PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sow jet-protest bij Washington wegens incident boven Letland Bloeiende bongerds roepen! VAN ZEELAND HEEFT NOG STEEDS GEEN KABINET AZIS GEVANGENE OF VRIJ MAN D£ BILT Vuurgevecht tussen Russische jagers en een Amerikaanse bommenwerper Beveland in bloesemtooi J' 193e Jaargang - No. 8fi Dagblad, uitgave van do firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred. G. Baillntljn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p bw.; fr p. p. t 4.15 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 April '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels l 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VUssingen Walstr 58—60. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g. M'bucg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijftr. 2; Zierikzce: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Speurtocht over de Oostzee naar vermist vliegtuig. Volgens een bericht van het Russische persbureau Tass heeft Zater dag een Amerikaans vliegtuig, dat op een B 29 leek, boven Sovjet-gebied gevlogen. Russische jagers stegen op en gelastten 't Amerikaanse toe stel te landen. Het gaf aan de oproep geen gehoor en opende het vuur op de Sovjet-vliegtuigen. Een Russisch gevechtsvliegtuig zag zich ge dwongen, aldus Tass, het vuur te beantwoorden. Hierna verdween het Amerikaanso toestel in de richting van de zee. Het incident geschiedde l>y Libaie in Letland. De Sovjet-regering heeft een krachtig protest ingediend by Washington tegen de schending van haar grondgebied. Het protest werd Dinsdagmorgen aan de Amerikaan se ambassadeur in Moskou, admiraal Allan Kirk, overhandigd. Generaal Hoyt S. Vandenberg, chef van de generale staf der Ameri kaanse luchtmacht, heeft verklaard dat geen Amerikaans vliegtuig op 8 April machinegeweervuur heeft gewisseld met een Russisch gevechts vliegtuig, zoals in de Sovjet-Russische protestnota wordt beweerd. Sinds Zaterdag wordt een Ameri kaanse bommenwerper vermist van het type „Privateer". De vermissing werd gemeld enkele uren na het tijd stip, dat volgens Tass het incident boven Letland vocrviel. De bommenwerper was 's morgens met 10 man aan boord uit Wiesba den in Duitsland opgestegen voor 'n vlucht naar Kopenhagen. Nadat 't toestel Duits grondgebied had verla ten werd geen radiocontact meer gemaakt. Het is echter niet waar- schijnlgk dat het vermiste toestel hetzelfde is, als dat van het incident, omdat eerstbedoeld vliegtuig volgens de Amerikanen niet bewapend zou zijn geweest. De gemeenten op Zuid-Beveland De gemeenten, die betrokken zijn bij de door Gedeputeerde Staten opgestelde suggesties voor een ge meentelijke herindeling in de Zak van Zuid-Beveland, hebben zich nu alle over deze suggesties uitgespro ken. Twaalf gemeenten zagen hun be langen in het spel komen. Negen achtten de suggesties van Gedepu teerden onaanvaardbaar, drie wa ren ervoor, maar niet tevreden. Zy hadden meer willen hebben, dan G.S. hen toedenken. Tegen waren Ellewoutsdijk, Ou- delande, Hoedekenskerke, Borsse- le, Driewegen, Nisse, 's-Gravenpol- der, 's-Heer Abtskerke en Baar land, instemming betoonden Hein- kenszand, 's-Heerenhoek en Ove- zande. Evenals destijds op Walcheren zoeken de tegenstanders hun kracht met name in de bevredigen de toestanden, die in hun gemeente heersen en in het goede werk, dat gepresteerd wordt met behulp van de steeds verder voortschrijdende gemeenschappelijke regelingen. Financieel voordeel zou volgens de tegenstanders de schepping van 8 inplaats van 12 gemeenten nau welijks medebrengen. Ten slotte was dan natuurlijk de wens om vast te houden aan wat historisch gegroeid is een argument der te genstanders. Aan Gedeputeerden en de com missie voor de grenswijzigingen is het thans, de argumenten tegen hun suggesties op him waarde te toetsen. Zyn wij wel ingelicht, dan zijn de eerste besprekingen over het Walcherse verzet reeds achter de rug en zal weldra ook het Beve- landse verzet aan de orde komen. Gemakkelijk zal het beslissen niet zijn. Enerzijds immers kan men voelen voor de argumenten der vele tegenstanders, anderzijds is het streven naar opheffing der dwerg gemeenten alleszins begrijpelijk. Wat Zuid-Beveland aangaat is 't overigens opmerkelijk, dat de drie gemeenten, die met de suggesties van G.S. instemmen, Heinkenszand, Ovezande en 's-Heerenhoek, niet alleen uitbreiding van hun gebied toegedacht kregen, maar tevens zo genaamd R.K. gemeenten zijn. Voor zover zij niet volledig instemden met het ontwerp, richtte zich hun verlangen ook met name op delen van andere gemeenten, waar Ka tholieken wonen. Zo wenst Ove zande zulke delen van Oudelande en Baarland. Deze niet geheel toe vallige omstandigheid heeft er toe geleid, dat in Verschillende raads vergaderingen, het plan tot ge- Het vliegveld Kastrup by Kopen hagen is sedert Maandag ingericht se reddingswerk- Volgens sommige berichten was er geen vliegtuig ver mist en gebruikten de Amerikanen 'n voorwendsel om over de Oostzee te kruisen, waar op het ogenblik Rus sische vlootoefeningen worden' ge houden. Volgens een .weede gerucht zou den de Amerikanen bij wijze van proefneming willen vaststellen in hoeverre het mogelijk is een land onder een vreedzaam voorwendsel te „bezetten." Ook werd de moge lijkheid geopperd, dat de verdwenen bommenwerper nieuwe geheime ap paraten aan boord had en men tot elke prijs wilde voorkomen, dat de Russen het oestel vinden. In officiële Amerikaanse kringen wilde men aanvankelijk geen com mentaar op deze geruchten geven. Een woordvoerder te Wiesbaden zei later: „Louter geruchten." Hij ver klaarde, dat de Amerikanen vrij over de Oostzee mogen vliegen als zij dat willen en dat er dus geen voorwer. .„el voor idig is. Mogen de Amerikaanse toestellen ook boven Letland vliegen? In Ame- vliegtuigen en 300 man Amerikaans lnchtmaclitpersoneel. Vanaf deze ba sis worden speurtochten onderno men. Het enige resultaat, dat de na speuringen tot nu toe hebben opge leverd, is het bericht, dat zoeke- de vliegtuigen boven de Oostzee, in de omgeving van het ten Zuiden van Zweden gelegen Deense eiland Boxn- holm, twee helle lichtschijnsels heb ben waargenomen, welke afkomstig kunnen zijn van valschermfakkels. In Denemarken deden vele geruch ten de ronde over het verdwijnen van de Privateer en het grootscheep- kwestie. Ler' -d werd in 194:0 door Sovjet-troepen bezet en bij de Sov jet-Unie ingelijfd. Amerika heeft deze inlijving nooit als wettig erkend. -len woordvoerder van -neri- kaanse Marine verklaarde dat mari- ne-patrouille-vliegtuige.. s Ikte or ders hebben op een afstand van ten minste dertig kilometer van de Sov jet-Russische territoriale grenzen te blijven. Bovendien moge deze toe stellen, wanneer ze zien nabij Sov jet-Russisch gebied bevinden, geen wapens aan boord hebben. Deze or ders zijn enige tijd geleden uitge vaardigd. Twee kinderen onder zand bedolven en gedood. Dinsdag waren twee kinderen van naar schatting 10 en 13 jaar aan het spelen op de bergen onder Dorst, ge meente Oosterhout. Op een gegeven moment schijnt zich 'n zandverschui- ving te hebben voorgedaan en zijn de kinderen onder het zand bedolven en gedood. De lijkjes zijn geborgen. Duitse importheffingen in strijd met handelsaccoord Het "Westduitse besluit tot het instel len van bijzondere importheffingen op diyerse producten van agrarische oorsprong yormen voor de Nederland se export een zeer ernstige belemme ring. Hoewel het besluit alle import treft, onverschillig uit welk land ook. zal van Nederlandse zijde sterk wor den aangedrongen op opheffing, dan wel op drastische verzachting der maatregelen. Vernomen wordt, dat thans aan Ne derlandse zijde ondei'zocht wordt, in hoeverre deze Duitse maatregelen 'n aantasting vorfmen van het liberalisa tieprincipe. zoals dit in het handels accoord tussen beide landen is vast gelegd. Zoeken nu ook sommige Katholieken naar een andere oplossing De moeilykheden, waarmede kabinetsformateur Paul van Zeeland te kampen heeft, biyken van zodanige aard te zyn, dat hy tot nu toe geen definitieve lijst van ministers hekend heeft kunnen maken. De persconferentie, waarop hy de samenstelling van zijn kabinet had willen mededelen, werd eerst uitgesteld van 12 uur tot 15 uur en daarna tot 17,30, en ook toen kon van Zeeland slechts vertellen, dat hy 's avonds opnieuw door de Prins Regent zou worden ontvangen en slechts kon ho pen daarna de samenstelling van zijn regering bekend te kunnen maken. Maar ook dit was nog niet het geval, want om 10 uur kon de formateur, die er zeer vermoeid uitzag na 4 dagen van onderhandelen, slechts me dedelen, dat hy de Prins Regent „een voorstel had overhandigd" waarover deze een aantal personen wilde raadplegen. Radio-Djakarta maakte capitulatie bekend en Makassar sprak deze tegen. De berichten uit Djakarta en Makassar over de beëindiging van de actie van kapitein Abdoel Azis zyn zeer verward. Dinsdagmiddag heette het. dat Azis, die de steun van de Ver. Naties voor zyn actie had ge vraagd, zic h tenslotte toc h bereid had verklaard naar Djakarta te komen. In de loop van de avond maakte radio Djakarta echter bekend, dat fe derale troepen by Makassar geland waren en Azis hadden weten te ar resteren en Woensdagmorgen vroeg werden ook deze berichten door ra dio Makassar weer tegengesproken: Makassar was niet door federale troepen 'omsingeld en Azis dacht er niet over om naar Djakarta te gaan. len tegen kapitein Abdoel Azis en zijn volgelingen achterwege te laten indien de actie zou worden gestaakt. Toen kwam het bericht, dat een bataljon van 100 man federale troe pen bij Makassar geland was en naar de stad oprukte. Het gebied, waar Azis zich bevond, zou zijn om singeld en deze had zich overgege ven. De eerste mededeling over deze gebeurtenissen kwam telefonisch in Djakarta door, even voor dat presi dent Soekamo een radiorede zou houden, waarin naar verwacht het sein tot de aanval zou worden ge geven. De radiorede werd aldus op het laatste ogenblik uitgesteld. Volgens Reuter had Azis erin toe gestemd naar Djakarta te komen I om „verslag uit te brengen". Later Iwcrd deze formulering gevyzigd in I dien zin, dat hij voor het krijgsge- recht zou verschijnen. Volgens dc eerste telegrammen had Abdoel Azis per brief aan de commissie voor de Ver. Naties voor Indonesië steun gevraagd voor zijn actie. In de brief aan_ de vertegen woordiger van de V.N.C.I. op Ma kassar verklaarde hij, dat op het hoofdkwartier van de federale troe pen in Makassar documenten waren gevonden, die een plan tot liquida tie van de deelstaat Indonesië aan toonden. In later etelegrammen werd mee gedeeld, dat de minister van Defen sie der R.I.S. bereid was maatrege- Tc Susteren is Zondag een personentrein, die op weg was van Amsterdam naar Maastricht, op 'n stilstaande, uit ledige kolemvagons bestaande trein gelopen. Een vierwagenstel vloog daarby in brand. De reizigers bleven ongedeerd. Veie politieke waarnemers zijn thans van oordeel dat van Zeeland er niet in zal slagen een homogeen katholieke regering samen te stel len, waaraan buiten-parlementaire personen zullen willen deelnemen. Men spreekt reeds Van het aanblij ven van de regering- Eyskens en 'n soort „wapenstilstand". Tenzij een dei-gelijke regering een oplossing heeft voor de Koningskwestie en dit is weinig waarschynlyk zou den de Kamers tenslotte toch moe ten worden ontbonden. Vooral de katholieke vakbonden zouden thans bezwaar gemaakt heb ben tegen de aanwezigheid van de buiten-parlementaire persoonlijkhe den in de regering, zoals deze door van Zeeland is samengesteld. ANDERE OPLOSSING? In kringen van de Wetstraat ver luidt voorts, dat in de boezem van I de C.V.P. by sommigen het verlan gen zou bestaan toch tot een ande re oplossing van de Koningskwestie te komen, dan die welke tot nu toe voorgestaan. Deze C.V.P.-kringen zouden wensen dat nagegaan werd, in hoeverre het voorstel van Spaak tot instelling Van een „luitenant-ge neraalschap voor het Belgisch Kor ninkrijk" ten behoeve van Prins Bou- dewijn, terugkeer van de Koning naar België zonder deelneming van de vorst aan liet politieke leven, en uiteindelijk diens troonsafstand te verwezenlijken is. Volgens deze krin gen zou van -Zeeland reeds Zondag jl. voornemens zyn geweest naar Pregny te vertrekken om met de vorst dit voorstel te bespreken, doch zou de rechtse vleugel van de C. V. P. hem er toe gebracht hebben daar van af te zien. De liberale partij heeft een laatste poging gedaan om een „nationale" op lossing van de koningskwestie te be vorderen door een „wapenstilstand" van drie maanden voor te stellen, tijdens welke het regentschap zou blijven bestaan. De koning zou. wan neer de wet van Juli 1945. welke de koning in de onmogelijkheid ver klaart te regeren, eenmaal door het parlement is afgeschaft, ten volle ge legenheid hebben „in nauw contact te treden met de nieuwe regering en de politieke leiders", aldus het voorstel van de liberalen. V oedsel vergiftiging te Veenendaal. EEN SLACHTOFFER OVERLEDEN Voor dc tweede maal in acht dagen heeft zich te Veenendaal een geval van voedselvergiftiging voorgedaan, thans in het gezin van Dijk, bestaan de uit man, vrouw en dochter. Zij moestén naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar de vrouw, die ook aan suikerziekte leed. is overleden. Ook in het gehucht Achterberg deden zich enkele vergiftigingsgevallen voor, echter niet van ernstige aard. Men veronderstelt, dat de oorzaak is gele gen in het gebruik van hoofdkaas en worst, afkomstig van een huisslach ting te Achterveld. meentelijke herindeling 'n „Rooms plan" werd genoemd. Slechts in één raadsvergadering kwam van R.K. zijde protest In Nisse achtte nl. een R.K. raadslid afscheiding van Nisse-Stelle en toevoeging daarvan aan Ovezande onjuist, on der meer omdat hij 't onjuist vond Protestanten van R.K. te scheiden. In Hoedekenskerke waren juist de Katholieken tegen de plannen van G.S., de Protestanten voor. De raad van Hoedekenskerke heeft nl. een R.K. meerderheid. Wordt nu overeenkomstig de suggesties Hoe dekenskerke vergroot met Baar land en Oudelande, dan zouden de Katholieken in de minderheid ko men en dat wenst men niet. Men ziet, dat er aan de Zuid-Be velandse gemeentelijke herindeling een merkwaardig facet zit. Met belangstelling zien wij de be slissingen, die G.S. en grenswijzi gingscommissie moeten nemen om tot definitieve voorstellen te ko men, tegemoet! EEN RIJKE BLOEI WORDT VERWACHT. Het bloesemfestijn op Beveland is begonnen. De vroege pruimen heb ben zich als eersten in hun feestkleed gestoken en over een dag of tien zullen alle Bevelandse fruitcentra weer schuil gaan onder het bloesem dak van zachte, tere kleuren. Er kan over het algemeen een ryke bloei verwacht' -worden. Voor de natuurliefhebbers een buitenkansje om er met volle teugen van te genieten en voor de fruitkweker een hoopgevend verschijnsel voor een goede oogst. De weersomstandigheden zijn in de afgelopen winter zeer gunstig geweest voor allerlei cultuurwerk in de boom gaard. Het snoeien is op de meeste be drijven op tijd klaar gekomen. De te leurstellende afzet van het zomerfruit in 1949 heeft er wel toe geleid, dat meer gesnoeid werd dan anders het ge val was. Voor de winterbespuitingen waren de omstandigheden gunstig. Er werd vooral veel met V.B.C. gespoten. Thans zijn de eerste bespuitingen te gen schurft vóór de bloei reeds afge werkt. DE BLOEIVOORUITZICHTEN. Van de appels stellen slechts enkele rassen, o.a. Goudreinet en Golden De licious plaatselijk iets teleur. Overigens is er over de gehele linie reden tot te vredenheid. Na een grote oogst als vo rig jaar, wil het wel eens voorkomen dat de volgende oogst minder is, doch thans kan een behoorlijke opbrengst verwacht worden. De peren beloven gemiddeld nog meer dan de appels. Enkele rassen als byv. Bonne Louisse, Beurré Hardy en Conférence zijn plaatselijk aan de ma tige kant, vooral op de percelen die vorig jaar last van de droogte hadden. Overigens is een rijke bloei te ver wachten. Van de pruimen staan de krozen reeds in volle bloei. Enkele koude nachten hebben misschien een minder gunstige invloed op de vruchtzetting bij de krozen, doch er mag niettemin op een redelijke oogst gerekend wor den. De overige pruimenrassen zullen ook voldoende bloeien. De stand van de kersen evenals van het klein fruit laat weinig te wensen over. Zonder overdreven optimisme kan daarom worden vastgesteld dat de oogstvooruitzichten gun stig zijn. De opbrengst zal niet beneden het gemiddelde liggen, alhoewel er natuurlyk nog veel kan gebeuren voordat het fruit in de kisten ligt. KOELHUIZEN PRACTISCH LEEG. Nog even iets over het afgelopen seizoen. De bewaarbaarheid van het winterfruit is niet zo groot geweest als anders. Het gevolg hiervan was, dat vooral de goudreinetten in de laatste twee maanden in snel tempo geruimd moesten worden. De koelhuizen zijn dan ook practisch leeg. Afgezien van het voordeel van marktspreiding, kan niet gezegd worden dat het koelen zo winstgevend is geweest als in andere jaren. De financiële uitkomsten over 1949 waren echter over het algemeen bevredigend, met uitzondering dan voor die bedrijven welke in verhou ding een te groot kwantum zomerfruit hadden. GOEDE RESULTATEN MET GASBEWARING. De proeven met gasbewaring op de veiling te Goes hebben weer uitsteken de resultaten opgeleverd, vooral met de Conférence-peer. die nu nog goed is. Voor bepaalde rassen zal daarom zeer zeker op dit systeem worden overgeschakeld. Het gevolg is dat naast het particuliere koelhuis te Mid delburg, ook de veiling Kapelle een gascel zal inrichten. Zoals bekend be schikt de veiling Goes reeds over twee van dergelijke cellen, waarin naast de proefnemingen tevens reeds voor de telers gasbewaring werd toegepast. ROOIEN EN OMENTEN. Onder invloed van het slechte prijs, verloop in de zomer van 1949 zijn veel oudere percelen gerooid, terwijl er gro te plannen bestaan om over te gaan tot omenten van minder rendabele ras sen. Ten dele is men hiermee reeds be gonnen. De rassen welke hiervoor in aanmerking komen zijn o.m. de Kes wick, Early Victoria en Jacq. Lebel. Zij worden vooral omgeënt met Jonathan. Golden Delicious en goudreinet. De Bellefleur en de sterappel worden meestal gerooid. VERPAKT FRUIT. De stryd om de markt ia begonnen. Steeds meer komt er vraag naar vex-pakt fruit. De prov. afzetcommis- sie heeft terecht vastgesteld, dat hier een taak voor de Zeeuwse vei lingen ligt. Deze hebben thans be sloten in het komende seizoen het standaardfruit in een uniform Zeeuws wikkel te verpakken. Rond het Zeexxwse wapen komt als opdruk Zeeland-Holland en de naam van de betreffende veiling. Op deze wijze wil men in binnen- en buitenland de aandacht vestigen op het Zeeuwse fruit. De telers hebben thans te zorgen dat er voldoende kwaliteits- fruit hiervoor beschikbaar zal zyn. Zoals bekend is de veiling Goes in navolging van de heer H. B. Pilaar begonnen met verpakking in cello- phaan. De resultaten welke hiermee zijn behaald, hebben er toe geleid dat ook in het nieuwe seizoen meer aandacht aan deze wijze van ver pakking zal worden besteed. Op alle gebied is de Zeeuwse fruitteelt dus actief. Mogen alle zor- fen met een goede oogst en een goe- e financiële uitkomst, beloond wor den! HET ÏS NIET WAAR.' Tegen 6 uur Woensdagmorgen kwam het Reuter-bericht, dat radio- Makassar de verklaring van de fe derale regering, waarin wordt ge zegd, dat het Worang-bataljon ten Zuiden van Makassar was geland, weer had tegengesproken. In een Reuter-telegram uit Ma kassar, dat te Djakarta werd ontvan gen, werd gezegd, dat volgens ge zaghebbende kringen te Makassar het Oost-Indonesische kabinet heeft besloten by de centrale regering te protesteren en de U.N.C.I. om inter ventie te verzoeken tegen de „onder mijnende" politiek, welke het doel zou zijn van de federale troepen, die uit Java naar Oost-Indonesië zijn ge zonden. In het telegram werd de volgende uiteenzetting gegeven van de ver warde toestand, welke is ontstaan: Luitenant-kolonel Mokoginta, ter ritoriaal commandant van de federa le ti'oepen, onderhandelde met kapi tein Azis tot het ogenblik, waarop het ultimatum van president Soekai - no aan kapitein Azis om zich over te geven zou aflopen. De president van Oost-Indonesië, Soekawati. kwam daarop, xxit vrees voor bloed vergie ten onder de bevolking, tussenbeide en overreedde kapitein Azis op ver scheidene punten toe te geven. Radio-Djakarta zou deze conces sies onjuist weergegeven hebben. Later dwong kapitein Azis kolonel Mokoginta een i-ectificatie te geven via Radio-Makassar. De in deze uit zending opgehelderde punten zyn: lo Hoewel de federale troepen, die gevangen genomen waren toen kapi tein Azis Makassar bezette, in vry- heid waren gesteld, werden zij onder de bescherming van de staatspolitie gesteld. 2o de wapenen zouden hun niet worden teruggegeven, voordat zij naar Java terugkeerden. Vossenfamllie uitgegraven. De heer P. Boers, jachtop ziener van het landgoed „Land arbeid" te Doldersum (Dr.) en de pachter van "de jacht aldaar, de heer H. Rijkmans Sr.. in dustrieel te Steenwyk, ontdek ten dezer dagen het hol van een vos. Zij groeven het uit. De vos kreeg geen kans te ont snappen. In de gang van het nest werd hy door een schot hagel getroffen. In het verblijf bevond zich een viertal jongen. De voorraad „leeftocht" van moeder vos met haar vierling, die men opgroef, bestond uit een kaas, die reeds half was opgepeuzeld, drie konijnen en een wulp. Nog 3 millioen voor het kleine boerenbedrijf. (Van onze Haagse redacteur). Den Haag. April. Naar wij verne men. staat het vrijwel vast. dat voor 1950 nog 3.000.000 beschikbaar ge steld zal worden voor de rationalisatie van kleine boerenbedrijven, buiten de 2.500.000, die reeds op de begroting van Landbouw voor dit doel was uit getrokken. De georganiseerde landbouw, die eenstemmig van oordeel »s, dat het be schikbaar stellen van gelden voor de rationalisatie een van de beste wijzen js om het kleine boerenbedrijf te hel pen. heeft daarvan met grote erkente lijkheid kennis genomen. VOORSPELT: NOG VRIJ KOUD Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien. Matige, af en toe krachtige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1