NIEUWS UIT ZEELAND N oxo EERSTE STEEN VAN R.K. KERK TE MIDDELBURG GELEGD. KAPPIE EN HET WRAK VAN DE LUPINE J VEILING KRABBENDIJKE GAAT KOELHUIS BOUWEN WALCHEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 13 APRIL 1950 VELEN WOONDEN PLECHTIGHEID BIJ Oorkonde ingemetseld. hop vi heeft de Hoogeerw. Heer R. M. A. Namens de bisschop van Haarlem leeft de Hoogeerw. Heer R. 1 Nieveen van Dykum, Deken van Middelburg, Woensdagmorgen op plechtige wQse de eerste steen g legd van de nieuwe kerk der paro chie van de H.H. Petrus en Paulus, welke thans aan de Bachtensteene te Middelburg wordt gebouwd. Deze kerk vervangt het R.K. Godshuis aan de Xoordstraat, dat tijdens het Duitse bombardement in 1940 met de grond geiyk werd gemaakt. Ter inleiding van deze plechtig heid droeg de Z.E. Heer J. Voorham, oud-pastoor van de parochie, die de verwoesting heeft meegemaakt, in de noodkerk een H. Mis op, daarbij geassisteerd door pater Merk en ka pelaan Heemskerk. Men begaf zich vervolgens naar het bouwterrein aan de Bachtensteene, waar aan de bouwstellingen vlaggen wapperden en waar zich reeds talrijke belang stellenden en genodigden hadden verzameld. Ondermeer waren aanwe zig de wnd. burgemeester, de heer J. W. Kögeler. ae wethouders L. J. van 't Westenffe, L. J. Geers en A. J. Berenpas, de gemeentesecretaris, de heer J. Ph. Koene, de garnizoens commandant, majoor J. Potteboom, de directeur van Gemeentewerken, de heer A. J. W. Mathijssen en de directeuren van de dienst Herbouw Middelburg, de heren W. H. M. Bleg- enberg en J. Visser. De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de Gedepu teerde, mr. dr. A. J. J. M. Mes wa ren verhinderd en zonden schriftelijk gelukwensen. De plechtigheid werd geopend door pastoor H. H. Snel, voorzitter van het kerkbestuur, die er aan herinner de. dat bijna 10 jaar geleden de voor malige kerk werd verwoest en dat men zich al die tijd met een veel te kleine ruimte heeft moeten behelpen. Thans echter zal een nieuw, waar dig en aesthetisch verantwoord kerk gebouw verrijzen. De pastoor her dacht de overleden burgemeester, jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essen- burg en las vervolgens de tekst voor van een fraai gecalligrafeerde oor konde, vervaardigd door de heer J. Hertogh. Dit document werd in een loden koker in de kerkmuur aange bracht. MET KERSTMIS IN GEBRUIK. „Zelden is zó verlangd naar een nieuwe kerk als de laatste jaren in Middelburg", aldus de H.E. Deken Nieveen van Dijkum, die hierna het woord nam. „Daarom", zo vervolg de hij, „is deze dag een zegen, die met gouden letters in de geschiede nis van het dekenaat zal worden ge grift." Hij besprenkelde de plaats, waar het altaar zal komen en waar een eenvoudig houten kruis... was aangebracht, met wijwater en zegen de ook de steen en de fundamenten van de nieuwe kerk. Aan de plech tigheid werd medewerking verleend door het kerkkoor, dat geleid werd door kapelaan H. C. de Graaf. De deken werd geassisteerd door pastoor J. Voorham en pastoor C. A. Ou- wendyk. Aan de belangstellenden werd gelegenheid geboden zelf een steen te metselen en een gift te schenken, bestemd voor het altaai*- kruis in het priesterkoor. De genodigden begaven zich ver volgens naar hotel ,,'t Raedthuys", waai* de wnd. burgemeester een toe spraak hield. De heer Kögeler be paalde de aandacht van zgn gehoor bij de fatale 17e Mei 1940, toen zo vele prachtige bouwwerken, die de eeuwen hadden getrotseerd, in de as werden gelegd. Het was een zwar te dag voor de R.K. parochie, die niet alleen de kerk, maar ook de pastorie, het zusterhuis en de school verloor. Het Vincentiushuis was 't laatste bolwerk. De verslagenheid was groot in Middelburg en algemeen had men bewondering voor de wijze, waarop de parochianen de moeilijkheden te boven trachtten te komen. Het ge meentebestuur, dat er veel voldoe ning in vond de nood wat te kunnen -■ *-*••**-**" een zich parochianen over de bouw van de nieuwe kerk en hoopt, dat deze inderdaad met Kerstmis in gebruik kan zijn. Na verklaard te hebben, dat de parochie ook in de toekomst steeds een be roep op het gemeentebestuur zal kunnen doen, besloot de heer Köge ler met het uitspreken van de wens, dat het nieuwe kerkgebouw een mo nument zal mogen zijn tot in lengte van dagen. Men bleef hierna nog korte tijd byeen. De Avonturen met de Chi nezen heeft Kappie al weer achter de rug, maar dat bete kent niet dat er nu een tijd van rust voor de bemanning van de „Kraak" aanbreekt. Helemaal niet, want juist toen de mooie sleepboot de haven Lutjewier binnenkwam, stond daar Maar dit vertellen we mor gen pas, in ons nieuwe ver haal: „Kappie en het wrak van de Lupine". Officiële publicaties. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij aan de lijst van Instellingen van Weldadigheid, onder de rubriek gemengde Instellingen, met in gang van heden hebben toegevoegd de Stichting „Rusthuizen Walcheren" ten doel hebbende hulsvesting, voeding en verzorging van Ouden van dagen en an dere naar het oordeel van het Bestuur daarvoor in aanmerking komende perso nen, één en ander tegen vergoeding. MELK en PUUR Kwatta-soldaatjes blijven altijd geldig KWA1TA BREDA Vier cellen totale capaciteit 500 ton. Communistische raadsleden voor de rechter. Woensdag heeft de Arrondissements rechtbank van Amsterdam een begin gemaakt met de behandeling van de zaak tegen het communistisch raads lid van Amsterdam, L. Seegers, die er van beschuldigd werd zich weder rechtelijk in de raadszaal te hebben bevonden en zich niet te hebben verwijderd op vordering van de bur gemeester. Naar men zich zal herinneren vormde de vertoning van de film ..Het IJzeren Gordijn" het onderwerp van bespreking in deze raadszitting. De verdediger, mr. Benno Stokvis, had als getuige opgeroepen de Am sterdamse burgemeester, die echter schriftelijk had laten weten, dat hij wegens drukke ambtsbezigheden was verhinderd. Nadat de president twee agenten van politie, die destijds in burger de raadszaal binnentraden om daar op bevel van de burgemeester de heer Seegers te verwijderen, had gehoord, hield hij op verzoek van mr Stokvis de zaak aan tot Woensdag 31 Mei a.s. ten einde de niet verschenen burge meester te horen. Na de heer Seegers stond terecht het 51-jarige communistische raads lid J. Brandenburg journalist te Amsterdam, die beschuldigd wordt van bedreiging en mishandeling van een agent. Ook deze zaak werd door de presi dent voor het horen van de burge meester aangehouden tot 31 Mei a.s. IEUWS in een O T E D O P -- Op de algemene begraafplaats te Vorden is het stoffelijk overschot bijge zet van de Nederlandse gezant te Ko penhagen, jhr. W. F. van Lennep. Te Ermelo werd de eerste steen ge legd voor het vacantiehuis, conferentie oord .Het Trefpunt" der Christelijke Historische Jongerengroepen. In Bolivia zijn 52 communistische leiders gearresteerd en is de party ver boden. Voor nieuwe koelseizoen gereed. De veilingsvereniging Krabbendijke en omstreken nam tijdens een spoed eisende vergadering het besluit tot de bouw van ccn koelhuis met een capaciteit van 500 ton. Het bestuur werd gemachtigd hier-voor een geld lening aan te gaan. Het nieuwe koel huis zal op het veilingsterrein wor den gebouwd en naar men hoopt in September a.s. gereed zijn, tijdig vóór het nieuwe koelseizoen. Aanvankelijk had het bestuur ten aanzien van de bouw een afwachten de houding aangenomen in verband met de financiële consequenties, te meer daar nog slechts korte tijd ge leden het nieuwe veilingscomplex ge reed kwam. Voor de financiering werd een en quête onder de leden gehouden. De veiling zal een koelhuis bouwen, doch aangezien zij niet in staat is om de gehele verantwoording hiervoor op zich te nemen, heeft zij aan de leden de gelegenheid gegeven om voor on bepaalde tijd, doch minstens 20 jaar, het gebruiksrecht te krijgen over een of meer eenheden a 1000 kg te koelen fruit. De leden, die hiervoor inschrij ven, verplichten zich tot contante be taling van 80 per eenheid, zodat op deze wijze voor 500 eenheden 40.000 bijeengebracht zou worden. Het res tant van de bouwkosten, welke to taal op 210.000 geraamd worden, kan dan worden geleend. De inschrij vers moeten zich ook voor de rente en aflossing van deze lening garant stellen door jaarlijks 30 per eenheid bij te dragen en tevens op zich te nemen om de per eenheid om te re kenen werkelijke kosten van koelen enz., te betalen. Minstens 400 van de 500 eenheden moesten kunnen worden geplaatst, om de plannen doorgang te doen vinden. Het resultaat van de enquête is geweest, dat een 60-tal fruittelers onder de leden ingeschre ven heeft op 430 eenheden. De nog beschikbare eenheden zullen deels als nog worden uitgegeven en deels wor den bestemd voor telers, die nog als lid tot de veiling zullen toetreden. Het koelhuis- zal vier -cellen bevat ten, waarvan één voor peren en drie voor appels, met een grootte van 80, 120, 125 en 175 ton. Voorts vanzelf sprekend een machinekamer en een gang, terwijl het plan zodanig is ont worpen, dat latere uitbreiding moge lijk blijft. Het 85-jarig bestaan van het Goese Lyceum. Volgende week is het feest in Goes. Het Goese Lyceum zal zoals bekend, met een vierdaags festijn het feit her denken, dat 85 jaar geleden de ge meentelijke Hogere Burgerschool werd geopend. De officiële feestdag, Zaterdag 22 April, belooft bijzonder gezellig te worden. Ruim 200 oud-leerlingen uit alle delen van het land hebben hun komst aangekondigd en er is een bijzonder aantrekkelijk programma samengesteld, ook voor de drie voor afgaande dagen. ZUID-BEVELANDS DAMESKOOR VOOR DE A.V.R.O. Woensdagavond beluisterde mej. Bep Ogterop, muzikaal adviseuze van de A.V.R.O. het Zuid-Bevelands dameskoor, onder leiding van de heer Jac. H. Tamminga. Het resul taat was van dien aard, dat het koor dezelfde avond werd aangeno men om binnenkort voor de A.V.R. O.-microfoon op te treden. LIEBIG „CHICKEN" KIPPENSOEP In één woord FANTASTISCH 45 ct pei pakje voor 4 borden EDERLANDSE OXO MIJ. N V. Mosselzaadvisserij op Waddenzee uitgesteld. De openstelling van de termijn voor het vissen van mosselzaad op de Wad denzee, die oorspronkelijk was vastge steld op 25 April2 Juni, is door de Inspecteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e District nader vastgesteld van 9 Mei tot 10 Juni. Dit betekent dus een achteruitstelling van 14 dagen, door sommigen die nog niet klaar waren met hun werk op de Zeeuwse Stromen zelf, wel gewenst. Het betekent echter ook een inkrimping van de termyn, met een week. Ongedimde autolichten veroorzaakten ongeval. Twee Belgische arbeiders werden in de omgeving van Axel verblind door het ongédïmde licht van een auto, komende uit de richting Axel. Zij botsten tegen elkaar op, waar door één van nen vrij ernstig werd ewond. De automobilist was zo on beleefd om door te rijden, doch zijn Hf genpt ---1 - - ibilist. thans een onderzoek in. De gewonde werd per auto naar zijn woonplaats vervoerd. nummer werd genoteerd door een andere automobilist. De politie stelt KERKNIEUWS. GEREF. KERK. Bedankt voor Spijkenisse, Schoon- dljke, Wolfaartsdijk, Gapinge en Ril- land-Bath K. Vegter, candidaat te Voorburg. Granaat ontploftedrie arbeiders gewond. ONVOORZICHTIGHEID OP HET VLIEGVELD TE HAAMSTEDE. Woensdagmorgen vonden enige werklieden op 't vliegveld te Haam stede een granaat. In de veronder stelling, dat het projectiel ongevaar lijk was gingen zij er mee gooien en sloegen zij er op. Plotseling ont plofte de granaat, waardoor de ar beider J. P. uit Haamstede aan han den en gelaat werd gewond en de arbeiders J. P. B., L L. B. en P. v. S. uit Renesse eveneens verwondin gen opliepen. Zij werden naar het ziekenhuis in Noordgouwe overge bracht. Er bestaat geen gevaar voor hun leven. DODELIJKE VAL. De 70-jarige J. R. te Kloosterzan- do viel tijdens werkzaamheden bij de heer A. V. van een ladder. Hij bleef bewusteloos liggen en overleed enige ogenblikken later. 1949 recordjaar export groenten en fruit. Volgens het jaarverslag van het centraal bureau van de tuinbouwvei lingen over 1949 heeft de gunstige ont wikkeling bij de export van groenten en fruit verder voortgang gevonden. In 1949 werd een record-uitvoer be reikt van 675 millioen kg. ter waarde van 235 millioen. Bijzonder opval lend is de enorme stijging van de ex port van fruit. De binnenlandse markt blijft van primaire betekenis voor de tuinbouw In 1949 verbruikte het binnenland 53 van de totale fruitproductie en 46 van de groentenproductie buiten de productie die door de industrie werden verduurzaamd. In vergelijking met voor de oorlog is de jaarlijkse consumptie van verse groenten per hoofd van de bevolking van 46 tot 55 kg. gestegen. Voor vers Nederlands fruit zijn deze cijfers resp. 19 en 35 kg. Grote deelname aan solistenconcours. Zaterdag a.s. zal, zoals reeds eerder gemeld, het traditionele solistencon cours van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg worden gehouden. Het aantal deelne mers is zeer groot, terwijl ook een aan tal fraaie prijzen beschikbaar is ge steld. Zo zijn er medailles van de Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, van de waarn. burgemeester van Middel burg, de heer J. W. Kögeler, van de Provinciale Zeeuwse Courant, van de ere-voorzitter van de Bond, 'de heer A. A. Mol te Rilland, van het ere-lid de heer F. Laroes te Vlissingen en van de Bondsvoorzitter, de heer C. A. Blok te Kapelle, alSrrïfedé giften in geld 'van muziekhandelaren. Het .Anjerfonds heeft voorts toegezegd in het eventueel nadelig slot van de exploitatierekening van de Bond over 1950 (voorzover dit is ontstaan door de organisatie van het concours) maximaal 300 bij te dra gen. Bovendien bestaat de mogelijk heid, dat het gemeentebestuur van Middelburg een subsidie zal verstrek ken. Jury voor de wedstrijd is de heer H. J. A. Bokhove, musicus ie Breda. De beoordeling van de prestaties geschiedt met toepassing van het 10-puntenstel- sel in acht rubrieken, nl. zuiverheid, tempo, nuancering, voordracht, opvat ting en phasering, rhytmiek, klank gehalte, techniek (en samenspel voor ensemble) en keuze van het nummer. Uitvoering Medioburgum. Meisjes in kleurige Biedermeyer- dracht met een menuet of in ritse lende rode rokjes met een Spaanse dans, peuters in dromenland, dat is het wat Medioburgum van de andere Middelburgse gymnastiekverenigin gen onderscheidt. Aan dergelijke nummers, die ieder jaar zy het in gewijzigde vorm terugkeren, wordt de uiterste zorg besteed en zij zijn het aanzien dan ook ten volle waard. Woensdagavond tydens de iaariyicse uitvoering van „Medio" in het Schuttershof was het succes er van weer bijzonder groot. Daar voorzitter Cappon ziek was. opende de leidster van de dames- en meisjesafdeling, mej. J. C. Vermeu len, de avond en liet daarbij niet na- de gasten wethouder L. J. Beren pas. vrienden van de Zebra en de zusterverenigingen, oud-voorzitter J. B. Rosenboom hartelgk te verwel komen. Zelf mocht zg van haar dank bare discipelen een fruitmand in ont vangst nemen. Het optreden van de grotere en kleinere iongens onder leiding van de heer E. Bueninck had meer weg van een openbare les dan van een uitvoe ring, doch dit deed weinig ter zake: de knapen weerden zich uitstekend en vooral de oefeningen met een touw sloegen in bg het publiek. De" ukken voerden een soort sprookje op, dat in alle eenvoud alleraardigst was. Een compliment voor de kleine de- clamatrice De dames sloegen met haar grond- gymnastiek, haar baloefeningen (jammer, dat de piano even ont spoorde) en haar hoepeloefeningen 'n goed figuur, maar op de brug waren sommigen wat onzeker. De jongere meisjes kwamen over 't algemeen by het turnen beter voor de' dag en ver overden na de pauze het publiek mét het charmante menuet, de levendige, zeer „echt" aandoende Spaanse dans en de voortreffelijk uitgevoerde knotsoefeningen, die wel aantoonden, dat een degelijke voorbereiding ook bg „Medio" nummer één is. De heren moesten deze avond ver stek laten gaan en dat was jammer. ZESTIG JAAR GETROUWD. Zaterdag 15 April is het echtpaar A. DuvejcotVan Eenenaam te Middel burg zestig jaar getrouwd. Zondag 16 April viert het echtpaar J. PoldermanGideonse, eveneens te Middelburg, hetzelfde huwelijksjubi leum. Eerste steenlegging Ned. Herv. Kerk te Oostburg. Te Oostburg is onder grote be langstelling de eerste steen gelegd van de nieuwe Ned. Herv. kerk. De ze symbolische handeling werd ver richt door de president-kerkvoogd, de heer J. H. van Kampen. Het woord werd gevoerd behalve door de heer van Kampen, door ds. W. J. Fournier en ds. J. Winckel als ver tegenwoordiger van de classis IJzen- dgke. Kerkwerve wil een nieuw gemeentewapen. De raad van Kerkwerve besloot aan de Hoge Raad van Adel te verzoeken een nieuw gemeentewapen vast te wil len stellen, waarin het huidige wapen der gemeente is verwerkt met de wa pens van Nieuwerkerke en Rengers- kerke, vroeger zelfstandige gemeenten, die thans bij Kerkwerve zijn gevoegd. Boerenleenbank te Haamstede bestond 40 jaar. Te Haamstede is op feestelijke wijze het veertig jarig bestaan van de Coöp. Boerenleenbank aldaar herdacht. De directeur, de heer P. L. Vis, wees er op, dat het boerenleenbankwezen op het platteland een geweldige ommekeer heeft gebracht in de credietverschaf- fing en het spaarbankwezen. De voor delen zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, doch dat het in de duizenden guldens beloopt, staat wel vast. Voor wat de Bank in de loop van deze 40 jaar geworden is, is het bestuur dank baar. Tal van sprekers feliciteerden de ju bilerende instelling. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. H.M. de Koningin heeft de heer F. J. v. Dalen te Vlissingen onderschei den met het Kruis van Verdienste op grond van het door de heer van Dalen tijdens de bezetting verrichtte verzets werk. De heer van Dalen heeft toen o.m. inlichtingen aan het geallieerde Ie- ger verstrekt over de Duitse .verdedi gingswerken op Walcheren en in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In Breskens gaat meh strenger tegen alcoholisten optreden. De gemeenteraad van Breskens heeft de Algemene Politieverordening zoda nig gewijzigd, dat het thans mogelijk is strenger op te treden tegen hen, die regelmatig misbruik van alcohol ma ken. De oesterverzending in Maart. De oesterverzending over de maand Maart was als volgt: Nederland 164.435 stuks tegen 166.595 stuks in 1949; Bel gië 1.165.360 stuks tegen 992.830 stuks in 1949; Engeland 90.500 stuks tegen 144.060 stuks in 1949; Duitsland 193.835 stuks. Diverse landen 27.442 stuks te gen 98.750 stuks (w.o. Duitsland) in 1949. Totaal verzonden in Maart 1950 1.641.572 stuks tegen 1.402.235 stuks in 1949. In Maart 1948 was het totaal 1,560.971 stuks; in 1947: 1.048.804 stuks en in 1946: 2.043.398 stuks. Woonhuis en schuur tot grond toe afgebrand. Te Heinkenszand is door een hevige brand een huis met schuur in de as ge legd. De vrouw van de heer J. T. had op de avond van de brand een bran dend petroleumstel omgegooid. De vrouw, die alleen thuis was stond machteloos tegen het snel om zich heen grijpende vuur en bepaalde er zich dan ook alleen toe de kinderen, die reeds sliepen, in veiligheid te brengen. Buren snelden toe, maar hun hulp mocht niet meer baten. Woonhuis en schuur brandden door de felle wind geheel af. Ook de brandweer kon niet meer- helpen. Verzekering dekt de schade. BENOEMINGEN PROV. STOOMBOOTDIENST. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in vaste dienst bij de Provin ciale Stoombootdiensten in Zeeland be noemd tot hulpmachinist le klasse, de heer W. F. Harting en tot olieman de heren A. Stück, B. M. Bek, H. Bou- ter, S. A Posthuma, G. H. Ossel, H. Wijnands en L. de Nooijer. Vlissingen KINDERHERSTELLINGSOORDEN EN GEZONDHEIDSKOLONIES. De afdeling Vlissingen van het Cen traal Gen. voor Kinderherstellingsoor den en Gezondheidskolonies hield gis teravond een algemene ledenvergade ring ten huize van haar voorzitter, de heer H, B. J. Knoop. Uit het jaarverslag van de secre taresse. mevr. A. SpuijmanStuur man, bleek dat in 1949 18 kinderen werden uitgezonden, w.o. 11 voor re kening van het Bio-Vacantie-oord. Het ledental dér afdeling liep te rug en bedraagt thans 155. De voor zitter bétreurde dit ledenverlies. Besloten werd een propaganda-com- missie in het leven te roepen, om te trachten het ledental op te voeren. Getracht zal worden om in Juni a.s. wederom 10 kinderen uit te zen den. Door de penningmeesteresse, mej. M. B. Linse, werd het financieel verslag uitgebracht. De inkomsten bedroegen 663,92. De uitgaven waren 592-42, w.o. 428,40 voor verpleeg- en 151.64 aan reiskosten. Het saldo bedroeg dus 68.50. In plaats van mevr. Wesseling-Prins die naar elders is vertrokken, zal de heer A. P. v. d. Pluijm verzocht wor den zitting in het bestuur te nemen. Koudekerke ZONDAGSSCHOOL. Zondag 16 April te 10 uur zal in Koudekerke een Hervormde Zondags school voor de wijk Vlissingse weg le Koudekerke worden geopend. „ACHILLES" IN KINDERZORG. De Middelburgse gymnastiekver eniging „Achilles" zal Vrijdagavond in de gymnastiekzaal van „Kinder- zorg" een uitvoering geven voor de aldaar verpleegde kinderen en het personeel. Aan het programma, dat uit veertien nummers bestaat, zal door alle categorieën worden meege werkt, tezamen 100 leden en adspi- rant-leden. O.- en W.-Souburg Middelburg K. SCHOUT t Na een langdurig ziekbed overleed op 60-jarige leeftijd de heer K. Schout te Middelburg. Hij was destijds één der oprichters van de Gerei'. Kerk in Hersteld Verband te Middelburg en diende deze gemeente vervolgens en kele jaren als ouderling. In de mede door hem geleide overgang van deze gemeente naar de Ned. Herv. Kerk, enige jaren geleden, had hij een groot aandeel. Sedert enige jaren was de heer Schout lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Middelburg. LEZING ANTHONY VAN KAMPEN. De bekende schrijver en medewerker van ons blad Anthony van Kampen hield Woensdagavond in de bovenzaal van de boekhandel Van Benthem en Jutting te Middelburg voor een aan dachtig, talrijk gehoor een causerie naar aanleiding van zijn boek „Jungle Pimpernel". Een bespreking van deze lezing gaven wij reeds onlangs na een optreden van de heer Van Kampen in Vlissingen. POLITIETOURNOOL Dinsdag wordt op het Nadorstter rein te Middelburg een voetbaltour- nooi gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door de politie-elftallen van Middelburg, Roosendaal, 's Her togenbosch en Dordrecht. Het initia tief tot dit jaarlijkse tournooi ging twee jaar geleden uit van Roosen daal. Er werd een wisselbeker be schikbaar gesteld, welke drie maal aclitereen of vyf mgal in totaal moest worden gewonnen. Bovendien kreeg de winnaar dë verplichting, het vol gende tournooi te organiseren. De Doi*dtse politiemannen wonnen de le maal en dus werd verleden jaar het tournooi te Dordrecht gespeeld. Ook toen won het Dordtse elftal, zodat dit dus eigenlgk ook nu weer als gastheer zou moeten optreden. Met aller goedvinden werd echter de or ganisatie aan Middelburg overgedra gen. De wedstrijden beginnen om half twee. Er zal eerst geloot worden, na dat de gasten in Middelburg zijn ge arriveerd. Indien Dordrecht ook nu weer als winnaar uit de bus komt, zal zg definitief-in het bezit van de wisselbeker komen. FEESTMIDDAG VOOR OUDEN VAN DAGEN. In „De Zwaan" te Souburg gaf de Souburgse Toneel- en Cabaret Club voor de ouden van dagert eén uitvoe ring. Muziek, zang, schetsen en goo cheltoeren door de heer Rijks uit Mid delburg wisselden elkaar vlot af en vielen bij de aanwezigen bijzonder in de smaak. De voorzitter van de afde ling Souburg van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, die deze mid dag organiseerde, de heer J. v. Maris, opende en sloot deze geslaagde byeen- komst. Schoolvoetbaltournooi KWARTFINALES TE VLISSINGEN In Vlissingen werd gisteren het schoolvoetbaltournooi voortgezet. Men is nu al tot en met de kwart finales gekomen. Vandaag worden de demi-finale en de finale voor het rayon Vlissingen gespeeld en mor gen zullen dan op de Nadorst in Middelburg de verschillende afde lingskampioenen elkaar het kampi oenschap van Walcheren betwisten. De uitslagen van gisteren in afde ling A zyn: Bonedgkeschool IIOLS n (Souburg) 5—1; OLS I (Westka- pelie)R.K. Jongensschool I 12; Vlissingse Schoolvereniging I Oranjeschool I 21; Bonedykeschool II -OLS I (Souburg) 0—3; Marnix- school I (Souburg)Bonedyke- «school Iv015; Bouwen Ewoutschool IPrins Willemschool I 20. In de afdeling B zyn de uitslagen als volgt: RHBS IVNgverheids dagschool III 14; Nijverheidsdag school IVOpenbare ULO II 04; N ijverheidsdagschool IIMiddelbare Handelsavondschool 30; RHBS JI Chr. ULO I 0—1; RHBS V-Chr. ULO II 3—0; Openbare ULO III— RHBS VI 5—0. In afdeling C werd gespeeld: Openbare ULO IMTS I 50 en RHBS INgverheidsschool I 20. De laatste wedstrijd eindigde in een 00 geiykspel, maar hier brachten strafschoppen de beslissing. Drie kampioenen in Middelburg al bekend. In Middelburg zgn in twee dagen de drie kampioenen bekend gewor den. Dinsdag waren het in afdeling A de openbare school J en in afde ling C het eerste elftal van de HBS. De uitslagen in afd. A luiden: Openb. L.S. (Arnemuiden)Chr. school ('t Zand) 01; OLS (Nieuw- land)—OLS J I 0—10; Chr. Bur gerschool voor L.O.—OLS J II 4— 0; Chr. BurgerschoolRyksleer- school 20; 't ZandScjiool J 0—8; Chr. Burgerschool LOSchool J 1 In afd. C speelden Rijkskweek schoolHBS II 31; Handelsschool —Openb. ULO 1—2; Openb. ULO— HBS I 13; RijkskweekschoolHB S I 1—3. In de afdeling C won het derde elftal van de HBS III in de finale met 43 van het Gymnasium. De andere uitslagen zijn hier: Gymna siumHBS IV 90; Chr. Lyceum II ULO II Veerse weg 10; Chr. Lyceum I-Chr. Burgerschool ULO 0— 13; Chr. Burgerschool ULO—HBS III 12; GymnasiumChr. Lyceum II 30. De kampioenen zullen dus vandaag naar Vlissingen kunnen faan kijken om daar hün tcgenstan- ers voor Vrgdag te zien spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2