Sïméur (Omi^ 4; Politierechter Middelburg MINISTER WIJST OP GEVAAR VAN NIEUWE LOONSVERHOGING Particulier verdiende kamnioenschappen. 33.000 aan wereld- ZUSTER PAULA WERKTE IN DE OORLOG TE PALEMBANG GENERAAL BRADLEY SPRAK MET JOURNALISTEN Scheepvaartberichten VRIJpAG 31 MAART 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EERSTE KAMER De problemen van de werkgelegenheid. Aanpassen èn aanpakken. In de vergadering van Donderdag heeft Minister Joekes de sprekers over de begroting van Sociale Zaken beantwoord Spr. wees er óp, dat het sociale beleid een deel van het re geringsbeleid is. Met de financiële draagkracht van het Rijk moet ech ter telkenmale ernstig rekening wor den gehouden. De arbeidsverhoudin gen hebben zich ontwikkeld op een w^jze, die de toets der critiek kan doorstaan- De arbeidsvrede is zoda nig geweest, dat het aantal door stakingen verloren gegane dagen zeer matig geweest is. De prijzen kunnen niet zonder meer aan het vrije bedrijf worden overgelaten. In de laatste tijd heeft zich opnlenw een verhoging der prij zen voorgedaan, welke verder gaat dan de loonsverhoging van I Janu. arl J l. Deze prijsverhoging is ont staan door een grote uitvoer van agrarische producten, de seizoens. verhoging, die in het voorjaar pleegt op te treden, de devaluatie en de toe kenning van 5 procent loonsverho ging. Deze kwestie maakt thans een onderwerp van bespreking uit bij het overleg tussen de loon- en prijzen- commissie en de Stichting van de Arbeid. Spr. zeide. dat de omstandigheden zo ernstig zijn, dat men niet al te zeer moet vasthouden aan voorkeu- ren, die zakelijk niet voldoende gemo tiveerd zijn. Zolang witbrood en klei- aardappelen te duur zijn kan men bruinbrood en zandaardappelen ge bruiken. We moeten naar 's ministers oordeel een zodanig peil der levens- kosten handhaven, dat we ons er economisch bovenop kunnen houden. Het zou uitermate ongewenst zijn thans tot loonsverhogingen te ko men, omdat men daardoor terecht zou komen op de weg van de spiraal, welke naar inflatie moet voeren. Hoge lonen in de D.U.W. zouden te grote aantrekkingskracht uitoefenen. Deze zaak komt aan de orde in de in te stellen centrale commissie. Of het verlenen van vacantiebijslag in een wet moet worden vastgelegd, is een zaak, welke om advies zou kunnen worden voorgelegd aan de Stichting van de Arbeid of de soci aal-economische raad. EMIGRATIE. Bij het vraagstuk der werkgelegen heid is oók van belang de vraag of een aantal Nederlanders elders een bestaan kan vinden. In dit verband deelt spr. mede, dat hij enige weken geleden het rapport heeft ontvangen van de commissie, welke zich onder voorzitterschap van het tweede ka merlid Schilthuis had beraden over de organisatie der emigratie. Thans is dit rapport in studie en spr. hoopt wijzigingen in de bestaande regelin gen te kunnen voorstellen, welke tot bevredigender resultaten zullen lei den. DEMOBILISEERDEN De kwestie van plaatsing der gede- mobiliseerden besprekend, deelt de minister mede, dat op 20 Maart j.l. 70.000 militairen, vallende onder het besluit demobilisatievoorziening, wa- x-en teruggekeerd. Op die datum wa- ï'cn er van hen 2948 als werkloos in geschreven. Van deze waren 465 lan ger dan drie maanden werkloos. Dit betekent niet, dat het voor de nog terugke: 'en even gemakkelijk zal gaan. Het wordt een kwestie niet slechts van aanpassen, maar ook van aanpakken. De minister deelt mede, dat het voorontwerp voor de ouderdomswet gereed is. Nu moet het interdeparte mentaal overleg geschieden en dat zal wel enige tijd vorderen. V. E. van Uytvanck overleden. Te Cochem aan de Moezel (Luxem burg) is overleden de Belg Valentijn Edgar van Uytvanck. die in Nederland door zijn getekende portretten vooral grote bekendheid genoot. Van Uytvanck, in 1898 geboren, week als zovele Belgen na de eerste wereldoorlog uit naar Nederland, waar hit tot de dertiger jaren bleef wonen. Hij vertrok later weer naar Brussel, ging naar Parijs en Berlijn (Babels- berg). Voor het Nederlands sanatorium te Davos en het Beatrix-lyceum ziet spreker onder de huidige omstandig heden geen perspectief. Na de rede van de minister, die ruim drie uur duurde, diende de heer Molenaar een motie in, waarin wordt voorgesteld een commissie van vijf leden te benoemen om rapport uit te brengen over de vraag of het Kon. Be sluit van 3 Aug. 1949 ten aanzien van het aantal vrije Zondagen voor het hotel, en koffiehuis-personeel in over. eenstemming is met art. 62 der arbeids wet. De begroting werd goedgekeurd z.h de CPN kreeg aantekening, dat zij geacht wilde worden te hebben tegen gestemd. De behandeling van de motie-Mole naar werd aangehouden. Voorts werden aangenomen de wets ontwerpen tot wijziging der invalidi teitswet, der ongevallenwet 1921, der land- en tuinbouw ongevallen wet 1922 der zee-ongevallenwet 1919, der ziektewet en der kinderbijslagwet. De wijziging betreft o.m. een verhoging der loongrens van 3750 tot 4500 en van het maximumdagloon, waarover ten hoogste premie kan worden gevor derd, van 10 tot 12. WIELRENNEN Het bestuur kon de organisatie niet aan. 38.000 heeft een official van de Ned. Wleler-Unie, de heer J. v. Eelt verdiend aun de wereldkampioen schappen Wielrennen in 1948 In Ne derland gehouden. Htj was hiertoe in staat gesteld door het hoofdbestuur van de N.W.L., dat geen raad wist met de organisatie en toen met beide handen een voorstel van de heer van Ech had aanvaard, dat deze voor 20% van de netto opbrengst de Wereld kampioenschappen zou organiseren. Op de jongste algemene vergade ring van ae Nederlandse Wieier-Unie werden hierover vragen gesteld en hoewei het hoofdbestuur1 ietwat schoorvoetend de gang van zaken uiteenzette, aldus meldt „Het Vrije Volk", werd er toch aan toegevoegd, dat dit „heel normaal" is. Het is toch wel bijzonder verbazing wek kend, om niet te zeggen erger lyk, dat een N.W.U., die niet de organisatie van de Ronde van Nederland op zich wil nemen, niet volledig achter de Nederlandse renners in de Tour de France staat, wel de door de renners verdiende winsten wil opstrijken. Opmerkelijk is dan nog, dat de ren ners, die niet de minste steun van het bestuur hebben, volkomen afhankelijk zijn van dit bestuur, omdat die de licenties afgeeft, zonder welke daar de N.W.U. nog steeds is aangesloten bij de U.C.I. zij nergens in bin nen- en buitenland kunnen rijden. In N.W.U.-verband zullen zjj geen veranderingen^ kunnen aanbrengen, daar er maar 40 stemgerechtigde leden zijn en men pas op voorstel van twee van deze ook stemgerechtigd kan worden. De U.C.I. de internationale organi satie, begint toch al te voelen wat voor vlees het in Holland in de kuip heeft, jhr. van den Bergh van Heem stede. voorzitter van ae N.W.U., is althans niet als vlce-voorzitter van de U.C.I. herkozen Kwaadaardige besmetting van mond- en klauwzeer verwacht. De besmetting met mond- en klauwzeer zal, naar de veeartsenijkundige dienst verwacht, dit Jaar van een kwaadaardige soort zijn. BIJ veehouders wordt dan ook aangedrongen op tijdige Inenting, liefst voor het einde van de staltijd. Dit laatste zal niet alty dmogelijk zyn. Inenting kan echter ook ln het begin van de weide- periode geschieden. Deskundigen zyn van oordeel, dat de gehele veestapel moet worden gecnt om lijden der dieren te voorkomen en de veehandel en -export niet ln gevaar te brengen. Het is niet onmogeiyk, dat enting te gen mond- en klauwzeer in de toekomst by de wet verplicht zal worden gesteld. De minister van Landbouw, Voedselvoor ziening en Visserij overweegt deze kwes tie. om nalaUgen te dwingen zichzelf en anderen alsook de dieren te bescher men. De Stichting voor de Landbouw, het bedrytschap voor vee en vlees, alsook de organisaties van de veehandel hebben zich reeds voor het verplicht stellen van inenting uitgesproken. Duizenden bezoekers bezochten de Jaarbeurs. Donderdag is de 54ste jaarbeurs ge sloten. Duizenden en nog eens duizen den bezoekers hebben deze jaarbeurs bezocht. Dit blijkt o.a- uit het aantal auto's, dat werd geparkeerd. In totaal wer dén te Utrecht niet minder dan 38042 auto's geregistreerd, tezamen zouden deze 'n stoet van circa 200 km, d.w.z. een afstand van Amsterdam naar Brussel, vormen. Auto's uit alle West- europese landen en zelfs uit Finland werden gedurende de beursdagen te Utrecht opgemerkt. De drukste dag was j.l. Dinsdag, toen 5515 auto's werden geparkeerd. N. V. NOURYPHARMA DEVENTER Zes weken voor het bewaren van gesmokkelde koffie. De politierechter te Middelburg zette de op 23 Maart 11. uitgestelde behandeling van de zaak tegen C.C. van O-, groentenhandelaar te Goes voort Deze verdachte staat terecht omdat htj in Maart van dit jaar een grote hoeveelheid koffie in ontvangst heeft genomen zonder gelijktijdige overgave van bonnen of vergunnin gen. Van O. verklaarde dat hij eind Fe bruari 1950 had kennis gemaakt met een zekere F. uit Maldeghem, die hem vroeg of hij niet voor enkele dagen een vrachtje voor hem wilde bewaren. Ofschoon vex'dachte niet wist wat het voor een vrachtje was, begreep bij dat het iets met smokkelhandel had te maken. Beiden spraken af, dat zij elkaar op een bepaalde dag zouden ontmoeten en dat van O. dan het vrachtje zou overnemen. In de avond van de bewuste dag ging verdachte met zijn vrachtauto r.aar de afge sproken plaats op de Middelburgse weg bij Goes. Hij ontmoette daar drie hem onbekende personen, 't „Vracht je" bleek een hoeveelheid koffie te zijn. Hij nam 34 zakken van dit schaarse artikel op zijn vrachtwagen over en Zij verzorgde gewonde Engelse militairen. Een verdiende onderscheidina 1 Het bericht, dat zuster Paula Oostburg een Engelse onderscheid, heeft ontvangen, is in Oostburg en wij de omgeving met grote voldoening ontvangen. Zuster Paula is hier name lijk zeer gezien. Dagelijks gaat zij er op uit in haar autotje om zieken te bezoeken. Zij is altijd opgewekt en heeft voor iedereen een vriendelijk woord. Het was niet eenvoudig om zuster Paula te spreken te krijgpn. omdat zij nog zoveel had te beredde ren. alvorens zij op reis naar Den Haag kon gaan om haar onderschei ding in ontvangst te nemen. Tenslotte hebben wij haar gevonden op de boot van Breskens naar Vlissingen en daar heeft zuster Paula iets verteld van haar ervaringen tijdens de oorlogsja ren in Indië. ERVARINGEN. In 1938 is zuster Paula vertrokken naar Palembang, waar zij in een groot bracht deze in de schuur van zijn va der te Goes, waar ze een paar dagen later afgehaald zouden worden. Afge haald zijn ze. maar niet door de hand langers van de smokkelaar, doch door ambtenaren van I. en A. Verdachte bekende ter terechtzitting zich aan het verboden vervoer te heb ben schuldig gemaakt. Hfj zei grote belastingschulden te hebben en dacht op deze manier iets bij te verdienen. De Officiervan Justitie vond dit ge val vrij ernstig en eiste 2 maanden ge vangenisstraf met aftrek en met ver beurdverklaring. De raadsman van verdachte, mr. Terwoert, pleitte clementie daar ver dachte in zekere mate invalide is als gevolg van zijn verblijf in een Duits concentratiekamp. De Politierechter veroordeelde van O. tot een gevangenisstraf van 6 we ken met aftrek en verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen koffie. Ramp met de „Toornvliet" gevolg van gevaarlijk Iaden. De Raad voor de Scheepvaart In Am- iterdam heeft zijn oordeel gegeven over de oorzaak van het kenteren en zinken van het motorschip ..Toornvliet" in de nacht van 10 op 11 December 1949- Bij dit ongeluk onder de Engelse kust *yn zes van de negen opvarenden verdron ken. De raad meent dat de oorzaak ligt ln het feit. dat de ..Toornvliet", tengevolge van onjuiste belading, onzeewaardig naar zee ls vertrokken. De hoge zeegang heeft later de lading bestaande uit lijnzaad doen verschuiven met het noodlottige gevolg. De kapitein, die hiervoor verant- woordeiyk was hy ia by de ramp om gekomen acht de raad mede aehuldlg. Maar ook de reder heeft zich die geva ren niet gerealiseerd en de voorschriften niet in acht genomen. De raad acht het een leemte in de wet, dat voor schepen, die in Nederland gestort graan laden, niet de verplichUng bestaat, dat deskun digen voor het begin van het laden het schip inspecteren om na te gaan of het geschikt is voor dit soort lading. Beter ware het misschien indien alleen *ou worden toegestaan lijnzaad en andere la den in zakken te laden. Verruiming verkeer met Duitsland Met ingang- van 1 April zal het grensverkeer met Duitsland enigs zins worden verruimd. Het zal dan mogelijk zijn, dat Duitsers zowel als Nederlanders, groepsgewijs, op een verzamelpas over de grens kunnen. Dit zal aanvankelijk gelden voor cul turele bijeenkomsten. De geldigheids duur van. zulk een pas is 48 uren. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. Van 27 en 28 Maart. Aanvoer in totaal 7204 dieren. Aangevoerd naar schatting 1469 vette koeien. 1527 gebruiksvee, totaal 2996 st.; 239 graskalveren; 2102 nuchtere kalveren; 693 varkens; 513 biggen: 330 paarden; 33 veulens; 140 schapen; 79 zuig lammeren; 79 bokken of geiten. Vette koeien per kg. Ie kw. 250/270, 2e kw. 230/250, 3e kw. 210/230. Prijs in ct. p. kg. in gld. p. st. Ie 2e 3e le 2e 3« kwaliteit kwaliteit Graskalveren: 280 220 130 Nuchtere kalveren: 40 37 32 Varkens 1. g. 165 162 155 Sl.pttarden 190 180 160 Schapen: 230 210 190 Biggen:' 42 38 33 Kalfkoeien: 975 875 750 Melkkoeien: 975 875 750 Vare koeien- 650 580 500 Vaarzen: 675 575 425 Pinken: 530 430 230 VISMIJN TE VEERE. Veiling op 30 Maart. Pcllery garnalen 938 kg.: 45; Rog 20 kg.: 18; Kabeljauw 2 kg.: 70; Ongesor teerde vis 24 kg.: 3435. VEILING WALCHEREN. MARKTBERICHT EIEREN. Sortering I Winkelprijs per 100 stuks f 16.50 voor klasse 0. DB SCHOBN VAN STAND/NG „Als wij sterk zijn, is de kans op oorlog veel geringer". Generaal Bradley, de hoogste chef van de Atlantische verdedigingsorga nisatie heeft in hotel de Witte Brug in Den Haag een gesprek gehad met Nederlandse journalisten. Vanzelfspre kend werden de generaal tal van vra gen gesteld. Kans op een oorlog? Generaal Brad ley hoopt nog altijd, dat er iets zal ge beuren, dat de houding van de Russen zal doen veranderen. Hü moet toege- yen, dat er altyd een kans op oorlog is, zolang die houding niet wordt ver anderd. Maar hü Is optimistisch ge. stemd ten aanzien van de vrede, zo lang wy sterk blijven. Juist als wy niét sterk blijven in ontc gezamenlijke verdediging, dan Is er veel meer kans op een oorlog, aldus de Amerikaanse generaal. De organisatie van de 12 landen in het Atlantisch Pact ert hun gezamen lijke verdediging zullen indruk maken óp de wereld, aldus generaal Bradley. „Ik ben van mening, dat deze organi satie allereerst een orgaan ls tot het handhaven van de vrede, dus tot het tegengaan van de oorlog. Maar zal die organisatie een bezet ting kunnen verminderen, zo werd hem gevraagd. Door samenwerking kunnen wij ons voldoende sterk maken om bezetting van een land te verhinderen, is het antwoord. Gaat de samenwerking op militair vlotter dan op poli terrein niet veel tiek teri-ein? „Hierop kan ik beter geen commen taar leveren" zo was het onder alge meen gelach gegeven antwoord. „Ik probeer mij geheel en al buiten het politieke terrein te houden. Ik ben geen democraat en ook geen republi kein. Als ik mjj ui* de militaire dienst teruggetrokken heb dan kan ik nog al tijd democraat of republikein worden. Honderd jaar geleden was er in de Ver. Staten de oorlog tussen het Zui den en het Noorden. Gevoeligheden zijn nog vaak aanwezig met betrek king tot die strijd. Als ik in het Zui den kom, dan herinner ik er aan, dat grootvader Bradley in het Zuiden was, én kom ik in bet Noorden, dan merk ik op. dat de vader van mijn moeder uit hét Noorden kwam. Op die wijze blijf ik neutraal". Grote bewondering heeft de gene raal voor de organisatie van deze con ferentie in Den Haag. Zij is beter dan in Parijs en beter dan de eerste in Washington. De voorbereiding dezer Haagse conferentie kan tot voorbeeld dienen voor de volgende bijeenkomst. De indruk over het Nederlandse le ger? Hij heeft daarvan alleen nog maar de huisvesting van de soldaten gezien. „Ik ben onder de indruk van de keurige en goed verzorgde kazernes in uw land. Ik heb nog geen oefenin gen van de militairen bijgewoond". nieuw ziekenhuis kwam en waar zij met nog twee kloosterzusters als ver loskundige werkte. Toen kwam de oorlóg met Japan. Palembang kreeg een Engelse bezetting. De vele bpnv bardementen op het vliegveld warén er oorzaak van. dat het ziekenhuis spoedig een militair hospitaal werd, zodat, toen de Jappen kwamen, het ziekenhuis vol met Engelse militairen zat. Met grote eerbied spreekt zuster Paula over de directeur-geneesheer, dokter Tekelenburg. die zich in die tijd zo moedig heeft gedragen en die helaas later van uitputting in de ge vangenis is gestorven. De eerste dagen van de bezetting schonken de Jappen weinig aandacht aan het ziekenhuis. Het waren echter zeer angstige dagen, daar zowel de terreinen van de beide petroleum maatschappijen, als die van een rubberonderneming in brand stonden. Op 1 April begon de grote internering, doch de zusters, die in de verpleging werkzaam waren, werden nog niet gevangen genomen. In het ziekenhuis werden door de Jappen zowel krijgsgevangen mili tairen als burgers gebracht. Drie maanden bleef alles zonder enige be waking, doch daarna kreeg men een permanente bezetting van tien Japan ners. Tot October 1943 heeft zuster Paula in het ziekenhuis gewerkt onder zeer moeilijke omstandigheden, daar de verplegingsmiddelen primitief wa ren en het voedsel slecht was. Toen werd ook zij geïnterneerd. Enkele weken later verhuisde zij naar een ander kamp, waar de hygië nische toestanden al zeer slecht wa ren. In October 1944 moest dit kamp worden ontruimd en werden de gevan genen in kleine oliebootjs naar Ban- ka gebracht, transporten, die zeer ge vaarlijk waren ornaat zestig personen in deze kleine bootjes werden geladen. De toestanden in dit kamp waren on beschrijfelijk, er stierven gemiddeld vier personen per dag. Van daar ging men weer naar een ander kamp waar het ruimer was en waar nog wel eens een visje verschalkt kon worden. Daar werd het eerste bei'icht van de bevrijding ontvangen, drie weken na de Japanse capitulatie. Toen was het leed spoedig geleden. Er werden pak ketten met kleding en voedsel door vliegtuigen afgeworpen en kort na dien kon zuster Paula repatriëren. Tijdens de oorlogshandelingen in Zeeland liep de Hervormde St. Bavokerk te Aardenburg grote beschadiging op. De herstelwerkzaamheden vorderen thans gestaag. Grote gedeelten van dc buitenmuur zijn reeds gereed geko men, doch aan andere gedeelten moet nog worden begonnen- Nog dit jaar herhalingsoefeningen Naar het A.NP. verneemt Ugt het in de bedoeling, in 1950 herhalingsoefenin gen te doen houd». Hiervoor zullen dan in aanmerking komen: de gewone dienst plichtigen der landmacht, behorende tot de door de minister van oorlog aan te wijzen infajiteriecorpsen en drie trans portcompagnieën. De duur der herhalingsoefeningen zal 16 dagen belopen voor de compagnie administrateurs, 9 dagen voor het overi ge administratief personeel. 6 dagen voor dienstplichtige onderofficieren, niet val lende onder eerstgenoemde groepen, als mede voor dienstplichtigen, die tevens kwartiermaker zyn en 4 dagen voor de overige dienstplichtigen. Vlissingen aangekomen. 29 Mrt: Twen te v Antwerpen. 30 Maart: Guiseppe Mazzini v. Gdansk. Pskov v. zee. Wilda v. Antwerpen. Gudrun v. Gent. Vlissingen vertrokken. 29 Maart: Bel gian Pride n. Bahrein. Gepasseerd naar Antwerpen. 29 Mrt.: Olwe v. Londen. Heron v. Goole. Loe- nerkerk v. Bremen. 30 Maart: Hebeno- bel v. Mitsley. Amstelkerk v. Le Havre. Keizersgracht v. Rotterdam. Zeehond v. Hull. Maaskerk v. Amsterdam. Eendracht v. Hamburg. Despatch v. zee n. Gent, Gepasseerd van Antwerpen. 29 Mrt.: Gaasierkerk n. Rotterdam. Celebes n Zaltbommel. Geziena Henderlka n. Cork. 30 Maart: Bebo n. Ahus. Delfina n. zee. Waar zijn onze schepen? Aalsdyk 29 Maart van New York naar Boston. Aagtekerk 29 Maart van Mars. naar Barcelona. Abbedijk 30 Maart te Montevideo verw. Alclnous 26 Maart te Belawan. Aldegonda 30 Maart te Bang kok. Alderamin 29 Maart te Marseille. Ariadne 28 Maart van Lissabon naar Le Havre. Baarn 27 Maart te Callao. Blitar 29 Maart van Balik Papan naar Donggala. Camphuys 29 Maart van Djakarta naar Semarang. Cistula 30 Maart te Abadan. Clavella 29 Maart te Hobart. Congostroom 29 Maart te Accra. Cottica 30 Maart te Paramaribo verw. Corilla 29 Maart van Colombo naar Sing. Delft 29 Maart Tumaco naar Guayaquil. Erinna 29 Maart van Miri naar Pladjoe, Friesland verm. 8 April van Djakarta naar Musl. Garoet 29 Maart pass. Kp. Bon. Gen. Ballow Maart van Sydney naar Djakarta. Gen. Muir 31 Maart te Djakarta verw. Groote- kerk 29 Maart te Dar-es-Salaam. Hecu ba 29 Maart van Curacao. Hector 29 Mrt. te Tanger. Hilversum 30 Maart te Genua. Japara 29 Maart van Semarang naar Soe- rabaja. Karsik 30 Maart te Djakarta. Ko- ta Agoeng 29 Maart van Port Said uitr. Kedoe 29 Maart van Pinang naar Mun- tok. La wak 30 Maart te Karachi. Leer- sum 29 Maart te Luanda verw. Limburg 30 Maart te Lorenzo Marqués. Lissekerk 30 Maart te Basrah. Marken 29 Maart te Bandarshapur. Merwedc 29 Maart van Lobito naar Mossamedes. Modjokerto 29 Maart te Menado. Myonia 27 Maart van Singapore naar Miri. Nigerstroom 29 Mrt. te Bordeaux. Ovula 30 Maart te Singap Prins Willem ni 29 Maart te Haifa. Ron- ZON EN MAAN. Zon: op 6.16 Maan: op 17.32 onder 19.13 onder 5-55 HOOG WATER 1 April u.+NAP u.-fNAP Vlissingen 0.53 1.77 13.18 2-00 Hansweert 1.54 2.07 14.28 2.30 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 7.08 2.17 19.20 2.00 8.21 2.54 20.35 2.35 do 29 Maart van Cochin naar Calicut. Rotti 29 Maart te Penang. Ruys 30 Mrt te Lor. Marcques. Saparoea 28 Maart tc Djakarta. Sarangan 28 Maart van Soera- baja naar Makassar. Schiedyk 29 van Soerabaja naar Makassar. Stad Schie dam 27 Maart te Freetown. Tabinta 30 Maart te Palembang. Tarakan 31 Maart te Makallah verw. Tegelberg 29 Maait van P. Elisab. naar Durban. Tero 30 Mrt. te Aarhuus verw .Tiba 26 Maart te Ro- sario. Tjimenteng 28 Maart te Djakarta. TJitjalengka 28 Maart te Djakarta. Tjisa- dane 30 Maart te Singapore. Triton 30 Maart te Curagao. Utrecht 29 Maart van Sao Luiz naar Trinidad. Van Heutsz 29 Maart te Belawan. Van 't Hoff 29 Maart van Galveston. Venus 29 Maart van Ale- xandrië naar Bone. Zeeland 29 Maart v. Genua. Zeeman 29 Maart te Penang. 8CHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd op 29 Maart. Sambria. Smits. Storno, Wagemaker. Aroaa, Klarenaar. Brabant, de Laeter Edelweiss 18, de Konlnck. Monmng. Zwets. Edelweiss 24, Wasser. Bastina Adriana. Visser. Full Speed. Koenen, al len naar Rotterdam. Gerjo, Dubbelman. Engelina. Langius. Ingor.a, Broeders, al len naar Amsterdam. Vertrouwen, Bak keren. Alt, Borger, belden n. Dordrecht. Onderneming, de Waal. Ambulant, de Waal. Roma, Ruitenberg. Rio. Ruiten berg, allen naar Werkendam. Terneuzen 3, den Braber, naar Scherpenisse. Hoop op Behoud, van 't Kruis, naar Rijswyk. Vaderland, Carron, naar Velsen. Perche. van Opstal, naar Leiden. Mitropa 2. Boon. naar Lith. Hagrie, Corporaal, n. Utrecht. Eerste Zorg, Zaayer. naar Spjjkenisse. Eglisau, Ney. Ems, de Raad. Stad Brugge. Mertens. Stad Doornik, Mertens. Henry Damour, Vowinkel. Rhenania 51, Witter. Damco 100, Schyvens. Dam co 98. Simonie. My Darling, van Brussel, allen raar Duitsland. Rhelnunion 2, de Lamper. Rijnland. Wanders, Viola. Nef. Froburg. Michielse. Sanara 119. Haubrich. Griesalp, Wörther. Express 49, Huuksloot. Marijke, Bosman, allen naar Basel. Rupel, Carron. Belgia, David. Damco 28, Mieras. De Hoop. Hovestadt. Galieia. Kranendonck Amilco, Hinderks. Jafro. Smit. Ricn Sane Dleu 2, Oosterwaal. Germaine, de Lam per. Onderneming, v. d. Wel. Albatroi, de Waal. St. Rosa, de Reuver- Variatie, Versluis. Joma, Ruitenberg. Niets Be stendig, de Jonge. Onrust. Schram. Ber- tus, Nout. Jadi, Jongman. Gilbert, Kore- man. Onderneming, Broeken. Vlake, Baks. Adriana, Ruitenberg. Nieuwe Zorg, Hoogendoorn. Delfla. Mulder. Kiki, Car ron. Goede Hoop, De Waart. Edelweiss 3, Kets. Stroom vaart 9, Reuver. EJtanln. Wltzer. Alex Millerand, Hartsuiker. Sol- danella. Verschure. Marle, de Meyer. Ja- co. Goumare. Aeolus. Biemans. Navexmo- tor 8. Blommaart. Coplosa. Maes. EJodle. van Zanten. Safl. v. d. Zalm. Fortune. Franz. Express 46. Feuerpell. Clos Vou- geot, Janssen. Telegraaf 4. Heijsték. Cam- polungo. Keiler. Emilie, ran Dongen, al len naar België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5