Ieder op z'n Paasbest.dank zij onze kledingindustrie Duiken naar de wonderen van de Caraibische Koraalzee Er is weer genoeg, ihaar de prijzen stijgen Zeeuwse Almanak Geen herstel van gemeentepolitie in alle gemeenten Mannen van de „Karei Doorman op avontuur bij Bonaire Bonn en Berlijn DONDERDAG 6 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 In 1949 voor bijna 50 miilioen geëxporteerd. (Van onze speciale verslaggever) Straks is het Pasen. En van ouds poogt dan iedere Nederlander, man én vooral vrouw er op ztfn Paasbest uit te zien. Dit is dan ook het seizoen voor onze vaderlandse kledingindustrie, die jaar-in jaar-uit alles in het werk stelt, om het steeds groeiende aantal Ne derlanders aan in dubbele zin passende kleding te helpen. Daar is, nog niet zo heel lang geleden maar w$j leven in deze atoom eeuw zo verbasterend snel! een tyd geweest, dat er over de gehele linie in alle branches een enorme textielhonger was, welke om bevrediging riep, neen schreeuwde, Dat ttfdperk is nu hopen wy voorgoed! afgesloten. Op tal van gebieden is een verzadigingspunt bereikt, zodat de koper kies keuriger wordt en goede waar voor ztfn al schaarser wordend geld ver langt. Tegenover deze onmiskenbare da lende lijn der consumptie staat even wel een evenzeer onmiskenbare stij ging der wereldmarktprijzen van ka toen en wol. Kamgarens en andere weefsels zijn ongeveer 12%% in prijs gestegen, ruwe wol en katoen 2C' DUURDER? Zal Uw nieuw japonnetje, waarde lezeres, uw spiksplinternieuw kamga- ren costuum, geachte lezer, U dus veel meer koster dan vorig jaar? Van bevoegde zijde heeft men ons verze kerd, dat hiervan'geen sprake zal wezen omdat een zodanige prijsverho ging noodlottig zou werken op de productie en afzet. Maar de kledingindustrie en zij waarlijk niet alleen! zit met het prijsprobleem en zint op middelen, om daaronder uit te komen, waarbij de keus gedaan zal moeten worden tussen verkleining der winstmarge of verdergaande rationalisatie der Nederlandse industrieën. Nederlandse bedrijven, want de cijfers, welke wij ter illustratie zui len aanhalen, bewijzen het overduide lijk! ons land heeft het buitenland alleen nodig voor ruwe grondstoffen en slechts in zéér beperkte mate voor afgewerkte textielproducten. De „dernier cri de Paris"-toiletten betekenen geen massale import, zijn immers voor slechts betrekkelijk wei nigen te betalen en ook de import uit andere landen betekent geen gewel dige factor. OOK DE HEREN Denkt nu niet, heren der schepping, dat alleen de dames telkenjare „niets om aan te trekken hebben" en „on mogelijk in mijn japon van vorig jaar" Pasen kunnen ingaan. Daar is thans een run op kamgaren costuums, welke bewijst, dat ook gij uw tol wenst te betalen aan Vrouwe Mode, dat ook gij ten offer valt aan de psychologie van hetgeen er nieuw is en weer volop verkrijgbaar na vele jaren wachten. Denkt ook niet, dat Tilburg min der goede stoffen maakt dan Enge land bijvoorbeeld. Maar ook voor de léden van het zwakke geslacht is er behalve de nieuwste voorjaarsmode, anders weer dan nu wijlen de new look, ook een nieuw soort japonnen van Douppion, een nieuwe weefwyze van katoen met rayon. GEEN MANNEQUINS BESCHIKBAAR Toch heeft de damesconfectie-indu- strie met een grote en eigenaardige Nieuwe poging om goudschat te bergen. Opnieuw zijn plannen gemaakt om het in 1917 op de Haaksgronden ten Westen van Texel gezonken Duitse s.s „Renate Leonhard" te bergen. De „Renate Leonhard" werd in de eerste wereldoorlog bij Texel getor pedeerd. Het schip verdween in de golven met 454 kisten, elk inhouden de 37% kg goud, een grote partij zil ver en 6 a 700 ton cacaoboter. Enige jaren geleden is reeds gepoogd de schat te voorschijn te halen, maar deze poging liep op een mislukking uit. Het lichten van het schip zou naar Amerikaanse trant geschieden. Er zal een drijvend eiland van buiscon structies worden gebouwd, zoals de Amerikanen gebruiken in de golf van Mexico bij het boren naar olie. Een wichelroedeloper uit Utrecht heeft driemaal een onderzoek inge steld naar de plaats, waar de schat moet liggen en heeft telkens beves tigd, dat de plaats, die door een boei wordt aangegeven, de juiste is. BADHUIS EN HERTJES De bewoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren hebben alom de reputatie, dat zij vrolijke broeders en zusters zijn van de meer stijfjes uit het ei gekro pen andere Nederlanders. Zij bewij zen het doorlopend. Wie glimlachte niet eventjes, toen bij de opening van' een badhuis in Zaamslag dezer dagen de genodigden prompt besloten om de badcellen staande de openingsplechtigheid in te wijden? Vandaag kunt ge lezen, dat er in Groede, ter wille van het mannelijke damhertdat zich naast zijn ene vrouwtje te eenzaam voelt, twee nieuwe damhertjes zijn aangevoerd. Weet ge, welk opschrift onze corres pondent boven dat aardige bericht zette? „Polygamie in Groede"! Het was in elk geval geestig be dacht. moeilijkheid te kampen, niet alleen immers met een permanent en acuut gebrek aan vrouwelijk atelier-perso neel, maar ook met een gemis aan geschikte Nederlandse mannequins. Misschien is het een compliment voor de Nederlandse vrouw, wellicht ook niet, dat heel weinig harer ge schikt zijn voor dit veeleisende, maar goed betaalde beroep, waarvoor thans slechts een 15-tal „free-lancers" be schikbaar zijn. De fabrikanten van damesconfectie denken er hard over een speciale opleiding van pasdames en mannequins in het leven te roe pen teneinde in het nijpend tekort te voorzien. Vrijwilligers voor dus!! Wist U overigens, dat 85% der da mesconfectie in Amsterdam gefabri ceerd wordt en dat in onze hoofdstad de confectie-industrie na de scheeps bouw de tweede plaats onder de in dustriële bedrijven inneemt? CIJFERS Van hoeveel betekenis deze textiel fabrieken voor de welvaart van ons land zijn, moge hieruit blijken, dat wij 1400 bedrijven bezitten, waarvan 200 voor japonnen, 117 voor hei-en en jongenskleding, 67 voor regenkle ding, 94 voor damesmantels en de omzet van al die bedrijven bedraagt de enorme som van 500.000.000! In 1949 werd aan heren- en jongens- costuums verkocht voor een luttel be dragje van eventjes 1.600.000; aai herenjassen 900.000; aan damesja ponnetjes 3.200.000 (dus U moét nog wel een japonnetje in uw kast hebben hangen, lieve lezeres!) aan dames mantels 2.000.000 en aan herenre genjassen voor 700.000. In deze industrie verdienden in 1949 46.135 werknemers, waarvan 37.000 vrouwen, hun brood. Dat is reeds meer dan in 1940! De exportcijfers tonen aan, hoezeer ook te dien opzichte deze industriële factor van grote betekenis voor de welvaart van ons land is. In 1939 werd nog voor 3.000.000 geëxpor teerd. In 1946 voor 10.000.000 en in 1949 voor47.760.980! Vergeleken met het totale omzet cijfer van 500.000.000 blijkt hieruit zonneklaar, dat het een verhaaltje is, dat „alle goede costuums naar het buitenland gaan". Terwijl in 1948 voor 16.415.000 naar België en Lu xemburg geëxporteerd werd, daalde dit cijfer in 1949 tot 15.000.0000. maar naar Indonesië werd voor 12.387.000 uitgevoerd tegen in 1948 2.504.060. Duitsland staat thans reeds met 6.000.000 op de derde plaats! Maar wat doet nu het Nederlandse publiek, als het voor de keus van een nieuw japonnetje of costuum staat? Een opinie-onderzoek van eind '47 constateerde, dat slechts 55% der dames confectie-japonnen koopt, 25% haar kleding door naaisters laat ver vaardigen en 20% zelf draad, naald en schaar ter hand neemt. Met mantels is dit heel wat minder eenvoudig en dus behoeft het niet te verbazen, dat 79% der mantels con fectie zijn. De heren der schepping kopen 67% der costuums kant-en-klaar en 86% der winter- en overjassen. De overige worden door maatklerenmakers ver vaardigd. En tenslotte is het interessant te weten, dat 60% der pyama's en nacht japonnen (de laatste komen ook in het buitenland voor heren weer in zwang, waarmede de slingergang der modegeschiedenis weer eens gedemon streerd wordt!) als confectie gekocht wordt, 30% zelf vervaardigd en 10% door naaisters gemaakt worden! En laatste modesnufje op dit ge bied, mijne heren! in Amerika gaat men voor U pyma's maken met korte broeken Maar dat heeft er niets mee te ma ken, of wij er straks allen op ons Paasbest uitzien! (Nadruk verboden) Mannequins hebben een moeilijk beroep: 't vereist naast kennis van zaken, welke door studie kan worden verkregen, nog tal van kwaliteiten, die al leen maar „aangeboren" kunnen zijn, zoals charme en een goed figuur. Samenwerking van binnenlandse zaken en justitie in wetsvorm geformuleerd. Het rapport van de commissie-Langemeyer over het politievraagstuk, dat kort geleden aan de regering is aangeboden, is thans verschenen. Het rapport is getekend door acht leden en door het adviserend lid. Een min derheidsrapport is ondertekend door vyf leden. Rapport yan de commissie-Langemeyer. In haar algemene beschouwingen bespreekt de commissie eerst de noodzaak van een omschrijving van de politietaak, terwyl verder de dif ferentiatie van de politieorganisatie en het beheer van die organisatie ge memoreerd worden. Het wetsontwerp der commissie formuleert een samenwerking tussen de ministers van justitie en van bin nenlandse zaken, welke nog nooit in Van een lome haai en een bange sergeant. (Van onze speciale verslaggever). BONAIRE, April. „He sergeant, pas op, of ze gaan met je benen schaften", klonk het over het glasheldere water van de koraalzee „het lae", ten Noord-Oosten van Bonaire, waar de „Doorman" zyn inventaris van de vliegdienst kwam innemen. Enkele leden van de bemanning, die er een vrije dag van konden maken, hadden zich naar „het lac" begeven om daar de sensatie van een zwempartijtje met duiken onder water te beleven. Nergens mooier gelegenheid voor een studie van de koraalriffen en alles wat er zwemt en ademt als „het lac." Nergens ook een betere kans om een sergeant, die met zijn blote benen in deze wereld terecht komt en nauwelijks zich bewust van wat er om hem heen gebeurt, de doodschrik op het lyf te jagen. Er zitten tussen deze koralen n.I. ook minder onschuldige diertjes en één daarvan was een respectabele haai, die door de aanwezigheid van een heer, gewapend met drietand, uit een lome slaap was gewekt. Er woont op Bonaire een aller merkwaardigste landgenoot, leerling van een beroemd juwelier in Arnhem, die wegens zijn treklust Nederland en het vak van goudsmeden er min of meer aangegeven heeft voor een meer afwisselend bestaan op de Nederlandse Antillen. Men kan per saldo ook zijn bestaan vinden in het maken van prachtige souvenirs, waarvoor het ma teriaal hier in de koraalzeeën voor het opduiken ligt. Het edelste parelmoer, het prachtigste sneeuwitte koraal, de mooiste schelpen, het is op Bonaire in onafzienbare hoeveelheden te vinden voor degene, die niet terugschrikt voor een onder-water-avontuurtje. De echte jager onder water is op alles voorbe reid. Hij heeft een duikbril op, waar mee hij meters ver kan zien wat er gaande is en trekt er op'uit, gewapend met een drietand en een harpoen, waarmede hij de ergste vijanden van het lijf weet te houden. Het merk waardige echter is, dat de geroutineer de duiker, in tegenstelling tot de ser geant, zich onder water om niets meer druk maakt. Zelfs voor zijne majes teit de Barracuda, de zg. „zeetijger", die als een rover eersteklas bekend staat en nog agressiever is dan een haai. maakt hij geen rechtsomkeer. Zijn systeem is: „Wie op de vlucht gaat, toont zijn zwakte" en inderdaad, hoewel de heer Heikönig al menigmaal een fiere houding heeft moeten aan nemen en met zijn drietand gezwaaid heeft, gaat hij er nog geregeld op uit om voor zijn merkwaardig bedrijf de grondstoffen in het heldere water van de Caraibische Zee te verzamelen. Wij hebben hem daarbij, in gezel schap van enkele marinemannen, ver gezeld en de koraalzee met eigen ogen, zij het achter de glazen van een duik bril in al haar pracht bewonderd. Het wonderlijke is. dat wanneer een mens zich zonder veel gespartel met armen en benen, rustig drijvende door het water beweegt, geen vis er zich druk over maakt, dat er een nieuw monster tussen de koralen zwemt. Geeft men een plons met de voeten, dan stuift alles wat er aan zilverwitte, en geel- staartjes rondscharrelt, weg en blijft men erg veel en lang plonsen, dan is de rust op zo'n plekje definitief ver stoord. „De vissen waarschuwen elk aar, dat er onraad is", vertelde ons de juwelier-koraalzetter-visharpoenier, die in zijn gevoel van volkomen thuis te zijn al zover was gegaan, dat hij enke le respectabele vissen te grazen had gekregen, die toevallig wel erg goed van pas kwamen voor de keuken. Zelfs een viertal kreeften, die wij met hun lange sprieten over de grond za gen scharrelen, moesten eraan geloven en verdwenen als waardevolle buit in het begeleidende roeibootje, waarin twee oude Bonairiaanse vissers de buit opborgen. VIER HAAIEN. Op een gegeven moment echter kwam de sensatie van de tocht. De harpoe nier had een viertal haaien ontdekt, die onder een koraalrots lagen te dom melen. Zij waren blijkbaar pas terug van een goed diner, want er was aan vankelijk geen beweging in te krij gen. De harpoenier, die de bewoners van zijn ,,lac" voortreffelijk kent, weet dat de haai die hier komt. niet op jacht is. Er is hier nl. zoveel vis, dat hij zijn diner in een mum van tijd verslonden heeft. Hij gaat dan ter ruste en* duwt zijn zwaar beladen buik een beetje in het zand, om verder on gezien voor de rest van de vxswereld zijn siesta te houden. Wanneer men een haai in die toestand aantreft, is hij een uitgesproken suffert. Men kan hem gerust een beetje gaan plagen. Het enige, dat men met veel moeite bereikt, is, dat hij loom en suf een beter heenkomen zoekt en dan voor het aanwezige publiek een rondje wegzwemt, hetgeen er altijd nog wel in wil op Bonaire. Laat nu die sergeant van de marine, ondanks de voorgekauwde les in bio logie, zich toch een beetje onveilig voelen bij deze experimenten. Er werd echter met zoveel aandrang gevraagd, of hij nu ook eens kwam kijken, dat hij tenslotte zijn witte benen over de rand van de boot werkte en juist op het moment waarop de haai zijn rond je begon, recht stond, en laat die haai nu juist in zijn lome sukkelgang die richting uitkomenWij hebben nog nooit een marineman zo ijverig zien aftrappen als deze koene zee man (Nadruk verboden). wetsvorm was gegoten. Het rapport bespreekt voorts de vraag van de parlementaire verantwoordelijkheid voor de politie. Ook aan het wapen der Koninklijke Marechaussee wijdt de commissie een beschouwing voor wat de burgerpolitietaken van het wapen betreft. Herstel van de positie van de vroegere politietroepen wordt niet nodig geacht. Ten aanzien van het gemeentelijk recherche-apparaat acht de commissise een sterke binding aan de minister van justitie wenselijk. De commissie staat voorts een ter ritoriale scheiding van de politie voor, enerzijds in een algemene poli tie en anderzijds gemeentepolitie in een aantal grotere gemeenten met eigen gemeente-politie. Twee leden van de commissise zijn geporteerd voor een eenheidspolitie. Aan de positie van het openbaar ministerie en de burgemeester wijdt de commissie een uitvoerige beschou wing, waarbij zij als struikelblok van de organisatie van de politie als alge mene bestuurszorg ziet het vinaen yan de juiste betrekkingen tot de plaatselijke besturen. De meerderheid der commissie stelt o.a. voor, dat worde ingesteld een rijks-commissie van advies voor de gemeentepolitie om het aantal ge meenten met gemeentepolitie nader te bepalen. GEWESTELIJKE POLITIE Het rapport der minderheid wenst de instelling van een gewestelijke po litie, maar niet uit de provinciale kas betaald. Deze gewestelijke politie staat onder beheer van de Commissa ris der Koningin waarmede een uit breiding wordt gegeven van de taak, welke de Commissaris der Koningin voor de oorlog ten aanzien van de ge- meenteveldwacht had. Volgens de minderheid is 't mogelijk de justitiële politietaak enerzijds en de bestuurlijke (plaatselijke) poli tietaak (handhaving van de openbare orde en rust) anderzijds positief te omschrijven en te onderscheiden. Zij stelt voor de uitvoering van een aan tal op de ordehandhaving betrekking hebbende wetten aan de minister van binnenlandse zaken over te dragen. Organisatorisch staat de minder heid voor, dat er in alle gemeenten of gemeentelijke of gewestelijke poli tie zal zijn met daarnaast een Rijks politie (als eigen opsporingsappa raat voor de justitie, tevens belast met parketdienst, executie, politietoe zicht te water en op de grote wegen) en de Koninklijke Maréchaussee (be waking Koninldijk Huis, militaire po litiezorg, bescherming staatsgehei men, grensbewaking en bijstand aan burgerlijke politie). De minderheid berekent, dat uit haar voorstel een aanzienlijke besparing op de kosten van de politie verkregen zal kunnen worden. _Het Koninklijk gezin, dat de vacan- tie in het prachtige Franse winter- oord Val d'Isère doorbrengt, maakt dagelijks ski-tochten in de bergen. Van boven naar beneden: H. M. de Konin. gin. Z. K. H. Prins Bernhard en II. K. H. Prinses Irene laten zich met de ski-lift omhoog trekken. De aanhouding van een Haags notaris. Betreffende de aanhouding van de Haagse notaris K. vernemen wij nog, dat het onderzoek werd ingesteld naar aanleiding van bevindingen bij de controle op de boekhouding van de notaris. Deze controle pleegt ambts halve en regelmatig te geschieden bij alle notarissen. Het tekort zal naar alle waarschijn lijkheid niet beneden een bedrag van 50.000 blijven. K. bekende de hem ten laste ge legde feiten volledig. Opheffing Negara Oost-Sumalra gewenst Het parlement der R.LS. heeft met 73 stemmen voor en 11 stemmen tegen een motie aangenomen, waarin het zich uitspreekt voor opheffing van de negara Oost Sumatra en samenvoeging van dit gebied met de republiek In donesia. Uit de aard der zaak moet de volksvertegenwoordiging van de ne gara over het al dan niet opheffen be slissen. Het parlement zal nu een motie tot opheffing van de daerah West Borneo in behandeling nemen. Een motie tot opheffing van de negara Oost-Indone- sië is in de maak. Het Wereldgebeuren D«* strijd tussen de beide Duitse re geringen klimt naar nieuwe hoogte punten, zo schrijft de correspondent van het A.N.P. in Bonn, en hij ver volgt dan: Over de voorstellen van McCloy en Adenauer tot het houden van verkiezingen in geheel Duitsland wordt niet meer gesproken. Des te meer evenwel over de vermeende be doeling van de regering Grotewohl om de zaken in Berlijn op korte ter mijn te forceren met behulp van po litietroepen en massaorganisaties en met ruggesteun van de Russische be zettingsautoriteiten. Terwijl Adenauer's verkiezings- voorstel een ééndagsvlieg is gebleken, wordt over de a.s. Pinksterbijeen komst van de communistische jeugd bond te Berlijn nog altijd op hoogst nerveuze wijze gesproken. Aan kan selier Adenauer is critiek over het verloop van zijn initiatief niet be spaard gebleven. In de pers is de vrees uitgesproken, dat de kanselier met al zijn interviews over de vraag stukken der buitenlandse politiek in het bijzonder ook zijn voorstel tot een Frans-Duitse Unie op de naar hereniging met het Westen hunkeren de bewoners der Sowjet-zóne een slechte indruk gemaakt moet hebben. De regering zou namelijk de indruk hebben gevestigd te eenzijdig naar het Westen te kijken en kennelijk pessi mistisch te staan ten aanzien van de hereniging. Van Amerikaanse zijde is er op ge wezen, dat de toon der critiek, die po litici te Bonn zich menen te kunnen aanmatigen jegens de Westelijke voogden, er niet juist toe bijdraagt de communistische propaganda de wind uit de zeilen te nemen. Men doelt daarbij op de door een Bondsdag commissie opgestelde memorandum over de bezettingskosten, die met 5 5 milliard mark naar Duitse mening on draaglijk hoog zouden zijn. In dit rapport wordt er geen rekening mede gehouden, dat deze kosten in zekere zin dienen te worden opgevat als de. uitgaven voor de militaire veiligheid, welke bevrijde landen zich even zeer. zij het in andere vorm, moeten ge troosten. Bovendien wordt in de pu blicatie van het memorandum het feit omsluierd, dat de kosten voor een belangrijk deel bestaan in de salari ëring van het Duitse personeel der bezettingsautoriteiten. Het wordt daarom beschouwd als volstrekt on juist, wanneer de Bondsdagcommissie beweert, dat iedere werkende Duitser een maand salaris aan de bezetting moet afdragen. De Oostduitse propa ganda heeft als jongste slagzin het tot de bezetting gerichte „go home" bedacht en speculeert daarmede op de vooral in de Britse zóne zeer sterk toegenomen gevoelens tegen de be zetting. Deze ontwikkeling baart te meer zorg, omdat blijkt, dat vooral de indirecte pogingen van Oost-Duits- land, om zijn invjjgd °P het Westen te versterken, nieiponder effect blij ven. De communistische propaganda zoekt het daarbij vooral in economi sche argumenten en niet zonder suc ces. Niet minder dan 15000 Westduitse zakenlieden hebben de lokroep van 't Oostduitse ministerie van Handel ge volgd en gepoogd contact te leggen. De „Frankforter Algemeine Zeitung", een gezaghebbend blad. verdedigde dezer dagen een verrassend voorstel om rechtstreeks met Moskou te on derhandelen. Het blad schreef: West-Duitsland moet de deur naar het Oosten openhouden, aangezien het twijfelachtig is of de Westelijke landen de Duitse export zullen wil len opnemen. De geallieerden zijn niet in staat gebleken met de Russen tot een accoord te komen. Zelfs de pogin gen om de handel tussen de beide helften van Duitsland te herstellen hebben practisch tot niets geleid. Daarom zou Bonn zich rechtstreeks tot Moskou moeten wenden om al thans tot een economisch accoord te komen. Conclusie: steeds weer blijkt, dat de Duitsers de eenheid van hun land als een belangrijker zaak beschouwen dan de eenheid van West-Europa. Het kan verkeren. •De heer P. de Bakker opent a.s. Zaterdag te Wieringerwerf (Wieringermeer) de eerste vis winkel in dit voormalige Zui derzeegebied. Het merkwaardige feit zal zich voordoen dat in zijn winkel plm. 3 meter onder de zeespiegel gelegen op dezelfde plaats waar eertijds haringen zwom men, thans nakomelingen van deze Zuiderzeebewoners in zu re, zoute, gebakken of gerookte toestand verkrijgbaar zullen zijn. Fokker werkt aan verkeers vliegtuig met schroefturbines. Eind' 1948 is bij Fokker een voor ontwerp voor een klein verkeersvlieg tuig met straalvoortstuwing gereed gekomen. Dit voorontwerp was over eenkomstig de ideeën van de K.L.M. uitgewerkt. In enkele nieuwe ontwerpen wer den door Fokker daarna de opmerkin gen van de K.L.M. over het eerste ontwerp verwerkt. Over deze nieuwe uitgewerkte voorontwerpen werden tussen Fokker en de K.L.M. bespre kingen gevoerd, aldus staat vermeld in het verslag van de werkzaamheden van het Nederlands Instituut voor vliegtuigontwikkeling over het jaar 1949. Hoofdacte-examen. Het examen ter verkrijging van óe akte als hoofdonderwijzeres.» zal dit jaar worden gehouden te Arnhem, Breda, Roermond, 's-Gravenhage^ Haarlem, Rotterdam, Utrecht Gro» gen. Leeuwarden en Zwolle. Het schriftelijk gedeelte van het examen zal worden afgenomen op 6 Juli, het mondeling examen begint op 18 Juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3