Amsterdamse kamp begonnen goed ïoenen Rotterdam heeft alleen degradatiecandidaat Middelburgers zagen geen enkel doelpunt. VLISSINGEN ONTNAM R.K.T.V.V. RESOLUUT DE KAMPIOENSKANS VLISSINGEN BEZORGT BARONIE HET KAMPIOENSCHAP DE ZEEUWEN GESLAGEN IN LAATSTE MINUTEN C _SP0ÜT MAANDAG 3 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Competitie nog niet helemaal afgewerkt. De strijd om Nederland hoogste voetbaleer is begonnen en de eerste resultaten zouden doen veronderstel len dat de Amsterdamse ploegen ho ge ogen gaan gooien. Beide slaagden er in hun eerste wedstrijd Sn volle winst om te zetten en we menen de prestatie van Blauw Wit zelfs iets hoger te mogen aanslaan dan die der Aiaxieden. DWS rekende na twee maal in de competitie door Neptunus te zijn geklopt thans met de Rot- teidamemrs af en de drietanden; mo gen nu proberen hun plaats met suc ces te verdedigen het geen heus niet mes zal vallen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Maurits-Blauw Wit 1-4; Ajax-Hceren- veen 2-1. De reis naar Geleen bracht de Blauw-Witten hun eerste zege en de Cijfers zijn zelfs nog aan de hoge kant. Hun stadgenoten sloegen de eerste aanval van Heerenveen af en de rood- witten hebben dus ook een beste in zet gehad, die de mogelijkheid om in hun jubileumjaar ook de landstitel in de wacht te slepen open laat. WEST II DWS-Neptunus 2-0 (besliss.) Toch zal men in Rotterdam nog een verlengstukje kunnen zien van de competitie, maar of men daar nu wel zo erg gebrand op is, staat te bezien. Neptunus verloor namelijk van DWS en heeft de twijfelachtige oer voor dat verlengstukje te moeten zorgen. De tweede klasse kampioenen zul len het de Neptunianen wel erg las tig maken en het zou ons geenszins verwonderen indien dit extra verleng stukje voorlopig het laatste is, dat we van deze Rotterdammers in de eerste klasse zien. NOORD Achiles-Leeuwarden afg; Velocitas- Frisia 1-0. De strijd tussen een vertegenwoor diger van de Friese en de Groningse hoofdstad resulteerde in een krappe overwinning van de Groningers maar de groen-witte Velocitanen maakten juist niet genoeg doelpunten om hun rivalen voorbij te streven. ZUID I Kerkrade-Helmondia 1-2; VWMNoad 1-1. Kerkrade en Helmondia besloten hun seizoen, terwijl ook Noad er een K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Verrassende overwinning van Kapelle. De tweede promotie-wedstrijd om een plaatsje in de eerste klasse van de Zaterdagcompetitie van de K.N.V. B. afd. Zeeland eindigde in een wat verrassende overwinning van Kapelle op Serooskerke met 34, zodat deze Zuid Bevelanders nu met vier winst punten de kop hebben genomen. Nerveus en soms onbesuisd spel bood twee spannende momenten. Nervositeit, spanning en slecht voetbal, zie hier de ingrediënten voor de tamelijk smakeloze voetbalmatch, welke de hoofd stedelijke rivalen hun supporters voor zetten. Smakeloos door het onbelang rijke spel en smakeloos ook door de dub bele nul. die een bewijs is voor de on macht der aanvalslinies en het overwicht der verdedigingen. Dit zou het gehele verslag kunnen zijn, omdat hiermede ei genlijk alles van deze door wind en regen nog verder afgebroken wedstrijd verteld Is. Toch waren nog een paar sensaties te beleven, waarvan de eerste even vóór de rust, toen een heftige Middelburg-aanval een verwarde situatie voor het Zeelandia- doel en gedeeltelijk zelfs in het Zeelan- dia-doel schiep en de tweede tegen het einde, toen Adriaanse een keurige voor zet van de Ruijter vallend op zeer fraaie wijze inkopte om de bal precies aan de voor hem verkeerde kant van de paal te zien verdwijnen. Dit was wel het mooiste staaltje van beheerst voetbal, dat deze wedstrijd te zien gaf. Middelburg speelde gedurende een be langrijk deel van de wedstrijd iets beter voetbal, doch kwam slechts zelden tot gevaarlijke en werkelijk doelrijpe kansen. De aanvallen der groen-witten vfren groter in getal, doch die van Zeelandia, misschien minder fraai, meer doortastend. De hierboven reeds aangeduide sensa tie vóór en in het Zeelandia-doel leverde aan Middelburg een strafschop op, toen een Zeelandiaan de bal met de hand wegsloeg. De scheidsrechter zag de over treding en dus bleef het bij een voor Zeelandia fataal lijkende strafschop, wel ke Outermans echter zo slecht nam. dat doelman de Bruijne de bal en zijn ze nuwen kon wegslaan. Vele onbeduidende gevalletjes tengevol ge van onbesuisd spel konden gelukkig het spel niet doen ontaarden, omdat scheidsrechter van Gastel de touwtjes in goede handen hield. Jammer, dat Carol door zo'n ongelukje moest uitvallen. Van de Voorde verving hem niet slecht. Een enkele maal hoe kan het anders in een plaatselijke ontmoeting werden de zenuwen de baas en ging een enkele spe ler wel eens over de grens der sportivi teit, doch ijzeren zelfbeheersing van de tegenstanders van weerskanten naast de strakke leiding hielden beider blazoen onbesmet. Alles bij elkaar genomen kan dan misschien de deling der winst ook nog bevredigen. punt achter zette tegen WV. De ge deelde buit sloot de Venlomannen juist de pas af om zich hoger op de ranglijst te klasseren. ZUID II TSC-Eindhoven 2-1. De strijd in Oosterhout was het be sluit van het seizoen in Zuid II en T. S.C. wrong zich bij de einstreep r.og juist boven Eindhoven. OOST. In het Oosten won Rheden xnet 0-1 van Labor. Dit was de eerste wed- strnd van de halve competitie die de beslissing voor de bovenste plaats in II-B moet brengen. Voorlopig Ned. jegdelftal tegen Westelijk elftal. Woensdag speelt het voorlopig Ne derlands jeugdelftal tegen het Weste lijk elftal op het Haarlemterrein te Haarlem. Het voorlopig Nederlands jeugdelftal is als volgt samengesteld: Doel: P. H. Gerberink (Enschede). Achter: G. Metselaar (Alk. Boys) en J. Looyen (Ajax). Midden: C. van der Molengraft (PS V), P. Smeets (Juliana) en J. Klaas- sens (WV). Voor: C. Vermunt (RBC), M. van Beurden (BW), A. Bakema (HSC), G. Krommert (DOS) en M. Louer (NOAD). Reserves voor deze lichtwedstrijd zijn F. Swinkels (Irene). A. van der Hurk (Eindhoven), W. Feltmann (AF C) en M. Bennaars (Dosko). Zierikzee behaalde kostbare overwinning. Door een 1—3 overwinning in Ber gen op Zoom is Zierikzee II erin ge slaagd het aantal candidaten voor de onderste plaats te vermeerderen. R, K.F.C. heeft nu wel een punt meer, maar ook een wedstrijd meer ge speeld. Daarom is het voor Zierikzee zo prettig, dat het de lastige, maar be langrijke wedstrijd tegen R.K.F.C. in volle winst heeft omgezet. Aanvoerder Volkeri verloor de toss, maar toen het beginsignaal was geflo ten speelden de Schouwenaren zo uit stekend, dat het leek alsof R.K.F.C. een nederlaag met korfbalcijfers tege moet ging. Toch bracht Zierikzee het voor de rust niet verder dan een 0—1 voorsprong. Door een fraaie combinatie van v. d. Westen, Volkeri en Haverhoek, waar Volkeri de kroon opzette, was dit doelpunt ontstaan. Na de rust waren de elftallen meer tegen elkaar opgewassen, maar toch wist Zierikzee nog tweemaal het net te vinden. Het enige tegenpunt van R.K.F.C. ontstond uit een strafschop. Verder konden de Brabanders niet komen. Met de zo kostbare twee puntjes, uit een sportieve en in goede ver standhouding gespeelde wedstrijd be haald. ging Zierikzee terug naar Schouwen. SCHAKEN Nederlands tiental voor wedstrijden tegen België. Het Nederlands schaaktiental, dat op 15 en 16 April te Antwerpen tegen België uitkomt, is als volgt samenge steld: 1 dr. M. Euwe, 2 T. D. van Scheltinga, 3 N. Cortlever, 4 H. Kra mer, 5 J. H. Donner, 6 dr. F. L. Stum pers, 7 Chr. Vlagsma, 8 mr. Ed. Span jaard, 9 J. T. Barendregt, 10 H. Bouw meester. Met 0 2 werd Tilburgse ploeg in eigen huis geslagen. Door een verbluffende en zeker verdiende overwinning op RKTVY heeft Vlissingen zich niet alleen veilig gesteld, maar ook De Baronie kampioen gemaakt. Steeds maar weer werd de voorhoede door de in prima vorm zijn de middenlinie aan het werk gezet. Een werk, dat heel gemakkelijk ten uit voer kon worden gelegd, want de Tilburgse achterhoede verzuimde schro melijk dat gene te doen wat juist een verdediging moet doen: dekken. Kans op kans kregen de Vllsslngse buitenspelers v. d. Schraaf en Prince en het is daarom ook niet te verwonderen, dat zjj het waren, die de twee doel punten maakten. Hij heeft een „klapdoos" Shagdoos en sigaretten- machine tegelijk. Maakt 'n mooie, gave sigaret, nèt goed van dikte en stevig in de mond. Als je dan nog Mascotte-vloei gebruikt ben je hele maal klaar. Trouwens... Hoe je 't doel... met Mascotte gaat-ie goed I RKTW zal nu wel een beetje be ducht worden voor Vlissingse clubs. Eerst moest het in eigen huis een puntje laten aan De Zeeuwen en nu zelfs de volledige winst aan Vlissin gen. j De thuisclub had in het begin zeer 1 zeker een overwicht, maar zij speel- der dermate onverschillig en noncha lant, dat zij geen enkel succes ver diende. De zenuwen zullen hier ook wel deel aan hebben gehad, maar er stond toch geen ploeg in het veld. die kampioenskansen had en die wilde behouden. Iedere Vlissinger kreeg de bal vol- Terneuzen en Axel eindigden gelijk. De beslissing voor de eerste plaats is d us nog vrij onverwacht gevallen. Vlis- singen zorgde voor een verrassing en klopte RKTW en dat nog wel in Tilburg. Het bewees daarmee Baronie een goede dienst, want de zege op De Zeeuwen zou wellicht niet voldoende zijn geweest om de ereplaats nog te bezetten. Voor de Zeeuwen is de toestand kritiek geworden, want slechts SET kan nog benaderd worden. Alle andere ploegen zijn definitief in veiligheid. In dc derde klas D is er topspanning in de staartgroep gebleven. Niet minder dan vijf gegadigden voor de gevaarlijke voorlaatste plaats zijn nog In direct gevaar. In Zeeuwsch-Vlaandcren liet Terneuzen zich de laatste kans niet ontnemen en het ziet er naar uit, dat een beslissingswedstrijd tussen Axel en Terneuzen nodig zal zijn. Het is nog even afwachten wat de K.N.V.B. zal beslissen over de beide gestaakte wedstrijden. In dc vierde klasse werd het lot van Schoondijk bezegeld door het gelijke spel in Yerseke. TWEEDE KLASSE B. RKTW-VUssingen 0—2; De Zeeuwen Baronie 03; SETAlliance uitg. In ternosDosko 62. Het moet wel een bittere teleurstelling voor RKTW zijn geweest in het zicht van de haven te stranden. Doordat de Baronie de moeilijke uitwedstrijd tegen Dc Zeeuwen met succes zag bekroond, is voor de Tilburgers onherstelbare schade geleden: de titel kwam bij de Ba- vonie terecht. Voor de Zeeuwen zal het een zeer zware opgave zijn de dans te ontspringen, te meer waar ze het niet meer in eigen hand hebben. Internos ver sloeg Dosko royaal. DERDE KLASSE D. MOC—Meto 2—2; RKFC—Zierikzee 1—3; RCSBSC afg. ZeelandiaMiddelburg 00; Roosendaal—Odlo 34. De semi-plaatselijke strijd in Bergen bracht een verdeling der punten, maar de uitslag was hier van ondergeschikt belang. Meer invloed op de ranglijst had den de resultaten der andere wedstrijden. Daar Zierikzee een beste beurt maakte door in Bergen van RKFC te winnen, zijn nog een vijftal gegadigden voor de be zetting van de gevaarlijke plaats over gebleven. Hiertoe behoort ook Middel- Het geval-Verpaalen. Reeds maandenlang wordt door di verse clubs, uitkomende in de 3e klas D. van district Zuid I een actie ge voerd over een op korte termijn ver leende overschrijving van de speler J. Verpaalen van Odio naar MOC. En kele weken' geleden besloot 't bonds- bestuur dat achteraf beschouwd de toestemming op korte termijn op onjuiste gronden werd verleend, zo dat de overschrijving weer werd in getrokken. Men besliste echter te vens dat, aangezien de K.N.V.B. toen officieel toestemming had verleend, Verpaalen in geen geval al die tijd ongerechtigd voor M.O.C. was uitge komen. Op initiatief van Meto kwa men Zaterdag afgevaardigden van de in de derde klasse D uitkomende ver eniging samen om de mogelijkheid te overwegen dit laatste te doen wijzi gen in dien zin dat de door M.O.C. (met Verpaalen) gespeelde wedstrij den dienen te worden overgespeeld, teneinde het onrecht dat hierin, vol gens Meto, wordt aangedaan aan clubs, die tegen M.O.C. speelden en die mogelij kals gevolg daarvan thans degradatiewedstrijden moeten spelen te niet te doen. Na ampele be spreking kwam men echter niet tot 'n bevredigende oplossing, te meer niet, daar uit mededelingen ter vergade ring duidelijk bleek, dat ook andere dan specifieke voetbalbelangen hier in het spel zijn geweest. Desondanks zal men trachten het bondsbestuur alsnog te overtuigen van het door hen ingenomen standpunt, terwijl zelfs de mogelijkheid werd open gelaten, de ze kwestie een punt van behandeling op de District- dan wel Bondsverga dering te doen uitmaken. burg, dat ook ditmaal tegen Zeelandia niet tot een overwinning, kon komen maar het ene puntje kon straks toch zijn grote waarde wel eens tonen. Roosendaal bleef ook nog in de gevarenzóne door de nederlaag tegen Odio. terwijl ook BSC nog in het gedrang zit. Zeelandia is definitief binnen. DERDE KLASSE E. OostburgAardenburg 50; Breskens— Terneuzen 26; Corn Boys—Ria 30. Het zo zwa kbegonnen Oostburg heeft het nog een aardig eind gebracht. De 50 zege op Aardenburg bracht het nog in de bovenste helft van de ranglijst. Breskens kon het tegen Terneuzen niet bolwerken en met groot verschil sloeg de balans naar de rood-zwarte kant door. Het ziet er naar uit. dat nu eerst de des tijds gestaakte wedstrijden Oostburg— Terneuzen en Hoofdplaat—Axel geheel of gedeeltelijk moeten worden overgespeeld, alvorens de beide rivalen de beslissende strijd gaan aanbinden. Een definitieve beslissing daarover nam het bondsbestuur nog niet. Corn Boys eindigde door de zege op Ria op de -derde plaats. VIERDE KLASSE G. YersekeIJzendijke 22. Het lot van Schoondijke werd beslist nu IJzendijke het nog benodigde puntje tegen Yerseke inpalmde. RES. 2e KLASSE E. Axel II—Middelburg II 4—1; RCS II— Goes II afg. Dosko IIDe Zeeuwen II 0 0; Terneuzen IIZierikzee n 23. Middelburg moest in Axel het onder spit delven, maar door het gelijke spel van Dosko II tegen de Zeeuwen bleef de schade nog beperkt. Terneuzen II liet de winst ontglippen tegen Zierikzee II, dat nu de voorlaatste plaats heeft ver laten. DERDE BEKERRONDE. Steenbergen—EMM 1—0. Oost Nederland speelde tegen Noord-Oost Frankrijk gelijk. Voor ongeveer 3000 toeschouwers werd in Charleville de wedstrijd Noord Oost Frankrijk-Oost Nederland gespeeld. Het Nederlandse team maakte een uitstekende indruk. Technisch waren de Oost-Nederlanders superieur aan hun tegenstanders en herhaaldelijk werd de Franse verdediging uit elkaar gespeeld door de snel switchende Oos telijke voorhoede. Door beter positie spel en het voortdurend snel vrijspe len ontstonden talrijke gevaarlijke mo menten voor het doel der Fransen. Na 26 minuten maakte Moddejonge (Enschede) gebruik van een fout van spil Lorten. Oost Nederland leidde met 1—0. De Fransen kwamen nu fel op zetten, maar hun combinaties liepen voortdurend vast, of door het slechte plaatsen of door het steeds goed in grijpen van de Nederlandse verdedi ging. Na de hervatting klopte het veel be ter in de Franse ploeg. De Nederlan ders waren zelfs met een overwinning uit het veld gekomen, indien de scheidsrechter niet een kwartier na de hervatting een te strenge straf toepas te toen een Franse aanvaller in het Nederlandse strafschopgebied ten val kwam. De penalty, die werd toege kend, werd onhoudbaar in een doel punt omgezet. (1—1). HANDBAL Gisteren geen handbal. Alle handbalwedstrijden van giste ren werden door de slechte weersom standigheden afgelast. Voorlopige Zeeuwse ploegen tegen Hellas. Tweede Paasdag zullen de voorlo pig samengestelde Zeeuwse handbal- ploegen, dames zowel als heren, een oefenwedstrijd spelen tegen de verte genwoordigende elftallen van Hellas uit Goes. In deze Zeeuwse ploegen zijn dus geen Hellas speelsters of spelers opge steld, wat eventueel als het elftal definitief wordt samengesteld nog enkele wijzigingen kan veroorzaken. Het ligt in de bedoeling omna deze wedstrijden in Goes, de Zeeuwse ploegen te laten uitkomen tegen de vertegenwoordigende Brabantse elf tallen. De ploegen welke thans de strijd tegen Hellas zullen aanbinden zien er als volgt uit: Heren: Doel: F. Naerebout, Mara thon: achter:A. C. de Vos, Marathon; A. Weijers, Tonido; midden: P. de Leeuw. Marathon; J. C. Verkerk, Marathon, (aanvoerder): A. J. Very- zer. Volharding: voor; C. Wondergem, E.M.M.; W. Mijnsbergen. Tonido: J. Wolters, E M.M.; M. S. Meijer, Ma rathon; D. Jacobs. Tonido. Dames: doel: A. Soetemeijer, Ma-> rathon: achter- G. C. Kambier. Ma rathon; R. de Leeuw, EMM; midden: U. Gijselman, de Zeeuwen; W. Adri aanse. E.M.M, (aanvoerdster): C. van Zweeden, Marathon; voor: L. Minder- houd.' de Zeeuwen: T. Braun, Olym pus; M. van Zweeden, de Zeeuwen; W. de Lege. Marathon; L. van Mal- land, Olympus. De wedstrijden worden gespeeld op het gemeentelijk sportterrein in Goes. De scheidsrechter bij de heren is A. Scholte, bij de dames J. Lan- geraar. komen vry en niemand had noemens waardige last van tegenstanders, daar deze onvoldoende dekten. Niet dat daardoor de zege van Vlissingen nun der waard is geworden. Het blijft een uitstekende prestatie RKTW in eigen huis te verslaan. Door afgemeten passes van de Vlissingse middenlinie naar du vleu gels konden Prince en v. d. Sch'/aaf nun spel vrij ontplooien, maar hun schoten gingen naast of over. RKTW had wel een betere tech niek, maar de vechtlust en het enthousiasme van Vlissingen gaf de doorslag. Toch duurde het nog een half uur in de tweede helft, voordat Vlissingen de leiding nam. Door een zeer hard schot van de Joode rankte de Tilburgse Keeper aan zijn hc.nd geblesseerd en voordat hij vervangen was, schoot Prince onhoudbaar in. RKTW kreeg nog een kans om ge lijk te maken, maar de strafschop werd meters naast geschoten. Toen had RKTW de wedstrijd dan ook verloren. En voordat de scheidsrech ter voor het einde had gefloten, maakte v. d. Schraaf er met «-en uit stekend schot, vlak onder de lat nog 0-2 van. Vlissingen had het benodig de puntje en meer dan dat, docr ha»-d werken en vechten, verdiend behaald. De Nederlander Wim van Est werd zestiende In de Ronde van Vlaanderen, die door de Italiaan Magni met een rui- voorsprong op de Belg Scholte werd gewonnen. Even lie.t de Baronie voor de rust kampïoensvoetbal zien, maar dat even was voldoende om de vele Baronie-supporters, die met vier grote bussen en tal van particuliere auto's naar de Scheldestad waren gekomen, in ex tase te brengen. Dat „even" kwam in de 25e minuut. Voor dien had De Ba ronie-voorhoede gewoon staan schutteren. Er kwam geen beweging in deze voorhoede, die het juist van snelheid moet hebben. Voor dien had de stevi ge De Zeeuwen-achterhoede heel die aanval in haar zak. Het was dan ook erg jammer, dat dit „even" kwam. Middenvoor van Raak had de bal vry gekregen en hem afgemeten naar rechts doorgegeven. Hij kreeg het leer weer terug en feilloos schoot hij In, tussen een paar verdedigers door, on houdbaar voor keeper Leynse. Baronie kreeg meer dan het verdiende. Dan deden de Vlissingers hot voor de rust beter. Ook nu rechtvaardigien zy hun lage plaats op de ranglilst niet. Opgedrongen tot over de middenlijn brachten ze de Bredanaars die toch al zo nerveus waren, in een zeec v- nuwachtige stemming. Er werd waar schijnlijk ook omdat de wind mee was, door De Zeeuwen goed gecombi neerd en van plaats verwisseld, al werd de rechtervleugel soms wat te veel onbezet gelaten. Heel wat m<ioie schoten, zoals van de Smit. moest De Baronie-keeper sloppen. Maar het geluk hadden de Vlissingers ook niet mee, want toen Ha-.ling de bal voor 'n open doel plaatste, nadat de Bre dase keeper de bal niet klem had ge kregen, was daar nog net de spil, die de bal weer naar het midden schoot. Na de rust was het eerst een ge stuntel van heide ploegen, dat de wedstrijd nauwelijks het aandien waard maakte. Hier waren wind cn het door de regen glad geworden veld ook wel schuld aan, hoewel De Zeeuwen door laag over de grond te spelen de wind hed wat meer uitscha kelde, dan voor de rust De Baronie. De Bredanaars vielen veel aan. maar niet goed en De Zeeuwen verdedigde stug, echter toch ook niet afdoende. Toen toonden de Vlissingers weer hun wilskracht. Zij negeerden de wind en zaten op de bal dat net een lust was. Een uitstekend schot van Huibregt- se in deze periode werd maar net tct corner verwerkt. Maar met «.lie corner kwam het gevaar voor de bezoekers pas. Geen enkele supporter kon meer rustig op zijn plaats zitten en het duurde heel wat zenuwslopende minu ten voor dat de hoekschop, met neg meer moeite, dan hij was ontstaan, onschadelijk was. Keeper Leynse werd daarna n<jg heel wat getest, maar hij tooode zich betrouwbaar. Jammer was het «Jaar- om, dat een misverstand lus:, en Schenkels en hem de tweede goal van Van Raak bracht. Vlak voor net ein de zorgde Saman, na slecht uitschie ten van Leynse er voor, dat v. Raak weer een kans lcreeg en doze speler maakte ook nu geen fout. De Zeeuwen bleef nog doorvechten omdat het een tegenpunt verdiende, maar er was niet meer aan te doen. Het had verloren en omdat cm onbe- grypelijke redenen SET-Alliance was uitgesteld, gaat het er nu voor de Vlissingers kwaad uitzien. Juichende zijn de talrijke Breda naars weer naar hun Haagje in het Zuiden teruggeneerd. Juichende om dat Vlissingen RKTW had gewon nen en daarom De Baronie kampioen was. Het Nederlandse dames-hockeyteam heeft met 1—0 van het Engelse verloren. In Den Haag won Nederland B heren met 7—0 van België B. De Nederlandse heren (jeugd) speelden gelijk tegen Bel gië (2—2) en de dames (jeugd) wonnen met 6—2 van België. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord van Greetje Wielema. Geertje Wielema. de tweede Cor Kint. is er in geslaagd een tweede wereldrecord op haar naam te brengen. Zy deed Zon dagmiddag in het overdekte zwembad te Hilversum een poging het wereldrecord op de 200 meter rugslag. dat sedert 26 November 1939 met een tijd van 2 min. 38.8 sec. op naam stond van Cor Kint. te verbeteren. Met niet minder dan 3.5 sec. wist zij beneden dc tijd van Cor Kint te blijven, zodat Geertje Wielema het we reldrecord.op deze afstand op 2 min. 35.3 sec. bracht. Kees Kievit, de Aegirzwemmer, ver beterde in het Sportfondsenbad te Eind hoven het Nederlands record 200 meter rugslag. dat met een tijd van 2 min. 30.2 sec., sedert 29 Januari 1949, op zijn naam stond, met een halve seconde, zodat het record thans 2 min. 29.7 sec. is geworden. WIELRENNEN "Louisse won tijdrit. Bert Louisse, een jonge renner uit Kapelle, heeft Zaterdag de snelste tyd gemaakt in een tijdrit over 15 km. voor Bevelandse renners. Er stond een sterke wind, die de tijden aanzienlijk beïvloedde. Gunst sloeg ook nu weer een goed figuur, even als Kloosterman jr en Harinck. Aad Kloosterman reed sterker dan vorige week. maar schijnt toch door de jon geren te worden verdrongen. De uitslag luidt 1. Louisse (Ka pelle) in 27 min. 41 sec.; 2. W. Gunst (Goes), in 27 min. 55 sec.: 3. Kloos terman jr. (Kapelle), in 28 min. 14 sec.; 4. C. Harinck (Goes), in 28 min. 26 sec.; 5. A. C. Kloosterman (Bie- zelinge). in 28 min. 30 sec:. 6. J. Kloosterman (Kapelle) in 29 m. 30 s. 7. A. de Coninck (Goes), in 30 min. 8 sec. BIUARTEN Piet de Leeuw verloor uitdagingswedstrijden. De Nederlandse biljart-crack Piet de Leeuw had de twee Europese kampioe nen Wevers en de Ruyter uitgedaagd om in Hilversum tegen hem te spelen. We vers liep bij het driebanden-spel de Leeuw op 36 staan. De partij duurde 69 beurten. Het gemiddelde van Wevers was 0.724 en van de Leeuw 0521. Dc Ruyter was in prima vorm en maakte in 8 beurten de partij (400 car.) uit, daarbij was nog een serie van 126. De Leeuw stond toen nog maar op 60. ATHLETIEK Lataster veldloop-kampioen van Nederland. Op de terreinen van het bosbad Birkhoven en de bosvrjver, organi seerde de Amersfoortse atletiek vereniging voor de vijfde maal de na tionale 5 km. veldloopkampioen schappen. Ruim 400 athleten, o.w. vele prominenten, verschenen aan de start. Wim Slijkhuis was ook aan wezig. echter als toeschouwer. Lataster werd op de 5 k.m. kam- Dioen en van de Wildenberg van H.A. C. uit Helmond bij de junioren. Clubkampioen werd Avon uit Heer len. IN 'T KORT J De Alkmaarse turner Klaas Boot werd weer turnkampioen van Nederland. Achterberg van HerculesHebe in En schede werd Jeugdturnkampioex «Lu Nederland. Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft In Wenen met 10 san. het Italiaanse gewonnen. In Florenct won Italië B met 21 van Oostenrijk. De acht van de Amsterdamse roei vereniging Njord heeft voor de tweede achtereenvolgende maal het lange af- standkampioenscbap van de Amstel ge wonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5