PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Soekarno kondigt gewapend optreden tegen Abdoel Azis aan BILT SIGARENINDUSTRIE WORDT BEDREIGD DOOR DE FISCUS VAN ZEELAND ONVERWACHTS NAAR KONING LEOPOLD AUTOVERVOER OVER ZEEUWSE STROMEN NEEMT STEEDS TOE Na drie ultimata nog niet naar Djakarta gekomen Belangrijke besprekingen te Londen verwacht Vader redde zichzelf en zijn drie kinderen Washington zal schade van Texas-ramp moeien betalen DE VOORSPELT: 193e Jaargang - No. 88 Dagblad, uitgave van de Elrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer AdJ W de Pagter. Hoofdred G. Balüntyn. Pi very.: W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNfcMKNTSPKIJS i2 ct per week; f 3.90 p kw.; fr p p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 14 April 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per inm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven o£ adrca Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. ^r^jnissingenJValstr 58—60. tel 2355. 4 ljjnen (b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr 63. tel. 2475 (b,g.g- 2228); Ocstburg: Pr. Mauritsstr. 12. te). 102; Terneuzen: Brouwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. te). 26 Spoedig landingsoperaties te verwachten President Soekarno heeft thans zyh reeds eerder aangekondigde radiore de gehouden en daarin medegedeeld, dat tegen de rebellerende troepen te Makassar met kracht van wapenen zal worden opgetreden. „De regering heeft thans voldoende tijd gegeven aan de jonge officier, wiens naam ik niet wil noemen, aldus Soekarno, om rekenschap van zijn daden te komen afleggen. Deze tijd is thans verstreken en als president der R.I.S. en als opperbevelhebber van de weermacht der R.I.S. verklaar ik hem nu een opstandeling tegen het gezag van de regering der R.I.S. Ik ben er van overtuigd, dat de regering van Oost-Indonesië hem zal behandelen ais iemand, die onwettig het gezag uitoefent. Aan de gewapende strijdkrachten draag ik op deze affaire te regelen. Volbreng deze taak zo goed ais ge kunt. Merdeka". grootste deel van de 4000 man van hél K.N.I.L., die thans in Zuid Celebe- aanwezig zijn. zich bij hem zal voegen De troepen, die tot Azis' beschikking staan, zouden voorzien zijn van mor tieren, zware automatische wapenen brengun-carriers en voldoende trans portmiddelen. Abdoel Azis had Donderdagochtend niet voldaan aan het bevel om naar Djakarta te komen. Om half elf was het extra vliegtuig gearriveerd maar zonder Abdoel Azis. Het had alleen overste Mokoginta, de minister van voorlichting der negara Oost-Indone sië dr. W. J. Ratoelangi en de verte genwoordiger van Oost-Indonesië te Djakarta, Andi Patepoi, aan boord. Abdoel Azis heeft aan minister Ratoe langi twee brieven meegegeven, *esp. voor president Soekarno en voor de Sultan van Djocja. De heer Andi Patepoi deelde mede. dat Abdoel Azis bij zijn onderhande lingen met overste Mokoginta heeft beloofd naar Djakarta te zullen ko men, doch dat zulks op het ogenblik ongewenst wordt geacht, daar de aan wezigheid van de leider te Makassar noodzakelijk is. Patepoi deelde voorts mede. dat Azis te weinig tijd heeft ge had om uitvoering te geven aan de vier punten bevattende opdracht van de Sultan van Djocja. Volgens de heer Patepoi heeft Azis op het ogenblik 1000 man onder zijn bevelen. Abdoel Aziz De gebeurtenissen in Makassar moeten de Nederlanders wel met be zorgdheid vervullen. Zij vormen een nieuw bewijs, dat nu dc radicalen van Djocja, al te gemakkelijk met steun van Engeland, Amerika en Australië aan het bewind gekomen, hun eigen boontjes moeten doppen, zij de vereiste ervaring missen. In- plaats van rust en orde te scheppen, nemen zij. besluiten, die de onrust verhogen. Dit wekt verzet in Indo nesië zelf. Van democratie is geen sprake. Van federalisme al evenmin. Edoch; Indonesië laat zich niet zon der meer onder Javaanse dictatuur plaatsen. Dat Djocja desondanks tracht om deze dictatuur in te stel len, leidt tot ernstige conflicten, die de mogelijkheid van een scheuring inhouden, zelfs van een gewapend conflict. Deze gang van zaken hebben velen voorzien. Zij hebben er voor gewaar schuwd. Tot in den treure is er op gewezen, dat een geleidelijke over gang van koloniale status naar sou- vereiniteit verre de voorkeur ver diende boven het revolutionnaire tempo, dat de Indonesische extremis ten wensten. Nederland kon of wilde niet vasthouden aan deze geleidelijk heid... Thans worden de gevolgen zichtbaar. Wat thans op Makassar plaats grypt na Westerling en Hamid II schijnt symptomatisch. En doet den ken aan een operette. Maar tevens houdt dit alles gevaar in. Niet slechts voor Nederland. Zelfs niet alleen voor Indonesië.Voor de ge hele mensheid. Onze Regering Er wordt de laatste weken weer druk gesproken over de samenstel ling van onze regering. Men zoekt naai- verbreding van de basis. Als men inderdaad, ter gelegenheid van het aftreden van minister Wijers gaat reorganiseren, zouden wij aan willen dringen op concentratie. Ook al om dat deze besparing zal betekenen. Met of zonder bredere basis. Ons kabinet is zo langzamerhand' een omvangrijk apparaat geworden. Wij verheugen ons in het bezit van 14 departementen en 15 ministers. Van die 15 ministers hebben er 12 één portefeuille, één heeft er twee en twee hebben er geen. Bovendien heb ben we 7 staatssecretarissen... Drie ministers houden zich met Oost en West bezig plus één staats secretaris: De heer van Maarseveen, de heren Götzen en van Schaik en de staatssecretaris voor buitenlandse zaken. Is dat niet te veel van het goede Vroeger, zo merkt de Haagse Cou rant in dit verband op, toen we in de Oost nog enige bevoegdheden hadden, kon dat alles door één Minister van Koloniën of van Ovei'zeese Gebieds delen worden behandeld. Thans, nu wij daar niets meer te zeggen heb ben, zijn daarvoordrie ministers en een staatssecretaris nodig. Het is, zegt het blad, als met ons leger. Een leger hebben wij nauwe lijks meer. Maai- tweemaal zoveel ge neraals als in 1940. Daarom is concentratie dringend gewenst. Donderdagmiddag vertrok Ratoelan gi, met een speciale boodschap van president Soekarno voor president Soekawati, naar Makassar terug. Een woordvoerder van het ministe rie van defensie der RJ.S. deelde aan Aneta mede, dat deze boodschap in houdt dat. indien Donderdagavond Ab doel Azis niet op weg is naar Djakar ta,' president Soekarno zijn uitgestelde radiorede zal uitspreken. In totaal heeft de regering der R.I.S. nu aan Azis drie ultimata gezonden en viermaal een vliegtuig naar Makassar gestuurd om hem te halen. REGERINGSVERKLARING. Voordat president Soekarno zijn ra. diorede uitsprak, werd een regerings verklaring voorgelezen, waarin het verloop van de gebeurtenissen te Ma kassar wordt uiteengezet. De regering betreurt het ten zeerste dat van al haar bereidheid om Azis in staat te stellen om naar Djakarta te komen met alle transportmiddelen, die te ha- rer beschikking staan, geen gebruik is gemaakt. De regering meent dat door haar alle mogelijke stappen, zijn ge daan om de affaire vreedzaam te re gelen en betreurt het ten zeerste, te moeten toegeven, dat al haar pogingen daartoe zijn mislukt. In verband hier- mede is de regering gedwongen een actie te ondernemen tegen deze over treding van de militaire- en de lands- wetten. LANDINGSOPERATIES TE VERWACHTEN? Reuter meldt nog dat in de laatste dagen ongeveer 1500 man troepen dei R.I.S. uit havens aan Java's Noordkust zijn vertrokken met onbekende be stemming, Waarnemers te Djakarta en te Makassar zijn van mening, dat een landing te Makassar zeer kwetsbaar zou zijn. Behalve dat de troepen der R.I.S, niet zijn geoefend in landingen ontbreekt het hun aan de nodige uit rusting en mijnenvelden voor de kust te Makassar beperken sterk het aantal plaatsen, waar een landing kan wor den uitgevoerd. Volgens berichten zou kapitein Azis er op rekenen, dat het Minister Bevin geopereerd. Ernest Bevin, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft een kleine operatie ondergaan, die blijkens eeD communiqué van het ministerie van Buitenlandse Zaken, succesvol verlo pen is. Men verwacht, dat minister Bevin ongeveer twee weken in het zieken huis zal blijven. Verzoek aan de regering om accijnsverlaging. John Strachey, de Britse minister van Oorlog, tegen wie kortgeleden een campagne werd gevoerd, omdat hy communistische sympathieën zou hebben. De campagne is inmiddels weer geluwd Een commissie, gevormd uit de orga nisaties van werkgevers en werkne. mers in de sigarenindustrie, heeft in een nota aan de ministers van finan ciën en economische zaken opnieuw de aandacht gevestigd op de catastro- phale ontwikkeling in deze industrie en met klem aangedrongen op accijns verlaging. De Belgische sigarenfabri kanten hebben een soortgelijke nota tot hun regering gericht Geruchten over een „uitgestelde troonsafstand". Paul van Zeeland is Donderdag onverwachts naar Genève gereisd voor een dringend onderhoud met Koning Leopold. Het verzoek daartoe was uitgegaan van de vorst, 's Middags bracht de kabinetsformateur twee uur door in de Koninklijke villa te Pregny. Hy keek zeer ernstig, toen hjj na dit eerste bezoek naar zijn hotel terugkeerde en liep snel langs de journalisten met de woorden; „Ik kan U niets vertellen." 's Avonds sprak van Zeeland nog ruim v\jf uur met de Koning. Later deelde hij mede, dat hij van de Koning opdracht had gekregen te Genève te blijven voor verdere be sprekingen. Het speciale vliegtuig, dat Van Zeeland naar Zwitserland bracht, had ook de twee voornaamste secre tarissen van de Koning, prof. Jacques Pirenne en Willy Weemaes, aan boord. Het staat nu wel vast, dat Van Zeeland er niet in is geslaagd een nieuwe regering te vormen, noch uit zijn eigen partij, de C.V.P.. noch in coalitie met de liberalen. De ontbieding van de formateur naar Pregny werd Donderdag te Brussel druk besproken. Het wordt niet onwaarschijnlijk geacht, dat de Koning in een persoonlijk onderhoud een nieuw compromis-voorstel van Spaak wilde bespreken. Dit is ook aan de orde geweest tijdens de jong ste conferentie tussen van Zeeland en Spaak. Volgens het voorstel-Spaak, in de vorm zoals dit althans een tiental dagen geleden xekend werd, zou de Koning weliswaar naar België te rugkeren, doch zou hij niet meer deelnemen aan het politieke leven. Prins Boudewijn zou „luitenant-ge neraal van het Belgische Koninkrijk" worden en na verloop van een na der vast te stellen periode de troon bestijgen. Het blad „La derniere Heure" wist Donderdag reeds te berichten, dat Koning Leopold had besloten om ge zien de ernstige toestand in België als gevolg van de regeringscrisis, 't offer van zijn persoon t brengen, teneinde een nationale oplossing van de Koningskwestie mogelijk te ma ken. Dit bericht is vooralsnog voorba rig, doch tekent de verwachtingen in Brussel. JuleS HumbertDroz, secretaris-ge neraal van de Zwitserse Socialistische Partij, heeft aan een correspondent van Reuter verklaard, dat de politieke activiteit van Koning Leopold van Bel gië misbruik van diens rechten als balling" betekent. In eerste kwartaal van dit jaar 114.451 wagens tegen 21.884 in zelfde tijdvak van 1939. Wat het veer Vlissingen-Breskens voor het autoverkeer betekent, blykt eens te meer uit het vervoersoverzleht van de Provinciale Stoombootdien sten over 't eerste kwartaal '50. In de eerste drie maanden van dit jaar wer. den veertig duizend driehonderd acht en dertig wagens overgezet tegen vier en twintig-duizend en zeventien gedurende het zelfde tijdvak van 1949. Alleen in Maart werden 14.998 auto's vervoerd, dat wil zeggen 6.447 méér dan in Maart 1949 is. maar dat de andere lijnen een stij ging laten zien. Op de lijn Kortgene Wolphaartsdijk, welke de laatste maanden een teruggang gaf te zien, is nu weer een kleine toename te con stateren. Hetzelfde beeld vertoont ook de lijn TerneuzenHoedekenskerke. Merkwaardig is 't, dat de dienst Vlis- singenBreskens op de kop af twee honderd-duizend passagiers vervoerde. Ook passagiersvervoer blijft stijgen. Ook op de andere lijnen is het aan tal vervoerde auto's aanzienlijk toe genomen, vooral in vergelijking met vóór de oorlog. Zette het veer Krui- ningenPerkpolder bijvoorbeeld in 't eerste kwartaal van 1939 nog geen vier-en-een-half duizend wagens over, nu waren het er ruim 55 duizend De directie van de Prov. Stoomboot diensten verwacht, dat deze toename nog wel enige tijd zal aanhouden. Beziet men de vervoerscijfers over het eerste kwartaal 1950, dan blijkt dat het aantal passagiers op de lijn VeereKamperland iets teruggelopen EERSTE KWARTAAL 1950 Hieronder laten wij de aantallen ver voerde passagiers en auto's in 't eer ste kwartaal van. '50 volgen. Ter verge lijking drukken wij tevens de cijfers af voor de eerste drie maanden van 1939, 1946. 1948 en 1949. AANTAL VERVOERDE PASSAGIERS 1939 1946 1948 1949 1950 VlissingenBreskens 43.289 86.501 188.096 167.021 200,000 TerneuzenHoedekensk. 17.460 35.123 36.030 38.136 KruiningenPerkpolder 19.038 74.976 182.069 216.314 227.446 ZierikzeeKatseveer 9.896 15.501 24.721 21.636 25.163 KortgeneWolfaartsdijk 31.025 34.280 61.034 58.284 58.340 VeereKamperland 4.206 7.346 22.581 12-151 10.965 Totaal 124.914 218.604 513624 511.436 560.050 AANTAL VERVOERDE AUTO'S Vlissingen-Breskens 8.734 4.138 19.792 24.017 40.338 TerneuzenHoedekensk. 1.356 1.510 2.311 Kruiningen—Perkpolder 4.442 6.710 37.665 51.860 55.692 ZierikzeeKatseveer 1.442 18 2.560 2.777 4.263 KortgeneWolfaartsdijk 5.910 3.154 8.568 10.013 11.847 Totaal 21.884 14.020 68.585 90.177 114.451 De betrekkingen van het Westen met de Sovjet-Unie. De diplomatieke medewerker van Reuter meldt dat een plan wordt ontworpen om de buitenlandse po litiek der Westerse mogendheden zodanig te coördineren, dat zy „in een groot kader" wordt gebracht en waardoor verband zal worden ge legd tussen deze politiek in Europa en in Azië. Dit plan zal worden be sproken op de bijeenkomst der mi nisters van buitenlandse zaken van de Westelijke Grote Drie en der sta tenleden van het Noord Atlantische verdrag, welke de volgende maand te Londen zullen worden gehouden. Het is thans wel duidelijk, dat deze besprekingen van uiterst grote draagwijdte zullen zijn. Er zal onder meer worden gesproken over de betrekkingen met de Sovjet-Unie en over de toekomst in politiek, econo misch en eventueel militair opzicht van West-Duitsland. Eén dag communistisch bewind. In het Amerikaanse plaatsje Mosi- nea, dat een bevolking van 1500 zie len telt, wordt een plan uitgewerkt om voor een dag „een communistisch bewind" in te stellen. Een der initia tiefnemers zei „Het leven in MoSinea waai- een papierfabriek is geves tigd moet voor een dag bestaan uit grauwe sleur van propaganda, distributie, bureaucratie en voor schriften". De bedoeling van het plan is het contrast te laten zien tussen het leven in de Ver. Staten en dat in de totalitaire staten. Wrakstukken gezien van bommenwerper. IX DE BALTISCHE ZEE. Opvarenden van het Duitse schip „Juno", dat Donderdag in een Zweedse haven is gearriveerd, heb ben verklaard, dat zy Zondag wrak stukken van een vliegtuig hebben gezien in de Baltische Zee, 150 km. ten Noorden van Bornholm. Daar het schip geen radio aan boord had, kon hiervan niet eerder mededeling worden gedaan. Verscheidene leden van de beman ning zeiden, dat zij meeuwen uit drijvende blikken cake hadden zien eten. De Amerikaanse luchtvaartautori teiten te Kopenhagen hebben vlieg tuigen naar de aangegeven plaats gezonden om een onderzoek in te stellen. Wie heeft de suiker in de.... benzine gedaan SABOTAGE BIJ NOORSE LEGERMANOEUVRES. Tijdens de manoeuvres, welke Noor se troepen in Noord-Noorwegen heb ben gehouden, is op uitgebreide schaal sabotage gepleegd, waardoor alle mili taire voertuigen tot stilstand werden gebracht. In de benzinetanks was sui ker geworpen. Men had 1500 liter ben zine opzettelijk doen wegvloeien, ter wijl de motor van een vrachtauto was beschadigd. Het is nog niet bekend, wie verant woordelijk is voor de gepleegde sabo tage. Lijk van vermiste Deense consul gevonden. Donderdag is in Zuid-Frankrijk het lijk gevonden van de vermiste Deense consul in Gent, Olaf Poulsen. Het lag aan de steile rotsen tussen Villefran- che en Beaulieu. De consul bracht daar in gezelschap van zijn echtge note zijn vacantie door. EX IN MAART Uit de cijfers over Maart valt op te maken, dat in deze maand het auto vervoer op alle lijnen toenam, het passagiersvervoer op alle lijnen met uitzondering van de diénst Veere Kamperland. Moederliefde van een schaap. De landbouwer Bergboer te Zuna bij Nijverdal, is in bet be zit van een schaap dat een lam heeft. Deze twee dieren lopen dagelijks steeds in een weide bij de boerderij. In deze weide be vindt zich ook een put waaruit de koeien kunnen drinken. Deze put, die zeer laag is. is meest tijds bedekt met een plank. Het toeval wilde echter, dat de plank dezer dagen los lag en toen is 't gebeurd. Het schaap kwam plotseling luid blatende voor het raam van de boerderij staan en de dochter des huizes merkte, dat er iets aan de hand moest zijn. Zij spoedde zich naar buiten en toen liep 't schaap weer weg naar de put. waar het vervol gens blatende bleef staan. De dochter van Bergboer. zich ook naar die put begevende, ontdek te toen, dat het lam in het water lag. Zij heeft de drenkeling toen van de verdrinkingsdood kun nen redden. Het tegenwoordige prijspeil van de sigaren ligt op rond 4% maal dat van 1939, wordt in de nota aangevoerd. Deze abnormale stijging is voorna melijk het gevolg van de zware ac- cijnsdruk en de andere fiscale lasten, die tezamen per duizend sigaren tien maal zo hoog zijn als in 1939. Om de productie enigszins rendabel te maken komt men thans op gemid deld 24 cent voor een sigaar en 12 cent voor senoritas. De consument wil over 't algemeen niet gaan boven 15 cent voor sigaren en 8 cent boven se noritas. Wanneer niet op korte termijn even wicht tussen koopkracht en prijs wordt tot stand gebracht is de sigarenindus trie tot ondergang gedoemd, voorspelt de nota. De sigarenindustrie kan thans al leen worden gered door intrekking van de door de Duitse bezetter reeds In September 1940 ingevoerde accijnsver hoging, die helaas door de Nederland se overheid is gehandhaafd en zelfs nog verzwaard. Dit betekent, dat het accijnspercentage zou moeten worden teruggebracht tot het vooroorlogse ni veau, namelijk tien procent exclusief omzetbelasting. Met betrekking tot de grondstoffen- prijzen wordt nog opgemerkt, dat blijkens de situatie op de wereldtabaks- markt de prijzen nog een stijgende strekking vertonen en niet op een prijsverlaging in de naaste toekomst mag worden gerekend. In 1939 verschafte de sigarenindustrie werk aan 27.000 arbeiders. Door de oorlogsomstandigheden is dit aantal gedaald tot ca. 15.000 arbeiders, waar van thans reeds 6000 arbeiders werk. loos zijn. Dit aantal neemt Viog steeds, toe. Werkloosheid in de sigarenindustrie betekent een permanent werkloos blij ven. aangezien de meeste sigarenma kers door hun leeftijd en door hun psv_ sieke gesteldheid absoluut ongeschikt zijn om voor ander werk te worden herschoold. Gewezen wordt voorts op de beteke nis van de sigarenindustrie voor onze export. Voor de oorlog werden jaar lijks rond 20 millioen sigaren geëxpor teerd, in 1949 bijna 50 millioen stuks. Goudvondst in Antwerpen. De Antwerpse havendouane heeft meer dan 200 kg goud gevonden in vaten met vet, die begin deze week uit het van New York komende Noor se schip Herdis waren gelost. Volgens een havenfunctionaris wa ren de vaten reeds op de kade opge stapeld, toen een douane-inspecteur besloot een der vaten open te maken. Op de bodem vond hij een staaf goud, Daarop werd de gehele lading on derzocht. PASSAGIERSVERVOER MAART 1939 1946 1948 1949 1950 VlissingenBreskens 14.906 40.086 75.707 57.103 73.666 TerneuzenHoedekensk. 6.126 15.252 12.320 14.623 KruiningenPerkpolder 6.278 25.303 70.873 76.974 77.941 ZierikzeeKatseveer 3323 5.691 9.863 7.253 9.368 KortgeneWolfaartsdijk 8.493 12.654 23.570 19.796 20.900 Veere—Kamperland 1.197 3.608 7.880 4.288 4.124 Totaal 40.323 87.342 203.145 177.734 200.622 AUTOVERVOER MAART VlissingenBreskens 3.152 2.310 7.719 8.551 14.998 TerneuzenHoedekensk. 390 594 992 KruiningenPerkpolder 1.592 2.473 12.782 18.547 19.734 ZierikzeeKatseveer 494 18 974 1.026 1.556 KortgeneW olfaar tsdi j k 1 799 1.262 3.073 3.633 4.539 Totaal 7427 6.063 24.548 32.351 41.749 Auto stortte van berm in vaart. Een autobestuurder en zrjn drie kinderen zijn op wonderbaarlijke wijze aan de dood ontsnapt, toen dc luxe auto, waarin zy zich bevonden, in botsing kwam met een vracht auto, van een hoge berm stortte, enige malen over de kop. sloeg en daarna in het water terecht kwam. Het ongeluk gebeurde op de provin ciale weg bij Purmerend bij de krui sing AlkmaarSchermerhorn. De luxe wagen werd bestuurd door de heer Kater uit Alkmaar, de vracht auto was afkomstig uit Molenaars graaf bij Dordrecht. De tegenwoordigheid van geest van de heer Kater heeft waarschijn lijk hem en zyn drie kinderen het leven gered. Toen de wagen in het water van de Ringvaart was gerold, slaagde hij er in zijn kinderen te kal meren. Hy wachtte zo lang, dat de auto vol water was gelopen en het water tot aan hun kin stond. Door de tegendruk van het water in de auto slaagde hij er in een por tier te openen. Met enkele forse sla-" gen bereikten vader en kinderen de walkant. Zij waren alle vier volko men ongedeerd. In totaal 200 millioen dollar geëist De federale rechter te Houston in Texas heeft Donderdag bepaald, dat de Ame rikaanse regering schuld heeft aan de ramp, welke de stad Texas in 194ï trof en waarbij 512 personen om het leven kwamen. Deze ramp was het gevolg van het ontploffen van ammcmiumnitraal aan boord van de „Grandchamp" 3000 personen werden toen gewond. 8.485 partyen hebben in totaal 200 millioen dollar schadevergoeding van de Amerikaanse regering geëist. El ke afzonderlijke eis zal thans voor een federale rechter komen, die zal beoordelen hoeveel iedere eiser zal ontvangen. Te Washington is meegedeeld, dat de regering in hoger beroep zal gaan. „De Grote Beer" in Amsterdam. Het troepentransportschip „De Gro te Beer" is Donderdagavond uit Indo nesië in de haven van Amsterdam aan gekomen. De ontscheping van de 're patriërende militairen begon Vrijdag- ochtend. NOG GEEN VOORJAAR Geldig tot Vrijdagavond. Wisselend bewolkt met plaatselijk nog enkele buien. Zwakke tot matige wind, meest uit Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1