Tendo's Nieuws uit Zeeland RHEUMIN helpt! Firma G. W. DEN BOER Scheepvaartberichten HET KADER VAN HET K.N.I.L. KOMT NAAR NEDERLAND De macht van het woord NehiHy&it&t? Cetve* Onverwachte nederlaag van Serooskerke brengt spanning B0G0LJUB0W WEER IN ACTIE Zeeuwen DINSDAG 4 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Inschakeling in de Koninklijke Landmacht. Maandagmorgen zijn de voorwaarden bekend gemaakt, waarop de Eu ropese militairen van het K.N.l.L. naar de Koninklijke Landmacht kun nen overgaan. In grote trekken komt de regeling hierop neer, dat aan de rechtspositie van de betrokkenen zo min mogeiyk zal worden getornd. Alleen zullen niet alle K.N.LL. militairen hun huidige rang kunnen be houden om onblliykheld tegenover officieren van de K. L. te voorkomen. Deze militairen zullen gedurende maximaal 60 maanden een maande lijkse toelage ontvangen, gelijk aan het verschil tussen de K.L.-bezoldi- ging waarop in de beklede rang recht bestaat en de K.L.-bezoldiging, die zij gehad zouden hebben, indien zij niet in rang waren teruggezet. Inplaats van een maandelijkse toe lage kan ook een uitkering ineens worden verleend. Een Inschakeling van K.N.LL.- personeel zal o.m. betekenen, dat nu vele reservisten en dienstplichtigen naar de burgermaatschappij kunuen terugkeren. Het staat nog niet vast hoeveel militairen over zullen gaan naar de K. L. Er komen in aanmerking: 700 officieren, 300 onderluitenants, 550 adjudanten, 1600 sergeant-majoors, 1700 sergeants en ongeveer 2000 korporaals en soldaten. Er zyn maatregelen in voorberei ding om hun komst hier in Neder land. die niet voor Januari a.s. wordt verwacht, op te vangen. Financiële consequenties zal deze regeling voor de meesten niet heb ben. Er is voorzien in een aanvul lende toelage voor de duur van ten hoogste vyr jaar. Voorts is bepaald, dat officieren met vol pensioen gaan na 25 jaar en 7 maanden diensttijd, terwijl onderofficieren op 53-" leeftijd vol pensioengerechtig* len zijn. Ook komt er zeer binnen kort in de Kamer, een Garantiewet Militair Personeel, van gelijke strek king als het ontwerp, dat onlangs voor de burgerlijke landsdienaren is ingediend. Welbespraakte buurman hielp dieven vangen. Zaterdagavond om kwart voor ne gen is ingebroken in een stoffeerders werkplaats aan de Noordwal te Den Haag. De drie daders zijn aangehou den, dank zij het feit, dat een buur man danig van de tongriem bleek te zijn gesneden. De drie mannen waren aan de ach terzijde van het huis door inklim ming binnengekomen. Voor de werk plaats hadden zij een bakfiets neer gezet en zij waren bezig met daar op te laden datgene wat Van hun ga ding was. Op een gegeven ogenblik kwam een der buren van de stoffeer der naar buiten. Hij vertrouwde het zaakje niet en trad zeer autoritair op. Op blijkbaar zeer duidelijke wijze gaf hij de inbrekers te kennen, dat het geen pas gaf iemand aldus van zijn goed te beroven. Hij gelastte het drietal het gestolene terug te bren gen en ter plaatse te blijven. Een der mannen, de 28-jarige S. A. O., kwam zodanig onder de indruk van dit optreden van de buurman, de heer H., dat hij inderdaad bleef staan. De anderen reden met de bak fiets weg. O. wachtte tot de politie kwam, deze hield hem aan. De beide anderen zijn later eveneens gear resteerd en de buit kon worden ach terhaald. zenuwtnbletten geven rust en kalmte Gemert heeft twee secretarissen. Sinds 1 April heeft de gemeente Ge mert twee secretarissen. Toen deze gemeente in 1943 een N.S.B.-er als burgemeester kreeg nam de toenmali ge gemeentesecretaris, de heer C. v. d. Borne, ontslag. Hij werd op pensi oen gesteld. Tot zijn opvolger werd de heer J. v. d. Broek benoemd. Na de bevrijding wilde de heer v. d. Bor ne in zijn functie terugkeren, doch zijn verzoek daartoe werd door de ge meenteraad afgewezen. Hij ging in beroep bij het ambtenarengerecht, dat hem in het gelijk stelde, evenals de Raad van beroep. De gemeenteraad besloot hem toen met ingang van 1 April wederom in dienst te nemen, doch ontslag werd niet verleend aan de zittende functionaris, omdat men nog een deskundig advies wilde af wachten. Toen op 31 Maart nog geen overeenstemming was bereikt is de raad in spoedeisende zitting bijeenge komen doch ook daarin is nog geen oplossing gevonden. Besloten is nu beide secretarissen te verzoeken voor lopig met verlof te gaan, opdat nog een advies van een der bemiddelaars kan worden afgewacht. In die tussen tijd wordt het secretariaat waargeno men door een ambtenaar ter secreta- Stakingen belemmeren fndonesië's productie. Op de tabak-, rubber- en palmolie plantages van Sumatra's Oostkust is een algemene staking uitgebroken. De wekenlange onderhandelingen tus sen de eigenaars der plantages en de arbeiders zijn mislukt. De arbeiders eisen een loonsverhoging die de eige naars naar hun zeggen 260 millioen gulden per jaar zou kosten. Volgens een officiële schatting kosten deze stakingen Indonesië per dag onge veer 1 millioen gulden verlies aan de viezen. Binnen twee weken begint de jaarlijkse oogst van het beroemde deli-dekblad. Indien deze oogst geen voortgang vindt zou Indonesië er 30 milioen Amerikaanse dolalrs bin- schieten. Bedorven vlees gegeten. In een gezin te Veenendaal heeft zich in de nacht van Zaterdag op Zondag een geval voorgedaan van voedselver giftiging waarschijnlijk door het ge bruiken van bedorven vlees Van de negen personen, die het gezin telt, hebben vijf personen, te weten de va der, de moeder en drie kinderen be dorven vlees gebruikt. De slachtoffers werden naar het gemeenteziekenhuis te Arnhem vervoerd. Maandagmorgen was hun toestand redelijk wel. Advert°»tü 1 Sigarenwinkelier kreeg argwaan. In enige plaatsen in ons land zijn winkeliers in tabaksartikelen opgelicht voor partyen sigaren. Ook te Haarlem probeerden de oplichters hun slag te slaan, maar dank zij de waakzaam heid van de winkelier mislukte het plan. Dezer dagen werd een sigarenwinke lier opgebeld door een onbekende, die opdracht gaf duizend ..garen te bezor gen bij een bekende persoonlijkheid in Haarlem. De rekening moest gepre senteerd worden in Hotel Lion d'Or waar de onbekende tijdelijk verblijf hield. Nadat de winkelier de sigaren had afgeleverd, kreeg hij argwaan en belde 't hotel op, waar de opdracht gever echter onbekend was. Onmiddel lijk verzocht de winkelier aan het adres, waar de sigaren bezorgd waren, deze niet af te ge\en, als ze eventueei weggehaald zouden worden. De waar schuwing was niet overbodig, want weldra kwam een taxichauffeur de si garen afhalen. De chauffeur had de opdracht gekregen van een onbekende, die echter niet verscheen op de plaats van afspraak. De onbekende heeft met goed gevolg zijn slag geslagen in Utrecht, Zwolle en Beesterzwaag. De Haarlemse politie vermoedt, dat de man zijn oplichters- practijken ook in andere plaatsen zal gaan uitoefenen. Daarom waarschuwt zij tegen deze methoden. Spoorwegdirectie in Zeeland. Maandag heeft de volledige directie van de Nederlandse Spoorwegen, ver gezeld van verschillende hoge functi- onnarissen uit het bedrijf, het gebrui kelijke jaarlijkse inspectiebezoek aan Zeeland gebracht. De heren reisden met de speciale direc tie-trein en bezochten de verschillen de stations van de Zeeuwse lijn. Voor- het in Vlissingen in aanbouw zynde nieuwe stationsgebouw had hun volle aandacht en zij namen met voldoe ning kennis van de vorderingen van dit werk, waarvan het hoofdgebouw midden-Juli gereed moet zijn. De avond en de nacht werden door gebracht in Goes, waarna het gezel schap zich vandaag naar Zeeuwsch- Vlaanderen zou begeven voor inspec tie van de lijn Terneuzen—Clinge. Het aantal winkeliers. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft cijfers gepubliceerd over het aantal detailzaken in Nederland. Zeeland staat aan de spits met het grootste aantal detailzaken. Er zijn er in heel Nederland 205.080, hetgeen be tekent dat er ongeveer een detailzaak op de 46 iöwóners is. Overijssel. Gel derland en Utrecht bereiken zo on geveer dat gemiddelde. Drente heeft het laagst aantal winkels met één per 51 inwoners. Zeeland staat bo venaan met een winkel per 34 zielen. Uiteraard blijkt uit dit cijfer wel. dat het Centraal Kantoor ook de aller kleinste detailzaken heeft meegeteld, die dikwijls niet de hoofdbron van inkomsten voor de eigenaars of eige nares zijn. Overigens blijkt uit de statistiek, dat van het aantal detailzaken de kruide niers het talrijkst zijn en dat direct daarop de textielzaken volgen. Er zijn in Nederland meer dan 15.000 bakkers van brood en ruim 4000 ban ketbakkers. Deze laatste zijn echter schaars in Zeeland, waaruit blijkt, dat men hier wel veel brood eet, maar minder koek. In Zuid Holland staan naast 100 bakkers 55 banketbak kersin Zeeland staan naast hon derd broodbakkers maar negen ban ketbakkers!! ONDERSCHEIDING. Door de Minister van Oorlog is aan de heer Joh. Weststrate Mz. te Rilland- Bath het oorlogsherinneringskruis toe gekend voor de in Mei 1940 verrichte militaire dienst. Marktberichten VEILING GOES. 3 April. Witlof A 23—32; idem B 17—23; idem stek 9—14; Rabarber 34—36; Snijsla 22 —26; Prei 3949; Stoofsla 31; Uien afw. 22—23; idem stek 6; Kropsla 15—16; Ra dijs 10—12. VISMIJN VEERE. 3 April: Export garnalen 1438 kg 114 154. Schar 25 kg 31—37. Bot 27 kg 35— 37. Middel tong 10 kg. 68—119. Rog 231 kg 22—25. Ongesort. vis 112 kg. 30—49, alles per kg. KERKNIEUWS. GEREF. KERK (ART. 31) Bedankt voor Hoek: H v. d. Veen te Duurswoude. Nederlands schip liep bij Westkapelle aan de grond. Maandagmiddag voer het m.s. „Glas haven" van de rederij gebr. Van Uden te Rotterdam bij Westkapelle aan de grond, waarschijnlijk als gevolg van machineschade. Het schip, dat 300 brt. meet, was via Vlissingen op weg van Antwerpen naar Malmö. Van Vlissin gen en Breskens vertrokken sleepbo ten om eventueel te kunnen ingrijpen, wanneer zich moeilijkheden zouden voordoen. In verband met de lagè waterstand viel het, echter niet mee om de „Glashaven" te bereiken. In de late namiddag kwam het schip weer vlot. Het is de Vlissingse haven binnengesleept door de „Hudson" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleep dienst. De verbinding tussen de „Glashaven" en de sleepboot was tot stand gebracht door de reddingboot „President Wiersma" uit Breskens. Promotie J. M. van Daal. Hedenmiddag zal de heer J. M. v. Daal, districtstuberculosearts te Goes, aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveren op het proefschrift „Open cavernebehandeling". De promotor is prof, W. Bronkhorst. Minister naar heropening Ambachtsschool in Hulst. By de heropening van de R.K. Am bachtsschool te Hulst op 16 April zullen o.a. aanwezig zyn de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. mr. Rutten, en de vi caris-generaal van het bisdom Breda, mgr. dr. Koenraadt. Om half elf wordt een plechtige H. Mis opgedra gen, waarna op het stadhuis de gas ten officieel worden ontvangen. Na de bezichtiging, de ingebruikstelling en de inwijding van de school zullen de genodigden aan een lunch in de Graanbeurs aanzitten. GEREF. ORGANISTEN VERGADERDEN. De Gereformeerde organisten uit Zee land kwamen Zaterdag in de consisto- i-ie der Geref. kerk te Goes in verga dering bijeen. De voorzitter, de heer I. van Nop pen uit Middelburg, zette de nieuwe Psalter uiteen. De hoorcommissie bracht verslag uit over het spel van enige organisten, waarop een drukke bespreking plaats vond. Vervolgens lieten de organisten op het kerkorgel voorspel en koraal van Gez. 19 horen. In Juni zal een bezoek worden ge bracht aan de Geref. kerk te Oostburg om het nieuwe orgel te beluisteren. Benzine cent goedkoper. Naar wij van de zijde der benzine- maatschappijen vernemen, wordt de prijs van autobenzine met ingang van Woensdag voor levering uit pompen verlaagd tot 28 cents per li ter. De tot dusver gevraagde benzine prijs lag een halve cent hoger dan de nieuwe. Varkens kwamen in vlammen om. Zondag is in Appel tem een Iandbouwschuur tot de grond toé af gebrand. In deze schuur was o.a. een varkensmesterij gevestigd. Negen en-twintig van de veertig varkens zyn verbrand, alsmede een grote hoeveelheid voer, een wagen en landbouwgereedschap. De varkens waren niet verzekerd. K.N.V.B. aid. Zaaland Walchenaren mogen geen steek meer laten vallen. ZATERDAGAVOND-COMPETITIE. Serooskerke IKapeUe I 34. De onverwachte nederlaag van Se rooskerke heeft de spanning er ge ducht ingebracht en het is nu zaak voor de Walchenaren om geen steek meer te laten vallen. De komende strijd tegen Nieuwland moet door hen in ieder geval in winst omgezet kun nen worden. In de le klasse werd nog een restantje afgewerkt en Kloetingel stuurde Wolfaartsdijk met eén 30 nederlaag naar huis terug. VERDERE UITSLAGEN. Junioren groep I: Zeeuwen IArnemuiden 70; Se. iooskerke I—Goes I 2—6; Oostburg I— Middelburg I 04; Vlissingen I—RCS I 2—0. Groep H. Rillandia—Kruiningen 3— 4; RoburHansw. Boys 10; Yerseke Wemeldlnge 4—0; Goes II—Luctor 1—1. Junioren B groep 1. Zeeuwen IINoormannen 52; Zee- landia IWalcheren I 30; RCS II Vlissingen II 0—1. Groep n. Veere IWalcheren II 20, Groep III. Groes III—Lewed. Boys 10—0; Hans. Bovs II—Yerseke II 3—1. Groep IV. Schoondijke—Aardenburg 0—9; SluisBreskens 1—1. Groep V. Terneuzen IHontemsse 21. ZONDAGCOMPETITIE le klasse B. Zuidzande I en Graauw I deelden de buit (3—3) terwijl PSK Internationale kalender voor Nederlands elftal. Behalve de wedstrijd op 16 April tegen België in Antwerpen, moet het Nederlands elftal dit jaar nog vier in terlandwedstrijden spelen. Op 17 Mei tegen Engeland B in Amsterdam, op 8 Juni in Stockholm tegen Zweden, op 11 Juni in Helsingfors tegen Fin land en op 12 November tegen België uit. ONZE SCHAAKRUBRIEK. 2 O TABLETTEN 35 cl Schuldigen aan „drama van Rees" veroordeeld. In de winter van 19441945 werden nog enkele duizenden Nederlanders naar de Duitse kampen Empel-Rees, Bienen en Vrasselt gevoerd om van daaruit dagelijks slavenarbeid te ver richten aan de „tweede Westwal". Van de 2000 gedeporteerden, die daar verblijf hielden, stierven gedurende enkele maanden 247 personen, die ge- x-egistreerd konden worden. Zeshon derd naamlozen vonden eveneens de dood. Maandag verschenen voor de Bijz. Raad van Cassatie de drie mannen, die door het Amsterdamse Bijz. Ge rechtshof schuldig werden bevonden aan het lijden, waaraan de gevange nen hadden bloot gestaan. De voor malige burgemeester van Rees, P. D. Roehrig, werd veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf, de controlerende kamparts Brunner uit Bielefeld tot 10 jaar en de ex-kampcommandant A. F. Heinze uit Hamborn tot 8 jaar. 26 beklaagden veroordeeld in Bulgaars proces. De Bulgaarse rechtbank heeft de twee hoofdbeklaagden in het proces tegen 26 Bulgaren en Joegoslaven tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Zij worden beschuldigd van het beramen van een moordaanslag op de Russische maarschalk Woros- jilof en op Bulgaarse ministers. Alle beklaagden werden schuldig bevonden. De straffen van de ande ren variëren van twee jaar en twee maanden tot 15 jaar. Nederlandse gezant in Kopenhagen overleden. Op 55-jarige leeftijd is Maandagmor gen te Kopenhagen overleden jhr. W. F. van Lennep, gezant van Nederland te Kopenhagen. Jhr. van Lennep was i-eeds enige tijd ziek. In 1937 werd hij benoemd tot gezant in Pretoria. Kort na de bevrijding werd hij gezant in Kopenhagen Nog steeds grootmeester. (door onze schaakmedewerker). Kort voordat in 1948 de wedstrijd om het svereldkampioenschap begon, erscheen er een bericht in de Duit se bladen, dat Bogoljubow zich als .Weltmelster" beschouwde. Na de dood van de vroegere titelhouder Aljechin, vond Bogoljubow, dat hem de titel als oudste gegadigde recht matig toekwam. Dat hij ook de rech ten van dr. Euwe niet onderschatte, blijkt wel uit het feit, dat hij bij een interview voor «Duitse kranten ver klaarde dat onze landgenoot de eer ste zou Zijn, waartegen hij zijn ti tel zou verdedigen. Intussen heeft de F.I.D.E. (de Wereldschaakbond), zich niets aangetrokken van Bogol jubow. De wedstryd is zonder hem gespeeld, en hij werd zelfs niet op genomen in de lijst van officiële grootmeesters. Dat hij niettemin wel tot deze ca tegorie behoort, heeft de als Duit ser genaturaliseerde Rus in de laat ste tijd overtuigend bewezen. Hieronder een partij uit het tour- nooi te Pyrmont, dat door Bogolju bow werd gewonnen. Wit: E. D. Bogoljubow. Zwart: K. Gilg. Siciliaanse opening. I. e2e4, c7—c5: 2. Pgl—f3, d7 d6; 3. d2d4, Pg8—f6. Met de bedoeling na 4. Pc3 op d4 te slaan, en zodoende de variant 3. cxd4; 4. Pxd4, Pf6; 5. f3 te vermijden. Helemaal zonder bezwa ren is deze schijnbare omwisseling van zetten echter niet. 4. Lfl—b5-r!, Lc8—d7: 5. Lb5xd7, Dd8xd76. Pbl—c3. c5xd4; 7. Pf3x d4, g7—g6. Betere kansen op gelyk spel geeft de Scheveninger opstelling met e6, Le7 enz. De Drakenvariant die zwart hier toepast, blijkt onder de gewij zigde omstandigheden niet goed te zijn. 8. 0—0, Lf8g79. Pc3—d5!. Zeer sterk gespeeld. Na 9 Pxe4 profiteert wit van de omstan digheid dat zwart niet heeft gero- cheerd: 10. Tel, f5; 11. f3 enz. 9. 0—0: 10. Lel— g5!, Pf6x d5. Gedwongen, omdat zwart anders het slaan op f6 moet toestaan. II. e4xd5. Wit heeft duidelijk terreinvoor deel, en de e-pion vormt een duide lijk doelwit voor zijn aanval. 11h7h6; 12. Lg5—e3. Pb8 a6; 13. Ddl—d2, Kg8—h7; 14. c2 c4: Pa6c5; 15. Tal—dl, a7—a6; 16. b2—b3, b7—b5. Hierna kan het witte paard zich behaaglijk op c6 inrichten. Een be tere kans is stellig 16e5. 17. Pd4c6, Pc5c4; 18. Dd2— c2, Pe4—f6; 19. h2—h3, Tf8—c8; 20. Le3d4, e7—«5. Of: 20. c6; 21. Lxf6, Lxf6; 22. f4, exd5; 23. cxd5 met groot voordeel voor wit. 21. Ld4e3, Pf6—g8; 22. f2—f4, f7—f5; 23. f4xe5, d6xe5; 24. Le3— f2, Tc8e8; 25. TH—el, Ta8—c8; 26. Pc6a5. Dreigt door c5 de zwarte positie op te vouwen. 26Pg8—e7; 27. c4—c5!, e5 e4. Verliest kansloos, maar 27 Pxd5; 28. c6, De6; 29. Dc5 is niet veel beter. B.v. 29Ted8; 30. Pb7, Txc6; 31. Pxd8, of 29 Pc7; 30. Td7, Kg8; 31. Da7 en wint. 28. c5c6. Dd7d8: 29. b3—b4, Pe7xd5; 30. Dc2—b3. e4—e3; 31. Lf2xe3. Te8xe3; 32. Telxe3, Dd8 b6; 33. Tdlxd5. Tc8—e8; 34. Td5 c5. Zwart geeft op. Probleem nr. 27 van Roman May er. (Arbeiter Schachzeitung 1933). Wit speelt en geeft mat in drie zetten. Oplossing van het vorige probleem (Legentil): mat in twee zetten 1. g2—g4 enz. Indien U de moeite neemt ons de adressen van buiten onze Provincie wonende, uit Zeeland stammende fa milieleden, vrienden en kennissen op te geven, zenden wij him een druk werkje toe, dat hen waarschijnlijk zal interesseren. Londensè Kaai 29 Middelburg. met een klinkende overwinning tegen DSW (13—0) het seizoen besloot. Res. le klasse A. Yerseke II—IJzen- dijke II 6—0; Hulst II—Vlissingen Hl 2—1. Res. le klasse B. Oostburg II—Aar denburg II 14. 2e klasse A. Breskens III—Zeeuwen ni 3—4. Ze klasse B. Rapenburg II—Vogel waarde II 12. Jubileumwedstrijd van Kortgene tegen Goes. Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan en het behalen van het kampi oenschap van de eerste klasse der Z. V.B. speelde Zaterdag de voetbalver eniging Kortgene I een jubileumwed strijd tegen Goes I. Hoewel aan deze vereniging, die enkele klassen hoger speelt dan Kort gene zich in deze wedstrijd een mi me zege voorspeld was, heeft Kortge ne zich in deze wedstrijd wel van zijn beste zijde laten zien. Goes heeft hard voor de overwinning moeten werken. Het behaalde deze tenslotte door een 5—3 zege. Zowel de spelers van Goes als van Kortgene werden door het Harmonie gezelschap E.M.M. van hotel de Stadswijnkelder naar het Sportveld gebracht en na afloop van de wed strijd weer terug. Dit gezelschap maakte in de rust een rondje over het veld. Voor de wedstrijd werden door Goes nog bloemen overhandigd, aan Kortgene. Nu de wedstrijd zelf. Na een doelworsteling kort na het begin werd de eerste goal voor Kort gene gemaakt (1—0), Na een kwartier echter wist de Goesse spil Peeman de stand uit een vrije schop weer gelijk te maken (1—1,) enkele minuten daarna gevolgd door 'n goal van Mos (1—2). Nog eenmaal wist Kortgene gelijk te maken en wel door een schot van dw middenvoor Kramer (22). Goes kwam hierna in de meerderheid en wist voor de rust nog twee goals aan de score toe te voegen. De rust ging dus in met een 24 achterstand voor Kortgene. Deze club had na de rust de wind gedeeltelijk mee en na een kwartiertje wist rechtsbuiten Verwei de derde goal in het Goesse doel te deponeren (34). Kortgene vocht hierna om de achterstand in te lopen en Goes om zijn voorsprong te vergroten. Het laatste gelukte, na on geveer 35 minuten wist Mos te sco ren, 35. Hoewel beide ploegen hier na nog alles in het werk stelden om een goal te maken bleef de stand on gewijzigd. Kortgene II speelde vooraf een wed strijd tegen Veere I en won met 2—0 (rust 1—0). KORFBAL Volharding zorgde voor verrassing. Eerste klasse. Seolto heeft weer verloren, al is de nederlaag tegen BKC (23). dit maal dan niet zo groot. Scampolo behaalde het verwachtte puntje te gen Vios niet. Met 01 werd het onderspit gedolven. Van Volharding is het toch wel verrassend, dat nu Tjoba met 04 in eigen huis ver slagen werd. Tweede klasse A. Swift II—Vopo 4—0; Dios—V.K.V. 5—2. Tweede klasse B. Togo nEendragt 01; Olympia EltO 3—0. Derde klasse A. FortunaStormvogels n 71. HOCKEY TEGEN WALES Het Nederlandse dameshockey team, dat in Engeland enige wedstrij den speelde heeft Maandag gewonnen van Wales met 2-1. Vlissingen aangekomen, 1 April. Zee hond v. Antwerpen. 2 April: Julia v. Antwerpen. Ha*t I v. Antwerpen. Mar- vio v. Antwerpen. Irene v. Antwerpen. Kehdingen v. Antwerpen. Glashaven v. Antwerpen. Andres Rial v. Antwerpen. Helena v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken. 1 April: Elsie G. n. Oostende. 3 April: Julia n. Hel- singborg. Glashaven n. Malmö. Hast I n. Irvine. Gepasseerd naar Antwerpen, 1 April: Marathon v. Amsterdam. Jaga v. Hor- sens. Lacra v. Liverpool. Noordkaap v. Koge. Aldabi v. Hamburg. Canada v. zee. 2 April: Karei v. Swansea. Hera v. Amsterdam. Pascholl v. Cardiff. Blom- mersdijk v. Rotterdam. 3 April: Raben- haupt v. Plymouth. Gepasseerd van Antwerpen. 1 April: Leerdam n. Rotterdam. Tempo n. Rot terdam. Rose Marie n. Ayr. Alice n. Lon den. 2 April: Eendracht n. Piraeus. Rid derkerk n. Marseille. Loenerkerk n. Rot terdam. Michel Swenden n. Waterford v. Gent. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk p. 2 K. St. Vine. n. Rotter- dam. Agamemnon 1 v. Marac. n. C. Tru- jillo. Alcyone 2 75 m. O.N.O. v. Pernamb. n. B. Aires. Algorab I v. Rio Grande n. Pto Alegre. Alhena p. 1 St. Vine, naar Rotterdam. Almkerk 1 v. Sydney n. Bris- bonne. Appingedam p. 2 Holtenau n. Ko- penh. Baarn 2 v. Paita n. Amsterdam. Blydendijk p. 2 Perim n. Calcutta. Carpo 31 v. Vigo n. Amsterdam .Clavella 1 v. Hobart n. Singapore. Cottica 2 Paramaribo n. Trinidad. Dalerdjjk 31 v. San Franc, n. Victoria. Delft 1 v. Guayuq. n. Callao. Duivendrecht 2 v. B. Aires n. Ver. Kon. Hecuba 2 v. Cura#ao n. Trinidad. Her cules 2 v. Amsterdam te Lissabon. Jaar- stroom 2 v. Lagos n. Takorarii. Jagers fontein p. 2 Finisterre n. Kaapstad. Kei- bergen 2 v. R'dam te Savona. Kota Baroe 1 v. Mars. n. Brisbonne. Langkoeas 2 v. Singapore n. New York. Laurenskerk 3 v. Rotterdam te Calcutta. Leersum 2 v. Loanda n. Barra do Dande. Leopolcs- kerk p. 2 Gibralt. n. Basra. Limburg 2 te Durban n. Vancouver. Loenerkerk 2 v. Ras Tanura n. Koweit. Maas 1 v. Pto Cardon n. K. Haiti. Meerkerk 2 te Pt. Swettenh. n. Japan. Midas 31 v. Cadiz n. Bordeaux. Mijdrecht p. 2 Ouessant n. B Aires. Nestor 1 v. Patras te Piraeus Noordam 1 v. Rotterdam n. *New York p. 2 Scilly. Oranjefontein verm. 5 v. Beira n. Durban. Pr. Filips Willem 2 v. Barranquilla te Cartagena. Pr. Willem II 3 v. Havanna te Tarafa. Ridderkerk 1 v. Antw. n Beira via Marseille. RJjn- kerk p. 2 Gibraltar n. Japan. SJoterdijk 2 v. Atexandrië n. Java. Soestdijk 2 v. New York n. Baltimore. Tauri 2 v. Me gara te Oran. Ternate p. 3 Gibraltar n. New York. Theseus 1 v. Catania n. Gi braltar. Utrecht 2 v. Trinidad n. Los Angeles. Waal 1 v. Houston n. N. Orleans. Westerdam 1 v. New York n. Rotterdam Westland 1 v. Montevideo n. Santos. Woensdrecht 1 v. Pt Arthur te Hu!!. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN (van en naar Indonesië). Alcinous 31 v. Pt Swettenh. n. R'dam. Bali 2 v. Belawan n. Amsterdam. Bantam 1 v. Londen te Rotterdam. Fairsea p. 1 Gibraltar n. Rotterdam 5 verm. debarkatie 9 u. van. Garoet p. 2 Suez n. Djakarta Goya p. 2 Algiers n. Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt p. 1 Minicoy n. Djakarta. Kota Agoeng 3 te Aden n. Djakarta Kota Inten p. 2 Gibraltar n. Djakarta Maron 30 te Colombo n. Amsterdam Mataram 2 te Cheribon n. Balek Papan. Modjokerto 2 v. Menaao te Tanura. Phrontis 2 v. Aden n. Djakarta. Poelau Laut 1 v. Hollandia n. B. Papan. Rempang p. 1 K. Guardafui n. Djakarta. Riouw 2 v. Amsterdam n. Hamburg Roebiah 3 v. Amsterdam n. Djakarta. Somersetshire p. 2 Algiers n. Rotterdam. Tabinta 31 v. Palembang n. Djakarta 2 verw. Tarakan 1 v. Aden n. Amsterdam. Zeeland p. 2 Finisterre n. Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5