PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Amerika stopt Marshall-hulp aan Engelandvoor een dag 0E BILT Huis van afgevaardigden wil verdeling van Ierland beëindigd zien Onbegrijpelijk Dr. Koets in Nederland terug MINISTER JOHNSON OP SCHIPHOL MET EEN BIJZONDER VLIEGTUIG RADAR VOOR DE SCHEEPVAART OP DE ZEEUWSE WATEREN 192e Jaargang - No. 76 Dagblad, ongave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie 6 van de Velde en F. fl. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G Balüntljn, PLverv.J W, Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMEN l'SPRIJS 32 Ct. per week; f 3.90 p kw.; fr p p. 4.15 oer tcw l.osse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderd. 30 Maart '50 mm. Minimum p. advertentie i Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8regels); van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 35°300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllsslngen Walsti 68—60. tel 2353. 4 lijnen <b.g.g 2861 of 2160): M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. <53, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Maurltsstr. 12. teL 102; Terneuzen: Brouwerljsti. 2; Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voorlopig met 99 tegen 66 stemmen besloten alle Marshall-hulp aan Engeland stop te zetten, totdat de verdeling van Ierland is geëindigd. Dit is de uitslag van een voorlopige hoofdelijke stemming, die later nog door een definitieve stemming moet worden bevestigd. stellen om zich in een vrije verkie zing uit te spreken over de soort re gering die zij wenst. Republikeinen zowel als democra ten beloofden na afloop, dat zij Don derdag anders zouden stemmen. De democratische afgevaardigde Eugene Cox voorspelde, dat het amendement tegen de Ierse deling later zou wor den ingetrokken. Hij voegde er ech ter aan toe, dat het Huis zich door de aanneming van het amendement belachelijk hac" gemaakt. De demo cratische afgevaai-digde Harold Coo- ley, voorzitter van de landbouwcom- missie van het Huis zeide: „Dit zal goed nieuws voor Moskou zijn." Dit amendement op het wetsont werp om 3.375.000.000 dollar voor hulp aan het buitenland ter beschik king te stellen, werd ingediend door de democratische afgevaardigde John Fogarty uit Rhode Island. Toen de uitslag van de stemming bekend werd, stonden de Congres-leden op en juichten. Volgens Fogarty zal de Britse regering de bevolking van Ier land binnen 24 uur in de gelegenheid Toen na de oorlog de veerdienst tussen Vlissingen en Breskens werd hersteld, waren er geen fer ry-boten en moest het ganse ver voer onderhouden worden met bo ten, die zeer klein waren en eigen lijk wel eens aan de gevaarlijke kant. Met name de automobilisten mopperden stevig, want menige schram en deuk in hun kostbare wagens was het gevolg van deze noodoplossing. Maar er was ten minste vervoer en welk een ver voer? Bij duizenden per maand gingen weldra de auto's heen en weer de Schelde over, in aanzien lek groter aantal dan voor de oor log het geval was. Jaren lang duurde dat zo voort, zo goed en zo kwaad als mogelijk was, totdat de Koningin Juliana in gebruik werd genomen. Vanaf dat moment waren de verkeersproble men op de veerdienst Vlissingen- Breskens practisch opgeheven. Al les liep eensklaps op rolletjes, be halve... wanneer de Koningin Ju liana om een of andere reden uit moest vallen. Dan kwamen de kleinere vaar tuigen met de zijlading weer in ge bruik. Thans evenwel moet de fuik in Breskens gerepareerd worden. Die is namelijk beschadigd door een aanvaring. Van deze gelegenheid maakt men bovendien gebruik om de drempel, die de ponton met de brug verbindt, te vervangen. De Juliana valt dus nu voor veertien dagen uit. Wie dacht, dat dus wederom het autovervoer met de kleinere boten zou plaats vinden vergist zich even wel. Het autoverkeer wordt uit gerekend in de periode, waarin de Paasdrukte valt eenvoudig stil gelegd, volledig. Alle verkeer wordt over Kruiningen-Perkpolder geleid. Wij achten deze maatregel onbe grijpelijk. Als jarenlang autover voer per schip met zrjlading zelfs onder de moeilijkste omstandighe den verantwoord was, waarom dan plotseling nu niet meer? Als de aanlegsteigers voor boten met zij lading enkele weken geleden zowel in Vlissingen als in Breskens nog geschikt waren voor de zwaarste vrachtauto's, waarom moet dan in de Paasvacantie alle verkeer, ook dat van personenauto's, ge staakt worden? Als de steigers in derdaad plotseling onbruikbaar zijn, waarom dan, terwijl men op grote drukte kon rekenen, niet tij dig noodvoorzieningen getroffen? Het gaat toch niet aan om zon der meer het autoverkeer, dat na de oorlog een ongekende vlucht nam, geheel stil te leggen en be woners van Walcheren, die naar W. Zeeuwsch-Vlaanderen of naar Belgisch Vlaanderen moeten, te noodzaken met hun auto's een enorme omweg te maken? Onbegrijpelijk noemen wij dit alles. Wie hier de schuld draagt, of in gebreke is, wij weten het niet Maar dat onmiddellijk alle maat regelen worden getroffen om tij dens de fuikreparaties althans het vervoer van personenauto's moge lijk te maken, lijkt ons absoluut noodzakelijk. AANKOOP VAN LAND. BOUWPRODUCTEN VERPLICHT Het Huis van Afgevaardigden heeft Woensdag voorts een bedrag van een milliard dollar der Marshallgelden gereserveerd voor de aankoop van Amerikaanse landbouwproducten. De democratische afgevaardigde Omar Burleson uit Texas had een amendement ingediend op het wets ontwerp betreffende de hulpverle ning aan het buitenland, dat de E.C.A. verplichten zou, een bedrag van een milliard dollar te besteden aan Ame rikaanse landbouwproducten. Het Huis nam dit amendement met 119 tegen 107 stemmen aan. Bevln gekant tegen her bewapening van Duitsland. Minister Bevin heeft in het Lager huis zijn standpunt bekend gemaakt ten aanzien van Churchill's pleidooi voor vriendschap met Duitsland. „Wjj zjjn allen tegen herbewapening van Duitsland gekant", zei de Britse minister. „Het is verschrikkelijk om hiertoe te besluiten." „Smokkeltunnel" ontdekt midden In Kerkrade. WERK WAS NOG NIET VOLTOOID. I In de Nieuwstraat te Kerkrade. die i precies langs de Nederlands-Duitse grens loopt, heeft men een ontdekking gedaan. Arbeiders, die bezig waren met de aanleg van de nieuwe gaslei ding. stieten op een kleine tunnel, die smokkelaars onder de straat door had den gegraven. De tunnel was nog niet geheel voltooid. De gravers waren ge vorderd tot aan het trottoir aan de Nederlandse kant van de straat. In de tunnel heeft men o.a. een schop, enkele troffels en een lamp ge vonden. welke laatste in Duitsland op het electrische net was aangesloten. Ook vond men er een kleine houten slede, waarmede klaarblijkelijk de grond werd weggevoerd. Men acht het niet onmogelijk dat de smokkelaars van plan waren in de tunnel zoiets als een kabelbaan aan te leggen, waar langs zij hun smokkelwaar zonder veel moeite onder de grens zouden hebben kunnen doortrekken. Bommenwerper van de R.A.F. verongelukt. Een Wellington-bommenwerper van de R.A.F. is bij Salisbury neergestort en in vlammen opgegaan. Naar ver luidt zijn de vijf leden van de beman ning omgekomen. Westerling candidaat voor Franse vreemdelingenlegioen Er gaan geruchten, dat Westerling na zijn vrijlating uit gevangenschap te Singapore, dienst wil nemen in 't Franse vreemdelingenlegioen. Een der hoofdofficieren van dat le gioen te Saigon zei naar aanleiding hiervan, dat Westerling zonder twijfel een goed figuur zou maken in het le gioen. Er was bij het. Franse consu laat te Singapore nog geen verzoek tot toelating ontvangen. Er zouden zich bij zulk een verzoek geen complicaties van internationale aard voordoen. „Een fascinerende honden baan, maar ik had ze niet willen missen". Geen plaats meer voor hem in Indonesië. Met het m.s. „Indrapoera" Ss na een verblijf van 21 Jaar in ons land terugge keerd, dr. P. J. Koets, voormalig direc teur van het kabinet van de Hoge Ver tegenwoordiger van de Kroon in Indo nesië. Mevrouw E. M. Goote-Landman te Vlissingen werd Woensdag ter gelegen heid van haar 100ste verjaardag feestelyk in de bloemetjes gezet. Voor een verslag van deze heugelijke dag verwijzen wij naar pagina 1. Minister Schokking had zijn Amerikaanse collega niet zo vroeg verwacht. Om vijf minuten voor half elf Woensdagmorgen is de Amerikaanse minister van Defensie Louis A. John son op Schiphol geland. Minister Johnson vertelde bij aan komst op Schiphol, dat hij zo vroeg was, „omdat het vliegtuig, waarmede hij gereisd had, een bijzondere Con stellation was". Lachend zei hij: „De United States Airforce was er zo van overtuigd, dat president Truman niet zou worden herkozen, en dat dus De wey president zou worden, dat zij besloot voor de nieuwe president een bijzondere machine te bouwen. De machine werd gebouwd, maar Dewey werd niet gekozen. En nu mag ik met deze machine vliegen". Dat het een goede machine is bewees de tijd, die zij nodig had om van Washington naar Amsterdam te vliegen: in twaalf uur en dertig minuten werd de vlucht gemaakt. De Amerikaanse minister legde te genover de journalisten een korte ver klaring af, waarin hij o.a. zei: Wij hebben een belangrijke taak te volbrengen. Wij maken reeds belang rijke vorderingen ten aanzien van de verdediging van West-Europa. Door ons sterk te maken proberen wij aan vallers van onze gemeenschappelijke grenzon te weren en wij zullen deze K.L.M. ziet af van binnenlands luchtverkeer. Pe plannen van de KLM om voor 1950 een beperkt binnenlands lucht verkeer voor te bereiden zullen niet doorgaan. Er zijn namelijk aanwijzin gen, dat de kosten zullen stijgen en de opbrengsten zullen teruglopen. Ondanks de betekenis, die de KLM en de betrokken provincies aan bet binnenlandse luchtverkeer hechten en ondanks de vele .nevenvoordelen welke het bedrijf van deze exploita tie kan genieten, heeft de directie van KLM niettemin moeten oesluiten om het bimienlandse luchtnet aitbar.s dit jaar met weer in exploitatie te ne men met het oog op de financiële consequenties. De minister van Verkeer en Water staat heeft met dit besluit voor wat het jaar 1950 betreft ingestemd. Pokken in Glasgow. In Glasgow zijn 7 gevallen van pok ken geconstateerd, terwijl vijf andere personen in observatie zijn genomen. Men acht het uitbreken van de ziekte te wijten aan besmetting door een Aziatische zeeman. Er is een extra voorraad serum naar de stad gezonden voor het uitvoeren van een massavac cinatie. Film „Titanic" verboden. Volgens mededeling uit gezagheb bende geallieerde bron zal de door de Nazi's vervaardigde film „Titanic" in alle drie Westelijke zones van Duits land verboden worden als zijnde grenzen tegen iedere aanval verdedi gen als dat nodig mocht zijn. Dit is de zaak, die ons hier bij elkaar brengt. Vrede door kracht is wat deze samenwerking van vrije landen wil bereiken. Minister Johnson vertelde nog. dat hij tot Zondag in Nederland hoopt te blijven en tijd te vinden om enige van de beroemde Nederlandse musea te bezoeken. Bovendien wilde hij, grote bloemenliefhebber als hij is, een be zoek brengen aan de tentoonstelling Keukenhof en aan de bollenvelden. Hg hoopt er in te slagen bollen van „zwarte tulpen" te vinden. Intussen was minister Schokking op het vliegveld aangekomen. Hij wist niet dat de machine waarmede zgn Amerikaanse collega reisde de af stand Washington-Schiphol in 12^ uur had afgelegd en had daarom minister Johnson niet zo vroeg op Schiphol verwacht. Beide ministers begroetten elkaar zeer hartelijk. Felle brand op station van Breda Goederenloods èn goederentrein gingen in vlammen op. Hedenmorgen even na half vijf brak brand uit in de goederenloods op het Bredase stationemplacement. Binnen enkele minuten stond dc hele loods, die vol was met allerlei goederen, in lichter laaie. Dc Bredase brandweer was zeer spoedig ter plaatse, maar kon niet voorkomen, dat dc loods tot dc grond toe afbrandde. Ook enkele vrachtauto's van Van Gend en Loos gingen in vlammen op, evenals een goederentrein, die naast de loods stond. De electrische geleidingsdraden, die vlak langs de loods hingen, smolten door. Te voren was echter de stroom reeds uitgeschakeld. Aanvankelijk lag op beide sporen het treinverkeer stil, maar tegen half zeven konden op het eerste spoor de treinen weer voorzich tig gaan rijden. Narcissen in bloei. Met het zachte weer van de laatste dagen komen de narcissen flink in bloei. Voorts ziet men veldjes fleurige tulipa's. De oranje crocus is reeds voor een groot deel verdwenen, doch er zijn nog vele velden paarse. In alle tinten van lichtlila tot donker purper. A.s. Zaterdag en Zondag zullen er reeds stoptreinen rijden Provinciale boten krijgen zeer moderne apparaten De „Oosterschelde" van de Provinciale Stoombootdiensten heeft een nieuwe radarinstallatie gekregen. De boot had reeds een jaar lang een ra- darinstallatie van een ouder model, maar daarbjj deden zich nog enkele me chanische moeilijkheden voor. De nieuwe installatie voldoet aan zeer hoge eisen en zjj is speciaal gesehikt voor de vaart op binnenwateren en zee armen. Bij het nieuwe apparaat is de zoge naamde pulslengte teruggebracht tot 1/10 miscroseconde, waardoor het beeld op het radarscherm veel helder der wordt dan bij de oude apparaten. Voorts is de „minimum-range" te ruggebracht tot ongeveer 20 meter, hetgeen betekent, dat voorwerpen, die zich buiten een kring van 20 meter rond het schip bevinden, op het radar scherm zichtbaar worden. Bij de oude apparaten lag deze afstand op onge veer 50 meter. Voor het opmerken van boeien is deze verkleining van veel betekenis. Tenslotte heeft de nieuwe installatie twee antennes, namelijk een zend- en ontvangantenne, hetgeen ook aan de snelle en zuivere werking van het ap paraat ten goede komt. GOEDKOOP! Het merkwaardige is, dat dit mo derne apparaat ongeveer de helft kost van de oudere apparaten-typen, die nog geheel op oorlogsgebruik waren ingesteld en daardoor een aantal over bodige technische snufjes bevatten. In de nieuwe toestellen is bijvoor- schadelijk voor de veiligheid en het beeld het aantal lampen tot de helft aanzien van de bezettingstroepen", teruggebracht, waardoor de bedrijfsze kerheid groter is geworden. Ook neemt het toestel nu veel minder plaats in en heeft het slechts een vermogen van 1 K.W. nodig, waardoor het op kleine binnenvaartschepen gemakkelijk ge plaatst kan worden. Kort geleden is zo'n apparaat op een klein bootje van de havendienst te Rotterdam geplaatst. Na de „Oosterschelde" zal binnenkort de „Koningin Juliana" van een radar- installatie worden voorzien. Dat wordt een installatie met een beeldscherm in elk van de twee stuurhutten. OP DE WESTERSCHELDE. In verband met het gebruik van ra dar voor de veerboten, hebben wij ook nog eens geïnformeerd naar de moge lijkheden voor uitgebreide radar-navi- gatie op de Wester Schelde. Zoals men weet wordt langs de Nieuwe Waterweg een reeks radarbakens gebouwd, waar door de gehele scheepvaart van Hoek van Holland tot Rotterdam bij mist rustig kan doorgaan. Het blijkt nu wat de Wester Schelde aangaat, dat voor de monding van de rivier wel een be trekkelijk eenvoudige voorziening te treffen zou zijn. maar dat hoger op langs het bochtige gedeelte van de ri vier ingewikkelde technische voorzie- Hoge Franse generaals handelden laakbaar. FRANSE PARLEMENTS COMMISSIE VRAAGT VERVOLGING De Franse parlementscommissie, die een onderzoek instelt naar „de zaak der generaals", heeft de rege ring verzocht om gerechtelijke ver volging van de generaals Revers en Mast. Generaal Revers, de voormalige chef van de Franse generale staf en onderhandelaar over het Atlantisch Pact, heeft naar het oordeel van de commissie een vals rapport over Peyré als verzetsman opgesteld. De zwendelaar Peyré, die zich thans in Zuid-Amerika ophoudt, Is op grond van dit rapport onderscheiden mét 't legioen van eer. De commissie verklaart in haar rapport over generaal Mast. dat het ongetwijfeld moeilijk is te bewijzen, dat deze generaal geld ontving voor het verstrekken van het geheime rapport over Indo-China aan Peyré, „doch hij heeft gedurende zijn car rière een vermogen vergaard, welke herkomst hij de commissie niet be vredigend heeft kunnen verklaren". Unie-conferentie verloopt tamelijk vlot. NEDERLANDSE LENING AAN INDONESIë De speciale correspondent van het ANP verneemt, dat de optimistische geluiden ten aanzien van de gang van zaken op de Unieconferentie in Dja karta aanhouden. De commissise voor Irian is gereed met het eerste en belangrijkste deel harer werkzaamheden. Overeengeko men werd, dat een commissie van zes personen zal worden gevormd, die drie maanden de tijd krggt het vraagstuk Irian te bestuderen. Daarna zal zij bg de beide regeringen een rapport in dienen. De regeringen krijgen tot September gelegenheid dit rapport te bestuderen, waarna ofwel wederom een algemene Unie-conferentie ofwel een speciale conferentie voor Irian bijeenkomt. De militaire commissie is reeds ge reed gekomen met haar werk inzake de militaire missie. Deze zal worden gekozen uit personen van leger en vloot, die thans nog in Indonesië ver toeven. De regering der RIS heeft voorts met minister Lieftinck de mogelijk heid besproken van een Nederlandse lening. Naar de correspondent van net A. N. P. meent te weten, is het de bedoe ling, dat een lening van 300 imUioen gulden verstrekt wordt, waarvan 200 millioen voor „algemene doeleinden" en 100 millioen gedeeltelijk voor de betaling van pensioenen en gedeelte lijk voor het leveren van producten. De honderdduizendste woning sinds de bevrijding. Ter gelegenheid van haar bezoek aan Limburg zal H. M. de Koningin op 25 April te Venlo een gedenkplaat onthullen aan de honderdduizendste woning, die na de bevrijding in Ne derland gereed gekomen is. ningen nodig zouden zijn, indien men althans de gehele rivier met radar bakens zou willen bestrijken. NEDERLANDS BELANG? Het Nederlandse belang bij de scheepvaart op de Wester Schelde is niet zo groot, dat de omvangrijke uit gaven voor deze kostbare radar-voor ziening gewettigd zouden zijn. Indien er een radar-voorziening zou komen die overigens nog uitgebreide stu die zou vereisen, omdat er nog moeilij ke problemen op te lossen zijn dan zouden de kosten daarvan toch groten deels door België gedragen moeten worden. ï)r. Koets Is „technisch met verlor voor een Jaar", zoals hij ons mededeelde. Maar zo ging hij voort lk heb met de heer Hatta afesproken, dat ik na afloop van dit verlof ook ln Nederland zal blijven. Niet alleen mijn gezin woont hier. maar een principiële reden ls wel, dat mijn weg helemaal op politiek terrein lag en er nu voor een Nederlander als politiek adviseur van de Landvoogd, geen plaats meer 1*. I)e zin van deze functie is ver dwenen". Dr. Koets is 21 Jaar geleden vertrokken als leraar in de klassieke talen. In 1939 ging hU over in administratieve gouver nementsdienst. Als reserve-officier werd hij tijdens de oorlog door de Japanners krijsgevangen gemaakt, maar na de Ja panse nederlaag volgde zijn benoeming ln Indonesië tot directeur van het depar tement van onderwijs, in welke hoedanig heid ar. Koets betrokken is geweest bij de allereerste besprekingen. Later volgde hij de heer Idenburg in zijn functie op. „Ik heb vier jaar lang een fascinerende hondenbaan gehad", zo zei dr. Koets. „Maar ik had ze toch voor geen geld van de wereld willen ruilen". Voor het Nederlandse bedrijfsleven in de ruimste zin. ziet dr. Koets daarvoor een goede kans wanneer de regering van de R I.S. erin slaagt, een redelijke mate van orde en rust te bevestigen en te handhaven. Men zal volgens hem ook hier zich rekenschap moeten geven dat de nieuwe verhoudingen bepaalde eisen stellen en 'n groot deel van den nationale strijd in Indonesië berust op sociale mo tieven. Het ..Archimedische punt" noem de dr. Koets de opvoering van de rljst- productie. Dr. Koets loopt reeds lang met plannen rond een boek te schrijven over de Ne derlands—Indonesische geschillen sedert 1945. En als titel had hij zich lang geit den reeds „Strijd zonder verliezer" ge dacht. De „Berkel" breekt in stukken. Het Nederlandse motorschip „Ber kel", dat in Januari ongeveer 250 ki lometer ten Noorden van Stockholm bij Soderham aan de grond liep en in de winter niet vlot gebracht kon wor den, breekt op het ogenblik in stuk ken. De voorsteven is ongeveer Vs me ter gezonken en de druk van het ijs heeft het schip zodanig klem gezet, dat een lek is ontstaan. Het ijs heeft ook het dek zwaar beschadigd. Engelse: regering leed nederlaag. De Labour-régering heeft Woens dagavond bij een stemming in het La gerhuis over een formele kwestie, waarbij het bestaan van de regering niet op het spel stond, een nederlaag geledfn De oppositie had een stem ming uitgelokt over een motie tot ver daging van de vergadering na een de bat over benzine en steenkool om te verhinderen dat de regering aan het woord zou komen. Deze motie werd aangenomen met 283 tegen 257 stem men. Harry-Lime-motief of Si Petite. KAKAS VAN PLAGLAAT BETICHT. Het citherdeuntje. dat in Carol Reeds film The third man alle spanningen op drijft en bij elkaar houdt, zoals het door de onzichtbaar blijvende, dank zij zijn cither wereldberoemd geworden Karas wordt getokkeld, gaat het goed. Men kan de gramofoonplaten niet aan perser.: alle bands, die met hun tijd mee willen spelen het; de draaiorgels hebben het op hun reportolre; men kan het horen flui ten en neuriën op straat. Het gaat goed met het Harry-Lime-motief. zoals het wat gewichtig wordt genoemd. En dus gaat het goed met de citheraar Anton Karas. Dat hebben Jacques Simonot en Pierre Bayle (niet de zeventiende eeuwer) ook bgrepen. Zij hebben in 1932 een wals Si petite geschreven en Lucien- ne Boyer zingt het walsje nog steeds. Helemaal precies eender is het wijsje wei niet, maar de Franse heren geloven toch dat Karas hun wals vele malen in Wenen heeft gehoord en dat hij toen on bewust zijn liedje is gaan tokkelen, net zo lang tot Reed en Graham Greene het hoorden en er het Harry-Lime-motief van maakten. Nu verdient Karas waar schijnlijk een macht geld met zijn onbe wuste liedje en nu zeggen Slminot en Bayle, dat hü plagiaat heeft gepleegd. Zij eisen een deel van de Franse royal ties -en half April zal hun eis voor de rechtbank te Parijs worden behandeld. Bovendien is Bayle pas klaar gekomen met een Amerikaanse film. waarin voort durend „Si petite" wordt gespeeld en nu zou hij het averechts vinden als men zijn muziekje als plagiaat van Karas ging beschouwen, aidus het Algemeen Han delsblad. NIEUWE FILM VAN INGRID. Ingrid Bergman en haar regisseur Rossellini zijn van plan een nieuwe film te maken over „het leven op zee". Ros sellini zei dat er geen trouwplannen wa ren op korte termijn. VOORSPÉLT: VRIJ KOUD Geldig tot Donderdagavond. Wisselende bewolking met enkele verspreid optredende buitjes. Meest matige wind tussen Noord-West en Noord. Vrü koud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1