PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden Scheepvaartberichten WAARVAN SULTAN HAMID BESCHULDIGD WORDT Hij werd reeds enige tijd geschaduwd Amsterdams meisje door buitenlands piloot geschaak' Nederlands elftal voor Antwerpen geformeerd. ZATERDAG 8 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Van welingelichte zjjde heeft de speciale correspondent van het A. ,N. P. nog bijzonderheden vernomen over de beschuldigingen, die tegen Sul tan Hamid II zijn geuit. Volgens de zegsman van deze correspondent zyn er overtuigende bewyzen voorhanden, dat Sultan Hamid de leiding had in de actie-Westerling. Er is een schema van het Apra-Ieger gevonden, waarin Hamid als commandant bovenaan stond. Na de actie van Bandoeng maak te de Sultan Westerling een verwijt en vroeg hem: „Waar heb jij strate gie geleerd? je moet op 25 Januari in Djakarta beginnen en wel 's avonds om 9 uur, wanneer het kabi net zitting heeft. Neem dan het ge hele kabinet gevangen." De aanval is mislukt, omdat de kabinetszitting onverwachts anderhalf uur vervroegd werd. Ook zou Sultan Hamid besprekin gen hebben gevoerd over en plannen gemaakt voor een aanval op het par lementsgebouw op 15 Februari, toen het parlement door president Soe- karno werd geopend. Dit werd ver hinderd doordat een heel bataljon van het leger van de R.I.S. het ge bouw bewaakte, terwijl Westerling hierop niet had gerekend en te wei nig troepen had. Na de mislukking van de aanval te Djakarta, zou Ha mid tegen Westerling hebben ge zegd: „Een Arabier zal het beter doen dan een Turk." GETUIGEN. Vele gesprekken van Sultan Ha mid met Westerling zijn geheel ge reconstrueerd door de getuigenver horen waarvan de voornaamste ge tuige was een Indonesische luitenant van het K.N.I.L., die de contactman is geweest tussen Westerling en Ha mid. Verdere getuigen zijn o.a. hoge Advertentie HARDLIJVIGHEID Regelt de ingewanden zonder kram pen door de gemakkelijke methode van Foster's Maagpillen. Bemerkt hoe vlug deze kleine laxerende pillen de hoofdpijn en misselijkheid doen beda ren, een slechte adem wegnemen en de daarmee gepaard gaande indigestie en depressie verlichten. Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten. Imp. H. ten Herkei, Hilversum ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg zal voor spoedge vallen te bereiken zijn: Op le Paasdag: dr. J. C. B. Si mons, Vlissingse Singel 38, tel. 2191. Op 2e Paasdag: dr. J. C. Peeck, Langeviele 49, telef. 2637: te Vlissingen: op le Paasdag: de heer R. Grippeling, arts, Badhuis straat 121. tel. 2190. Op 2e Paasdag: de heer A. J. van Kooten, arts, Koudekerkseweg 78, telef. 2525; te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dr. M. Huvghens, „De Wezel", Westkapelle, tel. K 1188 te Veere, Serooskerke en Oostka- pelle: de heer M. A. v. d. Sluijs, tel. K 1187—271, Veere. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: Apotheek v. Ocken- burg, Singel 5, tel. 2730. FILMS WALCHEREN Danny Kaye en Doris Day. De jazzliefhebbers in Middelburg be leven dit jaar een Pasen als nooit tevo ren. Nimmer zijn zoveel bekende musici uit het rijk van swing, sweet en bebop op het witte doek verenigd geweest als in De verstrooide professor (A song is born), thans in. Electro. Middelburg Tommy Dorsey. Louis Armstrong. Char lie Barnet. Benny Goodman en andere „koningen van de jazz" geven alles, wat zij uit hun instrumenten kunnen ha len en overtroeven daardoor Danny Kaye, die in de hoofdrol wat teleurstelt. Op zijn spel is niets aan te merken, maar kansen werden hem in deze film niet geboden en men mist dan ook node de fratsen, vreemde liedjes en woordhaspelingen. die hem zo beroemd hebben gemaakt. Het verhaaltje is geestig. Een groepje professoren werkt afgesloten van de we reld aan 'n muziekencyclopaedie. Op een keer ontdekken zij, dat er ook zoiets als de jazz bestaat en Danny wordt er op uitgezonden om de oorsprong en de ont wikkeling daarvan te bestuderen. Hij komt daarbij in contact met een lief meiske (Virginia Mayo) en een stel boe ven. die htj in een kostelijke climax met behulp van een trommel onschadelijk weet te maken. Prettig amusement vindt men ook in Alhambra, Vlissingen, waar Romance in Rio gelegenheid biedt kennis te maken met de nieuwe, charmante zangeres actrice Doris Day. di.e in tegenstelling tot de meeste andere débutanten, nu eens geen onbenullig wezentje is. Het verhaal van deze film is een beetje aan de dwaze kant, maar is onderhoudend genoeg. Be kende liedjes, zoals ,,It. 's magie", fon kelende kleuren, rhumbas en sambas, beelden van Cuba, Trinidad én Brazilië en een typisch byrolletje van een zekere Johnny Berkes als dronkaard zijn andere attracties. Een spionnage-film, waarin de effecten er wel erg dik bovenop gelegd zijn en waarvan het gegeven liet toppunt van fantasie vormt, draait in Luxor, Vlissin gen. Het mysterie van Tanger bevat een grote dosis spanning en Maria Montez. Sabu en Robert Paige spelen de hoofd rollen. De Italiaan t.- film Opsfinding, naar het werk van Tolstoi, bespraken wij reeds. Hij gaat in de Schouwburg Middelburg, waar met Pasen in de ma- tinés' de luchtige Weense rolprent Lief de en muziek wordt vertoond. Mej. S. Mulder te Middelburg ls met ingang van 1 April jl. aangesteld als ty- delijk onderwijzeres aan de openbare la gere school te Driewegen. Nederlandse officieren. De Sultan zou ook aan Westerling Pontianak hebben aangeboden als uitwijkplaats. Hamid was reeds enige tjjd gele den door de autoriteiten benaderd over aan het licht gekomen feiten, doch hy wilde niet bekennen. Ont vluchten werd hem onmogelijk ge maakt, doordat hij voortdurend ge schaduwd werd. Na zyn arrestatie is hij onmiddellijk verhoord, doch tjj- dens hot verhoor was hij geheel uit geput van zenuwen. De zegsman van de speciale correspondent van het A. N. P. zeide nog: „Hamid is voor ons thans hetzelfde als Westerling." In Nederlandse kringel te Djakar ta meent men, dat thans de lange aanhouding van Ritman en andere Nederlanders begrijpelijk wordt, evenals de grote omzichtigheid van de R. I. S. om iemand tot de gevan genen toe te laten. Ook de moeilijk heid om tijdens het onderzoek mede delingen te doen is thans begrijpe lijk. Brandschade in Februari. Voor de maand Februari 1950 wordt de directe schade als gevolg van brand geraamd op 1.406.700.— (vorige maand 2.790.240.Uit een overzicht van de elf belangrijkste branden, elk met een schade van 20.000.— of meer, blijkt dat twee boerderijen ge heel of gedeeltelijk werden vernield. De industrie leed met 7 branden een schade van 930.000.Vier personen verloren door brand het leven en twaalf personen werden gewond. Landdag Nationale Reserve in Dordrecht. De gewestelijke commissie Zuid-Hol landZuid-Oost van het nationaal in stituut steun wettig gezag zal op Zaterdag 2 September in het sport park te Dordrecht een landdag houden voor'de vrijwilligers van de nationale reserve, van de reserve-grensbewa. king, van de reserve-rijks- en gemeen tepolitie en van de reserve-bewaking en civiele hulpdiensten. Aan de land dag zullen medewerking verlenen alle overige gewesten van Zuid-Holland, te weten Zuid-Holland-West, Zuid-Hol land-Noord-Oost, 's-Gravenhage en Rotterdam, benevens het gewest West- Brabant en de provincie Zeeland. Van de overige gewesten worden op de landdag deputaties verwacht Minimum-prijs voor jenever per glas. Uitgaande van een verzoek van de Bedrijfshoreca heeft de vakorganisa tie gedistilleerde dranken het vorig jaar minimumprijzen vastgesteld voor de verkoop van jenever per glas voor gebruik ter plaatse. Na inge wonnen advies o.a. van de economi sche raad heeft de minister van land bouw, visserij en voedselvoorziening thans deze prijzen doen afkondigen in het Voedselvoorzieningsblad'. Zij treden vandaag in werking. De minimumprijzen verschillen ai naar gelang de prijsklasse waarin het bedrijf is ingedeeld. Onderscheid wordt gemaakt tussen oude en jonge jenever, terwjjl ook voorwaarden zijn gesteld ten aanzien van de hoeveel heid per glas. In elk bedrijf dienen gedrukte prijslijsten te worden opge hangen of neergelegd, waarop de prijsklasse, waarin het bedrijf is in gedeeld, de toegestane verkoophoe- veelheid per glas, alsmede de prijs per glas (welke niet de minimum prijs behoeft te zijn) moeten worden vermeld. Dief streek beloning op. Vorige week deed een zekere S. uit Waalwijk bij de politie aangifte van een diefstal van 3000. Tévens plaatste hij in een streekblad een advertentie waarin een beloning van 500 werd toegezegd aan degene, die inlichtingen zou kunnen verschaffen, die zouden kunnen leiden tot het terugvinden van het vermiste. Deze annonce kwam blijkbaar ook de dader onder ogen, die toen 't ze kere voor het onzekere verkoos: Don derdagmorgen immei-s ontving de ge dupeerde per post een couvert waarin welgeteld 2500 bleek te zitten. De dief had schijnbaar berouw gekregen over zijn daad en wilde zich toch een buitenkansje van vijfhonderd gulden tegen de Paasdagen niet laten ont gaan. Het is echter niet aannemelijk dat de benadeelde en de politie hier mede genoegen zullen nemen. Tweede Kamerleden schudden het hoofd over het M.G. Verschenen is het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het wets ontwerp tot vaststelling van de niet ten laste van de rijksbegroting gebrachte uitgaven en de ontvang sten van het Militair Gezag. Algemeen was men van oordeel, dat op vaak ontstellende wijze door het M. G. met 's lands gelden is omge sprongen. Men verwonderde er zich over, dat de regering in Londen bij de instel ling van het M. G. blijkbaar geen of althans zeer onvoldoende richtlijnen heeft gegeven voor het uitgeven van gelden. Men zou een overzicht van wat aan verhaalde gelden wederom ter be schikking van de schatkist is geko men bijzonder op prijs stellen. Diverse voor de ontstane janboel verant woordelijke personen bekleden intus sen nog hoge ambtelijke posten. Wordt tegen hen ook opgetreden? Te vlug om waar ie zijn.... Het was iedereen in haar naaste om geving al opgevallen hoeveel geld Mary Maatman, aldus meldt „Het Nieuws van den Dag", tot voor kort dienster in de KLM-cantine op Schiphol, tc verteren had. Dozen bonbons konden niet groot en duur genoeg zyn. Haar garderobe werd helemaal vernieuwd. Lopen deed Mary niet meer, er moes ten taxi's aan te pas komen en wan neer Mary vaak laat, heel laat naar huis kwam, schrok moeder Maatman van haar vreemde gedrag, dat veroor zaakt werd door te 'veel drank. Sinds enkele weken had Maria Jo hanna Maatman 24 jaar een vriend, een buitenlandse piloot, die zij op Schiphol had ontmoet. Bill Cox, ge zagvoerder van een „Convair-mach'ine" van de Orient Aix-ways uit Pakistan, liet het geld rollen en Mai-y liet zich thuis practisch niet meer zien. Dezer dagen kwam Mary thuis met de mededeling, dat zij naar Londen ging. „Met Bill.binnen 24 uur had hij de papieren in orde Twee uur later zaten Mary en Bill in het vliegtuig naar Londen. Intussen is Mary zelf reeds onder weg naar Pakistan. Er kwam alleen een kort briefje naar Holland met de volgende inhoud: „Moeder, Bill is erg goed voor me, stuur mijn breiwerkje en het fototoestel op. Vandaag ben ik ingeënt tegen de pokken en Bill en ik trouwen in Pakistan". VREEMD Dat laatste zinnetje interesseert de Nederlandse Justitie heel erg, want bij nader onderzoek is de in Karachi wo nende Bill Cox een getrouwd man Hoewel Mary Maatman meerderjarig is, stelt de politie een degelijk onder zoek in. O.m. vraagt zij zich af hoe het mogelijk is, dat de papieren van Mary Maatman binnen tweemaal vier en twintig uur gereed konden zijn, ter wijl deze procedure officieel tien. dagen in beslag neemt. Het feit, dat jaarlijks meer dan 200 Westeuropese meisjes uit haar landen verdwijnen om plotseling ergens in het Verre Oosten als blanke slavin op te duiken, is aan deze politionele belang- atelling zeker niet vreemd. Beynes verhuist van Haarlem naar Beverwijk. Op de Munnikkenweide in de Wij- kerpolder te Beverwijk groeit gestadig het fabriekscomplex van de firma Beijnes, welk bedrijf in de loop van dit jaar zijn productie in Haarlem zal beëindigen en in Beverwijk zal begin nen met de vervaardiging van haar bekende producten: spoorwagens en autobussen. Midden 1948 werd in Be verwijk met het bouwen van de fa briekscomplexen een aanvang gemaakt en de architecten rekenen er op, dat in Juli aanstaande de fabriek kan gaan draaien. Daarmede zal Haarlem een van zijn oudste en bekendste bedrijven verliezen. Beijnes had in Haarlem ge. brek aan ruimte voor zijn steeds groei end bedrijf en dc enige oplossing was een geheel nieuw complex te bouwen aangezien er in de buurt van het Haar lemse station gèen sprake Van uitbrei. ding kon zijn. Officiële publicaties. VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR. De wethouder van Sociale Zaken is verhinderd op Woensdag 12 April spreek uur te houden. Woensdag 19 April als gewoon spreek uur op het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken om 2,30 des n.m. MIDDELBURG. VERKIEZING VOOR DE PROV. STATEN Stemmen in een andeir gemeente. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat bij de verkiezing voor de Provinciale Staten de kiezer, met inacht neming van het bepaalde in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezers lijst hy voorkomt, in een andere ge meente in dezelfde provincie aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet by volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veer tien dagen vóór de voor de stemming bepaalde dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of aan de daartoe door deze aangewe zen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zUn naam en voorlet ters of voornamen, en jaar zijner ge boorte, de gemeente in welke hij op dc voor deze verkiezing geldende kiezersiyst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deel nemen, zo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeling wordt een schrif telijke verklaring opgemaakt, waarvan 'n afschrift aan de kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld in een andere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkomt aan de stem ming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. By onzeker heid hieromtrent behoort hy tot het eer ste stemdistrict. De kiezer en zijn ge machtigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op wel ker kiezersiyst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deèl te nemen, van de burgemeester der gemeente van dit adres de oproepings- kaart voor de stemming in die gemeente. MIDDELBURG. KIEZERSLIJST. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat de op 22 Februari j.L vastge stelde kiezersiyst, zoals deze thans luidt, van 1 April 1950 tot 1 April van het vol gende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin ten gevolge van rechterlyke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage ne- dergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel ver- krygbaar, Ad VOETBAL Steenbergen vervangt Lakenberg Voor de wedstryd op Zondag 16 April tegen België te Antwerpen is het Nederlands elftal als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: I'otharst (Ajax) en v. d. Sluys (BW). Midden: v. d. Hoeven (Ajax), Ter- louw (Sparta) en Stoffelen' (Ajax). Voor: Schrumpf (SW)Steen bergen (Feyenoord), Roosenburg (Sneek), Ryvers (XAC) en Clavan (ADO). Reserves: Saris (BW), Huy- bregts (BW), v. d. Start (Ajax) en Lakenberg (Blauw Wit). Er is dus één verandering aange bracht in de ploeg die 22 Febr. j.l. te Newcastle tegen Engeland-B uit kwam: Lakenberg is als rechtsbin nen vervangen door Steenbergen van Feyenoord. De Blauw-Witter gaat thans mee als reserve. Engelse voetbalclubs klagen over belangstelling. Evenals in Frankrijk wordt ook in Engeland de belangstelling voor voetbal heel wat minder. In Parijs is het dan vooral de wielersport, die meer belangstelling trekt, omdat die daar interessanter en levendiger is,, dan de huidige Franse voetbalsport, maar in Engeland tast men over de oorzaken nog in het duister. Sommi gen wijten het aan het minder aan tal doelpunten, dat in een wedstrijd valt, anderen weer aan de prijzen en weer anderen aan de onstandvastig heid van een elftal, waai- steeds maar spelei-s bij en af komen en gaan. Wat het is weet niemand, maar wel weet iedereen dat bij Portsmouth de belangstelling zakte van 44.000 op 28.000 kijkers, bij Wolverhampton van 50.000 op 35.000, bij Aston Villa van 45.000 op 35.000, bij Blackpool van 30.000 op 23.000 cn bij New castle van 45.000 op 35.000. Typerend is het, dat bij Tweede- divisieclubs, zoals Tottenham Hots pur en Sheffield Wednesday de be langstelling sterk stijgt (resp. van 41.000 tot 51.000 en van 40.000 tot 50.000 bezoekers). De uitnemende prestaties van deze clubs en het uit stekende voetbal, dat zij tonen zal hier volstrekt niet vreemd aan zyn. Beslissing over Hoofdplaat-Axel en Oostburg Terneuzen gevallen. Het afdelingsbureau van de K.N.V B. in Zeeland heeft een beslissing ge nomen over de indertijd gestaakte wedstrijden HoofdplaatAxel en Oost burgTerneuzen. De wedstrijd Hoofd plaatAxel, die gestaakt werd met de stand 1—3, zal Tweede Paasdag over gespeeld worden. Oostburg—Tei-neu- zen wordt niet meer overgespeeld, zo dat Terneuzen deze wedstrijd gewon nen heeft met 26. Dit brengt in de ranglijst niet veel verandering, alleen Terneuzen leidt dus nu met 37 punten uit 22 wedstrijden. Axel heeft met nog één wedstrijd te spelen twee punten achterstand, maar zal die wel in Hoofdplaat wegwerken. De eventuele beslissingswedstrijd tussen Axel en Tei-neuzen wordt 23 April vermoede lijk op het terrein van de v.v. „Hulst" gespeeld. BOKSEN I Triest einde van Engelse bokscarrlère. Het schijnt toch ook in de Britse bokswereld niet altijd rozegeur cn maneschijn te zijn. Zomin als in de Amerikaanse. Wc kennen de geschiedenis van Bcp van Klaveren, die destijds bij zijn trip door de States eerst door talrijke onbeduidende boksers een weinig ka pot werd geslagen. Toen hij later te gen sterkere boksers uitkwam, die hij normaal „aan" kon, werd de Olym pische kampioen kansloos verslagen. De Franse boksers, die de laatste tijd naar Amerika tijgen om daar bij Jake la Motta, de wereldtitel middenge wicht weg te halen, hebben dezelfde ervaringen opgedaan- Engeland, het sportieve Engeland, heeft nu ook een bokser, die zich door de managers in een krankzinnigenge sticht heeft laten slaan. Toen hij zes tien jaar was, kwam de thans 26-jari- ge Dave Goodwin p) in de ring en won door k.o. Iedereen zei, dat hij een punch had en Dave ging toen dromen van veel geld en veel titels. Dave is wel kampioen van Noord-En- geland geworden, maar met het geld was het wel heel droevig. Als alles meeliep kreeg hij na aftrek van alle onkosten, zoals 25 voor de mana ger, nas een wedstrijd ongeveer 40 Nu staat er 270 op de bank. Dave heeft heel wat keer een k.o. uit gedeeld, maar van degene, die hij zelf ontving is zijn geest volkomen ver stoord. Zijn vrouw, die met een dochtertje van 1*4 thuis zit. heeft haar nood geklaagd over de houding van de Britse bokswereld in een "groot Engels Zondagsblad. Zij vindt bok sen „laag" en dat is tc begrijpen, na wat zij daai-van in haar huwelijk, dat slechts drie jaar oud is, heeft meege maakt. TAFELTENNIS SCHELDE BIJNA GESLAGEN. De ploeg van de Schelde ontkwam slechts op het nippertje aan een neder laag tegen Sla Raak. Dat het nu een 5—5 gelijk spel werd. danken de Vlissingers aan de scheidsrechter, die in de partij van SluysGroch op het moment, dat van Sluys met 20—19 de leiding had. een fout van Groch over het hoofd zag. Intussen leverde Sla Raak in haar laatste wed strijd een mooie prestatie. Sla Raak 2 won met 9—1 van de PZEM. maar is toch definitief uitgeschakeld. SOS had in Vlis singen geen moeite met de Sorry-reser- ves en won met 8—2. De stand is nu: Sla Raak 14 11 2 1 24 103—37 Schelde 11 10 1 0 21 100—10 Sla Raak H 11 8 1 2 17 76—34 SOS 13 8 0 5 16 8346 Sorry II 11 3 0 8 6 31—79 PZEM 32 2 1 9 5 26—94 Sorry 12 2 0 10 4 35—84 Amor 12 1 1 10 3 34—86 In groep B werd Schelde II kampioen door een 100 overwinning op PZEM II t. Deze ploeg kwam hierdoor op de onder ste plaats, want Sla Raak V won met niet minder dan 9—1 van SOS II. De stand is hier: Schelde II 14 13 0 1 26 106—34 Sla Raak III 12 10 1 1 21 92—28 PZEM II 11 8 0 3 18 67—43 Sorry III 12 6 1 5 13 61—59 Sla Raak IV 11 3 3 5 9 49—61 Sla Raak V 12 2 0 10 4 40—80 SOS II 12 2 0 10 4 35—85 PZEM III 12 1 1 10 3 41—79 WIELRENNEN Schulte niet in Ronde van Nederland. Schulte heeft dergelijke grote eisen gesteld, dat de organisatie van de Ronde van Nederland zijn deelneming heeft moeten afwijzen. Ook Lam- brichs en Sijen zullen niet van de partij zijn. WALCHEREN ZONDAG 9 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 7 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 ds. v. Woerden, 2 en 6 de heer Wak ker: Gapinge 10 ds. de Boer, 2 ds. Otte; Grijpskerke 10 ds. v. Winters wijk, 2.30 ds. v. d. Winck: Klevers- kerke 9.30 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 2.30 ds. Enker; 't Zandt 10 ds. Enker, 7 ds. v. Dijl; Melis- kerke 10 en 7 de heer Barnard; Midelburg Oostkerk 10 ds. Smits, 7 ds. de Vries en de heer v. Sprang; Concertzaal 10 ds. Don; Barak We- deroub. 10 ds. v. Voorst Vader; En gelse kerk 9.45 ds. de Vivies (Jeugd- kerk), 7 ds. v. Woerden; Nieuw- en SL. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijh acker Hordijk; Oost- en West Sou burg 11 en 7 ds. Spijkerboer; Oost- kapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 en 2.30 ds. Muller; Seroos kerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. Waar zijn onze schepen? Akkrumdijk 7 te Rotterdam verw, Ab- bedyk 4 te Rosario. Alchiba 5 100 m. ZW Ouessant. Alwaki 5 12Ö m. ZO Bahia n. New York. Amstelkerk pass. 6 Cuxha- ven. Agamenmnon 3 April van Ciudad Trujillo naar New York. Aagtedyk 5 te Corpus Christi. Alpherat 5 van Havanna naar Antwerpen. Bilitaar 5 van Dongala naar Makassar. Boschfontein 5 620 m. N St. Hel naar Tenerife, Congostroom 5 v Lagos naar Port Harcourt. Dalerdijk 3 te Vanc. Duivendijk 4 van Londen naar Bremen. Edam 5 van New York naar Antwerpen. Friesland 5 van Djakarta n. Pladjoe. Grootekerk 5 van Zanzibar naar Porto Amelia. Gaasterkerk 6 van Ham burg naar Adam. Garoet 6 t^ Aden. He cuba 5 van Trinidad naar Demerara. Ko- ta Agoeng 5 100 m. O. Guardafui. Kedoe 5 van Singapore naar Moulmein. Kota Baroe pass. 5 Kreta. Leuvekerk 5 van Londen naar Rotterdam. Lissekerk 5 te Khorramshiar. Loosdrecht 5 van Koweit noar Basrah. Leopoldskerk 6 te Genua. Modjokerto 5 nog te Taruna. *Mijdrecht 5 120 m. ONO Madeira. M^pia 5 van Dja karta naar Singapore Noordam 5 280 m. N. t. W. Flores Orestes 5 verw. te Corral Oranje vertrekt 6 van Rotterdam naar Hamburg. Papendrecht pass. 5 Kp. St. Vincent. Prins Willem III 5 te Tel Aviv. Prins Willem van Oranje 5 370 m NNO Flores. Pr. Joh. Willem Friso 5 570 m. O. t. N. Flores naar Le Havre. Ridderkerk 5 pass. Finisterre. Ruys 5 van Durban 6 te East Londen verw. Rynkerk 5 te Ge nua. Slamat 5 te Bahrein verwacht. Schie- dijk 6 te Soerabaja. Sloterdyk 5 van Suez naar Aden. Stuyvesant 4 te Trinidad n. Barbados. Tarakan pass. 5 Daedalus rif. Ternate 5 350 m. W. t. N. Kp. St. Vincent. Veendam 5 te Rotterdam. Volendam 5 75 m. W. Scilly. Waterland pass. 5 Kp. Verde eiL Willem Ruys 5 van Djakarta naar Singapore. Woensdrecht 6 te Rotterdam. Westland 5 te Rio de Janeiro. Somer setshire 9 16 uur te Hoek van Holland verw. Groote Beer 5 360 rny'l ZO Kreta. General Stewart Heintzelman 5 van Port Said. Catelbianco 5 by Algiers 10 wm. te Hoek van Holland venv. Goya pass. 5 Finisterre. Johan van Oldenbarnevelt C rede Pandang. Tabinta 5 van Soerabaja naar Djakarta. Zuiderkruis 5 van Pan dang naar Makassar. Kota Inten 5 150 mijl O. Malta. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 6 April: Waya Waya. Bernhart; Mitro- pa, de Vries; Ama. Snyders. Adri, van Wyk, Frieda, de Jonge Elfra. v. Marcke. Ultra, van Marcke. Flora, v. d. Geer. Phenix 13. v. d. Endt. Scaldia 8, Bosman. Soestdijk. Vastree. Baden 307, Harmann Scaldia 6. Oudshoorn, allen naar Dor drecht. Corjo. van Dijke. Familietrouw den Outer. Pieternella, Vermeulen. Se- cunda, v, d. Zee. Zeelands Luister 2. Da ne. Johanna, van Gennep. Tunisia, Hoog straten. Centrust 4. Driessen. Libia, Pol. Leba, van Vijven, allen naar Rotterdam Marcel. Windey. Louis, de Kunder. Es- perance. Langen. Edison, van Weelden, allen naar Kerkdriel. Spes Salutis. v. d. Molen, naar Grouw. Noordster, Oostland. naar Harderwijk. Lero 1. Doorns, naar Velsen. En Avant. Rook, naar Ouderkerk a. d. IJsel. Eljo. Flui, naar Wemeldinge. Morgon. van Meer. naar Straatsburg. Presto. Schram. Java. Goossen. Marcel Louis. Kieffer. SB 1115. Jacobus. SB 5910, Van Praet. Stad Lier. Westerlinck. Flu- viale 24. v. d. Kamp. allen naar Duits land. Express 23. van Lang. Campolungo. Keiler. Madrano. Quist, allen naar Basel. IJma, v. d Zee. naar Rotterdam. Damco 133. Jolijt. Marthe, v. d. Heuvel. Irene, Schram. Elodie, van Zanten. Cornelia, de Witte. Damco 13, Landa. Albicore, de Rooy. SB 278. de Wilde. Jober, Didden Carnot, Kieboom. Marie, Willemse. Ma- thilde. Haems. Marmorera, Mohlbcrg. Dou v. d. Putten. Telegraaf 4, Heijstek. Tele graaf 8. Lindhout. Rhenus 88, Schönig. Energie, Grïpwis. De Ryn, Kielen. Polli 3; Koekoek. Cathalina. van Baaien. Roek. Boers. Oxia, Miith. Navexmotor 3, van Heijgen. Chrigee. de Waal. Onrust Schram Margaretha, Neyenhof. Maas. Rykers. Vugt, Wassenaar. Rehoboth, Visser. Ven- lo. Rink. Voorburg. Stobbelaar. Contact, de Ruyter. Schelde, v. d. Boogaart. Nema. Hoogendoorn. Seolto. Bolyn. Rheinunion 10. Durinck. Elsje. Wakkee. Bohemia. Timmermans. Antares. Wiegman. West- Friesland. den Braber. Wico. Nulier. Rheinfelden, van Gaaien. Mercurius. van Zanten. Henri, de Winter, allen naar Bel gië. Medio 1950 wordt het eerste gedeelte van de nieuw-geprojecteerde rijksweg 63 (Tilburg—Eindhoven) opengesteld. Winterswijk; ds. Keijzer; St. Laurens 10 en 2.30 Veere 11.15 ds. Otte, 4.30 ds. de Boer; Vlissingen St. Ja- cobskerk 10 ds. Sickesz, 5 ds. Hart jes; Engelse kerk, geen kerk voor jongeren; Havendorp 10 ds. Kloos- terman; Vrouwepolder 10 de heer Klap. 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oosthoek; Zou telande 9.30 en 7 ds. Wagener. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Velahuijzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele; Gapin ge 9.30 ds. Hoornstra, 2 ds. v. Wou- we; Grypskerke 10 en 2.30 cand. v. Benthem; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg Hofpleink. 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 ds. v. Til; Noorderkerk 9.30 ds. v. Til, 5.30 ds. Veldkamp; Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostka- pelle 10 en 2.30 ds. Offers; Seroos kerke 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Hoornstra; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Drenth; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 9.30 en 2 ds. Oostra; Westkapelle 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 stud. Breen; Vlissingen 4.30 stud. Breen. Geref. Gem. Aagtekei-ke 9.30,2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 én 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 2.30 cand. Blom; Vlissingen 9.30 leesd. en 5.30 de heer Blom. Ver. Vryz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 da de Boer. Hersteld Apost. eZndingsk. Vlissin gen Concordia; 10 en 5 de heer Korff. Hersteld Apost. Zendingsk. Vlissin- singen Bakersgang 10 en 4.30 dienst. MAANDAG 10 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Middelburg Oost- kerk 10 ds. Smits: Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Spijkerboer; West kapelle 9.30 ds. Oosthoek; Zoutelan de 9.30 de heer Barnard. Eglise Waüonne. Middelburg 11 dans l'Eglise Anglaise mons. le Pas teur Rissecuw. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 ds. de Wit; Arnemuiden 2 en 6 ds. Bel: Middelburg 9.30 ds. de Wit; Oost kapelle 9.30 ds. Bel; Westkapelle 9.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 de heer Blom. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg ds. Metz; Vlissingen 10.45 ds. Metz. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 da de Boer. Herst. Apost. Zendingsk. nissin- gen Concordia 10 de heer Korff. Leger des Heils. Middelburg 11 ope.nl. samenk. (Westkapelle), 3 openl. samenk. (Domburg). VEILING ROTTERDAM. Van 6 ApriL Andijvie 1.0.28-0.33; Bloemkool II 0.5G- idem III 0-250.40; Prei 0.48—0.70; Ra barber 0.28—0.35; Radijs 0.06—0.09; Sei- dery 3.50—6: Sla I 12,80—15.80; idem ii 8.70—10; Spinazie 0.2&—0.38- Uien 0 30— 0.51; Witlof 0.20—0.32; Appelen; Stand. 0.60—0.83; Huishoud 0.85—0.65; Peren Huishoud 0.15—0.»,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5