N NIEUWS UIT ZEELAND Premieregeling voor woningbouw zal zo scherp mogelijk gesteld worden EERSTE KAMER BEGON MET BEHANDELING DER VRIJE VEREN WALCHEREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 MAART 1950 Straks ook vrij bouwvolumen voor particulieren. Als de bouwkosten niet dalen moeten de huren nog meer omhoog. In zijn memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van weder opbouw en volkshuisvesting, zegt minister In 't Veld o.m., dat vergro ting van de omvang' van het bouw plan mogelijk zal worden wanneer het aantal geschoolde bouwvakarbeiders of de arbeidsproductiviteit toeneemt. Daarmee zal dan de voorziening met materialen gelijke tred moeten hou den. Wat betreft de toegezegde premie regeling voor woningbouw, zal het streven er op gericht zijn de fouten, welke na de eerste wereldoorlog wer den gemaakt, te vermijden, o.m. door een differentiatie van de premie naar verschillende woningtypen. Ook zal dienen te worden voorkomen, dat een handel ontstaat in toegezegde pre- miën, zodat het niet mogelijk zal zijn na jaren nog toezeggingen te effectu eren, welke zijn gebaseerd op een ho ger prijsniveau dan gold ten tijde van het uitvoeren van de bouw. Het ont staan van ongemotiveerde bevoorde ling en daarmede van niet gerecht vaardigde overheidsuitgaven kan voorts worden vermeden door een zo scherp mogelijk bepalen van het ta rief der premie. Verwacht mag wor den, dat een premiestelsel, op de lan ge duur gezien, zal kunnen leiden tot een aanzienlijke besparing op de overheidsuitgaven. GOEDKOOP BOUWEN. Met betrekking tot het zg. „Bus- sumse plan" deelt de minister mede, dat thans een op het woningbesluit gebaseerde regeling is vastgesteld op grond waarvan de rijksbijdragen kun nen -worden toegekend. Het ligt in zijn voornemen te zijner tijd ook voor de particuliere bouw de mogelijkheid te openen uit het z.g. vrije woning bouwvolume te bouwen, indien men genoegen neemt met een bescheiden rijksbijdrage, doch de minister stelt zich voor hiermede te wachten tot over de premieregeling voor de parti culiere woningbouw zal zijn beslist. Met een verdere daling van de bouwkosten kan voor de toekomst ge rekend worden. De vraag of na verloop van tyd de bouwkosten zover zullen dalen, dat deze met het tegenwoordige huurpeil (voor nieuwbouw van na 1945) ren dabel zullen zijn, acht de minister niet voor een exacte beantwoording vatbaar. Mocht dit echter niet het ge val zijn, dan zal een verdere verho ging van het huurpeil overwogen moe ten worden. Het ligt niet in de bedoeling van de minister invloed uit te oefenen op enmaal vastgestelde uitbreidingsplan nen Wel wordt zoveel mogelijk be vorderd dat in de eerste plaats de daarin beschikbare, niet te dure gron den als bouwplaats worden gekozen. Adjunct-directeur ,.De Ruyterschool" benoemd Tot de adjunct-directeur van de Ruy terschool te Vlissingen, afdeling Zee vaartschool en school voor scheeps- bouwwerktuigkundigen is benoemd de heer J. W. van den Burgt te Vlissin gen en leraar aan deze school. Ergerlijk staaltje van vandalisme in Middelburg. In Middelburg is in de vroege och tend van Dinsdag, waarschijnlijk om streeks het middernachtelijk uur. een ergerlijk staaltje van vandalisme ge pleegd. Bij een bewoner van de Nieuwe Vlissingseweg werd een verjaardag gevierd. De gasten hadden hun fietsen vóór de woning, maar binnen het tuin hek geplaatst. Een of meer onbeken den hebben de tuin betreden en heb ben met een scherp mes niet minder dan tien fietsbanden stukgesneden. Middelburgse schooljeugd kweekt plantjes op. Evenals dat vroeger jaren het geval was, organiseert de Kon. vereniging „Uit het volk Voor het volk" te Middelburg dit jaar weer een Floralia- tentoonstelllng. Aan de leerlingen van scholen voor lager en voortgezet lager onderwijs worden plantjes uitgereikt. Zij moeten deze opkweken en de re sultaten zullen te bewonderen zijn op een tentoonstelling, welke in Septem ber wordt gehouden. Aan de hoofden van 18 scholen (la ger onderwijs, Ulo, V.G.L.O., B.L.O. en de Huishoud- en Industrieschool) is gevraagd hun leerlingen in te scha kelen bij deze nuttige actie. Zestien scholen zullen meedoen, doch het to taal aantal leerlingen, die een plantje mee naar huis krijgen, is nog niet be kend. De uitreiking van de ruim 2000 planten geschiedt in Mei. IEUWS In een O T E D O P De Veiligheidsraad der V. N. heeft een resolutie aangenomen, waarin beslo ten wordt tot de benoeming van een be middelaar voor de kwestie-Kasjmir. Op 57-jarige leeftijd is te Amster dam overleden de heer W. Stienstra, di recteur van de gemeentereiniging te Leeuwarden, die gedurende de oorlog een van de leiders van het verzet in Fries land was. Hij was vice-voorzitter van de landelijke Bcllamy-beweging. Op 52-jarige leeftijd is te Rotterdam plotseling overleden de directeur van het Rotterdams Radio-therapeutisch Insti tuut,- dr. Daniël den Hoed. Indien zulke gronden in het uitbrei dingsplan niet aanwezig zijn. zal een gemeentebestuur goed doen dit uit breidingsplan in overeenstemming te brengen met de sobere eisen van deze tijd. ARBEIDERSWONINGEN. Medegedeeld zij, dat het in het voor nemen ligt in het kader van de in voorbereiding zijnde algehele herzie ning van de woningwet ook voorstel len te doen met betrekking tot de be vordering van overheidswege van de eigendomsverkrijging van woningen door arbeiders en kleine zelfstandigen. Of het aanbeveling mocht verdienen om in afwachting hiervan de land- arbeiderswet een zodanige toepassing te geven, dat zij ook bij de huidige hoge bouwkosten effectief kan wer ken ten aanzien van het verkrijgen van „plaatsjes", is een vraag, welke in eerste instantie ter beoordeling staat van de ministers, belast met de uitvoering van deze wet. In het algemeen is het zeer moei lijk in deze tijd van woningnood krot opruiming te bedrijven in de zin, waarin dit voor de oorlog geschiedde. Aan een actieve politiek kan te de zen nog niet worden gedacht, nu eerst kortelings het punt gepasseerd is, dat het woningtekort niet meer toeneemt. Dit neemt niet weg, dat er schrijnen de gevallen zijn. waarin men wel ge dwongen zal zijn iets te doen. Zeeman brak uit café. or TOILET IN SLAAP GEVALLEN Door de eigenaar van de Victoria- bar aan de Boulevard te Vlissingen werd de politie Maandag gealarmeerd. Er was een dergelijke ravage in zijn café aangericht, dat men inbraak ver moedde. Bij nauwkeurig nagaan van de sporen bleek echter, dat men hier waarschijnlijk niet met een inbreker maar met een uitbreker te doen had. Het spoor leidde naar een zeeman van een buitenlands schip. Deze verklaar de dat hy Zondagavond even voor het sluiten van het café naar het toilet was gegaan. Doordat hij te diep in het glaasje had gekeken was hij in slaap gevallen om niet voor 3 uur wakker te worden. Het gehele café was toen verlaten en alle deuren hermetisch gesloten. Toen hij door een tuimelraam wil de klimmen en daartoe een stoel op een tafel had gezet, verloor hij zijn evenwicht. Stoel en tafel braken, in de val nam lm gordijnen mee en bo vendien werden enkele flessen drank ook het slachtoffer. Een tweede po ging lukte. De uitbreker heeft inmid dels de schade vergoed. MOSSELZAAD VISSERIJ. De mosselzaadbanken in de Zeeuw se stromen zullen op 31 Maart weer voor de publieke visserij worden ge sloten. Hoofdpijn Kiespijn cd velerlei andere pijnen korucn tot bedaren door Sanapirin (Mijnhardt). Buisje 50 tabl. 75 ct. 25 tab! 40 ct. Ook de rijwielen met hulpmotor ter sprake. Dinsdagavond begon de Eerste Ka mer met de behandeling van de be groting van verkeer en waterstaat en daarbij is ook de kwestie der vrije ve ren op de Westerschelde ter sprake gekomen. Jaarfeest Christelijke Besturenbond Middelburg Opvoering van „Als eens de arbeid bloeien tal". Ruim 600 personen woonden Dins dagavond in het Schuttershof de grote jaarlijkse feestavond bfó van do Christelijke Besturenbond te Mid delburg. Nadat Gezang 138 gezongen was ging dè. voorzitter, de heer P.Me- liefste, voor in gebed, waarna hij 'n kort openingswoord sprak. Hierin betoogde hij ondermeer, dat alleen in de vervulling van God's gebod 't behoud is gelegen voor ons sociale leven en hij wees in dit verband op de noodzaak van het bestaan der Chr. vakbeweging. De secretaris, de heer W. Boone, noemde 1949 in zijn jaarverslag een uitermate belangrijk jaar voor de bond. Hij behandelde enkele proble men. die de aandacht opvragen, zo als de terugkeer in het bedrijfsleven van de gerepatrieerde militairen en de stijging van lonen en prijzen, waardoor wij ons in een vicieuze cir kel bevinden. De P.B.O. noemde hij „een kind, dat geboren en opgevoed is in de Chr. vakbeweging." Zij kan zich er achter scharen, mils de P. B. O. niet leidt tot verwezenlijking 'an een stuk staatssocialisme. Voorts sprak de heer Boone over de wachtgeld- en werkloosheidsver zekering en de bedrijfspensioenfond sen, alsmede over de aanwas van 't arbeidersaantal door de groei der bevolking. Hij behandelde vervol gens de hoogtepunten van het bondsleven in 1949, zoals de jubi leumherdenking. Collecten en busjes actie voor het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten" brachten 1203.52 op. Op 30 September werd opge licht de afd. Zeeland van de Ned. Clir. Ver. van Apothekersassisten ten met 10 leden. Het aantal aan gesloten afdelingen bedraagt thans 20 en het ledental is opgevoerd van 1033 tot 1164. een vooruitgang van 131 in 1949. De penningmeester, de heer P. Bosdijk, deelde mede, dat de bond over. het afgelopen Jaar een nadelig saldo heeft van 13,01. BESTUURSLID GEHULDIGD. De voorzitter huldigde de heer W. A. den Hollander, die «$5 jaar lang voor Patromonium als bestuurslid in de C. B. B. zitting heeft gehad en die zich thans niet meer herkies baar heeft gesteld. Hij bood hem 'n zilveren potlood met inscriptie aan. De heer den Hollander dankte har telijk voor deze hulde en voor de prettige samenwerking. Hierna begon de opvoering van 't toneelstuk „Als eens de arbeid bloei en zal", door eigen medewerkers. Kon dit stuk als toneelspel niet ge heel bevredigen het is te lang, mist voldoende handeling en vaart het bleek toch deze verdienste te hebben, dat er op byzonder pakken de wijze de strijd var de vakbewe ging voor verbetering van de ar beidsvoorwaarden en de uiteindelijke bekroning van dit moeilijke werk in tot uitdrukking wordt gebracht. Houdt men er rekening mee, dat de meeste medewerkenden wellicht voor het eerst op de planken stonden, dan mag geconstateerd worden, dat het spel uitstekend was; de dames en heren slaagden er in de aanwe zigen tot het einde geboeid te hou den. Als dank bood de heer Meliefste na afloop de jeugdige regisseur P. Onderdiik een zilveren potlood, de dames bloemen en de twee jongste spelers bonbons aan. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van een danklied. De heer Tjalxna (A.R.) zeidc geer. bezwaar te hebben tegen heffing voor passagiers le Idas, daar degenen die gratis willen reizen van de 2e klas gebruik kunnen maken. De heer Kraaijvanger (K.V.P.) zei- de ten aanzien van de veren op de Schelde, dat men in Zeeland moge be denken. dat het ryk nog een belang rijk bedrag erop toelegt om de band met Zeeuwsch-Ylaanderen te verster ken. DE „SOLEX". De heer Woudenberg (Arb.) merkte op, dat de vele berijders van rijwielen met hulpmotor zich in onzekerheid bevinden. Verleden jaar hééft de mi nister medegedeeld, dat hij zou bevor deren, dat deze rijwielen met hulpmo tor in het wegverkeer met gewone rij wielen gelijkgesteld worden. Thans wordt gewacht op wijziging van de wet. Spr. vroeg zich af of het niet wat eenvoudiger kon. Tegen kwart over tien werd de ver gadering verdaagd tot Woensdagmor gen. Afbouw Middelburgs Stadhuis 1.080.000. Naar wy vernemen bedraagt de som, waarvoor het N.V, Aannemings bedrijf v.li. Boele en Van Eesteren de al'bouw van het Middelburgse Stadhuis heeft aangenomen, 1.080.000. Zoals bekend betreft het hier de bouw van twee raadhuisvleugels, te weten één voor de. secretarie en één voor de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg. een overdekte bogengalerij aan de nieuwe uitvals weg en de afwerking van de kelder ruimten. Het is de bedoeling, dat de werkzaamheden over enige jaren wor- verdeeid, zodat het stadhuiscomplex in 1953 het jaar, waarin het 850 jaar geleden is. dat Middelburg voor het eerst in de geschiedenis wordt ge noemd gereed zal zijn. Toewijzing woningen buiten volume om. Hondefddertig woningen met verminderde Rijksbijdrage. Naar wij vernemen zijn thans door de Provinciale Directie van de Dienst voor Wederopbouw en Volkshuisves ting fe Middelburg 130 woningen met verminderde Rijksbijdrage aan Zeeuw se gemeenten, die daartoe een aan. vraag hadden gedaan, toegewezen. Zoals bekend betreft het hier de hui zen, die buiten het aan de gemeenten toegewezen woningbouwvolume om geplaatst worden volgens de z.g. „goedkope bouwplannen". De aanvra gen zyn uitsluitend gedaan door Bevelandse gemeenten. De verdeling luidt als volgt: Goes 20, Kruiningen 18, Yerseke 18, Kapel- Ie 15, Rilland-Bath 12, 's-Heer Arendskerke 12, Krabbendijke 10, We- meldinge 6. Kortgene 6, Wolf aartsdijk 5. Borssele 4 en Heinkenszand 4. De bouw van deze woningen mag niet gelijktijdig worden aanbesteed; de aanbesteding dient te geschieden in overleg met de provinciale directie. Voordrachtskunstenaar gaf „les" in Middelburg. Dinsdagmiddag heeft de bekende voordrachtskunstenaar Jac. van Els- Scker in de Doopsgez. kerk te Mid denburg een declamatiemiddag ver zorgd voor leerlingen uit de hoogste klassen v. d. Rrjkskweeksch. de Chr. Kweekschool, de R.H.B.S. en het Gymnasium. Hij droeg oude en nieuwe Nederland se poëzie voor. De gedichten waren tevoren in de klas door de leraren in Nederlandse taal en letterkunde met de leerlingen behandeld. Door deze middag te organiseren bereikte men, dat de leerstof meer voor de scholieren ging leven en dat zij beter dan wellicht in de klas mogelijk was de schoonheid van de behandelde ge dichten konden ondergaan. Wederopbouw-bijeenkomst in Middelburg. Naar wij vernemen oi-ganiseert de afdeling Voorlichting van het minis terie van Wederopbouw en Volkshuis vesting Woensdagmiddag 22 Maart in het Schuttershof te Middelburg een lezing over de bouw van duplexwo- ningen, rationele woningbouw en huisvesting van ouden van dagen. Aan deze lezing wordt een kleine tentoonstelling verbonden. De bijeen komst is bedoeld voor hoofden van dienst van Gemeentewerken en Bouw en Woningtoezicht, ambtenaren, belast met werkzaamheden voor de volks huisvesting, aannemers en bestuurders van woningbouwverenigingen. Schipper smokkelde lighters". De Terneuzense zetschipper H. de N. had in het najaar van 1949 toen hij met zijn schip in Parijs lag op ver zoek van een kennis een pakje aan boord genomen en dit in Rotterdam afgegeven. Hij kreeg hiervoor 55.—. De verdiensten lokten hem wel aan. Toen hij later weer in Parijs lag, kreeg hij 100 voor het frauduleus invoeren van twee pakjes met 1014 sigarenaanstekers. De douane te Sas van Gent had echter een tip gekregen en de goederen konden in beslag wor den genomen. Door de Middelburgse politierechter werd de N. nu veroor deeld tot 100 of 20 dagen met ver beurdverklaring van de in beslag' ge nomen goederen. Bij de Modevak-examens in Utrecht slaagde voor Coupeuse-Lerares, mej. M. Smits. Vlissingen. Goese beiaardier speelde in Gouda. De heer W. Harthoorn, stadsbeiaar- dier te Go.es, heeft een beiaardcon- cert gegeven in Gouda. De heer Hart hoorn speelde o.a, een werk, dat hij opgedragen had aan de vrouwelijke stadsbeiaardier van Gouda, mej. M. Blom. Er bestond voor dit concert veel belangstelling. Zes weken voor diefstal. De politierechter van Middelburg veroordeelde de werkman P. v. S. uit Vlissingen tot 6 weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar en onder toezieht- stelling van de reclasseringsvereni- ging Leger des Heils. Verdachte had vorig jaar December in een in aan bouw zijnd pand een colbertjasje zien hangen. Er was niemand in de buurt en toen heeft v. S. uit een der zakken, een portefeuille met 5 en enkele pa pieren meegenomen. FILMS VAN DE WEEK Hope doet lachen. Hoop doet leven en Hope doet. lachen. Bob Hope wel te verstaan. Zagen wij hem kort geleden als piraat tegen wil en dank, ditmaal is hjj een allerdwaaste journalist, die op jacht is naar spionnen. Je moét maar boffen (They got me. covered) In Luxor, Vlissingen, brengt weer een aan eenschakeling van dwaasheden, waarin ook Dorothy Lamour (zónder sarong) aandeel heeft. Echt Amerikaans amuse ment, dat er bij ons Nederlanders ook wel ingaat. De verdienstelijke Nederlandse film van Max de Haas, L.O—L.K.P., half docu mentaire. half speelfilm, blijft op het programma van Eelctro, Middelburg en Alhambra, Vlissingen. O.- en W.-Souburg UITVOERING „OEFENING NA DE ARBEID" De fanfare „Oefening na de Arbeid" uit Ritthcm gaf onder leiding van de heer A. Verhage in „De Zwaan" te Souburg een concert. Hoewel het peil van voor de oorlog nog niet is bereikt, bleek toch uit deze uitvoering, dat de prestaties van „Oefening na de Ar beid" weer in stijgende lijn zijn. Vooral de solo in „Prairial" van F. Andrieu viel hierbij op. Op deze avond werd ook het concoursnummer van vorig jaar „De Zwarte Tulp" ge speeld. De soli in de Faustfantasie van M. J. H. Kessels, kwamen goed tot hun recht. Aan deze avond werd verder de me dewerking verleend door het cabaret gezelschap „De Zuidwesters". Vooral hun creatie van het Vrouwke van Sta voren viel bijzonder in de smaak. Ritihem COOP. BOERENLEENBANK MAAKTE 2474 WINST De Coöp. Boerenleenbank „Ritthem" hield haar jaarvergadering. De boe renleenbank kan met dankbaarheid op het afgelopen jaar terugzien, aldus de voorzitter. Dé omzet beliep in 1949 ruim 2.000.000, de winst bedroeg 2474. Besloten werd hiervan 600 te reserveren voor te betalen belas tingen en 1874 bij de gewone reser ve te boeken. De heer H. M. v. d. Putte werd als bestuurslid herkozen. Als lid van de Raad van Toezicht werd in de plaats van de heer J. Breel, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer L. Machielse gekozen. De voorzitter dankte de heer Breel, voor het vele dat deze voor de instel ling gedaan heeft. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat zal worden overgegaan tot aanschaffing van een nieuwe brandkast. Engels schip kwam in aanvaring met sluisdeur. Tocht van Gent naar Oostende eindigde voorlopig in Terneuzen. Dinsdagavond omstreeks half tien is bij het zgn. afschutten het Engelse motorschip ..Elsie G" op weg van Gent naar Oostende, in aanvaring ge komen met de ebdeuren van de West- sluis te Terneuzen. De sluisdeuren werden hierbij beschadigd, evenals de voorsteven van het schip, die in elkaar werd gedrukt. De voorpiek liep daar bij onder water. Met sleepboothulp is de „Elsie G" uit de sluis gehaald. Het schip heeft daarna ligplaats gekozen in het ka naal. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Dc .Elsie G" werd vroeger gebruikt als landingsvaartuig. Later werd het omgebouwd voor het lichten van sche pen. Het schip was op weg naar Oostende om daar gezonken vaartui gen te lichten. Waarschijnlijk zal de Elsie G" nu naar Gent worden gesleept om daar te worden gerepareerd. De sluizen functionneren normaal. Middelburg PUBLIEKE VERKOPLVG Door notaris van Verre te Middel burg is in het Notarishuis te Middel burg publiek verkocht: Het pand met fabrieksruimte, maga zijn en kantoor aan de Kinderdijk, nummers 64-66 te Middelburg. Koper werd de heer D. Botje c.q. voor 16.000.en het huis en erf aan de Schroeweg nummer 7 te Middelburg, koper werd de heer J. van Sluys voor 5400.—. CHR. MIDDENSTANDSBOND In het Schuttershof werd Maandag avond de jaarvergadering gehouden van de Chr. Middenstandsbond Mid delburg. De voorzitter, de heer J. C. Baars, opende met gebed en Bijbellezing, waarna hij mededeelde, dat het leden tal in het afgelopen verenigingsjaar met 50% is gestegen. Hij uitte de hoop, dat alle leden zich ijverige propagan disten zullen tonen, opdat de vereni ging tot steeds grotere bloei kan ko men. Hierna werden de jaarversla gen voorgelezen. Na de pauze werd door een der da mesleden gedeclameerd, hetgeen door de aanwezigen op hoge prijs werd ge steld. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met muziek, voox-- dracht, „spraakwaterval" en een „fa- miliecompeiitie". OORLOGSTUIG INLEVEREN! De laatste dagen zijn op het bureau van politie te Middelburg diverse wapens ingeleverd. In verband daar mede doet de Commissaris van poli tie nogmaals een dringende opx-oep om oox-logstuig, dat burgers nog in hun bezit hebben of bij de schoon maak aantreffen, onverwijld in te le veren. UITVOERING CRESCENDO Voor de tweede maal in dit seizoen gaf de muziekvereniging „Crescendo" een uitvoering in het Schuttershof te Middelburg. De belangstelling hier voor had groter kunnen zijn. Op ver dienstelijke wijze bracht het muziek corps een aantal nummers ten geho re' en na de pauze werd een cabaret- programma gebracht. AANRIJDING Op dc Rouaanse kade te Middelburg kwam de motorrijder uit Vrouwenpol- der, A. F. de B., in aanrijding met de fiets van de bakker A. B., die de Kui- perspoort in wilde rijden, hetgeen de motorrijder te laat bemerkte. Na in aanraking te zijn geweest met de fiets reed De B. tegen de auto van W. P. J. B. Er werd enige materiële schade aangericht. Vlissingen VLOER VATTE VLAM Dinsdag werd de Vlissingse brand weer gealarmeerd voor een brandje in het pand Singel 180. Het bleek, dat de afscheiding tussen haard en de vloer de warmte niet goed tegenhield. De vloer had vlam gevat en het vuur zet te zich onder het huis voort. Door snel ingrijpen van de brandweer kon den de vlammen worden gedoofd. De schade was zeer miniem. Arnemuiden JAARVERGADERING „LENTE BLOESEM." Onder leiding van mej. T. de Jager hield de meisjesvereniging „Lente bloesem" te Arnemuiden, haar eei'ste jaarvex-gadering. De verslagen van de secretaresse en penningmeester- esse getuigden van een gezond ver enigingsjaar. Mej. J. Janse hield 'n inleiding over „De bannhartige Sa maritaan." De avond werd verder gevuld met samenspraken en koor zang. Namens de ouders werd door mevr. Krijgerde Jager, de beide leidsters dank gebracht voor het gebodene en het beste toegewenst voor de vere niging. „ZWAAN KLEEF AAN." Wederom voor een volle zaal ga ven de leerlingen der hoogste klas sen der Openbare Lagere School te .Arnemuiden, een opvoering van de kinderoperette „Zwaan kleef aan." Het werd evenals de vorige keer zeer vlot gespeeld en het davex-end applaus bewees dat het gebodene in de sxnaak van het publiek viel. Aan het slot van deze avond dank te de heer Bliek namens de ouder commissie, de spelleiding. Grijpskerke GECOMBINEERDE JAARVER GADERING GEREFORMEERDE JEUGDCLUBS De Geref. Jongensclub y.David" en dc Meisjesclub „Kleine Kracht" te Grüpskérke hielden Vrijdagavond een gecombineerde jaarvex-gadering in de cantine van het werkkamp. De voorzitter der Oudexwereniging sprak een kort openingswoord. De jaarverslagen getuigden van een op gewekt verenigingsleven. Mej. Bets Geséhiere las een opstel over Ruth en Jac. de Wolff over Prins Willem van Oranje. Ter afwisseling volgden zang, voordrachten, een declamatie-wed strijd en een tableau. Na de pauze voerden, de beide clubs een toneel stukje op. Domburg JAARVERGADERING MELKCONTROLEVERENIGING De melkcontrólevei-eniging Domburg Aagtekerke kwam onder leiding van de voorzitter, de heer J. de Visser Jzn in vergadering bijeen. De vereniging telt thans 22 leden met 159 koeien. Het financieel verslag meldde een ba tig saldo. Voor eventuele rundveekeu ringen in Domburg en Aagtekerke zullen geldprijzen beschikbaar wor den gesteld. De heer M. Corré te Aag tekerke werd als secretaris gekozen. Wegens bedanken van de heer J. de Visser Lz. werd de heer W. Verhage te Westkapelle als penningmeester ge kozen. Koudekerke ALG. BOND VAN OUDEN VAN DAGEN. Op initiatief van de afdeling Sou burg en Vlissingen werd in Koude kerke een vergadering van de „Al gemene Bond van Ouden van Da gen" gehouden, teneinde tot de op richting van een afdeling in deze gemeente te kómen. De heer J. v. d. Peyl uit Souburg opende de bijeenkomst en heette in het bijzonder welkom burgemeester J. L. Dregmans. De algemene voor zitter van de bond, de heer van Beek uit Schiedam, zette in een pro- pagandarede doel en streven van de bond uiteen. Het verheugde spr., dat de overheid reeds zoveel belang stelling voor deze bond toont. Na deze rede voerde nog burgemeester Dx-egnxans het woord. Besloten werd een afdeling Koudekerke op te lich ten. Westkapelle „SCHOOL MET DE BIJBEL" Te Westkapelle vergaderden de le den van de „School met de Bijbel" onder voorzitterschap van de heer H. Wouters. De verslagen van secretaris en penningmeester getuigden van een bloeiend schoolleven. Na de pauze sprak de voorzitter over het onder werp: Nieuwsgierig in het geloofsle ven. CHR MEISJESVERENIGING Dé Chr. Meisjesvereniging „Dorcas" en de clubs „Kustlichtjes" en „'t Mos terdzaadje" te Westkapelle hielden hun jaax-feest in de cantine van het Zwitsers kamp. Er werden verschil lende stukjes opgevoerd. Bijzonder in de smaak viel het spel „Zo mooi als zonneschijn" en het toneelspel „Jap- ke". „DORCAS" EN „TÏMOTHEÜS" GAVEN UITVOERING. Te Westkapelle gaven de C.M.V. „Dorcas" en de C.J.M.V. „Timotheüs" een uitvoering in de cantine van het Zwitsers Kamp. Na opening door me vrouw Oosthoek volgde een gevarieerd programma. Door de meisjes werden volksdansen uitgevoerd. Ook werd op gevoerd het toneelstuk „De dwaling van raadslid Verbruggen". NOODWONING ALS SCHOOLLOKAAL. Doordat volgens het verplichte achtste leerjaar, slechts enkele leer lingen met April de school verlaten is dc „School met de Bijbel" tc West kapelle te klein geworden. Een voor lopige oplossing is thans gevonden. Aan de Smidstraat zal tijdelijk een noodwoning als schoollokaal wordpn ingericht. Hierin zullen de twee laag ste klassexx worden ondergebracht. Oostkapelle JA ARVERG ADERING L.J.G. De L.J.G. afdeling Oostkapelle hield haar jaarvèrgadering in het café „De Vriendschap" onder voorzitterschap van de heer J. Poppe Kzn. Het jaarverslag van de penning meester, de heex A. Dingemanse, meldde een batig saldo. Verder werd de avond gevuld met een voordrach tenwedstrijd, die gewonnen werd door de heer P. van Liere. Ook was er her sengymnastiek. UITVOERING „OOSTKAPELLE". In het verenigingsgebouw werd een uit voering gegeven door dc gymnastiekver eniging „Oostkapelle" onder leiding van de heer Keijzer. Met bijzondere aandacht werden de verscheidene nummers door de talrijke aanwezigen gevolgd. jT-genda VLISSINGEN. Vandaag: Alhambraj- „L.O.L.K.P.", 7 en 9 uur; Luxor: „Je moet maar boffen", 8 uur; Concordia: Willem van Iepen- daal voor „Mercurlus". 8 uur. Morgen: Alhambra als vandaag: Luxor: als vandaag; Jeugdgebouw dr. Otte- straat openbare vergadering A.-R. kiesvereniging, 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Schouwburg: Amst. Toneelge zelschap, „Zwarte crêpe do chine", 8 uur; Electro: „L.O.-L.K.P," (14 j.), 7 en 9.15 uuh Morgen: Schuttershof: Mercurius-M.B.B.: Willem van Iependaal. 8 uur; Con certzaal: Uitvoering Soli Deo'Gloria en 'O-N.D A. met solisten, 8 uur; Elec tro: „L.O.-LJCP." 114 j.). 1 en 9.15 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2