PROVINCIAL ZEEUWSE COURANT N Abdoel Azis' volgelingen gaven zich onvoorwaardelijk over DE BADPLAATS CADZAND IS GEREED VOOR A.S. SEIZOEN AMSTERDAMS AUTOPARADIJS OPENT ZIJN POORTEN BILT Sultan Hamid legde bekentenis af '193e Jaargang - No. 03 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F vaD de Velde en F. ti. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred.. G. BalUntljn. Pl.verv.: W. Leertouwer en fi A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 cl per week; t 3.90 p. kw.; fr p p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 20 April '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct, per mm. Minimum p. advertentie £2.30. Ingcz. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels f 1.—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven ol adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllssingen WalstT 5&-60. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160): M"burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63, tel 2475 (b.g.g 2228); O est burg: Pr Mauritsstr. 12, tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N Bogardstr. C 160, tel. 28 Beschuldigingen van Djakarta jegens Nederland ingetrokken. De eenheden van kolonel Abdoel Azis hebben zich in de loop van Woens dag vrywel zonder een schot te lossen onvoorwaardelijk overgegeven. Dfe meeste volgelingen van Azis hadden Makassar reeds verlaten om zich in de buurt te verschansen. Zij zullen thans als gevangenen worden be schouwd. De hoofdmacht van de federale troepen onder leiding van kolonel Kwalilarang wordt spoedig te Makassar verwacht. Woensdagochtend werd bericht, dat 2000 man federale troepen ten Zui den van Makassar waren geland zij hadden van hun bevelhebber order gekregen bij de landing niet te schie ten, ten zij er op hen geschoten zou worden. Blijkbaar was het de bedoe ling gevechten op grotere schaal te voorkomen in de hoop dat Azis' een heden uit zichzelf eieren voor him geld zouden kiezen. Dit gebeurde dan ook vrij spoedig, zoals uit latere be richten bleek. In Djakarta is Woensdag een com muniqué gepubliceerd van het mini sterie van Voorlichting, waarin mel ding wordt gemaakt van een volledi ge bekentenis van Sultan Hamid II. Sultan Hamid werd onmiddellijk na zijn arrestatie aan een scherp verhoor onderworpen. Hy bekende destijds aan Westerling opdracht te hebben gegeven op 24 Januari van dit jaar dè ministerraad te overvallen en alle aanwezige minis ters gevangen te nemen. De minister van Defensie en andere militaire autoriteiten moesten ter plaatse neergeschoten worden. Daar na zou een regering gevormd wer den, waarin sultan Hamid de porte feuille van Defensie zou krijgen. BESCHULDIGING INGETROKKEN De Nederlandse regering heeft zich Dinsdag pijnlijk verbaasd getoond over een commentaar van radio-Djakarta, waarin het Nederlandse militaire op perbevel ervan werd beschuldigd ver plichtingen uit de R.T.C.-overeenkomst niet te zijn nagekomen. Aan de Hoge Commissaris in Indo nesië werd verzocht terzake ophelde ring aan de Indonesische regering te vragen. Woensdag heeft de Indonesische mi nister van Voorlichting een bezoek ge. bracht aan dr. Hirschfeld en hem na mens de regering der R.I.S. zijn excu. ses aangeboden. Het commentaar, zo zcide hij, was noch door hem, nocb door zyn secretaris-generaal gezien. De schuldige zal worden ontslagen. Eerder had het ministerie van Voor lichting de volgende verklaring afge legd. ,,In verband met het radiocommen taar, waarin de indruk is gewekt, dat er een gespannen verhouding bestaat tussen de Nederlandse legerleiding en die van de R.I.S.verklaar ik hierbij, dat thans goede samenwerking bestaat tussen de regering der R.I.S. en de Ne derlandse Hoge Commissaris en tussen de Nederlandse en Indonesische leger leidingen in het bijzonder. Het radio commentaar is te betreuren en de mi nister zal alles doen om herhalingen te voorkomen". Van Nederlandse militaire zijde ver neemt de correspondent van het A.N. P. dat de militairen van het KNIL, die waren overgelopen naar de troepen van Azis. thans op last van de Neder landse legerleiding en met medewer king van de staatspolitie van Makassar zijn ontwapend en gevangen genomen. In kringen van de Indonesische rege ring heelt deze maatregel van de Ne derlandse legerleiding grote voldoening gewekt. VIERIIOEKSCONFERENTIE. De regering- der R.I.S. heeft beslo ten een „vierhoeksconferentie" te be leggen op 25 April a.s. teneinde een gemeenschappelijke oplossing te vin den voor de staatkundige structuur in Indonesië.' Deelnemers aan deze „vierhoeks conferentie" zijn vertegenwoordigers van de regeringen der R.I.S., de re publiek Indonesia, ne negara Indone sia Timur en Sumatra Timur. Dodelijk ongeval in Maurits-mijn. Dinsdag werd de 27-jarige houwer J. Jansen uit Echt-Hingen in de on dergrondse werken van de staatsmijn Maurits door een vallende steen zo danig getroffen, dat hij Woensdag middag in het ziekenhuis te Sittard overleden is. J' Plastic hartkleppen. Binnen de twee jaar zal mèn in staat zijn zieke hartkleppen bij mensen te vervangen door hartkleppen van plastic, aldus hebben vier Amerikaanse'medici verklaard. Reeds lopen verschillende hon den in de Verenigde Staten rond met kunstmatige hartkleppen. De kunstmatige kleppen wor den in het hart aangebracht door een betrekkelijk ongevaarlijke operatie. J. VAN DE KLEFT GERIDDERD De Franse regering heeft de heer J. van de Kieft benoemd tot Ridder in 't Legioen van Eer. Dit lid van de Eer ste Kamer is deze benoeming ten deel gevallen in zijn functie van voorzitter der Internationale federatie van dag bladuitgevers. Eerste wapens voor Nederland in aantocht. Naar Aneta-uit betrouwbare bron verneemt, zal de eerste scheepslading wapenmateriaal, dat krachtens het Amerikaanse program voor militaire hulp ter beschikking van Nederland zal worden gesteld, in do loop van de volgende week uit de Ver. Staten worden verscheept. Deze lading, die uit vliegtuigen en vliegtuigonderde len zal bestaan, zal uit een haven aan de Amerikaanse Westkust ver trekken. Tegelijkertijd wordt een scheepslading ander materiaal in een der havens aan de Atlantische kust voor verzending in gereedheid ge bracht. Belgische oorlogsinvaliden bezochten ons land. Op hun reis door Nederland zijn Belgische en Nederlandse oorlogsin validen Woensdag officieel in Hille- gom, waar zij van de hyacinten kwa men genieten, ontvangen. Tevoren hadden de Belgen een boottocht door Amsterdam gemaakt- De Belgische ambassadeur ontving -hen 's middags te zijnen huize in Den Haag. Tevens waren daarbij de minister van Oorlog en Marine, generaal Kruis en ir. Ba ron Van Tuyl van Serooskerke van Zuylen namens H.M. de Koningin aanwezig, 's Avonds werd nog een bezoek gebracht aan de K.M.A. te Breda. Jammer van het werk Dat inbreken geen baantje voor luie mensen is, 'bewezen twee New Yorkse inbrekers, die om bij een safe te komen een kelderdeur forceerden, een yzeren binnendeur en twee ramen van een snoepwinkel openwrongen, een luchtkoker inklommen, opnieuw forceerden en een 125 kg zware safe door de deur, het raam, de luchtkoker, een tweede raam en nog twee deuren sleepten. De safe bevatte enkele waardeloze papieren en postzegels ter waarde van vier dollar. Daarenboven was de safe niet eens gesloten. Hallo vader, zei Ralph Kastner vanuit het Westen. Ralph Kastner, de zoon van de Oost- Duitse plaatsvervangende minister-pre sident professor Hermann Kastner, is met vrouw en kinderen uit de Sowjet. zóne naar West-Berlijn gevlucht. „Het is zeer moeilijk in de Oostelijke zóne te leven, indien men geen lid van de socialistische eenheidspartij is", al dus deelde Kastner Jr. mede. „De wil van de bevolking heeft geen invloed meer en niemand is veilig voor arres tatie". Na zijn vlucht had Kastner een tele foongesprek met zijn vader, waarvan de volledige inhoud volgens „Neue Zeitung" als volgt luidde: „Hallo, vader. ik ben in het Westen met vrouw en kinderen. Waarom komt u ook niet bij ons? Of-wilt U voortgaan met het dragen van de verantwoorde lijkheid voor hetgeen in de Oostelijke zone gebeurt?" „Ik kan er beter over oordelen, wat er gebeurt", antwoordde zijn vader. „Ik kan hierover niet door de telefoon spreken. Ik wens je al het beste, dat is alles, wat ik kan doen". In de nacht van Dinsdag op Woensdag brak een zware brand uit in twee pakhuizen van de Duyvis' Olierabrieken te Koog aan de Zaan. De schade aan gebouwen en de enorme hoeveelheid verpakkingsmateriaal, die daarin was opgeslagen, is zeer groot. Directeur N.S. gaat heen. DE HEER GIESBERGER 3IET PENSIOEN Per 1 Juli a.s. zal de heer G. F. H. Giesberger, directeur van de Neder landse Spoorwegen, zijn functie neer leggen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Een op volger is nog niet bekend. De heer Giesberger werd in 1885 te Bergen op Zoom geboren. In Fe bruari trad hij als adj.-inspecteur in dienst van dc Staatsspoorwegen. Onder leiding van de heer Giesber ger werd de z.g- regelmatige dienstre geling ingevoerd. Dit geschiedde voor een deel reeds in 1934. Van 1940 af had hij contact met de geallieerden. Bij de staking in Sep tember 1944 was hij een der leidende figuren. Tijdens de bezetting was hij tevens bemiddelingspersoon tussen de spoorwegen en de bezetter. In 1947 werd de heer Giesberger directeur der N.V. Nederlandse Spoor wegen. Hij is officier in de Orde van Oranje Nassau. Zware straffen te Praag voor spionnage. Dinsdag zijn te Praag twee perso nen wegens spionnage ter dood ver oordeeld. Andere beklaagden kregen eveneens zware straffen. Volgens het Tsjechische Nieuwsbu reau zou ook een Amerikaan tot de veroordeelden behoren, een 20-jarige student, Zastera genaamd. Op de Amerikaanse Ambassade wist men echter niets van een Amerikaans burger van dien naam af. Nederlandse militaire leerling- vliegers naar Amerika. De 44 Nederlandse militaire leerling vliegers, die in Amerika zullen wor den opgeleid, vertrekken vermoedelijk op 23 Mei a.s. per K.L.M.-vliegtuig naar hun plaats van bestemming. Zij zullen worden opgeleid op het vlieg veld „Randolph" bij San Antono in Texas, de modernste opleidingsbasis ter wereld. Het verblijf in Amerika zal 48 weken duren. IEUWS in een O T E D O P De Sowjet-Russischc minister voor de auto- en Iractorindustrie. Akopof, is van zijn functies ontheven. Hij zal wor den opgevolgd door Grigorii Chlamof. Dc Wereldbank maakte bekend dat zij aan India een lening van 18','2 millioen dollar heeft verstrekt voor de verdere uitvoering van een project in het dal van de rivier de Damodar, dat de bouw van de grootste door stoom gedreven electrische centrale in India inhoudt. De Ierse minister van defensie heeft in het departement verklaard, dat cr geen sprake van is. dal Ierland aan Engeland of Amerika bases zal verschaffen De Ford-fabriek in de Grote IJpol- dcr bij Amsterdam zal binnenkort met een nieuwe hal worden uitgebreid. Men wacht op het mooie weer! Half Cadzand luistert in deze dagen met spanning naar de weerberich ten. Zal liet mooi weer worden? Alles was in Cadzand gereed voor een druk strandbezoek tydens de Paasvacantic, maar het weer werkte niet mee. Met lichte weemoed dacht men terug aan de voortreffelijke Paasdagen van het vorig jaar, toen het mooie weer duizenden vacantiegangers naar buiten lokte en er al bij het begin van het seizoen aardig wat geld in het laatje kwam. De exploitanten van de hotels en de restaurants te Cadzand hebben bitter hard behoefte aan goed weer, want er moet nog heel wat geld verdiend wor den wil Cadzand weer geheel her bouwd kunnen worden en opnieuw dè badplaats van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn. Toch is er al veel'bereikt in Cad zand en al zijn er nog nood-restau rants, men merkt overal grote bedrij vigheid. Het publiek kan er verzekerd van zijn, dat het in Cadzand zo pret tig mogelijk zal worden ontvangen. Bo ven op het duin is thans een café-res taurant in aanbouw. Het wordt een fraai pand, met een aardige snackbar en een beperkte hotel-accommodatie. Met Pinksteren zal het gereed zijn en dat wordt dan een belangrijke aan winst voor Cadzand. Ook in het fraaie hotel Noordzee heerst bedrijvigheid. Daar wordt de eetzaal vergroot en gemoderniseerd. De eigenaar kon ons mededelen, dat zijn hotel voor de maand Augustus en voor een deel van Juli volgeboekt is. OOK ANDERE BOUW. Er is nog meer bouwbedrijvigheid aan de zijde van het strand. Wij za gen daar enkele nieuwe particuliere huizen, die bijna gereed zijn. Verder werd aanbesteed de bouw van een vil la aan Cadzand-haven en van een mo derne wafelbakkerij, die komt ter hoogte van het nieuwe café-restaurant Rietema, terwijl in deze omgeving eveneens binnenkort wordt begonnen met de bouw van een rijwielstalling met woning. Verder is er voor dit jaar bouwvo lume gereserveerd voor een nieuw ho tel. ZOMERHUISJES. In de Tienhonderdpolder is een groot terrein gereserveerd voor kampeerge legenheid en voor de bouw van een 80- tal zomerhuisjes. Van deze laatste zul len er dit jaar enkelen worden ge bouwd. Deze zomerhuisjes zullen een tilin krijgen van plm. 600 m2 en meer Het gehele terrein zal mooi bebost worden en daardoor een apart karak ter hebben. Dit in .tegenstelling met vroeger, toen de zomerhuisjes overal verspreid waren. Nog dezo zomer zal het terrein worden voorzien van wa terleiding. Aan de '"erfraaiing van Cadzand- badplaats wordt hard gewerkt. Zo zal het bovengrondse net van de electrici- teit verdwijnen en daarmede de palen, die de omgeving ontsieren. Er zullen dan hier en daar lichtmasten worden geplaatst. Dank zij de activiteit van het ge meentebestuur. in nauwe samenwer king met de plaatselijke V.V.V. wordt niet alleen aandacht geschonken aan de verfraaiing van de badplaats, maar ook aan het dorp zelf. Daarvan getuigt de aanleg van het fraaie plantsoen rond de monumentale kerk. Werkelijk een mooi plekje. NIEUW JEUGDGEBOUW. Het nieuwe jeugdgebouw van de Ned. Herv. Gemeente, dat bijna gereed is, past volkomen in deze omgeving. Men moet bewondering hebben voor de of fervaardigheid van de gemeenteleden, waardoor dit fraaie jeugdgebouw er kwam. Niet alleen uiterlijk, omgeven door plantsoen, is dit gebouw een grote aanwinst, maar ook het interieur kan de toets der cri- tiek glansrijk doorstaan. Het bevat een zaal voor ongeveer 150 personen, met moderne verlichting. Verder een ruim toneel met draaibare coulissen, schijnwerpers, voetlichten enz. Tenslot te een kleedkamer, keuken, toiletten, enz. Wanneer wij nog even wijzen op het jeugdcentrum „Hedenesse". daf in Juni officieel geopend zal worden, dan blijkt hieruit wel, dat Cadzand niet al leen gereed is de zomergasten te ont vangen, doch dat deze gemeente te vens flink op weg is. naar algeheel herstel.' Kleine wagens overheersen Sensatie ontbreekt Duitsland weer aanwezig. (Van onze spéciale verslaggever) AMSTERDAM. Vandaag gaan de poorten open van de K.A.I., het Am sterdamse autopa rad ijs. Vandaag zal de eindeloze stroom van tienduizenden autobezitters en niet-autobezitters beginnen te vloeien. anaf vandaag zul len duizenden, die de luxe en het comfort, alsmede de doelmatigheid dei moderne auto's hebben bewonderd, naar buis teruggaan met in hun hart de onbeantwoorde vraag: „Waarom kan meneer Zus ol Zo zich in een fon kelende chroomslee laten rondrijden? Waarom moet ik het met de fiets mijn doodnuchterc zoolleer blijven doen?" Voor millioenen immers is een auto een fel begeerd iets. Een illusie! „Dat, wat je niet hebt". De 28ste R.A.I.. waar Woensdag de pers een voorproefje kreeg van het ge- exposeerde automateriaal, is wel in staat deze begeerte aan te wakkeren. DE AMERIKANEN. Zestig autofabrikanten tonen er hun nieuwste modellen, Amerikanen en Europeanen. De Amerikanen zijn in de minderheid. Zeventien merken zijn er uit de nieuwe wereld vertegenwoor digd. twintig alleen al uit Engeland. Die zeventien Amerikanen echter met hun uitdagende modellen, hun maxi mum aan comfort alleen radar ont breekt nog. dan zou ook het sturen overbodig zijn' met hun flonkering van staal cn chroom domineren. Zij zijn de reuzen van de weg, de konin gen onder de auto's de meest aan trekkelijke wagens ook voor wie geld in overvloed heeft. Helaas: zelfs met geld zijn zij niet te koop: niet leverbaar in verband met deviezensituatie. afgezien van een gering aantal standaard modellen. Overigens zijn ook de Amerikanen niet sensationeel. Alles is bij het oude gebleven, het meest revolutionnair is uiterlijk het front van de Studebaker, dat aan een straaljager doet denken. EUROPA: GOEDKOPER EN MODERN. Europa zoekt zijn kracht in de klei nere wagen en heeft daarmede de Amerikanen van de markt verdrongen, al is dat wellicht tijdelijk. Naast Enge land. Frankrijk. Zweden en Tsjecho- Slowakije is voor het eerst Duitsland v-eer onder de exposanten. En het komt met bekende en nieuwe merken goed voor den dag. De kleine wagen is dus het talrijkst vertegenwoordigd en het is verbluf fend, welk een comfort ook een kleine wagen blijkt te kunnen bieden en hoe smaakvol de modellen zijn. Lage koets werken, breedte tussen de wielen, verbeterde vering, zij maken de Euro pese wagen niet alleen om haar prijs, maar ook om haar kwaliteiten aan trekkelijk. Revolutionnaire veranderingen ont breken echter ook bij de Europese wa gens. Het merkwaardigst is de aan gekondigde Porsche-sensatie ontbreekt is eigenlijk de Goliath, een Duitse personenwagen met een 700 c.c. twee- Driemaal vier voor koffie. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten heeft bon 444 alge meen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan met in gang van Vrijdag 21 April worden ge bruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist t.e.m. 6 Mei. Het rantsoen moet wederom dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgen de bonaanwijzing op 1 Juni zal ge schieden. Berijder van bromfiets gedood. Woensdagmorgen werd een 58-jari- ge bromfiets-berijder, die geen voor rang verleende, in den Haag aangere den door een bestelauto. De man over leed in het ziekenhuis. Londense havenarbeiders in staking gegaan. Meer dan 2000 Londense bootwer kers en andere havenarbeiders zijn Woensdagmiddag in staking gegaan. Hierdoor zijn tegelijkertijd 7700 an dere arbeiders zonder werk gekomen. Negentig schepen kunnen niet worden gelost of geladen. Bijna tweehonderd lorries worden bij de haven opgehou den. De staking is uitgeroepen als protest tegen het royeren van drie havenarbeiders uit de vakbond van transportarbeiders. De bootwerkers hebben bovendien een geschil met hun werkgevers over voorgestelde nieuwe arbeidsvoorwaar den. Geen Amerikaanse voorlichting meer toegestaan in Praag. De Tsjechoslowaakse regering heeft om opheffing van de Amerikaanse voorlichtingsdienst (USIS) te Praag en Bratislava verzocht en om vertrek uit het land van Joseph Kolarek, de Amerikaanse persattaché te Praag. „Opvoering" van een groot proces te Dessau. De Oostduitse regering heeft ver scheidene Westduitse journalisten uitgenodigd het grote proces te Des sau Saksen-Anhalt) bij te wonen, dat Maandag begint. De vroegere christen-democrati sche minister van Arbeidszaken van Saksen-Anhalt en zeven anderen zul- |len voor een publiek van 1.200 per- i sonen in het theater terecht staan ..wegens samenwerking niet cosmo- politische kapitalisten." taktmotor zo klein, dat zij onder de motorkap nauwelijks te vinden is. Ook de Goliath echter is vooreerst niet le verbaar. Sensatie ontbreekt dus op de R.A.I. Te zien is er evenwel genoeg. En te begeren! Ook op de afdeling, waar de zogenaamde accessoires te bewonderen zijn. Over accessoires gesproken: geen enkele firma brengt een kapstokje iti de handel, dat in vrijwel alle Europese wagens cn in vele Amerikanen ont breekt. Een idee voor de volgende R.A.I. Van Zeeland optimistisch. Vandaag besprekingen met de drie partijen. Dc Belgische kabinetsformateur Paul van Zeeland deelde de journa listen Woensdagavond mede, dat hij de Prins-Regent verslag had uitge bracht over de stand van zijn onder handelingen. „Ik heb de indruk dat er schot in zit", zo zeide hij. Van Zeeland zeide, dat hij zijn be sprekingen Donderdag de gehele dag zou voortzetten met delegaties dei- drie partijen. Eerst hierna zou hij zijn gevolgtrekkingen kunnen maken en een beslissing kunnen nemen. De besprekingen die van Zee land Donderdag zal voeren zullen waarschijnlijk van grote betekenis zijn. Voor de eerste keer sedert de regeringscrisis zullen de drie partijen aan dezelfde tafel onderhandelen. De besprekingen zullen voorname lijk gaan over de verwezenlijking van het voorstel van Koning Leopold. Vaticaan weet nog niets van overeenkomst met Polen. ONAANVAARDBARE VOORWAARDEN In welingelichte Vaticaanse krin gen verklaarde men Woensdag nog geen enkele bevestiging te hebben ontvangen van c!e ondertekening Vrijdag jongstleden van een overeen komst tussen de kerk en de Poolse staat, zoals Radio Warschau heeft beweerd. De versie van de overeen komst. die de te Rome beschikbare persberichten geven, bevat voorwaar den. welke de Katholieke kerk niet zou kunnen aanvaarden. Het wordt daarom uitgesloten geacht, dat de drie door Radio Warschau genoemde bisschoppen de verklaring zouden hebben getekend in de vorm, waarin zij gepubliceerd is. Onderscheiding voor bemanning van vermiste „Priv3teer". De Amerikaanse Senaat heeft met algemene stemmen een resolutie goedgekeurd, strekkende tot het toe kennen van onderscheidingen aan de uit tien koppen bestaande bemanning van het Amerikaanse marine-pa trouillevliegtuig, waarvan wordt ge zegd dat het door Russische jacht vliegtuigen boven de Oostzee omlaag is geschoten. Amerikaans senator beschuldigt West-Europese mogendheden. De Amerikaanse Republikeinse se nator James Kern heeft EngelanJ, Frankrijk België en Luxemburg ervan beschuldigd, dat zij oorlogsmateriaal naar Rusland zenden. Dr. Sander mag geen praktijk meer uitoefenen. De medische raad van toezicht in de Amerikaanse staat New Hamshire heeft dr. Sanders' licentie voor het uitoefenen van een medische praktijk ingetrokken. Dr. Sander is onlangs na een pro ces van drie weken vrijgesproken van de beschuldiging, dat hij een kanker patiënte uit medelijden had gedood. Het hof had vastgesteld, dat de pa tiënte reeds gestorven was, toen dr. Sander haar met een injectiespuitje lucht in de aderen bracht. DE VOORSPELT: VRIJ ZONNIG Weersverwachting, geldig tot Donder dagavond. Na het verdwijnen van de hier en daar nog aanwezige nevel of mist licht tot half bewolkt en bijna óveral droog weer. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1