PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Talrijke reünisten woonden viering jubileum Goese Lyceum bij Ongekende bloemenweelde op Gentse f loralien BILT Prinselijke boodschap tot de Nederlandse padvinders RADIODEBAT OVER BELASTING GEDEELTELIJK GESLAAGD Vandaag NATIONAAL BEGROTINGSTEKORT TOCH NOG 231 MILLI0EN Koning Leopold toot 18 dagen in België'? Vierhoeksconferentie voor onbepaalde tijd uitgesteld DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 96 Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W. de Pagter. week; t 3.90 p. kw.; £r p p. t 4.15 oer Kw Losse nummers 10 cent waarin opgenomen de middelburgse, vlissingse, goese, breskense courant en vrije stemmen Maandag 24 Aprii 1'9j-> ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. pei mm. Minimum p. advertentie f 2.»0 Ingcz. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels j van 1-5 regels f 1.-. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C- Middelburg. Bur Vlisslngen Walstr 58-50. tel 2355. 4 üjnen (b.g.g 2361 ol 2160): MTjurg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. teL 2475 (b.g.g. 2228); Ocstburg: Pr Mauritsstr. 12, tel. 102; Temeuzen: Bro uwerijstr. 2: Zienkzee^J^o^ Duizenden orchideeën tonen hun pracht Enorm gedrang in Nederlands Paviljoen. (Van onze speciale verslaggever). Gij, die in uw ganse leven waarschijnlijk nimmer een orchidee zult be zitten, ge kunt ze althans by duizenden aanschouwen als ge In staat zyt naar Gent te gaan en de entreeprijs van de Floraliën te betalen. Want daar staan ze bij duizenden, de één nog schoner dan de andere, in ein deloze vorm- en kleurschakering, vaak zo exotisch, dat ge u overbuigt naar zulk een product van onuitputtelijk kwekersgeduld, omdat ge niet geloven kunt, dat die bloem echt is. Maar helaas: de kans is niet denkbeeldig, dat ge de entreeprijs niet kunt betalen. In Nederlands geld gerekend moest men Zondag maar eventjes 16 neertellen om de in fraaie uniformen gestoken portiers te passeren, Zaterdag zelfs meer dan 20 en het duurt tot Donderdag eer de prys tot 8 (100 fr.) is gedaald der restaurants te beklimmen, om dat ge van daaruit de tentoonstel ling in vogelvlucht kunt zien. Een bloemenparadys strekt zich voor u uit! Zoveel schoonheid, zij is vermoei end, afmattend, zoveel kleur, zoveel geur Helaas: tracht niet in het restau rant te eten. De Nederlandse beurs is te schraal voor een minimum prijs van 125 francs voor een maal tijd en 1,25 voor een broodje met ham. Buiten de expositiehallen kunt ge goedkoper terecht. Daar is het volgens onze begrippen nog wel duur, maar toch tï betalen. Maar als ge kunt: de Floraliën zijn een lust voor het oog! Voor de Belgen is die toegangs prijs klaarblijkelijk geen bezwaar, want het was op de Gentse Flora liën zo druk, dat ge, hoeveel milli- oenen bloemen er ook tentoonge steld zijn, zo af en toe van de men sen de bloemen niet zag. Natuurlijk, het was bij de orchideeën het drukst, maar het zegt toch wel iets, dat de politie op een gegeven moment een cordon moest vormen voor de toe gang tot de Nederlandse afdeling, die tot de schoonste van deze ex positie behoort, omdat de mensen eenvoudig geen voet meer konden verzetten in het gedrang. OVERDONDEREND. Overdonderend, dat is misschien de beste kenschets voor deze bloe menweelde. De West Europese lan den steken hier elkaar gaar de kroon. België heeft natuurlijk het leeuwendeel van de tentoonstellings ruimte voor zich opgeëist, maar ook Nederland, Frankrijk, Zwitserland, Engeland, Italië komen met inzen dingen, die stuk voor stuk een ten toonstelling op zichzelf zijn. Dat Ne derland daarbij zo uitblinkt, dat net publiek storm loopt op onze inzen ding, zal ieder vaderlands hart goed doen. De orchideeën kunt ge vinden in de tropische kassen. De Nederlandse inzending is hier klein, de Belgiscne overweldigend en wat ge hier ziet is met geen pen te beschrijven. Niet alleen orchideeën echter, ook vlees etende planten, bromelias, planten met banjovormige bladeren, varens, en palmen vragen om strijd om de aandacht der bezoekers. Op de eigenlijke tentoonstelling is het een weelde van hortensias, azalea's, begonias, rhododendrons, terwijl er een cactus verzameling bij een is, zoals men er zelden een te aanschouwen krijgt. RAFFINEMENT. De Franse inzending is verbluf fend van raffinement, de Fransen zijn bloemschikkers, die hun weer ga niet hebben en zij tonen het hier. Tevens echter hebben zij een deel van de expositie in een Rivierlandschap herschapen: citroenen en sinaasappe len groeien er te midden der cypres- sen. De Zwitsers komen met een collectieve inzending, die verbluffend van kleurschakering is, de Neder landers, bloemenkwekers bij uitne mendheid, spreiden de ganse weelde van bloeiend Holland aan uw voe ten uit, de Italianen doen het be scheiden, maar toch ook met rafine- ment, de Engelsen tonen een keur van wonderschone orchideeën. DUUR. Als ge de tentoonstelling bezoekt, moet ge niet verzuimen, de trappen De roofoverval op de Haagse Jockey-club. BUIT BEDROEG MINSTENS 697» Twee Amsterdammers hebben zich bij de Haagse recherche gemeld en aangifte gedaan, dat zij bij de roof overval op de Haagse Jockey-Club be roofd werden voor een bedrag ad 170 gulden. Hierdoor is het totale bedrag, dat de overvallers buit wisten te ma ken tot 6970 gulden gestegen. Het is heel goed mogelijk, dat de buit belang rijk groter was aangezien bezoekers van dergelijke clubs uit vrees voor de iiscus wel eens liever niet met de juis te cijfers voor den dag komen. De Haagse recherche stelt een diep gaand onderzoek in. Zij is de mening toegedaan, dat de daders goed op de hoogte moeten zijn geweest met de si tuatie in de Jockey-club gezien hun direct en zelfverzekerd optreden. Men acht het zelfs niet uitgesloten, dat de rovers hulp hebben gehad van aanwe zigen in de club. De „Martien" gelicht. De bok „Liberty" van een ber gingsbedrijf uit Rotterdam heeft Za terdag de „Martien", het motorsleep bootje dat Vrijdag op de Merwede bij Dordrecht werd overvaren, boven wa ter gebracht. Zoals men al had vast gesteld, had de „Martien" geen averij opgelopen. De „Rhein-Union 2" heeft het bootje overvaren en het achter deel naar beneden gedrukt. Het zin ken is zeer snel gebeurd. Leden van de waterpolitie brach ten de stoffelijke overschotten van de moeder en de vier kinderen aan boord van een politieboot, waarvan de vlag onmiddellijk halfstok ging. Deze boot voer vervolgens naar Dordrecht. Me vrouw van de Veewyk en haar kinderen' zullen in 's-Hertogenbosch worden begraven. Z. K. H. Prins Bernhard heeft Za terdag aan de vooravond van St. Jorisdag dus in het Paleis Soest- dijk een radioboodschap gericht tot alle Nederlandse padvinders ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Padvinders Be weging. Hierin zeide Z. K. H. o.m.: „Met veel opofferingsgezindheid en met inspanning van alle krachten hebben tienduizenden jongens en dui zenden mannen en .vrouwen in ons land, in de veertig jaren, die achter ons liggen, een traditie opgebouwd en stijl en vorm aan de beweging ge geven. Zij hebben dit van generatie op generatie overgedragen. Ik ver wacht van jullie, dat je ernstig zult trachten de belofte inderdaad te be leven, opdat ook jullie het spel van verkennen eenmaal zult overdragen aan het volgend geslacht. Train je zelf naar lichaam en naar geest, leer God kennen in de vrye natuur, beleef de wet in goede discipline en wees welwillend tegenover een ieder. Door deze geestelijke instelling zul je, als het ware vanzelf, je dagelijkse goede daad kunnen verrichten. Je zult jezelf gelukkiger voelen door an deren gelukkig te maken". Wrak van vermist toestel bij Tokio gevonden. Een vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht heeft het wrak gesigna leerd van de Skymaster met 35 per sonen aan boord, die sinds Vrijdag werd vermist. Het wrak lag op een berghelling ten Z.W. van Tokio. Of ficieel werd later medegedeeld, dat er geen overlevenden zijn. is het de geboortedag van Prins Willem I van Oranje (1533) is het 5 jaar geleden, dat in Torgau aan de Elbe de Ameri kaanse en de Russische troepen elkaar bereikten. J Kinderen speelden weer eens met lucifers. r.OF.RDERIJ AFGEBRAND BIJ RAALTE Productie moet omhoog om bij het einde der Marshall-hulp belastingverhoging te voorkomen. De invloed van de devaluatie. Na het wisselen van het voorlopig verslag en de memorie van antwoord, welk laatste stuk vergezeld ging van twee ingrijpende nota's van wijzigin gen. heeft de commissie van voorberei ding uit de Tweede Kamer met be trekking tot wetsontwerpen inzake be lastingherziening het nuttig geoor deeld omtrent een aantal punten nader Zondagmiddag brak brand uit in de mondeling overleg te plegen met de boerderij van H. Morrenhof bij Raai- minister van financiën. De commissie te. Toen de brandweer, die door de verklaarde gaarne een inzicht te wil- bewoners pas laat was gewaarschuwd Jen verkrijgen in de gewijzigde begro- arriveerde, was de boerderij bijna tingspositie. Zij vroeg allereerst nadere geheel afgebrand. Twee hooibergen gegevens omtrent de gevolgen van de en twee schuren waren eveneens in devaluatie voor de begroting voor wat vlammen opgegaan. De brand was in I ie uitgaven zijde betreffen, een hooiberg ontstaan, doordat daa: De minister specificeerde de hogere kinderen speelden met lucifers. Het vee kon gered worden- De boer derij was laag verzekerd. uitgaven ingevolge de devaluatie ten laste van de gewone dienst, de buiten gewone dienst en het landbouw-ega. Geen antwoord op gestelde vragen. De V.A.R.A- heeft Zaterdagmiddag voor een interessante primeur ge zorgd door het organiseren, van een microfoondebat over een actueel twistpunt in de verkiezingsstrijd: de belastingpolitiek. Vöor de V.V.D, nam het Tweede Kamerlid de heer G. Ritmeester de handschoen op tegen ir. H. Vos van de P.v.dA. Dergelijke uitzendingen kunnen er zeker toe bijdragen de wel zeer lau we belangstelling voor de verkiezin gen wat aan te wakkeren. Het eerste debat droeg echter nog zozeer de spo ren van een experiment, dat het be zwaarlijk als ten volle geslaagd kan worden beschouwd. De sprekers kre gen elk drie keer een gerantsoeneer de spreektijd toegemeten zonder de mogelijkheid tot interrumperen of rechtstreeks vragen stellen. Het ge volg was, dat de opponenten verschei dene malen langs elkaar heenpraat ten, en de levendigheid van het debat er onder te lijden had. Ir Vos stelde enkele concrete vra gen als: welke belastingen moeten omlaag, met hoeveel procent, ten kos te van welke staatsuitgaven moet dat gaan, doch kreeg hierop naar zijn me ning geen enkel positief antwoord. Ir. Vos meende dan ook in zijn der de spreektijd te mogen concluderen, dat zijn opponent wel had uiteenge zet hoe zwaar de belastingdruk was, maar niet hgd aangegeven langs wel ke wegen, en met welke middelen de druk verminderd kon worden. Dat dientengevolge de leus „de belastin gen omlaag" als totaal onvoldoende voorbereid moest worden beschouwd en als bedoeld om ontevreden belas tingbetalers aan te trekken. De heer Ritmeester van zijn kant meende te hebben aangetoond, dat t zo niet langer gaat, dat ons land eco nomisch naar een steeds lager peil afzakt, dat de belastinggelden in een bodemloze put verdwijnen, bezuini gingen zeer wel mogelijk zijn en dien tengevolge de fiscale politiek radicaal gewijzigd dient te worden. De burgemeester van Hilversum, die als debatleider fungeerde, had een ge makkelijke taak. Zijn ingrijpen kon beperkt worden tot waarschuwingen, dat de spreektijd om was. Onder grote belangstelling heeft de Nederlandse troepencommandant op Oost-Java, generaal-majoor J. A. Schoffelaar, te Malang 'n bataljon fede rale troepen K.N.I.L. overgedragen aan de militaire gouverneur op Oost- Java, kolonel Sungkono. Oude molen afgebrand. TWEE EEUWEN OUDE MOLEN AFGEBRAND. Zaterdagmorgen is de molen „De Vergulde Korenaar" te Hoorn in brand geraakt door vonken uit de uitlaat van een dieselmotor. Het riet van de molen was zeer droog en bin nen een minuut brandde de molen als een fakkel. Te kwart over elf stortte het brandende geraamte in elkaar. De molen was 2 eeuwen oud en zou juist gerestaureerd worden. Veertig ton graan is door deze brand vernie tigd. Oude herinneringen werden opgehaald Receptie begon met het lulden van de oude schoolbel. Het is op een reünistendag alsof men een oude en byna vergeten foto album doorbladertWanneer men die kiekjes van vroeger weer eens bekijkt, dan herinnert men zich plotseling tal van gebeurtenissen uit vervlogen dagen en dan glimlacht mentja, waar is de tjjd gebleven! Toen Zaterdagmorgen de reünisten van het Goese Lyceum op het sta tion te Goes aankwamen deftige dames en heren in stemmige kledij toen zag men bij hen die glimlach van herkenning on herinnering, omdat zij weer zovelen terugzagen met wie zij in hun jeugd samen ge blokt hadden op moeilijke algebra-problemen en ingewikkelde thema's. De president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen schudde 'n me dicus met wie hij samen in de schoolbank had gezeten de hand en een hooglecraar zag voor het eerst sinds lange jaren een ingenieur met wie hij destjjds in een korte broek achter een voetbal had gelopenInder daad het leek er Zaterdag op, alsof men even in een oude foto-album mocht kyken. „Ge zult hier wellicht veel veran- anderd vinden", aldus de burgemees ter, „één ding is echter onveran derd, namelijk de Zeeuwse gulle har telijkheid." Oud-notaris Joh. Pilaar, beant woordde de rede van de burgemees ter en zeide, dat velen met dank baarheid terugdenken aan de tijd, dat zij op de Goese R.H.B.S. hun op leiding ontvingen. RECEPTIE. Na de ontvangst in het gemeente huis was er een receptie in de gym nastiekzaal. Vanzelfsprekend moes ten vele reünisten nog eens even 'n kjjkje nemen in het gebouw. Evenals lange jaren geleden luidde hu de oude schoolbel, nu niet om het be gin van de lesuren aan te geven, maar omdat de officiële receptie ging beginnen. De eerste spreker was de rector, Talrijke prominente figuren, die in Goes middelbaar onderwijs ontvin gen, waren naar deze reünie ter ge legenheid van het 85-jarig bestaan der school gekomen. Zo waren o.a. aanwezig ir. F. Q. den Hollander, pres.-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, prof. dr. G. Minder- houd, hoogleraar te Wageningen, prof. A. W. Mulock Houwer, Bus- sum, prof. dr. E. de Vries, hoog leraar te Wageningen, prof. P. Nieu- wenhujjze, hoogleeraar te Utrecht, ir. W. H. Q. Hajenius uit 's-Graven- hage, mr. dr. J. van Bruggen en vele anderen. Terwjjl de stadsbeiaardier 't lied van de Lyceïsten-vereniging op het carillon speelde, werden de reünisten officieel door het gemeentebestuur in de raadszaal ontvangen, waar zij door burgemeester mr. W. C. ten Kate, toegesproken werden. dr. C. v. d. Pol. Deze prees de voort varendheid van het Goese gemeen tebestuur, dat 2 jaar na de invoe ring van de wet op het Middelbaar Onderwijs reeds een H.B.S. sticht te. In 1574 koos Leiden, toen het de keus had tussen 'n hogeschool en vrij stelling van belasting, het eerste. In Goes koos men in 1865 én een school én verzwaring van belasting! De inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, dr. J. P. C. de Boer uit Den Haag wenste in een geestelijk speechje de school geluk met het jubileum en roemde 't werk van rector en leraren. „Er zijn nu twee lycea in Goes", aldus spreker, „en er gaan geruchten dat er nog een derde komt. Goes ontwikkelt zich zo langzamerhand tot een soort Athene." Dr. de Boer twijfelde niet aan, of het Goese Lyceum gaat een goede toekomst tegemoet. Nog vele sprekers voerden hierna het woord: oud-notaris Joh. Pilaar uit Goes, die namens de oud-leerlin gen een electrische klok en een stel tuinbanken aanbood, dr. H. A. Fonteyn Kuijpers, die een toestel aanbood voor het natuurkundig in strumentarium en de heer L. J. Goedbloed, voorzitter van de ouder commissie, die namens de ouders een servies en een electrisch comfoortje overhandigden. Tenslotte sprak de rector 'n dankwoord, waarin hij nog mededeelde felicitatie-telegrammen te hebben ontvangen o.a. uit de Verenigde Staten en Portugees Afri ka. Na de receptie maakten de reü nisten een rondgang door dè stad, voorafgegaan door het juniorenpij- percorps van „Excelsior." KOFFIEMAALTIJD. In het Schuttershof werd vervol gens een koffiemaaltijd gehouden, waar eveneens toespraken werden gewisseld. Zo werd het woord ge- Mog geen definitief accoord. Er is in België nog steeds geen de finitief accoord bereikt over een na tionale oplossing van de konings kwestie. De partijraden bespreken thans het ontwerp-accoord tussen de drie partijen, waarbij vooral in Ka tholieke kringen verzet rijst. Velen zijn ontevreden over de gang van za ken en zelfs wordt reeds de mogelijk heid geoppei'd van een scheuring in de C.V.P. Het struikelblok schijnt de eis van de socialisten, dat de koning niet in België verblijf mag houden. Volgens niet officieel bevestigde be richten heeft de vorst er in toege stemd slechts voor 18 dagen naar Bel gië terug te keren en na de tijdelijke overdracht van zijn prerogatieven aan kroonprins Boudewijn weer in ballingschap te gaan. De vorst zou verder van plan zijn binnenkort incognito een reis door de Belgische Congo te maken. Utrechts burgemeester als piano-solist. Het ligt in de bedoeling van Utrechts burgemeester Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz op een con cert van het Utrechts Stedelijk Orkest in de tweede helft van October op te treden als solist. Hij geeft hiermede gevolg aan een reeds lang gekoesterd voor nemen. Jhr. de Ranitz zal het tweede pianoconcert van Rach- ^^vnaninoff ten gehore brengen. voerd door burgemeester mr. W. C. ten Kate, door prof. dr. G. Minder- noud, die sprak over de weemoed van het verleden en over de vreug den van het heden en door prof. dr. P. Nieuwenhuijse, die gewaagde van zijn grote dankbaarheid voor het geen hij op de Goese R.H.B.S. had geleerd. Na de koffiemaaltijd was er in de Schouwburgzaal onder leiding van de heer C. J. J. van Arenthals, een gezellige bijeenkomst, waaraan zo wel leerlingen als oud-leerlingen der school medewerking verleenden. Er werd zelfs uit volle borst een club lied gezongen van een H.B.S.-club, die jaren geleden bestond, Voorts werden er „A.B.C.'s" voor gedragen uit de jaren omstreeks de eerste Wereldoorlog, er werden skeatches opgevoerd uit het heden daagse schoolleven, kortom het was een uiterst gezellige bijeenkomst, die een groot succes werd. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van het Lyceum werden tenslotte besloten met de laatste herhaling van de uit voering der Lyceïstenvereniging ..Vlam." lisatie fonds als volgt (in millioe- nen guldens): ministerie van oorlog 29.9; ministerie van buitenl. zaken 8.8; ministerie van justitie 2; ministerie van financiën (dienst op de buiten landse schuld) 73.6; ministerie van so ciale zaken 9.6; ministerie voor unie zaken en overzeese rijksdelen 3; mini sterie van economische zaken (kolen- toeslag) 10; landbouw-egalisatiefonös 20; totaal 156.9 millioen. De commissie vroeg ook welke in vloed eenmalige posten, zoals bijv. de snellere repatriëring van de troepen dan aanvankelijk was voorzien, op de begroting zullen hebben. De minister gaf hiervan het volgende overzicht (in millioenen guldens): Souvereiniteitsoverdracht Indonesië ministerie van oorlog (militaire uitga ven. demobilisatie, troepentransport) 134.9; ministerie voor uniezaken en overzeese rijksdelen 35.8; ministerie van sociale zaken (demobilisatie) 8; ministerie van marine 7.5; totaal 186.2 millioen. De minister wees er vervolgens op, dat ook nog met de volgende posten rekening moet worden gehouden; kin derbijslag zelfstandigen 18; werkloos, heidsverzekering 6; salarissen 33.5; overige 39.3; totaal 97.3 millioen. De middelen zijn als gevolg van de valuatie en de belastingwijzigingen 210 millioen hoger geraamd kunnen wor den. Uit een nadere opstelling van de cij fers blijkt dan, dat de op grond van tot dusver bekende gegevens herziene Rijksbegroting voor 1950 een nadelig saldo van 231 millioen gulden vertoont tegenover het aanvankelijk geraamae voordelig saldo van 20 mülioen gulden. ONDERNEMINGSBELASTING. De leden, die gekant waren tegen af schaffing van de ondernemingsbelas ting, waren van oordeel, dat deze af schaffing niet verantwoord is gezien het zeer aanmerkelijke begrotingste kort ad 231 millioen gulden dat voor 1950 is te verwachten. Het is alleen mogelijk, aldus de mi nister, op deze wijze de belastingdruk op een belangrijk deel van het be drijfsleven te verminderen, doordat Nederland kan" beschikken over de hulp op grond van het E.R.P., waarvan een grote deflationnaire invloed uit gaat. Slechts indien de verwachting in vervulling gaat, dat de productie in de komende jaren aanmerkelijk zal toene men, zal het mogelijk zijn de beta lingsbalans duurzaam in evenwicht te brengen. Dan zal 'ook, ondanks de be lastingverplichtingen, de budgetaire toestand zich zo kunnen ontwikkelen, dat men na beëindiging der hulp niet weer hoeft over te gaan tot belasting verhoging. Binnenkort arrestatie van regeringspersonen in Makassar Officieel wordt medegedeeld, dat de Vierhoeksconferentie van verte genwoordigers van de R.I.S., de Re publiek Indonesia, Oost-Sumatra en Oost-Indonesië is uitgesteld tot een niet nader bepaalde datum. De rede nen van dit uitstel werden niet me degedeeld. N Naar de speciale correspondent van 't A.N.p. meent te weten, wordt dit uitstel in verband gebracht met be zwaren die door de regering te Djocja gemaakt worden tegen de voorstellen van de Oost-Indonesische regering ten aanzien van de opheffing der Re publiek Indonesia. Anderen denken aan de mogelijkheid, dat binnenkort regeringspersonen van Oost-Indone sië zullen worden gearresteerd. AZIS NAAR DJOCJA Kapitein Abdoel Azis, de leider van de opstand in Makassar, die na zrjn aankomst te Djakarta gearresteerd werd, is per vliegtuig naar Djocja overgebracht. Geen sprake van aftreden van dr. Hirschfeld. Naar aanleiding van een in een der dagbladen verschenen bericht als zou dr. Hirschfeld, de Hoge Commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden in Indonesië, binnenkort aftreden, omdat hij niet bereid zou zijn de ver dere verantwoording voor de ontwik keling te dragen, kan worden mede gedeeld, dat dit bericht van officiële zijde categorisch wordt tegengespro ken. Wij vernemen intussen, dat dr. Hirschfeld binnenkort naar Neder land komt ten einde gedurende enke le dagen met de regering besprekin gen te voeren. Na afloop van deze be sprekingen keert hij naar Djakarta terug. IETS KOUDER. Geldig tot Maandagavond: Half tot zwaar bewolkt met bijna overal en kele regenbuien. Zwakke verander lijke wind. Iets lagere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1