PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Wallonië staakte en manifesteerde tegen terugkeer koning Leopold D£ BILT In de Vlaamse provincies alles normaal Deze week Graaf Carton de Wiart al evenmin geslaagd. DEN HAAG TIJDELIJK MILITAIR CENTRUM ATLANTISCH PACT HET KOMENDE LANDBOUWSCHAP De Z.L.M.-commissie heeft verscheidene bezwaren Mysterieuze „third man" bracht geen redding. VOORSPELT 192e Jaargang - No. 72 Dagblad, uitgave van de tlrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred.. G. Balllntljn, Pl.verv.s VV. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. few.; fr p. p. 1 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 25 Maart 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 Ct. per mm. Minimum p. advertentie 1 2.50. tngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels i 1.—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 35<>300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58-60. tel 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M"burg Condense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes: L. Vorststr. 13. tel. 2475 (b.g.g. 2228); Costburg: Pr. Maurif.sf12. iel. 102; Terr.euzen: Bro uwerijstr. 2: Zlerikzee: N. BvKardstr.^C^SOMcL^S Studenten zorgden in Brussel voor rumoer. Voor de vele buitenlandse journalisten in België was het gisteren moei lijk een juist beeld te krijgen van de omvang der algemene staking tegen Koning Leopold, die voor Vrydag was geproclameerd. De communique's an de vakbonden en van de regering waren meestal tegenstrijdig. Volgens bet. onpartijdige persbureau Belga was de staking in Wallonië nagenoeg volledig en lag ook in Brussel bet werk voor een groot deel stil. De bij uit stek Vlaamse gebieden vielen geheel buiten de stakingsbeweging. Nergens deden zich incidenten van belang voor. Alleen in Brussel was bet tot laat in de avond rumoerig, omdat honderden studenten en stakers door de stra ten bleven patrouilleren. Herhaaldelijk werden daarbij aan vallen ondernomen op nog rijdende trams. Het personeel werd uit de wa gens gesleurd en afgeranseld. Een conducteur moest met ernstige hoofd wonden in het ziekenhuis worden op genomen. Studenten van de Vrije Universiteiten hadden 's morgens stropoppen van priesters verbrand onder geroep,weg met de geestelijk- beid" en „abdicatie". Te Brussel werd gestaakt door het personeel der posterij/en en een deel der spoorwegarbeiders, eens gro te meerderheid van het personeel van telefoon en telegraaf, een groot deel der gemeentewerklieden en talrijke gemeenteambtenaren. Het personeel van de gas- en elec- triciteitbedrijven, staakte voorzover het is aangesloten bij het Algemeen Belgisch Vakverbond. Waar gaan we naar loc? De des kundigen zijn tot de conclusie geko men, dat de kosten van het levenson derhoud nu reeds met meer dan 7,5 procent gestegen zijn en dat de 5% loonronde dus al weer ontoereikend is. Zij hadden wel in alle toonaarden verzekerd, dat de prijzen niet zouden stijgen, maar wie zijn verstand ge bruikte deed daar niet al te veel op uit. Intussen dient nu de buikriem nauwer aangehaald. Waar niet is, verliest de keizer zijn recht. Tegelij kertijd deelt de Herstelbank mede, dat het er met de industrialisatie in ons land de kurk, waarop ons volk na het verlies van Indonesië zou moeten drijven hopeloos uitziet omdat de fiscus alle kapitaal opslokt. Dat laatste zal niet veranderen. De heer Lieftinck heeft immers kort ge leden in het parlement nog met na druk verklaard, dat zijn politiek van hoge belastingen ideaal is, omdat daardoor de zuinigheid in de hand wordt gewerkt en dat hij op de inge slagen weg voort zal gaan. De Nederlandse staatsburger zal slechts zijn hoofd kunnen schudden. Want als de industrie geen geld over houdt om te industrialisex-en en als de arbeider niet voldoende verdient om van te leven, laat staan te sparen en als de Middenstand precies als voor de oorlog weer onder de ban ken komt te zitten, dan weet die Ne derlandse staatsburger, dat wij met ons groeiend bevolkingsoverschot bergafwaarts hollen. De regering, zwerend bij haar ge leide economie, ziet dat blijkbaar niet. Zij is al eens door de Amerika nen op de vingers getikt met de ver maning, dat het voor een straatarm land als Nederland niet nodig is om sociale maatregelen te treffen, die verder gaan dan die van het rijke Amerika. Maar de kindertoeslag voor de kleine zelfstandigen is er nu weer bijgekomen en het geld zal ook weer uit de zakken van de belastingbetaler moeten komenHollend bergaf waarts. Het is geen opwekkend pers pectief. Prins Bernhard is terug van zijn Amerikaanse goodwill-reis. De mede delingen, die hij over zijn ervaringen deed, zijn opwekkend. Er liggen mo gelijkheden voor Nederland in Zuid- Amerika. Laat men die aangrijpen en nog eenmaal bedenken, dat de cost voor de baet uitgaat. De Jaarbeurs in Utrecht is in volle gang. Onze indus trie komt er goed voor de dag. Ook dat is verblijdend. We kunnen nog wel wat, wij Nederlanders. Als we maar kansen krijgen. Met Indonesië gaat het niet naar wens. De devaluatie- en geldsane- ringsbesluiten mogen ,op zichzelf ge motiveerd zijn, het valt op dat zij ge nomen werden zonder enig overleg met de Nederlandse Unie-pai-tner. Ons halve kabinet vertoeft weer on der de tropenzon. Maar Indonesië doet op zijn „gewaardeerde gasten" niet veel uit. Bedriegen de voorteke nen niet, dan zal Nieuw Guinea bij voorbeeld nauwelijks een punt van discussie zijn op de Unie-conferentie. Staat Nederland Nieuw Guinea niet af, dan gaat de Unie ter ziele. Zo zal het gaan. En wat zal Nedex-land doen? Laat men zich terdege bezinnen, wat belangx'ijker is: een Unie, die een wassen neus is, of een Nieuw Guinea, dat althans expansie-mogelijkheden kan bieden In het buitenland heeft Eisenhower de mensheid medegedeeld, dat het er De leden van de katholieke vak bond namen niet aan de staking deel. De gas- en stroomlevering in Brussel bleef verzekerd. In de Bi'usselse haven en in het gi'ootste gedeelte eveneens van de in dustrieën in het Sennedal en in Brus sel werd eveneens gestaakt. Slechts de vliegdienst Brussel New ox-k en Brussel-Belgische Congo werd door de Sabena onderhouden. Al het andere luchtverkeer lag stil. In de grote industriecentra van het Waalse land was de staking vrijwel volledig. In die Waalse ondernemingen waar 's morgens nog gewerkt was, legde men in de ïniddagxiren eveneens het werk neer om deel te nemen aan de manifestaties tegen de koning. DE WAALSE HAAN Overal in de grote Waalse steden woei de vlag met de Waalse haan. het embleem van de beweging „vrij Wal lonië". Bij de betogingen werden doeken medegedragen met leuzen als: „Le peuple Wallon a dit non" (Het Waalse volk heeft neen gezegd) Op een bijeenkomst in het arbei derscentrum la Louviere vex-klaarde Achilles van Acker, de eei'ste premiei' na de bevrijding: „Ik waag mij nooit aan voorspellingen, maar ik durf thans te profetex*en, dat Koning Leo pold nooit meer naai- België zal te rugkeren". Te Luik werd op een massademon stratie van tienduizenden arbeiders door'Paul Spaak het woord gevoexd. Hij verklaarde, dat naar zijn oordeel de enige uitweg uit de huidige impasse een ontbinding van het paxiement is. Bij de optocht der demonsT.ra-t^n werden bij een bankfiliaal, waar een portret van de Koning tentoon was gesteld, de ruiten ingeworpen. Drie vliegtuigen met vluchtelingen bij Miinchen. geland. Vrijdagmiddag zün drie vliegtuigen uit Tsjccho-Slowakije op een vliegveld van de Amerikaanse luchtmacht bij München geland. Aanvankelijk wilde men op het vliegveld geen inlichtingen verstrekken. Nader werd officieel gemeld, dat zich 83 vluchtelingen aan boord van de drie vliegtuigen bevonden. De pilo ten zouden tot landen gedwongen zijn door dc passagiers. Graaf Carton de Wiart heeft Vrij dagmiddag de Prins Regent verzocht hem van de opdracht om naar een nieuwe Belgische regering te zoeken, te ontlasten. Hij verklaarde er niet in geslaagd te zijn een formule te vinden voor een kabinet met steun van de drie par tijen. De Prins Regent heeft nog geen nieuwe formateur benoemd In politieke kringen is .men van oordeel, dat veel zal afhangen van het resultaat der nieuwe besprekingen die dc liberale parlementsleden van daag zullen voeren. Tito klaagt bij Italië. Het Joegoslavische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft aan de Ita liaanse legatie een memorandum ovex-handigd, waarin Joegoslavië zich er over beklaagt, dat aan de SIo- weense mindex-heid in Noord-Oost- Italië nog steeds ,.de elementaire vrij heid en rechten van de mens" wor den onthouden, evenals dat in de da gen van Mussolini het geval was. Doek van Hobbema geschenk voor Canada. De Nederlandse regering wil Cana da als blijk van ex-kentelijkheid voor de tijdens en na de oorlog ondervonden steun een schilderij aanbieden van Meindert Hobbema. Gekozen is het doek „De twee watermolens". Bij de Tweede Kamer is een desbetreffend wetsontwerp ingediend. Te 'sGravenhag© werd de eerste bijeenkomst gehouden van de Voorziening- raad van het Noord-Atlantisch Pact in het gebouw van de' generale staf De Amerikaan Hubert Howard presideerde de bijeenkomst. De eerste Coloradokever gevangen. Te L'denhout in Noord-Brabant is een coloradokever gevangen, voor zover bekend de eerste in dit seizoen in ons land. Het voor de aardappelen zo schadelijk insect is aan de be voegde instanties ter band gesteld. Sowjet-Unie stemt in met voorstel van Lie. De Sowjet-Unie is „niet ongenegen" een speciale bijeenkomst van de Vei ligheidsraad te houden om het bijleg gen van de geschillen tussen Oost en West te bespreken, aldus heeft Tryg- ve Lie, de algemene secretaris der V. N., aan de zes niet-permanentc leden van dc raad meegedeeld. Generaal Bradley in ons land aangekomen. Generaal Bradley, voorzitter van het comité van stafchefs der Atlantische landen, is Vrijdagmorgen per vlieg tuig in ons land aangekomen. De bewakingscompagnie van Haar lem. onder commando van kapitein Duister, stond op het platform aange treden als erecompagnie. toen de Sky- mastex- om kwart over elf op Schiphol landde. De overtocht over de oceaan was in elf uur volbracht. Zonder jas trad generaal Bx-adley zijn begroeters tegemoet en inspecteer de daarna tezamen met generaal Kruis de ex-ecompagnie. In een aüto van de Amerikaanse ambassade begaf de generaal zich om half twaalf naar Den Haag. Vrijdagmorgen om 10 uur is in de Prinses Juliana Kazerne te Den Haag, het hoofdkwartier van de ge nerale staf, de vergadering begon nen van de militaire voorzienings- raad van het Atlantisch Pact. De grote toneelzaal was op een voudige wijze opgefleurd met wat palmen en bloemstukken. Op het po dium prijken in x-ozetvorm de vlag gen van de twaalf bij het Atlantisch Pact aangesloten landen. De Italiaanse delegatie is de groot ste. Zij bestaat uit 20 pers. Voor elke plaats aan de U-vormige tafel staat 'n nxici'ofoon, die het gesproken woord via luidsprekers aan de wanden van de zaal overal verstaanbaar maakt. Als voertalen worden de Franse er Engelse taal gebruikt. Iedere rede voering wordt vertaald. Er zijn twee tolken. Als waarneembare symbolen van waakzaamheid treft men thans zeer vele witgehelmde marechaussees op en rond het terrein van de Juliana- kazerne aan. Toegang tot het terrein woi'dt slechts verleend op vertoon van speciale kaarten. Dat de chauffexirs, die de talrijk glanzende dienstauto's rijden, drukke dagen hebben, blijkt o.m. uit de grote legertent, die voor de kazerne bij het parkeertexTein is opgericht. Deze tent doet thans dienst als cantine voor de chauffeurs. Een kleine commissie uit de Z.L.M. en de L.J.G. heeft zich beraden over de komende vorm van publiekrechtelyke bedryfsorganisatie in de land bouw en over de ontwerp-regeling, die door de wetgevende commissie van de Stichting voor de Landbouw werd gemaakt voor de instelling van een Nederlands landbouwschap. In het rapport v/ordt opgemerkt, dat het Kon. Ned. Landbouwcomité en de daarbij aangesloten organisa ties o.a. de Z.L.M., voorstanders wa ren van een organisatie, die direct opgebouwd zou zijn op de bedrijfsge- noten. Dii'ect na de bevrijding, toen het enthousiasme groot was, meende men, hopeloos niet bij staat als vele men sen menen. Laat ons hopen, dat de feiten hem in het gelijk stellen. Voor alsnog bezorgen de befaamde hyper moderne bommen ons nachtmerries. Molotov wordt als opvolger van de grijze Stalin gedoodverfd. Hij schéén van de kaart en Malenkov zou de grote man worden. Plotseling echter is de naam Molotov weer goud waard. Maar misschien wordt hij vandaag of morgen weggezuiverd. En dan is Ma lenkov weer aan bod. Afwachten maar tot Stalin uit de tijd raakt. En natuurlijk is daar België. Rege ringscrisis nummer zoveel. Leopold blijft halsstax-rig, de politieke partij en ook. Stakingen, pamfletten, radio redevoeringen, confex-enties. Allemaal over Leopold. Wat schiet er op die manier van de waardigheid van het Koningschap over? Misschien dat Le- - - opold toch beter afstand had kunnen xn de wereld toch eigenlijk lang zo doen. dat alle agrarische werkers in deze ene organisatie zouden samenwer ken ter behartiging van alle techni sche, economische en sociale belan gen. ANDER STANDPUNT Van dat ideaal is niets overgeble ven. De twee confessionele organi saties en de drie landarbeidersbonden stelden zich op het standpunt, dat de drie stands- en vakorganisaties de Sondzuilen zouden zijn, waarop het idbouwschap zou rusten. Dit standpunt wei'd door de volks vertegenwoordiging aanvaard, tot grote teleurstelling van het K.N.L.C. De Z.L.M.-commissie deelt deze teleurstelling en verwacht, dat een landbouwschap als thans wordt voor gesteld vermoedelijk niet zal gaan le ven bij de bedrijfsgenoten. Van de zelfwerkzaamheid der be drijfsgenoten in regelingen en in het overnemen van een deel der verant woordelijkheid van de regeringsappa raten zal nu, naar het oordeel van de commissie weinig overblijven. De commissie kan zich verenigen met de voorgestelde verdeling van de be- stuux'splaatsen in het landbouwschap en wil die verdeling toegepast zien voor alle besturen en coiximissies. Een onpartijdige voorzitter wordt gewenst geacht. Gewaarschuwd wordt tegen teveel centralisatie en een be hoorlijke mate van zelfstandigheid wordt gevraagd voor provinciale lichamen. GROTE TAAK In de ontwerp-regeling voor het landbouwschap worden 15 pxxnten van bemoeienis opgesomd o.a.de teelt en afzet van producten, normalisatie van de voortbrengselen, mechanisatie en rationalisatie van het bedrijf, lo nen, aanstelling en ontslag van werknemers, vakopleiding, registra tie van landbouwondernemingen en controle op gewassen en de voorlich ting. Dit gaat echter de commissie veel te ver. De bestaande instellingen, die reeds veel arbeid verlichten, waarover in de 15 punten wordt ge sproken, dienen haar arbeid voort te zetten. Gedacht wordt daarbij aan de N. A.K., de gezondheidsdiensten en de stamboeken. Het onderbrengen van de voor lichting by het Landbouwschap komt aan de commissie hoogst on gewenst voor. De commissie ziet er het nut niet van in om werk, dat thans op verantwoorde en goe de wijze door het departement van landbouw wordt gedaan naar het landbouwschap over te brengen. Ook wat de sociale bevoegdheden be treft acht de commissie voorzichtig heid geboden. Een nadere vaststel ling van de taak, welke het land bouwschap heeft acht de commissie een voorwaarde, die voor medewer king aan de tot standkoming gesteld moet worden. ANDERE SAMENWERKING Overigens vroeg de commissise zich af of naast het publiekrechtelijke lichaam nog een vorm van samen werking tussen de landbouworgani saties nodig zou zyn. Het scheen haar gewenst een klein lichaam van samenwerking in stand te houden. Het dagelijks bestuur van de Z.L. M. heeft zich in zijn jongste vereade- ring op een enkele kleine wijziging na met het rapport van de Z.L.M.- commissie kunnen verenigen. Gevallen in Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: K.N.I.L. Man. sold. 2e kl. Inf. M. F. Rumeinper, afkomstig uit Indonesië, serg. uxaj. Genie L, Ploeg, afkomstig uil Rotterdam en serg. Inf. F. Nau- mann, afkomstig uit Indonesië; Kon. Marine schipper H. J. C. M. Bolleurs en Ind. korp.-schr'yver M. Sumuel. Het Haagse „Vredescomité" liet demonstreren. Verscheidene honderden personen hebben Vrijdagavond na een oproep van het Haagse „Vredescomité" voor de Amerikaanse ambassade aan de Benoordenhoutseweg te Den Haag ge demonstreerd tegen het Atlantisch Pact en de besprekingen, die hierover in Den Haag worden gevoerd. Tegen acht uur begon het onrustig te worden rond de ambassade. Van alle kanten kwamen mensen samen. Er werden pamfletten en kranten rondgedeeld. Om ongeveer kwart over acht begaf zich een eerste delegatie, bestaande uit enkele vrouwen naar de ingang van de ambassade, om de Amerikaanse ambassadeur een pro test-memorandum aan te bieden. De vóór de ambassade geposteerde agen ten adviseerden echter de brief maar in de brievenbus van de ambassade te doen, aangezien de ambassadeur toch niet aanwezig was, waarop de dames vertrokken. Toen later op de avond een groep betogers door de Korte Poten liep, dook plotseling de politie op. Een by verrassing uitgevoerde charge dreef de betogers snel uiteen. Geiniime tijd hierna bleef de politie nog met jeeps en ovex-valwagens in de stad patrouilleren, doch op enkele kleine botsingen na bleef het verder rustig. Generaal Omar Bradley, voorzitter van de Amerikaanse Ver. Chefs van Staven, die het Noord-Atlantische Militaire Comité byeen heeft geroe pen voor een vergadering in Den Haag. KORTE PRED1CATIE Doch al de menigte riep gelij kelijk, zeggende: Weg met deze. Laat Barabbas los. Lucas 23 18 De keus was: Jezus of zo'n misda diger. Dat was een hachelijk ogenblik zowel voor Kajafas en de zijnen, als voor Pilatus, die onstandvastig de uitspraak uit zijn handen gelegd had in de handen van het volk, alsook voor Jeruzalems duizenden, die hier te beslissen hadden. Wie kiezen zij'/ De verlosser of de moordenaar? Gods knecht of Satans knecht? Jezus of Barabbas? Daar kom juist de boodschap t:au Pilatus' vrouw. Daardoor ontstaat een ogenblik oponthoud, welk ogenblik de Farizeën benutten om het volk op te ruien. En ziet. zo vermeld onze tekst: al de menigte riep Om dat grote belangrijke punt be weegt zich ook nog de strijd aller eeuwen: de strijd op alle gebied ook in ons vaderland. Het gaat om de heerschappij en de erkenning of de verwerping van Jezus Christus. In die strijd gaf Jeruzalem de toon aan voor allen, die van het Hogepriesterlijk of- fer of van het Koninklijk gezag van de Gezalfde niet willen toeten en die toon lag in hun uitroep: Weg met de ze! Barabbas is het leven meer waard dan Hij! Nu verdraagt Zijn lankmoedigheid, dat woeden tegen Hem en Zijn hoge priestersschap en Zijn Koninkrijk nog tot op deze dag, maar de ure komt, dat Hij het niet langer wil aanhoren en dat plotseling dat twistgesprek zal worden beslecht. Dan vertoont hij zich niet als de man, in wïen geen gedaante of heerlijkheid is; niet als een, die zich gebruiken laat als speel bal van Joden en heidenen, maar als eenteiens wachtwoord de hemelen ineenrolt, de vijanden verstomd doet staan en die dan de Boeken zal ope nen, wat in de vijandschap van alle volken met zün eigen vinger geschre ven staat en die dan een iegelijk zal doen wegdragen naar dat in het li chaam geschied is, hetzij goed hetzij kwaad. 2 Corinthe 5 10. Groede. C.B. BOERE Mutaties in belangrijke diplomatieke posten. Dr. E. van Kleffens, Nederlands am bassadeur in Washington, zal in Juni a.s. zijn functie neerleggen en naar Den Haag terugkeren. Hij verlaat de Ver. Staten, omdat het klimaat van Washington een slechte invloed heeft op de gezondheidstoestand van hem zelf en die van zijn vrouw. Volgens de „New York Times" zou de heer Van Kleffens wox-den vervan gen door dr. J. H. van Royen, wiens ambassadeurspost te Ottawa door de heer A. H. Lovink, voormalig H.V.K. in Indonesië, zou worden ingenomen. Harold Laski overleden. Prof. Harold Laski, oud-voorzitter van dc Britse Labour-partij en strijd baar auteur van diverse boeken over politieke onderwerpen, is Vrijdag avond in een ziekenhuis te Londen overleden. Moord op taxichauffeur te Sassenheim opnieuw behandeld. Op 18 November 1947 werd by Sas senheim de Rotterdamse taxi-chauf- fenr A. G. Clobns in zyn eigen taxi vermoord gevonden. Vorig jaar ver oordeelde de Haagse rechtbank in verband hiermede de 23-jarige zanger H, J. B. tot levenslang en zyn 17-ja- rige broer W. H. B. uit Hilversum tot 4 jaar gevangenisstraf. In hoger be roep vroeg de procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof bevestiging van het vonnis tegen H. J. B. De zaak- W.H.B. wordt op 4 April behandeld. De president voegde de broers brj het begin van de zitting toe': ..Van die sensationele wending in deze zaak. die U aankondigde gedurende de eei' ste behandeling, door plots te ontken nen, dat U de moord had gepleegd, en aan te voeren, dat een mysterieuze dei-de man met U en Uw broer in de taxi zou zijn gestapt en het fatale schot zou hebben gelost, is niet veel fekomen". De getuige S„ collega van e vermoorde, bleef echter pex-tinent bij zijn verklaring, dat drie personen in de wagen van Clobus waren ge stapt. De Haagse oud-politieambte- naar S. had drie mannen op een taxi zien wachten. Het tijdstip van zijn waarnemingen klopte echter niet. De geheimzinnige „third man", die verdachte ontmoet zou hebben in Ede. toen hrj daar bij de Feldgendax-merie gevangen zat, zou Willem Prins he ten. doch omtrent hem kwam niets naders aan het licht. De proc. gene raal achtte de moord door H. J. B. bewezen; de schuldbekentenis van B. aan de weduwe van Clobus was door slaggevend. Groot aantal Russen komt China binnen. Een groot aantal Russen komt op het ogenblik communistisch China binnen, naar uit door Reuter uit Hong kong ontvangen berichten blijkt. Zij worden deskundigen en adviseurs op technisch, militair, administratief en ander gebied genoemd en zouden bij de centrale en plaatselyke regering tc werk zyn gesteld. Alleen te Sjanghai schat men hun aantal op 2000 tot 6000. Te Peking zouden zich enkele duizenden Russen bevinden. Volgens Britse kringen te Hongkong kan overtuigend bewezen worden, dat vele Engelsen en andere buitenlanders him huizen te Hoeng- djao, een voorstad van Sjanghai, heb ben moeten verlaten om plaats te ma ken voor de Russen. Volgens de „Hongkong Standard" helpen Russi sche militairen de communisten bij de voorbereiding van een invasie van Formosa en de Tsjoesan-eilanden. WISSELENDE BEWOLKING Geldig tot Zatei'dagavond. Overwegend dx-oog weer met wisse lende bewolking en in de ochtend plaatselijk nevel of mist. Weinig wind. Iets hogere temperaturen dan giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1