PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Franse Kamer nam na vechtpartij de anti-sabotagewet aan D£ BILT Beslissing viel in een nachtzitting ADENAUER OPPERT DENKBEELD VAN FRANS-DUITSE UNIE Vandaag .J TWEE TSJECHISCHE DAMES MOETEN ONS LAND VERLATEN NIEUWE KOFFiEBON. „OosterpoHer" het eerst aan tie beurt. Soekarno tekende de Noodwet STRIJD TEGEN IN ZEELAND RUNDER-T.B.C. IS INTENSIEF Billioenen tuberkelbacillen worden gekweekt in Goes VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 58 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.: W, Leertouwer en H. A. Bossharöt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week: f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 9 Maart '50 ADVERTENTIEPRIJS: !8 ct. .per mm. Minimum p. advertentie i 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 pegels l 1.iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vllssingen. Walstr. 58—60, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2358): M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924- Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Temeuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzec: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 Stakingen in Parijs verlopen geleidelijk. De Franse Nationale Vergadering heeft Woensdag na een uiterst be wogen en rumoerig debat de anti-sabotagc-wet met 393 tegen 186 stem men aangenomen. Het publiek, dat Woensdag vijf uur lang in de vergaderzaal op sen satie had zitten wachten, kreeg tenslotte zyn zin. Na een scheldparty stormden de communisten op de banken van bun tegenstanders af en kwam het weer tot handtastelijkheden. In een oogwenk was de verga derzaal in een strijdtoneel herschapen. De afgevaardigden klommen over de banken en schopten en sloegen naar elkaar. Suppoosten kwamen aansnellen om de vechtenden te scheiden, doch en kele afgevaardigden ontdeden de suppoosten van hun zware metalen ambtsketen en begonnen er mee op los te slaan. Het kostte veel moei te de orde te herstellen. Tien minuten na middernacht werd Woensdag het debat over de anti- sabotage-wet voortgezet. Bijna alle afgevaardigden waren aanwezig. Een sterke politiemacht was buiten het gebouw op de been. De communistische afgevaardigden gingen weer over tot hun obstructie tactiek door gebruik te maken van 'n procedure-regeling, waarbij de Assem- blée de handelingen van de vorige vergadering moet goedkeuren alvorens te kunnen beginnen met de volgende vergadering. Nadat zij anderhalf uur hadden gesproken, begonnen Herriot en de ministers de parlementaire re glementen op te slaan om een middel te vinden, waardoor de woordenvloed der communisten zou kunnen worden gestuit. Terwijl hij de reglementen snel doornam schudde Herriot ver scheidene malen het hoofd. Toen rechtse afgevaardigden de communis ten in 'de rede vielen riepen deze: „Aannemers van chèques", doelend op de beweerde omkoperij in de „zaak der generaals". „Aannemers van roe bels", kaatsten hun tegenstanders te rug. De communisten kregen tenslotte hun zin. De notulen werden ongeldig Amerikaans vliegtuig kwam op een huis terecht. 15 SLACHTOFFERS Bij een vliegramp nabij Minneapolis zijn Dinsdag vijftien personen omge komen. Aan boord van het toestel, dat op weg was van Washington naar Seattle, bevonden zich tien passagiers cn een driekoppige bemanning. Het toestel kwam op een huis terecht waarin zich twee kinderen bevonden, die op slag gedood werden. Drie kin deren kwamen in de vlammen om. De piloot had met behulp van zijn instru menten willen landen, daar hij door een dichte sneeuwval geen zicht had. „Vredescommissie" protesteert. De Sowjet-Russische commissie van de „partisanen voor de vrede" heeft een protest gepubliceerd tegen de weigering van de Amerikaanse en Nederlandse regering, delegaties van het vredescongres petities te la ten overhandigen te Washington en s-Gravenhage. Een Italiaans parlementslid van de partij der socialisten van Nenni. heeft de Italiaanse minister van bui tenlandse zaken gevraagd of het hem bekend is, dat de Nederlandse politie „een Italiaans parlementslid heeft gearresteerd en zonder uitleg over de grens gezet". Dit lid behoorde tot een delegatie van de „partisanen voor de vrede", die voorstellen tot ontwapening aan t Nederlandse parlement wilde voor leggen. Aanval der conservatieven op minister Shinwell. Zes Britse conservatieve Lagerhuis- leden hebben een motie ingediend, waarin zij hun verontwaardiging uit spreken over Shinwells promotie tot minister van Defensie ondanks diens houding ten opzichte van het commu nisme. Volgens, deze Lagerhuisleden heeft bhinwell in Januari verklaard, dat hij „niet tegen de doelstellingen van het communisme" was. „maar slechts te gen de wijze, waarop het zijn doel trachtte te bereiken". De conservatieve Evening Standard beschuldigde enige dagen geleden de minister van Oorlog, Strachey, van' communistische sympathieën. Churchill stelt vragen over Seretse Khama. heeft i11 het Lagehuis de verzocht „naar eer en gewe en te antwoorden op de vraag of net negeropperhoofd Seretse Khama B»««^Verbanning is gelokt". Churchill riat na de regeringsverklaring, ama gedurende vijf jaar niet gestaan zou worden naar zijn ge- rio?rwnd *erug te keren, en zeide. aat het optreden van het ministerie r i?» gemenebest in deze „schande lik Wfs' Zoals men weet is Seretse wnv raet de Londense typiste Ruth Williams verklaard, hetgeen veel oponthoud veroorzaakte. Omstreeks half zes in de morgen deed zich het hierboven omschreven incident voor en eerst om over zeven uur kon de stemming beginnen. DE STAKINGEN De staking»van het personeel der vervoersdiensten in Parijs en van de metaalbewerkers is aan het verlopen. De Metrotreinen rijden weer om het kwartier en ook zijn weer een aantal bussen verschenen. Van de 32.000 stakende arbeiders bij de Renault- autofabrieken zijn er 16.000 weer aan het werk gegaan. Om een driegende staking in de gas- en electriciteitsbedrijven te voorko men heeft de regeling besloten het personeel bij decreet „op te vorderen". Het decreet werd per radio bekend gemaakt en later kregen de 20.000 arbeiders elk een requisitiebevel thuis bezorgd. Vele Parijzenaars hadden al kaar sen ingeslagen om op alles voorbereid te zyn. r~ Daniël in de Franse Kamer. De socialistische oud-minister Daniël Mayer moest tijdens de strijd in de Franse Kamer be vrijd worden door zijn naamge noot, de liberaal René Mayer, de minister van Justitie. Daniël was onder een bank geraakt, die de communisten omver hadden geworden en dreigde te stikken, doordat een groep communis ten zich op hem cn de bank wierp. René wist hem in deze benarde situatie de helpende hand te verlenen. V.j Engelse regering nu reeds in gevaar Volgens betrouwbare bron te Lon den hebben de 9 liberale leden van het nieuwe Engelse Lagerhuis beslo ten de zijde der conservatieven te kiezen bij de stemming over het amendement van Churchill op de troonrede, dat behandeld wordt. Churchill „betreurt" in dit amen dement. dat in de rede van koning George bij de opening van het La gerhuis geen melding gemaakt werd van de wet op de nationalisatie der staalindustrie die nog van kracht moet worden. Het is niet uitgesloten, dat de re gering zal aftreden, indien een amendement op de troonrede wordt aangenomen, omdat dit als een motie van wantrouwen wordt beschouwd. Tiel zal van 7 tot en met 17 Juni a.s. het 1500-jarig bestaan vieren. Een der onderdelen van de ontworpen f eestplan nen zal zijn een nationale tentoonstel ling. Spontane imitatie van een oud plan van Churchill. De Westdultse Bondskanselier, dr. Adenauer, heeft in een interview mot een buitenlandse correspondent het denkbeeld geopperd van een volledige unie tussen Frankryk en Duitsland en een gemeenschappelijk parlement. De Westdultse bladen hebben aan dit interview veel aandacht geschonken en mot grote koppen commentaar erop geleverd. Het aantal vertegenwoordigers in het gemeenschappelijk parlement zou voor beide landen gelijk moeten zijn, hoewel Duitsland met de Oostelijke zóne erbij 25 millioen inwoners meer heeft dan Frankrijk. De zetels aan de onderscheidene partijen zouden toege wezen worden naar verhouding van haar belangrijkheid in elk land. Het voorstel gelijkt enigszins op dat van Churchill in 1940. Ook Chur chill stelde toen vlak voor de Franse capitulatie een volledige politieke unie voor. Adenauer wil nu bovendien de mogelijkheid, dat Engeland en de Beneluxlanden erbij betrokken worden niet uitsluiten. Het valt overigens zeer te betwijfe len of aan het voorstel van Adenauer enige waarde kan worden gehecht, mede omdat de kanselier zijn privé- mening weergaf zonder overleg met zijn kabinet. Medewerkers van Adenauer leggen er de nadruk op, dat de kanselier de betrokken correspondent niet heeft ontboden om hem een vooraf opge stelde verklaring te overhandigen. Hij antwoordde slechts spontaan op vra- wordt de gewezen minister van Buitenlandse Zaken der Sowjet- Unie, Molotov. 60 jaar. Het is niet bekend welke functie Mo lotov thans precies heeft. Nederlandse student In Oostenrijk veroordeeld. H. A. Houvert, een 29-jarige student uit Amsterdam, is te Innsbruck tot 3 maand gevangenisstraf en 100.000 schillings boete veroordeeld wegens on wettige valutahandel. Hij werd in De cember jl. gearresteerd als tussenper soon voor een omvangrijke bende, die buitenlands geld van Zwitserland naar Oostenrijk smokkelde. Tussen Juli en December 1949 zou de bende voor een waarde van bijna 6 millioen schillings hebben verhandeld. Bij zijn arrestatie had Houvert 600.000 schillings bij zich. Familietraditie. Dinsdag herdacht de heer Gosewie- nus Sonneveld zijn 80ste verjaardag. Van 1926 tot 1939 is hij wethouder ge weest van Pijnaclcer. In 1935 instal leerde hij mr. dr. Van den *Hehn als burgemeester der gemeente en zijn zoon heeft in 1950 de heer H. Huiker als burgemeester van Pijnacker de ambtsketen omgehangen Maar ook de vader van de 80-jarige heeft in zijn tijd een burgemeester ingeleid. gen van de corespondent, toen deze Churchill's plan van 1940 even ter sprake bracht. Het doel van Adenauer zou geweest zijn duidelijk aan te tonen, dat hg toenadering wenst tot Frankrijk, niet tegenstaande de Saar-kwestie. In Parijs is Adenauer's denkbeeld met grote terughoudendheid ontvan gen. Officieel commentaar ontbreekt, omdat een interview niet de gebrui kelijke weg is in 't diplomatieke ver keer. In Londen gaf men te verstaan dat Adenauer een dergelijk voorstel eerst aan de geallieerde Hoge Com missie dient voor te leggen. Het interview bevatte overigens te weinig details voor een oordeel. De Prins was te vroeg in Washington. Prins Bemhard heeft zijn veront schuldigingen aangeboden voor zijn inbreuk op het protocol te Washington, die werd veroorzaakt, doordat hij Dinsdagavond 30 minuten voor het vastgestelde tijdstip aankwam. Door te vroege aankomst van de Prins, wachtte de chef van het. Ame rikaanse protocol, die na de aankomst van de Prins gearriveerd was, tever geefs op de landingsbaan, evenals de militaire erewacht, die bij de aan komst de volksliederen zou spelen. Op dat ogenblik gebruikte de Prins juist zijn tweede kop thee met enkele toasts in het restaurant van het vliegveld, Dé Nederlandse ambassadeur ontdekte hem tenslotte; Gedrang in Soerabaja om burgemeesterszetel. De voormalige republikeinse burge meester van Soerabaja, die in 1945 als zodanig door de republiek werd be noemd, Nasoetion, toog Woensdagoch tend naar het kantoor voor gemeente zaken en nam daar plaats in de stoel van de burgemeester. Tot burgemees ter van Soerabaja was Dinsdag be noemd Doel Amowo. waarnemend gouverneur van Oost-Ja va, bij besluit van de republikeinse gouverneur van Oost-Java Samadikoen, in afwachting van diens definitieve benoeming dooi de republikeinse regering. Aan Aneta deelde Nasoetion mede, dat hij het besluit der benoeming van Doel Arnowo niet erkent 20 Tsjechische heren worden niet toegelaten. De Nederlandse regeling hoeft Woensdag de terugroeping geëist binnen acht dagen van twee leden der Tsjechische legatie in Den Haag, nl. mej. M. Ludvova, attaché, en mej, R. Pavlova, kanselarij beambte. Verder heeft het ministerie van Buitenlandse zaken geweigerd visa te verstrekken aan ongeveer 20 Tsjechen, die naar de Utrechtse jaarbeurs wilden komen. Het zijn voornamelyk deelnemers-exposanten. De Nederlandse regering geeft als toelichting dat de argumenten voor uitwtfzing van de Nederlandse diplo maten uit Praag onaanvaardbaar zijn. Om deze reden heeft zij zich gedwon gen gezien tot tegenmaatregelen. DE NEDERLANDSE NOTA. Woensdag is de tekst bekend ge maakt van de Nederlandse protest nota. die Maandag op het Tsjecho- slowaakse ministerie van Buitenland se Zaken is afgegeven. In de Nederlandse nota wordt ver klaard, dat minstens één van Lou- wers' bekentenissen voor het staats- gereehtshof waarsehynlyk geheel on waar was en dat dit de legatie het recht gaf ook de rest van zyn beken- tenissen in twijfel te trekken. ADENAUER WIL EEN UNIE. Duitser als schatbewaarder. Dank zij de tussenkomst van de Venlose politie zal een zilveren tafel bestek ter waarde van 1500, na 6 jaar in Duitsland te zijn geweest weer aan de rechtmatige eigenaar te Arn hem ter hand worden gesteld. Een Duitser had dit zilverwerk in 1944 aangetroffen in de Gelderse hoofd stad opgeborgen in een koffertje en meegenomen om het t.z.t. terug te be zorgen. Toen echter de jaren verstre ken zonder dat hij in de gelegenheid was om over de grens te komen, riep hij de hulp van een pastoor in en deze stelde zich in verbinding met de Ne derlandse geestelijkheid. Dieven verschaften zich met valse sleutels toegang tot een woning aan de Van Tuyll van Serooskerkenweg te Am sterdam en ontvreemden juwelen ter waarde van f 1200. twee bontmantels en een radiotoestel. Bon 425 algemeen is aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bon kan me. ingang van 10 Maart worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 25 Maart. Het rantsoen moet die nen voor zes weken, zodat op 20 April een nieuwe koffiebon zal worden aan gewezen. Zusje in bad met kokend water gezet. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Vier kinderen van het echtpaar C. te Ridderkerk zetten een zusje van 112 jaar in een bad met kokend water. Zij wisten niet, dat er nog geen koud water was toegevoegd. Met ernstige brandwonden werd het kind naar een Rotterdams ziekenhuis vervoerd, waar het spoedig nadien 'overleed. De minister van Verkeer en Water staat heeft de voorzitter van de Twee de Kamer medegedeeld, dat de rege ring heeft besloten, overeenkomstig het advies van de Zuiderzeeraad, by de verdere inpolderingen in het IJs- selmeer het voorlopig als Oosterpol. der aangeduide onderdeel als eerste ter hand te nemen. Sir Thomas Bsrcham tijdens concert onwel geworden. De 70-jarige Engelse dirigent Sir Thomas Beecham is Woensdagavond tijdens het dirigeren van een concert van het Royal Philharmonic Orchestra te Cheam in elkaar gezakt. Een onder het gehoor aanwezige arts constateer de een te hoge temperatuur. Het con cert werd verder gedirigeerd door ds eerste concertmeester David McCallum Louwers verklaarde met nadruk, dat een Nederlandse diplomatieke koerier zekere inlichtingen over de grens had gebracht; deze verklaring is niet alleen vals. doch ook het feit zelf is in de practrjk onmogelijk, aldus de nota. aangezien de diplomatieke correspondentie, die aan de diploma- 1 tieke koerier wordt toevertrouwd, al leen aan het hoofd van de missie be kend is. „Het is dus geheel en al onmogelijk, dat een ander lid van de legatie of een buitenstaander bekend zou zijn met de inhoud van deze corres pondentie. De legatie wenst duideirjk te verklaren, dat naar haar mening de waardeloosheid van een van Lou wers' bekentenissen noodzakelijk twijfel doet rijzen aan de waarde van de andere bekentenissen, die de be schuldigde in het proces heeft afge legd". In een twer.de. afzonderlijke nota, die ook Maandag is afgegeven, heeft de Nederlandse legatie geprotesteer d tegen referenties door de voorzitter van het gerechtshof aan Koningin Ju liana in het proces Louwers. „De Nederlandse legatie protesteert krachtig tegen een dergelijk onbehoor lijk optreden, dat in strijd is met de tradities van hoffelijkheid, volgens welke men zich zou moeten onthou den van elke toespeling op de Neder landse koninklijke familie in welk rechtsgeding ook". Speciaal college zal oyer status van Pasoendan beslissen. President Soekarno heeft de noodwet tot wijziging van de staatkundige struc tuur van het grondgebied der Republik Indonesia Serikat ondertekend. De Indonesische minister van binnen landse zaken. Anak Agoeng, verklaarde tegenover Aneta. dat binnen enkele da gen bij presidentieel besluit In overeen stemming met de noodwet kan worden overgegaan tot definitieve vaststelling van de status van Pasoendan. overeenkom stig de uitspraak van een college, dat thans te Bandoeng bijeen is en dat men de locale constituante zou kunnen noe- me. De minister zette uiteen, dat de zit tingsperiode van het oude parlement van Pasoendan reeds verstreken was, doch dat deze werd verlengd. Aangezien thans te Bandoeng moet worden beslist over de status van de negara en tot voldoe ning aan de procedure van de noodwet, volgens v/elke een vertegenwoordigend college moet beslissen over de status van een deelstaat, heeft de commissaris der R.I.S. voor Pasoendan. Sewaka, in over leg met de regering der R.I.S.. besloten een speciaal daartoe aan te wijzen col lege bijeen te roepen. Naar wij voorts vernemen zal de ministers-conferentie in Djakarta niet op 20 Maart aanvangen, doch op 25 Maart. De regering van de R.T S. heeft om dit uitstel gevraagd, omdat de voorbereidingen van de conferentie langere tijd vorderen, dan voorzien was. Goes bezit sinds enkele jaren een „kwelcery" van tubcrkel-bacillen. In de broodkamer van het laboratorium, dat behoort aan de Prov. Ge zondheidsdienst voor Dieren, kan men er billioenen aantreffen, zorgvul dig' op kweekbodems in afgesloten buisjes opgeborgen. Een griezelige liefhebberij? Integendeel! Door het onderzoekingswerk dat hier wordt verricht, wordt de gevreesde ziekte, welke ook in Zeeland nog welig tiert onder het rundvee, langzaam maar zeker teruggedrongen. Tot heil van mens cn dier! Hoe het thans met de bestrijding staat, vertelde ons de directeur van de Prov. Gezondheidsdienst voor Die ren, dr. G. Wagenaar. Zijn antwoord sprak duidelijke taal. Vorig jaar werd onder het onderzochte rundvee in Zeeland nog elf procent aangetroffen dat reageerde. En iedere reageerder kan vroeg of laat open tuberculose krijgen. Dit jaar zal dit percentage niet veel minder zijn, doordat er in Zeeland ongeveer 15.000 stuks rund vee bijgekocht werd, waaronder vrij veel reagcerders. Bovendien heeft de besmetting zich op verschillende bedrijven uitgebreid. MEDEWERKING Zonder de volledige medewerking van de boer en de dierenartsen kan eigenlijk weinig worden gedaan. In eerste instantie is het de boer die de bestrijding moet uitvoeren. Aanvanke lijk was de deelname daaraan vrijwil lig, doch sedert enkele jaren is ze in Zeeland verplicht gesteld. De plaatse lijke veeartsen onderzoeken de stal len en geven de runderen inspuitin gen. Wanneer zich bij een dier een zwelling vertoont, betekent dit meestal dat het met t.b.c. besmet is. Er wordt dan sputum van het bewuste dier op gevangen, dat in buisjes naar Goes wordt opgezonden. Dagelijks komen er ongeveer 150 van deze monsters bin nen, zodat er in het laboratorium flink aangepakt moet worden om alles te kunnen verwerken. Dit wil niet zeggen dat het onderzoek in één dag afgedaan kan worden. Er gaan 4 tot 6 weken mee heen, voordat de uit slag van het onderzoek bekend is. EEN KIJKJE Laten wij eens in het „lab" kijken. Zo juist is de nieuwe zending mon sters van deze dag gearriveerd. In de buisjes, waarop het nummer van het betrokken koebeest ook is aangege ven, dwarrelt een hoeveelheid spu tum, vermengd met verdund zwavel zuur. Dit laatste om andere bacteriën te doden. De buisjes worden twintig minuten in een centrifuge geplaatst, die met een snelheid van 3000 toeren per minuut de tuberkelbacillen in het onderste deel van het buisje doet zak ken. Dit bezinksel wordt vervolgens in een buisje op een voedingsbodem uitgestreken. Daarna worden de voedingsbodems in rekjes in de broedkamer geplaatst, waar constant een temperatuur van 37 gr C heerst. In vier a zes weken groeien de bacillen zodanig, dat zij als gele stipjes meestal gemakkelijk inet het blote oog zijn te onderscheiden. Na de „kweekperiode" wordt de bo venlaag van de voedingsbodem op 'n glaasje uitgestreken en door een vloeistof gekleurd, waarna onder de microscoop de bacillen duidelijk te onderscheiden zijn. In twijfelgevallen wordt een marmot met de cultuur ingespoten. HET RESULTAAT Dit seizoen zijn ongeveer 4000 monsters onderzocht, waarbij bleek, dat ca. 5% van de onderzochte dieren open lijders waren. Alle onderzoekin gen worden nauwkeurig geadminis treerd, zodat steeds kan worden na gegaan. hoe iedere stal er voor staat. De .eigenaar van het betrokken rund krijgt ook bericht over de uitslag van het onderzoek, en bovendien krijgt hij de nodige adviezen om zijn bedrijf t.b.c.-vrij of reactie-vrij te krijgen, of te houden. Is er een reageerder in de stal aanwezig, dan is de meeste ver standige daad het dier op te ruimen of anders althans te isoleren. Gelukkig gaat ook de Zeeuwse boer steeds meer het voor hem grote fi nanciële belang van een t.b.c.-vrije stal inzien, doch helaas zijn in de kar- totheek van de Gezondheidsdienst nog vele voorbeelden te vinden van de ruïneuze gevolgen welke het voort woekeren van de t.b.c. in de bedrijven kan hebben. Om dan van de gevaren voor de mens nog maar niet te spre ken. BESMETTELIJK VERWERPEN Een ander onderzoek waarmee de Gezondheidsdienst momenteel op Wal cheren bezig is, is dat van "t besmet telijk verwerpen. Op de melkfabrieken worden melkmonsters uit de bussen genomen. Wordt K^rin een besmetting ontdekt, dan worden de betrokken be drijven bezocht, waar koemonsters worden getrokken, om de bewuste dieren te vinden. Sinds vorig najaar is men met dit onderzoek doende, dat geschiedt volgens een Deense metho de. Reeds vele goede resultaten zijn behaald en menige boer zal er de Dienst dankbaar voor zijn. Veel heeft de Gezoqdheidsdienst in zijn betrekkelijk korte tijd van be staan reeds weten te bereiken. Hier en daar ontmoet het werk nog wel eens critiek. doch dit kan er slechts mede toe bijdragen dat de belangstel ling levendig blijft. Vele boeren die tot dusver betrekkelijk sceptisch te genover deze zaak stonden, geraken steeds meer overtuigd van het nut dat deze dienst afwerpt. En om het laatste restje lauwheid bij een deel der boeren weg te ne men, willen wij tenslotte de opmer king van dr. Wagenaar herhalen: „Iedere veehouder zou eigenlijk eens een kijkje moeten nemen in het labo ratorium". Inderdaad een blik in de broedkamer of in de lenzen van de microscoop zou hen al spoedig duide lijk maken dat de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee allerminst een overbodige luxe is! Woensdag is voor de vijfde maal op Woeste Hoeve de gewelddadige dood her dacht van 117 vaderlanders, die een re- pressaile voor de aanslag van Rauter was. MEER BEWOLKING Overdrijvende wolkenvelden maar overwegend droog weer. In de ochtend plaatselijk nevel of mist. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Iets minder zacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1