commis sarissen gedaan en kunnen zij beter huiswaarts keren. Geen werk meer voor onze filmstudio's. Blijkens het jaarverslag van de Ne derlandse bioscoopbond is 1949 voor de Nederlandse filmindustrie geen jaar van voorspoed geweest. Ook in deze tak van het Nederlandse filmwezen zijn de gevolgen van de verhoogde heffing der vermakelijkheidsbelasting merkbaar. De studio van de stichting „Nederlandse Filmstudio", de voorma lige Cinetone-studio's te Duivendrecht, heeft haar poorten moeten sluiten, om dat zich geen nieuwe gegadigden meer aanmeldden. Hoewel de tweede speelfilm, die na de oorlog in de gerestaureerde stu dio's te Duivendrecht is gemaakt, „Een koninkrijk voor een huis" met Heintje Davids en Johan Kaart, bij 't publiek een groot succes is geworden, zijn de resultaten onbevredigend als gevolg van de abnormaal hoge verma kelijkheidsbelasting. Alleen de Neder landse journaalfilms hebben zich kun nen handhaven, mede dank zij haar uitstekende kwaliteit. Nieuwe veronderstelling over de vliegende schijven. De Oostenrijkse vliegtuigbouwer Erich Meindl heeft een nieuwe ver onderstelling gevoegd bij de vele, die in omloop zijn om het mysterie van de vliegende schotels te verklaren. Hij beweert, dat rijn collega Dobl- hoff tijdens de oorlog werkte aan een „geheim wapen" van Hitler* een vliegtuig, dat op een vliegende scho tel gelijkt. De voortbeweging er van was gebaseerd op het principe van straalaandrij ving. Volgens Meindl werkt Doblhoff thans in de Ver. Staten voor de Ame rikaanse regering. „Toen ik beschrijvingen hoorde van de vliegende schotels, die in Mexico, en in andere delen van Noord-Ameri- ka werden gezien, wist ik terstond, dat dit slechts het werk van Doblhoff 'kon zyn", aldus Meindl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3