NIEUWS UIT ZEELAND DE HEER CORVER BENOEMD TOT TIJDELIJK WETHOUDER WALCHEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 31 MAART 1950 GEMEENTERAAD VUSSINGEN RONDVRAAG VAN 24 PUNTEN. De gemeenteraad van Vlissingen heeft nadat do zitting nog enige tyd onderbroken werd voor overleg van de raadfractics tot tijdeljjk wethou der ter vervanging van wethouder W. Poppe, gekozen de heer J. C. Corver V.V.D.). Deze verkiezing geschiedde met algemene stemmen, nadat te voren de heer H. van Rooien namens de A.R. en C.H.-fracties een verkla ring had afgelegd. Hjj betreurde, dat de gezondheidstoestand van wethou der Poppe noopte tot het benoemen van een tUdelUkc wethouder. Na uit voerige bespreking bleek, dat van de Protestantse fracties geen lid zich be schikbaar kon stellen voor de vervanging van weth. Poppe, in het bij zonder doordat het hier slechts een tijdelijke functie betrof. Omdat in eigen kring geen oplossing was te vinden, heeft men naar een andere mogelijkheid uitgezien, waarbij men zich niet Het leiden door politieke overwegingen, maar uitsluitend lette op geschiktheid. In verband daarme de stelde de heer van Roojjen voor de heer J. C. Corver te benoemen tot tijdelijk wethouder. Dit voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. Een voorstel betreffende het onder houd, de verlichting en2. van 't nieu we stationsplein en de daar aan te leggen plantsoenen werd aanvaard, nadat aangedrongen was op plaatsen van enkele bordjes om de plantsoe nen te ontzien. Een crediet werd verleend voor de beplanting bij de Oostenrijkse wonin gen. Een deel van de Willem III ka zerne werd verhuurd aan de Jeugd herbergcentrale en een grondtransac- tie aan de Koudekerkse weg werd aangegaan met mevr. E. P. Voermans, waarbij de heer J. L. de Wit aandrong op verbetering van de Koudekerkse weg onder meer wat betreft het fiets pad. Wethouder M. A. van Popering zeg. de overleg met de provincie toe. Als lid van de Zeemans- en Vissersbeurs- commissie werd herbenoemd de heer A. J. van Ockenburg. Tot onderwijzer aan de Frans Naereboutschool werd benoemd de heer D. Roodenburg te Kortgene. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van de Chr. Bewaarschoolvereni ging om garantie voor een te sluiten geldlening van 62.000.— voor een nieuwe school in het plan Bonedijke. Aan de De Ruyterschool werd een tijdelijke lening van maximaal 850.000. —verstrekt. Een bedrag van ruim 3000.werd uitgetrokken voor materiaal ten be hoeve van de speeltuin der Vlissingse speeltuinvereniging, die later voor dit bedrag een geldlening zal sluiten. Op vragen van mej. T. van Heule en de heer J. L. de Wit hoe het staat met nieuwe speeltuinen, antwoordde wet houder van Popering, dat particuliere verenigingen dit werk moeten entame ren en dan op steun van het gemeen tebestuur kunnen rekenen. De buurt vereniging Bonedijke heeft reeds plan nen voor een speeltuin. Het tekort op de sportterreinen aan de Keersluis zal tot een bedrag van 300.per jaar door de gemeente ge dekt worden. Een subsidie werd ver leend voor de Ned. Herv. Gezinszorg; De voorz. nam een voorstel tot aan schaffing van een lichtdrukmachine te rug voor nadere overweging, nadat de (vervolg van pagtna l) Walvisbroed voor de Zeeuwse wateren. In Goes en Yerseke. In Goes wordt een der drie an dere vaten uit de trein geladen om 13.19 uur. De bekende mosselspe cialist, dr. Korringa, en de heer No- let. bekend oesterkweker, zullen het Vcit daar in ontvangst nemen en naar Yerseke vervoeren, waar des middags om 14.30 uur het broed in tegenwoordigheid van het college van B. en W. in de haven te water wordt gelaten. IN VLISSINGEN EN BRESKENS In Vlissingen zal het dwergwal- visbroed worden uitgezet om 14.30 uur in de Koopmanshaven, waar de loodsboten liggen. Men verwacht hier grote belangstelling, omdat^ on telbare toeschouwers geen détail zuilen behoeven te missen als zij zich bij het standbeeld van De Ruy- ter opstellen. De directeur van de Vlissingse Vismijn, de heer J. L. van Leeuwen, wethouder L. P. van Oorschot, de Noorse vice-consul, de heer K. van Everdingen (Noorwe gen is het land van de walvisvaar ders) en de directeur van de N.V. Haven van Vlissingen, de heer F. P. C. Mijs, zullen met hun tegen woordigheid het gebeuren opluiste ren. In Breskens komt het laatste vat broed aan met de „Koningin Julia na" en wel om 14 uur. Hier zullen de bekende oud-Poolreiziger, bur gemeester J. van Dongen van Aar denburg, de burgemeester van Bresekens, de heer J. A. Eekhout, de directeur van de Rijks H.B.S. te Oostburg, de heer A. Hoolhorst en de heren J. van Haneghem en P. J. Notebaart, wethouders van Bres kens, bij de uitzetting aanwezig HULDE EN DANK Aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en de Hengel sportvereniging Middelburg onze warme hulde voor dit terechtertijd genomen initiatief. De lentezon zal ongetwijfeld in samenwerking met het milde klimaat het aan de koude der Poolzee gewende jonge broed voorspoedig tot ontwikkeling brengen. De eerste jaren zwemmen de jonge walvissen niet uit, zodat minstens enige jaren lang Zeeland zijn dwergwalvissen zal herbergen. Dit is van grote betekenis voor het toerisme, daar aangenomen wordt dat de jonge dieren uit bin nen- en buitenland een schare van belangstellenden naar de Zeeuwse wateren zullen trekken. heren drs. P. Theune, J. P. Ventevogel en M. J. Corveleijn bezwaren hadden geopperd, wat betreft de keuze van een bepaald merk en de vakkennis vereist voor de bediening. De legesverordening werd gewijzigd en een aantal kleine punten ging on der de hamer door. Twee trucks werden aangekocht voor de gemoentoreiniging en de nodi ge besluiten in verband met de op richting van de Stichting Schooltand- verzorging werden genomen. Een crediet van 10.000 werd toege staan voor de Gementelijke Sociale Werkvoorziening. De heer P. J. Wanst vroeg of dege nen, die tewerk gesteld zullen worden ook mee kunnen helpen bij het wieden van plantsoenen. De heer J. L. de Wit wilde weten hoe lang de tewerkstelling zou duren. Wethouder L. P. van Oorschot, die na het vertrek van de burgemeester de voorzittershamer hanteerde, lichtte toe dat 17 mensen reeds zijn goedge keurd voor deze tewerkstelling, aat by de plantsoendienst reeds arbeiders, die terugkeren uit sanatoria worden tewerkgesteld en na het gereedkomen van de thans voorgestelde objecten vermoedelijk nieuwe credieten aan de raad gevraagd zulen worden voor an dere objecten. Bjj de rondvraag werden door de raadsleden niet minder dan 24 punten aangeroerd, hetgeen aan wethouder van Oorschot de opmerking ontlokte, dat het voor een grondige behandeling van de gestelde vragen wense- lijk zou zijn deze vooruit schrif telijk in te dienen. Hjj drong daar sterk op aan. De heer M. J. Corveleijn wilde een leeftijdsgrens gesteld zien voor de be noeming of herbenoeming van leden in bepaalde commissies. Spr. vroeg ook naar de plannen voor het nieuwe tehuis voor ouden van dagen. De heer P. Theune verzocht aan het gemeentebestuur de aangekondigde stopzetting van het autovervoer op het veer VlissingenBreskens met het provinciaal bestuur op te nemen. De heer W. J. Andriessen brak een lans voor de uitbreiding van het aan tal sportvelden en verbetering van de velden b(j de Keersluis. De heer P. J. F. Wanst wilde de gemeentelijke zie kenauto gemoderniseerd zien. Mej. T. van Heule informeerde naar het gereedkomen van de tekening ..Plategrond Vlissingen". ze vond, dat het Groenewoud en de Nieuwstraat er nogal slordig uitzagen, dat sommi ge bestratingen spoedig slecht liggen, vermoedelijk omdat er tevoren niet gewalst is, dat de aanwijzing van par. keerterreinen aan de Boulevards ver beterd kon worden, dat de zandzuiger stelling bij het Roeicrshoofd moest verdwijnen, dat in de uitspringende hoek bij het Leugenaarshoofd een bankje op z'n plaats zou zyn, dat eni ge banken nabij de Nollepunt nuttig zouden zijn, dat een van de bunkers voor oorlogsmuseum bestemd kon worden, dat de Gevangentoren voor hot publiek opengesteld zou kunnen worden, en ze informeerde naar het standbeeld voor Frans Naerebout. De heer J. L. de Wit vroeg of de plannen voor de nieuwe zweminrich ting zover gevorderd zijn, dat dit jaar met schoolzwemmen begonnen kon worden. Ook wilde hij op de hoek van de OpritBoul. Bankert een betere afscheiding van de daar liggende kel ders. De heer T. van Sabben vroeg be ter politietoezicht in het Havendorp en de heer W. J. Andriessen klaagde over de overbelaste bussen. Hij zag achter een volgepropte bus soms een andere lege autobus rijden. Spr. wilde enkele urinoirs doen bouwen. De heer J. Marijs merkte op, dat het afschaffen van conducteurs op bepaal de bustrajecten vertraging geeft. Voorts informeerde de heer Marijs naar het tijdig plaatsen van lichtmas ten langs de Boul. Bankert. ALLES WORDT BESTUDEERD De wethouders Van Oorschot en Van Popering zegden op vrijwel alle vragen nadere overweging of bestude ring toe. Men hoopt het ontwerp voor het nieuwe tehuis voor ouden van da gen dit jaar bestedingsklaar te hebben. Er komt een bespreking met de Stich ting Sportpark over de nieuwe sport velden. Vermoedelijk komt er een klein veld bij Wachtpost 66 beschik baar voor andere sporten dan voetbal en enkele woningbouwterreinen zullen geëgaliseerd worden voor de jeugd. Voor de Plattegrond van Vlissingen wordt de laatste pen op het papier gezet. De bestratingen eisen voortdu rende zorg en bestudering. De Gevan gentoren zal te zyner tyd voor het pu bliek worden opengesteld. Voor de zwembadplannen is overleg met de Rijkswaterstaat nodig. In de a.s. raadsvergadering zal vermoedelijk medegedeeld worden welke bestem ming aan een deel van het oude Gast huis zal worden gegeven. Er zal op nieuw gepraat worden met de direc tie van de Stoomtram Walcheren en de bouw van urinoirs zal bekeken worden. Voor het Naerebout-stand beeld staat de plaats nog niet vast. Daarna sluiting. Ontslag ir. Stolp als tijdelijk leraar Rijkslandbouwwinterschool. By beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij on Voedselvoorzie ning, is met ingang van 1 April 1950 aan ir. D. W. Stolp op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar in tijdelijke dienst aan de Rijksland bouwwinterschool te Goes. Advertentie ORIENT CIGARETTEN KERKNIEUWS. Gerei. Ouderlingenconferentie. Te Bergen op Zoom werd de jaar lijkse Gereformeerde Ouderlingencon ferentie gehouden. Na een openings woord van de heer J. J. Boon uit Ber gen op Zoom sprak ir. P .Ph. Steneker uit Oost-Souburg over de Evangelisa tie in Zeeland en ds. Hoorweg uit Haarlem over de nieuwe psalmberij ming. Ir. Steneker wees er in zijn re feraat op, hoe dringend in Zeeland evangelisatie noodzakelijk is en illu streerde zijn betoog met tal van sta tistische gegevens. Spreker behandelde de verhouding tot andere kerken op het gebied van de evangelisatie en schonk vooral aandacht aan de Her vormde Kerk. Het gaat er niet om. al dus ir. Steneker, om „zieltjes te win nen", maar om de mensen tot God te rug te brengen. De nieuwe psalmberijming was het onderwerp, dat door ds. Hoorweg werd besproken. In zijn betoog zeide deze, dat het zeker wel 25 jaar zal du ren vóór de nieuwe berijming geheel is ingeburgerd. GEREI'. GEMEENTE. Bedankt voor Rilland Bath: M. Heer schop te Wagenlngen. Negen patiënten omgekomen bij brand in sanatorium. Bjj een brand in een Amerikaans sanatorium zijn negen patiënten om gekomen. Twee brandweerlieden, een verpleeg ster en minstens 80 mannelijke en vrouwelijke patiënten werden gewond of bedwelmd. In het sanatorium wer den herstellende zieken, ouden van dagen, zenuw- en geesteszieken ver pleegd. De politie vermoedt, dat een patiënt de brand heeft gesticht. De negen omgekomen mannelijke pa tiënten lagen bij het uitbreken van de brand op hun brits vastgebonden, za ten in een dwangbuis of bevonden zich in gegrendelde cellen- Oostburgers niet naar Schiedam. Verwachtingen waren te hoog gespannen. Naar wij vernemen heeft de Plaat selijke Gemeenschap te Oostburg be sloten op a.s. Koninginnedag niet naar Schiedam te gaan voor sportuitwisse- ling enz. Zoals men weet heeft Schiedam als adoptiegemeente veel voor Oostburg gedaan. Nu had men in Schiedam de verwachting, dat de Oostburgers op Koninginnedag in 't Stadion te Schie dam een geheel Zeeuws program konden uitvoeren, o.a. met een groep van 100 volksdansers in Zeeuws cos- tuum, een muziekcorps in Zeeuws costuum enz. enz. Men verwachtte in het stadion 16.000 toeschouwers. Dit program bleek te zwaar voor Oost burg en men heeft daarom van de reis naar Schiedam afgezien. Wel zullen nu op Koninginnedag a.s. de reeds ingestudeerde knotsoefe ningen en andere gymnastiekoefenin gen plus een serie volksdansen in Zeeuws costuum op het Ledelplein te Oostburg worden uitgevoerd. Nieuwe autobussen voor de Z.V.T.M. De grote drukte op bepaalde trajec ten van het busnet der Z.V.T.M. vor dert op bepaalde uren nog steeds meerdere bussen (Terneuzen—Bres kens, Terneuzen—Axel op school- en kantoortijden, de marktdagen te Axel, Terneuzen en Hulst). Dit is voor de Z.V.T.M. een reden geweest, acht gro te bussen te bestellen, die 45 zitplaat sen zullen hebben. Men hoopt de eer ste bussen half Mei te ontvangen. BENOEMING LID VASTE COMMISSIE P.P.D. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben tot lid van de vaste commis sie voor de Provinciale Planologische Dienst benoemd drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. te Middel burg. Voorlichtingsbijeenkomst te Middelburg. WET MATERIËLE OORLOGSSCHADE. De besturen van alle gemeenten op Walcheren en in West-Zeeuwsch- Vlaanderen woonden Donderdag in het Schuttershof te Middelburg een voor lichtingsbijeenkomst bij van het mini sterie van Wederopbouw en Volks huisvesting over de Wet op de Mate riële Oorlogsschade. Ook de hoofdin genieur-directeur van de Dienst voor Wederopbouw en Volkshuisvesting in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum, was aanwezig in deze bijeenkomst, die duurde van 's morgens 10 uur tot 's middags 4 uur en die werd gepre sideerd door het lid van Gedeputeerde Staten, mr. A, J. van der Weel. Ambtenaren van het departement hielden inleidingen over administra tief-technische onderdelen van de Wet, zoals de onteigening en de toedeling, de kwestie van de hypotheken, enzo voort. Nadien werd een groot aantal vragen gesteld, waarop uitvoerig werd gar. t woord. Vandaag zal een soortgelijke bijeen komst worden gehouden in Goes. Zeldzame vogel bij de Sloedam. Sinds 8 Maart, toen ik de vogel voor 't eerst ontdekte vanuit de bus op het traject Middelburg—Goes, houdt zich bij de Sloedam een lepe laar op. De vogel is, eveneens uit de trein, al door velen waargenomen en mag zich verheugen in een gepaste be schermende belangstelling. Meestal bevindt hij zich in een der plasjes, die men langs de uiteinden van de dam aantreft. Voor vogelliefhebbers een pracht kans eens met dit fraaie dier kennis te maken, dat met zijn pittig kuifje en zijn fraaie witte pakje en zijn le pelsnavel ons Zeeuwse landschap nog aantrekkelijker maakt, dan het al is. Wij rekenen op uw medewerking om de vogel niet te verjagen. BAREND ZWERFMANS KONINKLIJKE ONDER SCHEIDING. Bi} koninklijk besluit is verleend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, aan A. O. Th. Demanez te Axel oud-stations- I chef bij de N.V. Nederlandse Spoor wegen. Middelburg JAARVERGADERING MERCURIUS. De afd. Middelburg van de Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedien den en Handelsreizigers „Mercuriu^" hield in het Schuttershof haar jaarver gadering. Uit het verslag van de se cretaris bleek, dat het ledental in 1949 toenam van 208 tot 222. Ook de finan ciële toestand van de afdeling gaf re den tot tevredenheid. In het afgelopen jaar werden vele individuele acties gevoerd, die voer de leden een bedrag van enkele duizenden guldens op brachten. Het bestuur werd in zijn huidige samenstelling gehandhaafd. De dis trictsbestuurder voor het Zuiden, de heer K. F. Pieterse uit Aalst, hield een korte rede, waarin hij dc nood zaak van een sterke vakbeweging met feiten toelichtte en een dringend be roep deed op de leden het bestuur te steunen in zijn omvangrijke taak. CABARETAVOND C.O.A.K. Het cabaretgezelschap van Jan vap Ostade trad in de grote zaal van het Schuttershof te Middelburg op voor de C.O.A.K. Het bracht een program ma van sketches, zang, accordeonspel en conférence. De avond werd ge opend en gesloten door de garnizoens commandant, majoor J. Potteboom, die de dames van het gezelschap na afloop bloemen offreerde. EXPOSITIE VAN WERKSTUKKEN Door de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs te Middelburg werd Donderdagavond in een der lokalen van de Ambachtsschool het werk ten toongesteld van de leerlingen uit alle klassen, die de schildersopleiding vol gen. Men had een uitgebreide col lectie voortreffelijke werkstukken hout- en marmerschilderwerk, schil derstechniek en reclametekeningen geëxposeerd, waaruit wel bleek, met hoeveel vrucht - de lessen aan de Avondschool worden gevolgd. De nadruk viel op het reclame-te kenwerk. waarvan talrijke fraaie staaltjes vielen te bewonderen. Bij de lessen in reclametekenen het lievelingsvak van alle leerlingen wordt hun fantasie de vrije loop ge laten. al wordt hun werk natuurlijk aan de practijk getoetst. Bovendien was op deze kleine ten toonstelling, die druk bezocht werd, zeer knap tekenwerk van leerling timmerlieden te bezichtigen. JAARVERGADERING HERV. VROUWENVERENIGING. De Hervormde Vrouwenvereniging te Middelburg hield in een geheel bezette Bogardzaal onder leiding van mevr. Don haar feestelijke jaarvergadering. Na een korte lezing van mej. Edelman brachten mevr. De Vries en mej. Edel man. bestuursleden, bij wijze van sa menspraak in dichtvorm het jaarverslag uit. Hieruit bleek de groei van de ver eniging. In het verdere programma wisselden declamatie (ondermeer van mevr. Bas- tfaanse), een spraakwaterval en zang van het koor met muzikale medewerking van Jan Rijn elkaar af. Het hoogtepunt werd gevormd door het goed gespeelde stuk in vijf bedrijven „Helga Wilhelmi- na" naar het boek van Jeanne Oterdahl. De president-kerkvoogd, de heer L. M. Helder, deelde nog mede, dat een ge meente-vergadering zal worden gehou den. waarin de vragen omtrent de „kerk bouw" in Middelburg enz. worden be sproken. Namens de kerkeraad sprak ir. W. L. Harmsen. De sluiting geschiedde door ds. A. de Vries. Vlissingen Openbare Leeszaal hield jaarvergadering. Het is een zeer merkwaardig verschijn sel, dat van een ruim 800 leden tellende vereniging, bijna geen enkel lid kan worden gevonden, die bereid is de jaar- jaarvergadering bij te wonen. Toch doet zich dit verschijnsel voor en wel bij de .Openbare leeszaal en bibliotheek" te Vlissingen. Achthonderd-en-vijf Vlissin- gers zijn hiervan lid, maar toen Donder dagavond de voorzitter, de heer A. C. de Baare, de jaarvergadering opende waren slechts zeer weinigen van hen aanwezig. Dit slechte bezoek aan de jaar vergadering is juist daarom zo merk waardig, omdat de leeszaal een instelling is, waarvoor altijd een grote belangstel ling is. Dat bleek namelijk uit enkele cij fers, die de directrice, mej. T. H. van Heulen, in haar jaarverslag vermeldde Zo werden er in 1949 niet minder dan 28.379 boeken uitgeleend en de tijdschriften- en krantenzaal werd 6326 maal bezocht, dat wil zeggen ruim 1000 maal meer dan in 1M8. Terecht drukte de heer de Baare in zijn openingswoord zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst ter jaarverga dering. Uit het jaarverslag van de secretaris, ir. M. A. L. Beun, bleek dat in het afge lopen jaar op verzoek van B. en W. «en bespreking werd gehouden met een aan tal hoofden van scholen, teneinde na te gaan of de leeszaal medewerking kon verlenen bij de weder-inrichting der schoolbibliotheken. De toestand dezer bi bliotheken echter was inmiddels enigszins verbeterd# B. en W. wilden zich nog na der beraden over dc stichting van een Centrale schoolbibliotheek, doch voorlo pig zal hiervan niet veel komen, daar de meeste scholen er de voorkeur aan geven hun eigen* bibliotheek te behouden. De uitlecnpost in het Havendorp werd per 1 October opgeheven en de jeugdleeszaal werd in November ondergebracht in een lokaal van de Bouwen Ewoutschool. Door dc centrale ligging van deze school is 't bezoek sterk toegenomen. In de huis vesting van de leeszaal zelf kon echter nog geen verbetering worden gebracht. De beschikbare ruimte is onvoldoende. Het verslag van de penningmeester, ir. A. Markus werd goedgekeurd, evenals de begroting 1950. Het verslag van de direc trice maakte melding van een tekort aan personeel. Het gereedkomen van de catalogus werd hierdoor vertraagd. Het totale boekenbezit bedroeg per 31 De cember 1949: 9805 banden. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature-Reinierse gekozen de heer W. M. van Aller, in de vacature-v. Goud oever werd nog niet voorzién. COMMISSARIS DER KONINGIN BEZOCHT TENTOONSTELLING KUNSTKRING „HET ZUIDEN" De Commissaris der Koningin in de prodneie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, bezocht Woensdag avond de jubileumtentoonstelling van de kunstkring „Het Zuiden". Zoals men weet wordt deze tentoonstelling gehouden ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van de Kunstkring „Het Zuiden". „HET VIERDE PRINSENKIND" Er heerste na de oorlog grote nood onder de achtergelaten betrekkingen van diegenen, die tydens de oorlog in de strfla tegen de bezetter waren ge bleven. De regering had tijdens haar verblijf in Engeland beloften gedaan, dat de nood van de mensen gelenigd zou wordën en deze belofte is ook gro tendeels ingelost. Met de ondersteu ning, die zrj kregen, konden de oor logsweduwen echter niet veel buiten sporige dingen doen. Een echt Sinter klaasfeest, een echte verjaardag of een echte vacantie was voor hun Kin deren een niet door haar te vervullen verlangen. Er bestaat nu echter een organisatie die zich ten doel stelt deze kinderen o.a. oen goede vacantie te geven. Reeds vele oorlogswezen, half- vvezen. en lichamelijk door de oorlog getroffen kinderen hebben onder auspi ciën van de Stichting „Het vierde Prinsenkind" een vacantie gehad, die zij zich waarschijnlijk niet meer had den gedroomd. In het Scheldekwartier te Vlissin gen werd Donderdag een propaganda- avond gegeven dooi- deze Stichting waar de heer A. Schout lid van de Gedep. Staten, doel en werkwyze van ,Het vierde Prinsenkind" uiteenzette. Na een korte toelichting van een van de leidsters, mei. S. Dietei's, werd een film vertoond over de kam pen, die de Stichting organiseert. In zyn openingswoord heette de heer Schout in het bijzonder welkom de heer J. M. Jansen, die de Kon. Mij. „De Schelde" vertegenwoordigde, en de heer S. J. G. v. Leeuwen. Hij dank te verder de vrouwenbonden, die deze avond hadden georganiseei'd. LEGER DES HEILS, Dinsdagavond werd in de zaal van het Leger des Heils afscheid geno men van luitenant van der Htlden, die overgeplaatst werd naar Breda. Donderdagavond verwelkomde het corps in dezelfde zaal kadet-luite- nant N. Beverwijk, afkomstig uit Breda. Beide samenkomsten, waarin verschillende sprekers het woord voerden, stonden onder leiding van kapiteine Aulman. Met ingang van 17 Maart 1950 is be vorderd tot reserve eerste luitenant M, Zandee te Vlissingen. Burgerlijke Stand vlissingen. Bevallen: C. Kuijt—van der Plas, d.; C. Kats—van Oevelen, z.; P. Cortvrlendt— Andriessen, z.; T. Herman—Loorhans, d.; J. A. Bruinooge—Smit, z.; N. Boon—de Ridder, z.: P. Burgers—Bosselaar, z.; M. J. van der Linden—Kramp, Z M. Broer- se—Wisse. d. Ondertvouwd: A. A. den Besten, 30 j. en B. Holtkamp. 25 j.; H. L. Bostelaar. 24 j. en K. H. Koster. 19 j. Getrouwd: P. Kloosterman, 27 j. en J. Verhëij, 25 j. Overleden: H. Dekker. 75 j.; J. J. Ko kelaar. 83 j.: F. van Til, 33 Directeur-Generaal Zeewezen Brussel legt eerste steen Van nieuw gebouw Belgisch Loodswezen te Vlissingen. Tijdens een korte plechtigheid heeft de Directeur-Generaal van het Zeewezen te Brussel, de heer H. de Vos, de eerste steen gelegd van het nieuwe gebouw voor het Belgisch Loodswezen te Vlissingen. Bij deze eerste steenlegging waren tal van autoriteiten aanwezig, o.a. de directeur van het Nederlandse Loods wezen. de kapitein-luitenant ter zee F. J. E. Krips, de bux*gemeester van Vlissingen. mr. B. Kolff, de Inspec teur van het Belgische Loodswezen te Vlissingen, de heer A. de Mulder, de directeur van gemeentewerken, de heer C. Ouwehand, de commissaris van het Nederlandse loodswezen, de heer E. Bakker, de hoofdingenieur- directeur van het Belgische Loods wezen uit Oostende, de heer Cadron, de Administrateur-Inspecteur-Gene- raal van het Belgische Loodswezen uit Antwerpen, de heer Vergynst en de directeur van het Belgische Loodswezen uit Antwerpen, de heer Eberhardt. Ook waren de Belgische en Nederlandse Loodsensocieteiten vertegenwoordigd. Na een welkomstwoord van de heer de Mulder, waarin deze er :aan herinnerde, hoe het juist 20 jaar ge leden was, dat de heer de Vos zyn loopbaan by het Belgisch Lodswe- zen begon te Vlissingen, metselde de dix-ecteur-generaal een fraaie ge denksteen in de zijgevel van het in aanbouw zijnde gebouw, waarna hij een korte toespraak hield. De heer de Vos wees er op dat de Belgische loodsen in de toekomst in dit nieuwe pand goed gehuisvest zullen zyn en herinnerde voorts aan de saamhorig heid en de samenwerking tussen Bel- gi2 eh Nederland, ook od het gebied van het loodswezen. De tyd van stry'd is voorby, aldus de directeur- generaal, nu varen we „in één boot". Burgemeester mr. B. Kolff voerde het woord namens het gemeentebe stuur en zeide vex-heugd to zijn deze eerste steenlegging te kunnen bijwo nen. Spx'. wenste het Belgische Loodswezen geluk met dit nieuwe gebouw. In ae loodsenwacht werd tenslotte de erewijn rondgediend. 30 jaar bij het kleuteronderwijs. Zaterdag a s. zal het 30 jaar geleden zijn. dat mej. A. Barentsen in dienst trad als hoofd van de Chr. Bewaar school te Kortgene. Gezien de grote liefde, waarmee zij gedurende deze periode haar krachten aan het kleuteronderwijs mocht geven, zal het haar ongetwijfeld op deze dag niet aan belangstelling ontbreken. Dat haar werk zeer wordt gewaar deerd, moge blijken uit het feit, dat practisch elk kind uit deze gemeente bij haar op school gaat. Zij wordt de laatste jaren bijgestaan door de assistente mej. J. de Looff. Belgische burgemeesters naar Zuid-Beveland. Op 2 Mei a.s. zullen 56 Belgische burgemeesters uit de omgeving van St. Niklaas de gast zijn van de Ver eniging van Burgemeesters en Secre tarissen in Zuid- en Noord-Beveland. Des morgens zullen dc gasten, die met luxe auto's komen, in Hulst officieel worden ontvangen. Aan het veer te Kruiningen zullen zij door de Beve- andse burgemeesters en secretarissen worden opgewacht, waarna naar Yer seke wordt gereden. Hier zal de oes ter- en mossel cultuur worden bezich tigd en de koffiemaaltijd worden ge bruikt. Des middags volgt een rondrit langs de bloeiende boomgaarden, waarbij in Hoedekenskerke de thee wordt aan geboden. De dag wordt besloten met een diner in „de Korenbeurs" te Goes. INDISCH JEUGDCENTRUM. Het Indisch Jeugdcentrum te Mid delburg zal Dinsdag a.s. in de Schouw burg een zeer fraaie film over Indone sië vertonen. De inspecteur van het L.O. heeft zich er mede verenigd, dat deze filmvoorstelling door de leerlin gen van de onder zijn toezicht staande scholen, tijdens de schoolux-en wordt bijgewoond. UIT HET ZAKENLEVEN. „De Druiventros" is de naam van de modern en smaakvol ingerichte groente en fruithandel, die de heer A. Ingelse Donderdagmorgen in een nieuw pand aan de Koorkerkstraat te Middelburg kon openen. De Zeeuwse hoofdstad is daar mee een keurige zaak rijker gewonden. Ter gelegenheid van de opening werd een demonstratie gegeven met diepvries producten. daar de firma Ingelse zich ook op dat gebied specialiseert. Vele belang stellenden boden Donderdag hun geluk wensen aan en de heer Ingelse mocht te vens talrijke fraaie bloemstukken ont vangen. ^genda MIDDELBURG. Vandaag Schouwburg: Midd. DU. To- neel: „De heiige vlam". 8 uur; Eelc- tro: „Key Largo". 7 en 9.15 uur. Morgen. Schuttershof: De Volksstem: „Tropenadel", 8 uur; Electro: „Key Largo". 7 en 9.15 uur; Schouwburg: .Adam en Evelyne". 8 uur. Zondag Electro: „Key Largo". 3.30 .7 en 9.15 uur; Schouwburg: .Adam en Evelyne", 2,30 en 8 uur. vlissingen. Vandaag. Alhambra: „Het liefdeleven van Carmen", 7 en 9 uur; Luxor: „Jungle Jim". 8 uur; Concertgebouw: Feest avond Goed Wonen, 8 uur. Morgen. Alhambra: als vandaag; Luxor: als vandaag. 7 en 9 uur. Zondag. Alhambra: als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor; als vandaag. 3, 7 en 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2