PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nationale oplossing van Belgische koningskwestie thans in zicht BRUTALE ROOFOVERVAL OP HAAGSE ROULETTE-CLUB GOEDE VORDERINGEN BIJ HERSTEL HAVEN VAN BRESKENS 0£ BILT R.T.C. in Brussel leidde tot accoord P.v.d.A. daagt V.V.D. uit Russen overhandigden nota over Triest Waarom zijn de aardappelen duur? Belastingdruk sinds 1940 verzevenvoudigd. Hongaarse pers ontstemd over Den Haag. Intocht in Makassar. VOORSPEL r 193e Jaargang - No. 94 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Ad.1 W de Pagter, Hoofdred, G BalilntUb. Pl.verv.: W. Leertouwei en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p kw.; fr p p. 1 4.15 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 21 April 1950 1 Ingez. mededelingen dubbel lariet. Kleine advertenties (max.8regels' van 1—3 regels f 1.*-, iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllsslngen Walstr 58—60 tel 2355. 4 lijnen <b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kfcal 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Orstburg: Pr Mauritsstr 12. tel 102; Terneuzen BrouwcrUstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 2<> Spoedig een nieuwe katholiek-liberale regering verwacht. De delegaties der drie Belgische partijen, die Donderdag de gehele dag be sprekingen hebben gevoerd over 'n mogelijke nationale oplossing van de koningskwestie op grondslag van Leopolds jongste suggestie, zijn naar te Brussel verluidt tot een accoord gekomen. Vandaag zullen de leden der de legaties met hun partijleiders het ontwerp-accoord bespreken. Tenzij er op het laatste ogenblik nog tegenslagen komen, zo zeide Donderdagavond een katholieke zegsman, is de vorming van een nieuwe katholiek-liberale coali tie nog slechts een kwestie van uren. De onderhandelingen kregen een stoot in de goede richting doordat in de loop van de dag de Kamer- en Se naatsfracties van de C.V.P. zich in een motie bereid verklaarden vóór een wet te stemmen, die de koning zal machti gen tijdelijk zijn bevoegdheden over te dragen aan zijn zoon Boudewijn. Deze wet moet volgens dè motie vóór de te rugkeer van de koning bij het parle ment worden ingediend. Na diens te rugkeer moet er over worden gestemd. Vermoedelijk behelst het „R.T.C.- accoord" van Donderdag de vorming van een tweepartijen-regering onder leiding van Paul van Zeeland of Eys- kens. De loop van zaken zal dan als volgt zijn: De regering vraagt aan Kamer en Senaat een votum van vertrouwen en dient nog vóór de stemming daarover het wetsontwerp in op de overdracht van de prerogatieven aan Boudewijn. Tegelijkertijd wordt de datum bekend gemaakt, waarop de verenigde Kamers bijeenkomen om.de wet op het regent schap op te heffen. Zodra dat gebeurt is kan de koning terugkeren. Onmid dellijk na de terugkeer van de vorst zal de wet op de overdracht van zijn bevoegdheden worden aangenomen en toegepast. Die wet moet dan tevoren door de parlementaire commissies zijn bestudeerd, zodat discussie in het par lement tot een minimum beperkt kan blijven. KOMT DE KONING NAAK BELGIË TERUG De Ronde Tafel-conferentie der li berale, katholieke en socialistische partijleiders eindigde even voor mid dernacht. Kabinetsformateur Paul van Zeeland deelde de journalisten mede, dat het overleg nog niet was geëindigd. „Wij zijn het over één punt nog niet eens", zo verklaarde hij. Heden om half tien zullen de be sprekingen worden hervat in beperkt comité. Bij de besprekingen zouden de socia listische leiders bezwaren hebben ge maakt tegen de „physieke aanwezig heid van koning Leopold op Belgisch grondgebied, nadat hij zijn bevoegdhe den heeft overgedragen op prins Bou dewijn. Zij zouden van oordeel zijn dat de aanwezigheid van de koning „in de vachtkamer" onmogelijk is. ONTSTEMMING OVER PIRENNE. In katholieke kringen te Brussel cir culeerde het gerucht, dat koning Leo pold ontstemd zou zijn over zijn parti culiere secretaris, prof. Pirenne, omdat deze over de koningskwestie had on- Strovuur Tegelijk met de mededeling, dat Sultan Hamid II van Pontianak be kend heeft één van de opdrachtgevers van Westerling te zijn geweest, komt het bericht, dat de troepen van Ab- doel Azis zich onvoorwaardelijk over hebben gegeven. Het verzet tegen het dictatoriale centraliserende streven van de fede ralisten blijkt dus strovuur te zijn, meer demonstratie, dan werkelijk verzet. Het is jammer, dat daartegenover als niet weg te redeneren feit staat, dat Soekarno en de zijnen dwars te gen R.T.C.-afspraken en grondwet in 't federalisme om hals brengen Het federalisme krijgt eenvoudig geen kans. En noch de U.N.C.I., noch Nederland steken tegen de flagrante schending der verdragen de federa listen een helpende hand toe. Het strovuur is uitgebrand. Tot het volgende incident? Belasting Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft berekend, dat de belas tingdruk op het Nederlandse volk zeven maal zo zwaar is als in 1940. Op het bedrijfsleven drukt een fis cale last, die het twintigvoudige is van die van 1940. Alleen de (opgeheven) rywielbelas- ting levert minder op. Natuurlijk. Met belangstelling zien wy het debat over de mogelijkheid van ver laging der staatsuitgaven tussen P. v. d. A. en V.V.D. tegemoet. Laat ons nopen, dat de V.V.D. de P. v. d. A. kan overtuigen. Het zal ons di- i-ect. in de belasting schelen derhandeld zonder Van Zeeland hier van in kennis te stellen. Pirenne zou alle bevoegdheid om nog verder te onderhandelen ontno men zijn. Inmiddels is in Pregny verklaard, dat prof. Pirenne het vertrouwen van koning niet verloren heeft en dat hij volledig in zijn functie gehand haafd zou blijven. Toegegeven werd, dat de secretaris voorlopig zijn werk zaamheden zou staken. Leipzig krijgt een 22-jarige burgemeester. De 22-jarige voorzitter van de jeugdraad der liberaal democratische partij, is tot burgemeester van Leipzig (Sowjetzóne) gekozen. Hij is de jong ste burgemeester, die een grote Duitse stad ooit gehad heeft. Oefenvlucht van R.A.F. boven Nederland. In de nacht van 29 op 30 April a.s. houdt de R.A.F. een luchtverdedi gingsoefening. waaraan een groot aan tal bombardementsvliegtuigen zal deelnemen, zo deelde de luchtvaart voorlichtingsdienst óns mede. Tijdens deze oefening zullen de vliegtuigen van de R.A-F. ook boven Nederland opereren. Detoestellen vliegen op hoogten tussen 3000 en 8000 meter. Zij zullen geen navigatie-lichten voeren. Debat over verlaging van belasting en bezuiniging? Het federatiebestuur van de Partij van de Arbeid te Amsterdam heeft het bestuur van de Amsterdamse afd. van de Volkspartij voor Vrijheid en uiuiemauuac aciiacu uccit ucrvcuu kc- J maakt dat de Sowjet.Russische plaats. Democratie uitgedaagd. Het federatie. 1 Itpcrnttv rtrtrt t rjnr> alrtttc mplnt HAl Gouverneur moet komen, marinebasis verdwijnen Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft bekend ge- vervangende minister van buitenland se zaken, Gromyko, aan de Ameri kaanse, Britse en Franse ambassades te Moskou een lange nota over Triest heeft overhandigd. Hierin wordt gezegd, dat de drie Westelijke landen hun verplichtingen op grond van het vredesverdrag met Italië niet zijn nagekomen en van Triest een militaire basis maken. De Sowjet-regering acht de toestand „on toelaatbaar" en staat op de benoeming van een gouverneur voor Triest, op li quidatie van de marinebasis aldaar en op de evacuatie van de BritsAmeri kaanse strijdkrachten. Gevechten op Hainan. Volgens radio Peking hebben de Chinese communistische strijdkrach ten de nationalistische .stellingen op het eiland Hainan na hevige gevechten „op vele plaatsen" doorbroken. De invasie van Hainan begon op 16 April toen honderden vaartuigen der communisten een hevig artillerie-duel met de batterijen der nationalisten in zetten, aldus de radio. De communis tische troepen zouden vervolgens op drie punten zijn geland. bestuur nodigde, aldus meldt „Het Vrije Volk", in 'n open brief de VVD uit tot het gezamenlijk organiseren van een openbare debatvergadering over de leuze van de V.V.D.: „Om laag met de belasting". Met name wil men discussiëren ovei de vraag op welke onderdelen van de staatsuitgaven bezuinigd kan worden en hoever deze bezuiniging mag gaan. Gemaskerde bandieten beroofden bezoekers van hun geld. Vyf gemaskerde mannen z(jn omstreeks het middernachtelijk uur iie Haagse Jockeyclub aan de Laan van Meerdervoort binnengedrongen. Gewa pend met een tommygun, drie revolvers en een lang mes zijn de onbekenden de luxeueuse zalen ingegaan en hebben zich meester gemaakt van naar schatting drie tot vier duizend gulden. Juwelen werden niet meegenomen. Onder de bezoekers van de club, die roulette speelden, heerste geweldige verwarring. Eén dame viel flauw. Zowel de kas als de spelers werden be roofd. Iedere aanwezige werd gefouilleerd. Na het doorsnijden van de telefoonleiding zyn de rovers, die de deuren achter zich op slot deden, met. hun buit verdwenen. De in de speelzaal opgesloten be zoekers van de jockeyclub wisten een deur open te krijgen. Iemand snelde naar de telefoon, doch de draad was doorgesneden. Een der bezoekers is naar beneden gegaan en is per mo torrijwiel naar het hoofdbureau van politie gereden. De recherche rukte onder leiding van commissaris G. Hanken onmiddellijk uit. Het onder zoek naar vingerafdrukken en de verhoren der onthutste bezoekers De oorzaak van de hoge pryzen der betere soorten klei-aardappelen is de normaal economische, namelyk deze, dat de voorraden daarvan gering zijn en de vraag zeer groot. Het publiek wil de zandaardappelen, ook de bè- 24 jaar geëist tegen ex-maarschalk Graziani. ECHTER 17 JAAR AMNESTIE De openbare aanklager in het pro ces te Rome tegen ex-maarschalk Graziani heeft 24 jaar gevangenis straf geëist tegen de voormalige be velhebber van Mussolini's troepen na de Italiaanse overgave in 1943, wegens collaboratie met de Duitsers. De aan klager verzocht echter voor Graziani drie amnestiedecreten te laten gelden, waardoor de straf met 17 jaar ver kort zou worden. Daar Graziani zich al vier jaar in de gevangenis bevindt, zou hij dus nog drie jaar moeten zit ten. Tijdens het gehele proces, dat reeds twee maanden duurt, heeft de 68-ja- rige maarschalk volgehouden, dat hij de functie van bevelhebber alleen aanvaard had. „om de eer en het le ven van mijn land te redden". Volgens getuigen was ijdelheid zijn drijfveer. tere soorten, niet afnemen, hoewel deze tegen veel lagere pryzen zyn te leveren. SPOEDIGE DALING VAN DE PRIJZEN. Overigens verwacht de Katli, Mid denstandsbond op korte termijn een daling van de prijzen der betere soor ten kleiaardappelen, omdat de nieu we aardappelen dit jaar zeer vroeg zullen zijn en uit het buitenland (Ma rokko) aardappelen ingevoerd wor den. Kath. Middenstandsbond keert zich tegen publicatie van het departement. Spoedig daling van de prijs verwacht. De Ned. Kath. 'Middenstandsbond heeft er op gewezen, dat de publica tie van de zyde van het departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening aangaande de hoge aard appelprijzen en de eventueel te ne men maatregelen hiertegen, verwon dering heeft gewekt in de kringen van de aardappelhandel. Vooreerst, omdat aangaande deze aangelegen heid geen enkel contact is geweest tussen het departement en de betrok ken organisaties van detailhandela ren, maar vooral vanwege de voor de handel zeer kwetsende toon der publicatie en de generaliserende wij ze, waarop naar aanleiding van een niet gepubliceerd onderzoek waar van de handel op goede gronden de waarde betwyfeld de handel be ticht wordt van het maken van on redelijke winst en het toepassen van oneerlijke practijken. De aardappel- handel is ervan overtuigd, dat wan neer de minister de resultaten van het op zijn last ingestelde onderzoek zou publiceren, eenvoudig aangetoond zou kunnen worden, welke onlogische gedachtensprongen tot de ongemoti veerde conclusies hebben geleid. De Katholieke Middenstandsbond dringt derhalve met nadruk op pu blicatie aan, opjlat aan de hand daar van door deskundigen een objectieve conclusie getrokken kan worden. Er wordt voorts op gewezen, dat er ver schillende soorten aardappelen be staan. De hoge pryzen. welke van de zijde van het departement worden aangevochten, gelden voor de betere soorten klei-aardappelen. Dat de te- lersprijzen daarvan gedaald zouden zijn, terwijl de handelsprijzen hoog blijven, zodat hier van onredelijke winstmarges sprake zou kunne nzijn, wordt in zijn algemeenheid door de handel met kracht ontkend. Op uit zonderingen mag men niet de han delwijze van een gehele groep beoor delen. VRAAG EN AANBOD. In 1949 ruim 5 milliard aan de fiscus afgedragen. Volgens cijfers van het Centraal Bu reau voor de statistiek heeft het Ne derlandse volk in 1949 een bedrag van ruim vijf milliard gulden aan de fis cus afgedragen. Dit bedrag komt over een met gemiddeld 500 gulden per hoofd der bevolking of van 2000 gul den per gezin. Het totaal bedrag, dat in 1949 werd betaald, is zeven keer zo groot als dat in 1940. Een vergelijking tussen beide jaren leert, dat de opbrengst van de zakelijke belasting steeg van 48 mil- lioen in 1940 tot 974 millioen in 1949, de belastingen op inkomen en vermo gen van 204 tot 1761, en die op ver teringen van 400 tot 1700. Donderdagmiddag heeft de tegenwoordige bewoner van de „Keukenhof", J. C. E. graaf van Lynden, Jacoba van Beieren en haar gevolg officieel op het landgoed ontvangen. Jacoba van Beieren en haar gevolg op weg naar de „Keukenhof". Korte herhalingsoefeningen. Evenals vorig jaar wordt ook in 1950 een aantal gewone dienstplichtigen der Kon. Landmacht compagniesge- wijze voor een korte herhalingsoefe ning onder de wapenen geroepen. De oefening duurt voor het meren deel der opgeroepenen niet langer dan vier dagen en heeft ten doel ka der en manschappen ervaring te laten opdoen in het snel mobiliseren van hun onderdeel. Opgeroepen worden 'dienstplichtigen van de jongere lichtingen, die hetzij in Indonesië, hetzij in Nederland reeds onder de wapenen zijn geweest. De samenstelling van de eenheden is zodanig geregeld, dat de dienst plichtigen zoveel mogelijk in de om geving van hun woonplaats blijven. Met oud kanon wordt nieuwe weg geopend. De nieuwe weg SteenwijkNoord oostpolder wordt Zaterdagmorgen op een wel zeer originele wijze geopend. Men heeft een eeuwenoud kanon, dat het rustieke stadje Blokzijl zijn histo risch voorkomen geeft naar de nieu we weg gesleept. Dwars over de weg zal een lint worden gespannen, dat eindigt in de loop van het kanon. De Commissaris der Koningin, ir. J. B. M. Ridder van der Schueren, zal het ka non afschieten. Er zou een film verboden zijn. Verscheidene Hongaarse bladen heb. ben deze week artikelen gepubliceerd, waarin de Nederlandse regering wordt beschuldigd van onhoffelijkheid omdat het draaien van een Hongaarse film in Den Haag zou zijn verboden. Dit ver bod wordt scherp gelaakt. Van bevoegde zijde in de residentie wordt hierover het volgende medege deeld: De Hongaarse gezant in Den Haag had de autoriteiten vergunning ge- vraagd om de aula van het gemeente- museum te huren, teneinde daar bij de viering van de Hongaarse nationale feestdag een film te vertonen. Er bleken echter tegen de film be zwaren te bestaan, omdat deze rolprent niet uitsluitend culturele doeleinden nastreefde. De aula van het gemeente museum wordt zoals bekend alleen maar voor culturele doeleinden ver huurd. In verband daarmee zijn toen besprekingen met de Hongaarse gezant gevoerd, die tengevolge hadden dat be- sloten werd een andere film te verto nen. Van een verbod is geen sprake ge weest en de kwestie is op vriendschap pelijke wijze geregeld. Met een zeldzame handigheid manouvreert de kraan-machinist zyn machine en laat de grijper precies daar neerkomen, waar gegraven moet worden. Modder, vermengd met zand wordt uit de put omhoog gehaald en op de wal uitgestort. Arbeiders verwijderen de nodige ongerechtighe den, opdat de ijzeren damwandplaten, die de buitenzijde vormen van de nieuwe havenmuur te Breskens, een stevige bevestiging krijgen. Het werk eist grote vakbekwaamheid. Een werk dat grote vakbekwaamheid eist, maar dat op voorbeeldige wij2e wordt uitgevoerd. Er begint al aardig tekening te komen in de verbetering van de haven van Breskens. Reeds is een groot stuk kademuur vernieuwd en het werk wordt onafgebroken voortgezet. Er is wel eens beweerd, dat het ge hele herstel te veel tijd zal vergen, nu de benodigde gelden over een aantal jaren worden verdeeld, maar wanneer men bedenkt, .hoeveel tijd er no dig is om een gedeelte van het werk uit te voeren, komt men tot de over tuiging, dat er in één jaar niet veel meer gedaan kan worden. Een grote verbetering is thans prac- tisch gereed gekomen, nl. het herstel van de kop van de haven, om de Schei dekade. De onooglijke chaos is daar geheel verdwenen en daarvoor in de plaats is nu gekomen een geheel nieu we kademüur, met een brede laad- en loswal. Aan de bestrating was men de zer dagen druk bezig en wanneer deze regelen verschijnen, zal dit gedeelte ze ker gereed zijn. Dan zal het verkeer ter plaatse over deze nieuwe bestrating geleid worden en het tegenwoordige rijdek voor het verkeer worden afgeslo ten, omdat de duiker, het nu reeds ja ren bestaande obstakel, eindelijk ver nieuwd zal worden. De materialen voor dit werk worden reeds druk aange voerd. Zodra deze duiker gereed zal zjjn, 2al de verkeersweg ter plaatse heel wat breder zijn geworden en zal de nieuwe loswal uitsluitend bestemd worden tot haventerrein. Ongetwij feld zal dit gedeelte, dat lager ligt dan de hoofdverkeersweg, dan door een hekwerk van deze weg worden ge scheiden. Een grote verbetering is, dat de meerpalen uit het wegdek zjjn verwijderd. Deze zijn nu aangebracht in de be- schoeiing. waardoor de vrachtauto's meer ruimte hebben gekregen en dus beter ter plaatse kunnen manoeuvreren. Aan de rechterzijde van deze kade muur, dus gezien vanaf de Scheldekade is ook reeds een nieuwe damwand aan- gebracht. Men het in orde maken van de loswal is men thans bezig. DE ZATEN. In het ondiepe gedeelte van de haven blijven de zaten gehandhaafd, terwijl in het zgn. diepe gedeelte, de zaat een 30 cm. wordt verlaagd. Deze zaten blij. ken onmisbaar te zijn, omdat de bo dem van de haven te ongelijk is. Zou den nu de grote Rijnsehepen bij laag water op de bodem van de haven ko men te rusten, dan zou er gevaar ont staan voor breken. In de vissershaven daarentegen ver dwijnen de scheepszaten. Het ligt verder in de bedoeling om de steiger, bij de ingang van de haven, daar waar de grote schepen geladen en gelost worden, nog een 50 meter lan ger te maken. Doch dit werk zal nog wel even duren. Er wordt gewerkt aan het herstel van de haven van Breskens. Het gaat alles zonder veel drukte, maar wanneer men zo eens rondkijkt op het haventerrein, ziet men geregeld vooruitgang. Zeker, er wordt hier en daar nog primitief ge werkt. bij gebrek aan voldoende ruim te, maar er staat toch een nieuwe ma chinefabriek en straks zal de grootste houtloods van Zeeland gereed zjjn. Het wordt een houtloods van de firma Schoenmakers, 70 meter lang en 20 meter breed, ingericht naar mo derne eisen. Ook de Scheldekade krijgt 'n ander aanzien, nu er flink gebouwd wordt. 't Eerste hotel, dat van dhr Roest, is bijna gereed en verder ziet men bou wen. nieuwe woon- en winkelpanden, een nieuwe machine-werkplaats enz. Er komt schot in het herstel van Breskens. begonnen onverwijld. Hoewel de vijf mannen allen gemaskerd waren, is men er in geslaagd vrij nauwkeurige Dersoonsbeschryvingen te verzame len. Omstreeks half twaalf belden twee der overvallers, die toen nog niet gemaskerd, waren, bij de club aan en vroegen toegang. Een jonge vrouw, die opendeed, weigerde, doch werd met een revolver bedreigd. Eén der leden van de club begaf zich naar de deur. doch hij moest onmiddellijk zijn handen in de lucht steken. Daarna drongen de andere rovers gemaskerd binnen. De eerste twee slachtoffers moesten voor hen uit de zwaar be- loperde trap naar de eerste verdie- Ding opgaan. Eén der gemaskerden bleef beneden, één bleef bij de twee overvallen leden en drie anderen drongen de speelzaal binnen HANDEN OMHOOG „Handen omhoog" luidde een kort bevel en de aanwezigen, de luchtge- koelde tommygun en de revolver ziende, voldeden aan dit bevel. Stuk vor stuk moesten zy nadien de speelzaal «-erlaten. Zij werden naar de eonversatiezaal gedreven. Eén der rovers greep de speelkas. Nadien werden alle aanwezigen op geld gefouilleerd en beroofd. De ro vers nimen rustig de tijd voor hun werk. Zij zijn naar schatting twaalf tot vyftfen minuten bezig geweest. In alle consternatie heeft één der soelers kans gezien een aanzienlijk bedrag aan geld in zijn broeksband te schuiyen. Met veel misbaar klaag de hij, dat hii het aan zijn hart had en geen opwinding kon verdragen. Toen een deel van het verstopte geld door zyn broekspijp naar bene den viel, heeft hij door zenuwachtig gesticuleren de aandacht afgeleid en kans gezien de bankbiljetten onder tafel te schoppen, waar hij ze na het vertrek der rovers terugvond. De andere bezoeksters en bezoe kers werden van al htm papiergeld beroofd. Kleingeld, gouden horloges, trouwringen, armbanden en andere sieraden werden niet afgepakt. Wèl werden alle aanwezigen nauwkeurig gefouilleerd. Een dame. die haar beurs trachtte weg te moffelen, werd ruw bejegend. Zii moest dadelijk de handen in de lucht steken. Ook an deren werden herhaaldelijk bedreigd. De boeven hadden, aldus een der dames, beschaafde stemmen. Zij SDraken goed Nederlands. Hun mas kers waren geïmproviseerd. De overvallen jockeyclub wordt geëxploiteerd door een vereniging die zich toelegt on het roulettespel. De leden ziin niet. alleen uit Den Haag. ''och ook uit andere steden af komstig. „NOOIT LEES IK DIE DINGEN M$ER Eén der dames, die een uur na de overval nog beefde als een riet. ver telde. dat zij graag det.ectieveroma.n -- en gangsterverhalen leest, maar er nooit over gedroomd heeft, dat zü nog eens slachtoffer van een over--- zou wordenNooit lees ik die dingen meer", zei ze. Bataljon-Worang werd met vreugde begroet. Donderdagmorgen zyn de eerste eenheden van het bataljon-Worang Makassar binnengetrokken, zo sein de de speciale correspondent van Ane- ta uit deze stad. Zij werden door de bevolking toegejuicht, terwijl overal roodwitte vlaggen verschenen. De of ficiële intocht werd 's midags gehou den. De regering van Oost-Indonesië heeft de Indonesische premier, de heer Hatta en de Indonesische minis ter van Defensie, de sultan van Djoc- ja, verzocht, kolonel Kawilarang en majoor Worang op te dragen zich in verbinding te stellen met de regering van Oost-Indonesië. Het doel daarvan is, dat deze zo volledig mogelijke me dewerking kan verlenen bij de landin gen en de inkwartiering der leden van de APRIS (federale strijdkrach ten). VOORJAARI Geldig tot Vrijdagavond. Op de meeste Plaatsen droog weer met enkele overdrijvende wolkenvel den, voornamelijk boven het Zuid- Oosten van het land. Matige tot zwak ke wind hoofdzakelijk uit richtingen tussen Noord en Oost. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1