PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Molotov zal Stalin opvolgen DE BILT Thans reeds de rechterhand van de maarschalk Adenauer herhaalt voorstel tot Frans-Duitse Unie VAKBONDEN IN BELGIE STAAN SCHERP TEGENOVER ELKAAR JONGE MATROZEN PLEEGDEN OVERVAL OP TAXICHAUFFEUR ZAL ZEELAND'S GEZELLIGSTE MELKFABRIEK VERDWIJNEN VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 69 Dagblad. altgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Veide en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred.. G. BaJlinttJn. PLverv.s W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: t 3.90 p. kw.; fr p. p. f 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 22 Maart '50 ADVERTENTIEPRIJS: 13 ct. por mm. Minimum p. advertentie i 2.53 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels»: van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adtes Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 35°900 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlisslngen Walstr 53—60. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2 Goes: L. Vorststr. >53, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 1?, teL 102; Terneuzen: Brouwerijstr. 2: Zierikzee: N. Bugardstr. C 160. tel. 26 Malenkov wordt „de tweede man" na Molotov. Er zijn aanwijzingen, dat de kwestie van de opvolging van Stalin is be slist ten gunste van Molotov. De Russische kolonel Nakwail zei Dinsdag in een toespraak te Oost-Berliju, dat Molotov na zijn aftreden als minister van Buitenlandse Zaken bijna alle uitvoerende macht in de Sowjet-IInie op zich had genomen om de taak van de ouder wordende Stalin te verlichten en diens krachten te sparen. Ais tweede man na Molotov zou Georgy M. Malenkov gaan optreden. De positie van Molotov na diens af treden is tot dusver gehuld geweest in een waar van geheimzinnigheid. Volgens sommige commentators was h\j belast geworden met Aziatische aangelegenheden, volgens andere was hy naar een tweede plan geschoven, omdat zün buitenlandse politiek niet het succes had opgeleverd, dat ervan verwacht werd. Door zün star en stug optreden en ontoegeefiyke en voor argumenten ontoegankelijke houding heeft Molo tov zich een slechte roep bezorgd on der de Westerse diplomaten. Zijn op volger, Wisjinsky, is in zijn persoon- iyk optreden beminlijker, hoewel zyn politiek nauweiyks van die van Mo lotov afwijkt. Reeds lang bestaan allerlei specu laties over de opvolging van Stalin. De meest voorkomende gissing was «lat een directorium van twee of drie loden de leiding in handen zou nemen, als Stalin komt te overlyden. Vooral de naam Malenkov kwam steeds naar voren, omdat dit lid van het Politbureau zijn ster het afgelo pen jaar steeds zag rijzen. Een correspondent van het „Han delsblad" seinde gisteren zijn blad uit Londen, dat men daar gelooft, dat Stalin zelf zeer sterk voor de keuze van Molentov geporteerd is. Molotov is al jaren lid van het Politbureau, waartoe hij in 1925 toe trad. slechts acht jaar, nadat Stalin er zitting in had genomen. Malenkov kwam pas m 1946 in dit hoogste col lege. Het vooruitzicht, dat internationale problemen in de komende jaren van het allergrootste belang zullen zijn, is blijkbaar in grote mate de oor zaak van de voorkeur voor Molotov, die immers een grondige kennis heeft van de internationale politiek en een ruime diplomatieke ervaring. Verdere aanwijzingen voor de be- Amerikaans-Nederlandse vlootmanoeuvres verliepen vlot Men had reeds op uitgebreider schaal kunnen oefenen. Na beëindiging van de in de Caraï- bische zee door Amerikaanse en Ne derlandse oorlogsschepen gehouden gezamenlijke oefeningen, ontving de commandant van het Nederlandse' es kader, schout-bij-nacht J. J. L. Wil- linge, de aanwezige journalisten aan boord van het vÜegdekschip „Karei Doorman". Tegenover de journalisten verklaar de schout-bij-nacht Willinge nadruk kelijk, dat de Nederlanders, na de af gelopen oorlog, eigenlijk nog bezig zijn met de opbouw van hun vloot, zo dat het niets verwonderlijks is dat de Amerikanen, die over een zoveel uit gebreidere ervaring in het gebruik van vliegdekschepen beschikken beter uitgerust en geoefend zijn. Indien men rekening houdt met deze factoren, kan niet anders worden gezegd dan dat hetgeen door de Nederlandse oor logsschepen tijdens de oefeningen is gepresteerd, zeer bevredigend was. Het voornaamste doel der oefenin gen was de verbindingen tussen de schepen „tijdens de actie" te be proeven en dit gedeelte van de ma noeuvres is zeer geslaagd. De samen- W j11^ met de Amerikanen was heel dee* der Amerikaanse zee officieren was van oordeel dat alles heel vlo. verliep en dat men veel uit gebreider oefeningen had kunnen hou den. Het is gebleken, dat bij de zee- ^aande moderne vloot helicoptères, als middel voor de oorlogsbodems om met mSLaarrzUn"rbindinE te blUven' °n" Twee leden Kon. Marine bij incident gedood. NEERGESCHOTEN BIJ MALANG. d£ ^geving van Malang deed donderdag een incident voor tussen bewapende Indonesiërs en vier leden van de Koninklijke Marine al- ^ieta-,Dc juiste toedracht f.» %r bekend; noch van de zijde van de Nederlandse Marine noch van zijde van de militaire gouverneur wenste men inlichtingen te geven. Naar verluidt werd een auto met le- rf-nrVjn de- K'M' door viJf bewapen de Indonesiërs aangehouden Vast staat, dat een onder-officier en een Korporaal van de Marine werden neer geschoten. De twee anderen slaagden ontvluchten. Kort na het in- »i. ,_Y alarm gemaakt, waarna een achtervolging werd ingezet Hier bij werden enkele Indonesische bur gers gedood. Men zou geslaagd zijn de daders te arresteren. Het Poolse parlement heeft een wets ontwerp aangenoman tot nationalisatie van het grondbezit van de kerken. langryke positie van Molotov zijn de ze: Molotov gaf het algemene politieke overzicht in de reeks redevoeringen, die aan de recente verkiezingen voor de Opperste Sowjet voorafgingen. Molotov's rede, die klaarblijkelijk in de plaats kwam van Stalin's gebrui kelijke toespraak, hield zich bezig met de algemene internationale politiek, en met de stelling, dat twee systemen naast elkaar en in onderlinge econo mische wedijver bestaanbaar zijn. In de publicatie over de candidaat- stellingen werd Molotov's naam altijd direct na die van Stalin genoemd en kwam Malenkov op de derde plaats. De huldebetuigingen aan het adres van Molotov bij diens 60ste verjaar dag waren opvallend warm van toon. Britse protestnota bij Warschau had succes. Opnieuw vliegongeluk bij Llandow in Wales. Bij Llandow in Wales, waar tien dagen geleden de ramp met het Tu dor-vliegtuig geschiedde, is Dinsdag opnieuw een toestel neergestort, dit keer een Bristol-vrachtvliegtuig. De piloot en drie personen kwamen daar- De Britse ambassadeur te Warschau j b'J om het ,even- heeft Dinsdag een scherp protest in- Enige minuten voor het ongeluk gediend bij de Poolse autoriteiten, te- stond het toestel nog in contact met gen de arrestatie van een Brits bur- grondstations bij Cardiff ger, Oto Kornhauser, waarvan Maan- 1 Volgens ooggetuigen draaide het dag aan de ambassade mededeling toestel opeens in de lucht rond, brak werd gedaan. Men had het laatst van in stukken en stortte toen naar bene Kornhauser gehoord op 2 Februari, toen hij zich op het vliegveld van Warschau bevond om via Praag per Tsjechisch lijntoestel naar Engeland terug te keren. Kornhauser was begin van dit jaar voor een particulier bezoek naar Po len gekomen. Andre Robineau, Frans consulair be ambte, verdween verleden jaar op ge lijke wijze spoorloos op het vliegveld van Warschau. Later bleek, dat hij was gearresteerd. Hij werd in Januari j.L te Stettin tot twaalf jaar gevange nisstraf veroordeeld op beschuldiging van spionnage. Het Britse protest heeft meer sue- ces gehad «lan destijds liet Franse. Vier uur na ontvangst van de pro. testnota lieten «Ie Poolse, autoriteiten Kornhauser vry. Kornhauser is Pool van gelioorte, doch heeft de Britse nationaliteit gekregen. den. Het kwam terecht in een nieuw aangeplante groep bomen, op slechts een steenworp van een honderdtal ar beiders. De dorpelingen, nog met de herin nering aan het ongeluk van tien da gen geleden, snelden toe om hulp te bieden doch vonden geen overleven den. De tijd van handelen is gekomen. Ue Wesiduitee bondskanselier, dr. Adenauer, heeft op een persconferen tie zyn voorstel herhaald tot het sluiten van een unie tussen Frankrijk m Duitsland. Hij sprak over een economische unie en een gemeenschappelijk „economisch parlement" als eerste stap daartoe. Langzamerhand zou dan de samenwerking verstevigd kunnen worden. De verleiding der Russen om oorlog te maken is daarom groter, dan alge meen wordt verondersteld. „Het zou zonder twijfel een grote stap voorwaarts zijn. indien Fransen en Duitsers om één tafel in één huis konden plaats nemen om de gemeen schappelijke verantwoordelijkheid te delen: de Franse verlangens naar Benelux mag ook meedoen. ,.De tijd van handelen is gekomen", zeide Adenauer. Europa moet tegen een mogelijke Russische aanval ver sterkt worden, want het is niet waar schijnlijk. dat Amerika voor de be vrijding van Europa zal vechten, in dien dit werelddeel geheel door de Russen zou zijn bezet. Liberale fracties wensen verzoening, geen scheiding. Gaston Eyskcns was er Dinsdag avond nog niet in geslaagd een nieuwe regering te vormen. Tegenover jour nalisten zei hjj, dat het wachten 'is op de liberalen, die hun houding nog niet duidelijk bepaald zouden hebben. De liberale fracties van Kamer en Senaat hebben echter Dinsdagmiddag na een vergadering een communiqué uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de liberalen hun goedkeuring zul len onthouden aan elke oplossing van de koningskwesties, die geen verzoe ning tussen de landsdelen tengevolge heeft. De liberalen dóen een beroep op de verantwoordelijke staatslieden, een oplossing na te streven, die de een dracht in het land zal herstellen. Een desbetreffende motie werd goedge keurd met op drie na algemene stemmen. Het bestuur van het socialistisch algemeen Belgisch vakverbond heeft opnieuw in een communiqué de pro teststakingen goedgekeurd. Het be- stuu- stelt met voldoening vast. dat „tal van Katholieke arbeiders zich bij de stakingen hebben aangesloten". Het bestuur van het algemeen Christelijk vakverbond stelt in een Italiaans vakverbond dreigt met staking. Het grote onder rommunistisohe leiding staande Italiaanse vakverbond dreigt een algemene staking in ge heel Italië te zullen uitroepen als pro test tegen nieuwe regeringsmaatrege len. Deze maatregelen zijn gericht tegen onrust en agitatie in het binnenland. Voor vergaderingen van arbeiders is bijv. voortaan toestemming nodig van de fabriekseigenaren, politieke mee tings kunnen door de politieautoritei ten verboden worden. De minister van Binnenlandse Za ken wil het politieapparaat tot 70.000 man uitbreiden. Togliatti, de communistische partij- leiden, noemde de maatregelen „uit sluitend tegen de communisten ge richt". De laatste dagen zijn in verscheide ne Italiaanse steden wilde stakingen en botsingen voorgekomen. Dinsdag werd gemeld: Het onder communistische leiding staande Itali aanse vakverbond heeft voor Woens dag een algemene proteststaking van 12 uur door het gehele land uitge roepen. De staking zal te-06 uur fplaatsely- kc tijd) beginnen. Twee kleine meisjes onder een aanhangwagen. Dinsdag is te Zwaagdijk-West een ongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan het zesjarig dochtertje van de familie N. Tezamen met haar vierjarig zusje ging het meisje op de verbindingsstang tussen een melkauto met aanhangwagen zitten. Toen de auto ging rijden, vielen beide meisjes er af en kwamen onder de wielen van de aanhangwagen terecht. Ernstig gewond werden zij naar het Ziekenhuis te Hoorn overgebracht, waar het oudste meisje inmiddels fs overleden. De toestand van het zusje is redelijk. Diamantveld ontdekt in West-Afrika. Volgens de correspondent van de „Rand Daily Mail", welk blad te Jo hannesburg verschijnt, zou er op de Goudkust, 50 mijl binnenwaarts van Takoradi. een belangrijk diamantveld zijn ontdekt, dat door de secretaris van de mijnkamer te Tarkwa als „fe nomenaal" zou zijn gekenschetst. communiqué vast. dat ..niet alleen de leden van de Christelijke vakbewe ging, maar ook tal van andere arbei ders geweigerd hebben zich bij de sta kingen aan te sluiten". Het bestuur wenst hen van harte geluk en zegt hen de steun en sympathie van de ge hele Katholieke arbeidersbeweging toe. Vrijdag a.s. zal in geheel Wallonië opnieuw gedurende 24 uur het werk worden neergelegd u?t protest tegen een terugkeer van koning Leopold. Dit werd medegedeeld op een verga dering te Charleroi van socialistische actie-comité's. Jongeman viel uit de trein. Dinsdagmiddag is omstreeks half zes bij Zevenhuizen, tussen Den Haag en Gouda, de achttienjarige J. C. van der Stappen uit Oudewater uit een rijdende trein gevallen en ge dood. Van d. Stappen was leerling van de vakschool voor schoenmakers in Den Haag en reisde dagelijks heen en weer. Dinsdag was hij op het station Staatsspoor in Den Haag met vier andere jongelui in het postrijtuig (het achterste rijtuig) van een elec- trische trein naar Utrecht gestapt. Het schijnt dat hij, toen hij onderweg even naar het toilet wilde gaan, door een verkeerde deur is gestapt en daar door uit de trein is gevallen. De an dere vier jongelui deden op het sta- ton in Gouda aangifte van de ver missing van hun reisgenoot. Intussen was in Zevenhuizen het stoffelijk overschot reeds gevonden. In de ministerraad die Maandagmiddag in het Ministerie van Justitie werd gehouden heeft Z.K.II. Prins Bernhard verslag uitgebracht over z|jn reis naar hef Westelijk Halfrond- Tijdens de zitting;: van links naar rechts: mr. W- F. Sehokking Z.K.H. Prins Bernhard mr. H. F. J, Wycrs en Prof. tlr. P. Lleftinck, Slachtoffer kon zich slechts zwemmende redden. De 56-jarige taxi-chauffeur J. J. van E. werd Maandagavond in Am sterdam op een taxi-standplaats aangehouden door twee afgemon sterde jonge matrozen, die met 'n kustvaarder een reis naar Ierland gemaakt hadden. B. S. uit Almelo (21 jaar) en H. M. uit Leens (19 jaar). Zij vroegen de chauffeur hen naar Meppel te brengen, waarop deze een prijs van 70 bedong. In Mesppel geleidden de twee jon gens de chauffeur naar de Oude Rijksweg langs de Smildervaart. Twee kilometer voor de Boskamps- brug gaven zij de chauffeur opdracht te stoppen. Zij sloegen hem daarna met een klinker op het hoofd. De chauffeur trachtte de slagen af te weren. Hevig bloedend r.ag hij daarna kans uit do wagen te glip pen. Daarop werd «1e man door de jongelui in «1e Smildervaart geduwd. Dank z.y het feit, dat hy een goed zwemmer is, kon hij aan de twee zeelui ontsnappen. Deze gingen er daarna met de taxi vandoor» zij strandden evenwel vlak voor de Boksskampsbrug. daal de taxi 'klem raakte tussen le af sluitboom en een lantaarnpaal. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. Een voorbijganger schoot toe, doch de jongelui maakten zich uit le voe ten in de bossen van Havette. Fen opperwachtmeester van de Rijkspoli tie te Havelte, die toevallisr in de buurt was, maakte alarm. Er werd een onderzoek ingesteld. Binnen een half uur warén de jongelui reeds ge grepen. Zij gaven als motief op, dat zij „niet wisten wat zij doen mees- ten". Zij waren in het bezit van een alarmpistsool. De chauffeur maakt het redelijk wel. veiligheid zotten bevredigd en de groei van het Duitse nationalisme zou verhinderd kunnen worden." De Frans-Duitse unie diende aan gevuld te worden door deelneming van de Benelux-landen, Scandinavië en Italië. „Indien Engeland zich wer kelijk beschouwt als een Europese mogendheid zou het een plaats in het kader van de Ver. Staten van Europa kunnen innemen, overeenkomstig zijn positie en kracht." De Amerikaanse bewapening had een zodanig peil bereikt, «lat er geen onmiddellijk gevaar voor de V.S. be stend om veroverd te worden. Euro pa diende eveneens zo sterk te wor den. dat het een aanval zou kunnen weerstaan. Te lichtvaardig doen velen hun geit aan de kant. Een tekenaar met fantasie introduceerde onlangs in Amerika 'n wonder- beest, de „schmoo", 'n dier, dat zich in recordtijd eindeloos vermenigvul digt, van top tot teen uit heerlyk voedzaam vlees bestaat, voor melk en eieren zorgt en over zóveel naastenliefde beschikt, «lat hy, als men hongerig naar hem kijk(, prompt uit puur genoegen «lood valt om zich te laten op peuzelen. Wij, in Zeeland, kennen de „Schmoo" nog niet (helaas), maar wij bezitten een dier, dat er nauwe lijks voor onder doet en bovendien niet uit een tekenaarsinktpot is ge kropen: de geit. Het duurt niet lang meer of men kan haar weer overal in de bermen zien staan, smetteloos wit boven het jonge groen, vrolijk mekkerend, tevreden herkauwend. Die sikken zijn gezellige beesten; het lijkt wel of zij altijd lachen en men sen, die het weten kunnen, beweren, dat zij zeer schrander zijn en zelfs aan heimwee kunnen wegkwijnen. De geiten hebben zicli een vast plaatsje veroverd in het Zeeuwse landschap en het zou jammer zijn, wanneer zij daaruit zouden verdwij nen. Tocli dreigt dit gevaar, want de liefhebberij voor het houden van deze dieren neemt in onze provincie zien derogen af. Het ledental van de Ver eniging ter verbetering van het gei tenras in Zeeland lien zelfs terug van 4183 in 1946 tot 1571 De secretaris van deze vereniging, de heer C. den Engelsen te Middel burg, verklaarde ons daarvoor twee oorzaken te kunnen noemen. Ten eerste behoort de voedselschaarste, die in de oorlog leidde tot een eigen lijk ongezonde bloei van de geiten- houdery. geheel tot het verleden. Toen de melkboer weer zijn litertjes ..volle" kon afleveren, bestond aan de geiten melk geen behoefte meer. Ten tweede zyn de lonen voor de landarbeiders enorm gestegen. Dat was hard nodig ook, doch bracht mede, dat de eco nomische noodzaak voor het houden van geiten voor velen grotendeels verviel. De naam „werkmanskoe" heeft afgedaan! DUIZEND LITER MELK Toch wordt te lichtvaardig overge gaan tot opruiming van de geitensta pel, meent de heer Den Engelsen. Het opfokken van deze beestjes is een plezierig werk, een schone vrije-tijds- besteding en leerzaam voor de kinde ren. Men kan zeggen, dat het de le vensvreugde verhoogt van de eige naar en zijn gezin. Het onderhoud is goedkoop, want de dieren nemen ge noegen met bietenkoppen, aardappel schillen en een klein beetje kracht voer. Het grotvtste voordeel is echter van practische aard en behelst de meik- glft. Een volwassen oudere geit is in staat haar eigenaar per jaar 800 liter gezonde, romige melk te bezorgen en van «Ie dieren, die gecontroleer«l wor den, bedraagt de gift zelfs 900 a 1000 liter, om van de uitblinksters met 1200 liter maar te zwygen. Voor de eigenaar betekent «lat een jaarlijkse besparing van 140! dubbeltjes herhaaldelijk moeten om keren alvorens ze uit te geven, zul len veel meer n\elk gebruiken, wan neer een sik in het tuintje staat, dan wanneer zij op de melkboer zijn aan gewezen. Bovendien krijgen zij steeds verse melk naar binnen. Bij de koeien- melk worden door het pasteuriseren en koken de vitaminen onwerkzaam gemaakt, doch de geitenmelk behoeft niet gepasteuriseerd te worden, om dat t.b.c. bij deze dieren practisch niet voorkomt. OOK MEDAILLES De dieren, die wy op de Zeeuwse bermen zien, zijn de witte, korthari- ge, ongehoornde geiten. Zij vormen een zeer geslaagde kruising tussen een vroeger veel voorkomend ras (een bonte geit met kleine uiers en weinig melkgift) en de destijds ge- importeerde Raanegeit (met ruime bouw en flinke hoeveelheid melk) Geiten van uitgesuroken slechte kwaliteit komen vrijwel niet meer voor. De bovengenoemde vereniging streeft er reeds vele jaren naar die te verbeteren door de bnkhouderij in handen te houden en alleen van de beste bokken te laten fokken. Het houden van de z.g. „wilde" bokken is verboden. Ook de melkcontröle is van veel belang, al is deze nog niet op een peil beland, dat op bevredi gende wiize de beste bokkenmoe- ders uitgezocht, kunnen worden. In het afgelorien laar werden maar 15 geiten gecontroleerd. De jonge bok ken worden opgekweekt op het fok- st.ation te Serooskerke. in 1949 der tien stuks. En dnn ziin er tenslotte «le kring keuringen. Daarby komen «le ware 'lefhebbers voor «1e dag. met hun beste dieren. De echte fokkers, voor wie «le geitenhourtefii een sport is, de mooiste en dankhaarste sport, die zij kennen. Zij allen hopen in Rentemher aan «Ie nationale ten- "stellinsr 'n r»«n Bnscb te kunnen "Hn^men. Want «ie geit ka" m"°r v. 17'in dan e>n gezellige en nn"hpw«m_ Niet alleen de portemonnaie. maar nik© meiklevemncier: zii fcnn h— S, V°'osr!dl':id 'sb'i:t5' h"s Mk kast vol blinken.*- tenhoudery gebaat. Gezinnen, die de medailles verschaffen! Amerikaanse torpedojagers naar Nederland. Door het Amerikaanse ministerie van landsverdediging is Dinsdag be kend gemaakt dat 2 Am. torpedo- bootjagers, in het kader van het programma voor het verlenen van Amerikaanse militaire hulp aan de staten-ondertekenaren van het Noord- atlantisch verdrag, aan Nederland zullen worden overgedragen. Veertig officieren en manschappen van de Nederlandse marine komen Woensdagochtend per K.L.M.-vlieg- tuig op het New Yorkse vliegveld aan. De oorlogsbodems, de „Burrows" en de „Rinehart". worden thans op de Amerikaanse marine-werven te Bos ton nagezien. Het zijn de eerste Amerikaanse oor logsschepen die, in het kader van de Amerikaanse militaire hulpverlening, aan een buitenlandse regering worden overgedragen. Vijf officieren en manschappen van de toekomstige Nederlandse beman ningen van de beide Amerikaanse torpedoboot jagers zijn reeds in. de af gelopen week te Boston aangekomen. Men verwacht, dat de „Burrows" en de ..Rinehart' 'begin Mei a.s. aan de Nederlandse regering zullen worden ovérgedragen. 54ste Jaarbeurs geopend Reeds veel buitenlandse kopers te Utrecht aanwezig. Dinsdagmorgen is de 54e Koninklij- keke Nederlandse Jaarbeurs op de gebruikelijke streng zakelijke wijze zonder enig ceremonieel geopend. Om negen uur werden de loketten, waar voor zich reeds honderden bezoekers hadden verzameld, opengesteld. De twee eerste beursdagen, waarop de toegangsprijs is verdubbeld, zijn weer als exportdagen meer speciaal bestemd voor de buitenlandse kopers en min der voor 'n massaal bezoek. De eerste uren boden een zeer levëndige aanblik en over de gehele linie werden goede zaken gedaan. Er waren zeer veel bui tenlanders. In de binnenstad en op de route tus sen de twee Jaarbeursterreinen heers te reeds vroeg in de ochtend de be kende Jaarbeurssfeer. Wapens voor Nederland en België. Aneta vernam Dinsdag van niet- officiële zijde in Washington dat voor Nederland en België bestemde Ameri kaanse militaire uitrusting, thans uit de wapenopslagplaatsen naaV New York en naar andere havens aan de Atlantische kust wordt vervoerd. Men verwacht, dat in de eerstvolgende twee weken de verschepingen vanuit New York zullen beginnen. De eerste verschepingen naar Ne derland en België betreffen wapens, die direct voor gebruik gereed zijn. Er bestond geen tijd voor revisie van deze eerste zendingen wapens, zodat mili taire uitrusting is uitgezocht, welke zonder meer kon worden verzonden en die afkomstig is uit Amerikaanse surplus-voorraden. De Britse Hoge Commissaris in Duits land heelt besloten de vernieling van het Hamburgse droogdok Elbe 17 uit te stel len, evenals de verdere ontmanteling der Hermann Goeringwerken. ENKELE OPKLARINGEN Gelidg tot Woensdagavond. In de ochtend plaatselijk nevel of mist. Overigens overwegend droog weer met hier en daar onklaringen. Meest zwakke wind en weinig veran dering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1