N NIEUW o UIT ZEELAND ZEEUWSE TITO REKENT OP VREDE WALCHEREN Klacht over het veer A. J. Polder-Zijpe IEUWS in een O T E D O P Een goede film Jan Henning UmikmTm iigTTrTn Buitenlandse studenten werken in Zeeland. Communisten steunen Staatk. Geref. Partij. Prot«stai>Jts ziekenhuis te Terneuzen. Agfa box van 16.50 Billy Conpuz van f 150,- Jan Henning SNIPPERS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 APRIL 1959 Verwacht einde koude oorlog. Maarschalk Tito heeft een speciale correspondent van de „Times" Don derdag in zyn villa in een voorstad van Belgrado een exclusief interview toegestaan. Het gesprek duurde meer dan 1 uur en 3 kwartier. Tito droeg een donker pak en zag er verbrand en gezond uit. In de loop van het nlet-vormeiyke, vriendschappelijke gesprek kwamen de volgende on derwerpen ter sprake: Oorlog? De koude oorlog tussen Oost en West kan nog slechts één of twee jaar duren, aldus Tito, die het waarschijnlijker achtte, dat de koude oorlog op vreedzame wgze zou eindigen aan dat hij in een werkelijke oorlog zou overgaan, „om dat vrede een goedkopere weg is". Iedere mogelijkheid van werkelijke oorlog achtte hy uitgesloten. Op de vraag, of de Kominform naar zjjn mening misschien op grote schaal een guerilla zou trachten te begin nen zoals in Griekenland, antwoord de Tito: „dat is niet mogelijk." RUSLAND. Volgens Tito is de buitenlandse politieke situatie der Sovjet-Unie de laatste paar jaar slechter geworden en kan zij niet veel verder meer ach teruit gaan. Wijzigingen in de Sov jet-Russische buitenlandse politiek achtte hij noodzakelgk evenals „mis schien enkele wijzigingen in de bin nenlandse leiding." Het binnenlands bestuur van Joe- go-Slavië is gelijk aan dat van de Sovjet-Unie wat de economie be treft, doch verschilt er van op het gebied van beti'ekkinger en verdere ontwikkeling van het socialistisch stelsel in de wereld. m a f 1 j - >i >i BORDEAUXWIJNENjP) Burgerlijke Stand SEROOSKERKE. <W.). Bevallen: C. VrekeSchoe, z.; J. Geer- seSchoe, z.; J. Riemens—Geidof, d.; P. de VisserKoppejan, z. GRIJPSKERKE. Ondertrouwd: W. de Wolf, 26 j. en Ch. Riemens. 27 j.; Iz. de Wolf, 26 j. en M. Riemens, 21 j.: J. Gideonse, 27 j. en M. P. Louwerse, 28 j. BIGGEKERKE. Overleden: J. de Visser, 59 j.; J. Kod deKoppejan, 67 j. Bevallen: J. Caljé—Vos. z.; M. Ver- hage—Blmmel, z. AAGTEKERKE. Ondertrouwd: J. J. Vergouwe. 24 j. en N. Vos. 21 j. Overleden: D. Hugense, 57 j.. wed. van 11 Mélse. ST. LAURENS. Bevallen: L. GideonseQuist. d.; Ondertrouwd: S. Francke, 28 3. en W. van Nes. 32 j. Overleden: A. Louws, 45 j., echtg. van W. P. Marlnissen. MELIS KERKE. Bevallen: C. H. Wisse—de Korte, z J. Francke—Wisse, z.; S. Siereveld—Melse. z.; Getrouwd: P. Davidse, 20 j. en J. Wis se. 21 j. Overleden: A. Jakobsen, wed. van P. Maljaar*. ZOUTELANDE. Bevallen: C. J. DlngemanseVerhage, d. VEERE. Bevallen: T. M. Janse—de Haze, d.; T. Kesteloode Jonge. d. Getrouwd: L. J. A. Huljbrecht, 22 j. en M. Ramsey, 22 j. Overleden: A. J. Ventevllle, 81 j. Op de vraag van de correspon dent, of het Westen zich ooit met de binnenlandse aangelegenheden van Joego-Slavië had bemoeid, antwoord de Tito: „Wij hebben ongetwijfeld de laatste tijd in dit opzicht minder ,Wij hebben ongetwijfeld moeite gehad met het Westen en ze ker minder moeite met het Westen dan met het Oosten." Vragen yan Kamerlid. Het Tweede Kamerlid Stokvis (C- P.N.) heeft aan de minister van ver keer en waterstaat schriftelijk de vol gende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat met ingang van 3 April 1950 de veerboot waarmee de R.T.M. de dienst tussen Anna Jacoba en Zijpe pteegt te on derhouden, is uitgevallen en deze dienst thans wordt verzorgd met een primitief, veel te klein schip? 2. Is het de minister bekend, dat op 3 April 1950 gemelde dienst dienten gevolge een dusdanige stagnatie heeft ondervonden, dat motorrijtuigen 2Vz h 3 uur hebben moeten wachten alvo rens te kunnen worden overgezet en het personeel tot laat in de nacht heeft moeten varen om het verkeer geheel te verwerken? 3. Is het dé minister bekend, dat ook op 4 April 1950 het verkeer naar en van het eiland Schouwen cn Dui- veland bij dit veer ernstige vertraging heeft ondervonden? 4. Is het de minister bekend, dat als gevolg van de onvoldoende staat, waarin do thans ingelegde boot ver keert, het overzetten met name bij ruw weer, gevaar oplevert? 5. Is de minister bereid te bevorde ren, dat de R.T.M. bij voortduring de gemelde veerdienst onderhoudt met materieel, dat de veiligheid en regel matigheid van het verkeer op af doende wijze waarborgt? Geen kermis te Axel. In de onder voorzitterschap van burgemeester P. L. D. J. van Oeverén gehouden raadsvergadering kwam aan de orde een voorstel van de leden E. van Bendegem, P. Hamelink, (beide P. v. d. A.) en Kesbeke (K.V.P.) om ieder jaar op 2e en 3e Pinksterdag ge legenheid te geven tot het houden van een kermis. (Deze kermis is.26 jaar geleden afgeschaft) Van Axelse middènstanders was 'n adhaesie betuiging aan dit voorstel, binnengekomen. In hun prae-advies zeiden B. en W.. dat de levensovertui ging doorslaggevend is ten opzichte van de kermis. Het grootste deel van de uitgegeven gelden vloeit uit de ge meente weg. B. en W. meenden ook, dat een kermis een verouderde in stelling is. Bovendien laat het hoge percentage der vermakelijkheidsbelas ting een uitgebreide kermis in Axel' niet toe. Na langdurige discussie werd het voorstel met 7 tegen 5 stemmen ver worpen. De raad wenste evenmin een uitvliegverbod voor postduiven. Ereboog voor Koningin. Men heeft besloten ter gelegenheid van het officeel bezoek, dat Koningin Juliana aan Parijs zal brengen, vol gens de vroegere traditie bij de „Por- te d'Italië" een ereboog op te richten. Hierdoor zal de Koningin na aan komst per vliegtuig te Orly, op 23 Mei, haar intrede in de stad doen. De Amerikaanse regering heeft ge weigerd om te voldoen aan een verzoek tot uitlevering van acht vliegeniers, die uit Tsjecho-Slowakije naar West-Duits- land zijn gevlucht. Vrijdag zijn de eerste Bergen op Zoomse asperges van dit seizoen gestoken en aan de veiling van de R. K. Boeren bond geveild. Er gaan stemmen op om te komen tot een katholieke vakcentrale van hoofdarbeiders. De algemene R. K. Amb- tenarenvereniging stelt dit onderwerp aan de orde. Bij de heer D. Willig te'Slootdorp is een zwart geitje geboren. Dit is een grote zeldzaamheid en de heer Willig is daarom voornemens het diertje aan Artis te schen ken. Op 25 April zal worden aanbesteed het maken van de betonnen onderbouw voor de nieuwe brug over de IJssel te Doesburg alsmede de bouw van een be tonnen viaduct in de Oostelijke oprit naar deze brug. De smokkeltunnel van Kerkrade is niet meer te gebruiken. Arbeiders in dienst van de gemeente Kerkrade hebben vier karrcvrachten zand aangereden en de tunnel dichtgespoten. Aan de Duitse zijde werd de tunnel dichtgemetseld. goed ontwikkeld en met zorg afgedrukt, bespaart U veel teleurstelling. Voor goed werk: FOTOHANDEL Kleinbeeldspecialist BADHUISSTRAAT 63 VLISSINGEN TEL. 2145 C.N.V.-VERGADERINGEN. Ook dit jaar zullen door het Chr. Nationaal Vakverbond weer Voor- jaars-Kadervergaderingen worden ge houden van de Christ. Besturenbon den. Het aantal bezoekers van deze bij eenkomsten is steeds zo groot, dat de besprekingen daar door niet.tot huft recht kunnen komen. Het C.N.V.-bestuur heeft daarom besloten het aantal vergaderingen uit te breiden. Zo zullen in Zeeland thans drie vergaderingen worden gehouden en wel te Middelburg en Zierikzee avondvergaderingen op Vrijdag 19 Mei en te Goes een middagvergade ring op Zaterdag 20 Mei. Het onderwerp dat op deze bijeen komsten aan de orde komt, is: „Het C.N.V. en zijn werk Vandaag". PROF. IR. BERGHOEF SPREEKT OVER ITALIË. Dinsdag 18 April zal prof. ir. J. F. Berghoef uit Aalsmeer op uitnodiging van de kring Zeeland der Maatschap pij tot Bevordering der Bouwkunst B. N.A. in het Schuttershof te Middel burg een lezing houden over het on derwerp ..Italië en de Italiaanse ar chitectuur"., Prof, Berghoef heeft on langs met epn groep studenten een studiereis naar dat land gemaakt. VINDT Bij ONS. noot EN véGEUJk UITGEVOERD IN VERSCHILLENDE PRUZEN TELEFOON 200 <K II02> Kampen op Walcheren en Zuid-Beveland. Naar wij vernemen zullen ook dit jaar op Walcheren en Zuid-Beveland werkkampen voor buitenlandse stu denten worden georganiseerd. Zij worden gehouden in het tydvak van 7 Juli tot eind Augustus. De meisjes worden, evenals de vorige jaren, ge huisvest in de „Veehoeve" te Wilhel- ininadorp en zullen ingeschakeld worden bij de fruitpluk. de jongens worden ondergebracht in het arbei derskamp te Biggekerke en zullen werkzaamheden verrichten, die ver band houden met de herverkaveling van Walcheren. De kampen worden weer georga niseerd door het Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studentenbetrek kingen. Het is nog niet bekend hoe veel studenten naar Zeeland komen en uit welke landen zij afkomstig zijn. Wel ligt het in de bedoeling zo wel in de Wilhelminapolder als in Biggekerke, twee kampen te houden. •Opnieuw op zoek naar schatten. Amerikaanse en Duitse functiona rissen leiuPi thans wederom een schatgraver^ in Beieren. De Ameri kaanse commissaris van Beieren, Bolds, verklaarde, dat hét hier goud en fondsen van de vroegere „Deut sche Reiehsbank" betreft, die ver mist worden. De opgravingen zgn begonnen in een verlaten mijn in een dal bij Hom burg. Plaatselijke bewoners verkla ren, dat tegen het einde van de oor log een gepantserde trein in de nabij heid stopte en dat twaalf SS-lieden de kisten met goud begroeven. Er zouden ook geheime plannen voor de luchtmacht verborgen zijn. Prinsesjes zullen aan skiwedstrijd deelnemen. Dr. Petri, de burgemeester vgn Val d'Isère, heeft H. M. de Koningin, de Prins en de beide Prinsesjes het ere lidmaatschap van de plaatselijke ski club aangebodeji. De Prinsesjes zouden vandaag deel nemen aan een skiwedstrijd voor kin deren. waarbij de Koningin de prijzen zou uitreiken. Iedereen was nieuwsgie rig of zij er in zullen slagen de jeugd van d'Isère te slaan. Het verblijf van de koninklijke fa milie in Frankrijk zal waarschijnlijk tot 14 of 15 April duren. Het staat nog niet vast, op welke wijze men naar Nederland zal terugkeren. Vleesoorlog in Kerkrade. In Kerkrade woedt op het ogenblik een vleesoorlog, die wordt uitgevoch ten tussen de organisatie der slagers en een coöperatie. Deze laatste is er na de opheffing van de vleesdistribu tie toe overgegaan om in haar negen filialen vers vlees te verkopen, nadat zij dat sinds 1945 niet meer had gedaan. De slagers en ook de vak groep Slagerij waren van oordeel, dat de Coöperatie daarmee in strijd han delde met de vestigingswet, omdat haar vergunning verlopen was en om dat haar personeel niet in het bezit zou zijn van de vereiste vakdiploma's. Zij maakten de kwestie in kort geding aanhangig bij de rechtbank te Maas tricht. De rechter besliste, dat de Coöpera tie op straffe van een boete 100.— per dag en per filiaal de verkoop van vers vlees moet stop zetten. Thans heeft echter de Coöperatie, die beweert, dat men haar in 1945 on rechtmatig heeft uitgesloten van toe- wijzingen voor vers vlees, bekend ge maakt, dat met ingang van de komen de week haar vleesleverancier het vlees, dat hij tot dusver aan de Coö peratie leverde, rechtstreeks bij de klanten aan huis zal bezorgen. De be stellingen zullen echter in de filialen worden opgenomen. Inwoners van Livorno zijn bevreesd voor aardschokken. Duizetiden inwoners van Livorno hebben voorbereidingen getroffen om de Paasdagen in tenten buiten de stad door te brengen, bevreesd als zij zijn voor nieuwe aardschokken. De afgelo pen zes dagen zijn«twintig aardschok ken van verschillende intensiteit waar genomen, die de kerkklokken in be weging brachten en huizen deden in- storteu. Seismologen en geologen heb ben voorspeld dat zich geen nieuwe schokken meer zullen voordoen. De burgers zijn echter allesbehalve ge rustgesteld. De 7 geen geluksgetal voor de C.P.N. De communisten steunen de Staat kundig- Gereformeerde Party Wat niemand ooit had durven dromen, is in Zeeland werkelykheid geworden Sedert Dinsdag j.l. vermeldt het dagblad „De Waarheid de spreek buis van de Comm. Party Nederland in verband met de aanstaande Statenverkiezingen dagelijks opval lend op de voorpagina haar lijst- nuramers voor een viertal provincies. Daarbij worden de Zeeuwse kiezers opgewekt straks hun stem uit te brengen op nummer één van lijst 7. Dit lystnummer is echter Maandag j.l. tijdens de openbare zitting van liet Centraal Stembureau te Middel burg, toegewezen aande Staat kundig Gereformeerde Party, waar van de heer D. Kodde te Zoutelande lijsttrekker is. Bij de Maandag in Middelburg ge houden nummering en loting bleek, dat de S.G.P. geen bepaalde voor keur aan de dag legde. Zij kreeg toen het lijstnummer 7. waar de commu nisten reeds min of meer op gere kend hadden. Hun partij werd echter „verschoven" naar nummer 6. Biyk- baar hebben de communisten daar van niet voldoende nota genomen. Intussen is deze affaire voor de C.P.N. allerminst plezierig en dat niet alleen, omdat „De Waarheid" nu al dagenlang zyn lezers aan maant op de heer Kodde te stemmen. Zgn wij namelijk goed ingelicht, dan zou ook reeds het nodige propagan damateriaal. waarin het lystnum mer 7 staat vermeld, gereed gemaakt zgn. De 7 blijkt voor de communisten geen geluksgetal te zgnZeeland dankt er echter een pracht van een verkiezingsgrap aan BURGERIJ ZAL GEMEENTE. BESTUUR GESCHENK AANBIEDEN. Te Kapelle is een comité gevormd voor het aanbieden van een geschenk aan het gemeentebestuur voor het nieuwe raadhuis, namens de burgerij van Kapelle. Biezelinge en Schore. Kortgeleden zijn hiervoor besprekin gen gevoerd met de afgevaardigden van alle verenigingen uit de gemeente. Om alle voorbereidingen te treffen voor dit huldeblijk is er een comité gevormd door de volgende heren: Ir. D. J. van der Have, voorzitter; D. Ganseman, vice-voorzitter; C. Tram per, secretaris en penningmeester voor Kapelle; Joh. van Liere, penningmees ter voor Biezelinge; W. Bierens, pen ningmeester voor Schore. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 6 April Karei van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 6 April Ruja n. Londen. 7 April Karei naar Garston. Gepasseerd naar Antwerpen: 6 April Servus van Rotterdam; Wilja van Cardiff. Averdijk van New York. Gordias van Al giers. 7 April Hoop van Amsterdam. San ta Lucia van Rotterdam. Prins Willem 5 van Puerto Plata. Irene van Londen. Gepasseerd van Antwerpen: 6 April Hera naar Curasao. Akkrumdijk naar Rotterdam. Alice naar Immlngham. An- tares naar Hamburg. 7 April Audacia n. Bohus. Admiraal Nelson naar Ipswich. Martha naar Dublin van Riemen. Toestemming voor de bouw. Het ministerie van Sociale Zaken heeft vergunning verleend tot do bouw van een protestants ziekenhuis te Ter- neuzen. 't Wordt een ziekenhuis met 142 bedden dat vier verdiepingen hoog zal zijn. Voor t.b.c.-patiënten en l-jders aan besmettelijke ziekte wordt een pavil joen buiten het hoofdgebouw opge richt. Het bestuur hoopt binnen twee a drie maanden de bouw te kunnen aanbesteden. Het nieuwe wapen van Kapelle. H. M. de Koningin heeft haar goedkeuring gegeven aan het nieu we wapen van de gemeente Kapelle. In dit wapen komen voor de wapens van de vier onderdelen, waaruit deze gemeente bestaat. Het oude wapen bevatte alleen de wapens van Ka pelle en Biezelinge, maar men acht te het toch wel gewenst, nu Schore en Eversdyk bij Kapelle-Bie- zelinge zgn gevoegd, de wapens van deze twee gemeenten in het oude wapen op te nemen. De twee onder ste kwartieren zijn nu vervangen door de gemeentewapens van Scho re en Eversdijk. Het nieuwe wapen ziet er nu als volgt uit: Linksboven: (Kapelle): in zilver een kerk in natuurlijke kleuren met een schildvoet van keel, waarin het getal veertien in Romeinse cijfers van goud; rechtsboven (Biezelinge)in goud een keper van sabel, vergezeld van drie zespuntige sterren van hetzelf de. boven twee en .onder één; linksonder (Schore): in sabel drie kepers van zilver, waaroverheen in het schildhoofd een barensteel met drie hangers van keel; rechtsonder (Eversdijk): in zilver een everzwgn van sabel, lopend over een grasgrond in natuurlijke kleur. Omdat een kroon een wapenschild versiert en er een zeker cachet aan geeft, heeft men boven het geheel een gouden kroon aangebracht van drie bladen met twee paai-len. tot de koopt U uitsluitend camera's van wereldnaam bij Fotohandel BADHUISSTRAAT 63 VLISSINGEN TEL. 2145 Middelburg GESLAAGDE SCHOOLSPORTDAG Voor de leerlingen van de Rijks H.B.S. te Middelburg stond de eerste vacantiedag (witte Donderdag) in het teken van spel en sport. Onder leiding van de leraar lichamelijke opvoeding J. Wolthers, werden de gehele dag Volleybalwedstrijden voor alle klas sen in de gymnastiekzaal gehouden. Met grote animo wordt dit moderne balspel sinds enige tijd beoefend. Tevens hadden de leerlingen gele genheid om tafeltennis te spelen, een partijtje te dammen, te schaken of te spelen. Enthousiast sti'eden de diverse zestal len om de overwinning. Bij de meisjes bonden. 5 ploegen de strijd aan in een halve competitie. Een combinatie van de 4de en 5de klasse werd winnaar, gevolgd door de derde klasse en als derde plaatste zich de 1ste klasse. De jongens van de 1ste en 2de klasse streden met 4 ploegen onder ling, met als resultaat 2a winnen, ge volgd door la. Tussen de 3de, 4de en 5de klasse werd een hevige strijd geleverd, met als gevolg, dat 3a en 51 gelijk ein digden met 3 overwinningen, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. Deze werd verdiend gewonnen door de oudstejaars met 15-16 en 15- 11. De tweede ploeg van de 5de klasse werd derde. De directeur cn enige docenten wa ren geruime tijd aanwezig. Vlissingen VLISSINGS PZEM.PERSOXEEL WON VAN MIDDELBURGS PERSONEEL Op een van de terreinen aan de Keersluis te Vlissingen werd 'n voet balwedstrijd gespeeld tussen het kan toorpersoneel van de P.Z.E.M. in Mid delburg en het personeel van de cen trale in Vlissingen. Vier maal wisten de Vlissingers aan de andere kant het doel te vinden, zonder dat een Mid delburger een, toch wel verdiend, te- genpuntje maakte. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. Veiling op 7 April. Export garnalen 967 kg.: 65; Schar 10 kg.: 7; Bot 26 kg.: 6; Rog 4 kg.: 16. Wat doen de Middelburgse sportlieden in Amersfoort Zoals wg reeds meldden zullen 200 vertegenwoordigers van tien in Middelburg beoefende takken van sport 7, 8 en 9 Juli naar Amers foort gaan in het kader van een sportuitwisseling met deze gemeen te. De diverse programma's zijn reeds vastgesteld. De heren gymnas ten zullen werken aan het hoogrek, de brug en het paard, terwijl indivi duele vrije oefeningen zullen worden uitgevoerd. Bg de dames is in dit programma het hoogrek vervangen door de ringen. De athleten hebben een uitgebreid programma. Het ver meldt voor de heren hardlopen, ko gelstoten, discuswerpen, speerwer pen, hoogspringen, verspringen en de Olympische estafette en voor de dames 100 meter, hoog- en versprin gen, kogelstoten, discuswerpen en 4 x 100 meter. De tafeltennisploeg .zal uit twee teams van drie personen bestaan. De handballers zenden een heren- en een damesploeg en de korfballers één twaalftal. Van de votebal gaat het vertegenwoordigen de Middelburgse elftal en de Stede- lgke Jeugdploeg. Deze laatste zal bestaan uit spelers van 14, 15 en 16 jaar. Het aantal motorrgders, dat de reis zal meemaken, hangt af van de logeermogelijkheid. Het programma vermeldt voor hen een betrouwbaar- heidsrit. Het programma voor zwem men, hockey en tennis wordt nog nader vastgesteld. Zaterdag 15 April selectiewedstrijden. De selectie- en jeugdwedstrgden, die gehouden worden om te komen tot vertegenwoordigende Zeeuwse elftallen, worden Zaterdag 15 April in Middelburg, Goes en Zierikzee O.- en W.-Souburg ST, GEREF. PARTIJ. Te Souburg hield de Staatkundig Gereformeerde partij een openbare vergadering in „Rehoboth". Als spr. trad op de heer Kodde, burgemees ter van Zoutelande. Spr. betoogde dat men zich in het politieke leven alleen door Bgbelse gedachten moet laten leiden. Reeds in Genesis 9 werd de burgerlgke overheid ingesteld door God om de zonde te beteugelen. De overheid regeert niet bg de gratie der mensen, maar door Gods genade. Achtereenvolgens behandelde spr. alle programma's der partgen en stelde beginsel tegenover beginsel. Tenslotte kwam de heer Kodde tot de vraag Wat wil nu de Staat kundig Gereformeerde Partij Het antwoord luidde Gods Woord in het land meer tot erkentenis te brengen. En al is men een kleine partij, toch heeft zij belangrgke dingen tot stand gebracht. BIJZONDERE P AASDIEN ST In de Gereformeerde kerk te Sou burg werd een openbare Paasdienst gehouden met een uitgebreide litur gie. Hierin verleenden de zangkoren van Souburg en Koudekerke, onder leiding van de heer A. J. Feij, hun medewerking. Sprekers waren ds. A. Elshout en ds. A. Verschoor, die inlei dingen hielden over de betekenis en de opstanding van Jezus. A.R.-KIESVERENIGING. Te Souburg hield de A.R.-kiesver- eniging in een kleine zaal van „De Zwaan" een vergadering. Na een kort openingswoord van de heer M. A. v. d. Putte en afwikkeling van enkele huishoudelgke zaken, sprak de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, over „De komende stembus". In 't kort ging spr. de Indonesië- politiek na. De leus van de P.v.d.A. „Indië los van Nederland" is in ver vulling gegaan. Mannen als Idenburg en Colgn hebben ook altgd voor zelfbestuur der volken in Indië ge streden, zij het op andere manier. Ook behandelde spr. de internatio nale politiek. We moeten zorgen met de verkie zing op 26 April a.s., dat er mannen gekozen worden, die niet schromen uit te komen voor ons beginsel, aldus spr. De door God opgelegde taak moeten we ten uitvoer brengen. De vragen die hierop volgden, werden door spr. beantwoord. De vergadering werd metdank gebed gesloten. HERV. VROUWEN De verkoopmiddag van dc Herv, Vrouwenvereniging te Souburg ten bate Van de. restauratie der Herv. Kerk is een succes geworden. Reeds bij de aanvang waren er vele koop lustigen. Het werd voor de dames, die als „verkoopster" optraden, een drukke middag. Bij de grabbelton wa ren vele kinderen die hun geluk be proefden, terwijl ook in de afdeling „thee" goede zaken werden gedaan. Biggekerke UITSLAG VERKOPING. Door notaris B. A. van Verre te Middelburg werd in het café van de heer Simpelaar te Biggekerke in het publiek verkocht: Een woonhuis met schuur en ver dere getimmerten op en met 50 are 34 centiare erf. tuin en bouwland aan de straatweg van Biggekerke naar Koudekerke B 63a te Biggeker ke. Koper werd de heer A. de Witte, landbouwer te Biggekerke voor de pry's van 8100. Oostkapelle EINDLES LANDBOUWCURSUS. Dezer dagen werd te Oostkapelle ill de Landbouwschool de eindles gehou den van de Landbouwwintercursus. Het hoofd der school, de heer Haan- drikman, gaf eerst een uiteenzetting over de landbouwgeschiedenis van 1800—1950. Hierna stelde de heer Haandrikman de cursisten een aantal examenvragen. Aan 7 van de 9 cursisten werd daar na door burgemeester Sprenger als voorzitter van de commissie van toe zicht het algemeen landbouw-diploma uitgereikt. Verder werd nog gesproken door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. L. Louws, een afgevaardigde der ouders, der C.B.J.T.O., van de L.J.G. en door een der cursistendie de heer Haandrikman een geschenk aanbood. De geslaagden zijn: P. van Liere, Z. Maljaars S. Corbijn, J. Poppe en G. Poppc, allen te Oostkapelle; M. de Vis ser te Aagtekerke en D. Vos te Grijps- kerke. Geslaagd te Leiden voor het examen apothekers-assistente: mej. J. M. Stene- ker te Souburg. Bevorderd naar de 2de kl. rijksland- bouwwinterschool te Goes: L. F. Polder dijk, Nieuw- en St. Joosland. Geslaagd voor scheepswerktuig- kundige. diploma B I, de heer P. D. van Boekhout, leerling van de "De Ruyter- school te Vlissingen. Tot lid van de sub-commissie voor het afnemen der examens voor dc akten A en B (het geven van middelbaar onderwijs in de handelswetenschappen) is benoemd de heer G. W. Paap te Middelburg. De uit Indonesië teruggekeerde militair, de heer A. Oele te Wemel- dinge, is voor één in Indonesië ge volgde cursus Boekhouden geslaagd. legenda VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Romance in Rio", 7 en 9 uur; Luxor: „Het mysterie van Tanger", 7 en 9 uur; Concordia; feestavond A.J.C., 7.30 uur. Morgen: Alhambra: als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag, 3, 7 eii 9 uur. Tweede Paasdag: Alhambra: als Zondag: Luxor: als Zondag: Concertgebouw: revue „Mooi is-ie", 8 uur,.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2