Heerenveen won na twee jaar van Oostelijke kampioen BEKERWEDSTRIJDEN GESTAAKT HART1NG WON DE BEKER, MAAR R00TSAERT WERD KAMPIOEN -SPORT- Limburgs derby voor Limburgia Vlissingen gaf in stormwind voetbaldemonstratie Standenlijsten ft Sparta organiseerde Dorpenrit op Schouwen a,0e'e''1oei ""'M'xotte" 'e goed; Slechts één uitvaller bij Aardenburgse wandeltocht r Hans Harting is Zeeland niet vergeten! f DINSDAG 11 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Het Paasprogramnia bracht nu de Ensched. Boys en Limburgia ook in liet veld, maar de textielmenseu hebben daar minder plezier aan be leefd dan de mijnwerkers. In het Friese Haagje zagen de Ensehedeërs een 10 voorsprong, verloren gaan en tenslotte bleven de punten zelfs by de Lenstra's, die dus nu ook hun eerste zege in de wacht sleepten. Limburgia startte tegen streekgenoot Maurits en de vertegenwoordigers der beide mijnen scoorden er lustig op los. Maar Limburgia toch net eentje meer dan de pupillen van Basje Paauwe en zo hebben de Brun- summers zich bij de Westelijke vertegenwoordigers gevoegd in het leiden de peloton. Het is Heerenveen dan tenslotte toch nog gelukt een einde te maken aan de twee iaar oude traditie, dat de Oostelijke kampioen van Heeren veen won. Ditmaal hadden de Frie zen Abe op de middenvoorplaats ge zet en de geboren middenvoor Brandsma op de rechtshalfplaats. Er werd slecht gespeeld, waar voor namelijk de wind wel schuld aan was. maar ook werd de dekking schromelijk verwaarloosd, dat toch niet op de wind geschoven kan wor den. Zoals zo vaak behaalde Heeren- Derde klasse kampioen M.O.C. met 13-1 verslagen. Waaneer MOC deze ontmoeting als een oefenwedstrijd voor de ko mende promotiecompetitie moet be schouwen, dan behoeft het zich geen illusies te maken. Het voetballesje, dat het van Vlissingen kreeg, zal dan ook wel als een koude douche gewerkt hebben. Nu was het spel van Vlissingen, ondanks de storm en de regen, werkelijk van zeer goed gehalte en wat de Bergcnaren daar tegenover stelden gaf geen moment de indruk, dat hier een Se klasse- kampioen aan het werk was. De 13 1 uitslag is dan ook absoluut niet geflatteerd. Vlissingen nam ondanks de ele menten het spel direct geheel in handen. Met vlotte zuivere combi naties werd de verdediging van MOC totaal overspeeld. Reeds na 5 min. wist v. d. Eijk de score te openen. Moolenbroek, Wijgman en v. d. Eijk hadden enkele minuten later de stand reeds op 40 gebracht. Met een prachtige kopbal gaf Weststrate de keeper voor de 5e maal het na kijken. Voor de rust wisten v. d. Eijk en Wijgman ieder nog eenmaal te scoren, nadat eerst v. d. Schraaf nog een penalty had gemist. Deze 70 voorsprong was voor de thuisclub aanleiding om er in de tweede helft meer een demonstratie van te maken. Twintig minuten kon den de bezoekers doelpunten voor komen. Toen trok ook de Vlissing- se middenlinie mee ten aanval en kwamen de doelpunten weer. Eerst nam v. d. Eijk no. 8 en 9 voor zijn rekening, waarna Wijgman voor de dubbele cijfers zorgde. De twee vol gende kwamen van v. d. Schraaf en v. d. Eyk scoorde het laatste en voor hem het zesde doelpunt. Even voor het einde gelukte het de bezoekers nog bij een snelle uit val de eer te redden, zodat het re sultaat tenslotte een 131 zege voor Vlissingen was. Middelburg gaf overwinning niet cadeau. DE BARONIE WON IN BREDA MET 3—2 De Zeeuwen hebben reeds Zaterdag hun bekerwedstrijd gespeeld en wel in Breda, dit in verband met hun Paastrip naar België. Middelburg heeft het in de Baroniestad niet tot 'n overwinning kunnen brengen, maar het heeft de kampioenen toch nog heel wat moeite gekost het zover te brengen. Met rust was het al 20 en zelfs werd het 3—0, maar toen Mid delburg allengs in de meerderheid kwam en twee doelpunten daarvan 't gevolg waren, ging het er voor de Bredanaars donker uitzien. Het mocht echter de groen-witten niet gelukken een gelijk spel te behalen. Baronie had twee invallers, terwijl Middel burg het zonder A. Jongepier moest stellen en ook De Beer reeds na korte tijd het veld moest verlaten. Zeelandia nog in de volgende ronde. DOOK 2—2 GELIJK SPEL TEGEN BOEIMEER. Het stormweer maakte uiteraard voetbal van behoorlijk gehalte onmo gelijk en het is dan ook een weinig aantrekkelijke vertoning geworden. Zeelandia nam de leiding en door een strafschop werd de voorsprong tot 2— 0 vergroot. Na de rust maakte Boei- meer een tegenpunt en kort voor tijd kwam Zeelandia nog even in het nauw, toen een bal via- de paal in het doel caramboleerde, waardoor de kans op een zege voor de Boeimeerploeg tenslotte niet denkbeeldig was. Zeelan dia had voordien diverse kansen door slecht afwerken en onfortuin om zeep geholpen, maar ook Boeimeer kwam niet meer tot een doelpunt, zodat Zee landia zich toch nog in de volgende ronde werkte. Afd. Zeeland K.N.V.B. Serooskerke schakelde met 14 Nieuwland uit. Door met ruim verschil baas over Nieuwland te blijven heeft Seroos kerke de kans nog in eigen hand gehouden. Maar Nieuwland is nu wel in de promotiecompetitie van de Za terdagmiddagcompetitie uitgescha keld. veen ook nu weer de zege door snel doorzetten en zich niet te laten in timideren door een achterstand. Er>- schedese Boys nam door Albers de leiding, Heerenveen reageerde ech ter niet. Abe scoorde bet eerste Friese doelpunt, maar het was al niet meer de gelijkmaker, daar had Koenders voor gezorgd, Uit een voor zet van Abe maakte Jonkman ge lijk en tenslotte was het Brandsma, die weer op zijn oude plaats terug was gekomen èn uit een moeilijke positie het winnende doelpunt scoor de. Tactisch viel er weinig in Brun- sum te bewonderen, maar de span ning. het enthousiasme en het élan maakten de wedstrijd het aanzien ten zeerste waard. 14.000 toes'hou wers beleefden de sensatie, dat Mau rits met een 02 voorsprong de kleedkamers opzocht. Hier had de -oalgetter van het Zuiden, van 't looft, voor gezorgd. Voor de rust slaagden de Brunsummers er dus niet in de stoere Maurits-verdediging te laten capituleren, maar na de rust konden de bezoekers niet meer tegen een bliksemoffensief van Lim burgia op. Bruist en F. Cox brach ten de stand gelijk en al had Mau- .rits hier een antwoord op met uit stekende aanvallen, Bruist maakte er zelfs 32 van. Even werd daar na van 't Hooft vrijgelaten en dat even is voor deze technisch toch niet zo sterke voetballer vrijwel altijd ge noeg, ook nu scoorde hy en bracht daarmee de stand gelijk. Limburgia had echter iets meer adem dan Mau rits en dat hield de overwinning met 43 in Brunsum. landskampioenschap. Blauw Wit Ajax Limburgia Heerenveen Enschedese Boys Maurits Heerenveen GVAV Sneek Achilles Frisia Velocitas Be Quick Leeuwarden HSC Friesland 4—1 2—1 4—3 4—4 2—3 4—8 18 17 0 1 87—23 34 18. 8 5 5 37—25 21 18 7 6 5 46—38 20 18 9 2 7 36—36 20 18 8 2 8 38—38 18 18 8 2 8 30—36 18 18 8 2 8 41—43 18 18 6 3 9 38—33 15 18 6 3 9 32—45 15 18 0 1 17 11—79 1 Quick Vitesse Rheden Tubantia promotie competitie 2c klasse. oost. 1 1 Zwartemeer Friesland 1 1 1 0 1 0 NOORD. 1 1 1 0 1—0 3—2 2-3 0—1 reserve tweede klasse e. Dosko II 17 12 3 2 44—14 27 Middelburg II 15 10 3 2 37—21 23 Vlissingen II 17 8 4 42—28 21 De Zeeuwen II 14 8 3 3 39—26 19 Axel II 16 5 4 7 34—34 14 Breskens II 13 4 4 5 23—30 12 Terneuzen II 16 4 4 8 20—31 12 Zierikzee II 13 2 5 6 16—29 9 Goes II 14 3 3 8 24—46 9 RCS n 13 0 2 11 15—35 2 Twee Paaslournooien in Amsterdam. De Amsterdamse voetballiefhebbers hebben in de Paasdagen van twee tournooien kunnen genieten, waaraan clubs uit Scandinavië, Engeland, Bel gië en natuurlijk ook Nederland deel namen. Aan het tournooi, dat door Ajax werd georganiseerd, namen Lancashire Engeland)rKarlstadt BIK (Zweden), Frigg (Noorwegen) en de organiserende club deel en bij het tournooi van de andere Amsterdamse kampioen, Blauw Wit waren de deel nemers Walthamstow (Engeland), La Gantoise (België). Sparta en de orga niserende club. Ajax won zijn eigen tournooi, door in de finale Lancashire met 52 te verslaan en La Gantoise het tournooi van Blauw Wit door met 3—2 de organiserende club in de fi nale te verslaan. Staantribune stortte in.... maar de mensen bleven. Door overbelasting is in Arnhem tijdens de promotie tweede klasse voetbal wedstrijd Vitesse—Rheden een staantribune ingestort. Een-vijftal mensen werd hierbij ge wond en door de Gemeentelijke Ge neeskundige Dienst naar het Gemeen teziekenhuis en het St. Elisabeth gast huis te Arnhem vervoerd. Drie daar van moesten voorlopig in het zieken huis blijven, hoewel hun verwondin gen niet van ernstige aard zijn. Of schoon sommige andere bezoekers aan het been gekwetst werden, wilden zij het wedstrijdterrein toch niet verlaten MOTORSPORl Dc storm trotserend startten op de Eerste Paasdag 's morgens om half elf een vijftiental deelnemers van de verscheidene dorpen op Schouwen en Duiveland voor de door de motorclub Sparta te Zierikzee georganiseerde Dorpenrit. Het waren dertien motoren en twee auto's. Van deze vijftien kwa men er veertien binnen de gestelde tjjd van twee uur aan de finish. Eén viel er uit door pech. Hoewel men eerst vreesde, dat deze rit te zwaar was, viel dit tenslotte bij de rijders toch mee. Zij waren vol lof over deze gezelligheidsrit. De deelnemers werdgn als volgt ge klasseerd: Klasse 200 cc en hoger: 1 C. W. Ver ton (Zierikzee), Vz punt; 2 S. L. Schot (Zierikzee). 2 punten: 3 J. W. Boot (Zierikzee). 3 punten; 4 J. Ochtman (Zierikzee), 4 punten; 5 M. Quist (Nieuwerkerk), 5 punten; 6 A. Bal (Nieuwerkerk), 5 punten; 7 M. v. d. Est (Zierikzee), 6 punten; 8 C. v. Be- veren (Zierikzee), 6 punten; 9 P. Be- suyen (Zierikzee), 6 punten; 10 A. Overdulve (Zierikzee), 7 punten; 11 H. Pik (Goes). 8 punten; 12 J. Stols (Ca- pelle), 9 punten; 13 A. Verschiere (Zierikzee) 10 punten. In de klasse tot en met 125 cc startte alleen de heer J. Stoutjesdijk (Zierik zee). 's Middags om half drie ging het startschot voor de autorijwielen. De storm was echter nog niet geluwd cn zodoende meldden zich hier slechts drie deelnemers. Eerste werd S. L. Schot (Zierikzee) punt, tweede me vrouw Barten-Beuzenberg (Zierikzee), 2 punten en derde W. Barten (Zierik zee); 2 punten. Ook reden er nog twee jongelieden op gewone fietsen mee. Hiervan kwam als eerste aan J. v. d. Kreke. (Zierikzee) en als tweede J Staal (Zierikzee). die één controlepost had gemist. Er worden vijf ritten voor de compe titie van Sparta verreden. Hiervan zijn er al drie achter de rug. Zij, die niet aan deze Dorpenrit hebben deelgeno men kunnen echter toch nog meedin gen naar de beker, door aan de vol gende gezelligheidsritten wel deel te nemen. De eerste, die nu volgt is een oriënteringsrit. Pacsveldloop van De Zeeuwen in stormwind. Vliegend werd Zaterdagmiddag het schuimende water door een sterke Zuidwestenwind het strand by Koudekerke opgejaagd. Aan de binnen kant van het duin stoof het fyne en scherpe duinzand een groepje van enkele tientallen mensen In neus, oor en oog en in elke opening, die de kleding de wind liet. Maar toch stonden er op het strand 24 athleten aan de start en toch bleven de toeschouwers staan om de verrichtingen van deze lopers op duin en strand te bewonderen en om de favoriet toe te juichen. WIELERSPORI Schulte toonde in Frankrijk zijn grote capaciteiten. maar coppi won toch klassieker parijsroubaix. De klassieke wegwedstrijd Parijs— Roubaix, een afstand van 247 km, welke voor de 48e maai werd gehou den, is gewonnen door de Italiaan Fausto Coppi in de tijd van 6 uur 8 min. 48 sec. De Fransman Diot werd tweede in 6.21.29. Hoewel Coppi deze klassieker heeft gewonnen, heeft het rijden van de Ne derlandse deelnemers grote indruk ge maakt op officials en sportjournalis ten. Vooral Gerrit Schulte leverde weer een van die spectaculaire presta ties, die hem destijds de bijnaam van de „Rijdende dwaas" hebben bezorgd. Een valpartij, waar behalve Schulte ook de Belgen Ollivier en Schotte bij waren betrokken, bezorgde de Neder lander een achterstand. Hij slaagde er echter in de groep weer te bereiken, juist toen deze een felle achtervolging op een groepje vluchtelingen inzette Later deed Schulte nog een ernstige poging de gevluchte Coppi te achter halen, maar vermoeid door enkele po gingen, die hij alleen had ondernomen, staakte hij de strijd. Misschien was dit toch wel een uitstekende trainings-it voor de Tour dé France voor de blon de Hollander? Er was dan ook wat bijzonders te zien op die stormachtige Zaterdag middag daar aan dat Koudekerkse strand. De Vlissingse V. A. V. „De Zeeuwen" organiseerde haar traditionele Paasveldloop, waaraan het District Zeeland van de K. N. A. U. het Zeeuwse veldloopkampioen schap had verbonden. De veldloop had dit jaar bijzonder aan attractivi teit gewonnen, omdat naast de Zeeuwse lopers, ook Hans Harting, de Zeeuwse athleet, die tegenwoor dig lid is van AAC in Amsterdam, en ook veertien athleten van de Bre dase atletiekvereniging „Sprint" aan de start verschenen. DE JUNIOREN. Eerst liepen de junioren hun 1500 meter. Al gauw bleek, dat het een zaak van Marathon-leden zou wor den, want meteen na het startschot namen Jaap de Waart en Henk van Damme van deze Vlissingse club de leiding, om die niet meer af te staan. Na de eerste duinovergang lagen zij al flink voor op het uit elkaar ge scheurde peloton. Met grote passen ploegde de Waart toen over het strand tegen de wind. met in zijn kielzog op enkele meters van Dam me. Boven aan het trapje gekomen nam de Waart een kleine voorsprong op van Damme, die niets anders kon doen dan dit toelaten. Hö maakte H. van Damme (Marathon) in 5 min. 8 sec.; 3. A. Smits (Sprint) in 5 min. 25,4 sec.; 4. M. Nobelen (Sprint); 5. H. Pulles (Sprint); 6. K. Walraven (Hellas); 7. C. Potter (Marathon); 8. J. Luykx (Sprint); 9. J. Bostelaar (De Zeeuwen); 10. M. Costjn (Sprint); 11. L. de Vriend (Gazelle). DE SENIOREN. Zoals bij de junioren Jaap de Waait als favoriet startte, was dat bij de senioren Hans Harting. Men was alleen benieuwd hoe de tegen stand van Walter Rootsaert, van Staf Dobbelaere en ook van Herman Harting zou zijn. De enige, die zich miet gewonnen gaf, was tenslotte Rootsaert. Reeds meteen na de eer ste duinovergang hadden de oud- juniorenkampioen van Nederland en Hans Harting een kleine voorsprong genomen. Herman Harting en v. Akkeren van Olympus (Vlissingen) en v. Leeuwen van Marathon had den nog even contact met het lei dende tweetal. Maar Herman viel en de anderen konden Hans en Root saert niet meer bijhouden, toen deze voor ze voor de tweede maal liet duin over gingen het tempo versnel den. Harting nam toen de leiding, op de voet gevolgd door Rootsaert. Toen kwam het lange stuk strand, waarop de hele groep uit elkaar ge trokken zou worden. Voorop langs Promotie-degradati ewedstrijden gestart. DERDE KLASSE E. SluiskilBreskens afg. VIERDE KLASSE G. IJzendykePatryzen afg. RES. TWEEDE KLASSE E. Breskens IIDoslto II afg.Goes IIZierikzee II 11 gestaakt; Mid delburg HRCS II 20; Zeeuwen IIAxel H afg.; Missingen II Terneuzen n 1—1. BEKERWEDSTRIJDEN. RCS—de Zeeuwen afg.; Biervliet Internos 13 gestaakt; Middel burgBaronie 23Missingen MOC 131; BoeimeerZeelandia 2 2; ZierikzeeGoes 11 gest.; DoskoCorn Boys 33. RCS en de Zeeuwen zullen het volgende week gaan uitvechten nu de terreinomstandigheden te slecht bleken. Middelburg verloor eervol van de Baronie, maar stierf deson danks de bekerdood. Vlissingen liet er tegen MOC geen gras over groei en en klasseerde zich dus in de vol gende ronde, evenals Zeelandia ciat tegen Boeimeer aan een gelijk spel genoeg had. Dosko liet zich door Corn Boys verschalken en de Sasse- naren wrongen zich dus ook al in de volgende étappe. Zierikzee en Goes zagen hun wedstrijd ontijdig beëindigd en we zijn benieuwd wat hiervan het gevolg zal zijn. In Bier vliet kwam men ook al niet tot een einduitslag, want hier werd de wed strijd bij een 13 stand gestaakt. PROM. COMP. 2e KLAS. TubantiaQuick 01; Vitesse— Rheden 32. In het Oosten begon het spelletje om de plaats van het Nijmeegse Quick in te pikken. De Nijmegena- ren gaven blylt er niets voor te voe len die zetel af te staan, want de lastige uitwedstrijd tegen Tubantia zetten ze in de volle winst om, het geen ongetwijfeld een beste start is. Vitesse weerde Rheden af en deze Arnhemmers zullen nog wel een las tige concurrent van Quick worden. FrieslandZwartemeer 15. In het Noorden begon Friesland al heel slecht door op eigen grond met flinke cijfers in het zand te by- ten tegen Zwartemeer. Het sta.it vrijwel vast, dat Friesland het vol gend seizoen in de tweede klasse gaat doorbrengen. DISTRICT V. SneekVelocitas 10Achilles Leeuwarden 32; FrisiaSneek 4 Een beste prestatie leverde Sneek. In twee dagen tyds speelde het even veel wedstrijden en boekte in beide fevallen een zege. Het heeft daar- oor de derde plaats bereikt. Achil les zoekt het wel ongewoon hoog want de overwinning op Leeuwar den bracht hen tot de vierde plaats. DERDE KLASSE D. RKFCNieuw Borgvliet afg. Burgemeester van Dongen liep met drie dochters mee. Tweede Paasdag startten in een slecht weer in Aardenburg 51 deel nemers voor een wandeltocht van 15 km. By die 51 wandelaars hoor den ook de burgemeester van Aar denburg, de heer J. v. Dongen met drie dochters. Geen enkele van deze 51 deelnemers viel er uit. De padvindersgroep Cadzand kreeg de eerste groepsprijs, een lauwertak, tweede werd de padvindersgroép van Aardenburg en derde het volledif personeel, directeur incluis, van i Aardenburgse Steenfabriek. De an dere deelnemers kregen als herinne ring aan deze tocht een diploma. Voor de 30 km. hadden zich 108 wandelaars gemeld en slechts één van hen viel uit. Men had onderweg de tocht echter enigszins verkort. De beker werd gewonnen door een personeelsgroep van de confectiefa briek MiddelburgAardenburg. De turnvereniging uit Breskens werd tweede en de wandelsportvereniging „Olympia" uit Axel, derde. Bij de prijsuitreikingen in hotel „Cuelenare" en de Sociëteit waren ook de secretaris van de afdeling Zuid der N.W.B., de heer de Hol lander en de N.W.B.-offïcial, de heer Laftdrager aanwezig. Zebra's hadden last van hondenweer. De stand was 2—1 bij rust in de in West Friesland gespeelde bekerwedstrijd voor de derde ronde tussen de Zouaven en de Zebra's, toen de laatsten de scheidsrechter verzochten de match te staken wegens het hondenweer, dat voor de Ze bra's blijkbaar minder prettig was. De referee ging niet op dit verzoek in, waarop de elf Ze bra's er verder het zwijgen toe deden en zich in de kleedkamer gingen afdrogen. Aangenomen wordt, dat de Zouaven wel en de Zebra's niet in de vierde ron de van de beker zullen mogen uitkomen. DAMMEN Om kampioenschap van Nederland. Te 's Hertogenbosch werden voor de demifinale van het kampioenschap van Nederland hoofdklasse Neder landse Dambond twee wedstrijden ge speeld. De uitslagen luiden:: Vios (Maastricht)-R.D.G. (Den Haag) 614: Excelsior (Den Bosch)-»^M.D.C. (Middelburg) 128. Zaterdag worden de wedstrijden voortgezet. nog een flinke eindspurt en kwam de waterkant snellende Hans Harting, met ruime voorsprong op nummer j onmiddellijk gevolgd door Rootsaert. twee door de finish. Na het rode1 Even kreeg de Zeeuwsch-Vlaming broekje van van Damme kwamen [nog contact met de AAC-er. maar kort na elkaar drie gele broekjes, hy moest weer loslaten en nu vo.-r- drie Sprint-leden goed. Zegevierend rende Harting 't De gedetailleerde uitslag brj de trapje op met achter zich over liet junioaen is als volgt: 1. J. de Waart1 gehele strand verspreid de rest van (Marathon) in 4 min. 48.8 sec.; 2. de lopers, tegen hun vermoeidheid en tegen de wind en het zand vech tend. Het water kwam snel op en waar daarstraks het startschot had geklonken lag nu al het schuim van een woedende zee. Om by de ope ningen in de paalhoofden te konten, moesten de atnleten steeds een klein boogje rond de vloedlyn maken. Dit beeld had Harting kunnen zien als hy boven aan het trapje om had gekeken. Maar daar had Iiy geen tyd voor. Hy rende door over het duinpad, toen 't duin af en met een formidabele eindsprint kwam hij als eerste door de finish. Achter hem Walter Rootsaert, die dapper tegen stand had geboden, maar in Harting zyn meerdere had moeten erkenn» Toch was de jonge Zeeuwsch-Vla ming, die dit jaar voor liet eerst als senior start, onbetwistbaar veldloop kampioen van Zeeland geworden. Toen kwamen er, met een korte pauze twee Zeeuwen, en daarna pas de eerste Sprintmannen. Druppelsge wijs kwamen de andere lopers bin nen. Sommigen van hen slaagden er zelfs nog in hun voorganger op de eindstreep te passeren. De gedetaiieerde uitslag van leze 3500 meter veldloop is: 1. Hans Har ting (AAC) in 12 min. 39.4 sec. voor de tweede maal en daarmee houder en winnaar van de beleer; 2. W. Rootsaert (Gazelle, Aarden burg) in 12 min. 53.9 sec 3. H. v. Akkeren (Olympus) in 13 min. 2G.4 sec.; 4. P. v. Leeuwen (Marathon) 5. Herman Harting (Sprint); 6. H. Witte (Marathon); 7. G. Dobbeiee- re (Marathon); 8. J. C. Boogaard (Hellas); 9. A. P. Leenhouts (De Gazelle). PRIJSUITREIKING. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter van de organiserende vereniging. de heer A. Rooze, de pryzen uit. De Districtsvoorzitter van de K.N.A.U. in Zeeland, de heer F. A. Kolijn, overhandigde daarna de nieuwe Zeeuwse kampioen, Wal ter Rootsaert, het diploma. Een ver tegenwoordiger van Sprint uit Breda, de heer Ad Haagh, dankte daarna de organiserende vereniging voor de goede organisatie en de prettige sfeer. Kort interview met veelbelovende athleet. ,,Ik vind het prettig weer eens in Zeeland gelopen te hebben, vooral, omdat ik een paar lopers gezien heb, die heel wat perspectieven hebben". En bij het laatste noemde Hans Har ting, toen wij hem Zaterdag na zijn overwinning in de Paasveldloop van De Zeeuwen daarnaar vroegen, de na men van Walter Rootsaert („een waardig opvolger") en Henk van Ak keren. Het parcours was volgens hem nu niet zo geschikt, omdat er nog te veel een hard pad in voorkwam en dit kan hij, omdat hij reeds in zomertrai- ning is, niet zo goed meer hebben. Over de training in Amsterdam was Hans bijzonder te spreken. Niet alleen dat hij daar een sintelbaan tot zijn be schikking heeft, maar bovendien traint daar de athletiek bloem van Nederland, zoals Slijkhuis, Kist. Groen en Krom. Toch had hij de Zeeuwse training niet willen missen. „Ik ben hier hard ge worden, omdat hier vooral mijn uit houdingsvermogen ontwikkeld is. In Amsterdam is het alles snelheid wat de klok slaat. Tussensprints en het in korte tijd opvoeren van de snelheid". Ook hij betreurde het, dat er nog steeds geen sintelbaan in Zeeland is. Hij achtte het speciaal voor de junio ren, waarvan er volgens hem verschei dene -veelbelovende zijn, een grote rem. „Ze zullen straks een beetje on wennig staan op een sintelbaan". Hij was daarom van mening, dat als de trainingsmogelijkheden in Zeeland be ter worden, de capaciteiten van deze junioren zeer zeker ontwikkeld zouden worden. Volmondig antwoordt Harting ja als we vragen, of hij deze zomer de P.Z. C.-beker met de Boulevardloop komt verdedigen. En hij zal niet alleen ko men. Hij heeft tijdens de training, daar in het Amsterdamse stadion, dermate propaganda voor Zeeland gemaakt, dat b.v. één van de beste junioren, A. Seeuwen, iemand, die volgens hem straks als recordbreker op zal treden, meekomt en dat er zelfs een kans op deelname van Lataster bestaat. Of er nog meer athleten uit het Westen naar wedstrijden in Zeeland komen? „Dat hangt helemaal van de organi satie af", aldus Harting. „Als de orga nisatie hier in Zeeland prima is en niemand klaagt er over, dan zullen de athleten ook wel komen. Zij zijn het in elk geval moreel verplicht, want wij hielpen hen tijdens de oorlog, als ze hier kwamen lopen, ook", besluit hij. Daar hij graag nog even met zijn broer Herman wilde praten, hebben we toen maar tot ziens gezegd en hem ook. zoals gebruikelijk, succes toege wenst. IN 7 KORT Een Zuid-Afrikaanse damesploeg heeft het wereldrecord op de 4 maal 11 o yards estafette verbeterd en gebracht op 47,2 sec. Het record stond sinds Juli 1948 op Nederlandse naam met 47.4 sec. Wim Slijkhuis zal deelnemen in een estafetteploeg voor de 4 maal 100 meter bij de internationale athletiekwedstrijden. die op 7 Mei in Brussel worden gehou den. De Nederlandse amateursprinter Jan Hijzelendoorn won in Manchester (Eng.) een sprintwedstrijd. De Roosendaler Piet van As won in Brugge een wedstrijd over 100 km. voor onafhankeiyken. J. F. Dudok van Heel heeft in Arn hem het Nederlandse golfkampioenschap voor amateurs op zijn naam gebracht. De Franse zwemmer Alex Jany is gefaald bij zijn poging het op naam van de Australische zwemmer John Mars hall staande record over de 200 m. te ver beteren. In het snelle bad van Casa blanca bleef hij er 3 sec. boven. De returnmatch PortugalSpanje voor de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal ls in een 2—2 gelijk spel geëindigd. De Hockeyclub Venlo heeft in Brus sel een Paashockey-tournooi van de Ra cing Brussel gewonnen. Bij de heren is een ploeg van RVC uit Den Haag volleybalksunpioen van Nederland geworden en bij de dames een ploeg van SOS uit Utrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5