PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ingrijpend plan tot grondverdeling in Zuid-Italië DE BILT Uitkomst in zicht voor miliioenen verarmde landloze boeren Clementis afgetreden Druk verkeer Brussel-Pregny SLOEP VAN DE „CYGNET" WERD JUIST TE LAAT BEREIKT Echteüjk drama in Den Haag WALCHERSE SMEDENPATROONS EEN HALVE EEUW EENSGEZIND De Koningin en de Prinsesjes wcer thuis VOORSPELT: 192e laarsang - No. 63 Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred. G. BaJiintijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 Ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr p. p. 1 4.15 oer kw frisse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 15 Maart '50 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 230. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 68—60, tel. 2355. 4 lijnen (b-g-g. 2861 of 3160); Mburg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes- L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102; Terneuzen: Bro uwerijstr. 2; Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Eindelijk wordt een soc iale misstand aangepakt. De Italiaanse premier de Gaspcri, heeft Dinsdag; een grootscheeps en ingrijpend herverkavelingsplan voor grote landgoederen aangekondigd. Indien het tot uitvoering wordt gebracht zou daarmee een eind komen aan wat door velen wordt beschouwd als een groot sociaal schandaal in Italië: het braak liggen van enorme lappen grond, omdat de eige naars, die meestal ver weg wonen, zich er niet om bekommeren, of pach ten eisen, die niet op te brengen zijn. Het plan is nog niet geheel in kannen en kruiken, maar zal toch waar schijnlijk reeds volgende week bij het parlement aanhangig worden ge maakt. Het kabinet heeft in de afgelo pen week. 50 uren besteed aan het opstellen van het ontwerp. Een ge deelte van de te verkavelen grote landgoederen zal onder werkloze boe ren worden verdeeld. In sommige kringen wordt gesproken over de in grijpendste sociale verandering, die ooit in Italië zonder geweld is tot stand gebracht. Naar schatting zal het landher vormingsplan 1.500.000 ha. van de grote landgoederen afscheiden en deze onder ongeveer 250.000 boeren gezinnen verdelen. Premier de Gasperi verklaarde, dat de'herverdeling van land gepaard zou gaan met een tien-jarenplan voor bodemverdeling, waarvoor 12 milliard lire nodig zijn. Volgens een reusachtig program van openbare werken zal land, dat tot dusver nauwelijks in cultuur ge bracht is, worden bevloeid en ge draineerd. Hele volksgroepen zullen worden verhuisd riaar land, dat tot op heden woest was en de moderne beschaving zal een gebied binnen dringen, dat één van Europa's arm ste streken was sinds de dagen van Hannibal. Een moeilijk punt is nog de ont eigeningskwestie. Volgens een inge wikkelde tabel zullen de landeige naars al hun land verliezen boven 'n minimum, dat in verschillende delen van het land varieert van 30 tot 300 ha. Theoretisch is het mogelijk 95 'c van een landgoed te onteigenen. De schadevergoeding zal voor drie kwart bestaan uit staatsobligaties en voor een kwart uit contanten. Verwacht wordt, dat de maatre gelen op sterke tegenstand in het parlement zullen stuiten, hoewel de regeringsmeerderheid groot genoeg De „Truculent" gelicht. De gezonken Britse onderzeeboot „Truculent" is Dinsdag door tien ber gingsvaartuigen gelicht. Het is de bedoeling, de „Truculent" naar een landtong ter hoogte van Sheerness te slepen. Hier zal de on derzeeër worden leeggepompt en ver volgens zullen de scheuren in de romp van de onderzeeboot voorlopig worden gevepareerd. De mogelijkheid bestaat, dat de ..Truculent" weer in dienst zal wor den gesteld. Driemaal is scheepsrecht. LAGERHUISSTEMMIXG WEER DOOR LABOUR GEWONNEN. In het Britse Lagerhuis is gestemd over een door de conservatieve oppo sitie op de troonrede ingediend derde amendement. In dit amendement werd „betreurd, dat de socialistische minister van financiën, Sir Stafford Cripps, er niet was in geslaagd de re geringsuitgaven te beperken". Aan leiding tot het amendement was het feit dat de regering een bedrag van 148 millioen pond sterling, buiten de reeds vermelde begrotingsposten, had aangevraagd, waaronder 98 millioen pond voor de nationale gezondheids dienst. Het amendement is met 308 tegen 289 stemmen verworpen. De liberalen onthielden zich van stemming. De re gering had voor de stemming de ver trouwenskwestie gesteld. Overeenkomst tussen Israël en Jordanië Koning Abdoellah van Jordanië heeft vertegenwoordigers van Arabische staten mededelingen gedaan over ècn overeen komst tussen Jordanië cn Israël, aldus heeft de Libanese gezant te Amman me degedeeld. In officiële kringen wilde men geen commentaar leveren, maar In handels kringen geloofde men, dat Haifa Beiroet zou vervangen als Jordanië's voormaamste uitweg naar de Middellandse Zee. Volgens berichten uit Damascus voor ziet dc overeenkomst o.m. in het terug geven van Arabische eigendommen in Israël aan de eigenaars, hervatting van de handel tussen beide staten en handha ving van de grenzen, welke zijn vastge steld in de wapenstilstandsovcreenkomst. behalve te Jeruzalem. Te Jeruzalem verklaarde de Israëlische minister van buitenlandse zaken. Mosje Sjarrett. in het parlement naar aanleiding van hardnekkiee berichten over onder handelingen met Jordanië, dat Israël geen niet-aanvalsverdrag heeft getekend" of op het punt staat to tekenen. wordt geacht om de uitvoering der maatregelen te verzekeren. De groot-industrie heeft zich on langs tegen de hervormingen ver klaard. Het is echter bekend, dat vele industriëlen er voorstanders van zijn, daar zy verwachten, dat hier door de koopkracht in Italië zal worden vergroot en de werkloosheid beperkt. De communisten en hun links-so cialistische bondgenoten hebben be langrijke punten van het plan hef tig aangevallen, doch niet het gehe le plan verworpen. Gehoopt wordt, dat het plan te gen eind Juni door beide Kamers zal worden goedgekeurd. Indien dit gebeurt, lean op 1 Juli met de hervormingen worden begonnen. Tsjechische minister van Buitenlandse zaken. De Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken Vladimir Clemen tis heeft zijn ontslag ingediend en gekregen, aldus heeft premier Zato- pocky Dinsdag bekend gemaakt. Vice- premier Viliam Siroky wordt zijn op volger. In het officiële communiqué wordt niet de datum of de reden van zijn aftreden genoemd. Geruchten, dat Clementis in ongenade was gevallen, deden eind vorig jaar reeds de ronde, toen hij aan het hoofd stond van de Tsjecho-Slowaakse delegatie bij de algeméne vergadering der V.N. Zijn terugkeer naar Praag eind December maakte een eind aan het gerucht, dat hij als politiek banneling in het bui tenland wilde blijven. Kort daarop maakte hij op een persconferentie, waarover niets gepubliceerd mocht worden, kwetsende opmei-kingen over verscheidene Amerikaanse saatslieden. De 48-jarige nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, Viliam Siroky, is sinds 1921 lid van de Tsjechoslo waakse communistische partij. In 1939 begaf hij zich naar Frankrijk. Hij keerde na de Duitse inval in Frank rijk illegaal nar Slowakije terug en speelde dar een rol in de verzetsbe weging. Kinderverlamming op Curasao. In verband met he< voorkomen van vier gevallen van kinderverlamming op Curacao zijn alle kleuterscholen op het eiland voorlopig gedurende twee 'weken gesloten. Koning Leopold liet in Züri ch al te lastige journalisten even op sluiten. „GIJ WEET ALLES". Nederlandse diplomaten hebben Praag verlaten. De drie Nederlandse diplomaten, die door de Tsjechoslowaakse rege ling zijn uitgewezen, hebben Praag Dinsdag verlaten. De zaakgelastigde de heer van der Gaag, en de militaire attaché, kolonel Hasselman, vertrok ken per trein. Zij worden vanochtend te Den Haag verwacht. Kanselier Lochmann vertrok per auto. De Ne derlandse gezant te Praag, jhr. van Tets, is Dinsdagmiddag per vliegtuig te Praag aangekomen. Belgische valse munter veroordeeld. De Haagse arondissementsrechibank veroordeelde de 23-jarige Belg R. J J. M. conform de eis tot een gevan genisstraf van twee jaar en zes maan den met aftrek. M. had in Nederland valse biljetten van honderd gulden uitgegeven. Zijn arrestatie in September van het vori ge jaar in Den Haag leidde tot het oprollen van het beruchten Luikse valse munterscomplot. Nederlands rouwbeklag over vliegramp in Engeland. De minister van Verkeer en Water staat heeft aan Lord Pakenham, de Engelse minister voor de Burgerlijke Luchtvaart een telegram doen toeko men, waarin namens de Nederlandse Luchtvaart het diepste medeleven wordt betuigd met de ramp. welke de Engelse civiele luchtvaart heeft ge troffen bij het verongelukken van de Avro „Tudor 5" op Zaterdagmiddag jl. Scheepsramp bij Terschell ing eiste vier slachtoffers. Vier opvarenden van het Panamese schip „Cygnet", dat Maandagavond by Terschelling op een mijn liep, zijn niet meer op ttfd gered kunnen wor den. Het zün de eerste machinist, de chef-kok, de tweede kok en een ma troos. allen Grieken. Het schip, dat een bemanning van 22 leden had, hoofdzakeiyk van Griekse, Roemeense fen Portugese nationaliteit, wa* Dinsdagmiddag in zinkende toestand, maar sleepboten deden hardnekki ge pogingen het toch nog de haven van Terscliilling binnen te krügen. Uit de verhalen van de geredden valt op te maken, dat na de aanva ring aan boord een paniek uitbrak omdat een ontploffing van de ketels gevreesd werd. Zo snel mogelyk zette men in 't duister de sloepen uit, waarin bijna de gehele bemanning plaats nam. Met twee van zijn mannen bleef de kapitein aan boord. Snel verwijderden de sloepen zich van het zwaar beschadigde schip, doch toen men na enige tijd bemerk te, dat de verwachte ontploffing uitbleef en het schip niet verder zonk, besloot men terug te keren en weer aan boord te gaan. Aan de meeste leden van de bemanning ge lukte dit. Zoals reeds gemeld slaag den de 5 inzittenden van één sloep er niet in op de woelige zee de Cyg- r.et te bereiken. Wel kon de tweede kok een uitgeworpen lijn grijpen, die hij volgens mededeling van zijn kameraden aan boord, meer dan 'n De Belgische premier Gaston Eys kens heeft Dinsdag in Pregny een on derhand van 90 minuten gehad roet koning Leopold. Op een vraag van journalisten of prins Boudewijn de besprekingen had bijgewoond, haalde Eyskens glimlachend zijn schouders op en zei: ;.Ik voer mijn besprekingen met Zijne Majesteit". Kort voor Eyskens Dinsdag na aan komst in Zürich zijn hotel bereikt had, verliet koning Leopold per auto zijn villa. Journalisten volgden hem tot in Genève en in de nauwe straten van deze oude stad ontstond een ware autorace. De auto van de koning hield plotseling stil voor het hoofdbureau van politie. Een rechercheur sprong er uit en nam de correspondenten van Associated Press en Reuter mee in het bureau „voor een identiteitscontrole". De correspondenten werden in een ka mer opgesloten en na een half uur bij het hoofd van de politieke politie ge bracht. Deze betreurde het incident, maar deelde mede dat hij niet Icon toestaan dat de koning gevolgd werd. Naar verluidt had de koning de hem vergezellende rechercheur opdracht gegeven de correspondenten op te sluiten. De C.V.P.-fracties van Kamer en Senaat hebben na afloop van een ver gadering een communiqué uitgegeven, waarin zij de wens uitspreken, dat Kamer en Senaat zo spoedig mogelijk worden bijeengeroepen, teneinde de wet op het regentschap op te heffen en de koning i'n staat te stellen naar België terug te keren. Liberale parlementsleden hebben de koning telefonisch de suggestie aan de hand gedaan de presidenten van Kamer en Senaat, respectievelijk Frans van Cauwelaert en Robert Gil- lon, uit te nodigen tot een bezoek aan zijn villa te Pregny. De algemeen secretaris van het Bel gische socialistische Vakverbond heeft verklaard, dat liet verbond slechts een algemene staking zou uitroepen, indien de koning zonder toestemming van het parlement zou terugkeren. In katholieke kringen wordt deze verklaring als een kentering gezien in de houding van de socialisten. Doodstraf voor de Canadese juwelier Albert Quay. De 32-jarige juwelier Albert Quay uit Quebec is Dinsdag schuldig bevon den. aan moord op zijn vrouw, terwijl ze zich in een vliegtuig bevond. Quay had een tijdbom aan boord van het vliegtuig doen plaatsen. Deze ontplof te tijdens de vlucht, waardoor het toe stel omlaag stortte en 23 personen de dood vonden. Quay is ter dood veroordeeld. Het vonnis zal 23 Juni worden vertrokken. Volgens de openbare aanklager be oogde Quay met het vermoorden van zijn 28-jarige vrouw een bedrag van tienduizend dollar in handen te krij gen, zijnde het bedrag der levensver zekering, welke hij te haren name voor zy aan boord van het vliegtuig ging, had afgesloten. Tevens zou het hem hierdoor mogelijk zijn geweest een negentienjarige kellnerin te trou wen. Quay hoorde het uitspreken van het vonnis met gebogen hoofd,, doch onaandoenlijk aan. Dinsdagavond Iaat heeft premier Eyskens nog een onderhoud van- drie uur met de Koning gehad. Tegenover journalisten verklaarde hij: „Ik heb U niets te zeggen, gij weet alles". Op een vraag of de Koning wel of niet zou aftreden antwoordde hij: „De be sprekingen zullen worden voortgezet. Onze zaken zijn nog niet afgehan deld". „Ga niet zonder contract naar Indonesië „Een ieder, die uit Nederland in In donesië wil komen werken. *möet een contract eisen met. een vastgestelde minimum-looptijd en met de sociale voorzieningen, luidende in Nederlands geld. Indien hem dit niet lukt, kan hij beter emigreren naar een land, waarin hij gemakkelijk in de samen leving kan opgaan". Dit heelt de heer J. H. Smit, voor zitter van de samenwerkende Indone sische wei'knemersorganisaties aan de correspondent van Aneta verklaard, naar aanleiding van de nieuwe devie- zenbepaling in Indonesië. De Bank of England heeft besloten de notering van de Indonesische gul den te schorsen in afwachting van na dere inlichtingen over 't nieuwe stel sel, dat door de Indonesische regering is ontworpen ter aanmoediging van de uitvoer. I)e twee zwagers, Glyn Anthony (links) en Handel Rogers (rechts), die de enige overlevenden van de vitegrafiip mef de Tudor V /.yn, zijn in liet St. Athan R.A.F. hospitaal opgenomen. Beiden maken het redelyk wel. Nederland goede klant van Oost-Dultsland. Op de Dinsdag gesloten Jaarbeurs te Keulen werd door Nederlandse ex porteurs voor rond vier millioen gul den verkocht. Voor het overgrote deel kwamen de contracten tot stand in de textielbranche, waartoe meer dan de -helft der veertig Nederlandse in zenders behoorden. Het resultaat, dat cle beurs te Leipzig voor importeurs heeft gehad, is beter geworden dan het zich aanvankelijk liet aanzien. De aankopen van Nederlandse zijde aan grafische machines, glas- en aar dewerk, speelgoed, muziekinstrumen ten en galanterieën waren zodanig, dat de sedert enige tijd zeer sterk naar Nederlandse zijde doorslaande han delsbalans met Oost-Duitsland er door in evenwicht zou worden gebracht. In dc textielbranche, van ouds een der belangrijkste der beurs, konden door Nederlanders geen zaken worden ge daan. Volgens de officiële opgaven van de organisatie der beurs wordt Nederland de voornaamste koper uit West-Europa. Na de Sowjet-Unie, Po len en Hongarye neemt Nederland de vierde plaats in. Vrouw door man gedood. In een benedenhuis aan de Laakka- de te Den Haag is Dinsdagmiddag een echtpaar dood in de woning aan getroffen. De vrouw was met een laken ge wurgd en de man had. zich door snij- wonden en het opendraaien van de gaskraan van het leven beroofd. De politie vermoedt, dat de man zijn vrouw heeft vermoord. Het betreft hier de 42-jarige stucadoor D. en zijn echtgenote de 34-jarige M. A. D.-B. Drie maanden geleden waren zij in 't huwelijk getreden. Omwonenden hadden 's morgens een doordringende gaslucht geconsta teerd en de brandweer gewaarschuwd. Deze forceerde zich toegang langs de achterzijde van het huis. Roberto Rosselini heeft de prix de Rome gekregen voor zijn regie van de film „Stromboli" waarin Ingrid Bergman speelt. Hedenavond vieren zij het gouden jubileum van hun bond In Juli landelijk congres te Middelburg. Hedenavond komen de smedenpa troons van Walcheren bijeen ln het Schuttershof te Middelburg om op feestelijke wjjze het gouden jubileum van hun bond te herdenken. Deze maand is het, namelijk 50 jaar gele. den, dat in de Zeeuwse hoofdstad de Smedenvcrenlging „Eensgezindheid" werd geboren. TWEE GEZINNEN. Eensgezindheiddie was om streeks de eeuwwisseling meer dan nodig. De Walcherse smeden be schouwden elkaar in die tijd nog niet als vx-ienden en concurrenten, zoals thans het geval is, doch min of meer als vijanden. Toen de materiaalprijzen de hoogte ingingen, werden zij echter voor de keuze gesteld: óf elkaar dood- concurreren óf samenwerken en zor gen, dat iedere smid een menswaar dig bestaan kon leiden. Men was ver standig en koos het laatste. Het initiatief tot de oprichting werd genomen door wijlen de heer J. A. Agelink van Rentergem en in Febru ari 1900 werd de eerste vergadex-ing, bijgewooxxd door 'n tiental personen, gehouden. Een maand later had de eigenlijke oprichtingsvergadering plaats en men startte toen met circa 30 leden. Eerst in de dertiger jaren kon, dank zij het voeren van een px-opagan- da-actie, dit aantal worden opgevoerd tot 56, hetgeen wil zeggen, dat thans practisch alle Walcherse smeden als lid ingeschreven staan. Op 5 April 1902 werd de Koninklijke goedkeuring op de jonge vereniging aangevraagd en deze werd op 6 De cember van dat jaar verleend. In 1903 werd de (landelijke) Bond van Sme denpatroons thans Bond van Sme den, Constructie- cn Machinebouw ge naamd opgericht en al heel spoe dig besloot „Eensgezindheid" om zich daar als afdeling Walcheren bij aan te sluiten, om volledig te zijn: op 19 De cember 1903. TWEE VOORZITTERS. Merkwaardig genoeg kent bijna nie mand meer die naam „Eensgezind heid", hoewel zoals de secretaris, de heer I. J. Schieman, ons verklaarde, de vereniging nooit van naam ver anderd is. Algemeen staat zij bekend als de afdeling Walcheren van de Bond van Smedenpatroons, ook nu nog, hoewel de landelijke bond thans B.S.C.M. heet. Een andere merkwaardigheid is, dat de vereniging in de halve eeuw van haar bestaan maar twee voorzitters heeft gehad, n.l. de heer J. A. Con tant en de heer S. Hillebrand. die oök thans nog deze functie bekleed. De eerste secretaris was de heer R. de Munck, die als zodanig optrad tot zijn overlijden. De heer Schieman werd enige jaren voor de oorlog tot secretaris benoemd. Van de oprichters is nog één man in leven, namelijk de heer W. Kesteloo uit Gapinge, die ook nog secretaris is geweest. De vereniging heeft uiteraard ten doel de behartiging van de belangen der smedenpatroons, doch doet dit in de ruimste zin van het woord, getüige bijv. het feit, dat nu en dan excursies naar bedrijven elders in het land wor den geox'ganiseerd. DE HERDENKING. De hedenavond te houden herden kingsavond zal een intiem karakter dragen. Het programma vermeldt een diner en een toxxeelavoxxd. Ter gelegenheid van het jubileum zal het congres van de B.S.C.M. dit maal in Middelburg worden gehouden, te weten op 19 en 20 Juli. Ook bij het 10-jarig bestaan (1910) en het 30-jarig jubileum (1930) was dit het gevaL De landelijke vergadering zou eveneens in 1940 in Middelburg worden gehou den, doch het uitbreken van de oor log verhinderde de uitvoering van dit plan. Nu maakt echter de Walcherse afdeling zich, op de collega's uit de andere delen van het land een harte lijk welkom te bereiden. Op de voor avond van het congres wordt een fees telijke bijeenkomst georganiseer! en tijdens de algemene vergadering zal aan de dames van de deelnemers een rijtoer worden aangeboden. Wel licht zal met dc leden ook nog een excursie naar de Kon. Mij. „De Schelde" worden gemaakt. Men ver wacht circa 400 a 500 personen. iHalf uur wit vast te houden, tenein de verder afdrijven van de sloep te voorkomen. Maar tenslotte liet hij door uitputting gedwongen de lyn schieten. Blijkbaar heeft het de xnan- xxen in de sloep ontbroken aan vol doende kracht om in de striemende hagel de roeiboot tegen de sterke stroom in over de zware golfslag heen naar de Cygnet toe te trekken. De sloep is daarna afgedreven en werd de volgende morgen door een Mitchell-bommenwei-per opgemerkt. De ijlings naar de sloep gedirigeer de sleepboot „Holland", die op dat moment de Cygnet reeds op 'sleep touw had, trof in het-bootje de 5 leden van de bemanning aan, doch toen waren er van uitputting en koude reeds 4 gestorven. Aanvankelijk bemerkte niemand langs de kust wat er met het Pana mese schip gebeurd was. Eerst om één uur in de vroege morgenuren nam één van de vuurtorenwachters op Terschelling een noodsignaal waar. Met vuurpijlen seinde men van de kust af terug, waarna om circa kwart voor twee de reddingboot „Biandaris" zee koos. Het viel in het duister niet mee de in nood verkerende boot te berei ken. Drie uur later gelukte het de „Biandaris" langszij het schip te ko men. Veertien leden van de beman ning de kapitein bleef met twee zijner mannen op het schip stap ten kort voor hét middaguur m Terschelling aan land. Koninklijke trein arriveerde Dinsdagavond in Baarn. De Koninklijke familie is weer in Soestdijk aangekomen. Dinsdagavond om acht minuten voor negen reed de door twee locomotieven getrokken koninklijke trein het stationnétje 1e Baarn binnen. Als eei'ste stapte ir. 'mr. I. van Maasdijk uit de wagen, onmid dellijk gevolgd door de Prinsessen Margriet. Beatrix en Irene.Daarna verliet Kpningia Juliana de wagen. Met een gebaar van aangename ver rassing begroette Hare Majesteit de kennissen, die haar kwamen afhalen en zij drukte ieder hai-telijk de hand. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar de koninklijke wachtkamer, waar onder meer tor begroeting aan wezig waren de president-directeur der Nederlandse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander. Een vriendinnetje van de Prinsesjes drukte haar speelgenoot jes enthousiast de hand. De Koningin onderhield zich korte tijd met allen, die haar kwamen afhalen. Weldra reed een hofauto voor en ging het in snelle vaart naar het paleis. Mevr. M. A. PenninkMitschmann, die in Sankt Anton last van bronchi tis heeft gekregen, werd van het sta tion te Baarn met een ziekenauto xiaar huis vervoerd. De Prins met Dakota in New York aangekomen. UITERLIJK ZATERDAG TERUG NAAR NEDERLAND. Prins Bernhard is Dinsdag aan de stuurknuppel van zijn eigen Dakota, op het New Yorkse vliegveld van Idlewild aangekomen. De Prins ver klaarde in drie uur tien minuten van Quebec City naar New York City te zijn gevlogen; hij had een stevige wind mee gehad. Prins Bex-nhad werd op het vlieg veld begroet door zijn broeder Prins Aschwin, die een studie volgt aan het „Metropolitan Museum of Arts" te New York. De Prins besprak nxet functiona rissen van het vliegveld, het aan brengen van enige nieuwe instru menten in zijn toestel. Hij verklaai- de dat hij waarschijnlijk niet met zijn eigen toestel naar Nederland terug zou vliegen, daar de nieuwe instrumenten niet tijdig zouden kun nen woi-den aangebracht. De Prins deelde vex-der mede, wat speelgoed voor zijn kindei'en te heb ben gekocht. Mogelyk zal hij Vrij dag of Zaterdag vertrekken. Zyn vertrek zou echter niet later dan Zaterdag vallen, daar hij, zoals hij het uitdrukte, „x-eeds te lang van huis was geweest." VEEL BEWOLKING Geldig tot Woensdagavond. Over het algemeen veel bewolking met later plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige en aan de kust later krachtige wind, draaiend naar Zuid of Zuidoost. Iets hogere tempe ratuur dan vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1