Sport en wedstrijden Kappte en de nieuwe koksmaat Marine zonder vliegkampschip is als een garnalenvloot GENER4LE SYNODE VERONTWAARDIGD. geen succes VERRASSENDE UITSLAGEN IN DE EERSTE KLASSE Scheepvaartberichten KLANKEN uit OE AETHER DINSDAG 28 MAART 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Marine-autoriteiten stelle n hun hoop op de militaire Marshall--hulp. (Van onze speciale verslaggever aan boord van H.M.Karel Doorman) Over de grote problemen van financiering en goede voorziening van ma teriaal en de samenwerking, die daarby van de Amerikanen zou kunnen worden ondervonden, hebben w(j nog met enkele marine-autoriteiten ge sproken. Tijdens de reis met de „Karei Doorman" die dagelijks alleen aan ruwe olie voor z(jn voortstuwing reeds een minimum van 7000 verslindt, is meermalen de vraag gerezen of dit schip voor Nederland niet een veel te duur object is. Schout bij Nacht Van Willige heeft ons als zijn standpunt kenbaar ge maakt, dat hoe dan ook, een vloot die zich ten doel stelt op de oceanen te opereren, zonder vliegkampschip niet meer in tel is. Een marine zonder vliegkampschip staat gelyk aan een garnalenvloot, was het oordel van de Schout by Nacht. Het gevaar van onderzeeboten kan nl. zonder een derge lijk wapen nooit worden bestreden. De vraag nu, of Nederland met de „Karei Doorman", die naast de Ame rikaanse vliegkampschepen reeds ernstige tekenen van veroudering vertoont, wel voldoende is uitgerust, wilde de Schout bij Nacht van twee standpunten bekijken. Als zee-officier was zijn mening, dat wij er een twee de schip van moderne allure bij moe ten hebben. Maar als practisch orga nisator was zijn standpunt anders. Hij gebruikte daarbij de volgende ver gelijking. Iemand, die zich wil gaan oefenen in het zwaar-gewicht-heffen moet niet als maar oefeningen gaan maken waardoor in minimum van tijd zijn spieren krachtig worden. Hij zou daar een hartkwaal bij oplopen en zy'n sterke armen zouden hem niet baten. Integendeel. Zo zou men ook voor een tweede vliegkampschip in Nederland eerst geleidelijk de bemanning moéten trai nen en een voldoende aantal marine mensen bij elkaar brengen, zodat men geregeld met een van beide carriers kan varen en er steeds een groep aanwezig is, die het werk kan over nemen. Thans is de situatie zo, dat zowel schip als bemanning af en toe Brochure van ds. Coolsma over psalmberijming onwaar. De Synode besloot de uitnodiging te aanvaarden van het algemeen moderamen der Protestantse Kerk in Indonesië en één, zo mogelijk twee afgevaardigden te zen den naar de ln Mei te honden Synode dezer Kerk, ter bespreking van de situatie der Protestantse Kerk in Indonesië en de verhouding tot de Ned. Herv. Kerk. Naar aanleiding van een verzoek v©n de Raad v. kerk er eredienst, worden enkele practische maatregelen getroffen terzake van de psalmberijming. Een nieuwe com missie wordt benoemd, onder voorzitter schap van prof. dr. K. H. Miskotte, die tot opdracht krijgt voorlopig 50 psalmen tè bestuderen. In verband met een doot de Synode ontvangen brochure, getiteld „In boeien" en handelend over de bèrlj- ming-Hasper, wordt besloten de volgende verklaring te publiceren: De Synode legt deze verklaring met ver ontwaardiging ter zijde en verklaart met nadruk, dat zij in 19371938 bij de uitgave van het nieuwe Psalm- en Gezangboek niet in boeien geslagen is. De Ned. Herv. Kerk kan te allen tijde een ander Psalm boek invoeren. De Synode draagt baar moderamen op aan ds. Coolsma mede te delen, dat bij, evenals reeds met anderen is geschied, inzage van het contract kan verkrijgen, opdat hij kan zien hoezeer hij onwaarheid gesproken heeft. Hoewel bet rapport van de deputaten voor de Psalm berijming over de berijming-Hasper (revi sie 1948) nog in behandeling bij de Sy node was, heeft het moderamen vertrou welijk het moderamen der Synode der Ge- reforme'erde Kerken en haar deputaten voor de Psalmberijming dit rapport ter inzage gegeven, opdat blijken zou, dat de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk op goede gronden de berijming-Hasper on voldoende acht. Nu deze vertrouwelijke en in goede geest gevoerde bespreking, scheef getrok ken, op straat wordt gebracht, besluit de Synode het aanvaarde rapport reeds nu te publiceren en niet te wachten tot de han delingen der Synode zijn verschenen. NED. HERV. KERK Beroepen te St. Annaland R. W. Steur te Ouddorp. Bedankt voor Wissekerke J. B. Ren ders te Weesp. Bedankt voor Oosterland, L. A. W. Theunissen te Aagtekerke. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden werd plotseling van ons weggenomen onze lieve kleine Schat GERRY, na een rijk bezit van 5 weken. Zjjn diepbedroefde Ouders' P. H. A. ROOVERS- D. M. ROOVERS— DE WITTE. Middelburg, 27 Maart 1950. Vlasmarkt 9. De H. Engelenmis zal op Woensdag 29'Maart a.s. gelezen worden in de Parochiekerk alhier. t Heden overleed plot seling onze liève Klein zoon GERRY, na een korte levensduur van 5 weken. Familie ROOVERS. Familie DE WITTE. Middelburg, 27 Maart 1950. op nonactief moeten gaan. Dit is ech ter op 't ogenblik gezonder dan dat bij onze marine alle krachten mensen zowel als financiën zouden worden opgezogen door de carriers. NIET UP TO DATE Over de toestand van het mate riaal, dat wij aan boord hebben, was een van de officieren, die op de Roo sevelt had rondgekeken, niet erg te spreken. De Amerikanen werken met darapparaten, die van 1945 dateren i zij vinden, dat die al verouderd in. Binnenkort komen er dan ook nieuwe. Intussen zijn op de Karei Doorman toestellen van 1942 heel ge bruikelijk. Aanhoudend zijn er dan ook mankementen, die het werk ern stig belemmeren. Wij zijn dus inder daad verre van modern uitgerust. Inmiddels zal de Marine ook van de militaire Marshall-hulp gaan profite ren. Binnenkort worden juist de eer ste zes Amerikaanse schepen die wij van de Amerikanen hebben overgeno men, naar ons land gevaren. Wanneer minister Lieftinck nu niet zoals h(j met enkele objecten uit de oorlogsbuit heeft gedaan, deze sche pen voor millioenen dollars op de be groting brengt en dan door de Ma rine Iaat betalen, kan er op die ma nier nog wat bereikt worden, was het oordeel van een van de hoogste mari ne-autoriteiten, met wie wy daarover spraken. Alles klaar voor de tunnel door de Mont-BIanc. „Aljes is klaar voor het boren van een tunnel door de Mont Blanc en voor de aanleg van een autoweg, die Italië, Frankryk en Zwitserland zal verbinden. De tunnel zal 11 km lang zijn", zo meldt het Italiaanse blad „II Populo". „Weldra zullen duizenden arbeiders beginnen met dit grote werk en door de rotsen een nieuwe weg banen, die de handel en het vreemdelingenverkeer van de drie landen ten zeerste ten goede zal ko men. Het blad meldt ook, dat de commissie van deskundigen te Parijs met haar plannen betreffende de finan ciële kant van de zaak klaar is. Revolutlonnair complot in Bolivia verijdeld. De Boliviaanse regering heeft Zon dag bekend gemaakt, dat zij een com munistisch revolutionnair complot heeft verijdeld, dat volgens de plan nen Dinsdag zou worden uitgevoerd. De leiders van de samenzwering wa ren een hoge Russische militaire leir der en Franse communistische agen ten. Zy werden tezamen met een aan tal van anderen Zaterdagavond gear resteerd toen zy een vergadering hiel den waarop de voorbereidingen voor het complot werden voltooid, aldus de Boliviaanse verklaring. Volgens het communiqué is het in het hele land rustig. BOKSEN Zij lieten toch uitstekende indruk in Bergen op Zoom achter. Vier Vlissingse boksers, wichten, waren Zondag, door een klein groepje naar Bergen op Zoom ge wejterge- vergezeld supporters 0.„ getogen om in de Hollandse Tuin, die door het fana tieke Brabantse publiek in een hek senketel was veranderd, hun krach ten te meten met Brabantse boksers. Geen enkele overwinning behaalden de DOS-leden, maar ze lieten toch een uitstekende indruk achter. De Bergen op Zooms? sportclub van Felix JanSsens had haar beste kracht tegenover M. Ritico gezet. Duivelaar kwam de ring binnen alsof hij zyn come-back met een gemakkelyke overwinning zou vieren. De eerst© ronde had hij een kleine puntenvobr- sprong, omdat Riticö de defensief bokste, maar in de tweede ronde be gon voor Duivëlaar het getij te keren. De beide boksers wogen nog tegen elkaar op. maar dat was maar voor even, want in de derde ronde had de Brabander niéts meer in te bren-. gen. Waarschijnlijk door zyn goede eerste ronde kon Duivelaar nog een onbe slist halen, maar hij kreeg hiermee eigenlijk meer dan hij verdiende. De Meyer was in zyn party tegen Hoedelmans niet zozeer de mindere, maar verloor óp punten, omdat Hoe delmans 8 kg zwaarder was en zo doende met zyn stoten meer effect had. De Klerk had het een beetje las tig tegen de Tilburger Slaats. De Klerk is immers een defensief bokser en Slaats was dat ook. De Vlissinger bokste daarom niet zoals men dat van hem gewend is en verloor zo doende op punten. Bij de wedstrijd tussen Visser en Willemse was het de scheidsrechter, die de beslissing bracht. Visser werd driemaal neerge slagen. Bij de derde keer sprong hy reeds bij de derde tel op. Maar de scheidsrechter hield hem af en telde tot acht verder, daar een nieuwe re glementsbepaling voorschryft, dat 'n speler, wanneer hy neergeslagen is, minstens acht tellen neer moet blij ven. De scheidsrechter riep daarna de 5Vz kg zwaarder wegende Willem- se verdiend tot overwinnaar uit. Merkwaardig was het| dat Willemse steeds bij 'n rake stoot lachte. Tot slot gaf Luc van Dam een zeldzaam mooie demonstratie. Hij speelde na touwtje-springen en schaduwboksen enkele demonstratie-partyen. MOTORSPORT Zeeuwse motorrijders vergaderden. Vorige week werden m de vier Zeeuwse districten van de K.NJVI;V. de voorgeschreven jaarvergaderingen gehouden. Uit "de verslagen en bespre kingen bleek, dat er m Zeeland een verheugènde vooruitgang op het ge bied van motorsport en -toerisme valt te constateren. Slechts Zëeiiwsch- Vlaanderen vormt hierop een uitzonde ring, hetgeen des té opmerkelijker is, omdat in deze streék toch een behoorr lijk aantal leden gevestigd is. - Animo om bijeen te kómen is ©r echter niet en daardoor kan ook Öit ja?r weer geen vertegenwoordiger in het afde lingsbestuur worden gekozen. Tot districtsvoorzitters werden de thans zitting hebbende functionarissen herkozen. Dit zijn voor het district Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland, dr. J. C. Arends te Hansweert, voor het district Tholen en St. Philipsland de heer C. Steendijk te Stavenisse en voor het district Schouwen en Duive- land de heer W. A. Barten te Zierik- zee. Deze drie heren zullen dus in het afdelingsbestuur zitting hebben. Tot candidaat voor de functie van afdelingsvoorzitter werd in alle dis tricten als enige candidaat gesteld de huidige afdelingsvoorzitter, de heer A W. Levering te Vlissingen. De jaar lijkse afdelingsvergadëring zal op Za terdag 15 April te Goes worden gehou den. Afgevaardigden naar deze verga dering zijn de heren Th. Buiffés (Goes), P. Polderdijk (Heinkenszand), A. Gooyen(Goes). J. van Dalen (We- meldinge), P. Steutel (Zierikzee) en J. Blaas (Tholen). VOETBAL Buitengewone bondsvergadering K.N.V.B. Naar wij vernemen is de buitenge wone bondsvergadering, waarop de voorstellen inzake het competitie- vraagstuk worden behandeld thans op Zaterdag 3 Juni te Utrecht gesteld. Tollen kan gevaarlijk zijn. Zaterdagmiddag is in de Baffin- straat te Amsterdam een zevenjarig meisje by het tollen gevallen. Het kind viel met haar linkeroog in de stok van het'zweepje. Zy is onmiddel- lyk naar het Wilhelminagasthuis overgebracht en daar in de loop van Zondagmiddag aan de gevolgen van haar verwonding overleden. Marktberichten ROTTERDAMSE GRAANBEURS. Binnemandse granen (officieuze note ring per 100 kg franco Rotterdam): Tarwe: geen notering; Rogge: kalm 23.50—23.75; Haver: flauw 22.50—23.25; Gerst: grove 27.0027.50, voer 23.00—24.50; Peulvruchten zeer kalm; Groene erwten. 30.00—35.Bruine bonen 55.0060.50; Schokkers: 30.00—35.50. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 27 Maart. Exportgarnalen 2102 kg.: 1,271,45; Schar 187 kg.: 21—37; Bot 249 kg.: 24— 35; Middel tong 1 kg.: 1,22; Rog 366 kg.: 13—25; Ongesort. vis 83 kg.: 28—81; Pa ling 2 kg.: 51. VEILING GOES. Van 27 Maart. Groenten: Witlof 27—42; Snijsla 63; Spinazie 4850; Kroten 4; Prei 5465; Uien afw. 13—17. aUes per 100 kg.; Ra dijs 810. per 100 bos. korfbal Competitie met enkele verrassingen gestart. Van de eerste korfbaluitslagen van dit seizoen waren er enkele wel ver rassend. Hoewel in de eerste klasse eén overwinning van de nieuwe eer ste klasser Scampolo uit Zaamslag te verwachten kon zijn, was de 1-3 overwinning op B.K.C. wel heel mooi. Swift I won van zyn belangryke con current Togo óp volkomen regelmati- Se'wijze met 3-7. De verrassing van eze eerste uitslagen was wel de 7-0 overwining van Volahrding op Seoltó. Een overwinning lag wel in de lijn, maar 7-01 iri de tweede klassês liet Mad'joe I zich'met 2-6'verslaan door SSS terwyi Stormvogels uit Vee- fe bij V.K.V. de beidé puntjes door een 1-2 overwinning mee ham.' Vopo stuufde Dios met lege handen en een 5-1 néderlaag naar nuis. In 2B deel den Eendracht en de Poel de puntjes, door geen enkel doelpunt te maken. Alto won met 4-1 van Vitesse. Verdere uitslagen: 3a AKC-Madjoe H 1-5; Atlas-Teop 3-8. 3b Scampolo II - Vopo II 10-0. Adspiranten: Swift A-Zeelandia 4-0; Togo-Swift B 1-5. In het prestatietournooi won Swift h)et 5-3 van Zeelandia. K.N.V.B. aid. Zeeland V.C.K. II werd bij de junioren kampioen. ZATERDAGCOMPETITIE jen ook de grote nederlaag van VCK Door de reeds gememoreerde over- i ^ni^sïnresvan Koude- tweede klasse is de rol van ivieuw- npripHaaVnaar huis terug. ondergeschikte geworden nederlaag naai nuis terug. apelle-papieren staan la ger genoteerd dan die van Seroosker- ke. De komende strijd tussen deze zal ert ook de Kapelle- heel wat opheldering kunnen bren gen. In de le klasse verloor Kloetin- ge onverwacht van Rillandid (1-2) 100% 98% 98 Hi Amsterdamse Beurs 24 Maart. 27 Maart. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) dito 1937 Dollar-lening 1947 3% Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handèlmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam 98% 100 81% 100% 96% 98% 100 151% 187 314 138% 278% 137% 100% 96% 148% 311% 137% 164% 211% 275% Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 136% 112 132% 30% 108 84 119 135% 130 135% 130% 126% ZON DAG COMPETITIE In de le klasse trok Luctor tegen Kruiningen aan het langste eind (2-4) en in Zeeuwsch Vlaanderen pik te DSW, na zyn eerste zege van vori ge week, weer een puntje weg, dit maal tegen Zuidzande (2-2). Kam pioen PSK versloeg Rapenburg (4-0) zoals het een titelhouder betaamt. Verdere uitslagen: Zaterdag: Junioren: groep Al: Se- rooskerke I-Oostburg I 2-8; DWS I- Goes I 0-2; groep H: Yerscke-Rillan- dia 3-1; Luctor-Hansw. Boys 3-0; Ka- pelle-Kruiningen 3-0. Junioren: B H: VCK-Walcheren II 7-1; groep III: Goes IV-Yerseke II 2-3; Robur H-Goes Hl 2-1. groep IV: Breskens-Schoondijke 7-0; Sluis- Oostburg 0-2. Groep V: Hulst I-Ter- neuzen I 1-1; Hontenisse I-Graauw 1-0. Zondag: res. lc klasse A: Robur n-Hulst H 1-3; Patryzen II- Vlissingen III 0-8; Middelburg IH- Biervliet II 4-0. Res. le klasse B: Hoofdnlaat II-Ter- neuzen III 3-5; Aardenburg H-Corn Boys H 0-1. 2e klasse A: Zeelandia II-Breskens III 3-1. 2e klasse B: PSK H-Rapenburg II 4-2. 2e klasse C: Kruiningen II-Luctor H 3e klasse A: Zeelandia III-EMM IH 1-2. 3e klasse B: Schoondyke H-Aarden- burg III. Aardenburg niet opgeko men; Zuidzande II-Retranchement I 0-7. 53% 403/« 11% 11% 5% 6% - 13% 19 18% De Amsterdamse effectenbeurs opende in minèur, waarbij vooral in de Indonesi sche sector zware klappen vielen. Onze kerheid. in het bijzonder over de duur en omvang van de stakingen in Indonesië, werd als een der voornaamste oorzaken beschouwd. De jongste staking, die bij de Deli Spoorweg maatschappij, waardoor o.m. de producten van diverse onderne mingen niet getransporteerd kunnen wor den, maakte een hoogst onbevredigende mdruk. Amsterdam Rubber opende 7 pun ten lager op 131, H.V.A. 3% lager op 133. en Delt 4% lager op 128%. Waar zijn onze schepen Aardijk 26 Maart y. Antwerpen naar Miami. Abbedijk 25 Maart van Rio de Jan. naar Santos. Akkrumdijk 26 Maart van N. York naar Antwerpen. Alcinous 25 Maart van Sing, naar Belawan. Alchi- ba 25 Maart van New Castle naar Casabl. Alcor 26 Maart te Cabedeio. Alderamln p. 26 Maart Gibraltar. Alnati 26 Maart R. de Jan. naar Santos. Aypherat 24 Mrt. te Galveston. Annenkerk 27 Maart van Adelaide naar Melb. Bali 26 Maart te Singapore. Boschfontein 26 Maart van E. Lond. naar P- Elis. Boskoop 26 Maart van A'dam néar W.-Indië! Erinna 26 Maart v. Singapor naar Miri. Ésso Rotterdam 26 Maart te Aruba verw. Fairsea 26 Mrt. te Port Said. Felipes 25 Maart van Na pels naar Haifa. Garoet p. 25 Maart Oues- sant. Garoet 27 Maart p. Finisterre uitr. Cordias 26 Maart van Catania naar Al giers. Goya 28 Maart te Suez. Groote leer 26 Maart p. P. de Galle thuisr. Grootekerk 25 Maart van Tanga naar Zanzibar. Hector 26 Maart te Lissabon. Hoogkerk 27 Maart te Kobe. Jagersfon tein 26 Maart van A'dam naar Z.-Afrika. J. v. Oldenbarnevelt 25 Maart p. Daed. rif. Keilehaven 25 Maart van Laudana n. P. Gent. Laurenskerk 27 Maart te Colom bo. Lcmsterkerk 25 Maart te Genua. Leu- yekéfk 25 Maart van Antw. naar Ham burg. Limburg 26 Maart te Durban ver wacht. Loenerkerk 26 Maart van Ham burg naar Bremen. Loosdrécht 25 Maart te Muscat. Lutterkerk 26 Maart te Co chin. Maas 26 Maart te Curasao. Malea 26 Maart te Port Said. Melampus 23 Mrt. van Soerabaja naar Makass. Nestor Maart van Algiers, naar Tunis. Nigerstr. 26 Maart van Amsterdam naar W.-Afri- ka. N. Holland 26 Maart te Melbourne. Oberon 25 Maart te Fort Liberia. Overij- sél 25 Maart van Rotterdam naar Londen. Paula 26 Maart van Bangkok naar Plad- joe. Pr. Willem III 26 Maart te Haifa. Rempang 27 Maart te Port Said. Rijn land 26 Maart van Santos naar Montevi deo. Saidja 26 Maart te Singapore. Sala- tiga 26 Maart te Los Angeles. Schle 23 Maart te Nw.-Orleans. Schiedijk 26 Mrt. te Semarang. Soestdijk 25 Maart van Ha lifax naar Boston. Stad Arnhem 26 Maart van Gibraltar thuisr. Tabian 27 Maart te Baltimore. Tjisadane 25 Maart v. Hongk. naar Slngap. Van 't Hof 31 Maart te Queenstown verw. Van Heutsz 27 Maart te Penang. W. Barendsz. 26 Maart te Kaapstad. Willem Ruys 26 Maart van Singapore. Zwijndrecht 25 Maart van Ca sabl. naar Vlaardingen. WOENSDAG. De vierde Symphonie van Tsjaikows- ky wordt vanavond uitgevoerd door het Concertgebouworkest, onder leiding van Rafaël Kubelik. De zesde Sym phonie van dezelfde comDonist kan men horen in een uitvoering van het Radio Philharmonisch orkest, onder leiding van Paul van Kempen (H. II 20.15) Hilversum I: 7, 8, 13. 18. 20 en 23 Nws. 7.18 Gram. muziek. 8.18 Orgel. 9 Kamer muziekconcert. 10.05 u. Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzui ger zwijgt. 11 Populair non-stop. 12 De Ramblers. 12,38 Kwartet Jan Corduwener. 13.15 Promenade-orkest. 14 Gesproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15 „De Rood borstjes". 15.20 Joseph Haydn, de vrolijke dorpsjongen. 15.50 Speel jij dit ook? 16 Vragen staat vrij. 16.30 De regenboog. 17 Het stond in de krant. 17.30 Vocale edel stenen. 17.45 Regeringsuitzending. 18.30 Natuurkundige verschijnselen in en om de aarde. 19 Reportage congres Prot. Chr. Werkgemeenschap in P.v.d.A. 19.15 Sport. 19.45 Kampraad van de VCJC komt met de prijsvraag. 20.20 Johan Jong en zijn Banjoliers. 20,45 Lang is de weg. hoor spel. 21.45 Concertgebouworkest. 22.45 Tus sen mens en nevelvlek. 23.15—24 De nacht schuit. Hilversum II: 7, 8. 13, 19. 20->cn 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 National Symphony Orchestra. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Viool en piano. 9 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken. 9.30 Mozart-concert. 10.30 Morgen dienst. 11 Werken van Francois Couperin. 11.20 Jimmy vindt zijn vader, hoorspel. 12 Dat wil ik nog eens horen. 12.33 Orgel concert. 13.20 Mandolinata. 13.50 Deens middagconcert. 14.30 Vrouwenkoor. 15 Licht pianospel. 15.15 Kamerorkest. 16 Voor onze jeugdige schakers. 16.15 Voor onze meisjes en jongens. 17.30 Pianoduo. 17.45 In de soete suykerbol. 18 Onze Ne derlandse koren en korpsen. 18.30 Rege- ringsuitzending. 19.15 Onder de leeslamp. 19.30 Sportcommentaar. 19.40 Vandaag. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest. 21.30 Lijdensoverdenking. 22 Nederlands Ka merkoor. 22.30 Tien jaren. 22.45 Avond overdenking. 23.15 Avondconcert. 23.40 24 Victor Schiöler, piano. ZON EN MAAN. 29 Maart. Zon: op 6.23 onder 19.08 Maan: op 13.07 onder 5.06 HOOG WATER u.+NAP u.+NAP Vlissingen 10.27 1.29 23.06 1.24 Hansweert 11.14 1.68 23.54 1.60 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 3.51 1.46 16.38 1.44 4.47 1.81 17.37 1.80 20. De „Kraak" voer de Amerikaanse ha ven binnen en de maat bracht het schip veilig, maar sidde rend, naar de kant. De meester, die al die tijd in de machineka mer - had gezeten, kwam 'aan dek én Bill en Joe kregen hém ineens in de ga ten. „Nog een Chi nees, Bill!" riep Joe. „Laat hem niet ont snappen! Let op!" „Hou hem in de ga ten!" riep Bill. „Hé! Halt!!" "Bill en Joe hadden al hun aandacht no dig voor de meester, die er niets van be greep. Maar in die korte tyd nam Kap- pie een grote sprong vanaf de brug op de ka de. De maat gaf een harde gil, die bijna alles bedierf, maar de agenten dachten, dat hij dat zo maar deed. Ze keerden zich tenminste niet om. zodat Kappie kans zag zich in een rond ijzeren vat te verstoppen. „Jong, jong, dat was ook maar net op het kantje!" mompelde hij. „Die klont van een maat had me bijna verraden met zijn gekrijs.. de suffert! Ik pas net in dit vathet kan niet beter. Ik zal een boon zijn, wanneer ze me hier vinden!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5