PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Communisten werken niet mee aan instandhouding der monarchie DE BILT Aldus verklaart de heer Gortzak in verenigde zitting der Kamers Meer spoed vereist J' Conferentie in Londen van de „grote Westerse drie" CHURCHILL ZAL BUITENLANDS RF.I F.ID VAN LABOUR STEUNEN K.N.LL.-MILITAIREN KWAMEN IN OPSTAND OP AMBON NIEUWE BESCHRIJVING VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Een belangrijk proefschrift Soepeler optreden tegenover rijwielen met hulpmotor. VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 75 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. B van de Velde en F. den Boer AdJ W de Pagter. Hoofdred. G BalUntijn. Pl.verv.j W. Leertouwei en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per weelc; f 3.90 p kw.; fr d p. i 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 29 Maart '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie i 2.53. tngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels»: van 1-5 regels t 1.-. iedere regel meer 20 cent. ..Bleven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 35°300 P.Z.C„ Middelburg. Bur Vlisslngen Walstr 58-60. tel 2355. 4 HJnen (b.g.g 2861 of 2160); M'burg Londen se Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerljsti. 2; Zierikzee: X. Bogardstr^CJ^tcb^S Minister van Schaik protesteert namens de regering. Dinsdagmiddag; waren beide Kamers der Staten-Generaal in verenigde- zitting in de Ridderzaal byeen om de wetsontwerpen tot benoeming van een regent tijdens minderjarigheid van de troonopvolger en tot benoeming van een voogd en regeling van de voogdij over de minderjarige koning te be handelen. De communisten hebben zich van de behandeling afzijdig gehou den. De heer Gortzak gaf een uiteen zetting van het standpunt van zjjn fractie, waarbij liy verklaarde, dat de communisten voorstanders zijn van de Republikeinse staatsvorm. Zy wensen daarom niet mede te werken aan maatregelen tot instandhouding der monarchie. Er is echter geen aanlei ding om de strijd tegen de monarchie op te nemen, zoals elders geschiedt. De heer Gortzak waarschuwde er tegen het Huis van Oranje in dienst van een bepaald politiek streven te stellen, waarop prof. Kranenburg zei- de. dat de leden van het Koninklijke Huis niet in de gedachtenwisseling betrokken kunnen worden. De Com munisten verlieten daarna de zaal. Bij de debatten liet minister van Schaik Nog altijd heeft Middelburg geen burgemeester. Zeven maanden is het nu byna geleden, dat jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, wiens verdiensten jegens de stad steeds duidelijker aan het licht ko men, overleed. Reikhalzend ziet de Zeeuwse hoofdstad naar zijn op volger uit. Het wachten echter duurt voort. Onder deze omstandigheden is het logisch, dat het aantal geruch ten legio is. Er worden reeksen na men genoemd en allerlei zegslie den weten te verzekeren, dat de „politieke slag" om Middelburgs burgemeesterszetel reeds lang ach ter de rug is en dat de Partij van de Arbeid het pleit gewonnen heeft. Het zou vast staan, dat de nieuwe burgemeester uit deze par tij afkomstig zal zijn. Wij laten deze geruchten voor wat zij zijn. Niemand kan steek houdende bezwaren hebben tegen een burgemeester omdat hij tot deze of gene politieke groep be hoort, als de benoemde maar een man met capaciteiten is. Wel echter past er zo langza merhand een bitter woord aan het adres van de regering, dat men een zwaar getroffen stad als Mid delburg zeven maanden zonder burgemeester laat. Bij alle waar dering, die men moet hebben voor de wijze, waarop wethouder Köge- ler het burgemeesterschap waar neemt, mag men immers vaststel len, dat de belangen van Middel burg eisen, dat een opvolger van jhr. Sandberg de leiding in handen neemt. Onverschillig wie wij de laatste weken spraken over de burgemees tersvacature in de Zeeuwse hoofd stad, iedereen verklaarde, dat het hoog tijd is, dat deze benoeming afkomt. Middelburg worstelt met proble men, waarvan zijn toekomst af hangt. Neem de voor de hand lig gende herbouw van de verwoeste stadskern. In vorige jaren ontbrak het bouwvolume. Aan de persoon lijke activiteit van de overleden burgemeester dankt Middelburg het, dat de herbouw van de bin nenstad op gang is gekomen. De vele panden die verleden jaar in aanbouw kwamen, zijn nagenoeg voltooid. Waar blijven de aanbe stedingen echter van nieuwe pan den? Het bouwvolume is beschik baar de financieringsregeling schijnt evenwel te haperen. Alleen een burgemeester, die ter zake kundig is en achter de dingen aan zit, kan hier uitkomst brengen. Maar zeven maanden ligt de zaak nu stil. En de kans schijnt aller minst denkbeeldig, dat weldra het bouwrumoer in Middelburgs stads kern zal verstommen. Dat betekent een jaar achterstand! Zoals het met de wederopbouw namens de regering een woord van ernstig protest horen tegen wat de heer Gortzak had gezegd. De heer Kortenhorst (KVP) gaf namens de Commissie van Rappor teurs uiting aan de genegenheid en dankbaarheid jegens Z.K.H. Prins Bernhard. Tijdens en na de bezetting heeft men hem leren waarderen als een goed soldaat en commandant der Binnenlandse Strijdkrachten. Ook memoreerde de heer Kortenhorst de wijze waarop de Prins bereidwillig de opdracht der regering heeft aan vaard voor zijn laatste reis. De heer Schmal (C.H.) had enige bezwaren tegen de methode van indiening, doch de strekking van het ontwerp had zijn hartelijke instemming. Tenslotte werden de beide wetsontwerpen zoh- der hoofdelijke stemming aangeno men. De heer Max Brauer, Senaatspresi dent en burgemeester van de vrije stad Hamburg en dr Kurt Sieveking. secreta ris van de Senaat, werden Maandag door het gemeentebestuur van Den Haag ont vangen. Consternatie bij pand verbeuren. „Brand, brand, water om te blussen". Met deze alarmerende kreten kwam een vrouw Zon dagnacht een perceel aan de Da Costastraat in Amsterdam uithollen. Twee agenten, die voorbijkwamen belden meteen ie brandweer op en even later arriveerden brandweerwagens met loeiende sirenes. Politie en brandweer gingen het perceel binnen, waar een vrolijk gezelschap niet wei nig schrok 'van de gehelmde mannen. Bij nader onderzoek bleek, dat de hele consternatie was ontstaan door een spelletje pandverbeuren op een verjaar dagspartijtje. Om een pand in te lossen had de vrouw als op dracht moeten uitvoeren op straat brand te schreeuwen. Betrekkingen met Moskou zullen besproken worden. De Britse, Franse en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken zuilen op 8 Mei te Londen byeenko- men voor algemene besprekingen. Aldus is Dinsdag medegedeeld door Britse en Franse functionaris sen. Men venvacht, dat op de Londense conferentie der „Grote Drie'' een groot aantal Europese en Aziatische vraagstukken zal worden besproken, waaronder de betrekkingen met de Sowjet-Unie, de voorstellen om tot een vredesverdrag met Japan te ko men en het organiseren van de te genstand tegen de uitbreiding van het communisme, waarbij speciale aandacht zal worden geschonken aan Zuid-Oost-Azië. Marshall-hulp wordt verminderd. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft besloten het bedrag van 2.950.000.000 dollar, dat presi dent Truman aangevraagd had voor het Europese herstelprogram met 250 millioen dollar te verminderen. Tevoren was een republikeins amendement, waarin vermindering met 500 millioen dollar werd voor gesteld, met 152 tegen 137 stemmen verworpen. Het voorstel om één mil liard dollar van het contante bedrag af te trekken en dit te vervangen door een gelijk bedrag aan Ameri kaanse overtollige landbouwproduc ten, werd echter door liet Huis ver worpen. Een luchtlijn op de Noordkaap Omstreeks half Juni opent de Scan dinavian Airlines System een nieuwe luchtlijn Tromsoe-Noordkaap. Dit is de Noordelijkste passagiers- lijn in de wereld. De route zal wor den gevlogen met vliegboten, die de reis van Tromsoe naar het Noorde lijkste punt van Europa in 75 minu ten zullen afleggen. Overigens zal de route uitsluitend bij goed weer ge vlogen worden. De vluchten worden steeds bij daglicht gemaakt, omdat in de zomer in dit deel van Europa de zon niet onder gaat. Ministers van financiën van de Pact-landen komen bijeen. De minister van financiën *of hun plaatsvervangers van alle landen van het Noord-Atlantisch Pact zullen Woensdag te Londen de financiële aspecten van het pact be spreken. Averell Harriman, reizend ambassadeur van het Europese her stelplan, presideert de vergadering, die waarschijnlijk enkele dagen in beslag zal nemen. Tsjechen zijn boos over ontsnapping van vliegtuigen Het Tsjecho-Slowaakse persbureau Ceteka heeft de bewerkers van de ont snapping der drie Tsjecho-Slowaakse vliegtuigen naar de Amerikaanse zóne van Duitsland „misdadige individuen" genoemd, „die met gangster-methoden, welke in ons land onbekend zijn en blijkbaar door het buitenland zijn in gegeven, de levens van hun kamera den en passagiers in gevaar hebben gebracht". Deze verraderlijke daad, aldus het persbureau, bewijst opnieuw, dat er nog steeds groepen spionnen en sabo teurs in Tsjecho-Slowakije zijn, die in nauw contact staan met de buiten landse vijanden der republiek. Het of ficiële persbureau verklaart verder dat de gebeurtenis de waakzaamheid van het volk tot het hoogste peil zal opvoeren. Kekkonen, de nieuwe Finse pre mier, opvolger van Fagerholm. Zonder Duitsland geen verenigd Europa mogelijk. Churchill heeft Dinsdag In het Lagerhui» verklaard, dat de Britse con servatieven van plan zjjn de buitenlandse politiek van Labour te bleven steunen „evenals wij deden in de jaren, dat W\j hopeloos in de minderheid waren". De conservatieve leider kwam nog eens terug op zijn laatste redevoering tn het Lagerhuis over Duitsland. H(| zag geen reden, waarom de Duitser, niet zouden helpen bjj de verdediging van hun eigen land en van West- Europa. Dat was nog wat anders dan herbewapening va vorming van een nieuw leger. i Duitsland en de Duitsland had nu een kans de mensheid een geweldige dienst te be wijzen en het verleden goed te ma ken Zonder Duitsland was er gt-en hoop op een verenigd Europa en zon der een vrij en verenigd Europa was er geen hoop voor Duitsland. Churchill meende, dat alles gedaan moest worden om een Frans-Duitse verzoening te bevorderen. Frankrijk en Engeland zouden samen sterk ge noeg zijn om Duitsland tot een gelijk peil op te heffen. De drie landen kon den dan een kern vormen, waarom heen alle andere beschaafde demo- cratiën in Europa, gebonden of vrij zich konden verzamelen. „De hoop van de Westerse wereld ligt in het feit." zo zei Churchill plechtig, ..dat de Ver. Staten van Amerika het denk beeld van pen Europese Statenbond steunen". Over de betrekikngen met Rusland zei de oppositieleider dat er naar zyn me ning geen nieuwe wereldoorlog voor de deur stond. Die was volgens hem te voorkomen. In een nieuwe oorlog zou West Europa onder de voet gelo pen worden. De niet-eommunistische partij-funtionarissen zouden geli quideerd worden Hij had vernomen, dat tot dat doel al namenlijsten wor den opgesteld. Aan de andere kant zouden Russische steden worden ver woest. Elke gelegenheid moest wor den aangegrepen om tot betere voor uitzichten te komen. Churchill acht het waarschijnlijk, dat de Sowjet-re- gering de vriendschap van het Westen meer vreest dan zijn vijandschap. „De mens heeft de wilde dieren, ja zelfs de insecten en microben overwonnen. Als hij wil, ligt er een gouden tijd perk van vrede en voorspoed voor hem. Alleen de laatste vijand moet nog overwonnen worden en dat is hij zelf", aldus Churchill. HET EILAND ZOU IN HUN MACHT ZHN. Volgens Keuter hebben zich het afgelopen weekeinde ongeregeldheden voorgedaan op het eiland Ambon, waar 200 militairen van het K-N.I.L. zich meester hebben gemaakt van een der versterkingen. De oproerige mi litairen zouden ontevreden zyn over de langzame gang van zaken wat be treft hun overgang naar het leger der R.I.S. De toestand is tamriyk „ver ward" omdat duidelijke berichten nog ontbreken. Volgens welingelichte bronnen is het niet onmogelijk, dat enkele duizenden Ambonezen, die onlangs gedemobili seerd zijn. zich bij de opstand hebben aangesloten. Het garnizoen van Am- bon bestaat uit enkele honderden man schappen. De opstand heeft er volgens A.P. toe geleid, dat de opstandelingen de con trole over het eiland hebben gekregen. Politieke waarnemers, zo meldt A.P. verder zijn van mening, dat de onge regeldheden op Ambon voor de Ne derlandse regering op een zeer onge lukkig moment zijn uitgebroken, nu juist gisteren de Unie-besprekingen zijn geopend. Op het legerhoofdkwartier van de R. I.S. weigerde een woordvoerder enig Veel is er geschreven over Zeeuwsch Vlaandereneen halve boeken kast kan men gemakkelijk met boeken en boekjes over dat gewest vul len. Hoeveel er wel geschreven is, werd ons opnieuw duidelyk, toen we de omvangryke literatuurlijst bekeken, die mevrouw S. E. SteigengaKou- we heeft toegevoegd aan haar proefschrift over Zeeuwsch Vlaanderen. Enkele weken geleden doctoreerde zjj op dat proefschrift en het is een van de weinige proefschriften, waarover een krant iets moet en kan zeggen. Meestal zijn proefschriften veel belovende boeken, waarin het zwaarte punt valt op de verwachtingen, die de jonge schryver of schrijfster weet te wekken voor zijn toekomstige loopbaan. Zo mogen wy 't proefschrift van mevrouw Steigenga niet beschouwen. Dit proefschrift is geen belofte meer, maar een wetenschappelijke daad. Het is een bijzonder waardevolle sociaal-geografische beschrijving van Zeeuwsch Vlaanderen. TE WEINIG Veel is er over Zeeuwsch Vlaan deren geschreven en toch te weinig. ilgt, ligt liet ook met andere pro blemen. Er is een burgemeester nodig om de belangen van de Zeeuwse hoofdstad te behartigen zoals zy behartigd moeten worden. Den Haag echter heeft de tijd. Zeven maanden zijn verstreken en Middelburg wacht nog steeds. Ver der dan tot geruchten is het met het burgemeestersprobleem nog niet gekomen. Het is een billijk verlangen, dat hierin verandering wordt gebracht. Langer uitstel van de burgemees tersbenoeming is strijdig met de belangen der stad en daarom is meer spoed dringend vereist. Te weinig namelijk om aan Zeeuwsch Vlaanderen bij de bewoners van het overige Nederland de bekendheid te geven, die het verdient on te weinig ook om de merkwaardige gespleten heid, die tussen Oost- en West Zeewsch Vlaanderen bestaat te over bruggen. Nu is een proefschrift geen boek, dat voorziet in het verstrekken van populaire voorlichting, maar toch zouden we de lezing van dit geschrift graag willen aanbevelen aan allen, die in Zeeuwsch Vlaanderen in eniger lei opzicht een leidende functie heb ben. Zij zouden vermoedelijk een nieu we en frissere kijk krijgen op de historie van hun gewest, zij zouden de betekenis van de verschillende bedrijvingsvormen scherper gaan taxe ren en zij zouden aan dit geschrift hun toekomstverwachtingen voor Zeeuwsch Vlaanderen kunnen toetsen. De sociale geografie is als wetenschap niet een van de hoogst geclassificeerde. Het is een beetje 'n pakhuiswetenschap: men bergt er gegevens van allerlei andere wetenschappen in op en men blijft meestal steken in de lust tot verzame len van feiten en feitjes, waarin men behagen schept Het is duidelijk, dat zo'n wetenschap bij uitstek geschikt is voor grasduine- rij en voor uitpluizerij van nauwelijks nuttige zaken. EEN LEVEND BJEELD. Het stemt tot grote voldoening, dat mevr. SteigengaKouwe. die zich bij haar beschrijving van Zeeuwsch- Vlaanderen op velerlei gebied bewoog, toch haar boek tot een krachtige een heid wist saam te binden. Zij heeft het uitgeheven boven de pluizerij' en zij schetste dwars door de wetenschap pelijke begrensdheid van cartogram- men en grafieken een beeld van Zeeuwsch Vlaanderen, dat trilt van leven. Overigens had zij daarbij het grote voordeel, dat ze haar eigen land be schreef en nog altijd is het woord van Vondel waar: „De liefde tot zijn land is ieder aangeboren". Besluiten wij met een van de belang rijkste conclusies te citeren, die dr. Steigenga in haar inleidende woord neerschreef: „Zeeuwsch-Vlaanderen vormt een overgangsgebied tussen het Zuiden, waarmee het door zijn ligging verbonden is, en het Noorden, waar mee het zich in vele opzichten één voelt. In sociaal en economisch opzicht verkeert het in een overgangsstadium. Van een zuiver agrarisch gebied ont wikkelt het zich tot een streek, waar de industrie steeds grotere betekenis krijgt".. Vervoerverbod voor pluimvee iels uitgebreid. Van de vakgroep groothandel in pluim vee en wild vernemen wij: Het vervoerverbod van pluimvee, dat is ingesteld in verband met het optreden van de pseudo vogelpest voor de provin cies Noord-Brabant, Zeeland en Limburg, is thans uitgebreid met het grondgebied gelegen ten Zuiden van de navolgende rivieren, stromen of gedeelten daarvan: de Rijn stroomafwaarts tot de splitsing van Rijn en Waal, de Waal, de Merwe- de tot de splitsing van Merwedc en Nieu we Merwede, het Hollands Diep en ver volgens de stromen, gelegen tussen de provincies Zuid Holland enerzijds en de provincies Noord Brabant en ZïeeJand anderzijds. Te Roosendaal is Zondag plotseling overleden dr. T. F. von Poeschl de Sel- mecz. die de Hongaarse nationaliteit be zat en sedert November 1948 te Roosen daal als chirug aan het ziekenhuis „Charitas" verbonden was. commentaar te geven, aangezien nog geen nadere bijzonderheden bekend waren geworden. AANVALLEN OP ONDERNEMINGEN. Een zeer grote groep personen heeft Zondagochtend een aanval gedaan op het emplacement van 'n suikerfabriek tussen Loemadjang en Djember, in Oost-Ja va. De groep had het speciaal gemunt op de ondernemingswachters. die rich, aangezien ze onbewapend '.va ren. terstond moesten overgeven. De aanvallers drongen vervolgens de fa briek en de huizen der employe's bin nen. doch rampokten niet. Zij bepaal den er zich toe, de aanwezige wapenen mede te nemen. Een der employé's, die onmiddellijk hulp vroeg aan de op de onderneming aanwezige bezetting der T.N.I., kreeg ten antwoord, dat er geen orders waren ontvangen om op te tre den. Later kwam er een vertegen woordiger van het militaire onderdis trict, die de aanvallers toesprak en hen gelastte, de ondernemingswachters en de wapenen aan de T.N.I. uit te le veren. hetgeen geschiedde. Ook de suikeronderneming „Sembe- ro" kreeg bezoek van een groep aan vallers. De correspondent van Aneta seint, dat door deze gebeurtenissen de on rust onder hen. die de ondernemingen bewoners, weer is vergroot. Maar toch belasting betalen Naar wij vernemen heeft de minis ter van justitie, na overleg met z^jn ambtgenoot van verkeer en water staat, aan het openbaar ministerie doen weten, dat er. in verband met de te verwachten bepalingen in het bin nen afzienbare tijd in werking treden de wegenverkeersreglement geen be zwaar behoeft te bestaan tegen een soepele behandeling van bestuurders van rijwielen met hulpmotor van het merk Berini, Cyclex, E.F.A.. Speed- wheel, le Pouplain, Rex Solex of V. A.P.) wanneer de bestuurders van deze volgens de huidige motor- en rijwielwet nog als motorvoertuigen aan te merken vervoermiddelen niet in het bezit zijn van een ry- en num- merbewijs, gebruik maken van rijwiel paden of het vervoermiddel niet is voorzien van spiegel en hoorn. Het is nl, te verwachten, dat na in voering van het nieuwe wegenver keersreglement genoemde merken tot die voertuigen zullen worden gere kend, welke op genoemde punten niet als motorrijtuigen worden beschouwd. Vanzelfsprekend ontslaat het bo venstaande deze bestuurders geens zins van de verplichting zich op zoda nige wijze langs de weg voort te be wegen. dat zij de veiligheid van het verkeer niet in gevaar brengen. Ook is voor alle ry wielen met hulp motor motorrijtuigenbelasting ver schuldigd. Amerikaanse ambassadeur in Canada verongelukt. VLIEGTUIG SPRONG UIT ELK AAK Een Dakota van de Amerikaanse luchtmacht is met ze» personen aan boord in de buurt van Ottawa neerge stort. Vijf inzittenden, onder wie de .Amerikaanse ambassadeur in Canada. Laurence Steinhardt, kwamen hierbU om het leven. De enige overlevende is een ser geant van de Amerikaanse lucht macht, die met zijn valscherm uit het toestel is gesprongen. Hij heeft ver klaard, dat een van de motors in brand was geraakt. Het vliegtuig stortte brandend neer en sprong uit elkaar. De enige overlevende, sergeant-ma joor G. A. Long. vertelde hoe hy Steinhardt vergeefs trachtte te over reden om uit het vliegtuig te sprin gen. De ambassadeur zeide, dat hij wilde wachten tot de piloot een nood landing had gemaakt. Het vliegtuig verloor hoogte en de piloot had blijk baar een landingsterrein uitgezocht. Toen de brand erger werd, sprong ik er uit, aldus Long Steinhardt en vier andere inzittenden zyn omgeko men. Long heeft ernstige verwondin gen opgelopen. Vliegboot neergestort bij Bordeaux. XA ONTPLOFFING IX DE LICHT Tijdens een oefenvlucht is een vlieg boot kort na vertrek uit Biscarossc bij Bordeaux in de lucht ontploft en in zee gestort. Aan boord bevonden zich 10 personen. Te hulp gesnelde schepen vonden alleen een olievlek. Het neergestorte toestel is een zes- motorige vliegboot „Latecoere 631". De eerste „Latecoere 631" werd door de Duitsers in beslag genomen en la ter op het meer van Konstanz door bommen tot zinken gebracht. Een tweede „631" stortte 22 Febr. in zee. waarbij 19 personen om het leven kwamen. Een derde verdween 1 Aug. 1948 650 kilometer ten Westen van Kaap Verdi met 52 personen aan boord. De schipper van een treiler uit La Rochelle vertelde, dat hij het ongeluk zag gebeuren, er brak een vleugel af en de vliegboot geraakte in tolvlucht, aldus de schipper. Dinsdagavond rijn drie lijken aan het strand van Kaap Ferret aangespoeld. Pian voor de verdediging van het Atlantisch gebied. Het Atlantisch militair comité, waarin generaal Kruis ons land vertegen woordigt. heeft Dinsdag na afloop van een vergadering in Den Haag een communiqué uitgegeven. In dit communiqué wordt bericht, dat overeenstemming is bereikt over een gezamenlijk plan voor de verde diging van het Noord-Atlantisch ge bied. Dit plan zal worden voorgelegd aan de ministers van Defensie in hun ver gadering op 1 April a.s. Het plan, dat is gebaseerd op de door de landen van het Atlantisch Pact aanvaarde strategische opzet, brengt de verantwoordelijkheid tot uitdrukking, die door elk deelnemend land is aanvaard, om met de sterkste krijgsmacht, welke het kan opleve ren, de voortdurende veiligheid van het Atlantisch gebied te verzekeren. De chefs van staven onderzochten de specifieke mogelijkheden van ieder land; bij het vaststellen van het al gemene plan werd rekening gehouden met de waarde van zulke mogelijkhe den. Alle leden van het militair comité waren het er over eens. dat het voor bereidende werk een snellere vooruit gang had gemaakt dan verwacht was. NOORDELIJKE WIND Geldig tot Woensdagavond. In de loop van de dag toenemende bewolking met overwegend droog weer. Meest matige Noordelijke wind. Weinig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1