PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sultan Hamidin Djakarta gearresteerd en afgezet ra BILT Hij zou leiding gegeven hebben aan de actie-Westerling DEVEZE WAARSCHUWT TEGEN AVONTUUR IN BELGIE K.L M. GAAT HAAR DIENSTEN UITBREIDEN Uitvoering decentralisatie wederopbouw teleurstellend Vandaag VOORSPELT: 193e Jaargang -No. 81 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred. G. BalUntijn. PJ.verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 5 April 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per min. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels i van 1—5 regels f 1—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. VUssingen Walstr. 58—60, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102; Temeuzen: Bro uwerijstr. 2: Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Bovendien nog een aantal Nederlanders gearresteerd. Te Djakarta is <loor de regering van de R.I.S. in een communiqué medegedeeld, dat deze zich tot haar leedwezen genoodzaakt heeft ge zien Sultan Hamid van Pontianak in verband met de zaak-Westerling te arresteren en van zijn functie te ontheffen. In het communiqué wordt uiteengezet, dat reeds terstond na het uitbreken van de actie Westerling te Bandoeng het vermoeden rees, dat de actie beraamd werd met medeweten en zelfs met goedkeuring van een der kabinetsleden. Deze gedachte achtte de regering dermate absurd, dat zij aanvankelijk daaraan geen geloof kon hechten. De bewijzen, die tijdens de verdere verhoren der gearresteerden aan het licht kwamen, toonden echter aan, dat Hamid niet alleen betrokken was bij de actie, maar ook metterdaad leiding gaf, aldus het communiqué. In de afgelopen nacht om drie uur werd Hamid gearresteerd in zijn pa viljoen „hotel des Indes" door de poli tie van de Negara in samenwerking met de militaire politie. Dinsdagavond om negen uur was het besluit tot ont slag als kabinetslid door president Sukarno ondertekend. „Lang heeft de regering geaarzeld alvorens tot de ze ver-gaande stap over te gaan", al dus de verklaring over de arrestatie, „doch het belang van de terugkeer van do normale toestand van rust en orde voor het algeheel welzijn van het volk gaf hierbij de doorslag. De rege ring van de R.I.S. doet thans een be roep op alle burgers van Indonesië, deze regeringsmaatregel rustig en kalm op te nemen". Tegelijk met minister Hamid wer den nog enige personen gearresteerd, onder wie mr- Tilenius Kruj thoff. die leider was van de West-Borneose dele gatie ter R.T.C. Een woordvoerder van de militaire gouverneur heeft xoorts Aneta medegedeeld, dat de adjudant van de sultan, kapitein van der Meiden, die toevallig bij de ar restatie aanwezig was, hedennacht werd meegenomen, doch intussen weer vrijgelaten. De arrestanten zijn hoofdzakelijk Nederlanders, aldus de woordvoerder, die er aan toevoegde, dat in het totaal vijf tot zeven perso nen behalve Hamid zijn gearresteerd. Het parlement van de R.I.S. behan delt een resolutie, waarin aangedron- Resultaat De eerste Unieconferentie is geëin digd. Minister van Maarseveen was uiterst voldaan over het bereikte resul taat. De heer Hatta was dat minder, verklaarde dat het slot „bevredigend" was. maar dat Nieuw-Guinea zo spoe dig mogelijk van de agenda der be sprekingen moet verdwijnen. Iedereen weet wat dat betekent. Met oen hoofse buiging zal Nederland de lieren Soekarno en Hatta het laatste restje van een groots verleden aan de voeten moeten leggen. Doet Nederland dat niet, wie zal zeggen wat er dan ge beurt Het wil ons voorkomen, dat de Ne derlandse regering zich grondig dient te beraden, eer zij Hatta's verlangen bevredigt. Er dreigt een massale werk loosheid. Emigratie wordt een steeds gebiedender noodzaak. Nieuw Guinea kan nog zeer. zeer lang een waarde vol expansiegebied >jn voor Neder landse ondernemingsgeest. Dit zonder meer opgeven, lijkt ons onverstandig Kind en verkeer Wij hebben reeds eerder gewezen op het verschijnsel, dat verkeersongeluk ken maar al te vaak aan de voetgan gers zijn te wijten. Als er een dolle koe over een weg rent. springen zij in een sloot om het vege lijf te bergen. Als er een auto met een vaart van 60 km. nadert, steken ze de weg over zonder ook maar een seconde uit te kijken. Maar het kind in het verkeer! Iedere dag wordt er in Nederland volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek minstens één kind bij een verkeersongeval gedood, terwijl zeven of acht kinderen verminkt of gewond worden. Daar helpt maar één enkele remedie tegen. Leer de kinderen voorzichtig zijn op straat! Dat is een dure plicht voor iedereen, die iets met opvoeding te maken heeft. Scheepspraet Er zal wel geen Zeeuw gevonden worden, in wiens hart de tijding, dat „De Schelde" een groot Zweeds passa giersschip zal bouwen, geen oprechte vreugde heeft gewekt. Van heinde en verre voert De Schelde zijn werk krachten aan. Geheel Zeeland heeft er belang bij, dat het dit bedrijf goed gaat. Er dreigt werkloosheid op grote schaal. De Zweed betekent twee en een half jaar werk voor velen. Terecht woeien de vlaggen van de kranen van „De Schelde"! Bovendien is deze buitenlandse or der. verkregen ondanks de zwaarste werelriconcurrentie. een pluim op de hoed van iedere Scheldeman. Zo iets als een ridderkruis. Voor indrukwek kend vakmanschap. gen wordt op opheffing van de Daerah West-Borneo, waarvan Sultan Hamid leider is. DJAKARTA-TROEPEN TE MAKASSAR. Uit Makassar wordt gemeld, dat le den van de Oostindonesische staatspo litie en personeel van het K.N.I.L. te Makassar in opstand zouden zijn ge komen tegen de regering R.I.S., die een bataljon federale troepen naar Makassar zond. In twintig minuten werd het bataljon federale troepen, dat uit Djakarta was gezonden, dooi de opstandelingen ontwapend. McCloy beschuldigt Moskou van Nazi-methoden. John Mc. Cloy, de Amerikaanse Ho ge Commissaris voor Duitsland, heeft in een rede te Londen het Kremlin ervan beschuldigd Nazi-methoden te gebruiken om de kloof tussen Oost en Westduitsland te verbreden. Hij verzekerde, dat de communisten er niet in zullen slagen om de stad Ber lijn in handen te krijgen. Mc, Cloy zeide ver'er, dat de Sow-, jets er naar streefden Duitsland aan zich te onderwerpen. Ondanks hun plechtige belofte om" het Duitse mili tarisme uit te bannen, leiden zij in him zóne een Duits leger op, dat in naam slechts een politiemacht is. Mc. Cloy hield verder ëen pleidooi voor opneming van Duitsland in een Europese gemeenschap. Felle brand in het centrum van Haarlem. Dinsdagmorgen vroeg brak in 't centrum van de stad Haarlem brand uit in een grote houten opslagplaats van twee verdiepingen aan de Wa genmakerslaan. In deze opslagplaats hadden vier bedryven hun magazijn, namelijk een meubelfabriek, twee stucadoorsbedrijven en een bloemen handel. De houten loods was spoedig een brandende fakkel. Zij brandde tot de grond toe af. De Haarlemse brandweer kon weinig tegen de vlammenzee uitrichten en was bo vendien nog gehandicapt doordat 'n deel van haar materiaal tien minu ten te voren was uitgerukt naar een brand in een ander deel van de stad, waar een opslagplaats van een bloe misterij uitbrandde. De vier bedrij ven, die in de afgebrande loods hun opslagplaatsen hadden, zijn zeer ge dupeerd, aangezien zij niet verzekerd waren. De magazijnhouders zijn er namelijk, in verband met het grote brandgevaar, niet in geslaagd een assurantie af te sluiten. De schade beloopt vele duizenden guldens. Russen verlaten Kortegolf-conferentie. De Sowjet-Russische delegatie heeft na verwerping van een motie, waarin verzocht wordt de delegatie van het nationalistische China te verwijderen en een delegatie van de regering van Mao Tse Toeng uit te nodigen, de kortegolfconferentie te Florence ver laten. Zij werd gevolgd door de ver tegenwoordigers van Polen. Honga rije, Tsjecho-Slowakije en Albanië. „Willem Ruys" vertrekt vandaag eventueel zonder lading De Rotterdamse Lloyd heeft bekend gemaakt, dat de „Willem Ruys" van daag eventueel zonder lading van Djakarta zal vertrekken. De maat schappij stelt echter alles in het werk om de passagiersbagage aan boord te krijgen. Dat gaat te ver Koningin Juliana is in Val d'Isère naar de kapper geweest. Zij was zeer ontstemd toen een fotograaf de kapsalon binnen, kwam en een foto maakte ter wijl zij „in de krulspelden zat." Plaatselijke autoriteiten heb- ben de fotograaf de dringende raad gegeven er voor te zorgen dat de foto niet wordt gepubli ceerd. aldus meldt Un. Press. Londen-Kopenhagen heen en terug in 2i/2 uur. Een Britse „Meteor" straaljager is Dinsdag in 68 minuten van Londen naar Kopenhagen gevlogen. Het be staande record, gevestigd door een viermotorig „De Havüland" passa giersvliegtuig met straalaandrijving, is hierdoor met 12 minuten verbeterd. De vliegafstand bedraagt 972 km, zo dat een gemiddelde snelheid van ruim 857 km per uur werd bereikt. De terugreis van de Meteor, die slechts QVz minuut op het Deense vliegveld Kastrup bleef, werd afge legd in 74 minuten. Twee en een half uur na van Northolt bij Londen te zijn opgestegen, streek het toestel w'eer op zijn thuisbasis neer. Terugkeer van koning Leopold thans zeer waarschijnlijk De Prins Regent heeft Dinsdag Devèze ontslagen van de opdracht om een kabinet te vormen. Het is nu vrjjwel zeker, dat er in België een homogeen katholieke regering zal komen die de weg zal vrijmaken voor terugkeer van Koning Leopold. „Ik heb alles gedaan om een extremistische oplossing te voorkomen" zei Devéze op een persconferentie, „maar ik ben hierin niet geslaagd. Persoon lek heb ik al het menselijke gedaan om het avontuur te verhinderen, waar in wil thans, naar het schijnt, zullen worden gestort". Toen een der journalisten Devèze vroeg wat hij onder „avontuur" ver stond. antwoordde deze: „Een vorst kan niet in een gesloten rijtuig en onder gemor van een groot deel van het volk naar zijn land terugkeren. Een koning moet boven de politieke schermutselingen staan en hij moet de eenheid in het land kunnen bewa ren. Elke regering, die de konings kwestie niet in nationale eendracht oplost, stort 't land in een avontuur". Over de oplossing van de konings kwestie in nationale zin, die hij had nagestreefd, verklaarde Devèze nog: „Al mijn pogingen in dit opzicht zyn afgestuit op de ijzeren partijdiscipline :JE5T. ■4~ Js- Een ontwerptekening van het nieuwe schip, dat door de Kon. Mij. „De Schelde'* te Vlissingen voor rekening van de Zweden-Amerika lijn zal worden gebouwd. Minister Stikker benoemd tot voorzitter der O.E.E.S. Opvolger van Van Zeeland. Dinsdagmiddag is in de bijeenkomst in Parijs van de ministers der 18 Mars. hall-landen mr. D. U. Stikker, de Ne derlandse minister van Buitenlandse Zaken, gekozen tot voorzitter van de Raad van de Organisatie voor Europe, se Economische Samenwerking, als opvolger van dc Belgische minister van Buitehlandse Zaken, Paul van Zeeland. De heer Stikker zal zijn func. tie van politiek bemiddelaar van de O.E.E.S. eveneens blijven vervullen. Mr. Stikker verklaarde tegenover Reuter, dat de taak van politiek be middelaar alleen op dé juiste wijze kon worden vervuld door een in func tie zijnde minister, die toegang had tot de vertrouwelijke inlichtingen, zo wel van zijn eigen als van andere re geringen. 30 Chinese handelaren in Indonesië gearresteerd. Aneta meldt uit Djakarta, dat dertig Chinese handelaren zijn ge- aresteerd, die ervan verdacht wor den clandestiene wisselbanken te houden in Djakarta, Singapore en Hongkong. Circa 5 millioen gulden werd in beslag genomen. Aangeno men wordt, dat de practijken van deze wisselbanken de uitgebreide smokkelhandel met Singapore in de laatste jaren hebben mogelijk ge maakt. Luchtnet van 130.000 km. Het luchtnet van de K.L.M. zal met ingang van 16 April a.s. 130.000 km. lang zijn. Per dag zal circa 100.000 k.m. worden gevlogen. Het traject Djakarta-Amsterdam zal binnen twee dagen worden afge legd, door de overnachting op de be gane grond te laten vervallen. De réisduur AmsterdamDjakarta blijft vrijwel gelijk. Op dit traject zal nog te Bangkok worden overnacht. Ge- nève. München en Dahran worden op bepaalde dagen in tie dienst op en van Djakarta opgenomen. In samenwerking met de „Sabena" zal de K.L.M. diensten uitvoeren op de lijn AmsterdamDüsseldorf NeurenbergMünchen en Amster damFrankfortMünchen. Hamburg zal via Amsterdam een rechtstreekse verbinding krijgen met New York. De derde intercontinen tale lijn die over Duitsland gaat is die van Amsterdam naar München, Rome, Lydda en Teheran. Bovendien zijn er nog verbindingen met Wenen (via Frankfort) en met Innsbruck. De filmkomieken Stan Laurel en Oliver Hardy zullen deze zomer in Parijs na 5 jaar weer samen een film maken. Men verwacht dat de Franse komiek Fer- nandel en de Italiaanse clown Tot in dezelfde film zullen meespelen- Critiek van de Dienst H erbouw Middelburg. Er zijn te weinig bevoegdheden overgedragen In verband met de wederopbouw- dcccntralisatic werd met ingang van 1 Jan. 1949 de Dienst Herbouw Middel burg ingesteld. De uitvoering van deze decentralisatie bleek echter in sommige opzichten teleurstellend te zijn. Welis waar is aan de gemeente een aantal bevoegdheden overgedragen, doch de. ze bleken grotendeels beperkt te zijn tot het voorbereiden van de door het Rijk te nemen beslissingen en te rege len aangelegenheden. Het bovenstaande wórdt verklaard in het zeer smaakvol uitgegeven jaar verslag van genoemde dienst, dat be halve de tekst vele foto's een platte grond en een aantal grafieken bevat. In dit verslag wordt over de decentra lisatie nog verklaard, dat deze slechts ten volle tot stand zou komen, indien het Rijk er toe zou kunnen komen meer vertrouwen te stellen in de ge meentebesturen en gem. diensten. Van een dergelijk vertrouwen is tot op he den niet gebleken. Door de overdracht der herbouw- voorbereiding is de Dienst H. M. ech ter van alle bijzonderheden op de hoogte, waardoor het mogelijk is om overal, waar onbillijkheden geschieden, waar stagnatie in de financiering op treedt of andere storende situaties ont staan, in te grijpen, te adviseren of aandrang tot verbetering uit te oefe nen. Voorts kan men in behoorlijke mate stimuleren en voorlichten en het tempo van de herbouw beïnvloeden. Het stemt tot voldoening, dat deze beïnvloeding heeft geleid tot een grote bouwactiviteit in de binnenstad. In 1949 werd voor herbouw en herstel in totaal een bedrag verwerkt van maar liefst 1.201.771,10! Van de aan de dienst overgedragen 1116 hersteldos siers werden 726 afgewikkeld. Eind '49 waren in aanbouw 34 part. panden, waarvan 31 binnen de stadswallen. In de loop van vorig jaar werd de her bouw van 29 particuliere panden vol. tooid, waarvan 13 binnen de wallen van de stad. FRISSE ./IND IN ARCHITECTUUR. Vele herbouwgevallen in de binnen stad konden nief dan met grote moei te in het nauwe keurslijf der financie ringsvoorschriften worden gedrongen. Niettemin werd in vrijwel alle geval len een oplossing gevonden. Over de herbouw van Middelburg is al heel wat geschreven en het laatste woord hierover is nog niet gesproken. In ieder geval is te constateren, dat er momenteel een frisse wind waait. Eni ge architecten hebben namelijk de ar chaïserende herbouw, zoals deze tot voor kort meestentijds geschiedde, ter zijde gesteld en men tracht nu met vormen, die deze tijd meer eigen zijn, een nieuwe weg te zoeken. Men betreurt het, dat de architecten destyds geen moeite hebben gedaan om ook maar één stap op die nieuwe weg te zetten. BOUWVOLUME KWAM TE LAAT. Het heeft in 1949 enige maanden ge. duurd, voordat met het verlenen van rijksgoedkeuringen kon worden begon nen. De oorzaak was, dat de verdeling van het bouwvolume veel te laat tot stand kwam. Het feit. dat het extra bouwvolume eerst medio-1949 beschik baar werd gesteld, bracht eveneens storingen teweeg, zoals in de totstand brenging van de financieringsschema's. De verlening van de rijksgoedkeu ringen (in totaal 49) kon het toegewe zen bouwvolume (in geld totaal 1.976.234) practisch op de voet volgen, .doordat de bouwplannen tijdig gereed waren. Het uitreiken van de rijksgoedkeuringen werd echter ver traagd, doordat het veelal lang duurde, voordat de definitieve financieringen van rijkswege werden afgegeven. Veel stagnatie werd in de herbouw onder vonden doordat op sommige plaatsen heien noodzakelijk was en talrijke moeilijkheden waren een gevolg van het feit, dat de aannemingsprijs mees tentijds belangrijk hoger lag dan de door het Rijk goedgekeurde bouwkos- ten. In totaal zullen 44 diensten per week op Londen worden onderhou den ongeveer zes keer per dag pas sagiersdiensten en vijf maal per week een nachtpost- en vrachtdien-t, In de zomermaanden wordt de lijn AmsterdamGlasgow geooend in verband met het toeristenverkeer. De frequentie on de lyn naar Dublin wordt opgevoerd. van de C.V.P.". Zoals bekend wenst de C.V.P. een regering, die de Ver. Kamers brjeem-oept teneinde de wet op het regentschap op te heffen en de koning te doen terugkeren. Devèze deelde verder mede. dat al le vertegenwoordigers van de bij het Atlantisch Pact aangesloten landen, die hij te Den Haag heeft gesproken doordrongen waren van d«- ernst van de toestand in België en met de grootste belangstelling zijn pogingen volgden om tot een oplossing van het koningsprobleem in nationale zin te komen. „Naar hun mening", aldus Devèze, „zou een België, waar onenigheid heerst tussen de verschillende bevol kingsgroepen, een element van on rust zijn, dat de veiligheid van het Westen ernstig zou schaden. Allen spraken de wens uit, dat België ver enigd zou blijven". Sprekend over de critiek. die van de zijde der C.V.P. is geoefend op de Prins-Regent omdat hij »>en liberaal tot kabinetsformateur had benoemd zeide Devèze: „Het betreft hier geen zondigen tegen de traditie, want in de Belgische geschiedenis en zelfs on der koning Leopold is dit voorgeko men". Auto reed in volle vaart op een trailer. TWEE DODEN EN EEN ZWAARGEWONDE. Dinsdagavond is op de weg tussen Amsterdam en Purmerend ter hoogte ran de Slochter een personenauto op een zware trailer gereden. Twee van de drie inzittenden van de personen auto, vermoedelijk buitenlanders, kwamen daarbij om het leven. De der- de is in ernstige toestand naar een zie kenhuis overgebracht. De vrachtwagen, die geladen was met bomen, moest stoppen wegens mo torstoring. Waarschijnlijk heeft het achterlicht van de wagen niet gebrand. De personenauto, die afkomstig is uit Friesland en vermoedelijk op weg naar huis was, reed met grote snelheid en de bestuurder heeft de vrachtwagen te laat gezien. De weg was niet verlicht. In volle vaart is de personenauto on der de lading geschoten en totaal in elkaar gedrukt. De politie was genood zaakt het wrak van de auto geheel uit elkaar te halen om de gewonde te kunnen bevrijden. De vrachtwagen was afkomstig uit Soestdijk en op weg naar Volendam. De 19-jarige bestuurder was na het on geluk zo overstuur, dat de politie hem geen verhoor kon afnemen. wordt de Amerikaanse filmacteur Spencer Tracy (be kend o.a. door „Jongensstad") 50 jaar. wordt de Nederlandse to neelspeelster Fie Carelsen 60 iaar. Italiaanse politie ontmaskert smokkelbenden. Na maanden voorbereiding is het de Italiaanse politie gelukt 26 lei ders van 6 smokkelbenden te arreste ren die op uitgebreid terrein samen- werkten. Sigaretten voor een waarde van 45.000 pond sterling werden in beslag genomen Aan deze vangst ging een jacht over een wilde zee buiten de rotsachtige kusten van Ita lië vooraf. Ook werden een 200 ton metend schip, dat sigaretten van Tanger naar verlaten streken aan de Italiaanse ■kust vervoerde, een snelle motorboot en twee auto's buigemaakt. Kamer wenst meer geld voor onze defensie Moeilijke dagen voor minister Schokking in zicht. Het ziet er naar uit, dat er in de Tweede Kamer enige bezorgdheid heerst over de stand van 's lands defensie. „De Telegraaf" weet al thans te melden, dat enkele dagen geleden door de defensie-commissie uit de Tweede Kamer stappen zyn ondernomen bij minister Schokking om aan deze bezorgdheid uitdrukking I te geven. Aanleiding hiertoe was de a.s. be handeling van dc defensie-begrotin gen. Hoewel minister Lieftinek tot dusver heeft vastgehouden aan z(jn standpunt, dat het eindbedrag de 750 millioen gulden niet mag overschrij den, is de defensie-commissie van oordeel, dat een dergelijk bedrag ten enenmale onvoldoende is in verband met de achterstand van Nederland I op militair gehipd. Men wil het tem- i po van de herbewapening opvoeren I en acht hiervoor tenminste ce» be- Idrag van een half milliard méér no- dig. De commissie zou minister Schokking hebben doen weten, dat zy hem voor de huidige gang van zaken verantwoordelijk wenst te stellen. De minister zal dus moeten kiezen tussen moeilijkheden met de Kamer of een strijd met zjjn ambt genoot van financiën. In de defensie-commissie zijn alle grote partijen, met uitzondering van die der communisten, vertegenwoor digd. Tevens wordt de veronderstelling geuit, dat binnen niet al te lange tijd de benoeming van een staatsse cretaris voor de luchtmacht te wach ten zou zijn, hetgeen wellicht zelfs tot het aftreden van de chef van de Luchtmachtstaf, luitenant-gene raal C. Giebel zou kunnen leiden, aangezien deze zich tot dusver tegen de benoeming van een staatssecre taris zou hebben verzet. Amerikaanse professor sprong van twaalfde verdieping. Prof. Francis Otto Matthiessen van de bekende Harvard-Universiteit in de Ver. Staten is uit de twaalfde verdieping van een hotel in Boston gesprongen HU was op slag dood. De 48-jarige prof. Matthiessen was een autoriteit op het gebied van de Amerikaanse letterkunde en in poli tiek opzicht socialistisch georiënteerd. In zijn kamer werd een briefje ge vonden met de volgende inhoud: „Ik ben neerslachtig geworden door do toestand in de wereld. Ik ben Christen en socialist. Ik geloof in in ternationale vrede". Prof. Matthiessen is het afgelopen jaar enkele keren er van beschuldigd communistische man telorganisaties te steunen. Zijn zuster verklaarde, dat hij zich de laatste dagen zeer bezorgd had ge voeld over de beschuldigingen van senator Mc. Carthy aan het adres van het ministerie van Buitenlandse Za ken. DE AANHOUDEND WESTELIJKE WEND. Geldig tot Woensdagavond. Wisselende bewolking met plaatse lijk enkele buien. Meest matige Wes telijke wind en ongeveer dezelfde tem peraturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1