Simiur Sport en wedstrijden BARONIE EN R.K.T.V.V. VECHTEN ZONDAG OM EREPALM SCHELDEGOUWEN ORGANISEERT EERSTE BENELUXRONDE R.A.I. exposeert bedrijfsauto's Scheepvaartberichten 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 MAART 1950 VOETBALPROGRAMMA Hevig gedrang in staart van 3 D. In de tweede klasse resten nog slechts enkele wedstryd-Zondagen en nog is de beslissing voor de bovenste plaats niet gevallen, terwyl ook het mede-slachtoffer van Hero nog niet is aangewezen. De kampioen kan bekend worden, maar de andere beslissing zal nog wel even op zich laten wachten, want een Zeeuwen-nederlaag- zou SET nog niet definitief in veiligheid brengen, wat met de andere clubs wel het geval zou zijn. In de derde klas is de strijd om de laatste plaatsen te ontgaan zeer toege spitst. Nu enkele „gegadigden" elkaar te ljjf gaan, kan er mogelijk wat opheldering komen. In Zeeuwsch Vlaanderen moet Axel zorgen zonder kleerscheuren uit Westdorpe weg te komen. 2e KLASSE. AllianceInternos; De Zeeuwen Goes; BaronieRKTVV; Hero Dosko. Internos is reeds definitief in vei ligheid en ook Alliance kan prae- tisch niets meer gebeuren, zodat de uitslag er weinig toe doet. Van meer belang is de ontmoeting in Vlissin- gen. waar de fel om behoud vech tende Zeeuwen-ploeg het tegen Goes gaat opnemen en daar de bezoe kers zelfs nog niet helemaal tut de brand zijn, zal het er geducht span nen. Niet minder trouwens in Breda, waar de wellicht beslissende stsrijd om de ereplaats moet worden gestre den. Indien RKTVV ook nu weet te winnen, dan is het kampioenschap hun deel, maar in het andere geval zal er heel wat moeten gebeuren wil het geen feest in Breda worden. Hero kan de wedstrijd tegen Dosko als een nuttige oefenparty opvatten voor de komende degradatie-strijd. 3e KLASSE D. RoosendaalZierikzee; MOG Zeelandia; Nieuw BorgvlietMid delburg; RKFC—Meto. Vier ploegen, die nog in aanmer king komen voor een der fatale plaatsen, komen in het veld en twee daarvan gaan elkaar in Roosendaal te lijf. Weet Zierikzee hier winst uit te halen, dan zou de lucht heel wat zijn opgeklaard, al behoeft men in het andere geval de moed nog niet op te geven. MOC staat op de drem pel van het kampioenschap. Een ne derlaag zou hen heel slecht te pas komen. Het kom ons echter voor dat tegen Zeelandia flink aangepakt zal moeten worden om er zonder kleerscheuren af te komen. Middel burg heeft het in Nieuw Borgvliet zeker niet voor het grijpen tegen de lastig te passeren achterhoede dei- gastheren, terwijl Meto in de semi- plaatselijke strijd tegen RKFC op zijn hoede moet zijn. vooral nu RK FC de puntjes broodnodig heeft. 3e KLASSE E. BreskensOost burg; Ria W Axel; HoofdplaatTerneuzen; Aar denburgCorn Boys. Nu' de Bressiaanders hun kans Nu weer Waarborg-kleding in 25 Kreymborg zaken Vraagt reizigersbezoek KERKNIEUWS. GENERALE SYNODE. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk besprak de verhouding tot de Chr Philantropische inrichtingen te Doetin- chem. De voorzitter van deze inrichlinger ds. C. D van Noppen, betoogde dat dit werk door ds. van Dijk 80 jaar geleden begonnen, ongeveer 600 predikanten aan de Hervormde Kerk heeft verschaft. Het bestuur begeert thans dit werk in orga nisch verband met de Hervormde kerk voort te zetten nu reorganisatie en we deropbouw noodzakelijk zijn. Zoals er te Driebergen een centrum voor het aposto laat is, zo denkt hij aan een centrum voor het pastoraat, waarbij Doetinchem gaarne zijn jarenlange ervaring en zijn apparaat ten dienste van de Hervormde kerk stelt. De Synode begroette dit verzoek met dankbaarheid. De praeses wees er op, hoe soms ten onrechte van Hervormd imperialisme ge sproken wordt. Hier blijkt omgekeerd hoe een vereniging jaren lang een kerkelijke taak vervullend, van harte haar werk met de kerk wil coördineren nu de tijd rijp is. De Synode besloot met algemene stem men tot het instellen van een commissie, die tezamen met een commissie uit het béstuur van de Chr. philantropische in richtingen de plannen tot coördinatie or ganisatorisch en financieel zal uitwerken. De ontslagaanvrage van mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken als gedeputeerde bij de overheid werd ver leend. De praeses herinnerde aan het vele en belangrijke werk dat mr. van Tuyll in deze functie gedaan heeft en bracht de grote dank van de Synode daarvoor tot uiting. De Synode besloot deze functie te continueren. GEREF. GEMEENTEN'. Bedankt voor Zaandam F. J. Dieleman te Bossele. Bedankt voor Meliskerke Chr. v. Dam te Werkendam. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zierikzee (2e pred. pl.) J. Kampman te Hoogeveen. hebben verspeeld, is de uitslag van hun wedstrijd tegen Oostburg van weinig belang meer, evenmin als die van de ontmoeting in Aardenburg. Aller aandacht vestigt zich nu op de prestaties der beide kampioens gegadigden en Axel krijgt zijn laat ste harde noot te kraken in West dorpe. Er rest dan nog slechts de destijds gestaakte wedstrijd tegen Hoofdplaat, waarin de Oranjeman nen reeds met 13 voorstonden. Terneuzen zal natuurlijk geen fout maken, maar het heeft dan de uit wedstrijd naar Breskens nog voor de boeg. Een beslissingswedstrijd tussen Axel en Terneuzen is niet zo onwaarschijnlijk. 4e KLASSE G. RoburHulstEMMIJzendi jkc. Robur en IJzendijke besluiten hun competitie, terwijl ook EMM er een punt achter gaat zetten. Weet IJzen dijke slechts één puntje in te palmen, dan is het lot van Schoondijke be slist. RES. 2e KLASSE D. Zierikzee 2Breskens 2; Vlissin- gen 2Zeeuwen 2; Terneuzen 2 Axel 2. Voor Zierikzee moet er ditmaal meer in zitten dan een puntenverde ling, terwijl in de derby te Vlissin- gen de hoop der Zeeuwen-reserves wel eens voor goed de bodem kon worden ingeslagen. De reserves van Terneuzen en Axel zullen niet ver van een puntenverdeling blijven. EERSTE KLASSE. FeijenoordSparta. AjaxVolewijckers. WEST 1. WEST 2. ZUID 1. WVNoad; Sittardse Boj-sRB C; KerkradeHelmondia. ZUID 2. BWTSC; BleyerheideLonga. NOORD. FrieslandVelocitas; Leeuwarden Achilles; Be QuickFrisia; SneekHSC; HeerenveenGVAV. AUTOMOBILISMb Nederland krijgt een „zeepkistenrace". Ook Nederland heeft nu zijn „soapbox- derby". Deze derby, vrij in 't Nederlands vertaald betekent het zeepkistenrace- maakt in Amerika zo'n furore, dat een aantal autosport-liefhebbers in Rhenen heeft besloten er hier in Nederland ook mee te beginnen. De bedoeling van deze race ligt volgens de organisatoren dieper dan menigeen denkt. Men wil jongeren van 11 tot 16 jaar interesseren voor cn ontwikkelen in de automobieltechniek. De Pinksterrace wordt dit jaar een de monstratiewedstrijd. Het ligt zelfs in de bedoeling om in de naaste toekomst mo del-bouwdozen van de wagentjes te ver kopen. Voor de Motor- en Automobielclub Rhenen en Omstreken is deze race in ieder geval een primeur in Nederland. Het actiecomité rechtsgelijkhèid stad en platteland te Dokkum heeft een adres gericht aan de ministerraad, waarin er op wordtn aangedrongen, het stelsel van ge meenteklasse Indeling en classificatie zo spoedig mogelijk op te heffen. DE SCHOEN VAN STANDING HANDBAl Spanning bij de dames neemt toe. DISTRICT ZUID le KLASSE. De stand is hier: PSV 11 14 12 0 2 24 123—51 Agressief 14 10 2 2 22 81—49 DES II 14 9 1 4 19 74—56 Eindhoven 14 7 1 6 15 75—57 EHV 14 6 3 5 15 55—43 Hellas 13 3 4 6 10 50—52 Volt 12 1 0 11 2 30—91 Woensel 13 0 1 12 1 26—115 DISTRICT ZUID 2e KLASSE. HEREN. De wedstrijd VolhardingEMM eindigde In een verdiende overwinning voor de Middelburgers, waardoor het er voor de Goesenaren maar slecht uit gaat zien-EMM echter zag zich door deze overwinning een plaatsje naar boven gaan ten koste van Hellas H. zij het dan slechts door een minder aantal vcrliespunten. De stand ziet er op het ogenblik als volgt uit: Marathon Tonido E.M.M. Hellas II Marathon II Volharding 9 9 18 74—16 12 57—24 8 41—42 8 35—56 2 24—51 0 *1750 DAMES. Marathon heeft de eindsprint besloten met een puntloos gelijk spel tegen Olym pus, waardoor het Hellas in de kaart speelde, dat Zondag een 21 overwinning op E.M.M. boekte. Spanning blijft er ove rigens volop, want de Zeeuwen boekten eveneens een gemakkelijke 60 overwin ning op het wel zeer zwakke Tonido, waardoor het er intussen voor de laatste niet beter op wordt. De stand is hier: Hellas 7 6 1 13 23— 3 De Zeeuwen 8 5 1 2 11 27—11 E.M.M. 7 3 1 3 7 12—15 Marathon 10 2 2 6 6 9—18 Olympus 3 1113 42 Tonido 5 5 0 0—25 AFDELING ZEELAND. HEREN. Marathon HI kon het tegen E.M.M. II niet bolwerken en kwam daardoor pre cies gelijk te staan met de Middelbur gers, wat overigens in de totaal stand geen verandering bracht. De stand is hier nu als volgt: Tonido III Hellas 1H Tonido II Marathon III E.M.M. II Volharding II 10 1 17 80—25 2 13 31—21 2 10 52—24 5 7 24—31 5 7 45—45 DAMES. Hellas II heeft Zondag 2 puntjes binnen gehaald en kan zich kampioen noemen. Zondag bracht het zijn grootste concur rent de Zeeuwen II een gevoelige neder laag toe waardoor het de vlag kan hijsen. Walcheren komt er steeds beter in en won Zondag van de Marathon-reserves. De candidaten voor de onderste plaats had den rust, zodat hier nog niets te zeggen valt. De stand .ziet er In deze afdeling als volgt Uit: Hellas II 10 10 - 20 40— 3 De Zeeuwen n 7 5 1 1 9 32—«4 Hellas m 10 4 1 5 9 9—34 Marathon II 7 4 3 6 14*6 Walcheren 82337 7—9 Volharding 9 2 7 4 7—19 Marathon UI 9 1 2 7 1 3—36* i 2 winstpunten in mindering. KORFBAL Mooie prestatie van T.O.P. Swift I speelde in het prestatietour- nooi tegen S.S.S. I, daar Seolto ver stek had laten gaan. De tweede klas- sers moesten in Swift verre haar meerdere erkennen. Swift won met niet minder dan 100. Swift 3 speelde in. haar serie tegen V.K.V., en wist deze moeilijke wed strijd met 54 te winnen. In deze af deling heeft Top de beste prestatie ge haald, door een 42 overwinning op Swift 3. De andere wedstrijden wer den alle door Swift 3 gewonnen. Zaterdag 25 Maart komt Zeelandia bij Swift 2 op bezoek. VOETBAL Nederlandse jeugd speelde tegen Utrecht gelijk. Het Nederlands jeugd elftal speelde te gen het Utrechts elftal een laatste oefen wedstrijd voor Zondag 16 April; dan wordt tegen het Belgisch jeugdelftal ge speeld. Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op, niettegenstaande 't feit. dat Schaap reeds in de eerste minuut de Utrechtenaars de leiding had gegeven. De binnenspelers van het jeugdelftal maakten een zwakke Indruk maar na de rust deden ze het beter. De Utrechtenaars waren sneller en gevaarlijker, maar dc jeugd-achterhoede hield uitstekend stand. De snelle Noad-speler Louwer maakte ge lijk. Kampioenscompetitie vastgesteld. Te Amsterdam is in een vergadering van afgevaardigden der kampioensclub en bestuursleden van de KNVB het pro gramma samengesteld voor de kampioens- eompetlUe. Deze begint Zondag 2 April. Dan wordt MauritsBlauw Wit en Ajax Heerenveen gespeeld. Als alles goed gaat. wordt de laatste wedstrijd gespeeld op Zaterdag 24 Juni. Men heeft met de samenstelling o.a. rekening moeten hou den met de verschillende Interland- en semi-interland wedstrijden. BOKSEN Nieuwe bokskampioenen van Nederland. Het meest opmerkelijke feit van de amateur bokskampioenschappen van Nederland 1950 is wel dat van de acht titels, er zeven naar Amsterdam zijn gegaan. Behalve in het vedergewicht, waar in de Rotterdammer Voorwinde dank zij een grote physieke sterkte de over winning behaalde op de Brabander Kutin, kwamen alle titels in handen van Amsterdammers. In het vlieggc- wicht had van der Zee weinig moeite met de Groninger Wilbrink. De andere kampioen 1949, de Gro ninger de Jager in het zwaargewicht, werd onttroond door de 23-jarige Am sterdammer Snoek. In het bantamgewicht behaalde de Amsterdammer Indenberken de over winning op de Rotterdammer Snoek dank zij betere techniek. In het lichtgewicht won Angel (Am sterdam) eveneens door betere tech niek van Schreutelkamp (Rotterdam). Moosje Linneman, (Amsterdam) dwong in het weltergevficht zijn te genstander Schoenmaker (Den Haag) in de derde ronde tot opgeven. In het midden- en halfzwaargewlcht behaalden de beste boksers de titel, respectievelijk de Vries en Pastor (beiden Amsterdam), Doorbraak-congres in Utrecht. De Protestants-Christelijke Werkge meenschap in de Partij van de Arbeid heeft tegen a s. Zaterdag een aan de „doorbraak" gewijd congres uitgeschre ven. Het wordt gehouden in het gebouw „Leeuwenberg" te Utrecht. Referenten zijn prof. dr. W. Banning uit Driebergen, over „Historische en actuele krachten". Ds. M. Groenenberg. Ned. Herv. predikant te Amsterdam, over: „Onze opdracht krachtens ons geloof", en staatssecretaris mr. dr. A. A. van Rhijn te 's-Gravenha- ge over: „Onze opdracht in de practijk" Nederlandse koeien reisden op „dodenschip" naar Peru. In zijn antwoord op vra; .n van het Tweede Kamerlid Posthumus (P.v.d. A.), erkent minister Mansholt, dat tijdens het veetransport van Decem berJanuari jl. naar Peru 183 van de 847 verscheeDte runderen zijn ge storven. Bovendien is een groot ge deelte van de tijdens de reis geboren kalveren om het leven gekomen. De minister acht dit volkomen ontoe laatbaar omdat deze grote sterfte in derdaad te wyten is aan onvoldoende acommodatie cn verzorging aan boord. Een en ander werpt ook naar het oordeel van de minister een ernstige smet op de goede naam van Neder land als vee-exporterend land. Nu het betreffende schip onlangs in Nederland is teruggekeerd, kan een nauwgezet onderzoek alsnog wor den ingesteld. Op korte termijn wor den maatregelen getroffen om herha ling te voorkomen. Fox-contract geannuleerd. De Indonesische minister van Welvaart, ir. Djuanda, heeft in antwoord op vragen in de volksvertegenwoordiging verklaard, dat de regering der R.I.S. het contract fox geannuleerd heeft in verband met de monopolistische tendenz, die bindend was in de handelsbetrekkingen tussen In donesië en de Ver. Staten. Fox wordt nog steeds gelegenheid gegeven handelsbe trekkingen met de R.l.S. aan te knopen, die echter gebaseerd moeten zijn op „vrije concurrentie". De minister herinnerde er aan. dat het contract indertijd gesloten werd met liet doel de Nederlandse blok kade tegen de republiek te breken. Crocussen bloeien al op de bollenvelden. De Provinciale V.V.V. Zuid-Holland deelt mede, dat de crocusvelden in volle bloei staan, zowel de oranje als de paar se. De \T-oege narcissen hebben reeds dik ke knoppen en beginnen te kleuren. Als het weer zo zacht blijft, wordt verwacht dat de narcissen volgende weck in bloei zullen, staan. Secretaris vakgroep verduisterde ruim 100.000. Een jaar en drie maanden gevange nisstraf eiste de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank tegen de 39-jarige J. H. W. uit Rotterdam, dit' er van verdacht werd als secretaris van de vakgroep ..groothandel in ge bruikte vaten" in de periode van No vember 1947 tot October 1949 een be drag van 100.000 te hebben verduis terd. Verdachte gaf toe van geld. dat be stemd was voor de vakgroep, bedragen voor zichzelf te hebben gebruikt. Het geld had hij gebruikt voor de aankoop van machines voor zijn metaalwaren- fabriek. VIRGINIA CIGARETTEN pittig en tóch mild Cl|ifettenfabr. van Kerckhof Sinds 1885 superieur in kwaliteit 1200 k.m. moeten in twee dagen worden afgelegd. De Zeeuwse motorclub Scheldegouwen heeft het initiatief genomen voor een internationale motorsportgebeurtenis. Op 1 en 2 September zullen door de Belgische, Luxemburgse en Nederlandse landouwen motorrijders razen, die de 1200 km van de Benelux-Ronde zonder een enkele fout willen afleg gen. Do moedige organisatoren hebben van deze rit nog geen betrouwbaar- heidsrit gemaakt. Daar begint men pas mee, als de nodige ervaring is op gedaan en als de ronde dit jaar niet alleen geslaagd, maar een volledig suc ces is geworden. De route is verdeeld in vier trajec ten, waarbij dan na elk traject een uur rust wordt gegeven. Zij loopt in hoofdlijnen over; Bergen op Zoom, Antwerpen, Brus sel, Namen. Marche, Bastonge, Arlon, Luxemburg, St. Vith, Luik, Maas tricht, Roermond, Eindhoven, Den Bosch, Utrecht, Amsterdam, Den Haag,' Rotterdam, Breda, Bergen op Zoom. Middelburg. De rustpunten zijn dan in Luxem burg, Maastricht en Amsterdam en tenslotte wordt voor goed gerust in Middelburg. Het traject is zo uitge stippeld dat met een gemiddelde snel heid van 40 km. per uur gereden kan worden. Het verschil met de echte be- trouwbaarheidsrit zit hem hier in. dat uitsluitend op verharde wegen gere den wordt. Ook hoeven de deelnemers niet op de minuut af aan de controle te zijn, daar over de gehele rit twee KERKNIEUWS. AFSCHEID DS. V. TIL. Zondag zal in de dienst van half zes. ds. van Til afscheid nemen van de Geref. Kerk Alt. 31. te Hoek. Ds. v. Til vertrekt naar OpeindeSurhuisterveen. 's Middags, in de dienst van half drie, zal ds. v. Til afscheid nemen van de Ge ref. Kerk Art. 31 te Schoondijke, waar van hij consulent is. NED. HERV. KERK. Beriepen te Biezelinge, L. Schellevis cand. en hulppred. le Schore (Z.). Snel verkeer en langzaam verkeer Weest beleefd, over en weer! Nieuwe bestelwagens en luxe autobussen. Donderdagmiddag heeft de minister van verkeer en waterstaat, mr. D. G. W. Spitzen, de 28ste R.A.I.-tentoon stelling geopend. De R.A.I..tentoon- stelling is voor dit jaar in tweeën ge splitst. Begonnen wordt met de be drijfsautomobielen. Bovendien is de mogelykheid groot, dat in liet najaar nog een aparte tentoonstelling op liet gebied van rijwielen en motoren wordt gehouden. Op de bedrijfsautotentoonsteliing zijn 66 merken geëxposeerd, waarvan Amerika met 14. Duitsland met 14, Engeland met 19, Frankrijk met 8, Nederland met 5, Zweden met 2 en Italië, Oostenryk, Tsjecho-Slowakye en Zwitserland elk met 1. Een van de opvallendste verschijn selen van deze tentoonstelling is het opvoeren van het vermogen van de motoren met het doel de bodryfsauto- mobielen sneller te maken. Daarnaast Een meisje met toekomst. Lachend gaat ze door het leven. „Die komt er wel", zei haar trotse moeder, „vooral nu ze sinds kort piekfijn ge kleed gaat". „Textiel is toch allang vrij", waagden wij op te merken. „Inderdaad, maar vergeet niet. dat zo'n blouse en zo'n rok geregeld in de was moeten. Vroeger kwamen er nogal 't „schraal- watervlekken" in: lelijke spikkels en grauwe plekken. Nu ik echter jSuper Radion gebruik, Is dat gelukkig voor bij". Het juist op de markt gekomen Super Radion, zo vernamen wij van bevoegde zijde, is na jarenlange ar beid van wasexperts zó samengesteld, dat schraalwatervlekken absoluut on mogelijk zijn. Hoe hard het water ook is, Super Radion wast méér dan wit, letterlijk smetteloos wit! h->eft de ervaring geleerd, dat moto ren met een overschot aan vermogen een langere levensduur hebben. Ook het aantal zogenaamde stadsbestel- wagens neemt steeds toe. Opmerkelijk is de terugkeer van de Duitse vrachtauto-industrie op de Ne derlandse markt. De Duitsers bren gen de enige chassis met luchtgekoel- de motoren. BUSSEN. Autobussen zyn in grote getale op de tentoonstelling vertegenwoordigd. De stand van de carrosseriefabrieken N.V. Verheul en N.V. Schelde brengt twee grote tegenstellingen; een 29 jaar oude autobus van de Gelderse Tramweg-Mij. en de nieuwste bus van deze maatschappij, een reiswagen van de N.V. Trans European Buslines, die binnenkort op Rome een busdienst opent. In deze bus vindt men 30 ver stelbare stoelen, een W.C., een ijskast, een wastafel en een telefoonverbin ding tussen de chauffeurs en de ste wardess, die achterin haar domein heeft. De bus heeft een vliegtuiginté rieur gekregen met alle comfort van dien. In verband met de te verwachten verhoging van de benzineprijs zal on getwijfeld veel belangstelling bestaan voor de electrische bestelwagens, waarvan er reeds enige in ons land rijden. Deze wagentjes, die uitermate eenvoudig te hanteren zijn, hebben meestal geen grotere actieradius dan 80 km. per dag en worden dan ook voornamelijk verkocht voor het locale gebruik. uur neutralisatie wordt gegeven. Komt de rijder te vroeg aan een controle post. dan moet hij wachten totdat, de ze opengesteld wordt. Twee uur later kan hij nog komen, maar heeft dan meteen zijn neutralisatie verspeeld. Voor deze rit gelden tal van voor schriften. De bestuurder mag zich bijv. tijdens de rit niet laten vervangen en ook niet van machine verwisselen. PLAQUETTE. Wie de rit reglementair uitrijdt krijgt een fraaie, speciaal voor deze rit ontworpen plaquette. Dit zal ech ter een karwei zijn, want bijv. het zware Ardennentraject moet voor een deel in duisternis worden gereden. De club. die met het grootste aantal le den deze plaquette verwerft, ontvangt nog een zilveren wisselbeker. Voor deze Benelux-ronde bestaat grote belangstelling. De organisatoren hebben al tal van inschrijvingen ont vangen. waarbij bleek, dat vooral van Belgische zijde de interesse voor deze rit groot is. Het is daarom te hopen, dat deze eerste rit zal slagen. Zeeland zou dan een jaarlijks internationaal sportevcment van de eerste grootte rijk zijn. Amsterdamse Beurs 22 Mrt. 23 Mrt. Nederland 1948 (3%) 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 98 98% Dollar-lening 1947 3 97% 98% Investeringscert. 3 99?/» 99% Nederland 196264 1ÖP 100 Nederland N.W.S. 2% 81 81 Spaarc. a f 100 2\'a% 100'% 100% Indië 1937 A 3 98% 96% Grootboek 1946 3 98% 98% Ned. Ind. Hand. B 100 100 Ned. Handelmij. 1541/a 153 AKU 177 187% Bergh's Jurgens 317 316% Calvé-Delft 140 138 Centrale Suiker 184 184 Kon. Ned. Hoogovens 174 165 Unilever 214% 219% Ned. Kabelfabriek 280 279% Philips 223% 226% Wilton Feyenoord 145% 146 Bill ton 350 349 Kon. Petrol. Mij. 277% 279% Amsterdam Rubb. 138% 141% H.A. Lijn 156 156% Kon. Paketvaart 129% 127% Ned. Scheepv. Unie 139% 139% Rotterdamse Lloyd 134 132% Stv. Mij. Nederland 142 142 Handelsver. A'dam 137% 137% Deli Batavia Mij. 112 113 Deli Mij. 134% 136 Anaconda 30% 30% Bethlehem Steel 107 108 General Motors 83% 83% Kenneeot 54% 54% Shel Union 41 41% Miss K.T. Spw. 5% 5% New York Centr. Spw. 13% 13% Pennsylvania 18% 19 Woensdag zat er reeds kentering ln de markt en Donderdag was de stemming meer gedecideerd. De beurs vertoont hier mede in grote trekken een sterke gelij kenis met het verloop van de vorige week. toen de dcviezenmaatregelcn de twee eerste dagen een flauwe stemming, 's Woensdags de ommekeer en Donderdag een betere stemming veroorzaakten. Dit maal beinvloedde de Indonesische geld- sanering de markt in vrijwel dezelfde ma te; zij schijnt thans geheel verwerkt te zijn. Van veel uitbreiding der affaire bleek echter weinig te bespeuren. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 22 v. Pt. Said n. R'dam. Aalsum 22 v. Karachi n. Rotterdam. Amstelkerk p. 22 Finist. n. Plymouth. Amstelland p 22 Madeira n. Amsterdam. Andijk 23 v, Londen te Antwerpen. Appingedam 22 v. Malaga te Cadiz. Breda 23 v. Amst. n. Curacao. Carpo 22 v. Rotterdam n. Leixoes. Castor, 20 v. W.-Indië te New York, Cleodora 22 v. Miri n. Sydney. Coryda, 22 v. Huil n. Abadan. Cottica 22 v. Trinid. n. Paramaribo. Dalerdijk 22 te Los Engeles n. Vancouver. Ena 22 v. Suez n. Abadan. Gadila 22 v. Rouaan te Fahaheel. Gahymedes, p. 23 Dungeness n. San Juan. Helicon 22 v. Aruba n. Curasao, Hermes 19 v. Tutoya n. Pto Cabello. Hestia 22 v. Barranq n. Cura#ao. Hilversum 22 te Suez n. R'dam (verb.) Ilos 23 v. Famagusta te Rotterdam. Larenberg 22 v. Acera te Pt. Harbour. Lelckerkerk p. 22 Gibr. n. Antw.-R'dam. Lemstcrkerk p. 22 Gibraltar n. Basra. Leopoldskerk 22 v. Bushire te Rotterdam. Maetsuycker 21 v. Fremantle n. Singapore Mariekerk p. 22 K. Guardafui n. Amst. Marken 20 v. Bahrein n. Koweit, Merwede 22 v. Loanda te Novo Rcdanda. Nieuw Amsterdam 22 v. Rio Jan. te Tri nidad verw. Niobe 23 v. Hclslnfors te Rotterdam. Radja 22 v. Los Angeles n. San Francisco. Raki 23 v. Colombo n. Belawan. Randkerk p. 22 Dungeness n. Antwerpen. Rosa Smith 22 v. Alexandr. n. Limasol. Ruys 21 v. Mauritius n. Mombassa. Schiedijlc 22 v. Djakarta n. Chcrobon. Sommelsdijk 22 te Suez n. New Rorlc. Stad Schiedam p. 22 L, Palmas n. Pepel. Utrecht 21 v. Recife n. Los Angeles. Veendam p. 21 C. Race, 23 v. Menado n. Macasser. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN (naar en van Indonesië). Alcinous 20 te Singap. n. Rotterdam. Castelbianco p. 22 Ceylon n. Rotterdam. Fairsea p. 22 Perim n. Rotterdam. Georgic p. 22 K. Bon. n. R'dam, 26 22 u. te Hoek v. Holl. verw. 21 debarkatie. Goya p. 22 K. Guardafui n. Rotterdam. Indrapoera p. 23 K. Bon. n. Rotterdam. Laertes p. 22 FInisterre n. Amsterdam. Somersetshire p. 22 Aden n. Rotterdam. Volendam 22 v. Djakarta te Rotterdam. Waterman p. 22 Ouessant, 24 3 u. v m. te H.vJI. verw., debark, te Rott. 9 u. v.m. Zeeman verm. 23 v. Djakarta n. R'dam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4