Nieuws uit Zeeland VREEMDE TEGENSTANDERS VOOR ZEEUWSE PLOEGEN Voor bridge-spelers LETTY'S moeilijke KEUZE 1 a KLANKEN uit oe AETHER ONZE KLEINTJES VRIJDAG 7 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 HET VOETBALPROGRAMMA Derde bekerronde wordt met Pasen verspeeld. Ondanks het feit dat op de Paasdagen hoegenaamd geen competitie-voct- ba! te zien zal z\jn, zullen do voetbalenthóusiasiten toch wel aan hun trek komen, daar de derde ronde voor de K.N.V.B.-beker zal worden verspeeld. Nu aan deze ronde de tweede klassers deelnemen zal er zeker ook wel be langstelling voor zyn. 3e KLASSE D. RKFC-Xieuwborgvliet. De enige wedstrijd is ongetwij feld ook een belangrijke, want in dien RKFC er niet in zou slagen deze semi-plaatselyke strijd in haar voordeel te beslissen, dan is de po sitie van deze Bergenaren uiterst precair geworden. Ze zyn dan im mers uitgespeeld en moeten dan maar lijdzaam afwachten wat de concurrenten in de nog resterende wedstrijden presteren. 3e KLASSE E. SluiskilBr eskens Een onbelangrijk restantje wordt hier opgeruimd en de uitslag doet dan ook heel weinig ter zake. WEL OF NIET SNIJDEN? (Door onze bridge-medewerker). „Je mag niet snijden op de Vrouw, wanneer je met je partner over negen troeven beschiktl" Och ja, toen ik de eerste schreden zette op het brid- gepad. is dat me als het ware ingestampt, evenals de goede raad nimmer op een Heer te snijden, wanneer men over tien troeven beschikt. Inderdaad: wie zich bridgeleerling noemt diene zich aan deze regels te hou den. De practijk zal hem wel leren, dat er omstandigheden zijn, waarin het nood zakelijk is hiervan af te wijken. Zo kan het gebeuren dat men met acht troeven en de vrouw bij de tegenpartij toqh eerst troef-Aas en Heer dient voor te spelen om te voorkomen, dat de tegen partij een renonce benut. Tijdens een „drive" kwam onlangs dit spel voor: N. 0 A, B. 3 A, 10, 9, 7, 5 10. 8, 4 4» V. 2 W. O. 0 10. 7, 6. 4. 2 4 V, 5 4, 3 O A, H, B, 5 V, 9, 7, 6 A, H, 5, 4 ,8. B, 10, 9. 3 4 H, 9, 8 C? H. V, B. 8, 6. 2 O 3. 2 0-7,6 Alle N-Z paren op één na kwamen tot een eindcontract van 3 en alle gingen één down. W. had gegeven en opende in het eerste geval met 1 4». Na passen van N. en O. bood Z. 1 qp. Na 1 0 van W. en 3 van N. werd rondgepast. W. begon met het incasseren van A, .j en 0 A, H., waarna hij met vervolgde. Mis leid door het 0-bod van W. sneed Z. op 4» Vrouw bij hem op.... en ging één down. In het tweede geval opende W. met 1 O, N. pas. O. pas, Z. 1 qp. W. 2 0, N. 2 cp, O. 3 0, N. 3 qp. waarna rond gepast werd. Helaas trok Z. nu 41 Boer voor. waarop O. de Vrouw zette. Z. durf de niet meer op 4» 10 bij W. te snijden enging één down. De derde Z trok 4» Aas bij N, voor en vervolgde 4* Boer. Ja. hij ving de vrouw wel. maar moest 4> 10 toch af staan. De vierde Z.? Die zweeg na een drie- 0 bod van O., waarop W. met 5 KI. uit de bus kwam .gedubbeld door N. die met Z.'s hulp twee 41-slagen maakte. De rest was dank zij een keer aftroeven van een 4* door O. en het niet snijden op 0 Vrouw voor W. en O. Typisch, dat alleen deze W.-O. hun kans op een mache-bieding grepen, daar mede de andere drie W.O.-paren ver ach ter zich latend. Hoe dit kwam? Omdat de W. die het bieden in dit geval opende met 1 4» begon; N. paste. O. bood 3 0 (üvee KI. is een zwaktebod, dat eigenlijk wel gerechtvaardigd was ge weest), waarna Z. er het zwijgen toe moest doen!! 4e KLASSE G. IJzentiykePatrijzen. Nu de beslissing in het nadeel van Schoondijke is gevallen kan men er ook in IJzendijke een genoegelyk- heidspartijtje van maken. RES. TWEEDE KLASSE. Breskens 2Dosko 2; Zeeuwen 2 Axel 2; Goes 2Zierikzee 2; Vlis singen 2Terneuzen 2; Middelburg 2RCS 2. Het reisje naar Breskens is voor Dosko 2 zeker niet gemakkelijk, ter wijl De Zeeuwen in staat moet zijn Axel 2 te weerstaan. Zierikzee 2 maakt wel kans op een deel van de buit in Goes, maar Terneuzen 2 zal in Vlissingen zoyer wel niet komen evenmin als RCS 2 Zaterdag in Mid delburg. BEKERWEDSTRIJDEN. RCSDe Zeeuwen; BiervlietIn ternos; De BaronieMiddelburg; VlissingenMOC; ZeelandiaBoei- meer; ZierikzeeGoes; DoskoCorn Boys. De strijd in Souburg is ongetwij feld een interessante krachtmeting, maar ook in Vlissingen zal men be nieuwd zijn naar de prestaties van kampioen MOC. Voor Biervliet staat wel een heel goede oefenparty op het programma, terwijl Zeelandia, dat zijn wedstrijd tegen Boeimeer op de Nadorst speelt, een kansje heeft de volgende ronde te halen. Goes zal in Zierikzee danig op zijn tellen moeten passen om deze ronde te overleven cn Corn Boys zal wel niet over de Bergse hindernis kun nen komen. Middelburg speelt zijn wedstryd tegen de nieuwbakken kampioen Baronie reeds Zaterdag'en wel in Breda, het komt ons voor dat er weinig kans is op succes voor de hoofdstedelingen. OM HET KAMPIOENSCHAP. Heerenveen—Ensched. Boys; Lim bi urgia—Maurits. EERSTE KLASSE NOORD. FrisiaSneek. LEZERS SCHRIJVEN... EEN SPEELTUIN VOOR GROEDE. Met grote belangstelling las ik het ver slag van de laatste raadszitting te Groe- de. waarvan ik het sJoWttik zeer belang rijk vond. Er is nL besloten een kleuter speelplaats in de Brouwerijstraat aan te leggen en nog naar een gelegenheid voor de grotere kinderen elders te zoeken. Dit is een zeer toe te juichen besluit, maar op deze manier, volgens m.i. niet doeltreffend genoeg. Wie nader bekend is met het speeltuinwerk weet, dat dit de taak moet zijn van de gehele bevolking in de vorm van Buurt- en Speeltuinver eniging (aangesloten bij de Nederl. Unie voor Speeltuinverenigingen). In samen werking met deze en een reeds in de nabijheid bestaande afdeling (Vlissingen b.v.) zou prachtig gemeenschappelijk werk verricht kunnen worden. Groede heeft immers bij andere gele genheden bewezen, dat het over uitste kende straat- en buurtcomité's kan be schikken en het was feitelijk jammer, dat zy steeds weer werden ontbonden na afloop van hun taak. Genoemde Speeltuinbeweging strekt zich ook tot het hier vooral nodiga club werk tijdens de winter uit en zou ook in deze behoefte voor de jeugd kunnen voorzien. E. CH. VAN WITSEN. GOEDE VRIJDAG. In de P.Z.C. d.d. 3-4-1950 kwam in de rubriek „Lezers schrijven" o.m. een stuk je voor onder het hoofd „Goede Vrijdag", waarin een beroep werd gedaan op het bedrijfsleven om de zaken te sluiten. Een prachtvoorstel zowaar, doch m.i. alleen van schrijvers standpunt gezien We hebben nog vele zakenlieden die niet tot een godsdienstige richting behoren en dus verder ook niet bij Chr. feestdagen geïnteresseerd zijn. Nu zou ik wel eens willen weten of schrijver R. zelf ook een zaak heeft en die misschien als voorbeeld op G.V. sluit, waarbij tevens de mogelijkheid bestaat dat zijn klanten naar niet sluitende col lega's of concurrenten gaan. Heeft schrijver zich wel eens reken schap gegeven wat er in bakkerijen te doen is voor feestdagen? Ik zou willen adviseren eens een week voor Pasen of Kerstmis te gaan kijken, zeer zeker zou hy niet opnieuw voorstellen om met G.V. te sluiten, en zal hij zeer zeker blij zijn dat hij net als ik zelf geen bakker is. Nee mijnheer op G.V. sluiten en paas- gebak eten dat kan een bakker nog steeds niet zgnder moeilijkheden met de klan ten te krijgen. Oost-Souburg. J. R. De Britse duikboot „Truculent", die vorige maand uit de Theemsmonding werd gelicht, zal worden gesloopt. De bouw van het schip kostte drie en een half millioen. ZUID-BEVELAND Nisse De huur van woningwetwoningen. Zoals wij reeds meldden kwam de raad van Nisse in openbare vergade ring bijeen. Behalve de reeds genoem de punten werden voorts de volgende zaken behandeld. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer N. Fierloos. Aan de ziekenhuis commissie Z. en N. Beveland zal 2 ct. per inwoner beschikbaar worden ge steld. In het garantiefonds voor de Zeeuwse tentoonstelling in 1953 zal voor 40.worden deelgenomen. De gemeenschappelijke regeling met Goes inzake toelating leerlingen Uloschool wordt opgeheven en voor het gemeen- tepersoneel werd een kinderbijslagre geling vastgesteld. Voorts werd een verordening tot heffing van besmette lijke ziektenregeling vastgesteld, de leges voor een bewijs van Ned. schap van 1.— op 2.— gebracht, de be groting 1950 gewijzigd, het gem. per soneel ontvangt de 5% verhoging en aan G.S. zal worden bericht dat men een verhoging van de jaarwedde van de wethouders niet nodig acht- Vijf heren stemden tegen, terwijl weth. Jansen en de heer Lokerse blanco stemden. De voorgestelde tijdelijke toelage van 5% voor burgemeesters, secreta rissen, wethouders enz. kon de goed keuring "van de raad wegdragen. Bij de rondvraag vroeg de heer Lo kerse nog naar de huurprijs van de woningwetwoningen. Deze is gelijk, terwijl de-tuinen z.i. niet even groot zijn. Hieraan kan niets worden ge daan. Op een vraag van de heer van ';V'. Houd Uw wol als nieuw! Wit wordt hagelwit, V, Kleur krijgt nieuwe fleur alkalivrij 10WOADEN Uf FEUILLETON door MARY BURCHELL 79 En geen onaangename gedachten mochten de gelukshemel ook maar in 't minst bewolken. 't Was al laat, toen ze weer naar huis gingen en Alec reed langzamqr dan op de heenweg. Éen onwaar schijnlijk grote en gouden maan rees boven de boomtoppen uit en klom langzaam opwaarts aan een volkomen heldere hemel, 't Was. alsof dc maan de bijna ongelooflijke romantiek en schoonheid van de avond nog ver hoogde. ,,'t Is bijna te mooi om waar te zijn", zei Letty eens zachtjes. Waar op Alec haar lachend aankeek en zei: „Wat bedoel je. Letty?" „O, ik meende op het ogenblik heus de maan", gaf Letty toe. „Het lijkt wel 'n toneelmaan. Maar ik kon ook ....alles hebben bedoeld. Zelfs op dit ogenblik kan ik nog nauwelijks gelo ven, dat zoveel geluk werkelijkheid kan zijn". „Breek er je hoofd niet mee, liefste, Het is werkelijkheid en 't is óns geluk", verzekerde Alec. En Letty was tevreden! Toen ze eindelijk de in het maan licht badende laan opreden was Eden- field als door een waas van stilte om geven en Lettij nam niet zonder enige opluchting aan, dat zelfs Ga- brielle al te bed was. De gedachte, dat ze Gabrielle de laatste ontwikkeling der'gebeurtenis sen moest vertellen, was haar niet aangenaam en maakte haar zelfs een beetje angstig. Weliswaar had ze Ga- brielle's gevoelens voor Alec nooit heel diep geacht, maar ongetwijfeld had Letty's stiefmoeder Alec als haar eigendom beschouwd, zodat ze in geen geval prettig verrast zou zijn. Intussen, dit behoorde tot bijkom stigheden, die het volmaakte geluk van thans niet konden verstoren. Toen Letty dan ook Alec goede nacht kuste en daarna kalm het rustige huis inging, had ze een vreugdegevoel zó vol vertrouwen, als ons mensen maar zelden beschoren is. Alle narigheden en angsten van de laatste weken waren met één slag vervlogen en niets scheen onmogelijk, nu Alec met haar wilde trouwen. Toch greep, terwijl zij op haar tenen de brede, haar zo bekende trap op liep, de gedachte, dat zij Edenfield zou moeten verlaten, haar als 't ware bij de keel. Zij zou niet veel keren meer het recht hebben, deze trap op te gaan. Iemand anders zou ze betre den, bewonderen, polijsten, misschien zelfs er even gesteld op zijn als zij, Letty. Evenwel, ze mocht niet treuren. Ieder meisje zou wel moeite hebben om een geliefd thuis te verlaten. De gewone gang van zaken was nu een maal niet, dat je trouwde en bleef waar je was. Een vrouw, die in het huwelijk trad, ging mee met de man, die haar had gekozen. Al was het laat, toch veroorloofde Letty zich de weelde, van nog even bij het open venstér te blijven dro men. Als ze naar buiten leunde, kon ze het balkon zien van de kamer, die de hare was geweest tot ze die met tegenzin aan Rufus had afgestaan. Nu zou die kamer nooit meer van haar zijn. Letty zuchtte."evén. Ze vroeg, zjch af, of Rufus het vertrek zou aanhou den als hij op Edenfield ging wonen. (Want natuurlijk, nu hij 't land goed had gekocht, zou hij er ook blij ven). Over "t geheel was ze met het denkbeeld, dat Rufus nu haar kamer had. wel ingenomen. Beter hij dan een vreemde! Toen moest ze lachen om haar dwa ze sentimentaliteit. Als ze Edenfield voor goed verlaten had, wat kon het haar dan nog eigenlijk schelen, wie de kamer betrok? Maar toch... ze zou willen, dat Rufus daar bleef. Hij was, veronder stelde ze, de enige, die Edenfield be greep zoals zij het deed. Ze kon niet bepaald zeggen, hoe ze dat wist, maar die indruk had ze altijd gehad, bijna van het begin af aan. Alec, dat wist ze. hield van de bui tenplaats als het soort het type huis, dat hij begeerde. Maar noch voor Ru fus noch voor haar zelf was er spra ke van een type. Het was Edenfield... met zijn eigen, aparte bekoring. De volgende morgen werd Letty wakker op een dag die in volledige ovex-eenstemming leek met haar eigen stralende gedachten en toen ze de trap af snelde om te gaan ontbijten, leek de zonneschijn, die door de open deur naar binnen drong, het symbool van haar geluk. Gabrielle zat reeds aan tafel en keek op. toen Letty binnenkwam, „Goede morgen", riep ze. „Heeft nog iemand anders een kostbaar bezit voor je gekocht? Je kijkt er vrolijk genoeg voor". (Wordt vervolgd). Wel deelde de voorzitter mede dat geen bouwvolume meer is toegewezen. Hetzelfde raadslid vroeg naar de bus verbindingen. Deze zijn wel verbeterd. De eerste verbinding kan echter niet vroeger uitgevoerd worden en met 'n verzoek om Nisse weer in een rond rit op te nemen, zal moeten worden gewacht tot de weg verbéterd is. Con trole op ventvergunningen vindt re gelmatig plaats. Tenslotte maakte de heer Mol nog attent op een nodige wegverbetering op het dorp, ter hoog te van de heer Bosman. 's Heer Abtskerke HET TROUWEN WORDT „DUURDER". De raad van 's-Heer Abtskerke den vergadering naast het plan tot Tenswijziging, nog verschillende an- heeft in zijn Woensdagavond gehou- jadi - - SW - - aere punten afgehandeld. Besloten werd aan G.S. te berich ten dat men accoord gaat met de voorgestelde jaarwedde-regeling voor de wethouders, welke voor deze ge meente een verhoging van f 100 tot f 150 inhoudt. Weth. v. Liere en de heer Proos stemden tegen, terwijl weth. Minnaard zich van stemming onthield. De gemeenschappelijke re geling met Goes inzake toelating van leerlingen op de Uloschool werd op geheven. Vastgesteld werd een kin- derbyslagregeling voor het gemeente- personeel, en een verordening heffing besmettelijke ziektengelden. De gem. rekening 1948 werd voorlopig vastge steld met een bafig slot van f 6329.16. Het gem. personeel zal 5toeslag ontvangen. Een zelfde door G.S. voor gestelde regeling voor burgemees ters, secretarissen enz. ontmoette geen bezwaar. Aan M. S. Tolhoek wordt een stuk bouwterrein aan de Polderweg verhuurd tegen f 11. De pensioengrondslag van de gem.- ontvanger werd vastgesteld op f 597. Aan de ziekenhuiscommissie Z.- en N.-Beveland wordt 2 ct. per inwo ner beschikbaar gesteld en in het ga rantiefonds voor de Zeeuwse tentoon stelling in 1953 wordt voor f 26. deelgenomen. Enkele begrotingswij zigingen werden goedgekeurd, terwijl voorts de legesverordening werd ge wijzigd. Het bewijs van Nederlander schap gaat f 2.kosten, de kosten voor het trouwboekje worden ver hoogd tot f 1.terwijl ook het trou wen op een bepaalde dag of een be- Officiële publicaties. WIJZIGING IN DE REGELING BETREFFENDE UITKERING EN VERGOEDINGEN AAN EVACUÉ'S. Bij rondschrijven van 2 Maart 1950 heeft de Minister van Binnenlandse Za ken aan burgemeester cn wethouders der gemeenten medegedeeld, dat hij in over leg met zijn ambtgenoot van Financiën heeft besloten met ingang van 1 Juli '50 de regeling nopens de toekenning van uitkeringen ten behoeve van particulie re .evacué's in te trekken, waardoor transporten van meubilair uitgevoerd na _die datum, rqot meer door het rijk zullen -worden vergoed, 'evenmin als kosten we- •gens opslag- en wedennrichtingskosten. Degenen, die vóór 1 Juli 1950 voor hun levensonderhoud op een evacuatie-uitke ring waren aangewezen, zullen met in gang van die datum een uitkering ont vangen als oorlogsslachtoffer. Bij wijze van overgangsmaatregel ls besloten om aan diegenen onder de eva cué's, van wie het zich op 1 Juli 1950 laat aanzien, dat zij binnen betrekkelijk korte tijd na genoemde datum zullen kunnen terugkeren naar de herkomstgemeenten en wier financiële positie van dien aard is. dat zij aan de terugkeer verbonden kosten (transport- en wederinrichtings- kosten, alsmede opslagkosten tot de da tum van terugkeer), niet geheel of ge deeltelijk zal kunnen dragen, een tege moetkoming ten laste van het Rijk toe te kepnen, bij de vaststelling waarvan rekening gehouden zal dienen te worden met de financiële positie van het gehele gezin van betrokkenen. Daartoe strek kende verzoeken kunnen worden gericht tot burgemeester en wethouders van de gemeente van verblijf. De Directeur van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg van het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken. VAN DER PUTTEN. paald uur duurder wordt. Op een vraag van de heer Q. de Vrie werd nog medegedeeld dat de mogelykheid bekeken wordt om de kom van Baarsdorp te electrificeren. Van de andere gebieden kan in ver band met de hoge kosten niets ko men. Donderdagmiddag of Zaterdag morgen zou de nieuwe klok in de to ren worden gehangen, zodat zij waar schijnlijk met Pasen zal kunnen wor den geluid. Kloetinge JAARVERGADERING De Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie afd. Kloetinge hield haar le jaarvergadering in de tearoom van de heer Blomaard. Het jaarverslag van de secretaris getuigde van een gezond partijleven. Tot penningmeester (vacature Sin- ke) werd gekozen de heer J. Paarde- kooper. De heer J. Q. C. Lenshoek hield daarna een zeer interessante causerie over de gemeentebegroting. ZATERDAG. Ook vanavond kan men luisteren naar „De Zilvervloot", een programma van internationale volksliederen in Nederlandse vertalingen van dr. Hé- lène Nolthenius. mr. Louis de Bour bon, Michel van der Plas. Herman Pijfers. Gearrangeerd Henk Badlngs. Oscar van Hemel, Albert de Klerk cn Herman Strategler (H. I 18.25). Hilversum I: 7, 8. 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Gram. muz. 7.45 Morgengebed; 8.25 Hoogmis. 10 Voor de kinderen. 10.15 Gram. muz. 11 Voor de zieken. 11.45 Gr. muz. 12.03 Promenade ork. 13J20 Amuse- mentsork. 13.45 Kamerork. 14.20 Engelse les. 14.40 A Capellakoor. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.50 Strijkkwar tet. 16.20 Luchtvaartcauserie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17 Voor de jeugd 18 Polltlckapel. 18.15 Journalist, weekoverzicht. 18.25 Symph.-orkest. Ij3.50 Godsdienstige causerie. 19.35 Piano en or gel. 20.05 De gewone man. 20.15 Lichtba ken. 20.45 Steek eens op. heren. 21 Gev. programma. 21.45 Populair conc. 22.45 Avondgebed. 23.15 Residentie orkest. 23.45 —3 Plechtige viering van de Byzantijnse Paasnacht. Hilversum II: 7, 8. 13. 18, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 en 8.15 Grm. muz. 10 Medische causerie. 10.05 Morgenwij ding. 10,20 Radio feuilleton. 10.35 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.40 Cello en piano. 12 Orgel. 12.33 en 13.15 Gram. muz. 14 Voor de jeugd .14.20 Lich te muz. 15 Boekbespreking. 15.15 Om roepkoren-orkest. 16 Van de wieg tot het graf. causerie. 16.15 Dansmuziek. 16.45 Sportpraatje. 17 Gram. muz. 17.30 Voor de jeugd. 18.15 Toespraak. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19 Artistieke staalkaart. 19,30 Bijbellezing. 39 45 Passepartout, cau serie. 20.15 Gram. muz. 20.45 Gevar. pro gramma. 21.45 Socialistisch commentaar. 22 Sextet. 22.25 Onder de pannen, hoor spel. 22.40 Kwartet. 23.15 Dansorkest. 23.45 —24 Gram. muziek. ZON EN MAAN 8 April Zon: Op 6.00 Onder 19.25 Maan: Op 2.35 Onder 8.52 HOOG WATER LAAG WATER 8 April u.+NAP U.+NAP u.— NAP u—NAP Vlissingen 5.45 2.01 18.07 1.78 12.02 2.00 Terneuzen 6.15 2.20 18.40 1,99 0.18 2.17 12.40 2.20 Hansweert 6.53 2.27 19.13 2.05 0.56 2.32 13.20 2.34 Zierikzee 7.11 1.47 39.32 1.27 0.12 1-52 12.45 1.59 Wemeldinge 7.29 169 19.53 1.48 0.48 1.79 13.14 1.85 Van 1—5 regels f 1.—, (6 punts letter). Iedere regel meer 20 cent. Maximum 8 regels. „Brieven of adres bureau van dit blad" 2a cent extra. Betaling a contant. 9 Gevraagd tegen 1 Mei nette 0 huishoudster van Chr. begins., in kl. gez. Brieven no. 279, Bur. P.Z.C., Middelburg. 0 Te koop ltoe op de rekening J. DE WITTE. Boudewijnsker- ke. Zoutelande. 0 Wie ruilt eengezinswoning te Goes voor ben.- of eenge zinswoning te Vlissingen. Br. no. A 117. Bur. P.Z.C., Goes. 0 Te koop: crème kinderwa gen en babybad. Albert Kuyp- laan 24, Vlissingen. 0 Te koop: tweeling-wandel- wagen. H. KLUPPER, Bella- mypark 32, Vlissingen. 0 Te koop: sterke bakfiets; handwagen; emaille badkuip en radiotoestel. Slijkstraat 15, Vlissingen. 0 Te koop zeilboot, lang 5.60 m„ breed 1.80 m. 16 m2 zeil. Te bevragen: Simon Stevinr straat 13, Vlissingen. Gevraagd: nette juffrouw voor café-werkzaamheden. Koffiehuis „De Eendracht", L. Giststraat 7, Middelburg. 0 Het goede adres voor Uw agenda's, uitnodigingen, pro gramma's. reglementen, jaar verslagen. aan billijke prijs en vlugge levertijd is: Stencil-in richting J. A. W£STSTRATE, Wemeldinge, Tel. 204. 0 Te koop: 1 pers. led. met spiraal; 1 palmschaar en nog meer. A. HARPE, Vliss. str. B 331, Koudekerke. 0 Rembrandt olieverf, studie- verf, lyonse penselen, paletten, paletdoppen, paletmesjes, schil derslinnen, spieramen, schilde- rijvernis. JO MAES, St. Jacobs- str. 15, Vlissingen. Telef. 2294. 0 Met Vitello-koudwaterverf gaat het altijd! witkwasten, Temponeerborstels, opslecht kwasten. spalters. verf- en verniskwasten. JO MAES, St. Jacobsstr. 15, Vliss., Tel. 2294. 0 16.50 voor een moderne Agfa-box. Uit voorraad le verbaar. „Optica". A. L KAMPMAN, in 't hartje van de Langevorst, Tel. 2094," Goes. 0 Te koop: 2-pers. veren schudbed met kussens; 3-d. 2- pers. met binnenvering; 2-pers. led.; eiken ovale tafel; divan- kl.; primusstel en 50 jnmaak- gl. met ringen. Aagje Deken straat 3 boven. Vlissingen. 0 Te koop: lichtblauw zomer- manteltje, leeftijd 8 10 jaar en bruine schoentjes, maat 36. P. DE VISSER. Hogeweg 171, Vlissingen. 0 Te huur tegen billijke prijs in Mei en Juni, ruim gem. zo merhuisje, gel. in het vroon, Oostkapelle. Br. no. 278, Bur. P.Z.C., Middelburg. 0 Te koop gevraagd huis, met 500 600 m2 grond. Brieven lett. P 12, Bur. P.Z.C.,' Vliss. 0 Prismakijkers vanaf f 97.50. „Optica" in 't hartje van de Langevorst, tel. 2094, Goes. 0 Fototoestellen In alle prij zen vanaf f 13.50. Ontwikke len en afdrukken. „Optica", A. L. KAMPMAN, in 't hartje van de Langevorst, Tel. 2094, Goes. 0 Te koop: haard, Grote Abe- 10 1, Souburg. 0 „Uw filmpje vol". We ont wikkelen in 24 uur. Rolfilms vanaf f 1,20. „Optica" A. L. KAMPMAN in 't hartje van de Langevorst, Tel. 2094, Goes. 0 Wegens huwelijk van de te genwoordige nette kostganger gevraagd, liefst van Maandag tot Zaterdag. Adres: Oostsin gel 168, Goes. 0 Werkvrouw gevr. voor 2 morgens per week. Mevrouw LANDMAN. Doornlaan 9, Mid delburg. 0 Gevonden! H.N.S. Het oud ste en soliedste adres voor het leveren en herstellen van mar kiezen. zonneschermen, tuin parasols enz. enz. Vraagt vrij bl. prijs en monsters. Bedde- wijkstr. 4, M'burg. Gev. 1894. 0 Tandem te koop, wegens pl. gebr. i.g.st. verk. F. J. VAN AARTSEN, Spanjaardstr. 17. Middelburg. 0 Het kost U meer geld als U ons vergeet prijs te vragen voor zonneschermen, Compl. leveren of opnieuw overtrek ken. SPEIJER's zonnescherm- bedrijf, Seisstr. 9, Middelburg. 0 Te koop gevraagd kleerma kersnaaimachine, moet In pri ma staat zijn. Prijs met opg. merk zenden aan SPEIJER, Seisstraat 9, Middelburg. 0 Moderhe sport colberts met lage sluiting in chique ruitdes- sins. f 44.Kledingmagazijn J. HOOFTMAN. Vlasmarkt 35. Middelburg. 0 Te koop: divan met nieuw pluchen kleed. Veerseweg 41, Middelburg. 0 Te koop: goed bevolkte bijenkast. S. WIJKHUYS, Val- kenisse, Biggekerke. Te koop z.g.a.n colbert- costuum bestaande uit: ge streepte broek met zwart vest en zwart colbert, maat 48—50. Br. no. 275, Bur. P.Z.C.. Mid delburg. Een „Kleintje" één gulden. 0 In Chr. gezin m. kinderen flink meisje v.d.e.n. gevr. v.g. g.v., meerdere hulp aanw.. eig. kamer, c.v., goed loon. Mevr. v. WIJK, Heemst. Dreef 183, Heemstede bij Haarlem. 0 Te koop: 2 fauteuils. 4 stoe len. f 95.Engels 1-pers. le dikant. f 13.—; theemeubel, f 25.—. Noordstraat 50, Vlis singen. 0 Te koop zeer mooie piano zwart, merk Grot. Steinweg, Tax. prijs f 900. Te bez. Mei doornlaan 16. Middelburg, tot 15 April. 0 Te koop chic warmbloed paard (halfbl. Arab.) 3 jaar oud. met steppende gangen, uitgesproken rijpaard, intelli gent. C. W. v. BELZEN. Mo lendijk 24, Nw.- en St. Joos- land. 0 Gevraagd een net dagmeisje J. KALLEMIJN, aardappel-, groente- en fruithandel, Schel- destraat 68, Vlissingen. 0 Gevraagd een werkster voor 2 halve dagen per week. Mid- delburgsestr. 35. Souburg. 0 Heer zoekt in gem. Middel burg gem. zit-slaapkamer met pension. Br. m. prijsopg. onder no. 276, Bur. P.Z.C., M'burg. 0 Te koop prima trapnaaima- chine, ook geschikt voor naai ster, of ruilen tegen idem zig zagnaaimachine (bijbetaling) Markt 13, Axel, (Z.-VI.) Te koop een 2-persoons eikenhout ledikant, 2 matras- senlieddcn en een kapokbed. Kerkplein 2, Kloetinge. 0 Te koop waskast met marm. blad en spiegel met 2 wasstel- len. een 1-pers. ijz. ledikant en een 2-pers. ijz. ledikant m. strozakken. 250 kg pootaard- appelen Bevefcnders. le na bouw. Klein. Kousteensed. 2a. (Gevangenis) Middelburg. 0 Te koop groot slot met ste nen. 5 toer gitten, 5 toer bloedkoralen met slot, arm bandhorloge en 2 nieuwe vloerkleden. Noord%veg 283, St. Laurens. 0 Te koop divan-kleed f 20; 2 kamerstoelen prima stof. f 30; dressoir f 20; ziekbedtafeltje f 750. Noordstr. 50. Vlissingen. U geniet op onze rijwielen Kom en zie onze voorraad: Burgers E.NÜ, Simplex. Jun- cker. Erres enz. enz. Rjjwiel- Centrale, Koudekerkseweg 59, telef. 2544. Vlissingen. 0 Te koop gevraagd een één pers. opklapbed. Br. no. 289. Bur. P.Z.C., Middelburg. 0 Te koop kinderwagen (Mutsaerts). zg.a.n. met nieuw bedje. Te bevragen: Haaks bergenstraat 12, O- en W. Souburg. 0 Te koop trapnaaimacliine in salonkast, merk Singer. Te be- vr. 's av. na 8 u. Loskade 19. Middelburg. 0 Te koop 1 handnaaimachine. 1 lampekap. 1 p. kinderlaarzen. Adres: Noodwoning 405. West- kapelle. 0 Vraagt prijs voor regenbak ken (Septictanks) worden in 't werk gestort, verder beton- schutting. mestput heining, be- tonbandjes, droogpalen, enz. W. DANIËLSE. Voorstraat 18, Souburg. 0 Te koop z.g.a.n. jongens fiets, leeft. pl.m. 8 j. Emma- straat 24ben., Vlissingen. 0 Werkster gevraagd voor de Zaterdagmorgen, tevens voor de schoonmaak. Bakkersdorp- laan 8. Vlissingen. 0 Te koop i.gsti. blauwe le deren damesjas, m. 40. Noord- weg 173, St. Laurens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5