NIEUWS UIT ZEELAND N BEPLANTING OP WALCHEREN Goebitsjef veroordeeld, maar hij wordt gedeporteerd WALCHEREN jT~genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 10 MAART 1950 Ned. Heidemaatschappij zette vorig jaar 4100 bomen en 951.000 stuks ander plantsoen in de grond. Landgoederen, boerenerven, kreken, vroon en wegen. De Nederlandse Heidemaatschappij had in 1949 op Walcheren honderd- vierenveertig werken in uitvoering, waaraan gemiddeld 1130 arbeiders werkten. Het hoogste aantal bedroeg 1605, het aagste 796. Zoals in een vo rige editie uiteengezet, bestonden de werkzaamheden in het ambtsgebied Middelburg in hoofdzaak uit diens ten, welke werden verricht voor het Bureau Uitvoering Herverkaveling Walcheren. Doch ook op menig ander terrein legde de maatschappij een grote activiteit aan de dag. In het afgelopen jaar werd er naar gestreefd om met de uitvoering van de beplantingsplannen voor landgoederen en boerenerven, die in 1947 werden opgemaakt, zoveel mogelijk gereed te komen. Er werd weer een grote stap in de goede richting gezet, ook al kon den sommige landgoederen nog niet geheel afgewerkt worden. Een opper vlakte van 18 ha werd plantkiaar gemaakt. Op de terreinen van de landgoederen Ter Hoge, Schoonoord, Iepenoord, Overduin. Der Boede, Moesbosch, Duinbeek. Eikenoord en Molenwijk werden meestal eiken en essen geplant, alsmede natuurlijk vul- houtsoorten en sierheesters. Ook de inboet van een aantal land goederen en van enkele erven, d.w.z. de vervanging van afgestorven plant- materiaal door nieuw, werd ter hand genomen. Op door de eigenaren slecht onderhouden landgoederen bedroeg 't inboetpercentage 40 4 50, doch het was gering, wanneer dit onderhoud goed was geschied, zoals op Ter Hoge, Ie penoord en Schoonoord (1015%). In 1949 werd tevens een aantal plan nen tot herbeplanting van boerener ven uitgevoerd, n.l. 16 door de Heide- mij. en 40 door eigenaren. Voor een groot gedeelte van deze laatste plan nen alsmede voor reeds tot uitvoering bekomen plannen voor boerenerven uit vorige jaren (in totaal 260 stuks) werd door de Heidemij. voor Land- bouwherstel controle op de uitvoering uitgeoefend. De in totaal door de maatschappij afgeleverde en geplante hoeveelheid plantsoen voor landgoederen en er ven bedroeg 2300 bomen en 151.000 stuks overig plantsoen. VROONBEPLANTLNG In opdracht van het B.U.H.W. werd in 1949 langs een groot aantal wegen beplanting aangebracht. De belang rijkste objecten waren de Veerseweg (7 km.) en de Oude Vlissingseweg (3Ï& km.). De beplanting van het vroongebied tussen Westkapellë en Zoutelande (83,4 ha.) en van het kreekbos in Westkapelle- (10 ha), waarmede in 1948 begonnen is, werd geheel afgewerkt. Ook zijn o ha van het kreekbos bij Rammekens beplant. In December werd begonnen met de beplanting van het 43 ha. grote vroon- gebied tussen Vlissingen en Zoute lande. Ook ten aanzien van Herverkave lingsobjecten geschiedde inboet. Het percentage was vaak zeer gunstig Veerseweg bijv. 14%), op het hoog gelegen vroongebied tussen Westka pelle en Zoutelande door sterke ver droging in de voorzomer bijzonder ongunstig plm. 40%). De hoeveelheid plantsoen, door de Heidemij op herverkavelingsobjecten geplant, bedroeg 1800 bomen en 800,000 stuks gewoon plantsoen bü een weglengte van 38 km. en een oppervlakte van 39 ha. (kreken en vroon). Het onkruid-vrijhouden eiste gedu rende het zomerseizoen geregeld een 45-tal arbeiders op bij een totaal te bewerken oppervlakte van ong, 65 ha. Er werden voorts 17 nieuwe beplan- tingsplannen en begrotingen opge maakt alsmede 11 begrotingen bij plannen van derden. GEMEENTEOBJECTEN In 1949 werden plannen en/of advie zen met lastenbegrotingen opgemaakt voor 16 objecten, die nog niet in uit voering kwamen, zoals de aanleg van het rijwielpad van Vlissingen naar Zoutelande en de beplanting van het 20 ha. grote Nollebos. Heidemij .-werken voor gemeenten betroffen ondermeer de verbetering van het voetbalterrein te Domburg, de aanleg van een sportterrein te Arne- muiden en het maken van de 4 ha. grote vuilstortplaats te Middelburg. In Souburg werd begonnen met de aan leg van sportterreinen, in Middelburg met het egaliseren en plant- en zaai- klaar maken van 3 ha grond in de Griffioen. Ook aan de Middelburgse bolwerken, waaraan de naam van de Heidemij. voor altijd verbonden blijft, werd de nodige aandacht besteed. De stand der gewassen op de door de maatschappij bewerkte percelen was in 't algemeen goed tot zeer goed. Vooral de stand op de percelen, waar stroomzand werd ondergespit, was bo ven verwachting. Vlissingse vertegenwoordiger legde bekentenis af. Op verzoek van de Vlissingse poli tie is de 28-jarige vertegenwoordiger J. v. d. B., die zich in Amsterdam bij de politie had gemeld om daar zijn onschuld aan een diefstal in Vlissin gen te betuigen, op transport naar Vlissingen gesteld. Wij maakten daar van reeds melding. Hij werd er van verdacht een winkelier te Vlissingen voor 200 bestolen te hebben. Ook hier Icon v, d. B. geen aanne melijke verklaring geven voor de herkomst van het geld, dat hij bezat. Tenslotte legde hij dan ook een volle dige bekentenis af. De gestolen porte feuille had hij door een closet laten verdwijnen en het geld in zijn auto verstopt, daarna was hij naar de poli tie gegaan om zijn onschuld te betui gen, maar hij had daarbij de Amster damse recherche toch wel onderschat. Het gestolen geld werd vrijwel in zijn geheel teruggevonden. ..Kleine regering" in Berlijn. De Westduitse regering zal per 1 April een zogenaamde „kleine rege- i-ing" te West Berlijn instellen, die zal bestaan uit vertegenwoordigers van enkele fedei'ale departementen. Het doel van deze „kleine regering" is „het versterken van de positie dei- voormalige hoofdstad". Einde van een sensationeel spionnage-proces in de Ver. Staten. Valentin Goebitsjef, de 30-jarige Russische ambtenaar by het secreta riaat der V.N. is Donderdag te New York tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld op beschuldiging van spionnage. Hij zal deze straf echter nietbehoe ven uit te zitten want tevens is bepaald, dat hij binnen veertien dagen naar Rusland zal worden gedeportoerd. Judith Coplon, een 28-jarige Amerikaanse ambtenares die met Goebitsjef heeft samengewerkt, werd eveneens tot 15 jaar veroordeeld. I De jury heeft het paar schuldig be vonden aan samenzwering teneinde Amerikaanse defensiegeheimen aan door te geven. Goebitsjef verklaarde, dat hij mej. Coplon slechts eenmaal heimelijk had ontmoet. Zij hielden van elkaar en wilden dit voor Goebitsjefs vrouw verbergen. Voor de uitspraak zei Goebitsjet nog. dat de zaak „kunstmatig in elk aar gezet" was. Hij noemde het pro ces een schending van het internatio- Woningen voor lieden, die in andere provincie wenken. VOOR ZEELAND ÉÉN WONING. Het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft een aantal wo ningen toegewezen voor werknemers, die werken in een andere provincie dan die, waar zij wonen. Zeeland komt er daarbij wel heel bekaaid van af: aan onze provincie is namelijk slechts écn woning volgens deze rege ling toegewezen. De woningen zijn bestemd voor ge huwde mannelijke werknemers, die werkzaam zijn in bedrijven met meer dan 10 arbeiders en in de plaats van tewerkstelling in de kost zijn omdat zij wegens de grote afstand tot hun woonplaats niet dagelijks heen en weer kunnen reizen (met een fraai woord de z.g, „interprovinciale weelc- pendel"T. De toewijzingen zijn ver strekt ten behoeve van met name ge noemde werknemers. De toewijzingen zijn als volgt over het land verdeeld: Friesland 13; Zuid-Holland 70; Gro ningen 26; Zeeland 1; Drenthe 24; Noord-Brabant 81; Overijssel 136; Lim burg 61; Gelderland 162; Amsterdam 47; Utrecht 59; Rotterdam 14; Noord- Holland 104; 's Gravenhage 22. „Juliane" vlotgetrokken. NAAR ANTWERPEN GESLEEPT. Donderdag omstreeks 5 uur. is het Deense m.s. „Juliane", dat Dinsdag voor de haven van Terneuzen in aan varing kwam met het Deense m.s. „Nordvest", daarbij zwaar beschadigd werd en aan de grond moest worden gezet, vlotgetrokken. Voordien had personeel van het Belgische bergings vaartuig ..Salver X" een noodrepara- tie verricht, waarbij het gat gedicht werd. Heden ochtend om 5 uur is de „Ju- liane" door de sleepbqten „John P. Best" en „Sirius" naar Antwerpen gesleept, waar wederom een noodre- paratie zal geschieden. Vervolgens gaat het schip voor definitief herstel naar Denemarken. BENOEMING BIJ WATERSCHAP SCHOUWEN Tot technische ambtenaar bij het waterschap Schouwen is benoemd de heer L. H. A. Frenks, thans in tijde lijke dienst bij dit waterschap voor het ontwateringsplan. De heer Frenks volgt de heer P. A. C. de Bruin te Haamstede op, die overgaat in dienst van het waterschap De Nederwaard Alblasserwaard) Toename kunstmatige inseminatie op Walcheren. VERENIGING VERGADERDE TE MIDDELBURG. Volgende week arriveert op het Stieren station een nieuwe stter voor de Vereni ging voor Kunstmatige Inseminatie „Naar productief vee op Walcheren". Het is de Adema 32. die in Noord-Holland's Noor derkwartier is aangekocht en die van uit stekende kwaliteit is. Dit werd medegedeeld in de tweede jaarvergadering van deze vereniging, wel ke Donderdagmorgen in de Bogardzaal te Middelburg werd gehouden. In zijn ope ningswoord herinnerde de voorzitter, de heer C, Langebeeke Czn., er aan, dat de IC.I.-werkzaamheden op Walcheren reeds in de zomer van 1948 begonnen, doch dat de vereniging eerst een jaar geleden werd opgericht Wel is duidelijk gebleken, dat zij recht van bestaan heeft: het ledental steeg van 230 tot 29 4en in het tijdvak 1 November—1 Maart werden 517 koeien geïnsemineerd tegen 316 in de zelfde pe riode een jaar geleden, d.w.z. 65% méér. De secretaris-penningmeester, de heer C. den Engelsen, bracht zijn jaarverslag uit en haalde daarin aan. dat de samen werking met de zusterverenigingen in Zeeland zeer gunstige resultaten ople verde. Sedert hel begin van de K I. werden op Walcheren 1228 koeien geïnsemineerd en van 1 Nov. 1948—1 Nov. 1949 1004. Daarvan werden resp. 911 en 781 drachtig (43% na de eerste inseminatie). Het totaal aantal inseminaties bedroeg 2349. De vereniging heeft over het eerste jaar van haar bestaan een sluitende begroting. Er was een batig saldo van f 27.04; de baten stonden op de balans genoteerd voor f 4525.19, de lasten voor f 4498.15. De begroting voor het nieuwe boekjaar heeft in debet en credit een totaal van f 15.000. Alle bestuursleden werden herkozen, doch in de plaats van de heer C. Lange beeke, die naar de N.O -polder vertrekt, werd gekozen de heer A. Maljaars uit Vrouwenpolder. De vergadering besloot een vergoeding toe te kennen aan de bestuursleden. Men overweegt zo spoedig mogelijk een reserve-inseminator aan te stellen. Voorts zal een proef genomen worden met af schaffing van inseminatie op Zondag. Het bestuur werd ten aanzien van eventuele Ingebruikneming van een auto ten be hoeve van de inseminator gemachtigd naar bevind van zaken te haridelen. Tot slot richtte de heer Langebeeke nog een persoonlijk woord tot zijn mede bestuursleden en de vergadering, waarin hij dBnk bracht voor de ondervonden me dewerking en de hoop uitsprak, dat de vereniging zal mogen groeien en bloeien. Vermeldenswaardig is nog, dat de inse minator met zijn motor 40.000 km heeft afgelegd, dat wil zeggen een afstand heeft afgelegd, gelijk aan de aardomtrek. Eerste Kamer over ondernemingsraden. De commmissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer heeft voorlopig ver slag uitgebracht over het wetsontwerp op de ondernemersraden. De meeste Kamerleden konden met de verplichte instelling van onderne mersraden instemmen. Enkele leden spraken de verwachting uit, dat de sociaal-economische raad bij het in stellen van bedrijfs-commissies zoveel mogelijk het sehema zal volgen voor de verschillende bedrijfstakken, zoals die voor de uitvoering van de werk- loosheidwet zijn aangewezen. Enkele leden meenden, dat het spre ken van het toekennen van medezeg genschap aan de werknemers in ver band met dit wetsontwerp in zoverre misleidend is, dat de beslissende zeg genschap niet bij de arbeider, maar bij de ondernemer berust. De leden hier aan het woord achtten dit wetsontwerp een poging, de ai'bei- dersklasse zeggenschap te suggereren en in werkelijkheid de bestaande be voorrechte positie van ondernemers en kapitaalverschaffers niet alleen te handhaven, maar deze door „schijn- concessies" zelfs te versterken. IEUWS to een O T E D O P Reeds lange tijd bestaat het plan om aan de gemeentelijke ambachtsschool te Breda een opleiding voor broodbakkers en banketbakkers te verbinden. Dit plan zal thans verwezenlijkt worden. Waarschijn lijk in Septemebr reeds zal met de oplei ding worden begonnen. De door de vrouwenvereniging te Oudelande gehouden loterijavond, ten bate van gedeeltelijke vernieu wing meubilair in de consistorieka- nxer. heeft 437 opgebracht. Radio Luxemburg, die tot nu toe over de lange golf. 1283 m. uitzond, zal van 15 Maart af -te horen zijn op de 208.5 m. In de haven van Tandjong Priok hebben 1800 prauwenvoerders het wei'k neergelegd, waardoor er in het lossen buitengaats een ernstige stagnatie ont stond. Eeuwige lamp in de Hollandse Schouwburg. De gemeenteraad van Amsterdam heeft de Hollandse Schouwburg, het gebouw, dat de bezetter gebruikte als verzamelpalats van te deporteren Joodse landgenoten en waarin name loos leed is geleden, in schenking aan vaard. De voorwaarden zijn. dat het niet voor doeleinden van vermaak wordt gebezigd en dat er een rouwka mer in zal worden ingericht, waarin een zg. eeuwige lamp wordt aange bracht. B. en W. zullen een waardige bestemming aan het gebouw geven; een commissie zal daartoe een onder zoek instellen. Geen verhoging duurtetoeslag Indische pensioenen. De minister zonder portefeuille, de heer L. Götzen, heeft medegedeeld, dat de regering, na ampele overweging een verhoging van de duurtetoeslag. welk sinds 1 Januari 1946 op de Indo nesische pensioenen wordt verleend, niet verantwoord achtte, aangezien zij de hoogte dier pensioenen, in verhou ding tot die van de Nederlandse pen sioenen in het algemeen niet onbevre digend acht, terwijl zij zich bovendien heeft laten leiden door de overweging, dat zodanige maatregel tot voor haar onaanvaardbare consequenties voor de Nederlandse burgerlijke en militaire pensioenen zou leiden. Nieuw carillon te Bergen op Zoom Niet alleen de stadstoren van Ber gen op Zoom, de bekende peperbus, had gedux-ende de laatste oorlogsda gen. ernstig te lijden. Ook het grote carillon kwam deerlijk gehavend uit de strijd te voorschijn. Nu de herstelwerkzaamheden van do toren goede vorderingen maken, komt er ook schot in de plannen om 'n geheel nieuw carillon in de toren te plaatsen. Men wacht thans op de vaststelling van de rijksbijdrage in de kosten van het herstel om, aan de hand van de inmiddels binnenge komen offertes, een definitieve be slissing te nemen over het aantal klokken en de leveranciers. W.-Duitsland wil internationaal gezagsorgaan voor Saargebied. In een memorandum van de West duitse federale regering wordt voor het Saargebied een internationaal ge zagsorgaan, overeenkomstig dat van het Ruhrgebied, voorgesteld. De fede rale regering zegt er van overtuigd te zijn, dat er middelen zijn om de eco nomische kwesties van het Saarge bied in het kader van Europese sa- menwerking op te lossen. De kwesties vormden door Frankrijk de grond van zijn eisen, zo verklaarde dit land. nale recht en van de Amerikaanse wetten zelf. Er was volgens hem geen bewijs van schuld geleverd. Hjj was zonder arrestatiebevel gearresteerd en urenlang door agenten van het F. B.I. verhoord. Deze agenten wilden volgens Goebitsjet inlichtingen over Rusland van hem hebben. Zijn tele foongesprekken wei-den afgeluisterd en het F.B.I. had de opnamen van de ze gesprekken vernietigd, „omdat zij aangetoond hebben dat hij geen kwaad deed." Mej. Coplon, wier werk op het Ame rikaanse departement van Justitie met de studie van de Russische spion nage verband hield, was al eerder ver oordeeld wegens het stelen van rege ringsdocumenten. Het vonnis luidde toen: 40 maanden tot 10 jaar. Na confei-enties tussen de departe menten van Buitenlandse Zaken en Justitie hebben minister Acheson, en de procureur-generaal geadviseei-d 't vonnis van Goebitsjef niet ten uitvoer te leggen en de beschuldigde naar de Sowjet-Unie terug te zenden. Walcherse boeren naar Noord-Oost Polder. DIT NAJAAR LAATSTE GELEGENHEID TOT OPGAVE. Niet in het najaar van 1951, zoals aanvankelijk was bericht, doch dit najaar zal een publicatie verschijnen, waarin de Walcherse boeren er van op de hoogte zullen worden gebracht, dat zij voor het laatst gelegenheid hebben zich aan te melden voor plaat sing in de Nood-Oostpolder. Nadien zal in geen geval meer gelegenheid be staan om daarvoor zicli op te geven. Met invaliden-wagentje in een sloot gereden. Toestand van het slachtoffer ernstig. Te Waarde had de heer J. W. het ongeluk met zijn invalidewagentje in een tamelijk diepe sloot te rijden. Het wagentje sloeg over de kop en kwam boven op de heer W. te liggen. Door snelle hulp van enige arbeiders was de heer W. spoedig op het droge. Het slachtoffer had nogal wat water bin nen gekregen en een ontboden ge neesheer achtte zijn toestand vrij ernstig. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 8 Maart: Honds rug naar Hansweert; Depa van Antwer pen; Vegea van Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen: 8 Maart: Bestevaer van Par naar Gent; Wega van Londen; Helena van Southampton; Frem. van Goole naar Sas van Gent: 9 Maart: Hydra van Amsterdam; Import van Rot terdam; Nyenburgh van Amsterdam; Fre- jo van Snodland naar Terneuzen: Prins Willem in van Rotterdam. Vlissingen vertrokken: 8 Maart: Honds rug naar Boston; Norfrost naar Alesund; 9 Maart: Depa naar zee: Vegea naar Lon den. Gepasseerd van Antwerpen: ,8 Maart: Heerengracht naar Helsinki; Nautilus naar Kalmar; Uni F. n. Garston; Duurs- wold naar Londen; Dagny naar Sundsvall van Gent. Vlissingen „Bowa-bazar" geopend. In .het - Scheldekwartier tg. Vlissin gen is Donderdagavond de "bazar van de Bouwactie der Ned. Herv. Kerk, de „Bowa-bazar" door de burgemees ter van Vlissingen. mr. B. Kolff ge opend. Na een welkomstwoord door de voorzitter der Bouwactiecommis- sie, de heer J. A. Slager, waax-in deze gewaagde van 'het groot enthousias me, waarmede aan de totstandkoming van deze bazar is gewex-kt en waarin hij dank bracht aan de vele mede werkenden, hield de burgemeester een korte toespraak. Mr. Kolff memoreer- de de groei van Vlissingen. waardoor het nodig is, dat er behalve wonin gen ook andere gebouwen verrijzen, b.v. scholen, winkels. Ook de kerk is hier nodig. Spreker bracht hulde aan de organisatox-en van de Bazar, die groots is opgezet en waarin hij een uiting zag van zin voor gemeenschap, omdat zovelen belangeloos aan de totstandkoming medewex-kten. Hierna verklaarde de burgemeester de bazar voor geopend. Na deze toespraak knipte mevrouw Kolff het lint in de toegangspoort door, waarna de vele genodigden een kijkje konden nemen in de stands. Het bleek, dat inderdaad veel werk is gemaakt van deze bazar. Er zijn tal van aardige attracties. Het Scheldekwartier is omgetoverd in een Tirools dorp. Reeds de eerste avond was de belangstelling zeer groot. JAARVERGADERING V.A.R.A. De afdeling Vlissingen van de Ar- beidersomroep kwam in jaarvergade- ring bijeen onder voorzitterschap van de heer J. C. Net. Het jaarverslag van het hoofdbestuur werd goedge keurd. Het omroeprapport werd aan een bespreking onderworpen, waarbij verschillende wensen werden kenbaar gemaakt. Bij de bestuursverkiezing wees de voorzitter er op dat de afdeling Vlis singen het ledental van 1000 nadert. Hij achtte het dan ook gewenst het bestuur uit te breiden tot 7 personen. Dit voorstel werd aangenomen. De aftredende bestuursleden werden her kozen, terwijl de heren W, Mouthaan, M. J. R. van Beers, H. Abbink en K. de Bree aan het bestuur werden toe gevoegd. In de kascontrole-commissie werden de heren J. Jansen en K. Zoutewelle benoemd. Naar de districts-vergade- ring werd het dagelijks bestuur afge vaardigd. Na een uiteenzetting door de heer L. J. Florusse, die voor Zeeland in het jubilexxm-comité ter viering van het 25-jarig bestaan van de VARA-zitting heeft, werd besloten het familie zo merfeest te Hilversum te bezoeken. NOTARIËLE VERKOPING Door Notaris J. L. Verhagen te Vlissin gen werden de volgende panden verkocht: Het dubbel woonhuis aan de Spuistraat 68 te Vlissingen. Koper P. de Rooy voor 7450; Het café aan de Wagenaarstraat 5 te Vlissingen. Koper: H. W. Boxma voor 5000.—Het eengezinswoonhuis aan de Vlissingsestraat B 461 te Koudekerke. Ko per: G. Coppoolse voor 4481. Het dub bel woonhuis aan de Noordstraat 7 te Vlissingen. Koper A. W. Dert te Vlissin gen. Het dubbcl-woonhuls aan de Nieuw- straat 19 te Vlissingen. Koper P. C. Jas- perse voor 2775. DIENST JUBILEUM) BIJ DE P.Z.E.M. Donderdag werd de heer W. Kerk- hQve tes Souburg, inaghivestoker l<> klas in de electrischè centrale der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electx-i- citeits-Maatschappij te Vlissingen, in de bovenzaal van het kantoor van de technische dienst te Vlissingen gehul digd in verband met het feit. dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij hel voormalige Vlissingse electricitcitsbe- drijf. In hartelijke bewoordingen werd de jubilaris toegesproken door de di recteur der P.Z.E.M,, ix\ T. Michielsen, die hem de gebruikelijke enveloppe overhandigde cn door de hoofdopziclx- ter der centrale, de heer A. F. Linse. Namens het personeel sprak de heer G. Sanderse, die een complete rook tafel en bloemen aanbood. De heer F. Kaashoek uitte namens de personeelsvereniging gelukwensen onder aanbieding van een bloemstuk. O.- en W.-Souburg A.R. KIESVERENIGING NAM AFSCHEID VAN DE HEER ARENDSE In de School met de Bijbel te Sou burg vergaderde de A.R. kiesvex-eni- ging „Luctor et Emergo" onder voor zitterschap van de heer M. A. v. d. Putte. Als bestuurslid werd gekozen de heer J. de Rijke. De voorzitter bracht verslag uit over de partijconfe rentie, die in Den Haag is gehouden. De heer A. J. Arendse, die naar de Noord-Oostpolder vertrekt, werd daarna dank gezegd voor alles wat hij als lid van de kiesvereniging en als raadslid heeft gedaan. De heer Arend- se dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden. Oostkapelle OUDERAVOND Te Oostkapelle werd in de Openbare school een ouderavond gehouden. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door de burgemeester en vele ouders der schoolgaande kinderen. Nadat het weik der kinderen was bezichtigd liet hot hoofd der school, de heer van Dij- ke de ouders een dictee maken. Voor de winnaar was een taart beschikbaar De gelukkige was mevrouw de Ru. In verband met het vertrek van de heer Lokker werd.als bestuurslid ge- hozen de heer K. Melis. Hierna dankten de burgemeester en de voorzitter der Oudercommissie het pexsoneel der school. GYMNASTIEKUITVOERING. De uitvoering van de gymnastiek vereniging te Oostkapelle is op Za terdag 11 Maart en niet zoals abusievelijk was aangekondigd op Donderdag 9 Maart. Zoutelande VERGADERING V.V. „DE MEEUWEN". De Zoutelandse voetbalvereniging „De Meeuwen" hield haar eerste jaarverga dering. De verslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De heren J. Verhage en L. Faasse werden als bestuursleden herkozen. De heer A. de Kam werd herkozen als lid van de controlecommissie, tertvijl als leden van de elftalcommissie gekozen werden dc he ren L. Faasse. A. Janse en J. v. d. Vreug de. De heer Wielemaker van Koudekerke zal optreden als trainer. Oogarts uit Goes gedood Gisteravond omstreeks acht uur is op de Womvsestraatweg te Bergen op Zoom. de verkeersweg van Bergen op Zoom naar Roosendaal, even voorbij het Canadese kerkhof, een auto bestuurd door dokter J. J. Ilennequln uit Goes, tegen enkele bomen gereden. De arts, die alleen in de auto zat, verloor daarbij het leven. Do auto kwam van de richting Roosendaal. Vermoedelijk door het springen van een voorband, begon de wagen over dc weg te slingeren en botste tegen de bomen. De carrosserie werd uiteengerukt en de bestuurder eruit geslingerd. Op de gewel dige slag kwamen een paar omwonenden toelopen en deze vonden het slachtoffer naast de vzrnielde wagen dood op de weg liggen. Het slachtoffer was 47 jaar en ongehuwd. Sigaretten in beslag genomen. Ambtenaren van dc Invoerrechten en Accijnzen te Terneuzen hebben Woensdag een partij van 3800 siga retten in beslag genomen aan boord van Let Finse schip „Frits S". De sigaretten waren frauduleus in gevoerd. De nieuwe veiling te Middelburg. Naar wij vernemen zal op 15 Maart a.s. het nieuwe veilingscomplex aan de N. Vlissingse weg te Middelburg officieel worden geopend. Nieuw- en St. Joosland HUUR VAN WONINGWETWONIN GEN VERMINDERD De i-aad van Nieuw- en St. Joosland kwam onder voorzitterschap van de burgemeester, mr. F. S. K. J. graaf van Randwijck in vergadering bijeen. Na overleg met de directeur van Bouw- en Woningtoezicht besloot men wat betreft de verbetering van de we gen. met de polderbesturen, die bij deze verbetering betrokken zijn, een be spreking te beleggen. Een verzoek van de Chr. School om een subsidie van 25.pei* persoon voor hoofd der school en een onderwijzeres, die bei den een zangcux-sus volgen met het doel het „Gehrelsdiploma" te verwer ven, werd verworpen met 5—2 stem men. Voor de noodwoning aan de Mo lenweg is door het Rijk een bijdrage in de stichtingskosten verleend van 4614.74, zodat ten laste van de ge meente een bedrag van 1223,12 blijft. Dit laatste bedrag zal bij het Rijk in 15 jaar met een jaai-lijks be drag van 110.02 moeten worden te- ruggestort. De kasgeldleningen ten be hoeve van de woningbouw ten bedra ge van 100.000 bij Staal en Co. te Den Haag werden voor een jaar ver lengd. Aan het gemeente personeel werd een loonsverhoging toegekend. De nieuwe jaarwedden voor de wet houders, zoals die door Gedep. Staten waren vastgelegd, werden voor N. en St. Joosland te hoog geacht. De raad wilde ze verhoogd zien met 100.—. Aan de speeltuinvereniging werd op voorstel van de heer van Nimwegen een subsidie verleend van 100.B. en B. hadden willen volstaan met 50.—. Een verzoek van de Ned. Bond van Gemeenteambtenai-en inza ke een subsidietoelage-regeling voor de ambtenaren ter secretarie werd af gewezen met 52 stemmen. Op voor- stel van de minister van Wederop- bouw werd de huurprijs van de wo ningwetwoningen aan dc Wilhelmina- straat op 4.45 teruggebracht. Beslo ten werd van de woningen aan de Mo lenweg 'n heffing voor de uitweg te vorderen van 2.50 per woning per jaar en van de Chr. school 12.50. De pensioengrondslagen van het Gemeen te-personeel werden opnieuw vastge steld. Bij de rondvraag bracht de heer C. v. Nimwegen de rattenbestrijding aan de Vinkebuurt ter sprake en de heer A. de Jager de ombouw van de brandspui:. De voorzitter deelde mee, dat nog steeds op goedkeuring van Gedep. Sir.ten wordt gewacht. MIDDELBURG. Vandaag: Schuttershof: Feestavond Per soneelsvereniging Raad van Arbeid, 8 uur; Electro: L.O.—L.K.P. (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Ninoteehka (18 jr.), 8 uur. Morgen: Schuttershof: Uitvoering Cres cendo. 8 uur; Schouwburg: Ned. In stituut voor Middelbare en Hogere Technici, gasafstandsvoorziening door de Staasmijnen, 3 uur; Electro: L.O.— L.P.K. (14 jr.). 7 en 9.15 uur; Schouw burg: Ninotchka (18 jr.), 8 uur. Zondag: Schuttershof: Districtsvergade ring V.A.R.A., 10 uur: Electro: L.O.— L.P.K. (14 jr.). 3.30. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Ninotchka (18 jr.), 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra „L.O.—L.K.P." 7 en 9 uur; Luxor „Kennismaking gezocht" 8 uur; Strandhotel lezing met lichtbeelden door de heer G. J. M. de Greef voor de Apothekers-assistenten. 8.15 uur. Morgen: Alhambra „L.O.—LP.K." 7 en 9 uur; Luxor: „Kennismaking gezocht" 7 en 9 uur; Concordia, mandoline-concert ..Tovido" en de „Tokkelaars" 8 uur; Con certgebouw; „Zeemansvrouwen" door Spoorwegontspanningsvereniging, 7.30. Zondag: Alhambra: „L.O.—L.P.K." 3, 7 9 uur: Luxor „Kennismaking gezocht", 3, 7 en 9 uur. DOMBURG. Vandaag: Rozendaal: Lezing door S. de Waard (ZVU). 8 uur. SOUBURG. Vandaag en morgen: Dc Zwaan: Uitvoe ringen Astrow, 7.30 uur. WESTKAPELLE. Morgen: Zwitserse kamp: Uitvoering CJ MV en CJVF. „Japke", 7.30 uur. OOSTKAPELLE. Morgen: Verenïgingsgebouwd: Uitvoering gymnastiekver. 7.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2