Sport en wedstrijden Ouverture van Staten verkiezing in Zeeland AMERIKAANSE WAPENS ZULLEN GELOST WORDEN TANDPASTA Scheepvaartberichten DE ZAGENDE PIJNEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 MAART 1950 Partijen dienden candidaienlijsten in lak communisten en de Gereformeerd Bond art. 31 k.o. EERSTE KAMER Dinsdag zijn door de diverse partijen de candidaienlijsten ingeleverd voor de a s verkiezingen voor de Provinciale Sta ten. Een aantal partijen hebben bij de hoofdstembureaux een algemene lijst in geleverd, n.l. de Katholieke Volkspartij, de Middenstandspartij, de S.G.P., de Ger. Bond (art. 31) en de C.P.N. De candidatenlijsten van deze partijen luidden als volgt: KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. I. A. J. J. M. Mes, Hcinkensztind. 2 P. V. M. Vercauteren, Cllnge. 3. J. M. A. C. van Dongen. Aardenburg. 4. M. v. d. Himst. Goes. 5. A. L. S. Lockefeer. Hulst. 6, C. Verdonk ,'s-Heer Arendskerke. 7. G. P M. Dikötter, Terneuzcn. 8. M. A. H. Go- vaert, Groede. 9. E. F. Poppe, Graauw. 10. P. J. Beekman, Zierikzee. 11. C. H. M Plasschaert, Sint Jansteen, 12. Ch. J. A Bukkens. Sluis. 13. B. Funk, Heinkenszand. 14. Th. A Adriaansens, Hontenisse. 15. M. J. Bakker. Goes. 1G. L. J. Rammeloo. Axel 17. Th. J. W. Lannoije, Aardenburg. 18. F. A. C Barbé. Philippine. 19. F. Schets, Vlissingen. 20. L. J. van 't Westeinde. Mid delburg. STAATKUNDIG GEREF. PARTIJ. 1. D. Kodde, Zoutelande. 2. C. Boender. Tholen. 3. A S. Wisse, Waarde. 4. H Schrikweert, Nieuwerkerk. 5. Iz. de Feij- ter. Axel. 6. A J. Schot. Middelburg. 7. M. C. van Ast, Poortvliet. 8. G. van Vel- zen. Krabbendijke. 9. F. Dielëman. Ter- neuzen. 10. J van Klinken, Ouwerkerk. II. A. J. Kurvink, St. Annaland. 10. C. L. M. v. d. Berge. Tholen. 13. J. Breure, Kortgene. 14. C. de Nood, Waterlandkerk je. 15. M. A. Slotboom. 's-Gravenpolder. 36 H. Cysouw. Westkapelle. 17. A. M. Coomans, Haamstede. 18. J. Hage, Stave- nisse. 19. M. J. Bustraan, Wissekerke. 20. J. L. Geluk, Tholen. MIDDENSTANDSPARTIJ. 1. W. P A Brouwer, Zierik2ee. 2. A. Vermaire, Goes- 3. J. T. Bleuzé, Goes. 4. J. Steutel. Zierikzee. 5. Jac. Merison, Goes 6. H. J. Smits. Vlissingen. 7. G A. Kam- meraad. Middelburg. 8. C. J. Vervenne, Goes. 9. JG L. de Ble, Zierikzee. 10. D. Hardenbcrg. Wemcldingc. 11. J. van Paa3- schen, Kapelle (Z.-Bev.). GEREF. BOND (ART. 31). 1 C. K Herrebout, Zaamslag. 2. D. Solin- ger. Aardenburg. 3. J Geerse Jr., Vrou wenpolder, 4. J. A. Roose Hoek. COMMUNISTEN 1. U Kremers. IJzendtjke. 2. E. M. Ba zen. Yerseke. 3 C. M. Schillemans, Vlis singen. 4 W. Warmau, Vlissingen. 5. M. de Nooyer-MoeiTand, Vlissingen. 6. E. L. de la Houssaye. Vlissingen. ANDERI? LIJSTEN. Voorts hebben de Partij van de Arbeid en de Christelijk Historische Unie bei den bij alle stembureaux één koplijst in gediend. waarvan de eerste 12 namen ge lijk zijn. Deze koplijsten luiden: PARTIJ VAN DE ARBEID. 1. L. P. van Oorschot. Vlissingen. 2. mr. A. J. van der Weel, Middelburg. 3. C. Ha melink, Axel. 4. mr. H. B. Bouwman, Goes. 5. mevr. E. J. van den Broecke-de Man, Aardenb. 6. A. H. Vermeulen, Drei- schor. 7. D. Immig. Middelburg 8. L. F. du- Bois, Terneuzen. .9. jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, Middelburg. 10, J. S. Visscher, Goes. 11. A. P Bil, St. Annaland. 12. H. van der Meer. Vlissingen. CHRISTELIJK HIST. UNIE. 1. C. Philipse, 's-Heer Arendskerke. 2. Baron W F C van der Feltz, Middelburg. 3. A. H. S. Stemerding. Souburg. 4. C. A. Kaan, Terneuzen. 5 J J. L. Bruijnzeel, Wissekerke. 6. Joh. de Krujjter, Goes. 7. M. den Boer, Haamstede. 8. D. Dekker, KERKNIEUWS. BALI, HET EILAND DER DEMONEN. In de geheel gevulde Schuttershofzaal te Middelburg werd door de classis Wal cheren van de Zendingsraad de film „Ba- li, het eiland der demonen" getoond Na gemeenschappelijke zang en schrift lezing sprak ds. Theunissen, die consta teerde dat de dreiging van het exclusieve Mohammedanisme in Indonesië groot is voor de Zending. De Christelijke gemeen te in Indonesië zal in de toekomst geheel op haar zelf zijn aangewezen. Een sterke uitbreiding van het aantal predikanten is dringend nodig. Alle krachten worden samengetrokken om 2000 predikanten op te leiden voor de kerk in Indonesië van nu en meer nog voor die van straks. De Christenen behoren er zorg voor te dra gen, de zuurdesem tc zijn in de Indonesi sche gemeenschap. Lange tijd is de Oosterse wereld vrij wel geheel toegesloten geweest voor alle onderwijs. Er is echter een grote door braak in het analphabetisme, hetgeen met een geweldige lèeshonger gepaard gaat. Indonesië dreigt overstroomd te worden met lectuur, die het volk dreigt te ver giftigen. De kerk zal hier vóór moeten zijn. Haar taak in de toekomst in Indone sië is zwaar. Wie echter veel geeft, zal ook veel ontvangen. Hierna werd de film over Bali vertoond, toegelicht door de heer Nieuwenhuizen Ds. P. J. F. van Voorst Vader uit Mid delburg sloot de bijeenkomst. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Goedereede en voor Stad aan het Haringvliet J. van Vliet te Hei- lauw; voor Antwerpen (Vlaamse gem. van de Belg. Chr.- Zendingskerk) A. Olie- mans te Tiel. Aangenomen naar Dordrecht (vac. L. LagerweyR. C. H. Verhoef te Spijkenis- se. GEREF. KERKEN. Beroepen te Roosendaal en te Schoon- dijke K. Vegter, cand. te Voorburg. GEREF. KERK, ART. 31. Beroepen te Hoek: Ds. H. v. d. Veen te Duurswoude. Waterlandkerkje. 9. C. 'F. van der Peijl. j Goes. 10. W. Sanderse. Vlissingen. 11. 'S Kodde. Vcere 12. J Sepers. Goes Statenkring Middelburg. Op 't hoofdstembureau te Middelburg wer den behalve de bovenstaande voorts de volgende lijsten ingediend: Anti-Rtv. partij. 1. A. Schout. 2. P. Meliefste. 3. J. Hom mes. 4 A. A. van Eeten 5. P. Boudeling. 6. C. de Putter. 7. A. I. Castman. 8. J. Bouterse. 9. D Kasse Dzn. 10. A. Geschie- re Jhzn. 11. P. Ton Pzn. 12. J. K. Voogd Chr. Hist.-Unie. - 1—12 (zie boven). 13. mevr. W. A Heemskerk. 14. H. Janse 15 W Davidse. 16. F. C. de Roo. 17. J. Warners 18. J Mesu. 19. A de Jager. 20.- A Flipse Partij van de Arbeid. 1—12 (zie boven) 13 M. J. v. Poelje. 14. A. J. Berenpas. 15. J. de Priester. 16. C. Geldof. 17. L. J. Geers. 18. M. A. van Popering. 19. W. L. Schenk. 20. L .A. Bouman. Volksp. voor Vrijh. en Dein. 1 J. L Verhagen. 2. B. A. Hesselink. 3. H. B. J Knoop. 4. L. A. Schenk. 5. J. S Bloos. 6. A. Imanse. 7. M. Huygens. 8. J C. Corver 9. H. Frima. Bedenk, dat alt «en onvol- V doend vonorgde kinder- f hoest een twakke borst en ssthmatlsche aanleg kunnen overblijven. Neem geen ris!- 1. bestrijd kinderhoest on- Obstructie zal niet worden geduld. Statenkring Hulst. In de kieskring Hulst werden lijsten ingediend door de A. R. Partij, de C.H.U., de K.V.P., de S.G.P.. de CP.N., de V V.D. de P.v.d.A.. de lijs-Blommaert en door de Geref.-groep (art. 31). De lijsten van de K.V.P., de CPN, en de Gerei, groep waren indentiek aan de lijsten, welke deze partijen in de andere kieskringen indienden. Op de C.H.U.-lijst volgden na de kop lijst van 12 namen de volgende candida tes welke 1.e Hulst werden gesteld: 1. A. Koster. Zaamslag 14. W. de Feij- ter. Axel. 15 J van Hoeve. Zaamslag. 16. P. M. Jansen. Hoek 17. J. van Riet. Ter neuzen 18. C. Leunis, Terneuzen. 19. J. P. Vergouwe, Hoek. 20. J. C. den Hamer. Koewacht Lijst A.R.: 1. A. Schout. Vlissingen. 2. C. de Putter, Axel. 3. P. Boudeling. St. Philipsland. 4. A. A. van Eeten. Nieuwer kerk. 5 J. Hommes, 's-Heer Arendskerke. 6. P. Meliefste. Middelburg. 7 A. J Cals- man. Aardenburg. 8. J. Bouterse, Wisse kerke. 9. F de Koeijer. Zaamslag 10. P Scheele Azn Hoek. 11. P. de Klerk. Axel. V.V.D.-Lijst: 1. Baron II. A. Collot d'Es- cury. Hontenisse. 2. M. H. M. A. W. Horst man geb. van Kleef. Sas van Gent. 3 P J. Olijslager. Axel. 4. H. P. Scheffer, Sas van Gent. 5. C. L. de Smit. Terneuzen. 12 D. W. Llndenbergh, Terneuzen P.v.d.A.: (1—12 zie boven) 13 C. van Bendegem, Axel; 14 S. W. Henri. Terneu zen; 15 J. P. J. Wage, Sluis: 16 H Ste vens: 17 J. L. Lukaart, Goes; 18 B. Bur ger. Terneuzen: 19 P. J. Notebaart. B:es- kens. Lijst Blommaert: 1 P. Blommaert, St. Jansteen; 2 H. C. L. de Waele, Koewacht; 3 C. C. van Arenthals, Hulst. Statenkring Goes. Te Goes werden behalve de reeds ge noemde algemene lijsten, de volgende in gediend: Christ. Hist. Unie: 1—12 (zie boven) 13. D. J. Dees. Oudelande. 14. M. van Oosten, 's-Heer Arendskerke. 15. W. Gebraad. Krabbendijke. 16 Joh. Veerhoek. Borssele. 17. C. de Jonge, Yerseke. 18. C. van Iwaarden. Kruiningen. 19. J. Boogaard, Hoedekenskerke. 20. D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van STochteren Driewegen. Partij, van de Arbeid: 112 (zie boven1 13 H. de Vriend. Baarland. 14. D. Schip per. Kloetinge. 15- A. Weststrbte. Krui ningen. 16. J. L. Lukaart. Goes. 17. O. Tis- sing. 's-Gravenpolder. 18. "A. Euijs. Goes 19 P. C. Kerkhove, Goes. 20. C van Gin- kel. Goes. V.V.D.1. D W. Linder.bergh. 's-Hecr Arendskerke. 2. ir. M. J. Stoel Feuerstein. Goes 3. M. Franken. Goes 4. ir. D. J. v. d Have. Kapelle 5. P H. A. Polderman. Kruiningen. 6. F. V de Groof. Goes. 7. A, Koert. Wolfaartsdijk 8 Jan Prins. Yer seke. 9 dr. H Doeleman. Goes. 10. W. C. v. d. Werff, Rilland-Bath. 11. W P. Beije, Kloetinge Ant-Rev. Partij: 1. A. Schout. Vlissingen 2. J. Hommes, 's-Heer Arendskerke. 3. P. Boudeling. St. Philipsland. 4. A. A. van Eeten. Nieuwerkerk. 5 P. Meliefste. IJzen- dyke. 6. C. de Putter, Axel. 7. A. I. Cats- man. Aardenburg- 8. J feouterse, Wisse kerke 9 K J. Dominicus, Wemeldinge 10. J J Knibbe, Goes. 11. A. J. Koppe, Yerseke. 12. C. Douw, Oudelande. Statenkring Zierikzee. Te Zierikzee werden lijsten ingele- j verd door P.v.d.A.. C.H., A.R., V.V. D.S.G.P. cn de Middenstandspartij, i P.v.d.A. 112 (zie boven). 1 23. R. Gerritsen Zierikzee 14. C. P. Küijper, Ouwerkerk 15. A. Brand. Zierikzee 16. L. v. d. Klooster. Burgli17. J. Dekker, Brouwersha ven 18. P. v. d. Velde. Zonnemaire; 19. J. Bal. Bruinisse 20. C. Hoek. Zierikzee. Chr. Historische Unie 112 (zie bo ven). 13. H. Uijl Zierikzee 14. F. P. van Westenbrugge. Kerkwerve 15. M. O. Hanze Lz. Haamstede 16. C. Bo- lijn, Renesse 17. W. v. d. Berg, Brui nisse 18. C. M. Janse. Noordgonwe; 19. J. Stoutjesdijk Nieuwerkerk 20. W. Boogert, Oosterland. V.V.D. 1. H. C. van de Zande. Nieu werkerk 2. mr. C. J. B. du Croo, Zierikzee 3. J. de Rijke, Zonnemai re 4. C. M. Moolenburgh Burgh 5. M. Doeleman HJzn., Zierikzee 6 A. M. Geluk. Nooi'dgouwe 7. A. C. Verspoor. Bruinisse 8. J. Klompe, Serooslterke 9. J. J. Stols, Zierik zee 10. J. v. d. Stolpe, Ouwerkerk. Anti-Rev. I. A. Schout. Vlissingen; 2. A. A. van Èeten, Nieuwerkerk f Z.3.: P. Boudeling, St. Philipsland; 4. J. Hom mes, 's Heer Arendskerke; 5. P. Me liefste, Middelburg; 6. C. de Putter, Axel; 7. A. I. Gatsman, Aardenburg; 8. J. Bouterse, Wissekerke; 9. A. M. den Boer, Zierikzee; 10. M. Gouds waard: Zierikzee; 11. Jac. van Splunder, Zonnemaire; 12. J. A. van Waveren, Haamstede. Statenkring Tholen. Op het stembureau te Tholen wer den de lijsten ingediend door de S.G. P., de K.V.P., de A.R., de C.H.U. en de V.V.D. C.H.U.: 1-12, 0de boven); 13. P. W. C. van Westen, Oud-Vossemeer; 14. Verklaringen van ministers Drees en Schokking. De Eerste Kamer heeft zich Dins dagmiddag bezig gehouden met de behandeling van het hulpverlenings verdrag met A(merika en het bleek wel. dat de meeste Kamerleden zich wel met dit verdrag konden vereni gen. De heren de Ruys de Beeren- brouck (K.V.P.Wendelaar (V.V. D.), v. Heuven Goedhart (Arb. Vixseboxse (C.H.) verklaarden zich niet tegen het verdrag, wel echter de heren van Santen en Schalker (C. P.N.). Zij beschuldigden de Verenig de Staten van imperialisme en van agressief-anti-communisme. De heer van Santen nöemde het Noord At lantisch verdrag en de wapenlever anties mijlpalen naar een derde we reldoorlog en maakte er bezwaar te gen, dat zijn partijgenoot Wagenaar met geweld uit de Tweede Kamer b 'k Heb mijn vrtAiw ('t is er één uit de honderd!) Bij de huishouding dik wijls bewonderd Kijk maar daar op dat rek: Tussen rijen vol „weck" Heeft ze 10 flessen TIP •afgezonderd 'n TIP VAN BOOTZ Vraag Uw winkelier het formulier. Win <de volle linnenkast! ATHLETIEK „De Zeeuwen" organiseert weer Paasveldloop. Parcours loopt over duinen bij Westduin. Zaterdag 8 April, organiseert de Vlis- singse voetbal- en athletiekvereniging „De Zeeuwen", onder auspiciën van het Dis trict Zeeland der IC.N.A.U. een Paasveld loop in de duinen nabij Westduin. Vorig jaar werd voor de eerste maal een derge lijke loop door deze vereniging georgani seerd, die toen op en nabij de Nolledijk werd gehouden. Hans Harting. in die tijd nog lid van „De Zeeuwen", stelde zich od een ge makkelijke wijze in het bezit van de uit geloofde wisselbeker. Thans wordt y/eer om deze beker gelopen. De inschrijving staat open. zowel voor junioren als voor senioren uit de A-, B-, C- en D-klasse. Het parcours, dat over de duinen gaat, zal zwaar zijn. Het bedraagt voor de senio ren 3500 m. en voor de junioren 1500 m. De start is op het strand, de finish aan de binnenzijde der duinen. De wisselbeker dient twee maal ach tereen of drie maal in totaal gewonnen te worden, zodat Hans Hai-ting, die tegen woordig lid is van A AC te Amsterdam, een goede kans zou maken definitief bezit ter van dit fraaie kleinood te worden. Hoogstwaarschijnlijk wordt aan deze wedstrijd ook nog het Zeeuwse kampioen schap veldlopen verbonden, zodat hier voor dus geen speciale wedstrijd wordt uitgeschreven. DAMMEN- Damkampioenschap van Zeeland. Om het persoonlijk damkampioen schap van Zeelnad werden de vol gende partijen gespeeld: SchuitemaStrooband Jr 02; De Jonge—W. Boogaard 11. IJSHOCKEY Nederland door Zweden verpletterd. Door een 100 overwinning op Ne derland heeft Zweden zich in het tournooi om de wereldtitel ijshockey, dat in Londen wordt gehouden, voor de eindgroep geplaatst. Nederland en de V.S. moeten voor de tweede plaats tegen elkaar spelen. Noorwegen en Groot-Brittannie zijn tot nu toe de anderen, die het tot de eindgroep hebben gebracht; waar schijnlijk zullen in groep B Canada en Zwitserland de gelukkigen zijn. BOKSEN Luc van Dam won van Soldevilla. Na een spannend en dikwijls op windend gevecht heeft de Nederland se middengewichtkampioen Luc van Dam Dinsdag in Den Haag van de Spaanse middengewicht Soldevilla op punten gewonnen. Van Dam was vrijwel de gehele wedstrijd in de meerderheid, maar de Spanjaard was bijzonder taai en bleef tot de laatste gongslag voor zijn kans vechten. Door deze overwinning heeft Van Dam zich na zijn nederlaag te gen Ritter in Parijs volkomen gereha biliteerd. M. v. d. Weele, Kortgene: 15. W. C. van Nieuwenhuijze, St. Philipsland; 16. C. J. de Smit, Wissekerke; 17. B. J J. van Beveren, Poortvliet; 18. H. Rol, Tholen. Anti Rev. Partij: 1. A. Schout, Vlis- singen; 2. P. Boudeling, Anna Jacoba- j polder; 3. A. A. van Eeten. Nieuwer- kerk: 4. J. Hommes. Nieuwdorp; 5. P. Meliefste, Middelburg; 6. C. de Put ter, Axel; 7. A. J. Catsman, Aarden- byvg; 8. J. Boutense, Kamperland; 9. Scheele, Wissekerke; 10. J. v. d. Slik- ke, Stavenisse; 11. G. K. J. Krijger, Poortvliet: 12. T. Dijkslag, Tholen. i V.V.D.: 1. C. G. Hage, St. Maartens dijk; 2. M. K. Verburg, Kortgene; 3. J. M. Mullié, Kortgene; 4. G. W. J. de Graaf f. Oud-Vossemeer; 5. mevrouw J. Looysen-IJff te Tholen; 6. M. J. van Hees. Colijnsplaat; 7. J. A. Klompe, Anna Jacobapolder; 8. L. D. A. Looy- sen, Tholen. Statenkring Sluis. In de kieskring Sluis wérden identieke lijsten ingediend met andere kieskringen voorzover betreft de K VJ?., de C.P.N. en S.G.P. Partij van de Arbeid: 1—12( zie boven): Voorts zijn op deze lijst geplaatst: 13. C. van Bendegem, Axel. 14. S. W. Henry. Terneuzen. 15. J. P. J. Wage, Sluis. 16. H. Stevens, Sas van Gent. 17. J. L. Lukaart. Goes. 18. B. Burger, Terneuzen en 19. P J Notebaart, Breskens. Chr. Hist. Unie. Deze partij stelde te Sluis aansluitende op de koplijst de vol gende candidaten: 13. J. W Cijsouw, Groe de. 14. H I. Brakman. Retranchement. 15. J van Hanegem, Breskens. 16. M J. Heinsdijk. Schoondijke. 17. A. J. van Hoe ve. Biervliet. 18 J. Schakel, Zuidzande. 19. I. Verduijn. Breskens en 20. I. Bastings. Groede V.V.D.-lUst 1. A. J. Cambier, Breskens; 2. A. H. M. v. d. Hoek, Groede; 3. A. P. Aer- noutse, Zuidzande; 4. J. W. Verplan- ke, Biervliet; 5. W. van Male, Zuid zande; 6. J. Ie Clerq, Sluis; 7. A. Ris- seeuw, Zuidzande en 8. J. Mijs, Oost burg. A.R.-lijst. 1. A. Schout, Vlissingen; 2. A. 1. Catsman, Aardenburg; 3. J. Hommes, 's Heer Arendskerke; 4. A. A. van Eeten, Nieuwerkerk; 5. P. Meliefste, Middelburg; 6. P. Boudeling, St. Phi lipsland; 7. C. de Putter, Axel; 8. J. Bouterse, Wissekerke; 9. Joh. de Feijter, Axel; 10. D. Geuze, Oostburg: 11. J. P. Quaak, Schoondyke en 12. M. J. de Bruijne, Oostburg. Statenkring Vlissingen.» Te Vlissingen werden lijsten inge leverd door P.v.d.A.. K.V.P. C.H.U., A.R. S.G.P.. Ger. Verbond. V.V.D., Middenstandspartij en C.P.N. Christeiyk Historische Unie 1—12 (zie boven.) 13. J. Jasperse Koudekerke 14. J. Moens Azn., Biggekerke 15. P. J. de Pagter, Ritthem; 16. L. Minderhoud, Westkapelle 17. W. J. Berg Vlissin gen 18. M. J. Hollestelle, Óóst en West Souburg 19. F. van Sabben, Vlissingen; 20. J. W. de Keijzer, Vlis singen. Anti- Rev. Party 1. A. Schout, Vlissingen 2. J. Hommes, 's Heer Arendskerke 3. A. A. van Eeten, Nieuwerkerk 4. P. Meliefste. Mid delburg 5. P. Boudeling St. Philips land 6. C. de Putter, Axel 7. A. J. Catsman, Aardenburg 8. J. Bouter se, Wissekerke 9. J. L. Dregmans. Koudekerke 10. W. Poppe Vlissin gen 11. M. A. v. d. Putte Souburg 12. B. Koole, Souburg. Partij vd. Arbeid: 1-12 (zie boven) 13. M. J. van Poelje; 14. A. J. Beren pas; 15. J. de Priestex-, Souburg; 16. C. Geldof, Domburg; 17. L. J. Geers, Mid delburg: 18. M. A. van Popering. Vlis singen; 19. W. L. Schenk, Middelburg: 20. L. A. Bouwman, Middelburg. V.V.D.: 1. J. L. Verhage, Vlissingen; 2. B. A. Hesselink, Middelburg;'3. H. B. J. Knoop, Vlissingen; 4. L. A. Schenk. Middelburg; 5. J. S. Bloos, Middelburg; 6. A. Imanse, Middelburg: 7. M. Huygens, Westkapelle; 8. J. C. Corver, Vlissingen; 9. H. Frima, Zou telande. was verwjjderd. Voorts bracht hij de uitwijzing van de buitenlandse „vre- desdèlegatie" ter sprake. De heer Schalker kondigde aan, dat de Ne derlandse arbeiders hun handen niet aan Amerikaanse wapens vuil zul len maken. Na de rede van de heer Schalker werd er op de publieke tribune ge- applaudiseerd en weerklonken er enige kreten, enkele bezoekers wer- wijderd en een man werd wegge sleept. DR. DREES. Minister-president dr. Drees, be antwoordde de sprekers en verklaar de verwonderd te zijn over de vrij moedigheid, waarmede de commu nisten over de aantasting van demo cratische rechten spreken. In de lan den waarmede zij sympathiseren, zou dat geen moment worden ge duld. Wat de vredesdelegatie aangaat merkte de minister o.a. op, dat de regei-ing meende, dat er voor de be toging voldoende spelers binnen het eigen gebied aanwezig waren, zodat men geen vreemden meende te moe ten toelaten. Alleen al de wijze, waaxop in Praag de rechtzaak te gen een Nederlander is voorbereid, de wijze, waarop de verdachte be lemmerd werd in het kiezen van 'n raadsman en de wijze waarop cleze rechtspleging, of niet-rechtspleging, geschiedde, moest een red«x zijn om hier niet te spi-eken over de heh3n-- deling van buitenlanders. MINISTER SCHOKKING. Minister Schokking verklaarde, dat er gelost zal worden. Er zijn krachtige regeringsgezinde organi saties aanwezig, die vóór de vrij heid zijn. Spreker hoopte evenwel, dat de lossing zonder incidenten zou ;eschieden. Mochten zich moeilykheden voor doen, dan zal de regering die maat regelen toepassen, welke zij heeft voorbereid. De regering zal niet op- zy gaan voor obstructie. Het blijft dan niet by de ontruiming van de tribune in deze zaal, aldus de minis ter. Na de replieken werd het wets voorstel tot goedkeuring van het verdrag met 27 stemmen tegen 4 (C. P.N.) aangenomen. Advertentie Het begint met onzuiver bloed. Onmerk baar. Maar als de eerste Rhcumatiscbe Pijnen zich demonstreren - komt het al gauw van kwaad tot erger. En al gauw .is er nauwelijks redden meer aan. Tenzij ge de beroemde Kru- schen-kuur te baat neemt. Simpel als goeienavond trouwens, helemaal n:et naar, zelfs niet voor mensen, die moeilijk in nemen: en na korte tijd alleen maar een goede gewoonte: iedere morgen in Uw eerste kooje thee - of zo maar met schoon water - wat Kruschen Salts, zoveel als er op een echte cent gaat. Dat is dan je reinste nieuwe energ> voor Uw bloed zuiverende organen, die sl gauw weer jeugdig krachtig op gang komen en al Uw spieren en gewrichten pijnigende onreinheden uitbannen en afvoeren langs natuurlijke weg. Laat bij wijze van orbef de wondere werking vun Kruschen over U komen en verbaas Uzelf over Uw weerkerende energie, die vserkraent cn dat bezielende gevoel, dat U weer ber gen z.al doen verzetten. Kruschen is ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogis ten. Officiële publicaties. MEREDELING NED. BEHEERS INSTITUUT. Het Nederlandse Beheersinstituut. Bu reau bijzondere beheren. Badhuisweg no. 92. Scheveningen, voerende het beheer over het vermogen vaii de voormalige Nie- derlandische Grundstücksvcrwaltung. deelt het navolgende mede: In de liquidatie van de Nicderlandi- sche Grundstücksvcrwaltung. welke me de die van haar lasthebbers omvat, heb ben zich enige principiële kwesties voor gedaan. betrekking hebbende op de vraag, wie als crediteuren van deze instelling moesten worden erkend. Over deze kwes ties is onlangs door de afdeling recht spraak van de raad van rechtsherstel uit spraak gedaan, zodat thans uit de be schikbare activa kan worden overgegaan tot een eerste liquidatie-uitkering aan crediteuren van 40%. Een circulaire, waarin nadere bijzonder heden omtrent deze uitkering zijn opge nomen cn welke het bedrag, waarvoor de vordering is erkend vermeldt, zal aan alle crediteuren worden toegezonden. Toe zending dezer circulaire geschiedt in al fabetische volgorde. Er wordt echtei; op gewezen, dat door het zeer grote aantal crediteuren deze toezending verscheidene maanden in beslag zal nemen, zodat het Bureau bijzondere beheren het op prijs zal stellen, indien crediteuren zich terzake van de liquidatie-uitkeringen s-echts in zeer dringende gevallen tot dit bureau wenden. Aangezien van zeer vele crediteuren slechts oude adressen bekend zijn. wordt aan crediteuren tc.q. bewindvoerders cn gemachtigden') die zich nog nimmer met bovengenoemd bureau in verbinding heb ben gesteld, verzocht onverwijld naam en adres aan dit bureau op te geven. Waar zijn onze schepen? Agamemnon 12 van New York te Cura cao -Akkrumdijk 13 van Rotterdam te N. York., Alchiba p. 13 Ouess. naar New castle. Aldebaran 13 van Galveston te Rotterdam. Alderamin 14 van Hamburg te Antwerpen. Langleescot p. 12 Perim n. Rotterdam. Lemsterkerk 14 van Rotter dam te Amsterdam. Leopoldskerk 14 van Hamburg te Antwerpen. Lieve Vrouwe- kerk p. 14 Ouess. naar Rotterdam. L.op- persum 13 van Huil naar Gibraltar. Luna 13 van Alexandr. n. Oran. Maasland p. 13 Ouess- naar B. Aires. Macuba 11 van Pt. Said naar Piraeus. Malvina p. 13 Malta naar Stanlow. Manoeran 11 te Vanc. naar Seattle. Salawati 13 te Suez naar New York. Samarinda 13 van Calc. te Porti. (Pre). Sarpedon 11 van VV. Indië te New York. Schie 12 van Maracaibo naar Mo bile. Schiedijk 13 te Singap. naar Java- Sloterdijk van Newp. News te New York. Sommelsdijk 13 van Colombo naar New Neurenbergse archieven naar Den Haag. Een vrachtauto, geëscorteerd dooi en kele marechaussees, leverde de in 37 kisten verpakte archieven van het militair gerechtshof te Neurenberg af aan de griffie van het Internationaal gerechtshof in het Vredespaleis te 's Gravenhage. In October 1948 was besloien deze archieven naar Den Haag te brengen. Ze bevatten de documenten, die in bekende processen tegen Duitse oor logsmisdadigers zijn gebruikt, alsmede verschillende bewijsstukken zoals een schedel, die als presse-papiev is ge bruikt en geprepai-eerde stukken huid, waarvan sommige Duitsers in con centratiekampen lampekappen hebben vervaardigd. Er zal thans een index worden aangelegd, teneinde een over zicht van het archief te krijgen. Wat er verder met de archieven zal ge schieden, is nog niet bekend. Nederlandse vliegtuigen voor Sjah van Perzië. Dezer dagen vertrok de K.L.M.- Douglas D.C. 6 „Koningin Juliana" met gezagvoerder J. H. Eilders naar Karatsji. Deze machine is door de regering van Pakistan gecharterd voor het vervoer van gasten en jour nalisten, naar aanleiding van het of ficiële bezoek, dat de Shah van Perzië thans aan Pakistan brengt. Tot en met 14 Maart doet de P.H.- T.P.J. dienst als volgvliegtuig van het vliegend fort, waarin de Shah door Pakistan reist. Behalve een K.L.M.-D.C. 6 verge zellen ook een dubbele D.C. 3, een Fighting en nog een drietal andere vliegtuigen het vliegende fort op deze reis. Echtpaar gedood door kolendampvergiftiging. Dinsdagmiddag werd in Meeden (Gr.) het echtpaar S. Cor dood in bed aangetroffen. Toen een familielid het echtpaar wilde bezoeken, vond zij de deur gesloten. Een onderzoek werd ingesteld en men vond man en vrouw dood in bed. Geconstateerd werd. dat de slachtoffers aan kolendampvergif tiging waren overleden. York. Spigerborg 13 van Haifa naar Rot terdam. Stad Alkmaar 13 van Antwerpen naar Bcira via Mars. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN. (Naar en van Indonesië). Bali 12 van Probolingo te Soerab. Bor neo 13 te Pt. Said naar Djakarta. Celebes 11 van Pt. Said naar Liverp. Fairsea 10 van Djakarta ca 31 Maart te Amsterdam verw. (verb.) General L. H. Muir vert. 39 van Djakarta, naar Rotterdam. General St. Heinzelman vertr. 14 van Djakarta n. Rotterdam. Georgic 13 t eAden naar Rot terdam. Goya 13 van Djakarta naar Rot terdam. Java 14 te Aden naar Djakarta. Kamerl. Onnes p. 13 Gibraltar naar Rot terdam. Kola Agoeng p. 12 Ouess naar Djakarta. Kota Inten p. 13 Flnist naar Rotterdam. Langkoeas 12 van Tarakan n. Sorong. Madoera p. 13 Dondra Hd. naar Amsterdam. Overijsel p. 13 K. Bon naar Rotterdam. Poelau Laut vertr. 13 v. Che- ribon naar Soerab. Riouw p. 13 Gibraltar naar Amsterdam. Sarangan 13 van P.ot- terdam te Djakarta. Sibajak p. 13 Pinist. naar Rotterdam. Sibigo 13 van Aden naar Djakarta. Sumatra 14 te Pladjoe naar Pa- lemb. Waterman p. 13 Pt. Soudan naar Rotterdam. Willem Ruys p-13 K. Bon naar Djakarta. Zeeland p. 13 Pte de Galle naar Rotterdam. Zuiderkruis p. 13 Flnist. naar Djakarta. van rheumatiek. spit. ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat. waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.83. 2.08, 7.94. Marktberichten VISMIJN BRESKENS. Week van 5 Maart t.ra. II Maart. 442 kg. pellerij garnalen max. prijs: 67C1 kg. export garnalen van f 1.80—0 76: 1633 kg. bot van f 0.32—0.04; 1625 kg. schar van f 0.62—0.32; 660 kg. schol (middel) van 0.42—0.23; 88 kg. tong (groot) van f 2.23— 1.50; 58 kg. tong (klein) van f 1 .CD—-C GP: 2 kg. griet f 0.75; 1 kg. tarbot f 0.90; 3 kg. kabeljauw f 0.77; 11 kg. rog f 0.36. VEILING GOES. Van 14 Maart. Appels: Goudreinetten 36—53.30; Golden Dele. 30—66; Jonathan 34—80; Bramly Seedling 26—30; Keulemans 16—31; Win ston 68—71; Zoete Ermgaard 20—37; Zoete Bellefleur '25—31; Pomme d' Oranje 36; Appels (Kroet- en .stek) 5—28, Peren: Comtesse de Paris 16—23; Conference 22; Gieser Wildeman 15—28; Kleiperen 8—22. Pondsperen 12—14; St. Remy 11—18, alles per 100 kg. EIERMARKT GOES. Gr. kipeiercn 8'; cent; vuilschalige 6 cent; poelje-eieren 6 cent: eend-eieren 7 cent; gans-eieren 20 cent. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 15 Maart. Exportgarnalen'583 kg.: 1.52—2.10; Han dels garnalen 194 k™. "1; Pcllev'j garnalen 1056 kg.: 45; Schar 170 kg.: 21—33: Bot 178 kg.: 27—32; Schol 53 kg.: 28-37: C.o- te tong 17 kg 1.18; Rog 8 kg.; 19—24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4