NIEUWS UIT ZEELAND CREDIET VOOR BOUW VAN MONTAGEWONINGEN De oudste inwoonster van Vlissingen. Bezwaren tegen verplicht veilen van fruit. STOP DIE JEUK DÉBRALINE WALCHEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 MAART 1950 GEMEENTERAAD MIDDELBURG Advertentie Bleef Adviescommissie voor woonruimte-vordering, in geb reke Belangen van volkstuinders. De gemeenteraad van Middelburg heeft inj.Un vergadering van Maandag een credict van f 556.000 verleend voor de bouw van 42 montagewoningen. De financiering geschiedt op basis van de Avoningwet, In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. W. Kögeler de heren L. J. Breel en jhr. mr. T. A.' J. W. Schorer, die door ongesteldheid de zittingen geruime tijd niet hadden kunnen bijwonen Ook deelde hij mede, dat de heer J. F. Bastiaanse na ver vulling van zijn dienstplicht in Indo nesië is teruggekeerd en thans dus weer als redacteur van de handelingen kan optreden. Dank werd gebracht aan de heer J. J. Laroes voor de wij ze, waarop hij gedurende diens afwe zigheid de taak van de heer Bastiaan se heeft waargenomen, De Raad ging accoord met het aan gaan van definitieve geldleningen ter grootte van 300.000 en 250.000, ver leende een crediet van 10.600 voor de bouw van een transformatiehuisje aan de Werfstraat en gaf een verkla ring, dat oprichting en instandhouding van een monteurscursus nodig wórden geacht. Bij het punt „crediet 42 montage wo ningen'' ontwikkelde mevr. A. J. P, C. de Vlieger (Arb.) enige bezwaren van aesthetisehe aard tegen deze woningen. Zo vond zij het minder juist, dat de schuurtjes vrij van de huizen staan. De wethouder, de heer L. J. van 't Westende antwoordde, dat de bouw verordening dit nodig maakt. Niette min wordt wel ontheffing van de be paling verleend. De heer M. Wattel (A.R.) drong er op aan ieder geval op zichzelf te beoordelen. Hij vroeg, of Middelburg niet met. teveel montage woningen wordt opgescheept en hoe gro'ot het woninggebrek thans is, waar- Wordt Woensdag 100 jaar. Op 29 Maart a.s. wordt mevr. de wed. E. M. GooteLandman te Vlis singen 100 jaar. Toen we haar een jaar geleden een bezoek brachten, omdat ze de oudste inwoonster van Vlissingen was, reken de ze er helemaal niet op, dat'ze deze merkwaardige leeftijd zou bereiken. „Ik word toch geen honderd", zei ze toen en ze vond haar 99 jaren nauwelijks de moeite waard om over te spreken. Natuux-lijk heeft ze gelijk. Er schuilt, geen verdienste in om 100 jaar te wor- den, maar het is wel iets heel bijzon ders en het stemt tot blijdschap en tot dankbaarheid. Mevr. Goote werd in 1850 te Middel burg geboren. Zij is sedert 1806 wedu we en ze woont nu in de Hobein- straat bij een van haar kinderen, die ook al een respectabele leeftijd heb ben bereikt. Een zoon is kort geleden uit de Verenigde Staten overgekomen om de verjaardag van zijn moeder mee te vieren. In de laatste jaren komt ze weinig meer op straat en ook het regelmatige kerkbezoek moest gestaakt worden. Wel heeft ze -vorig jaar haar stemplicht nog vervuld. Opvallend is haar ongebroken geest kracht. Ze leest veel, houdt een om vangrijke familiecorrespondentie bij en is goed op de hoogte van de we reldgebeurtenissen. Haar gezondheidstoestand is goed. alleen is ze wat doof Woensdag wordt er heel veel fami lie verwacht en daarom is het beter dat andere vrienden en belangstel lenden, die hun gelukwensen persoon lijk zouden willen aanbieden, dat Donderdagmiddag of Donderdagavond doen. 1 op hem geantwoord werd. dat de ge meente 'n bepaalde hoeveelheid van de ze woningen moet „afnemen" en dat met 250 huizen méér, de ergste woning nood gelenigd is, zonder dat hel te kort is opgeheven. Een verzoek van de heer J. S. HOek (A.R.) om licht punten in de schuurtjes aan te bren gen, zal in overweging worden geno men; hij vernam tevens, dat het com plex eind 1950 gereed komt. De heer I. van Loo (Arb.) drong er tenslotte op aan er streng de hand aan te hou den, dat de in de stad te bouwen wo ningen binnen de gestelde termijn worden opgeleverd, WOONRUIMTEVORDERING. Bij de rondvraag bracht de heer H. J. Flierman (Arb.) het beleid van de Adviescommissie voor woonruim tevordering ter sprake. In het Vrije Volk had hij gelezen, dat een gezin zo slecht gehuisvest was, dat hierdoor de gezondheid van een baby werd be dreigd, dat daarom een vorderingsbe- sluit was uitgegaan voor een woning, die de eigenaar aan iemand anders wilde verhuren, maar dat de Advies commissie met algemene stemmen had besloten, dit huis aan een kinderloos gezin toe te wijzen. Hij stelde B. en W. drie vragen, nl. of de feiten in het krantenartikel juist zijn, zo ja, of B. en W. bereid zijn het besluit van de commissie voor kennisgeving aan te nemen en haar kenbaar te maken, dat de aangelegde maatstaven in dit geval onjuist zijn geweest. De voorzitter antwoordde, dat hierop schriftelijk bescheid zal worden gegeven. De heer Wattel wees er op, dat de volkstuinders, verenigd in „Kweek- lust", critiek hebben op het gemeen tebestuur, dat onvoldoende medewer king zou verlenen. Hij herinnerde aan het ontbreken van 'n. behoorlijke uit- gangsweg in de Nadorst en vroeg óf „Kweeklust" in het uitbreidingsplan complexen grond krijgt toegewezen. De voorzitter antwoordde, dat van gebrek aan medewerking geen spra ke is. De klacht over de uitgangsweg werd al enkele malen onder de aan dacht van de Barakkendienst ge bracht. Inderdaad wordt in het. uit breidingsplan «rekening gehouden met „Kweeklust". Op de overige in de rondvraag ge stelde vragen komen wij nader terug. JBRENGEN GEZELLIGE MEUBELEN IN OUPE EN NIEUUE STULEN. VROLIJKE GORPUNSTOFFEN, APARTE TAPIJTEN ENZ. JUIST PAT VAT U ZOEKT. U MOET HEUS KOMEN KIJKEN TELEFOON 200 <K 1102» Afschaffing veilplicht die soms erger is clan pijn en die Uw leven vergalt! Niet krabben, dat veroorzaakt infecties, maar betten met een paar druppels HET HUIDGENEESMIDDEL MET I I „DIEPT EWERKING" Jehova-getuigen werden vrijgesproken. Na de Apeldoornse heeft thans ook de Zuthpense arrondissements recht bank geoordeeld, dat het houden van een voor het publiektoegankelijke bijbellezing in een particulier huis niet mag worden beschouwd als het organiseren van een openbare verma kelijkheid en dat een veroordeling voor 't houden van 'n dergelijke lezing in strijd is met het achtste hoofdstuk van de grondwet. De politie te Barneveld had proces verbaal opgemaakt en mr. Fledderus had een vervolging ingesteld te gen twee .Jehova-getuigen" op grond van art. 20 der algemene politiever ordening te Barneveld, krachtens welke „het is verboden zonder ver gunning van de burgemeester open bare vermakelijkheden te organise ren". De rechtbank baseerde de vrij spraak op het 8ste hoofdstuk van de grondwet, met name op art. 177, vol gens hetwelk .iedere openbare gods dienstoefening binnen gebouwen en besloten plaatsen wordt toegelaten, behoudens de nodige maatregelen ter verzekering der openbare orde en rust". gevraagc. Voor dé afd. Zeeland vari de Nêd-. Bond van Fruithandelaren sprak Za terdagmiddag te Goes' mr. L. Schèn- derling, secretaris van de vakgroep óver het vraagstuk van de veilplicht. Speciaal voor fruit en winterpeen is er in verschillende kringen van belanghebbenden bezwaar tegen deze veilplicht. In een request aan Minis ter Mansholt is dit destijds reeds uit voerig uiteengezet. Het is thans zo gesteld dat ruim 1% van de fruitexporten hebben plaats gevonden in strijd met de be staande voorschriften. Was dit niet gebeurd, dan zou de helft niet zijn geëxporteerd. Een gezonde ontwikke ling van het veilingwezen moet niet door dwangmaatregelen geforceerd worden. Volgens spr. heeft de gevoerde ac tie van de zijde van-de handel en de fruitpéchters, blijkens reacties op eerder gehouden vergaderingen reeds instemming van fruittelers, terwijl ook in veilingskringen sympathie hiervoor bestaat. Momenteel trachten de organisaties van de handel, dë telers organisaties en het Centraal Bureau voor de tuin bouwveilingen in besprekingen deze zaak tot een oplossing te brengen. De telers erkennen de bezwaren, doch zijn anderzijds van mening dat opheffing van de veilplicht een hiaat voor de fondsvorming en de afzet- maatregelen zou kunnen opleveren. De organisaties van de handel menen echter dat dit voorkomen kan worden door een andere basis te vinden v.oor de fondsvorming en afzetmaatregelen. Naar mr. Schenderling tenslotte me dedeelde, is besloten aan de minister te verzoeken om in afwachting van het resultaat van deze besprekingen geen beslissing te nemen. Een Benelux-persexcursie naar de Bevelanden. De vereniging voor vreemdelingen verkeer in Z. en N. Beveland heeft het plan een Benelux-persexcursie te organiseren naar de bloeiende boom gaarden van de Bevelanden. Wan neer de bloei aanbreekt zullen een aantal Belgische en Nederlandse jour nalisten de gast van de V.V.V. zijn. Het ligt in de bedoeling tevens een bezoek aan de oesterkwekerijen van Yerseke te brengen. Vermoedelijk zal de excursie aan het eind van de maand April gehouden worden. EERVOL ONTSLAG Bij Kon. Besluit is aan de inspec teur van 's rijks belastingen R. Ger ritsen, hoofd van de inspectie der re gistratie en successie te Zierikzee, met ingang van 1 April 1950 eervol ontslag uit 's rijks diénst verleend. UIT HET ZAKENLEVEN. Zaterdag is andermaal een nieuw win kelpand in de Lange Delft te Middelburg in gebruik genomen. Het betrof de nieu- bakkerij en winkel van de heer Beun, die hiermede dé beschikking heeft gekre gen over een keurig en efficiënt ingerich te bedrijfsruimte, Ter gelegenheid van de opening werden talrijke bloemstukken ontvangen. Jongelingsverenigingen op Geref. Grondslag. Op 2e Paasdag zal de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Jonge lingsverenigingen op Geref. Grond slag haa.r jaarlijkse Bondsdag hou den in de Geref. Kerk te Vlissingen. Als spreker zal optreden de bonds voorzitter, de heer H. Algra, te Leeu warden. Het slotwoord wordt gespro ken door ds G. N. Lammens te Heir_- kenszand. Schultevaer gaat vergaderen. De Kon. Schippersvereniging Schut- tevaer zal Woensdag 12 en Donderdag 13 April a.s. te Steer.vvijk 'n algemene vergadering houden, waarbij dan o.m. ook de afdelingen St. Philipsland en Schouwen-Duiveland voorstellen zullen indienen. Door deze afdeling zal o.a. worden voorgesteld: De gasboei Roompot-Hammen net gehele jaar te latéh liggen; de gasboei Engels Vaarwater-Brabants Vaarwa ter plm. 500 meter om de Noord- Noord-Oost te verleggen; beter toezicht op de verlichting van visbakken en schepen voor de stad Tholen. Door de afdeling Middelburg zal o.a. worden voorgesteld de klarings steiger te Bat te verlengen; aan te dringen op een vluchthaven te Saaf- tinge; beperking van de vaarsnelheid van zeeschepen op de Westei'-Schelde, vooral bij de steiger te Bat; verbete ring van de ligplaats voor japhtente Veere; verbetering, havent'oestanden gs en by het kanaal door Walche ren door spoedig herstel der zeeslui zen te Vlissingen. Door andere afdelingen zal worden gevraagd om uitleg van een licht boei met wit licht op de rand van de Brouwerplaat te Hoedekenslcerke een rode sector aan te brengen in het licht van Stavenisse, zodat de kabel naar Duiveland ook na zonsonder gang gedekt is; om spoedige oprui ming van de trani'orug bij de Ooste lijke en Middensluis te Terneuzen o.m, meer openingen voor de Keersluis te Vlissingen en heffingen van de brug te Middelburg en spoedige vei-betering van de toestand in de haven van Brespens. Zeeuwse militairen komen naar huis. Met het troepentransportschip „Castel Bianco dat 17 Maart uit Tandjong Priok is vertrokken en 11 April in Rotterdam wordt verwacht repatriëren de volgende Zeeuwen: J. L. Lous te Oudelande; H. G. Overeem te Terneuzen; A. Strubbe en J. Tilroe, beiden te Middelburg; J. J. v. Pop- pel te Hulst; P, Schoe te Vrouwen polder; B. Dek te Kruiningen; J. C. Dorst te Stavenisse: P. Lambert te Vogelwaarde; W. J. Verstraete te Hoofdplaat; M. A. Reijerse te Goes en S. J. Swiers en S. J. Swlers te Mid delburg. De laatste behoort tot de vaste staf van het schip. De volledi ge passagierslijsten liggen op onze kantoren te Vlissingen, Middelburg, Goes, Oostburg en Zierikzee ter in zage. Het Hulsterblad staakt zijn verschijning. De redactie van Het Hulsterblad, dat tweemaal per week verscheen, deelt mede, dat met ingang van Zaterdag jl. de uitgifte werd gestaakt. Het zal voor velen in Hulst een te leurstelling zijn, dat dit éigen streek blad de strijd om het bestaan niet lan ger kon volhouden. Meer dan 82 jaar verscheen Het Hülsterblad en de redacteuren.hebben zich steeds beijverd de plaatselijke be langen naar vermogen te behartigen. Vooral in het verleden toen Hulst, meer dan thans geïsoleerd lag, nam het blad een betekenisvolle plaats in. De uitgever heeft in de laatste maan den nog een krachtige fcoging gedaan om het blad levenskrachtiger te ma ken, maar het bleek, dat de exploita tie niet meer lonend was te maken, ook al in verband met de enorme stij ging van de papierprijzen. Vandaar, dat de uitgifte thans gestaakt is. Hofje wordt verbouwd. Het hofje in de St. Antheunisstraat te Middelburg verkeert sedert geruime tijd in een deplorabele toestand. Hier in zal nu echter spoedig verbetering worden gebracht. Deze week zal na melijk namens de Burgerlijke Instel ling voor Maatschappelijke Zorg te Middelburg de verbouwing van dit hofje worden aanbesteed. Tot op heden bestaat het hofje uit acht zeer kleine woningen, die op de begane grond slechts één vertrek heb ben, waarin bovendien gekookt moet worden. De slaapvertrekken zijn op de zolder ingericht, terwijl de toiletten zich op de binnenplaats van het hofje bevinden. Het gemis van een keuken en het gemeenschappelijk gebruik van de toi letten vormen wel het grootste onge rief; het laatste is eigenlijk ontoelaat baar. De bedoeling is nu door verbouwing van deze acht woningen er zes te ma ken. Daardoor krijgt elk huisje een ruim woonvertrek, waar desnoods ook een slaapplaats ingericht kan worden, een aparte, eenvoudige Bruynzeel-keu- ken en een toilet met voorportaal. Dat dit voor de bewoners een enorme ver betering betekent, behoeft geen betoog. Wielrenners knoeiden met nylon-kousn. De wielrenner J. J. W. K. uit Rot terdam kwam nogal eens in België als coureur. Hij kende een schipper, die geregeld op dat land voer en kwam toen op de gedachte een handeltje te beginnen in nylonkousen. Hij kocht deze goederen in België en de schip per zorgde er voor, dat de kousen in Nederland kwamen. De wielrenner M. G. uit Haarlem wist eveneens de ze schipper op zijn hand te krijgen en ontving via K. de. kousen in Haar lem, waar hij ze dan aan winkeliers trachtte te verkopen. G. ontkende voor de Politierechter te Middelburg bij deze handel betrok ken te zijn, doch de vrouw van K. heeft gezien, dat hy de kousen in ont vangst nam. Een politieagent uit Goes luisterde bovendien een gesprek tussen K. en G. af, waaruit de schuld van G. duidelijk bleek. De schipper A. J. B. bekende zijn schuld, hij wilde iets bijverdienen. De eis luidde 2 weken, welke straf de Politierechter handhaafde. K. werd veroordeeld tot 2 maanden met af trek (eis 4 maanden). G. tot 10 we ken met aftrek (eis 5 maanden). Vlissingen GEMEENTERAADS VERGADERING De gemeenteraad Vlissingen zal vergaderen op Donderdag 30 Maart 1950, des namiddags te 2 uur. DE VLISSINGSE SPEELTUIN. De Vlissingse speeltuinvereniging wil voor de speeltuin aan de Bloemen- laan voor een bedrag van 3250 aan materiaal aanschaffen. Het aantal kin deren, dat van dit terrein gebruik maakt zal vermoedelijk oplopen tot, 1000. De exploitatiekosten kunnen ge dekt wox-den uit de 'contributie en ook voor rente en aflossing van een lening ad 3250 zou gezoi'gd kunxxen worden. De vex-eniging heeft echter geen rechts persoonlijkheid en daarom kan de ge meente niet als garant voor deze le ning optreden. B. en W. willen ïxu een regeling treffen, waarbij het gemeentebestuur optreedt als koopster van het matexi- aal, totdat ï'echtspersoonlijkheid zal zijn verkregen dat tot. aan de over dracht vaxi het materiaal 2 rente door de vereniging wordt betaald. SPORTTERREINEN KEERSLUIS. De adviescommissie voor de sport- belangen te Vlissingen heeft aan de gemeenteraad een tegemoetkoming verzocht voor de exploitatie van de sportterreinen aan de Keersluis. Er is thans doordat een andere regeling werd getroffen voor dq ge meentewerkman, die de terreinen on derhoudt een tekox't van 300 B. en W. stellen aan de. raad voor een tekort vaxi maximaal 300 per jaar voor de exploitatie van deze tex*reinen uit de gemeentekas aan te vullen, VLAM IN DE PAN. In een perceel aan de Schuitvaart- gracht te Vlissingen sloeg de vlam in de pan. De omwonenden snelden ty hulp en wisten de vlammen spoedig te doven. Er werd enige schade aan het keuken- meubilair aangericht. O.- en W.-Souburg GOUDMUILTJE. Het kinderkoor „De Jonge Zangers" te Souburg gaf onder leiding van de dames C. C. van DuijvenvoordePassenier en A. J. Cijsouwde Winde in de concert zaal „De Zwaan" een uilvoering. Be gonnen werd met ear 10-tal aardige kin- der- en speelliedjes, uitgevoerd door de jongste klassen van dit koor. Met veel animo werd er door de jonge debutantjes gezongen. Voox-al „De Dempa's" en „IJs met slagroom" bleken door het publiek zeer op prijs te worden gesteld. Nadat de kleinsten hun programma hadden afge werkt werd een zangspel in twee bedrij ven voor het voetlicht gebracht, nml. „Goudmuiltje" door M. A. Brandts Buys Jr. In dit zangspel werd heel aardig gezongen en niet alleen de zang, maar ook aan de costumering was grote aan dacht besteed. Het zangspel was uitstekend door de heer van Duijvenvoorde ingestudeerd. De pianobegeleiding was bij mej. v. d. Vol- kere in goede handen. Tenslotte werden de dames en de heer van Duijvenvoorde bloemen aangeboden. CHRISTELIJKE JEUGDCENTRALE. De Christelijke Jeugdcentrale hield in het gebouw „Rehoboth" te Sou burg een propaganda-bij eenkomst, die geopend werd door4 de heer L. Vader. De avond werd gevuld met reidan sen, hex'sengymnastiek en enkele schetsen. Grijpskerke WETHOUDER GEKOZEN. De gemeenteraad van Grijpskerke kwam bijeen onder voorzitterschap van burge- Ajneester Bouwman. De heer J. A. Sander- werd als lid van de raad beëdigd. In de vacature-P. Schoe werd tot wethouder gekozen dc heer Js. Francke Mz. De bur gemeester wenste de heer Francke geluk met zijn verkiezing, waarna de heer Francke enige woorden van dank sprak. De gunning tot plaatsing van een beton nen schutting achter het Dorpshuis werd tot een volgende vergadering aangehou den. Aan de burgemeester, secretaris, ontvanger, wethouders en ambtenaar van de burgerlijke stand zal de 5 pet. verho ging worden toegekend. De vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O. wet werd voor de bijzondere school voor het jaar 1949 vastgesteld op f 2292. Van de Stich ting voor de Landbouw was een verzoek ontvangen over de schade, veroorzaakt door duiven. Besloten werd nog geen mataregelen te treffen. Besloten werd financiële medewerking te verlenen voor de totstandkoming van de garantielijn Middelburgse weg en Ja cob Catsweg. Op verzoek van B. en W. van Middelburg werd besloten eventueel bij te dragen in de rente en aflossing van een kasgeldlening voor een schoolgebouw voor B.L.O. op Walcheren. Bij de rond- vraag''"bracht de heer Cevaai het depo neren van voorwerpen in de sloot tegen over de heer de Vlieger ter sprake. Op aag van de heer J. Francke deelde de voorzitter mede. dat de lantaarn op Buttinge bij het pand- van de heer Boo gaard komt te staan en op een vraag •an de heer A. Francke dat er in het Dorpshuis wel «een podium gelegd mag worden. N.V. NOURYPHARMA-DEVENTER VOETBAL E.M.M. WON MET 6—2. VAN IIZENDIJKE. In het veld wogen belde partijen aar dig tegen elkaar op. De grote nederlaag heeft ÏJzendljke hoofdzakelijk te wijten aan het zwakke spel van haar achterhoe de. De E.M.M.-midvoor Bosselaar Sr. wist hiervan goed te profiteren en nam vijf doelpunten voor zijn rekening. Na 10 min. doelpuntte Millenaar voor de thuisclub 10, waarna Bosselaar er 2—0 van maak te. De Zeeuwsoh-Vlamingen reduceerden Weslkapelle VERGADERING PLATTELANDSVROUWEN Te Westkapelle sprak voor de plaatselijke afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen mevrouw Oud- Stofberg uit Haarlem. Mevrouw Oud vertelde tal van byzondex-heden over het leven van de vrouw in Amerika. Tijdens de pauze werden interessan te foto's bezichtigd. Vijfjarig jongetje door paard doodgetrapt. Zondagmiddag werd het vijf-jarige zoontje van de familie P. te Scha- rendyke zodanig door een paard te gen de borst getrapt, dat het enige ogenblikken daarna aan de bekomen verwondingen overleed. De heer P. was met vrouw en kinderen op bezoek bij familie aan de Duinkant te Noord- welle. De kinderen waren bloemen gaan plukken in de z.g. Haard en het jongetje kwam toen te dicht bij oen van de paarden. CJ.V.F. hield bijbelstudie- weekend. Daar er behoefte bestond aan goe de voorlichting voor een vruchtbare bijbelbespreking door leidsters van meisjes- en jeugdclubs, hield de Prov. Commissie Zeeland van de C.J.V.F. Zaterdag en Zondag een goed geslaagd Bybelstudieweekend in het jeugdge- bouw te Kloetinge. Hierbij waren o.m. aanwezig de twee secretaressen van het Verbond, mej. W. Buijs en mej. W. ten Kate uit Utrecht en ruim vijftuig leidsters uit geheel Zeeland. Beide dagen stonden in het teken van Bijbelstudie afgewisseld met sa menzang. De eerste dag stond onder leiding can mevr. van OeverenJulius uit Sluiskil en de tweede onder leiding van mevr. de HollanderDaleboüt uit Haamstede. Zondagmorgen wex*d ge zamenlijk een kerkdienst bijgewoond in dé Ned. Herv. Kerk, waarin ds. Jel- lema voorging. Alle deelneemsters waren geduren de dit week-end te gast by" particulie ren te Kloetinge. Schip verloor zijn anker. Vorige week heeft het Yoego-Sla- Personeel St. Mij. „Zeeland" naar Hoek van Holland. Naai- wij vernemen heeft de directie van de Stoomvaartmaatschappij Zee land aan het varend personeel, dat buiten Hoek van Holland woont, me degedeeld. dat het zodra in Hoek van Holland een woning beschikbaar komt daarheen kan verhuizen. Degenen, die niet naar Hoek van Holland verhuizen wanneer dat moge lijk is, zullen geen vergoeding van reiskosten meer ontvangen. Uit deze mededeling laat zich wel afleiden, dat de Mij. Zeeland de ves tiging te Hoek van Holland als een blijvende vestiging beschouwt en van Hoek van Holland blijvend de hoofd zetel van de Maatschappij wil maken. De Thoolse mummies keren terug. Geruimen tijd geleden zijn by de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Tholen een aantal mummies ge vonden. Een groot deel daarvan werd naar Leiden gezonden voor onderzóelc in het Anatomisch Laboratorium. De mummies bevonden zich in een graf kelder, die tijdens de restauratie moest woi'den afgebroken. Naai' wij thans vernemen zullen de mummies uit Leiden teruggezonden worden naar de kerk te Tholen. Zij zullen in een speciaal daarvoor ge maakte kelder worden geplaatst. De ze kelder zal niet voor het publiek toegankelijk zijn. Zoals wij destijds reeds meldden be treft het hier een aantal mummies, welke vermoedelijk door een inwoner van Tholen, die studie had gemaakt van het prepareren van stoffelijke overschotten, werden gebalsemd. Noord-Beveland is ontevreden. Het bestuur van het Brugcomité op Noord-Beveland kwam dezer da gen bijeen, teneinde het antwoord van Ged. Staten op een rekest van het Comité te bespreken. Op de meeste verzoeken was door Ged. Staten af wijzend beschikt. De tarieven voor auto-vervoer waren gewijzigd, doch de personentarieven konden niet la ger worden gesteld in verband met de financiële toestand van de provin cie. Een verzoek om een bonboekje voor motorrijders werd niet ingewil ligd, de gevraagde verlichting van het dek werd niet toegestaan, evenmin als een bootdienst op Zondagavond tussen 8 en 11. Een verzoek om ver betering van de weg aan de Zuid-Be- velandse zijde werd afgewezen. Voorts werd een telefoon voor de ka piteins der boot van groot belang voor ernstige zieken, die naar het ziekenhuis moeten niet toegestaan. De vernieuwing van de steigers zou beslist eind Januari 1950 zijn beslag hebben, doch deze vernieuwing is nog steeds niet gereed. Het bestuur van het Comité heeft thans besloten zoveel mogêUj^instan ties op de hoogte te brengen ;van de Noord-Bevelandse noodtoestand. Zeeuwse journalisten vergaderden. Tijdens de Zaterdagmiddag in Vlissin gen gehouden ledenvergadering van de Zeeuwse journalistenkring werd de heer R. van der Velde te Middelburg aange wezen als lid van de kringraad van de Ned. Journalisten Kring en de heer F. A. Raaaman als plaatsvervangend lid. De heer G. Ballintjjn te Middelburg werd ge kozen als afgevaardigde naar de op 15 April te houden vergadering van de N. J. K. De Zeeuwse kring behandelde voorts het wetsontwerp op journalistieke verantwoordelijkheid en sloot zich aan bij het meerderheidsstandpunt van de in verband hiermede ingestelde commissie van onderzoek. Deze meerderheid hééft bedoeld ontwerp van de hand gewezen. Staf 38 R.l. houdt reünie in Krabbendijke. Op 10 April (2e Paasdag) zal de voor malige Staf 38 R.I. zijn tweede reünie houden te Krabbendijke. Het programma vermeldt o.a. ontvangst door het ge meentebestuur in het nieuwe gemeente huis. Sluiskil won Zeeuwse WKA-beker. Te 's-Heerenhoek werd een bijeen komst van W.K.A.-verenigingen (Werkverbond Katholieke Amateurto neel) gehouden, waarop door de jury van het toneelconcours de prijzen ixx dit concoux'S, dat gespeeld werd te 's-Heerenhoek en te Sluiskil, werden toegekend. De eerste prijs viel met 78punt. ten deel aan Semper Avanti uit Sluiskil. De verdere volgorde luidt 2. De Ghesellen, Hulst 76%; 3. Thalia, Axel 73; 4 Middelburg, Middelburg 70%; 5. St. Jansteen 70 p.; 6. Vlissin gen 56% p.; 7. Helnkenszand 56 p.; 8. 's Heerenhoek 53 p.; 9. Lewedorp 42 p. DIRECTEUR P.T.T. TERNEUZEN. Bij beschikking van de directeur-ge neraal der P.T.T, is de directeur van het P.T.T.-kantoor te Terneuzen, C. Polderman, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Hel mond. hun achterstand door een doelpunt van vische S.s. „Kozara" (4900 brt.) dat - van Antwerpen onderweg was naar Gent, ter hoogte van de Biezelingsc dam zijn anker met pl. m. 120 vadem ankerketting vèrloren. Anker en ket ting werden door een bergingsvaar tuig van de fa. v. de Tak uit Rotter dam opgevist en in Terneuzen binnen gebracht, waar zij Dinsdag weer door de „Kozara" zullen worden overgeno men. Poucke tot 21. Nog voor de rust liep I.M.M. uit tot 4—1. In de 2e helft waren de gasten die het voordcel van de wind hadden, aanvanke lijk; sterker. Een doelpunt viel echter aan de andere zijde 5—1. De Smet bracht de stand op 5—2, terwijl 10 min. voor het einde de thuisclub nog eenmaal scoorde (6-2). Officiële publicaties. SPREEKUUR WETHOUDER VAN ONDERWIJS. De wethouder van sociale zaken te Vlissingen zal als plaatsvervangend wet houder van onderwijs Woensdag 29 Maart van 2—4 uur spreekuur houden in het gebouw van Sociale Zaken. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS, MIDDELBURG. Ter gelegenheid van het sluiten der halfjaarlijkse cursus 1949—1950 zal het Teken- en Schilderwerk der leerlingen van de Avondschool en Vervolgcursus te bezichtigen zijn op Donderdag 30 Maart a.s. van 79 uur des avonds in het school gebouw (ingang Zuidsingel). De Directeur, B. G. SCHERMERS,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2