In Deurnede wedstrijd van Kraak Belgen klasse beter dan Oranje ZEELAND ZAG ZIJN BESTE VOETBALLERS SPELEN VIJF 0RANJESCH0TEN IN EEN WEDSTRIJD Bruut optreden van voetbalvlegels. VOOR EER STAANPLAATS f16 Trieste stemming in Nederlandse kleedkamer. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 APRIL 195(1 VIJFDE NUL VOOR NEDERLAND. Van onze speciale verslaggever) Nauwelijks had de Zweedse scheidsrechter Eklund Zondagmiddag in het Antwerp-Stadlon te Deurne het beginsignaal gefloten of daar begonnen do Belgen een partijtje voetbal te vertonen, bruisend als de edelste champag ne! Als een scheermes sneed hun aanval door de Nederlandse defensie heen en het regende reeds in die eerste minuten steenharde schoten op het Ne derlandse doel. Gelukkig maar, dat daar een Kraak stond, die de wedstrjjd fan zyn leven speelde. Niemand van de vijf en vijftigduizend toeschou wers rond het groene laken heeft ooit in een internationale wedstrijd een doelverdediger zo meesterlijk zijn doel op meer dan wonderbaarlijke wijze schoon zien honden, als Kraak dat Zondagmiddag deed. Bruisend als champagne, snijdend j als een scheermes. Inderdaad, zo was het Belgische spel. En inderdaad, het regende schoten op het Nederlandse j doel. Stel daar tegenover, dat de Bel gische doelman Meert voor de rust slechts twee schoten op zijn doel kreeg na de rust drie en die scho ten waren op een enkele uitzondering na niet lastig en het is duidelijk, dat er slechts een elftal speelde, een Belgisch elftal, zoals er in geen jaren een in het veld heeft gestaan. Dit laatste is de enige verontschul diging voor de Oranjeploeg, die tegen deze rode duivels niet opgewassen was, die gedurende vijfzesde van de speeltijd compleet overspeeld werd. In letterlijk alle opzichten waren de Belgen de meerderen van de Neder landers. SENSATIE Kraak was intussen de oorzaak, dat de Belgische toeschouwers, die verre weg in de meerderheid waren, omdat er voor Nederland slechts vijftien honderd kaarten beschikbaar waren, naar mate de eerste helft verbitter der begonnen te roepen om een doel punt. Hun gejoel klonk als gehuil en telkens als Kraak een bal, die reeds in het doel scheen te suizen toch weer bemachtigde, brak de teleurstel ling los uit die duizenden Belgische kelen. Het spel was nog geen minuut oud of van der Sluis trapte reeds een bal uit de doelmond, die Kraak kansloos had moeten laten passeren. Onophou delijk golfde daarna de Belgische aan val op het Nederlandse doel af. Kant- halfs scheen Oranje niet te hebben, Potharst faalde, van der Sluis kon in zyn eentje de Belgen niet baas. Slechts Terlouw, wiens spel helaas door al te grote forsheid ontsierd werd, wat hem telkens en telkens een Belgisch fluitconcert bezorgde, stond als een rots in de branding en Kraak, Kraak en nog eens Kraak. Springend, vallend, stompend, trappend, duikend keerde hij de ballen en het was voor de Belgische toeschouwers inderdaad om razend te worden. MERMANS SCHITTERT Mermans, die evenals Kraak de wedstrijd van zijn leven speelde, ko gelde in alle standen op het doel, Chaves loste schoten, die de vinger toppen van Kraak deden tintelen, de Hert, de debutant in de Belgische voorhoede, speelde een partijtje om van te smullen. Maar geen Belgisch doelpunt Omgekeerd kwam pas na 35 minu ten het eerste Nederlandse schot op het doel van Meert. Steenbergen los te een goede schuiver in de rechterbe nedenhoek, Meert dook en faalde niet. Er zat geen opbouw in de Neder landse voorhoede, de bal werd simpel weg naar voren getrapt en dan hol den de Oranjehemden er achter aan. De Belgen wisten met dat trap- en renspelletje wel raad. Hun achterhoe de sloot als een bus, hun middenlinie was een prachtige eenheid. Soms stond een Belg tussen drie Nederlan ders, maar hij hield de bal! Tegen het einde van de eerste helft zetten de Belgen een hevig offensief in. Luid schalde de kreet Belgique! Belgique! Belgique! op de tribunes. Maar Kraak stopte hoge en lage bal len met verbluffend gemak, in groot se stijl. Rust kwam met blanke stand. Zes. romers hadden de Belgen in de eerste helft genomen, Nederland kreeg er geen enkele. Als de Belgen met 4-0 voor hadden gestaan, zou niemand daarop iets hebben kunnen aanmerken. GOAL! De tweede helft begon even sensa tioneel als de eerste, maar op voor de Nederlanders minder prettige wij ze. Mermans stormde in de tweede minuut op het Nederlandse doel af. Terlouw zat liem op zijn huid en vloerde hem minder fair. Scheids rechter Eklund gaf een vrije schop, Chaves plaatste het leer naar Mer mans en die bedacht zich geen secon de, maar loste van buiten het straf schopgebied een laag, droog schot. Helaas, Kraak maakte de enige fout van deze wedstrijd. Hij liet zich ver rassen. De bal lag in het net voor hy in actie kwam(1-0) Nederland trachtte nu, verbeten vechtend, in het offensief te komen. Het spel gaat wat meer tegen elkaar op, maar de Belgen bleven meester op alle wapens, technisch, zowel als tactisch. Kraak is de doelman ook nu, die het verreweg moeilijkste werk krijgt. Er komt langzaam maar ze ker een tweede Belgische doelpunt in de lucht te zitten en als het spel 22 minuten oud is, komt het. Stoffelen is weer eens nergens, de Belgische aanvallers zigzaggen door de Oranje defensie, Coppens, die in tegenstelling met voor de rust na de rust uitste kend speelde, geeft voor, Mermans laat de bal lopen, de Hert snelt toe en voor de tweede maal ligt de bal achter Kraak. (2-0). En dan is het wederom Kraak, Kraak en nog eens Kraak, alsof er geen Oranjeploeg in het veld stond. KANS Even nog een Nederlandse kans. Na goed samenspel van Roosenburg en Rijvers lost Roosenburg een kogel, die Meert wel stopt, maar niet klem- vast weet te krijgen. Er volgt een ongelooflijk geharrewar voor het Bel gische doel, maar uiteindelijk is het een Belg, die het leer bemachtigt en het gevaar bezweert. De Belgen zijn tevreden. De over winning is zeker. Voor het eerst wordt Oranje in België verslagen na de oorlog. Én verdiend. Een klasse verschil zat er tussen de rode duivels en de Oranjemannen. Aan Kraak dankt men het, dat dit klasseverschil slechts met twee doel punten werd uitgedrukt. HANDBAL Hellas-dames (kampioen. Met een 5—2 overwinning op Olym pus is het eerste dameselftal van Hel las kampioen geworden van district 2e klasse Zuid. Het zal thans promotiewedstrijden moeten spelen tegen Brabantia (Eind hoven) en EBHV (Breda). Overige uitslagen: Dames: Hellas IIMarathon II 21; Heren: EMM II—Hellas III 2—7. Zo stonden de elftallen in fiet veld. België: Doel: Meert (Anderlecht). Achter: Vaillant (Anderlecht) en Anoul (F.C. Luik). Midden: van der Auwera (R.C. Mc. chelcn). Carré (F.C. Luik) en Mees (Antwerp F.C.). Voor: Coppens (Beerschot), Chaves (Gantoise), Mermans (Anderlecht), de Hert (Berchem Sport) en Mordant (Olympic Charleroi). Nederland: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en van der Sluys (BW). Midden: van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax). Voor: Schrumpf (SW), Steenber gen (Feyenoord), Roosenburg (Sneek), Rijvers (NAC), Clavan (ADO). BILJARTEN Onweerstaanbare van de Pol kampioen van Nederland. Door èn van de Ruyter èn van Metz te winnen heeft van de Pol zon der een enkel verliespunt het kam pioenschap van Nederland, kader 47/1 behaald: Van de Pol 8 16 2400 143 187 16.78 Metz 8 9 1964 197 55 9.96 Sweering 8 6 1730 207 78 8.35 Kruythof 8 5 1940 239 65 8.11 de Ruyter 8 4 1522 158 92 9.63 0m zijn pakje Mascotte- vloei zit z'n matje: de kleinste sigaretten-fabriek die er bestaat. Je kunt er zowel dun als dik rollen Hoe je '1 doet. mei Mascotte gaat-i Keuzecommissie voor lastige taak geplaatst. In drie plaatsen rolden Zaterdagmiddag de voetballen. En het was dit maal niet voor competitievoetbal, en ook niet voor schoolvoetbal, maar voor selectiewedstrijden. De KNVB in Zeeland had voor deze dag tien ge selecteerde elftallen jeugd, en sen iorenelftallen die in Middelburg, Goes en Zierikzee him kunnen toonden. Onze verslaggevers zyn in deze drie plaatsen geweest en hebben in Middelburg Walcheren B (jeugd) met j 3-1 van West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren (senioren) met 2-1 van j West-Zecuwsch-Vlaanderen zien winnen. En in Goes zagen zjj Oost- j Zeemvsch-VIaanderen senioren en jeugd met 4-5 en 0-1 winnen resp. van De Bevelanden-Schouwen en Duiveiand en van Walcheren B. In Zierikzee was het Schouwen-Duiveland (jeugd), dat met 3-1 van de Bevelandse jeugd won. VAN SPEL EN SPELERS. Bitter is de nasmaak van deze nieuwe Oranjenederlaag. Niet 'omdat de Belgen wonnen. Zij speelden nu eenmaal beter. Maar wel omdat het Neder landse spel zo schamel afstak by het Belgische. Bij de Belgen stond om te beginnen een team in het vekl. Bij Oranje was de 'eenheid verre te zoeken. By de Belgen kwamen elf technici tussen de krytljjnen, die in alle standen trapten, meesterlijk kopten, zich keurig vrij speelden, hun spel vaart wisten te geven, hun aanvallen weldoordacht opzetten en vaak meesterlijk de bal dirigeerden. De Nederlandse techniek en tactiek waren stukken minder. Wy plaatsen slecht, zetten geen enkele aanval goed overwogen op, speelden een kick and rushpartytje, kopten slecht, trapten slecht, hadden het Bel gische spel zelfs defensief onvoldoende dóór. Over Kraak behoeven wy niets meer te zeggen. Van der Sluys was voldoende. Terlouw was uitstekend, Van der Hoeven en Stoffelen faal den, evenals hun clubgenoot, de Aja- xied 'Potharst. Kraak ving de fouten van Potharst op. Maar door het falen van Stoffe len en van der Hoeven kreeg onze toch al in tempo, techniek en tactiek te kort schietende voox'hoede veel te weinig steun. Bijna geen bal werd behoorlijk aangegeven. De Oranje voorhoede zweefde ergens tussen de middenlijn en het Belgische straf schopgebied, onze halfspelers kwa men tijdenlang nauwelijks over de IN MIDDELBURG. De hevige wind heeft heel wat af. breuk gedaan aan het voetbal op de Nadorst te Middelburg. Van candi- daten voor vertegenwoordigende elf- tallen mag men echter toch ze ker wel verwachten, dat men daar rekening mee houdt, maar ook thans weer evenals zovele voor gaande malen bleek bij een groot deel der spelers gebrek aan tech nisch en tactisch inzicht. Het was zelfs zo, dat bij de senioren het aantrekkelijkste voetbal juist door de verliezers werd geboden. In beide wedstrijden deed zich trou wens het opmerkelijke feit voor, dat de met wind tegen spelende Walche- renploeg veel beter speelde dan met de wind als bondgenoot. Bij de jeugd zagen we enkele aar dige spelers aan het werk. Opvallend klemvast was b.v. de Zeeuwsch- Vlaamse doelman Provoost. Ook linkshalf Hercules bij "Walcheren speelde een aantrekkelijke partijtje voetbal evenals invaller Wisse aan de andere kant. Rechtsbuiten Jacobs (Breskens) en Keulemans (R.C.S.) aan de andere kant wedijverden in snelheid. Met de rust was de stand 1—1. Bij de senioren ging het initiatief voor de rust in hoofdzaak uit van de Zeeuwsch-Vlamingen, maaar 't eerste doelpunt kwam toch aan de andere kant. De Zeeuwsch Vlamingen hadden het beste van het spel maar de achter hoede met de uitstekend spelende Bo de en Jongepier bleek een te grote struikelblok. Tegen de wind in ging het bij Wal cheren veel beter en het gelijk ma kende doelpunt van van Poucke helft. Verder dan tot het strapschop- gebied bracht de voorhoede het dan ook bijna nooit, behalve in de perio de van Nederlandse aanvallen na de rust, toen er vier corners werden ge forceerd. De cijfers demonstreren duidelijk dc machteloosheid van onze voorhoe de. Voor de rust wisten alleen Rijvers en Steenbergen ieder een schot op het doel te missen. Schrumpf en Cla van schoten elk eenmaal, Roosenburg tweemaal naast of over en ook Stof felen schoot eenmaal over. In totaal dus zeven schoten waarvan twee op doel. Na de rust schoot Roosenburg driemaal op doel en tweemaal naast of over. Steenbergen schoot eenmaal naast, Rijvers tweemaal, andere scho ten werden door de Belgen gekeerd voor zy Meert bereikten Vijfmaal op doel, elfmaal naast of over, verder niets DE BELGEN. Bij de Belgen was Mermans de ster. Hij was formidabel, een reus, een rasvoetballer. Chaves en de Hert wa ren'uitstekend. Rik Coppens na rust zeer goCed. Mordant viel wat tegen. De Belgische middenlinie en achter hoede speelden een kranige wedstrijd en hadden de Nederlanders volkomen in bedwang. Over de technische en tactische capaciteiten der Belgen schreven wij reeds. Dat zij het beste team vormden, dat onze Zuiderburen sedert 1945 in het veld brachten werd eveneens hiervoor al gezegd. Jammer voor Oranje. Maar tegen deze Belgen kan het'niet op. Ha/fiUNTER K.N.V.B.-official liep hersen schudding op. Na afloop van de promotiewedstrijd om een plaatsje in de eerste klasse van de Zaterdagmiddagcompetitie van dc K.N.V.B. afdeling tussen Nieuwland en Kapelle heeft zich een wel zeer onverkwikkelijk incident voorgedaan, waarvan de secretaris der K.N.V.B. afd. Zeeland het slachtoffer werd. De ze trachtte te beletten dat onbevoegden de kleedlokalen betraden en bij die poging werd hem op wel zeer laffe wijze van achteren een slag op het hoofd toegebracht. Een arts consta teerde een lichte hersenschudding. Ook werden grove beledigingen ge lanceerd aan het adres van bedoelde official. De inmiddels op het terrein verschenen politie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt en .hel is te hopen dat en de politie en de 'slrafcommissie van de K.N.V.B. afde ling Zeeland alle lankmoedigheid zal laten varen en ten strengste tegen de overtreder(s) zal optreden. Destijds in Serooskerke liet men van de zijde van Kapelle reeds veel te fors spel zien en ook nu weer schijnt men hét met de sportiviteit niet al te nauw te hebben genomen, aangezien naar men ons mededeelde een speler van Kapelle de slag zou hebben toegediend. De wedstrijd eindigde in een 2—2 gelijkspel zodat Serooskerke een kost baar munt incelo&eo. EERSTE NEDERLAAG SEDERT 1945. Zestien gulden voor een staanplaats, vier en zestig gulden voor een zit plaats! Ziedaar de zwarte prijzen, die op de Keyserleï en in de zijstraten daarvan, alsmede rondom het Stadion gevraagd werden voor plaatsbewij zenTweehonderd en achthonderd francsDe meeste Nederlanders, die op de bonnefooi naar Antwerpen waren gekomen, in de hoop een kaartje machtig te worden, gaven er de voorkeur aan, naar de radio te luisteren in het een of ander cafétje Dat op die manier de ware Holland- België-sfeer volkomen zoek was, spreekt vanzelf. Die. ontstaat alleen, als er een ouderwetse invasie van Ne derlanders is. IJl klonk ons Wilhel mus. Voor het eerst in de voetbal- historie werd het door de Brabancon- ne royaal overstemd De Belgen deden de dingen als steeds met een zekere Zuidelijke bra nie. Een kabelballon zweefde schuin boven het stadion, vier vijf vliegtui gen sleurden reclamespandoeken dour de lucht, de venters van verpakt ijs speelden voor omgekeerde beren. In de dierentuih zitten de beren beneden en vangen het brood op, dat de bezoe kers hen toewerpen. Hier stonden de beren beneden en keilden pakjes ijs naar de dorstige bezoekers, die iekker stoofden in het voorjaarszonnetje. è't politiemuziekcorps braniede door 't stadion, dat het een lust was om naar te kijken en de toeschouwers joelden en huilden, dat bet een lust was om te luisteren. Het Residentieorkest haalt niet bij dit effect. Toen de Belgische aanvallen op het hevigst waren, toen vijf en vijftig duizend mensen als gebiologeerd naai de bal tuurden, toen de spanning tastbaar werd binnen de steile wan den van de stadionkuip, trippelde op het groene speelveld een donkergrijze duif heen en weer. alsof er geen twee en twintig zwoegende voetbal lers. geen duizenden en duizenden kijkers, geen juich- en droefheidskre- ten bestonden. Idioten, dacht de duif. En pikte iets onzichtbaars uit het gras. ...Rotwedstrijd, zeiden de meeste Ne derlanders van de vijftienhonderd na afloop. Neen, het was een prachtwedstrijd. Voor wie zijn chauvinisme wist te be teugelen en objectief wist te oordelen ten minste. Wie de wedstrijd zag, zag voetbal van de bovenste plank. De Belgische bovenste plank wel te ver staan. Waar bennen de dagen van Bakhuys, van Lagendaal, van Wilkes! De eerste nederlaag sedert 1945 op Belgische bodem. Tienmaal speelden we nu na de vrede tegen de Belgen. Driemaal won Oranje, vijfmaal werd het een gelijkspel. Tweemaal zege vierde België. En tegen België, Dene^ marken, Engeland B, Brentford er nogmaals België scoorde Nederland geen enkele goal. Officials wanhopig. Het was stilletjes in de Nederlandse kleedkamer na afloop van België— Nederland. Over de verdiende over winning der Belgen was iedereen het eens. Daarover bestond geen twijfel. Maar het eigen spel, dat was toch wel erg teleurstellend, zo zonder perspec tief. Veel werd er niet gezegd. De of ficials stonden stilletjes er bij, de spe lers gingen zich zonder enige luid ruchtigheid wassen, grappen en grol len klonken er niet, het was een beet je down stemming daar in de cata comben van Deurne. Verlegh mompel de iets van „geen materiaal", Herberts liet zich ontvallen: wat doe je er aan? er is nu eenmaal niet beter. Het ging niet, dat was de algemene, opvatting, ook bij de spelers. Alleen Kraak voerde het woord. Iedereen moest hij op verzoek nog eens haarfijn vertellen, hoe dat eerste doelpunt was ontstaan. Die bal van Mermans, zo meende hij, maakte een duik vlak voor doel en toen was het gebeurd. En het schot kwam beslist van binnen het strafschopgebied. Aanvoerder Stoffe len gaf ronduit toe, dat de Belgen vol komen verdiend hadden gewonnen. En ook Rijvers was het daarmee eens. De Belgen speelden bijzonder goed, zei de kleine NAC-man. Hij en Roo senburg, konden die „hatelijke" nul .op het scoringbord maar niet verkroppen „Wij hebben er voor gevochten omdat ding er af te krijgen", zei de Sneek- man. En dat was het enig goede, dat wij uit die wat sombere kleedkamer-stem ming mee naar bu»ten namen, de goe de wil. Ja. die had niet ontbroken, maar veel meer was er dan ook niet geweest. Andere België Nederland- wedstrijden. Niet alleen op de grasmat van Deur- kwam België tegen Nederland in het strijdperk. Vlak voor België—Ne derland speelden de jeugdelftallen van de Benelux-partners. Ook hier won België en wel met 31. In Brussel won het Amsterdamse elftal met 2—3 van het Brusselse. En Rotterdam zorg de er voor, dat de balans van de Grote Drie wedstrijden (de twee steden wed strijden en de landenwedstrijd) ir evenwicht bleef, door een 2—2 gelijk spel tegen Antwerpen. De Belgiscne luchtstrijdkrachten bleven met 1—0 de meerdere van hun Atlantic-pact colle ga's en Utrecht en Brugge zagen in Brugge geen kans om ook maar één doelpunt te maken. SCHAKEN Terneuzen won voorlopig eerste promotiewedstrijd. In Terneuzen speelde het eerste tiental van de Terneuzense schaak club, dat kampioen is van de eerste klasse Zeeuwse Schaakbond, in de promotiecompetitie voor de hoofd klasse KNSB tegen De Pion uit Eind hoven. De voorlopige uitslag is 54. Een afgebroken partij zal naar de arbitragewedstrijd der KNSB wor den gezonden. Terneuzen maakt ech ter ook een grote kans deze partij te winnen. De gedetailleerde uitslag is als volgt: H. J. VerberneM. J. Quak- kelaar 01. L. M. RomeynG. E. v. v. Halsema 01. A. de GrootJ. P. v. d. Staal 1—0. J. Sibille—P. v. d. Sande 1—0. J. de Jong—S. W. Henry V2H. IiilberlinkA. Stadhou ders 01. J HoogeveenA. v. d. Staal 14y2. L. FredericksG. Dys- selynek 10. mr. A. M. J. Winter manM. Voorhands 01. A. U. v. Heusdenmr. G. Tichelman, onderbr. (11) bleef het enige der Westelijken. En daar Adriaansen nog eenmaal het net deed trillen, kwam ook hier de overwinning aan de Walcherenaren. Bij West-Zeeuwsch-Vlaanderen was de voorhoede het sterkste deel. Zij wis hed wat gevaar te stichten. Walche ren had enkele zwakke plaatsen, maar had desondanks als ploeg meer waar de. IN GOES. De selectiewedstryd tussen Noord en Zuid-Beveland tegen Schouwen en Duiveiand en Oost-Zeeuwsch. Vlaanderen benevens de wedstrijd tussen de jeugdploegen van Walche ren B en Oost-Zeeuwsch.Vlaanderen hehben in velerlei opzicht niet aan de verwachtingen beantwoord en het kleine aantal toeschouwers is zeker niet voldaan huiswaarts gekeerd. Bij Schouwen ontbraken de spelers van Zierikzee: Hage, Haverhoek en Krello op het appel. In doel werd eerstgenoemde vervangen door Mar- teijn van Yerseke, dat een verzwak king was. J. Beuns voldeed als links half en G. Hopmans van Robur, die nu rechtshalf speelde kan op een uit stekende wedstrijd terugzien evenals het Goese backstel de PanWijs. De voorhoede van dit elftal was het zor genkind. P. Wijs technisch en tac tisch begaafd die linksbinnen speelde, bleek zijn plaats waard. De anderen bleven onder de maat, zonder bepaald zwak te zijn. Kramer van Kortgene is wel een speler met kwaliteiten, maar voelde het spel van een v. d. Sluis, Wijs of Mos nog niet voldoende aan. Bij Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen was S. Jansen van Terneuzen als linkshalf er uitstekend in. De voor hoede was hier het beste deel der ploeg. Tempo en technische vaardig heid, met doelpunten van scherp schutters als Jonkman en Openeer, deed de balans ten gunste van deze ploeg overslaan. De rust kwam hier met de stand 1—2. De jeugdwedstrijd leverde een ver diende overwinning op voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Het enige doelpunt werd na 10 minuten ge scoord door de goed spelende midvoor Neef, Seghers was in deze ploeg de beste man met rechtsback Hermans. Bij Walcheren kwam van Eenen- naam boven de middelmaat en viel Wameïing geheel uit de toon. Walche ren was in de eerste helft met wind in de rug iets sterker, maar aan de afwerking der aanvallen ontbrak te veel om effect te sorteren. In de twee de helft was Zeeuwsch-Vlaanderen hoofdzakelijk aan bod. IN ZIERIKZEE •Ook in Zierikzee deed een straffe wind veel afbreuk aan 't spel. Zuid- Beveland bracht toch tegen deze wind een aardig veldspel, dat in hoog tempo werd gespeeld, maar dat toch te weinig stootkracht had om doelpunten te forceren. Schou- wen-Duiveland startte stroef, maar kwam er langzamerhand meer in en drong later, geholpen door de wind, Zuid.Beveiand enigszins op eigen ter rein terug. De kansen, die Schouwen-Duiveland zich schiep werden echter niet in doelpunten omgezet. Zo kwam de rust dan ook met 00, daar men aan de andere kant ook het doel niet kon vinden. Na de rust nam Beveland op for tuinlijke wijze de leiding toen kee per W. Krijger (Renesse) in eigen doel sloeg. De gastheren lieten het cr eehter met opzitten. Tweemaal brak de snel le rechtsbuiten Hart (Renesse) door en tweemaal werd zijn afgemeten voorzet door Stoel van Zonnemaire ingeschoten. Een derde keer deed Stoel het niet, maar was het linksbui ten van Splunter, die de uitstekende voorzet van Hart benutte. Bij Zuid-Beveland, dat volledig ver scheen, was de voorhoede goed in vorm. Er werd vlot gecombineerd, maar deze combinaties werden te ver doorgedreven, zodat succes uitbleef. Uitblinkers waren hier J. Luick, (Robur) en Oostdijk en van Ruiten beiden van Goes. Aan de andere kant waren Stoel (Zonnemaire), Slager (Burgh) en na de rust ook C. Hart (Renesse) en stoppersspil L. Bakker (Burgh) de besten. Bij Schouwen-Duiveland ont brak M. Bakker (Burg); hij was ver vangen door A. v. d. Hoek (Zierikzee) De Zeeuwen door R.C.S. voor K.N.V.B.-beker uitgeschakeld. ..De Zeeuwen" werd te Souburg, door een met één invaller spelend RCS, uitgeschakeld voor de KNVB- beker. Het verscheen met 4 invallers. Direct na de aftrap ging RCS met goede voornemens op het Zeeuwen- doel af, maar door slecht afwerken ging deze kans verloren. Ook de vele kansen, die nog geschapen werden bleven echter zonder resultaat. Maai de Zeeuwen bracht er voor het doel eveneens niet veel van terecht. Vóór de rust had RCS een kleine veldmeer- derheid, hoewel „de Zeeuwen' tech nisch beter voetbalde. Na de rust was RCS duidelijk in de meerderheid en na 15 minuten had het succes door J. v. d. Drees. De Zeeuwen speelde na de rust maar een matige wedstrijd, RCS pro beerde hiervan te profiteren, maar opgelegde kansen werden niet benut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4