VREDESTEIN WINKELWEEK WORDT DE BREUK IN DE GEREF. KERKEN HERSTELD? Klanken uit de aether KONINGIN GENOOT VAN SKIËN ALS VAN BLINDVLIEGEN LETTY'S moeilijke KEUZE AUTOBANDEN SCHUTTERSHOF AMATEURS VOOR HET VOETLICHT Bijna Gratis Om eieren te kleuren Drogisterij Schulte Thieme EIERVERF BEZOEKT TE YERSEKE FORD AUTOMOBIELEN M.DE DREU& Co'sN.V. ZATERDAG 1 APRIL 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Stemmen uit de kerken. LEZERS SCHRIJVEN Samenspreking tussen Synode en een groep uit de Geref. kerken art. 31. Het is al weer een paar weken ge leden dat de Gen. Synode van de Ge reformeerde Kerken bijeen is ge weest. Het vorige jaar is een zitting van lange adem gehouden waar nog maals de samenwerking van deze Kerken met de Wereldraad der Ker ken is afgewezen. Die Synode is toen niet definitief gesloten. Enkele punten van de agen da zijn blijven liggen omdat het toen nog niet mogelijk was die definitief te behandelen. Ook zijn toen blijven liggen de stukken die betrekking had den op een mogelijke hereniging met leden van de Kerken die, naar Art. 31 van de kerkorde, een eigen weg zijn gegaan. Wanneer wij de verslagen lezen, was er veel belangstelling voor de zitting waarin de zaak van de hereni ging behandeld werd. Die belangstel ling is begrijpelijk. Ze zal gekomen zijn uit de kringen van de synodalen en uit die van de vrrjgemaakten. Aan beide kanten gevoelt men het pijnlijke van de scheiding en aan weerszijden leeft nog steeds de vraag: Had dit indertijd nu werkelijk niet voorkomen kunnen worden? En hoewel er ernsti ge bezwaren zijn geuit en harde woorden zijn gesproken, tochblijkt telkens weer een zekere ongerustheid of de weg die men gegaan is en waarbij, toen eenmaal de eerste stap was gedaan, zo vanzelf het een uit het ander is voorgevloeid, wel de rechte weg is geweest, tegenover het Evangelie verantwoord. Het siert de genen die hier niet vrij komen van deze ongerustheid en zo siert het ook de Synode van de Ger. Kerken dat zij zo ernstig is bezig geweest met de zaak van de hereniging. 't Waren dogmatische en kerrechte- lijke bezwaren die indertijd de be zwaarden tot scheiding hebben gedre ven. We zullen ze hier niet gaan op halen. Het zou worden een lang ver haal van onderscheidingen, waarvoor zelfs in de kringen van de gescheide- nen zelf niet altijd het juiste begrip is geweest, laat staan dat dit er wel zou zijn buiten deze groepen. Zoals eigenlijk altijd geschiedt, wanneer er getwist wordt, gingen ook bijkomsti ge dingen een rol spelen. Het blijkt dikwijls heel moeilijk deze los te ma ken van de eigenlijke punten waarom de strijd gaat. S.'WLEX SPHERING Op de zitting van de Synode in Den Haag hebben naast de leden der Sy node gezeten een zestal uit de kerken van Art. 31. De deputaten van de Ger. Kerken hadden met hen bespre kingen gevoerd en het was mogelijk gebleken om gezamenlijk door de rook van de bijkomstige dingen heen te breken tot op de dogmatische en kerkrechtelijke bezwaren. Op de syno dale vergadering is gebleken wat in de samenspreking met deputaten reeds, eerder .V.o.or.de dagyvas gékpmer dat overeenstemming in tegenstel ling van de dogmatische en kerkrech telijke bezwaren inderdaad te berei ken was. Professor Ridderbo s schrijft zelfs: „gemakkelijk". De mannen van Art. 31, die met de Synode samen waren, konden er zich bij neerleggen dat de uiteindelijke beslissing over hetgeen in een Kerk geldende kracht moet hebben, berust bij de Generale Syno de. „Zij is de meest kerkelijke verga dering". En zo is dan de weg tot hernieuwde kerkelijke gemeenschap geopend voor al degenen uit de Kerken van Art. 31, die met hen, die ter vergadering aan wezig waren, op dezelfde wijze deze conclusies willen aanvaarden. Er is nog een vraag die moest op komen wanneer over hereniging ge sproken wordt, nl. de vraag naar de schuld voor de verdeeldheid en scheu ring der Kerken. Een moeilijke vraag! Als er twist geweest is, kan er nu eenmaal geen hereniging zijn zonder dat de schuld vraag ter sprake komt en men ook in dit opzicht een overeenstemming heeft bereikt. „Ten aanzien van de vraag of er ook erkenning van schuld over het verleden behoort te geschieden, zul len de kerkeraden en classes met die genen, die hernieuwde kerkelijke ge meenschap zoeken, zich een oordeel vormen of en in hoeverre zulks van weerszijden moet geschieden". Een zeer voorzichtige formulering! Doch hiermee is de schuldvraag, die in zulk een conflict dikwijls zwaarder weegt dan dogm. en kerkrechtelijke bezwaren, naar de toekomst verscho ven. De Synode kon ook moeilijk an ders. Het zal echter in de toekomst niet gemakkelijk zijn als deze schuld vraag ter sprake moet komen in ker keraden. Dan kan ze nog beter be handeld worden in een Synode. „De Synode sprak haar dankbaar heid uit over het resultaat". Deze dankbaarheid is te begrijpen. Toch, al met al, zal het geen volko- dankbaarheid zijn geweest. Het is een groep groot of klein dat doet er niet toe uit de Kerken van Art. 31, met wie ken is. Pogingen om met het ge heel van deze Kerken te spreken zijn wel gedaan, maar afgewezen. De breuk is er en voor het geheel der Kerken blijft het herstel zonder uit zicht. ALS IX DE DAGEN DER DOLEANTIE Wij hebben bij deze dingen terugge dacht aan de dagen der Doleantie. Trouwens heel de geschiedenis van de ze scheiding doet ons telkens weer terug denken aan het laatste kwart der vorige eeuw. Ook toen was er een scheiding, die diep ingreep toen in het vlees van de Hei-vormde Kerk. Ook toen waren er aan weerszijden die de scheiding diep betreurden. De naam „Doliantie" blijft er nog altyd staan als een teken van de gedachten die toen hebben geleefd in de Ger. Ker ken. Ook toen waren er aan weerszijden die vurig op hereniging hoopten De grote voorman, Abr. Kuyper, zelf heeft met meerderen die kerkelijk en politiek niet met hem meegingen de vriendschapsband niet willen verbre ken. Ook toen zijn er contacten ge weest en gebleven van mannen, aie ondanks de scheiding, de hoop op her eniging niet konden laten varen, om dat zij van de gedachte uitgingen: we behoren toch bij elkaar. De tijden zijn toen voortgegaan. De Kerken zyn verder uit elkaar ge groeid. Aan hereniging is practisch niets meer gedaan. Zn die er nog een goed woord over wisten te spreken, werden van weerszijden als verdacht aangezien. Zal dit ook het lot zijn van deze po gingen tot hereniging? En wat geeft het bovendien als men „contact" heeft met enkelen? Het is en blyft een trieste geschie denis wanneer er scheiding tussen Kerken is, waar men toch in diepste wezen gevoelt dat men bij elkaar be hoort. Menselijk gezien zijn er voor her eniging alleen maar kleine mogelijk heden. Wij blijven hopen op het won der van Gods mogelijkheden, maar dan niet met enkelen uit één Kerk, maar met gehele Kerken, zodat er van het woord dat spreekt van één kudde en één Herder, iets zichtbaar wordt. H. BEWAARSCHOOL JUBILEERT. Het is vijftig jaar geleden, dat enige dames en heren te Vlissingen het be sluit namen een Chr. „Bewaarschool" op te richten. Mej. de Jong werd hoofd van deze school en velen zullen zich nu de ze kleuterschool herinneren, als we het noemen het „Schooltje van Jufir. de Jong". Natuurlijk weet U, oud Vlissinger. nu waar het om gaat en ge glimlacht, want U was ook op dat schooltje van juffr. de Jong. Hoeveel honderden zijn daarop weest. Van 30 April 1900—31 Dec. 1945 was een juffr. de Jong hoofd van de kleuterschool. Eerst de moeder, daarna de dochter. Welnu, dat schooltje. Glacisstr. 97, be staat nog, maar het is uit z'n jasje ge groeid, hoe kan het anders, na vijftig jaar. Het tegenwoordige bestuur stelt alles in het werk om een nieuwe kleuterschool te krijgen en op een nieuwe kleuter school hoort nieuw, modern materiaal. Ha. denkt U, nu komen ze om centen. Pardon, geen centen, maar één kwartje vragen we van iedere oud-leerling. Vindt U het geen sympathieke gedachte? In de maand April kunt U. oud-leer- ling-van-het-schooltje-van-Ju£fr.-de-Jong, één kwartje geven ter herinnering aan uw prille jeugd. Aan de volgende adres sen kunt U uw kwartje in de brievenbus deponeren Mevr. en ds. Kloosterman. Singel 108; Mevr. Kolff, BouL Bankert 36; Mevr. Ja cobs. Badhuisstr. 112. (de Bolton); de heer van Keulen, Verlengde Hobeinstr. 264: de heer Ventevogel. Singel 83; Mej. d. Waal, Vredehoflaan 21. H. d. S.; Mej. de Koster, Glacisstr. 27; Mej. Phi- lipse. Eedestraat 25; Mej. de Wit. v. Nis- penplein 2, en aan de school Glacisstraat En gij. die buiten Vlissingen woont en dit leest en ook zijt een „o-l-v-h-s.v.j-d- J". gij kunt uw kwartje per giro zenden de penningm.esse Chr. Fröbelschool Singel 2. giro no. 519290 of per postwis sel aan Mevr. Dekker. Singel 2. Vlissin gen. Nog beter is wat kwartjes in uw omgeving in te zamelen en ze ineens te zenden. Helpt Gij, oud-leerlingen, ons aan mo dern materiaal? Denk nog eens terug aan uw prille jeugd, En geef ons dan uw kwartje met vreugd! Het bestuur. DE MIDDELBURGSE WOONFLAT. Met belangstelling las ik de rondvraag- varia van de Middelburgse raad in Uw blad van 29 Maart j.l.. speciaal als in formatie van één der leden betreffende het toewijzen van tuintjes aan de boven bewoners van de étagewoningen aan de Rouaanse kaai. Afgezien van de vraag of vele boven bewoners een tuintje zouden wensen, is meer urgent de vraag wanneer het trot toir zal worden aangelegd. Enkele we- mé£ NOGGEfebtv*/ ken geleden is men gedeeltelijk daar mede begonnen, er werd zand aange voerd en stapels tegels werden opgesta peld, echter niet om te worden gelegd maar om enkele dagen later weer te worden weggehaald. Dit is nu een week geleden, maar tot nu toe ligt alles er nog zanderig bij tot ongenoegen van alle bewoners die daardoor veel overlast on dervinden. Middelburg. EEN ÉTAGEBEWONER. ZONDAG. De traditionele Mattheüs Passionuit- voering op Palmzondag in het Con certgebouw te Amsterdam wordt ook dit jaar uitgezonden. Evenals de twee voorgaande Jaren wordt de Evange listen-partij gezongen door de Engel se tenor Peter Pears. De andere vo cale solisten zijn Laurens Bogtman. Jo Vincent. Annie Woud. Ernst Hafliger. Willem Ravelli en Leo Rommerts. Het koor is het Toonkunstkoor. verder is er het Concertgebouworkest, terwijl het geheel onder leiding staat van Eduard van Beinum. (H. II 12.05 en 14.15). Hilversum I: 8. 9.30. 13. 19.30 en 23 Nws. 8.15 Gram. niuz. 8.25 Hoogmis. 9.45 Ge wijde muz. 10 Baptisten kerkdienst. 11.30 Kamerkoor en Bach-ensemble. 12 Orgel- conc. 12.15 Apologie. 12.40 Amusem.ork. 13.20 Omroepork. en solist. 14.30 ..Katho liek overleg". 14.55 Gram. muz. (om 15.25 „naar Spanje', causerie). 16.15 Reportage. 16.30 Vespers. 17 Jeugddienst. 18.30 Palm- pasenprogr. 19 Vocaal ensembïl. 1&.15 ..Kent gij uw bijbel?19.52 Boekbespr. 20.05 „De gewone man'. 20.12 Haarlemse Orkestver., koor en oslisten, in de pauze: reportage. 21.45 ..Maria van Magdalena". hoorspel. 22.45 Avondgebed. 23.15 Cello recital. 2350—24 Gram. muz. Banketbakker maakt suikerwerkcopy van Nederlands wapen. (Van een speciale A.N.P.-ver slaggever). De banketbakker in Val d'Isère. die een drukke clandisie heeft, is bezig het Nederlandse wapen te copiëren om er een pracht stuk suikerwerk voor zijn étalage van te maken. De bibli othecaris van het dorp, die in zijn vrije tijd wel eens foto's pleegt te ma ken, bij voorkeur van artistieke on derwerpen, zou gaarne zien, dat de Koningin beschermvrouwe werd van de grote fotowedstrijd, die op 9 April a.s. in Val d'Isère wordt gehouden. Uit Parijs gekomen Franse journalis ten tonen wat zij kunnen om een pak kend verhaal te schrijven, zo mogelijk waarheidsgetrouw, over de Nederland se koninklijke familie op vacantie en intussen zijn de figuren van de Ko ningin, de Prins en de prinsesjes zelf met een verrekijker als kleine stipjes waar te nemen op de style bergen van de Haute Savoie. Het is hier anders dan in St. Ankton, waar de „Galzig" als het ware bij het |feihlleton| door MARY BURCHELL 74 't Was niet alleen omdat ze nu dat eigenaardige gevoel van een steun te hebben, haar door zijn tegenwoordig heid geschonken, zou missen. Ook niet, omdat ze zich schuldig voelde wegens het toneel in de boomgaard, dat zijn vertrek had bespoedigd. Neen, in hoofdzaak ging het er om, dat hij nu zelfs al zou hij er nog niet helemaal zeker van zijn waarschijnlijk voor goed uit haar leven ging verdwijnen. Immers, dat gesprek met Alec in de boomgaard had ofschoon 't onder broken werd vrijwel alles gezegd wat nodig was. 't Viel niet aan te ne men, dat zij en Alec tegen dat Rufus terugkwam als dit ooit gebeurde het niet volkomen eens zouden zijn ge worden. Welnu, het moest dan zo zijn. Je kon wel van twee mannen houden, maar toch slechts met één je leven in gaan. Toch had het haar pijn gedaan, dat afscheid van Rufus. Zoveel pijn, dat ze zich over verbaasde. En die pijn was niet verminderd door zijn slot woorden: „Je weet, dat je geheel vrij bent, nietwaai', Letty? Geheel vrij, om naar je eigen wensen te handelen. Ik wil niet, dat je je in enig opzicht ge bonden voelt". Toen was er, nogal belachelijk, een brok in haar keel gekomen: ze had hem teder omhelsd en gefluisterd: „Dank je, Rufus. Je bent veel, véél te goed voor mij". Daarop had hij gelachen en even haar wang met zijn vingers aange raakt .Waarna hij in zijn auto was ge sprongen en weggereden. Als hij geweten had, dat dit het ein de was, had hij 't merkwaardig goed opgenomen. Natuurlijk was 't niemand anders bekend, dat dit het einde zou zijn. Zijn kamer boven bevatte nog vrij wat dat hem toebehoorde, alsof hij te eniger tijd zou terugkeren. Maar hij was ver trokkenen had gezegd, dat ze vrij was. Met een lichte zucht begon Letty zich een kop koffie in te schenken. Terwijl ze dit deed, keek Gabrielle van een brief op en slaakte een kreet van verbazing. „Wel heb ik van mijn leven!" .,Wat is er, Gabrielle?" Letty wist uit ervaring, dat zelfs heel gewone dingen iets geweldigs voor Gabrielle konden krijgen, als zij er zelf nauw bij betrokken was. „Och, deze brief van de oude Bay ard. 't Gaat over de verkoop van Edenfielder waren een paar pun ten, waarover ik hem had geschreven en nu zegt hij, dat het land goed op jouw naam is gekocht". Letty beet zich spijtig op de lippen. „Ja, dat is zo". „Je wist het dus?" „Natuurlijk". „Maar, lieve hemel, hoe kun je zo kalm en geheimzinnig zijn bij zulk een vorstelyke gift!" riep Gabrielle onge duldig uit. „Ik heb nooit zoiets ge- z$n"d' De man m°et WCl gek op Letty stond op het punt „neen" te zeggen, maar begreep toen, dat dit geen gepast commentaar was op ie mand. die nog altijd als haar verloof de werd beschouwd. Dus veranderde zij 't haastig in: ,,Hij is buitengewoon edelmoedig, zie je". „Dat zou ik ook zeggen!" Gabrielle leunde achterover in haar stoei en keek Letty scherp aan, alsof ze niet kon begrijpen, waarom een man bui tengewoon edelmoedig voor haar zou zijn. „Maar ik kan niet uit over de manier, waarmee je het opneemt, Let ty. Je doet zo koel, alsof het niet meer is dan je toekomt". „O, neen". Letty bloosde en voelde zich allesbehalve op haar gemak. „Ik vind, dat het mij allerminst toekomt. Ikik weet zelfs nog niet zeker, of ik 't wel zal aannemen". Gabrielle scheen dit wel de meest wonderlijke reactie die ze maar beden ken kon te vinden. „Niet aannemen? Maar kleine idioot, pak het met beide handen. Heb je de officiële akte?" „Ja", antwoordde Letty aarzelend. „Welnu, houd die dan vast. Maar dat zul je natuurlijk. Ik denk, dat je ze al veilig op een bank hebt geborgen. Heus, Letty, jelui kalme luidjes weten wel wat ze doen", lachte ze met een soort onwillige bewondering, die Letty volkomen misplaatst vond. „Waarom heb je er met geen woord over gespro ken?" „Omdatwe niets hebben beslo ten, voor ik wij er werkelijk in 't bezit van waren". Gabrielle schudde 't hoofd, alsof ze niet bij machte was, deze gedachten- gang te volgen. (Wordt vervolgd). portaal van Hotel Post begint. Men moet in Val d'Isère minstens een kwartier lang met de ski's over de schouder lopen voor men de voet van de berg, waar de ski-lift begint, heeft bereikt. Meestal splitst de koninklijke fami lie en haar gezelschap zich in drie groepjes, die elk een bepaalde afda ling maken, al naar gelang de energie voor die dag en de ski-capaciteiten, KONINGIN DE SNELSTE. Vandaag zagen wij de Koningin met haar gezelschap naar boven gaan, maar het was geen gesloten gezelschap] dat wij anderhalf uur later de laatste meters van het parcours zagen afleg gen. Het was de Koningin geheel al leen, die alle andere skiërs vèr achter zich had gelaten. Men was tegelijk de afdaling begonnen in een vrij dichte sneeuwstorm, maar al spoedig bleek, dat de Koningin de anderen in snelheid verre de baas was. De Konin gin wachtte dan steeds bij een bocht tot haar mede-skiërs haar hadden in gehaald. doch tenslotte besloot ze de tocht alleen voort te zetten en arriveerde een half uur voor de twee de binnenkomende aan de voet van de berg. Het was geen eenvoudige tocht geweest temidden der dwarrelende vlokr. ken. die een waar gordijn om de berg. legden. Dit bleek echter voor onze' Koningin geen bezwaar te zijn. Rustig wachtte zij een vol half uur tot de anderen eveneens de afdaling hadden voltooid. Een tractor beloofde uitstekende diensten te zullen bewijzen om het ge zelschap de laatste 100 meter, die ge-- heel „Vlak" zijn, over te rtekken. De Koningin „haakte" zich dan met de andere skiërs ook vast aan het rode wagentje met rubsbanden en zo gleed men zonder inspanning over de sneeuwtotdat de tractor er een meter diep in wegzakte en halsstarrig weigerde van positie te veranderen. Er bleef dus niets anders over dan te voet de tocht naar hotel „De Savoie'" te volbrengen. Toen de Prins tegen 5 uur. na een tocht met zijn Oostenrijkse gids Rudi Matt, in het hotel terugkeerde, bezigde de Koningin een term. die thuis uit de mond van de Prins meer wordt ge hoord: „Het was in een woord heerlijk. Het was. hoe zal ik het zeggen, als „blindvliegen". Hilversum II: 8. 18.15. 20 en 23 Nieuws. 8.18 Koperkwartet. 8.40 Gram. muz. 9 Voor dc toeristen. 9.15 Verzoekprogr. 9.45 „Geestelijk leven". 10 Trio- l0-25 „Met en zonder omslag". 10.50 Tïram. muz. 11.15 Cabaret. 12 Voordr. 12.03 „Matthcus Pas sion". oratorium. 13.35 Boekbespr. 14 Cla- vichordrecltal. 14.15 Vervolg „Matth. Pas sion". 16-30 Sportrevue. 17 Verzoekprogr. 17.30 „De avonturen van ome Keesje". 18 Sport. 18.30 Voor de strijdkr. 19 Kindcr- dienst. 19.30 Bijbelvertelling. 20.15 Amu- sementsmuz. 20.45 „Dc belevenissen van commissaris Maigret". hoorspel. 21.05 Me dedelingen. 2155 Cabaret. 22.30 Strijkork. 23.15—24 Gram. muziek. PROGRAMMA RADIOCENTRALE 3. 8 (Brussel VI.) Nws. 8.05 Lichte gram. muz. 8.30 (Luxemburg) Chansons et dan- ses. 855 (Brussel Vf.) Duivensportber. 9 Nieuws. 9.15 Lichte gr. muz. 9.20 Gespr. apéritief. 9.30 Lichte gr. muz. 10 Gewijde muz. gr. 10.15 Beiaardconc. 10.30 Gram. muziek. 10.45 Vervolg Beiaardconc. 11 Kon. Fanfare „Moed en Volharding". 11.45 (Brussel Fr.) Hot jazz. 12 (Brussel VI.) Liederen, gr. 12.15 The Sweet- and Softplavcrs. (12.30 Weerber.) 13 Nws. 13.15 Teddy Wilson, piano. gr. 13.30 Voor dc soldaten. 14 Opera- en Belcanto conc. gr. 15.30 (Eng. LP) Verzoekprogr. 16.30 ..Take it from here". 17 (Brussel VI.) Het kwartet „Haydn". 17.55 Sportuitslagen. 18 Dansmuz.. gr. 18.30 (Luxemburg) So mething to sing. 19 (Brussel V!.) Nws. 1950 Non stopl Recht door! 21.30 Actu aliteiten. 21.45 Viool- en pianosoli. gr. 22 Nws. 22.15 Verzoekprogr.. gr. 23 Nws. 23.05 Stemmige gram. muziek. MAANDAG. De beroemde sopraan Elizabeth Schwarzkopf is de soliste bij een con cert van het Radio Philharmonisch Orkest, dat gedirigeerd wordt door Paul van Kempen. Zij zingt o.a. het motet „Exultate jubilate" van Mozart. (H. II 22). Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 820 Gram. muz. 9.15 Voor de zieken. 9.35 Herhaling familiecompetitie. 10.10 Gram. muz. 10.30 Morgendienst. 11 Gram. muz. 11.20 Voordracht. 11.40 Alt cn piano. 12.10 Gram. muz. 12,30 Mede delingen. 1253 Metropole ork. en soliste. 13.15 Trio. en bas-bariton. 14 Schoolra dio. 14.35 Gram. muz. 15.30 Pianovoordr. 16 Bijbellezing. 16.45 Gram. muz. 17 Voor de kinderen. 17.15 Volksliederen. 17.45 Zigeunerkwintet. 18.05 Voor de jeugd. 18.20 Sport. 18.30 Verzoekprogr. 19.15 En gelse les. 19.40 Radiokrant. 20.05 Gram. muz. 22 Harp-ensemble. 22.25 Bariton en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.15—24 Gram. muziek. Hilversum II: 7. 8. 13. 13. 20 an 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30- Cïram. muz. 8.15 Gram. muz. 10.05 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Voor de zie ken. 1120 Sopraan en piano. 11.40 Voor dracht. 12 Gram. muz. 12.15 Accordeon ensemble. 13.15 Promenade ork. 14 Alt viool en piano. 14.30 Populalr-weten- schappelijke causerie. 14.45 Gram. muz. 15 „Van ander ras", lioorsoel. 1620 Gram. muz. 17 Voor de kinderen. 1750 Gram. muz. 17.45 Regeringsuitz. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19 Viool -en piano. 19.30 .•.Wetenschap en oorlog", causerie. 19.45 Regerïngsuitzendirtg. 20,15 Sextet. 20.45 Cabaret. 2120 Lichte muz. 21.45 Cau serie over Indonesië. 22 Radiophllharm. ork. 23.15 Orgelspel. 23.35—24 Gram. muz. Arrestanten in Djakarta mochten bezocht worden. Vrijdagochtend hebben vertegen, woordigers van het Hoge Commissari aat zeven Nederlandse arrestanten in de gevangenis op Glodok, onder wie de heren Ozinga, Ritman. Breekland, en Jiskoot, bezocht. ZON EN MAAN 2 ApriL Zon, Op 6.14 Maan: Op 19.03 3 April Zon: Op 6.12 Maan: Op 20.37 Onder 19.14 Onder 6.06 V.M. Onder 19.16 Onder 6.19 HOOG WATER LAAG WATER 2 April u.-fNAP U.4-NAP u.— NAP u.—NAP Vlissingen 1.28 1.98 13.53 2.19 7.50 2.30 19.59 2.10 Terneuzen 1.58 2.17 14.20 2.38 8.26 2.48 2037 2.29 Hansweert 2 36 2.23 15.09 2.42 9.07 2.66 21.18 2.56 Zierikzee 3.01 1.34 15.31 1.58 830 1.80 20.39 1.54 3 April Vlissingen 2.04 2.15 14.26 2.32 8.29 2.39 20.34 2.17 Terneuzen 2.35 2.33 14.55 2.56 9.08 2.58 21.13 2.36 Hansweert 3.18 2.34 15.43 2.51 9.49 2.75 21.57 2.53 Zierikzee 3.44 1.44 16.10 1.63 9.07 1.84 21.15 1.57 Wat wist U ervan? De juiste antwoorden van de Vredestein test No 5 zijn de volgende: 20. 15. 2. 1. Heeft U ze kunnen vinden? Bewaar deze cijfers goed om straks de winnende slagzin te bepalen. MIDDELBURG ZATERDAG 8 APRIL Uitgebreid en vlot programma in alle genres met bal na tot 2 uur. Aanvang der voorstelling 7.30 uur precies. Deuren open: 7 uur. Entrée 1.25 plus 0.25 belasting. Kaartverkoop en plaatsbespreken, Dinsdag 4 April, 's avonds van 8.3010 uur, Telefoon 2668. Na afloop bussen Vlissingen. Ondanks de geringe horloge import stellen wij tydelyk een beperkt aantal eenvoudi ge nieuwe ANKERHORLO GES GENRE ROSKOPF be schikbaar a 9.75. De horloges zijn voorzien van radium wijzerplaat, on breekbaar glas, verchroomde kast, anti-magnetisch uur werk en kunnen tegen een stootje! Zij, die volgend pro bleem oplossen, hebben voor rang: Hieronder de cijfers 1 tm. 9 zó plaatsen, dat men in alle rich tingen 15 bekomt Toezending volgt franco rembours met garantiebe wijs voor 1 jaar aan hen. die bin nen 8 dagen deze advertentie op sturen met een willekeurig oud defect horloge. Grant Comptoir Universal i'Horlogerie HOMERUSLAAN 83 - POSTBUS 44 - UTRECHT Hotel Domburger-Hof Restaurant Noordzeebad Domburg OPENT HEDEN, ZATERDAG Centrale ligging 3 minuten van het strand rustige sfeer verzorgde keuken. Telefoon K 1188—826. verkoopt de In het Huis met de Roode Pilaren, Middelburg Pakjes inhoudende 4 tinten 0.20. Pakjes inhoudende 5 tinten 0.40 met knip- kaart voor tafelversiering. DE VAN 3 TOT 8 APRIL Waardevolle cadeaux! De leveringsmogelijkheden van worden met de dag beter. Momenteel uit voorraad leverbaar Ford-VOL-FRONTSTUURCHASSIS, wiel basis 4,01 m., naast goederenvervoer zeer geschikt voor Touringcar of Bus van 32 personen. Ford „VEDETTE" (diverse kleuren), ben zineverbruik 10 a 11 L op 100 km. Ford „PREFECT" (diverse kleuren), ben zineverbruik 8 a 9 L. op 100 km. Fol*d „ANGLIA", idem. Eveneens de NIEUWSTE Ford „TAU- XUS", pracht wagentje, prima vering en ligging op de weg. Ford BESTELWAGENS van 250 tot 2000 kg. en vrachtwagens van 1 tot 8 ton, met een levertijd van 4 A 6 weken. FORD de wagen met de beste SERVICE en de grootste waarde als gebruikte wagen. Voor nadere inlichtingen en prijzen bij OFFICIAL FORD DEALER. GOES MIDDELBURG VLISSINGEN telef. 2267 telef. 2972 telef. 2266 lUIHIHIIIHIillllllllllllUllfl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5