NIEUWS UIT ZEELAND ff, L MZmSSS PROTESTANTS ZIEKENHUIS TERNEÜZEN KRIJGT 142 BEDDEN RESIDENTIEORKEST GAF EEN UITSTEKEND CONCERT Twee auto's op elkaar gebotst bij Zoutelande J. Schouten sprak te Middelburg WALCHEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 APRIL 1950 Streekziekenhuis voor Oost- en West- Zeeuwsch- Vlaanderen. Binnenkort aanbesteding. Zoals bekend is er toestemming ver leend voor de bouw van een Protes- tahs Ziekenhuis te Terneuzen. De Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch-Vlaanderen" verwacht thans, dat de aanbesteding binnen enkele maanden zal kunnen geschie den. Het is de bedoeling dat dit zie kenhuis het karakter krijgt van een Protestants streekziekenhuis voor ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Wanneer in de toekomst de Braakman zal zijn ingepolderd, is er een korte verbin ding tussen de beide delen van Zeeuwsch-Vlaanderen tot stand ge komen, zodat ook het Westen gemak kelijk van het ziekenhuis zal kunnen profiteren. Deze nieuwe inrichting, die 142 bedden zal bevatten, zal ver rijzen aan de Oostzijde van Terneu, vlak bij „Scheldeoord", het rusthuis der Ned. Herv. Kerk, op ongeveer 700 meter van de Schelde. DE INRICHTING. De toegangen voor lopende patiën ten en ambulance-patiënten zullen worden gescheiden, terwijl de toe gang tot de polikliniek geheel apart komt. Er wordt naar gestreefd de wachthal voor het publiek aantrek- kelijk te maken door een aansluitend terras en tuingedeelte. Er komt een buffetje bij de hal, waar men verver singen zal kunnen krijgen. De Rönt- genafdeling zal de verbinding vor men tussen kliniek en polikliniek. In de afdeling derde klasse (bega ne grond en eerste verdieping) zullen de grootste kamers plaats bieden aan zes bedden. De afdelingskeuken en de spoelkeuken liggen centraal in de afdeling. Dagverblijven voor lopende patiënten komen er niet, omdat deze in de regel met bedden worden bezet, waartoe ze ongeschikt zyn en hoven- dien bedraagt de gemiddelde ver- pleegduur in het algemeen slechts ca. 20 dagen. Een uitzondering vormt 'n smal dagverblijf met balcon bij de t.b.c.-afdeling. De infectie-afdeling krijgt 'n aparte ingang, de verhouding tb.c.-afdeling- infectieafdeling kan door het openen en sluiten van zaaldeuren met vier bedden worden gewijzigd. De opera- Waarschuwing voor postduivenllefhebbers. De postduivenhouders hebben met gemengde gevoelens het radiobericht van de Plantenziektenkundige Dienst beluisterd, waarin zij worden ge waarschuwd vooral goed op te letten, dat hun dieren geen schade kunnen toebrengen aan de te velde staande gewassen, o.a. erwten en bonen. De postduivenliefhebbei's zijn ervan overtuigd, dat de schade waarover door de landbouwers klachten wor den geuit, in hoofdzaak wordt toege bracht door de hout- of koolduiven. Deze komen momenteel in zulke grote aanen voor, dat ze schade lijk voor' de cultuur zijn geworden.- Het is dan ook beslist nodig, dat op plaatsen waar de houtduivenstand te dicht en daardoor schadelijk is ge worden, deze gedund wordt. Het is echter onmogelijk om de houtduiven ten gerieve van de land bouw te bestrijden, zonder dat er slachtoffers onder de postduiven val len. Daarom is overleg gepleegd met de afdeling „Zondagsvliegers". Op deze bijeenkomst is besloten om van af heden de eerstvolgende tien dagen de dieren zoveel mogelijk op te hou den. tenzij door burgemeester en wet houders in verschillende gemeenten anders is bepaald. De Plantenziek tenkundige Dienst zal op diverse per celen maatregelen nemen om de houtduiven te bestrijden en daardoor de schade aan de gewassen te beper ken. De „Zondagsvliegers" zijn door hun besturen reeds op de hoogte ge bracht van de uit te voeren maat regelen. Advertentie Voor 10.000 aan juwelen gestolen. Een bewoner van de Ceïebesstraat in Den Haag, de heer B., heeft by de politie aangifte gedaan, dat Woens dagavond uit een kast in zijn woning juwelen ter waarde van ongeveer 10.000 zijn gestolen, alsmede 300 aan baar geld. Van deze diefstal wordt door de politie een inwonende kok-huis- knecht, J. van H., verdacht. Van H. is. aldus de politie, reeds enkele ma len wegens diefstal vex-oordeeld. Door bemiddeling van de reclassexing had hij bij de heer B. een betrekking ge kregen als kok-huisknecht. Hrj is thans voortvluchtig. Nieuwe grote verkeersbrug bij Doesburg. De eerste nieuwe grote verkeers brug sedert 1945 zal gebouwd wor den bij Doesburg. Het wordt een brug van ongeveer 140 m. lang met twee pijlers, die op een afstand van 24 m. ^fcx de landhoofden staan. Dit jaar wordt de onderbouw van de brug aanbesteed, het volgend jaar de bouw van de brug zelf. Verwacht wordt, dat de brug in 1952 voor het verkeer kan worden opengesteld. tie-afdeling zal een streng aseptische kamer, een min of meer aseptische kamer en een septische kamer bevat ten. De slaapkamers van het inwo nend personeel worden over drie ver diepingen verdeeld en als eenmans- kamers ingericht. Op de tweede verdieping komen tweede klassekamers met twee bed den en enkele eerste klasse kamers met één bed, op de derde verdieping een kraamafdeling met twee vex-los- kamers, babyzaaltje en kamers voor 1 a 2 personen, op de vierde verdie ping drie zaaltjes voor zuigelingen, kleuters en oudere kinderen alsmede 5 quarantaineboxen. Alle afdelingen krijgen de nodige isolatiekamers. De keukens zijn geprojecteerd bij de voet van de lift voor etenswagens! Deze lift komt uit in de afdelings keukens op de verdiepingen. Voorts komt er een Centraal Magazijn, een garage voor de ziekenauto, een re paratiewerkplaats en een fietsenberg plaats. Met kracht zal nu de financiering ter hand worden genomen. IN FUNE TINTEN nET LITS-JUMEAUX, 2 PERS. OF IPERS00N6 LEPIKANT. TELEFOON 200 <K N02> Langdurige ovatie voor Willem van Otterloo. Willem van Otterloo heft de hand op en het wordt stil In de Concert en Gehoorzaal te Middelburg. Hier en daar wordt nog een stoel verscho ven en wordt nog wat gehoest, maar plotseling zyn alle storende gelui den weg. En in die korte stilte voelt men de gespannen verwachting, waarmede het Zeeuwse publiek het spel van het Residentie-orkest ver beidt. Dan opeens is de zaal vol van de klankemveelde, die van Otterloo uit het orkest weet op te -roepen. De glanzende toon van de strykinstru- menten en het pastorale geluid van de hobo's, de diepe sonoriteit van de celli en de stoere klank van het koper, de muziek van fagotten en klari netten, dat alles wordt daar op dat grote podium geschapen door ruim tachtig mensen, die allen op meesterlijke wijze hun instrument bespelen. En temidden van deze klankenmassa staat de magiër van Otterloo. En by ordent. Hij groepeert de geluiden met een simpele beweging van zyn hand en het gehele klankapparaat gehoorzaamt zoals hij het wil. Dat waren de indrukken, die men Vrijdagavond opdeed tijdens het con cert, dat het Residentieorkest in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg gaf. Het was iets bijzonders, wat daar op dat podium gebeurde. Niet alleen, omdat er een groot beroeps orkest speelde. Natuurlijk, dat was een merkwaardige gebeurtenis, die sinds vele jaren in Middelburg" niet was' voorgekomen, maar 'het Bijzörii dere van dit concert was iets anders. Dat was gelegen in de wijze, waarop het orkest speelde. Van Otterloo is een dirigent, die er een zeer opvallende interpretatie op na houdt. In het bijzonder was dit te merken bij de vierde Symphonie van Tsjaikowsky. Dit werk biedt de dirigent tal van mogelijkheden tot wat men zou kunnen noemen „muzi kale dikdoenerij". Reeds bij de eerste maten der symphonie wist men ech ter, dat Van Otterloo zich daarmede niet bezig houdt. Hij laat zijn hoor ders niet zwijmelen in zwoele klank massa's, doch realiseert alléén de par tituur en hij doet dit uiterst nauw keurig. Aan elk nootje en aan elk onderdeel is aandacht besteed. Eigen lijk is de directie van Van Otterloo een analyse. Hij laat horen hoe de Symphonie in elkaar zit, zonder dat men daarbij het programma" van mevrouw von Meck nodig heeft. Bij deze analyse verliest hij echter de grote lijnen niet uit het oog, maar laat hij de hoorder steeds weer de vele kleuren en combinaties bewonde ren, die Tsjaikowsky hier in klan ken heeft neergeschreven. Ook bij het pianoconcert van Beet hoven, gespeeld door George van Re- nesse, werd men getroffen door de strakke lijnen. Van Otterloo had in dit opzicht aan George van Renesse een uitstekende partner. Deze pianist vertolkte de muziek van Beethoven op een fijne en voorname wijze en ging zich evenmin te buiten aan klankorgiën, hoewel dan zijn succes misschien nog wel groter geweest zou zijn. Daarom waren Van Otterloo en Van Renesse hier op hun best, omdat zij met zelfbeheersing hun taak ver vulden. Het mag geen wonder heten, dat di rigent en orkest na afloop van het concert een langdurig applaus in ont vangst mochten nemen, dat aangroeide tot een ware ovatie. Het was een ver diende hulde, want Van Otterloo en de zijnen hadden talloze Zeeuwen enkele uren van verfijnd muzikaal genot ge bracht. Dit concert had naar onze me ning slechts een klein nadeel. De Con cert- en Gehoorzaal kan n.L geen zelfde klankvolume vei-werken als het gebouw voor Kruisten en Wetenschap pen in Den Haag en met dit accousti- sche verschil was door Van Otterloo in het geheel geen rekening gehou den. Daarmede kon hij wellicht geen rekening houden, omdat de repetitie- tijd in de concertzaal slechts zeer ge ring was. Dat kan wellicht een vol gende maal. want daarover zal een ieder het eens zijn dje volgen de maal zal ongetwijfeld komen. De kennismaking is uitstekend bevallen, niet alleen de Zeeuwen, maar ook het Residentie-orkest Wij spraken hierover met dr. A. Loudon, de voor zitter van het orkest en met mr. Evert Cornelis, de artistiek directeur. Het bleek ons, dat zij dit bezoek aan Middelburg als een „evenement" be schouwden. Het klink wellicht vreemd om dit woord te horen uit 'de mond van de bestuurders van een ensemble, dat overal in binnen- en buitenland éclatante successen behaalde, maar toch, zo verzekei'de mén ons, be schouwde men dit optreden in Mid delburg- als een meer dan gewone ge beurtenis. Het is daarom verheugend, dat dit concert doorgang kon vinden, dank zij de medewerking van zovelen. Met na me de subsidie van de provincie en gemeente waren bier onmisbaar, even als het werk van de Z.V.U., die haar administratief apparaat ten dienste van dit concert stelde. Het is te ho pen, dat deze medewerking ook de volgende keer niet achterwege blijft. de K. Twee lichtgewonden. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur zijn op de weg tussen Biggekerke en Zoutelande een auto van de Mijnruimingsdlenst der Kon. Marine uit Westkapclle en een vrachtauto, welke gebruikt wordt voor vervoer van steen cn puin, met kracht te gen elkaar gebotst. Beide wagens werden aan de rechterzijde zwaar beschadigd. De beide chauffeurs liepen geen verwondingen op, doch twee andere inzittenden werden gewond. Aanvan kelijk liet zich dit vrij ernstig aan zien, doch spoedig bleek, dat de ver wondingen, bij de ene man aan het hoofd, bij de andere aan de hand, niet van ernstige aard waren. Beiden wer den naar het ziekenhuis te Middel burg overgebracht. De een kon na verbonden te zijn huiswaarts keren, de ander zal vandaag kunnen ver trekken. Ex-politfeman uit Goes krijgt twee jaar. UITSPRAKEN ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. De Arrondissementsrechtbank te Middelburg veroordeelde Vrijdag de ex-politieman L. v. d. P. uit Goes, die 'sxxachts tal van inbraken pleegde, tot 2 jaar met aftrek. De eis luidde 3 jaar. met aftrek. In verband met kistendiefstallen werd J. de W. uit Goes conform de eis veroordeeld tot 9 maanden met aftrek. W .van O. uit Goes kreeg 9 xrfeanden met aftrek, waarvan 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Hij wordt onder toezicht gesteld. De eis was I jaar en 6 maanden voor waardelijk. Het vonnis tegen A. v. H. uit Goes luidde 25 en 2 weken voor- w. (eis 30 en 2 weken voorw.), tegen mej. A. F. W. uit Rotterdam 1 maand gevangenisstraf (eis 2 weken). In hoger beroep werd wegens jagen op gebied, waax-voor hij geen vergun ning had, de rechter D. J. M. C. de R. uit Antwerpen veroordeeld tot 10 en inbeslagneming van het geweer, dat gewaardeerd werd op 25. De hotel houder J. G. uit Renesse werd ontsla gen van rechtsvervolging. Stoffelijk overschot van 74-jarige in Eendracht gevonden. Vrijdagmiddag is uit de Eendracht bij Tholen het lijk van een vrouw op gevist. Het bleek de 74-jarige C. de K. te zijn, afkomstig uit Halster-en (N.B.). Zij werd sinds 12 April vermist. KERKCONCERTEN. Behalve de serie kerkconcerten in de Ned. Herv. Kerk te Nisse is de orga nist, de heer G. Bruyn ook voorne mens deze zomer een aantal concerten^ te geven in Kruiningen, Wolfaartsdijk, Rilland, Bergen op ■Zoom, Terneuzen on Waarde. Druk bezochte vergadering van A.R. Kiesvereniging. De belangstelling voor de propa- gandavergadering van de Anti-Rev. Kiesvereniging, die Vrijdagavond in Middelburg werd gehouden, was zo groot, dat men van het Schuttershof verhuisde naar de Noorderkerk. Daar hield de heer J. Schouten een met grote aandacht beluisterde redevoe ring. De bijeenkomst werd geopend door dr. K. Huizenga, die liet zingen cn voorging in gebed. Hij hield een korte inleiding, waaiïn hij de A.R. ken schetste als: het leven bij het Woord. De heer Schouten begon zijn rede met een vergelijking tussen de poli tieke toestand van thans en die van vroeger. Destijds wex*d deze bepaald door de binnenlandse ontwikkeling, nu door die in het buitenland. Neder land kan zich niet meer buiten de in ternationale verhoudingen houden, zomin op politiek en militair als op economisch terrein. Langs de weg van internationale samenwerking moet getracht worden de voorwaar den te scheppen voor een duurzame vrede en welvaart voor de volkeren. Spreker belichtte hierna de contro verse tussen het Westen en het Oos ten, waardoor de wereld in tweeën is gespleten. Hy sprak afkeurend over het Russische totalitaire stelsel, dat het leven tot slavernij maakt. Als het Westen niet eendrachtig en met in spanning van alle krachten zjjn weer stand vergroot, kunnen ook wij door de communisten onder de voet wor den gelopen, zo meende hy. Nederland is verzwakt uit de oor log gekomen, er is een enorm hoge staatsschuld, het herstel kost veel, evenals het militaire apparaat en de belastingen doen de xnensen kreunen. Bovendien zijn de bezwaren van de inschakeling van oxxs land in het Westers bloc ontelbaar. Toch moeten ook wij voor het Westen kiezen: wy moeten opkomen voor geestelijke vrijheid en menselijke waardigheid. De heer Schouten ging vex-volgens in op de angstwekkend toegenomen verwereldlijking, de dwaling van de belijdende Christenen, die menen, dat Chr. partijen en organisaties uit den boze zijn, de zin van de arbeid en de wax-e democratie. Ook behandelde hij het schriftuurlijk gezags- en vrij heidsbegrip, de taak van de A.R. en de waarde van de Anti-Rev. beginse len, die hij allerminst verouderd noemde. Tenslotte wekte hij zijn ge hoor op bii de Statenverkiezingen op deze partij te stemmen en tevens „politieke evangelisatie" te bedrijven. 0 De Zondag jj. in de Ned. Herv. Kerk te Middelburg gehouden Paascollecte bracht fer totaal 1697.52 ,op. Sehouwense D.U.W.- abeiders naar Walcheren. Sedert enige tijd is het werk aan alle DUW-objecten op Schouwen- Duiveland stil gelegd. De DUW-arbei- dei's worden op Walcheren tewerk ge steld. Deze tewerkstelling is voor mensen boven 55 jaar niet verplicht. Nu de landbouwwerkzaamheden om de grond zaaiklaar te maken gereed zijn, ook het zaaien weer zo goed als klaar is en het uitdunnen van bie ten of het wieden van onkruid nog niet is begonnen heeft dit ten gevol ge, dat momenteel een groot aantal arbeiders ouder dan 55 jaar. in de overbruggingssteunregeling zijn opge nomen. Voor Bruinisse, waar ook het staken van de mosselexport nog van invloed is, was dit aantal deze week niet minder dan 40. M. M. SCHIPPERS f Op 81-jarige leeftijd is te Kamper land overleden de heer M. M. Schip pers. Naast grote activiteit op het gebied van de handel, heeft de heer Schippers zich ook op politiek en ker kelijk terrein bewogen. Zo was hy jarenlang lid van de Provinciale Sta ten van Zeeland en wethouder en raadslid van Wissekerke voor de C. tï.U. Hij diende de Ned. Herv. Kerk als ouderling en bekleedde vele be stuursfuncties. Hy genoot in de ge hele provincie een grote bekendheid. De teraardebestelling is bepaald: op Maandag a.s. Rode Kruis zal eretekenen uitreiken. De regering heeft thans de instel ling van een hexinneringskruis 1940 1945 van 't Nederlandse Rode Kruis goedgekeurd. Officieel is toestemming gegeven dit ereteken op de uniform te dragen. In Zeeland zal het aan 382 personen worden uitgereikt door de kringbestuursleden. De uitreiking zal zoveel mogelijk ge schieden op 29 April óf 1 Mei a.s. Ieder herinneringskruis zal verge zeld gaan van een oorkonde, als bewijs van ei-kentelijkheid voor het werk in Rode Kx'uis-dienst dan wel in de geest van het Rode Kruis verricht ten tij de van de bezetting, of de bevrijdings- tijd. i Middelburg FEEST OP 1 EN 5 MEI De Koninklijke Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" te Middelburg heeft de feestpx-ogramma's samenge steld voor Koninginnedag (1 Mei) en I de Bevrijdingsdag (5 Mei), i Op Koninginnedag worden tussen j 1.30 en 5 uur twee jeugdvoorstellin- I gen in het Schuttershof gegeven door de bekende goochelaar en buikspre ker Adri van Oorschot, die onder meer ook de kinderen met een pop penkast bezig zal houden. Om 8 uur geeft het Middelburgs Muziekkorps een concert op de Markt en om 9.30 uur begint een fakkeloptocht. Op de Bevrijdingsdag vertrekt om 8.30 uur van de Markt een grote lam pionoptocht met muziek. Van 9.30 tot 11 uur valt op de Markt een concex't te beluisteren. MARIONETTENVOORSTELLING. Voor de Personeelsvereniging der P.Z.E.M. trad. ixi de Schouwburg het gezelschap van Cia van Boort uit Voorschoten op met een marionetten, voorstelling. Het programma stond op een zeer hoog peil: vóór de pauze werd een knappe vertolking gegeven van de Waardenburgse Faust" .nadien speel den de marionetten buitengewoon grappig en kunstzinnig „Hoe Joi-g een vrouw vond". De belangstelling voor deze interessante avond viel een tikje tegen. Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: een Lips- sleutel met sleutelring; een rode plastic tas met inhoud, grijze gleufhoed met op staande rand, beige ceintuur, acteas met voetbaluitrusting, ongevoerde dameshand schoen (glacé), kindermuts Z.g.n. Lan- bergkap, rode kindersokjes, zwarte alpi nomuts en lichtbruine want, bruine rech ter glacé herenhandschoen, rechter kin- dérschoentje, padvindersportcmonnaic m. enig geld, grijze rechterwant, zeemlede ren linker dameshandschoen, gasmasker. Lipssleutel, en dat inlichtingen zijn te bekomen op 't politiebureau over: linker glacé herenhandschoen, boerinnen hals doekje. huissleutel, blauwe wollen wan ten, witte step, gladde gouden ring, een strandschop, enkele postzegels, zilverbon, blauw kindersokje, rechter bruine kin derhandschoen, speelgoedwinkeltje, gou den vulpotlood, zilveren broche, huis sleutel, blauw wollen kindermutsje, wit lederen kinderschoentje en grijs wollen kinderwantje, rozenkrans, paar zwarte damesschoenen, vulpen, een paar bruine glacé herenhandschoenen, bruine mantel ceintuur, bruin lederen öamesportemon- naie met enig geld. een paar bruine glacé herenhandschocnen, beige ceintuur met gesp. hangertje van halsketting, paar bl. kinderwanten, rode portemonnaie met enig geld, witte wollen want. autoped op luchtbanden, rijwielpompje, geel lederen want en dasspeld, kinderportemonnaie m. enig geld, sluitstuk reservewiel, sleutel tje. DIPLOMA-UITREIKING NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL. Te Vlissingen werden Vrijdag-1 avond in de Nijverheidsschool de di- ploma's uitgereikt aan degenen, die de vijfjarige cursus, de vei-volgcur- sus voor volwassenen en de cursus voor electrisch lassen met goed ge volg hadden doorlopen. In een kort openingswoord heete de directeur van de Nijverheidsavondschool, de heer G. Wagenvoorde, in het bijzon der welkom de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, wethouder J. C. Corver en de heren J. Selden- thuis en S. Hillebrand, voorz. van de Smedenbond, die hun deskundige medewerking hadden gegeven bij de examens van de lascursus. Twee van de deelnemers aan de vijf-jaxïge cursus slaagden met lof. Zy kregen hierbij een waardebon, voor welk bedrag zij iets aan kun nen schaffen, dat in de lijn van hun beroep ligt. Na afloop voerde ook de heer Corver het woord. Hij wees hierbij op het belang van het „geschoold- zijn", omdat de vraag naar vaklie den op het moment veel groter is, dan het aantal dat beschikbaar is. Met een toepasselijk woord reikte de heer Corver de diploma's uit. EIND-EXAMEN CURSUS 1949—1950. J. Joosse, A. H. de Koster, C. W. v. Loon, J. v. d. Velde, J. J. van Leeu wen, J. de Hamei'. J. A. Kroonen, A. Nieuwenhuijze, B. E. Wamelink, P. Ch. Weiss, I. de Klerk G. Ch. Meeuse, M. Post, P. H. A. Proost en C. G. Ch. Schout, allen te \Hissin- gen. A. Goedegebuhe te Koude kerke. Herexamen 1 leerling. Met lof. Aan de volgende deelnemers van de twee-jarige cursus Volwassenen, reikte de directeur de diploma's uit: Afd. Houtbewerkers: G. P. M. Geeraert te Gx-oede, L. v. d. Wege te Breskens. Afd. Schilders: L. C. Davidse en A. L. Volmer, beiden te Vlissingen. Afd. Eleetriciens; W. v. d. Hoek en H. J. de Klerk te Vlissingen. Afd. Plaatwerken en Scheepsbouw: J. Davidse, A. Fliers, D. Hendrik- se, K. de Noorjer, M. Vogel, L. A. Zwigtman, allen te Vlissingen. By de cui'süs electrisch lassen slaagden: J. Wisse, B. P. Wisse, B. Dank- aerts allen te Vlissingen: W. Van Sluys, H. Jacobsen, J. E. Adi-iaanse en A. Matthrjsen, te Middelburg: P. Marys te Souburg; C. Groosman te Hoofdplaat; C. v. Damme te 's-Gra- venpolder; P. C. v. Oosten te Yer- seke; P. v. Eyzeren te Aagtekerke. AFSCHEID DE HEER P. SINKE. Niet minder dan 38 jaar is de heer P. Sinke concierge en amanuensis aan de Gemeentelijke Nijverheidsavond school te Vlissingen geweest, toen voor hem de tijd was gekomen om af scheid te nemen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Directeur, leraren en de Commissie van Toezicht op het Nijverheidsonder- AANBESTEDINGEN TE MIDDELBURG. Door de directeur van gemeentewerken te Middelburg werd namens B. en W. in het openbaar aanbesteed het verrichten van grond-, straat- en rioleringswerken in de Poelendaeleweg en Koukekerkse weg. Er werd. ingeschreven door: P. J. Buck, Middelburg. 23.950.—; Gebr. Gel dof. Serooskerke, 24.985.—; J. de Oude, Biervliet, 25.275.J. de Ruyter, Vlis singen, 26.200.—: N.V. Aann. Bedrijf Zeeland, Middelburg, f 26.792.J. Moer land. St. Annaland, f 26,870.Fa. Lin- aenbergh, Vlissingen, f 27.950.L. J. Dekker. Vlissingen. f 28.000.—; M. Wan del, West-Souburg, f 28.100,Sanders, Snepvanger en Vlieger. West-Souburg, f 28.600.C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 28.700.—; W. v. Vossen, St Annaland, f 29.600.L. v. d. Klippe, Vlissingen, f 30240.P. de Regt, Terneuzen, voor f 31.450.—; J. H. v. d. Ven, Vlissingen, f 32,500,— Dit werk behelst het wegnemen van de gevaarlijke bocht bij de samenkomst van de Koudekerkse- en Poeledaeleweg. Door architect M. J. J. van Beveren te Middelburg, werd namens diens princi paal openbaar aanbesteed het bouwen van een woning in de Zusterstraat te Middelburg, voor rekening van Mevr. de wed. Geertsevan Rooyen. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: K. J. van Loo, Middelburg, voor f 12.156.—: A. P. Leijnse. Middelburg. 12.390.I. Daniëlse en Zn., Middelburg, 12.465—; J. Olyslager. Middelburg, f 12.500.J. Geschiere. Middelburg, f 12.785.Poelman en Zn-, Ritthem, f 13.050.—; W. J. Kryger en Zn.. Middel burg, 13.140.—; L. de Rijk, Middelburg. 13,470.J. Wisse. Middelburg, voor f 13.600.—: Van Schaik en Gilde, Middel burg, 13.658.—; Blankenburgh, Nieuw- dorp, f 13.830.A. J. Stoppels en Zn-, Middelburg, f 14.000.Fa. Groeneberg en Vinke. Middelburg, f 14.077.—; C. Jo- ziasse, Middelburg, f 14.180.—; F. Hol- lebrandse. Middelburg, f 14.200,—; Aann. Bedr. Proper, Oegstgeest, f 14.900.—. Torenrestauratie te Baarland. Het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Middelburg zal een defini tief ontwerp gereed maken voor de restauratie van de toren te Baarland. Een voorstel van dit bureau om reeds thans oude steen aan te voeren uit de te liquideren opslagplaats aan de Griffioen te Middelburg, waarvoor 100 a 150 transportkosten nodig zullen zijn, werd door de raad afge wezen. wijs waren Vrijdagavond in een van de lokalen %ran de school bijeengeko men om van hem afscheid te nemen. De directeur van de school, de heer G. Wagenvoorde, roemde de energie, waarmee de heer Siixke gedurende 38 jaar zijn taak heeft vervuld. Vooral in de voorbije bezettingsjaren is de heer Sinke een grote steun voor de school geweest aldus spr. De heer Wagenvoor de bracht de dank over namens de leraren en hemzelf voor wat de ver trekkende voor de school en het onder wijs is geweest. Spr. betrok ook mevr. Sinke in zijn dankbetuiging, omdat juist deze haar echtgenoot de steun heeft gegeven, die hem zijn taak naar behoren deed vervullen. Namens de commissieleden en het lerarenkorps bood de heer Wagenvoor de de heer Sinke een barometer met thermometer aan en mevr. Sinke een zilveren vaas (met inscriptie) met bloemen, en een oorkonde met de handtekeningen van Ieraren, commis sieleden en directeur. De heer A. C. v. d. Velde dankte de heer Sinke namens de Commissie van Toezicht. Tot slot sprak de heer Sinke woorden van dank. ZESTIG JAAR GETROUWD Zaterdag 15 April is het echtpaar A. Duvelcotvan Eenenaam te Vlis singen zestig jaar getrouwd. Koudekerke GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Koudekerke is tegen Maandagmidag half vijf in openbare vergadex-ing bijeengeroepen. In de vergadei'ing zal het nieuwe raadslid, de heer K. v. Spai-rentak ge ïnstalleerd worden. Ook zal een voor stel van B. en W. ter sprake komen om garantie te verlenen in verband met het aansluiten van een drietal percelen op het electrische net. Ver der stellen B. en W. voor gelden be schikbaar te stellen voor het inrich ten van een rijwielbewaarplaats bij de Hei*v. school en een verordening vast te stellen in verband met de scha de, die de duiven aanrichten. Voorts een voorstel om de bouwverordening te wyzigen met betrekking tot de aan zomerwoningen te stellen eisen. -Vrouwenpolder HUISVUILOPHAALDIENST VERHOOGD Dezer dagen kwam de gemeenteraad van Vrouwenpolder bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester W. N. v. Liere. Besloten werd in de plaats van de vertrokken leden de heren Frangois en Langebeke, toe te laten de heren De Vos en J. Janse. Het tarief voor het ophalen van het huisvuil werd met ingang van 1 Juli 1950 verhoogd tot 5 per aangeslotene per jaar. De politieverordening, met betrekking tot het ophalen van huisvuil, werd daartoe aangevuld. Bovendien werd voor de vuilnisstoi-tplaats op de boer- dei-ij van Koster, ter» behoeve van 't plaatsen van een welput, een bedrag van 120 beschikbaar gesteld. Hoewel de gebr. Frangois weigeren een per ceel vroonterrein, gelegen in het uit breidingsplan, aan de gemeente te verkopen, werd voorhands in princi pe besloten dit terrein aan te kopen, om dit na verloop van tijd via een onteigenings-procedure in eigendom te verkrijgen. Bij de rondvraag bedankte de heer J. Geers Jr. als lid van de raad, om dat hij geen lid meer is van de kies- vex-eniging die hij in de raad verte genwoordigde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2