NIEUWS UIT ZEELAND REGELING VAN STREEKPLAN WALCHEREN IS URGENT pikld&wyef WEK DE GAL IN UW LEVER OP Christelijke zangers bespraken hun hondswerk te Goes WALCHEREN jT-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 12 APR-L 1950 Aldus de regering in Me de Tweed Vaslstellingsprocedure kan ter hand worden genomen. De ministers van wederopbouw en volkshuisvesting, van verkeer en wa terstaat, van landbouw, visserij en voedselvoorziening, van economische zaken, van onderwijs, kunsten en we tenschappen, van binnenlandse zaken, van financiën, van sociale zaken en van oorlog hebben hun memorie van antwoord aan de Tweede Kamer ge zonden op het voorlopig verslag.van het wetsontwerp tot voorlopige rege ling van het Nationale Plan en Streek plannen. In deze memorie wordt o.a. gezegd, dat het probleem der drinkwatervoorzie ning de regering grote zorgen baart. Bescherming van de waterwingebieden is voor de oplossing van dit vraagstuk een noodzakelijke voorwaarde. Alleen om deze reden reeds moet de totstand koming van een tijdelijke voorziening met betrekking tot de vaststelling van streekplannen dringend noodzakelijk worden geacht. WALCHEREN. Een ander sprekend voorbeeld van de urgentie der onderhavige wettelijke regeling vormt het streekplan Walche ren. dat mede de basis zal moeten zijn bij het herstel en de nieuwe ontwikke ling van dit zwaar getroffen eiland. In onderscheiding met de eerstgenoem de facet-plannen geldt het hier een volledig streekplan, dat zich bezig houdt met de algemene indeling van Veldslag in Bordeaux Communisten geraakten slaags met garde en politie. Vierhonderd bootwerkers, leden van de onder communistische leiding staande C.G.T., hebben Dinsdag avond in enkele van de voornaamste straten van Bordeaux slag geleverd tegen evenveel leden van de republi keinse garde en der plaatselijke po litiemacht Na de eerste schermutselingen, volg de een handgemeen over de gehele li nie, waarbij de bootwerkers moesten terugtrekken. De terugtocht werd zo danig geleid, dat hierbij het hoofd kwartier te Bordeaux van de plaatse lijke communistische partij werd ge passeerd. Hier stonden nieuwe com munistische hulptroepen gereed, in de vorm van kantoorpersoneel van het communistische hoofdkwartier, dat zich in ijltempo naar het dak begaf en de politie met dakpannen bekogel de. De strijd bereikte een hoogtepunt in de Rue Sainte-Cathérine, een van de hoofdstraten van Bordeaux. Hier wisten gardisten en politiemannen uit eindelijk vereend de zege te bevech ten. Vier bootwerkers werden gear resteerd. Aan beide zijden werden verscheidene strijders gewond. Advertentie Óen regenjas die ^~ÏL dient, een trench-coat, waar U zelfs in het gemeenste weer, kurkdroog in blijft, waar U niet voorzichtig op moet zijn, omdat het minste veegje zichtbaar blijft, waar U toch niet in transpi reert, zoals in een gummijas. Zo'n jas is met geen goud te betalen Toch zijn ze voor slechts G3.85 leverbaar in alle maten bij HERENMODES St. Jaeob-sstraat 25. Vlissingcn. Douane-ambtenaren waren zes dagen aan boord. RESULTAAT: GOEDE VANGST. Zes dagen en nachten zrjn ambte naren van de Dienst van In- en Uit voerrechten de baas geweest op het te Liverpool liggende 20.000 ton me tende schip „Franconia" van de Cu- nard White Star Line. Zes dagen en nachten lang hebben zy onophoude lijk het hele schip doorzocht naar smokkelwaar. Alles werd onderstbo ven gehaald; geen mogelijke berg plaats ontsnapte aan de aandacht der deskundige speurders. Het resultaat? Een partijtje ny lonkousen ter waarde van ruim achthonderd duizend gulden. Het schip was blijkbaar door een grote smokkelbende gebruikt als stapel plaats van smokkelgoed, dat zorg vuldig werd opgeborgen, zodra het aan boord kwam en dat in kleine partijtjes van boord werd gehaald gedurende de dagen, dat het schip te Liverpool lag. De douanemensen menen, dat men door het ontdekken van deze smok kelarij de voornaamste bron van on wettige invoer van nylonkousen in Engeland heeft aangeboord, aldus „De Telegraaf." Seretse mag nog niet naar Ruth. De advocaat van het stamhoofd der Bamangwato's, Seretse Khama, heeft te Lobatsi medegedeeld, dat het zijn cliënt niet is toegestaan zijn Britse echtgenote te Serowe. de hoofdstad van het stanlgebied, te bezoeken. Zijn verzoek is afgewezen, omdat de geboorte nog niet heeft plaats ge vonden. De blijde gebeurtenis wordt in Juli a.s. verwacht. morie van Antwoord aan e Kamer. het grondgebruik, de omgrenzing van de gebieden voor uitbreiding van de bebouwing, het wegennet, de bescher ming van het nog overgebleven juist na de geleden verliezen voor het eiland zo belangrijke natuurschoon, vooral in de duinstreek, de bescher. ming van de waterwingebieden e.d. Dit plan is zover gevorderd, dat de vaststcllingsprocedure aanstonds ter hand kan worden genomen. De. ministers onderschrijven volledig de mening van vele Kamerleden, dat er noodzakelijk op de kortst mogelijke termijn een juridische basis gevonden dient te worden, die ook naar de in houd de toets van gezonde democrati sche opvattingen kan doorstaan. Zij zullen al wat in hun macht ligt ver richten, ten einde te bereiken, dat de nieuwe wet op 1 Januari 1952 tot stand zal zijn gekomen. U solt 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeprig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel- gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Haai van vier meter aangespoeld bij Oostkapelle Bij Westhove in Oostkapelle is in de loop van Dinsdag een haai van onge veer vier meter lengte op het .strand aangespoeld. Vandaag zal de kop van de vis wor den afgehaald en opgezonden naar het Rijksmuseum voor Natuurhistórie te Leiden, dat telefonisch van de vondst op de hoogte werd gesteld. Er zijn voorts? enige foto's gemaakt van de vis, die slechts zeer zelden op de Zeeuwse stranden te zien is. per rol De grootste en de beste! Bondsvoorzitter kondigde zijn aftreden aan. Belangstelling voor het Volkslied neemt weer toe. Afgevaardigden van 87 Christelijke zang- en oratoriumverenigingen uit het gehele land waren Dinsdag in „de Prins van Oranje" te Goes bijeen voor de G4ste algemene jaarvergade ring van de Kon. Bond v. Chr. Zang en Oratoriumverenigingen, ter be spreking van de bondswerkzaamhe- den. Na samenzang en gebed, sprak de voorzitter van het hoofdbestuur-, de heer J. Pieterson Moens, in zijn ope ningswoord zijn bewondering uit voor het zo spoedige herstel van het zwaar geteisterde Zeeland, zowel ma terieel als ideëel. Ook het zangers leven is opgeleefd. De Bond kan op een goed jaar terugzien. Voorts wees hij op de grote waarde van de zang- beoefening, welke harmonie, tracht te leggen tussen hoofd eri hart. VERSLAGEN. Uit het jaarverslag van de 1ste secretaris, de heer H. J. v. d. Mun- nik, tekenen wij aan, dat de bond thans 902 koren telt. Wanneer zich in Groningen geen conflict had voor gedaan, zouden dit er nog 50 meer zijn geweest. Het aantal koorleiders liep iets terug. De rekening van de penningmees ter, de heer w. van der Bilt, gaf een voordelig saldo van 1124.22 te zien, nadat nog 2000 was gereserveerd om zo nodig noodlijdende verenigin gen te helpen. Het verslag van de bibliothecaris, de heer Feenstx*a. gaf een beeld van het veelomvattende werk van deze afdeling. Er blijkt een groot tekort aan koorwerken te bestaan, waarin zal moeten worden voorzien. Nadat een telegram aan H.M. de Koningin was gezonden, waarin de vergadering haar eerbiedige hulde aanbood en Gods zegen toebad. wer den staande twee coupletteif van ons volkslied gezongen. Bij de bestuursverkfezingen werden de vier aftredende hoofdbestuursle den herkozen. Na enige discussie wérd besloten de jaarvergadering 1951 te Zwolle te houden. VOORSTELLEN VAN DE VERENIGINGEN. Bij de behandeling der voorstellen van de verenigingen, kwam een voor stel aan de orde van het N.H. kerk koor te Heinkenszand om verenigin gen die niet aan het Ringwerk willen deelnemen, te weigeren als lid van de bond. De voorzitter van de Ring Zeeland en het Zeeuwse hoofdbe stuurslid, de heer H. Wolzak, onder steunde dit voorstel, doch het hoofd bestuur was van mening dat men de verenigingen hiervoor niet kon dwin gen. Breedvoerig werd ook gediscus sieerd over een voorstel van de Ring Gelderland-centrum om de wijze van verkiezing van hoofdbestuursleden te veranderen. Hierbij werden uit de vergadering enkele vrij scherpe woorden aan het adres van het be stuur gericht, waarvoor echter later excuus werd aangeboden. Het be stuur zal het voorgestelde nader overwegen. Een vraag van de Chr. Oratorium Vereniging Bergen op Zoom om gratis bibliotheekmuziek beschikbaar te stellen voor C.O.V.'en, die met een tekort zitten, kon niet toestemmend beantwoord worden. Wel zal enige financiële steun in der gelijke gevallen verleend worden. „ONS VOLKSLIED EN DE KOORZANG". Na de rondvraag hield de heer R. Bèintema uit Leeuwarden in de mid dagvergadering een voordracht over: „Ons volkslied en de koorzang". Het volkslied geeft de eenvoudige dingen welke het gewone leven beroeren. Het kan te allen tijde zonder bege leiding gezongen worden en verlangt geen auditorium. Het volkslied is voor. afgestemd op en aanvaard door het volk. Van 13501550 beleefde het ir. ons land een bloeitijd. Nadien is het Ned. volkslied in verval ge raakt. De laatste jaren is er weer een toenemende belangstelling waar te nemen. In dit verband deed de in leider een beroep op de koorleiders meer aandacht te besteden aan het eigen volkslied. De interessante inleiding, waarop nog verschillende vragen loskwamen, werd geïllustreerd met zang van de bariton Kees Deenik, die verschillen de oud-Nederlandse volksliederen ten gehore bracht. SLOTWOORD. In zijn slotwoord bracht de voor zitter. de heer Pieterson Moens, de Zeeuwse regelingscommissie in de persoon van de heer Wolzak dank voor de organisatie van de bondsda- fen en deed voorts de mededeling, at hij in verband met zijn leeftijd voornemens is dit jaar af te treden als voorzitter. Het hoofdbestuurslid, de heer L. J. Mens, bracht de voor zitter bij dit voorlopige afscheid dank voor het vele, dat hij in de afgelopen dertig jaar voor de bond heeft ge-, daan. Met het zingen van „Dankt, dankt nu allen God" en gebed werden deze bondsdagen besloten. Eerste V.G.L.O.-school in West Z.-VIaanderen. CADZAND HEEFT DE PRIMEUR. Aan de openbare lagere school te Cadzand, hoofd de heer P. A. Vermeu len. zal thans een V.G.L.O.-school, een school voor Voortgezet Gewoon Lager Onderwijs, worden verbonden. Zoals bekend, zijn de V.G.L.O.-scho. len bestemd voor de leerlingen van het achtste leerjaar. Op deze school wordt speciaal onderwijs gegeven, dat geheel los staat van het onderwijs van de ge wone lagere school. De V.G.L.O.-school in Cadzand is de eerste var. geheel West Zeeuwsch Vlaanderen en bestemd voor de ge meenten Cadzand en Retranchement. Bereids is een oproep geplaatst voor een leerkracht. Bijenmarkt te Goes. De afd. Zuid- en Noord-Beveland van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland nam Dinsdag een proef met het organiseren van een bijenmarkt te Goes. Hoewel tengevolge van het ongunstige weer de aanvoer van bijenvolken niet zo groot was dan aanvankelijk mocht worden verwacht, kan de proef niettemin slaagd genoemd worden. 51 bijenvolken hadden, zorgvuldig opgeborgen in korven en kastjes, een plaats gevonden in de tuin van het Schuttershof. Het merendeel van de volken veranderde van eigenaar, waar bij behoorlijke prijzen 1525 per volk) konden worden bedongen. In de zaal was o.m, een stand van de voorlichtingsdienst ingericht, zodat de ca. 100 fruittelers en bijenhouders die een kijkje kwamen nemen, tevens nog de nodige kennis over materialen voor de imkerij konden opdoen. Ook na afloop \an de markt werden verschillende zaken gedaan. De rijks. bijeenteeltconsulent. ir. J. Mommers uit Tilburg gaf door zijn aanwezigheid eveneens blijk van zijn belangstelling. Schooldag van de C.V.O. Vrijdag 28 Mei wordt in de Prins van Oranje te Goes een schooldag ge houden voor bestuur en personeel van de C.V.O.-scholen in Zeeland. In de morgenvergadering zal mr. Evenhuis, directeur van het bureau in Den Haag, een inleiding houden over „De eigen taak van de C.V.O.". 's Middags houdt de directeur van de Herv. Kweek school te Amsterdam, de heer J. J. W. v. Hulst, een inleiding over de „Godsdienstige opvoeding van onze jeugd''. Enkele leerlingen van de Herv. school te Goes zullen ter afwis seling zang- en muzieknummers uit voeren. Deze schooldag zal onder lei ding staan van de inspecteurs voor de C.V.O. in Zeeland, de heren A. H. Ste- merding en D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren. De eerste ansjovis gevangen. De visser W. A. Landa te Bergen op Zoom heeft op de Oosterschelde, de eerste ansjovis gevangen. De ansjovis vangst is de laatste jaren op de Schel de maar zeer matig. Toogdag Chr. Geref. Jongeren te Kapelle. Het Verband Zeeland van de Chr. Geref. JongeUngs- en Meisjesvereni gingen, hield Tweede Paasdag zijn toogdag in de Chr. Geref kerk te Ka- pelle-Biezelinge. Na het openingswoord van de voor. zitter, de heer Spaans en het jaarver slag waaruit een regelmatige groei bleek, sprak de heer Slagboom, theol. student over de Antichrist in de loop der eeuwen. Des middags hield mr. Verplanke uit Haarlem een inleiding over „Bijbel en politiek". De Bijbel geeft aan hoe men zich politiek dient te bewegen. De Kerk mag echter geen bepaalde poli tiek voorschrijven, terwijl de Staat niet gerechtigd is de Kerk te overheersen. Op beide inleidingen volgde een drukke gedachtenwisseling. Zang en recitaties "wisselden het gesprokene af. Moeilijkheden in kreeftvisserij. De Zeeuwse kreeftenvisserij onder vindt moeilijkheden tengevolge van de invoer van Noorse kreeften. Deze >n. -voer is namelijk sedert enige maanden geheel vrij gegeven, zodat het Noorse product een ernstige concurrent op de binnenlandse markt is geworden. Daarbij komt, dat de Noorse kreeften zijn te leveren in de kleinere maat, terwijl de Zeeuwse visserij kreeften oplevert, die voor de handel óf te groot zijn óf z.g. eenpoters zijn, die weinig waarde hebben. De eerste kreeftenveiling had dan ook een onbe vredigend verloop. Men overweegt thans of men verzoeken zal de invoer van Noorse kreeft gedurende het tijd vak van 1 April t/m 30 Juni te doen stopzetten, teneinde op deze wijze de Zeeuwse visserij te beschermen. Prof. ir. M. C. Kik in ons land. In ons land arriveerde Zaterdag per s.s. Nieuw Amsterdam, prof. ir. M. C. Kik. Prof. Kik komt een half jaar naar ons land in opdracht van de Amerikaanse regering om rap porten uit te werken op landbouw kundig gebied. Professor ir. Kik werd geboren te Bruinisse, hij doorliep de H. B. S. te Zierikzee en behaalde te Wage- ningen het diploma landbouwkundig ingenieur. Hij vertrok daarna naar Amerika waar hij een professoraat aanvaardde aan de Universiteit te Fayetteville (Arkansas). In 1946 ontving hij een hoge onderscheiding, wegens het vele dat hij gedurende de oorlog voor Nederland en de Ne derlandei's heeft gedaan. Ulo-school te Kortgene bestond 25 jaar. Twee jubilea .verden tijdens de ouderavond van de ULO-school te Kortgene, die in de „Korenbeurs" werd gehouden, gevierd. Ten eerste werd het feit herdacht, dat ruim 25 jaar geleden in de destijds kleine ge. meente Kortgene de ULO-school werd opgericht cn ten tweede was de heer C. M. Schot nu ruim 25 jaar als onder wijzer aan de school verbonden. Paas-weekend J. F. L, Te Koudekerke werd op 8, 9 en 10 April door de „International Friend ship League" een Paasweekend gehou den. Aanwezig waren vertegenwoordi gers van de afdelingen Rotterdam, Am sterdam. Utrecht, Amersfoort en Twente Ook waren 2 Finse meisjes aanwezig, die speciaal uit Engeland waren overgekomen. De voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer 1. van Houte, wees er in zijn openings woord op, dat een bijeenkomst als de ze een uitstekende gelegenheid is voor de Nederlandse I.F.L.-leden om de on derlinge vriendschapsbanden steviger aan te knopen. De Zaterdagavond werd doorge bracht met zang en voordrachten, 's Zondags werd er een zgn. „Social" ge houden, een bijeenkomst met declama tie voordracht en zang. 's Maandags werd een bezoek aan Veere gebracht. Zeesier met zeven poten. Dagelijks worden er honderden kilo's zeesterren te Bruinisse aangevoerd. Zij hebben vijf z.g. poten en worden dan ook hier vijfhoeken genoemd. Bru 139. schipper H. Jumelet, bracht nu een zeester mee met zeven poten, die als curiositeit veel bekijks trekt. NIEUWE WEVERIJ TE HULST. Dc fa. E. T. Lockefeer te Hulst gaat haar bedrijf uitbreiden. Binnen korte tijd zullen dertig weefgetouwen in werking worden gesteld. Men is thans reeds bezig een werkplaats hiervoor in gereedheid te brengen. VOETBAL NOORMANNEN VERLOOR VAN E.M.M. Eerste Paasdag verloor de Noor mannen uit Westkapelle met 20 van E.M.M., dat experimenteerde met enkele nieuwe spelers. Deze stand was bij de rust reeds verkregen. De Noormannen gaf uitstekend par tij, maar het technisch betere spel van de Vlissingers bleek tenslotte door slaggevend. Reünie voormalige Staf 38 R.l. Krabbendijke. De voormalige Staf 38 R.l. hield de 2de Paasdag haar reünie te Krab bendijke. In verband met het ongun stige weer, was de opkomst beneden de verwachting, zodat het program ma gewijzigd moest worden. Om 11 uur werden de gasten ontvangen door het gemeentebestuur en werden zij door burgemeester J. Vader toe gesproken. Om 2 uur was er een ge zellige bijeenkomst in het hotel „De Koophandel" met het gemeentebe stuur eiTde voorzitter van de Oranje vereniging. Besloten werd om vol gend jaar weer bijeen te komen. Een der deelnemers bracht dank aan de commissie van voorbereiding. Geref. jeugdverenigingen (Art. 31vergaderden Op Tweede Paasdag kwamen ae Geref. Jeugdverenigingen (art. 31) uit Zeeland in Goes in vergadering bijeen. Des morgens werden de huishoudelijke zaken behandeld, waarna in de mid dagbijeenkomst ds. Blok van Berkel de betekenis van het boek Job voor de kerk van heden schetste. Vervolgens sprak de heer K. C. van Spronsen uit Goes over het onderwerp „Literatuur en Leven", waarbij hij Goethe's Faust besprak. Aan de hand hiervan waarschuwde spreker voor de huidige wereldliteratuur. De plaatselijk predikant, ds. A. Hor dijk sloot de geslaagde dag met dank gebed. Middelburg „LUCHTFOTOGRAFIE IN DIENST DER WETENSCHAP". Voor de Technische Contactkring Zeeland van de Bond van Middelbare en Hogere Technische Ambtenaren, hield de heer C. A. H. von Frytag Drabbe, directeur van de Topografi sche Dienst, in het Schuttershof te Middelburg een lezing met lichtbeel den over het onderwerp „De lucht fotografie in dienst der wetenschap." Deze interessante en voor middel bare technici buitengewoon leerzame lezing werd door de aanwezige leden en genodigden met grote aandacht gevolgd. Na afloop dankte de voorzitter, de heer J. J. A. Mol uit Veere, voor het gebodené. Vrouwenpolder RECITEERCLUB OPGERICHT. Te Vrouwenpolder is onder de naam ..Oefening en ontwikkeling" een reci. teerclub opgericht. Het bestuur van deze vereniging, die met elf leden start, werd gevormd door de heren L. de Kruyf. voorzitter, C. Schinkel, se cretaris. P. Louwerse, penningmeester en mej. M. Baas. Officiële publicaties. HINDERWET VLISSINGEN. B en W. van Vlissingen, brengen inge- •olge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis, dat b(j hen is inge komen een verzoek van de firma Weduwe V. Cracau en Zn., alhier, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats oud ijzer en aanverwante artikelen op het perceel kadastraal bekend Gemeen te Vlissingen. Sectie C, no. 1578 ged.; gelegen aan de buitenhaven. dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeentesecretarie (2e afdeling) ter visie zal worden gelegd an dat schrif telijk bezwaren by hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 18 April 1950 zal ten Gemeentehuize, des voormiddags te 10.30 uur. gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel dc verzoekster als zij. die bezwaren indienen, in de gelegen- heid worden gesteld deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekster, als zy, die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 18 April a s. ter Gemeente secretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zyn gerechtigd zy, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of één ol meer zyner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen. brengen in gevolge de artikelen 6 en 7 der Hinder wet ter openbare kennis, dat by hen is ingekomen een verzoek van W. van der Hout en W. J de Kok, alhier, om ver gunning tot het oprichten van een in richting voor het bereiden van stuca- doorsmortel, waarin zal worden geplaatst een electro-motor van 3 P.K. voor het dryven van een speciemolen in het per ceel kadastraal bekend gemeente Vlis singen, Sectie E no. 1324. plaatselijk ge merkt Lange Zelke no. 10; dat dit verzoek met de bylagen, vanaf heden op de Gemeente-secretarie <2e af deling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelyk bezwaren by hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zynde de 18 April 1950 zal ten Gemeentehuize, des voormiddags te 10 uur. gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoekers als zy. die bezwaren indienen, in de gele genheid worden gesteld deze mondeling schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoekers, als zy. die be zwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 18 April a.s. ter Ge meente-secretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zy er de aandaent op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij die niét overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer zyner leden zyn verschenen, teneinde htm bezwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET, MIDDELBURG. VERZOEKEN OM VERGUNNING. i. en W, van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie ter inzage liggen verzoeken met bij lagen van: M. DE DREU EN CO'S N.V. om ver gunning tot het oprichten en exploiteren van een automobielenherstelplaats in perceel Zusterstraat 32; FIRMA G. W. DEN BOER om vergun ning tot hét oprichten en voortzetten van een drukkery in perceel Zusterstraat 7. Op Donderdag 13 April a.s., des v.m. resp. 10 en 10.30 uur, zal gelegenheid be staan om bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengén en deze mondeling en schriftelyk toe te lichten. Zowel de verzoekers, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende 3 da gen vóór het bovengemelde tydstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Domburg „GROENE KRUIS" VERGADERDE. Onder voorzitterschap van dr. F. G. Vaandrager werd te Domburg de alge mene vergadering gehouden van de vereniging „Het Groene Kruis". In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat het werk van het Groene Kruis zich steeds uitbreidt en zich, meer dan voorheen, vooral op het sociale werk richt.- Zo gaat de belangstelling niet al leen naar het uitlenen van verple- gïngsmateriaal, maar wordt daarin be trokken de t.b.c.-bestrijding, kraam hulp, zuigelingenverzorging, terwijl ook de geestelijke volksgezondheid binnenkort tot de bemoeiingen van het Groene Kruis zal behoren. Van de wijkverpleegster-huisbezoekster komt dan ook, veel meer dan vroeger, naast het eigenlijke verpleegwerk, de sociale zijde van haar taak naar voren. Een en ander vraagt naast meer werk ook ruimere inkomsten. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer voldoende verple- gingsmateriaal aanwezig is. De reke ning over 1949 en de begroting voor 1950 werden goedgekeurd. Tot leden der kascommissie werden de heren G. van Eijzeren en J. Worms benoemd. De bestuursleden, de heren F. G. Vaandrager en W. Provoost Jz., wer den herkozen. In de vacature, ont staan door vertrek van de heer A, Goedhals, werd benoemd jhr. H. L. Boogaert. De voorzitter deelde nog mede, dat de Emmabioem-collecte zal gehouden worden op 29 April a.s„ dat er behoor lijke belangstelling bestaat voor een cursus voor verzorging van zuigelingen en kleuters die in Domburg zal wor den gehouden. Tenslotte werd medege deeld, dat de stichtingsakte was verle den voor de stichting „Centrum van Kraamzorg van het Groene Kruis op Walcheren", waartoe Domburg ook is toegetreden. VERGADERING VA.N DE VOETBALVERENIGING. De voetbalvereniging Domburg, hield onder leiding van haai' voorzit ter, de heer W. Bos, in de zaal „Wil- helmina" haar -jaarvergadering. De voorzitter wees er in zijn openings woord op, dat de vereniging naar middelen zal moeten zoeken om haar financiën te versterken. Verder be toogde hij, dat het competitie-verloop zo is geweest, dat men niet tevreden mag zijn. Er kan nog veel verbeterd worden. Spr. drong er op aan ti-ouw de training te volgen. Hulde werd gebracht aan de trainer, de heer A. de Steur uit Middelburg. Het bestuui'slid, de heer W. de Voogd, werd hei-kozen. In de vacatu- re, ontstaan door vertrek van de heer Jacob Vreeke, werd de heer Joh. Pro voost Azn benoemd. Tot lid van de elftalcommissie werd de heer C. Vreeke Wzn., tot lid van de kascom missie de heer VV. Jongepier gekozen. Uit het verslag van de penning meester bleek dat er in 1949 een ver lies geleden is van f 260 66. Er was op X Januari nog 260.56 in kas. Koudekerke BELGISCHE CLUB OP BEZOEK Tweede Paasdag was in Koude kerke bij de plaatselyke voetbalver eniging V.C.K. op bezoek de Belgi sche „Cercle Sportifclub" uit Oosten de. 's Morgens hadden de Belgische gasten een bezoek gebracht aan de werven der Kon. Mij. „De Schelde". In hotel „Walcheren" te Koudekerke werden de gasten door het bestuur en de erevoorzitter van V.C.K.bur gemeester J. L. Dregmans, ontvan gen, waarna gezamenlyk de maaltyd werd genuttigd. Burgemeester Dreg mans feliciteerde hier het kam pioenselftal van V.C.K.. het elftal van de B-junioren. Aan ieder der ju nioren werd een foto van het kam pioenselftal aangeboden. Voorafgegaan door de harmonie „Voorwaarts" trokken de beide elf tallen naar het voetbalveld om daar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. De wedstrijd werd echter we gens de slechte weersomstandigheden afgelast. Men ging daarom naar het Gemeenteiyk Verenigingslokaal, waar éen bazar geopend werd. Bij het vertrek van de Belgische voetbalvrienden werden door de ver enigingen vaandels uitgewisseld. VLISSINGEN. Vandaag, Alhambra: „Onder het asfalt van New York", 7 en 9 uur; Luxor: „De gravin van Monte Christo", 8 uur: Ten huize van de heer Knoop, Badhuisstr. 94: vergadering centr. gen. gezondheidskolonies, 8 uur. Morgen: Alhambra als vandaag; Luxor: als vandaag; Concertgebouw: Uitvoe- voering Oranje Nassau, 8 uur en openbare vergadering EVC, 8 uur; Concordia: lezing Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", 8 uur; Strandhotel: le zing Ned. Ver. tot bescherming van dieren, 8.30 uur. MIDDELBURG. VANDAAG: Electro; „Achter het IJzeren Gordijn". 7 en 9.15 uur; Boekhandel van Benthem Jutting: lezing Anthony van Kampen. MORGEN: Electro: als vandaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2