Sport en wedstrijden Firma G. W. DEN BOER Gezondheidstoestand van de Z.-Vlaamse schooljeugd vrij goed AMANDELTJESPUDDING Zeeuioenf Belgisch elftal voor Zondag De bevolking van Nieuw-Guinea verkeert in nood WOENSDAG 12 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Jaarverslag 1949 school arts verschenen. Op het gebied van de huisvesting der schooljeugd in West-Zeeuwsch- Vlaanderen is grote vooruitgang ge komen, aldus het verslag over 1949 van de schoolartsendienst in West- Zeeuwsch Vlaanderen, zodat de wan toestanden thans volledig tot het verleden behoren. De algemene licha melijke toestand van de schooljeugd is vrij goed te noemen. Slechts bij 4,3 liet de voedingstoestand te wensen over. Van de 78 scholen met 6460 leerlingen (Temeuzen inbegre pen) werden in 1949 47 scholen met 3662 leerlingen bezocht. Verheugend is het, dat het aantal ouders, dat tegenover het schoolonderzoek een afwekende houding aanneemt, min der wordt. Bij het t.b.c.-onderzoek reageerden 321 leerlingen of 8,1 positief, 420 kinderen werden door gelicht met als uitslag 1 geval van actieve tuberculose en 80 gevallen van inactieve t.b.c. De vaccinatie toestand blijft nog onvoldoende, daar slsechts 51,3 bleek ingeënt te zijn tegen de pokken. Tegen diphthe- rie is dit percentage 70,4. TANDARTSEXDEENST. Het verslag maakt met grote Vol doening melding van het totstand komen van de Schooltandartsen dienst in October, omdat het onder zoek bewees, dat 40 der kinderen een matig gebit en 12 zelfs een zeer slecht gebit had. In totaal ver tonen 90 der leerlingen afwijkin gen nl. 23 vergrote gehemelte amandelen en adenoide-verschijnse- len, 10 houdingsafwijkingen en 30,2 platvoeten. Voorts werden vele degeneratieve-aïwijkingen ge constateerd. Ruim 11 had slech te ogen en 2 was astmathisch, 35 kinderen vertoonden spraakstoor nissen, in 225 gevallen werd verwe zen naar de huisarts. Hachelijk avontuur op het IJsselmeer. Drie Hoornse jongelui zagen zich Zaterdagnacht op het IJsselmeer ge noodzaakt het anker van hun jachtje uit te gooien, omdat het grote zeil gescheurd was en z\j op de fok alleen Hoorn niet konden bereiken. Zij wa ren het jachtje gaan ophalen uit Oost-Knollendam en zeilden er mede via Edam het IJsselmeer op met be stemming Hoorn. Het anker greep zich echter in de bodem niet vast, zodat het bootje snel afdreef. Toen er water binnen kwam had de beman ning de handen vol met hozen. De inmiddels ongerust geworden ouders charterden des nachts een vissersboot, die tegen de morgen op een speurtocht uittrok. En met suc ces: het jachtje kon behouden de Hoornse haven binnengebracht wor den. - - Indonesische delegatie naar Moskou samengesteld. Van officiële zijde wordt vernomen, dat een delegatie van de R.I.S. op vijftien April naar Moskou vertrekt. De delegatie bestaat uit Palar, mr. Jusuf Wilisono, fractie-voorzitter van de Masjoemi in het parlement, mr. Soejono Hadi Noto, fractie-voorzitter van de Partai Nasional Indonesia, mr. Moehamad Yamin, parlementslid, als adviseur, en verder een tolk en een code-officier. De delegatie zal via Nederland naar Moskou reizen. LEZERS SCHRIJVEN ERGERLIJKE BALDADIGHEDEN. M. de R. Met grote waardering las ik de han delingen van Jopie X inzake gebroken ruit in de Verkuyl Quakkelaarstraat. Jopie geeft hier een mooi voorbeeld aan jongens en meisjes uit de omgeving van de school Sottegemstraat te Vlissin- gen. De verenigingen die daar op de avond uren van het gymnastieklokaal gebruik maken, hebben met een geheel ander slag te doen. De vernielzucht en alle mogelijke bal dadigheden, kennen daar geen grenzen. Zij vinden daar hun vermaak in fietsen onbruikbaar maken (banden leeg laten lopen), voor- en achterlichten uitschakelen, kleding in de kleedgelegen heid kris-kras door elkaar op de grond slingeren, ook wel naar buiten gooien, waar ze dan in weer en wind worden achter gelaten, kinderen ook oudere da mes lastig vallen —met dat lijstje zijn we nog maar aan 't begin' van hun lieflijk heden de vindingrijkheid van die schoffies breidt zich steeds uit en we kunnen ons, als dat zo door gaat, niet gelukkig achten dat we in die omgeving zijn terechtgekomen. Noodgedwongen is hiervan de politie in kennis gesteld. Wanneer de ouders in deze willen mee werken, kunnen zij er wellicht goed aan doen. dat verhaaltje van Jopie X eens extra onder de aandacht van bun kinde ren te brengen. Misschien zijn zij bevattelijk voor dat goede, en bestaat de mogelijkheid, dat wij van die misère worden ontlast. Vlissingen. L. VAN DER STEEN. Op verzoek van de Stichting Zee land voor maatschappelijk en cultu reel werk werd een onderzoek inge steld naar de intelligentieverhouding in West Zeeuwsch Vlaanderen. Hierbij bleek, dat 5 van de totale schoolbe volking in aanmerking komt voor het volgen vhn buitengewoon lager onder wijs. Hieruit blijkt duidelijk de nood zakelijkheid van de stichting van een B.L.O. school in dit gewest. OOST ZEEUWSCH VLAANDEREN. De toestanden in Oost Zeeuwsch Vlaanderen blijken minder gunstig te zijn. dan in het Westelijk deel. Zo zijn er schoolgebouwen, die niet voldoen aan de gestelde eisen, speciaal de toe stand van het sanitair is in vele geval len slecht te noemen, terwijl er klach ten zijn over de onreinheid van loka len, slechte vloeren, verouderde schoolbanken, slechte verlichting, enz Hier werden 49 scholen met in totaal 5025. leerlingen bezoctjt. In niet minder dan in 852 gevallen, d.w.z. 16,95 werd naar de huisarts verwezen. Bij 2026 kinderen werden gebitsafwijkin gen geconstateerd, waaruit blijkt dat ook hier gebrek is aan een schooltand artsendienst; Hoewel de algemene ge zondheids- en voedingstoestand in het verslag bevredigend genoemd wordt, was toch bij 2082 leerlingen de voe dingstoestand min of meer onvoldoen de. Enkele kinderen werden naar een vacantiekolonie uitgezonden. Arie van Vliet wint vail Reg; Harris. Tijdens de internationale wieier- wedstrijden welke te Heme Hill in Z.O. Londen werden gehouden, sloeg onze landgenoot Arie van Vliet de Engelsman Reg Harris, de wereld kampioen der professionals 1949. Arie van Vliet gaat even voor Harris over de eindstreep. met nóg meer amandelen dan vroeger pudding m- (EDEREEN TEVREE.j Indien U de moeite neemt ons de adressen van buiten onze Provincie wonende, uit Zeeland stammende fa- nilieleden, vrienden en kennissen op te geven, zenden wij hun een druk werkje toe, dat hen waarschijnlijk zai interesseren. Londense Kaai 29 Middelburg. VOETBAL Het K.N.V.B.-bonden- tournooi. Evenals vorig jaar zal ook dit sei zoen weer een KNVB Bondentoumoof worden gehouden. Vorig jaar, boekte het vertegenwoordigende Zeeuwse Zaterdagelftal een mooi succes, maar ditmaal zullen de Zeeuwen het danig moeilijk krijgen. Hun eerste wed strijd is tegen Dordrecht, daarbij komt nog, dat indien ze deze wed strijd zouden winnen hun volgen de ontmoeting tegen de winnaar van RotterdamDen Haag is. De eerste ronde wordt 22 of 29 April gehouden, Zeeland speelt dan in Dordrecht. De Baronie won protest. Het protest, dat de Baronie na de wedstrijd De Baronie-RKTVV op 26 Maart had ingediend, omdat de scheidsrechter een reeds toegekend doelpunt had geannuleerd, is gewon nen. Scheidsrechter Verkerk annu leerde dit doelpunt, omdat een poli tieman verklaarde, dat de bal van zijn voet weer in het veld was ge stuit. Uit deze „voorzet" was toen het doelpunt gekomen. De protestcom missie heeft het protest van De Ba ronie toegewezen, zodat de kampioe nen nu met 31 punten leiden. RKTVV heeft er nu 28. Schoolvoetbaltournooi gestart. Gisteren startte in Vlissingen het schoolvoetbaltournooi. Sommige wed strijden moesten door strafschoppen beslist worden, wat danig op de zenu wen van de jeugdige voetballers werkte, en andere wedstrijden ein digden daarentegen met korfbal-ach- tige uitslagen. In de afdeling A wer den de' volgende wedstrijden gespeeld: Frans Naereboutschool IIBouwen Ewoutschool II 40; Bonedijkeschool IIVincent van Goghschool II 90: Prins Willemschool IIOLS II (Sou burg) 03; Frans Naereboutschool IIIOranjeschool II 23; Frans Nae reboutschool IIBonedijkeschool II 12 (beslist door strafschoppen); OLS II (Souburg)Oranjeschool II 20; Ger. School I—OLS I (Souburg) 2—3; Marnixschool I (Souburg)—Frans Naereboutschool I .5—0; Bonedijke school ISchool CVO (Biggekerke) 20—0; Bouwen Ewoutschool IVin cent van Goghschool I 32 (door strafschoppen beslist); Pr. Willem- school I—Julianaschool I (Souburg) 1—0. In afdeling B werd de wedstrijd VGLO—RHBS III gespeeld, die door de RHBS met 0—1 werd gewonnen. De uitslagen in afdeling C zijn RHBS IOpenb. ULO I 40 en Nijverheids school I—MTS I 5—0. TE GOES Op het Goese sportterrein begon Dinsdag het voetbaltournoi voor de Bevelandse scholen. Een veertiental wedstrijden werd gespeeld met de volgende resultaten: Afd. A: School ASchool B 00 (31 na strafschoppen); Herv. sch.— Chr. sch. I 21: R.K. Jongenssch. I "s Heer Arendskerke 40; Sch. A IINicuwdorp 03; R.K. Jongenssch. II—Chr. sch. II 4—0. Afd. B; Ambachtssch. IIR.K. Ulo II 1—5; Openb. Ulo II—Chr. Ulo II 3—1; Chr. Lyc. II—Openb. Ulo Krui- ningen 31; Amb. school IHGoese Lyc. II 0—3; Chr. LydT III—R.K, Ulo III 1—2; Goese Lyc. III—Chr. Ulo Wissekerke 0—0 (1—2 na strafsch.). Afd. C.: Amb. sch, IOpenb. Ulo I 11 (31 na strafsch.): Chr. Lyc. I Goese Lyc. I 1^-9; R.K. Ulo I Openb. Ulo Kortgme 40. Vandaag worden de demi-finale en Donderdag de finale gespeeld. K.N.V.B. afd. Zaeland Kapelle en Serooskerke meeste promotiekansen. Zoals we reeds berichtten klopte Serooskerke voor de promotie-com petitie Nieuwland met 14 en het gaat nu verder wel tussen Kapelle en Serooskerke. De eerste gaat Zater dag naar Nieuwland op visite en het ziet er wpl naar uit dat ook nu de punten naar de bezoekers gaan. In de le klasse A verloor Kloetinge met 40 van Rillandia. Verdere uitslagen: Junioren, groep I: Zeeuwen IR. C.S. I 11; Goes ISei'ooskerke 1 3—0; Vlissingen I—D.S.W. I, D.S.W. n.o.g.; Middelburg IArnemuiden 1 21 groep II: RillandiaLuctor 11; Goes IIKruiningen 01; Ka pelleWemeldinge 02. Junioren B: Zeelandia IR.C.S. II 3—0: E.M.M. I—Middelburg H 0—9; Noormannen IVlissingen III 61. Groep H: Vlissingen TVZeeuwen IH 1—1. Groep III: Yerseke IIRobur II 0—3. Groep IV: SluisAardenburg 04. Zondagcomp.: Vlissingen IHRo bur II 73. Lamberechts niet opgosteld Voor de interland voetbalwedstrijd België—Nederland, die Zondag in 't stadion te Deurne wordt gespeeld, is liet Belgisch elftal als volgt samen gesteld: Doel: Meert (Anderleeht). Achter: Vaillant (Anderleeht) en Anoul (F. C. Luik). Midden: Van der Auwera (R. C. Mechelen), Carré (F. C. Luik) en Mees (Antwerp F. C.). Voor: Coppens (Beerschot), F. Chaves (Gantoise), Mermans (An derleeht), A. de Hert (Berchem Sport) en Mordant (Charleroi). Reserves: Daenen (TUleur), Sae- ren (F. C. Luik), Valet (Ander leeht) en Coppens (F. C. Mechelen). De wedstrijd zal worden geleld door de Zweedse scheidsrechter M. Eklind. Grensrechters zijn: de Belg E. Leenen en de Nederlander W. B. Aussusm. Zuidelijk elftal Zaterdag tegen Noordelijk. Zaterdag wordt op het NOAD-ter- rein te Tilburg een wedstrijd ge speeld tussen het Zuidelijk en het Noordelijk elftal. De opstelling van het Zuidelijk elf tal is als volgt: Doel: Steiger (PSV). Achter: Ba kers (PSV) en van Bun (MVV). Midden: Remmers (BW), Krijgh (BW) en Lussenburg (NAC). Voor: v. Overbeek (BW), Weenink (Bra- bantia), Franssen (PSV), v. Raven- steijn (MW) en Carlier (WV). Reserves: Kools (NAC), Stroucken (Sportclub Emma), Lamers (Bleyer- heicje), Rombout (Noad) en Kraft (Standaard). MOTORSPORl Mooi resultaat van „Scheldegouwen" in voorjaarsrit van K.N.M.V. Zondagavond om 6 uur startten in Middelburg 29 leden van de Zeeuwse motorclub Scheldegouwen voor de jaarlijkse door de K.N.M.V. uitge schreven nachtelijke rit naar de voor jaarsreünie van de K.N.M.V. Van deze 29 arriveerden er in Deventer, waar de reünie dit jaar werd gehouden, 23. Slechts één van de deelnemers viel door pech uit. Door dit uitzonderlijke resultaat van deze Zeeuwse motorrij ders heeft Scheldegouwen grote kans beslag te leggen op de eerste prijs. Al leen de Friese motorclub uit Leeuwar den betwist haar die nog. Wan neer de Friese motorclub en Schelde gouwen gelijk eindigen, dan zal toch ae eerste prijs naar Zeeland gaan, om dat men van hier uit een grotere af stand af heeft moeten leggen. Al is dan de bezetting van de eerste plaats nog niet zeker, van de tweede plaats is Scheldegouwen in elk geval verze kerd. Voorwaar een mooi resultaat van de Zeeuwse motorrijders. TENNIS Philippijnen bij laatste acht van Europese zone. De Philippijnen hebben door een overwinning in de tennis-ontmoeting tegen Pakistan voor de eerste ronde, Europese Ronde Davis Cup zich ver zekerd van een plaats bij de laatste acht van de Europese zóne. ATHLETIEK Wereldrecord 100 yards driemaal Tfjdens de Zuid-Afrikaanse athle- tiekkampioènschappen heeft Daphne Robb in haar serie en in de finale met een tijd van 10.8 sec. het wereld record op de 100 yards geëgaliseerd, dat op naam staat van onze landge note Fanny BlankersKoen en de Australische Marjorie Jackson, ook voor de tweede aankomende in de finale, mej. Maskell werd deze re cordtijd afgedrukt. Henk van Damme vierde bij Bosloop te Blerick. De Vlissingse junior Henk van Damme van Marathon eindigde in 'n nationale Bosloop te Blerick op de vierde plaats. Hij legde de 1500 m. in 'n stromende regen in 4.38 min. af en kwam met ongeveer 70 m. achter stand op de winnaar, de Nederlandse juniorenveldloopkampioen, v. d. Wil denhof. door de finish. Aan deze Bos loop. die Tweede Paasdag werd ge houden. namen 27 junioren deel. KORhSAl- De verrichtingen van Swift in Antwerpen. De Middelburgse Korfbalvereni ging Swift heeft Tweede Paasdag deelgenomen aan een Internationaal Korfbaltourhooi te Antwerpen. Aan dit tournooi werd deelgenomen door de beste Nederlandse en Belgische clubs. Swift moest uitkomen tég$n drie ere-klassers, Riviera, Mercurius en Espero, een opgave, die voor Swift te zwaar was. De eerste wedstrijd werd gelijk gespeeld (11), doch de andere werden resp. met 41 en 31 verloren. In beide laatste wed strijden heeft Swift pas tegen het eind moeten capituleren, toen konden de Belgen pas doelpunten. Jammer dat de laatste wedstrijden van het tournooi wegens de regen moesten worden afgelast, doch in elk geval hebben de Middelburgers het een en ander kunnen leren. Nationaal Comité begint hulp-actie. (Van onze Haagse redacteur). Met de „Bantam" is Vrijdag een grote hoeveelheid goederen van Ne derland naai- Nieuw-Guinea ver scheept. Deze goederen zijn meest gratis door fabrikanten en handela ren afgestaan aan het Nationaal Nieuw-Guinee Comité, dat op de noodkreten, die de laatste tijd van de Europese, de Indo-Europese en Iriaanse bevolking van Nieuw-Gui nea werden gehoord, onmiddellijk 'n hulpactie is begonnen. Er moet spoedig steun verleend worden, want sedert de souvereini- teits-overdracht is men er van al het noodzakelijke verstoken geble ven. De „Bantam" vaart echter niet rechtstreeks naar Nieuw-Guinea. maar doet eerst verschillende Indo nesische havens aan. waardoor het minstens lVs a 2 maanden duurt, voor dit schip te Sorong en daarna te Hollandia aankomt. De „Rhexenos" van de Maat schappij „Oceaan", die de 19de April van Amsterdam vertrekt, doet er minstens 2Vz 3 maanden over, daar dit schip nog meer havens o.a. in de Straits Settlements aandoet. Om de allerdringendste nood op kor te termijn te lenigen, zijn goederen per vliegtuig verzonden. Men heeft nog niet voldoende vracht voor een snelle, rechtstreek se verbinding. Voor een vrachtschip moet op 10.000 ton lading worden gerekend. Aangezien er in Nieuw- Guinea een enorm gebrek geleden wordt, streeft het Nationaal Nieuw- Guinee Comité er nu naar, binnen korte tijd 10.000 ton aan levensmid delen, textiel, huisraad, medicamen ten, leermiddelen, enz. bij elkaar te krijgen, teneinde een vrachtschip rechtstreeks te laten varen. Men wil er een nationale hulpverlening van maken en treft daartoe thans de voorbereidingen. Advertentie Rheumatische PJjnen schieten C als een mes in de leden. .Maar ze vallen niet van de ene dag op de andere weer van C af. En toch... als ge met morgen te beginnen een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, zult ge ver baasd staan, hoe gauw de weldadige werkjng zich demonstreert in een allengs wijken van Uw pijnen, in een groeiend gevoel van welbeha gen. Dat doen de zes minerale zou ten, waaruit Kruschen is samenge steld. Die geven Uw bloedzuiveren de organen weer het elan van de jeugd, de krachtige werking, nodig om onreinheden uit het bloed, die zich nu ophopen en vastzetten, los te maken en af te voeren tot wel zijn van uw hele gestel. Dus spoe dig Kruschen nemen enregel matig Kruschen nemen, iedere mor gen steevast. Het is een goede ge woonte van millioenen mannen en vrouwen, overal in de wereld. En helemaal geen nare gewoonte. Maar wel regelmatig! Als eten en drin ken! Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Nif we bankbiljetten van vijfentwintig gulden. Het ligt in het voornemen van De Nederlandse Bank, zo meldt het Al gemeen Dagblad, nieuwe bankbiljet ten van vijfentwintig gulden uit te geven, ter vervanging van de thans geldende biljetten. Deze lijken than3 zoveel op de achterzijde van de bank biljetten van honderd, dat hierdoor herhaaldelijk vergissingen ontstaan. Marktberichten EIERMARKT GOES. Grote kipeieren 814. VullschaJige G. Poelje 6. Grote ganseieren 15. Kalkoen eieren 12. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 11 April. Export garnalen 23 kg.: 1.28; Rog 52 kg.: 0.14. VEILING „ZtTID-BEV ELAND", GOBS Van II April. Appels: Jonathan 46^-38; Golden Delic. 47—88: Bramly Seedling 38—31.20; Ap pels (stek) 1331; Peren: St. Remy 20 27; Kleiperen 2331; Pondsperen 22—24; Gieser Wildeman 1828, alles per 100 kg.; Groenten: Kropsla 1118. per 100 stuks; Radijs 915 per 100 bos; Witlof 17 —31: idem (stek) 3—12; Spinazie 5162; Rabarber 2131; Uien 2935; Sjalotten 24—27; Prei 56—65, alles per 100 kg. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Biezelinge L. Sehel- levis Jr. te Schore. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Tholen: W. F. La- main te Rotterdam. Wij zochten drie jaar naar een woning. Doch voelen on» nu als een koning: Met twee kamers-en- suite 'En een keuken, meer niet. tipgever kreeg 'n fles TIP als beloning. I., Haarlem, ontv. 1 tl. TIP Directeur K.P.M. in Nederland aangekomen. Mr. W. M. Hens, directeur van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij in Indonesië, is Zondagmiddag uit Djakarta per vliegtuig op Schiphol aangekomen voor besprekingen met de leiding van de K.P.M. te Amster dam over plannen van de regering der R.I.S.. die behelzen, dat de regering der R.I.S. de gehele vloot der K.P.M zou overnemen. Het aandelen-kapitaal der K.P.M. zou voor 51% in handen komen van de regering der R.I.S. en 'voor 49% in handen der K.P-M. Gevraagd naar de juistheid van dit bericht zeide mr. Hens ..dat de dag bladen meer wisten dan hij zelf". Bezwaren van uitgevers tegen .portefeuillelezers". Er zijn in Nederland ongeveer 2000 leesgezelschappen, die ieder gemid deld 100 aangesloten „portefeuille lezers" tellen. Talloze uitgevers van tijdschrif ten hebben geen bezwaar tegen het opnemen van hun uitgaven in lees portefeuilles, doch er zjjn ook uitge vers, die daar wel tegen gekant zijn. Zij menen in hun recht tc staan door desnoods langs gerechtelijke weg te pogen daar een einde aan te maken. Op het ogenblik zijn er twee proces sen aanhangig, één in Den Haag en één in Amsterdam. De uitgevers wil len bereiken, dat een gerechtelijke uitspraak wordt gedaan over de vraag of een blad zonder toestem ming van de uitgever in een leespor tefeuille kan worden opgenomen. Het is te verwachten, dat zij deze kwes-, tie tot in de hoogste instantie zul len doorvoeren om een principiële uitspraak te krijgen. Stadje Hamm:rfest door een lawine geteisterd. Het stadje Hammerfest, 'n de Noor delijkste hoek van Noorwegen, is met de Paasdagen voor de helft onder sneeuw bedolven. Drie menselevens zijn verloren gegaan. Hammerfest is in de oorlóg door de Duitsers in brand gestoken, toen zij in 1945 uit Noorwegen terugtrok ken. De bewoners moesten hun stad van de grond af weer opbouwen. De gehele bevolking woont nog steeds in barakken. Eerste Amerikaanse wapens in Italië aangekomen. In Italië is het eerste schip met wa penleveranties uit de V.S. aangeko men. Het schip heeft houwitsers, veld geschut en kleine wapens aan boord. Met de lossing werd onmiddellijk be gonnen. De leiders van het niet-com- munistische vakverbond hadden de verzekering gegeven, dat de wapens zouden worden gelost. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 9 van Sydney te Rotterdam. Aalsdijk 9 van Norfolk te New York. Ab- bedijk 10 van Rosario te B. Aires. Ab- bekerk p. 9 Gibraltar naar Sydney. Ala- mak 8 van Muscat naar Rotterdam. Al cyone 10 van Rotterdam te Montevideo Aldabi 9 bij Gibraltar naar B. Aires. Al- debaran 8 van Rotterdam naar Narvik. Alderamin 9 van Suez naar Bombay. Alphard 11 van Rosario te B. Aires. Alm- dijk 9 van Londen naar Bremen. Am- stelkerk 9 van Bremen naar Amsterdam. Amsteldijk 9 van New York te Philad. Andijk p. 10 Ouess naar New Orleans. Arendsdijk 9 van Philad. te Baltimore. Arkeldijk 10 van Havana te New Or leans. Bloemfontein 9 te Durban vert. 11 naar Lour Marquez. Blitar van Ma- casser n. d. Oosthoek. Drente 8 van Calc. te Long Beach verw. Eemland p. 8 Fern. Noronha n. B. Aires. Hilversum p. U Ouessant naar Boulogne. Hoogkerk 11 tc Manilla naar Rotterdam. Hugo de Groot 10 van Kopenh. te Oslo. Ittersum p. 10 Ouess. n. Rotterdam. Laurenskerk 10 v. Calc. te Chittag. Lemsterkerk 10 v. Aden naar Bahrein. Loenerkerk p. 10 Gibraltar naar Calc. Lutterkerk p. 10 Makalla naar Rotterdam. Molenkerk 8 van Colombo n. Sydney. Nigerstroom 10 van Dakar naar Freetown. Noordam 10 van Rotterdam te New York. Oranjefontein 10 van Pt. Elisabeth naar Kaapstad. Orion 10 van Beyrouth te Alexandrië. Randkerk 8 t. a. bij Cuxhaven naar Amsterdam Rid derkerk 9 te Genua naar Beira. Ruys 10 te Kaapstad naar Rio Jan. Rijnland 6 v. Amsterdam te B. Aires. Sloterdijk p. 10 K. Guardafu naar Java. Stad Breda 10 te Pr. Soedan naar Amsterdam. Streef kerk 9 te Cuxhaven naar Hamburg. Strn- bo 8 van Oporto naar Amsterdam. Ter- nate p. 8 Fayal. naar Halifux. Theseus 8 van Gibraltar naar Rotterdam Vulca- nus 10 van Tanger naar Gibraltar. Veen- dam 9 van Southampt. naar New York. Venus 10 van Gibraltar naar Galway. Zonnewijk p. 9 Ouess. naar Sydney. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN (Naar en van Indonesië). Alcinous 8 van Colombo naar Rotter dam. Bali 11 te Aden naar Amsterdam. Bantam 8 van Rotterdam naar Djakarta. Borneo 10 van Djakarta te Semarang Kota Agoeng 10 te Colombo naar D.a- karta. Kota Inten 8 ^an Suez naar Dja karta,- 23 te Palembang verw. Laertes 10 van Hamburg te Liverp. Lombok 9 v. Sabang naar Amsterdam. Phrontis p. 9 Pt. de Galle naar Djakarta. Rempang 9 te Belawan naar Djakarta. Roebiah 11 te Marseille naar Djakarta. Saparoea p 8 Minicoy naar Amsterdam. Somersetshi re 9 van Djakarta te Rotterdam. Suma tra 8 van Macasser naar Banjoewa:v, Tabinta 8 van Djakarta te Palembn-.g. Willem Ruys 9 van Belawan naar terdam. Zeeman p. 10 Minicoy. naar r. terdam. Zuiderkruis verm. 18 v. Dja karta naar Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5