NIEUWS UIT ZEELAND DE WALCHERSE BUSDIENSTEN [■^Sz'r: RSBSMI WALCHEREN Aansluiting op Breskens-boot Chr. Zangverenigingen vergaderden te Goes. Gewestelijke vergadering Partij van de Arbeid. 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 6 MAART 1950 GEMEENTERAAD VLISSINGEN. De vuilverwerking. In aansluiting op het eerste deel van het Vlissingse gemeenteraadsverslag volgt hier het verslag van de rond vraag: Bij deze rondvraag drong drs. P. Theune (V.V.D.) aan op het afsluiten van enige open kelders bij het Engelse kerkje, en de heer P. Wanst (K.V.P.) op het wegruimen van de opstallen, die zich bevinden op de speelplaats van de R.K. Jongensschool. B. en W. •souden dat bekijken. Up een vraag vah de heer J. P. Ventevogel (C.H.) betreffende de Jachthavenplannen, deelde de burge meester mede, dat hierover geconfe reerd moet worden met de Rijkswa terstaat. Het voormalige Vlismarter- rein vormt één van de mogelijkheden. De heer J. L. de Wit (A.R.) vroeg, wie de eigenaar van het Vlismarter- rein is, voorts wanneer het badpavil joen gereed zal zijn en of de Stoom tram Walcheren een ringbusdienst wil organiseren, aansluitende op het Bres- kense veer. De burgemeester lichtte toe, dat het Vlismar-terrein door het rijk in erfpacht is gegeven aan de N.V. Ha ven van Vlissingen en door deze laat ste op lange termijn verhuurd aan de Vlismar. Het gemeentebestuur wil pro beren een strook van het terrein te ve-krijgen voor wegverbreding. DE BUSDIENSTEN. Wethouder van Popering (P.v.d.A.) verklaarde toch nog" hoop te hebben dat het badpaviljoen tijdig gereed zal zijn en wethouder L. P. van Oorschot (P.v.d.A.), gaf een uiteenzetting over de plannen van de Stoomtram Walche ren, die inderdaad op de hele en halve uren de bus VlissingenMiddelburg via het station V\ssingen en het Ha vendorp wil laten rijden om aanslui ting te geven op de treinen en de boot naar Breskens. De kwartierdienstbus- sen blijven rijden zonder deze omweg. Het eindpunt blijft bij de Leeuwen- trap. Ook is bij de tramdirectie aan gedrongen op een hetere dienstrege ling voor de stationsbussen, aandacht is gevraagd voor een busverbinding tussen het nieuwe en het oude stads deel, voor het laten rijden van de sta tionsbus rond het tegenwoordige Tuin dorp en voor het laten aansluiten van de Koudekerkse bus, die in de toe komst via de President Roosevelt- laan zal rijden, op de stationsbus. SCHOONHEID VAN DE WALSTRAAT. De heer J. Marijs (A.R.) had ge hoord, dat om schoonheidsredenen de vernieuwing van de bestrating in de Walstraat was stopgezet. De burge meester meende, dat klinkerbestrating wat doods zou aandoen en daarom willen B. en W. zich nog eens beraden. Op een vraag van hetzelfde raads lid, hoe het nu staat met de moderni- Internationaal Trekkerspad in gebruik genomen. Een gezelschap van ongeveer honderd Belgische trekkers maakte Zondag ter ge legenheid van de officiële ingebruikne ming van het eerste internationale trek kerspad. de tocht over dit pad. dat een lengte heeft van circa twintig kilometer cn dat loopt van de jeugdherberg „Fran- cipany" te Moerbeke (België) over Rode- sluis naar Zuiddorpe en verder via Over slag terug naar Moerbeke. Bij de Neder lands-Belgische grens werd het gezelschap verwelkomd door de burgemeester van Koewacht,, de heer G. C. E. M. Dierick, waarna in Zuiddorpe de burgemeester dier gemeente, de heer M. A.'.rPuylaert, met het doorknippen van het lint de sym bolische opeening verrichtte. De heer Puy laert bracht hulde aan de Belgische ini tiatiefnemers en sprak de hoop uit, dat dit pad zal bijdragen tot een grotere bloei van het trekkersleven en tot een uitbrei ding der Benelux-gedachte. Ir. Haak, voorzitter van het Belgische jeugdherbergen comité, die tevens sprak namens de eveneens aanwezige burge meester van Moerbeke, zeide o.m. te ho pen. dat dit eerste trekkerspad de band tussen Nederland en België zal verstevi gen. Spr. zei verder dat het idaal dei- trekkers niet alleen is het genieten en opzoeken van natuurschoon, doch ook het leren kennen van andere volkeren cn het zich verbroederde daarmede. Na de officiële opening van het trek kerspad voerden de trekkers op het Zuid- dorpse dorpsplein „onder de linden" eni ge oud-Vlaamse volksdansen uit, waarna aan elk der deelnemers aan deze eerste tocht een herinnering in de vorm van een beschrijving der gemeenten Moerbeke en Zuiddorpe, voorzien van de gemeente stempels, werd uitgereikt. De Nederland- ze trekkers werden vertegenwoordigd door de heer P. Groot uit Amsterdam. Kortsluiting in P.Z.E.M.-kabel. - haagd de heer Stubbé de zilveren me- Tijdens werkzaamheden bij de bouw daiU ^horende bij de orde van Oranje van een nieuwe woning aan de Veer- weg te Kamperland stootte m.en op de kabel van het electrisch net met kort sluiting als gevolg. Er ontstond zelfs een ogenblik 'n grote vlam, die eveu- wel geen ongelukken veroorzaakte. Het lichtnet viel enige tijd uit. Het P.Z.E.M. personeel wist het defect te herstellen, doch de gehele avond bleef de stroomsterkte beperkt, zodat er zuinig met de stroom moest worden omgesprongen. Poortvliet doet niet mee aan schooltandverzorging. De gemeenteraad van Poortvliet be sloot niet deel te nemen aan de School tandverzorging op Tholen, niet omdat men tegen deze schooltandverzorging is, doch wel omdat de gemeenteraden vrijwel geen zeggingsschap in het Stichtingsbestuur hebben. In feite wordt de Stichting bestuurd door de Vereniging van Burgemeesters en Se cretarissen, aldus meenden de raads leden van Poortvliet, die harde woor den spraken aan het adres van deze vereni^inA sering der vuilverwerking:, nioest wethouder van Popering (P.v.d.A.) verklaren, dat de zaak hem wel een beetje hoog zit. Op voorstel van het provinciaal be stuur is een commissie gevormd, die een centrale regeling van de vuilver werking bestudeert, maar als er over een maand geen vorderingen zijn ge maakt, kan de stad Vlissingen niet langer wachten. De heer M. J. Corveleijn (K.V.P.), bepleitte de belangen van de Eiland bewoners, die willen herbouwen, maar wethouder van Popering moest hem in zoverre teleurstellen, dat er 1100 herbouwgevallen in Vlissingen zijn en er veel te weinig bouwvolume is. Het droevigste is wel. dat daarbij zaken mensen zijn, die reeds vele jaren hun bedrijfspand missen. De burgemeester sloot met de me dedeling, dat de raad opnieuw bijeen zal komen op Donderdag 30 Maart a.s. Vermelden wij nog. dat bij de aan vang van de zitting werd beëdigd als tweede waarnemend gemeentesecre taris, de hoofdcommies, de heer A. Bouwmeester. ,.Vind je nu heus, dat ik op Westerling lijk?" Journalisten bestormden Za terdagmiddag zekere mevrouw S. E. PetersDe Goede, die met haar baby per K.L.M.-toestel van Djakarta naar Schiphol was gevlogen. Zij glimlachte vrien delijk, toen zij met „mevrouw Westerling" werd aangesproken. De journalisten meenden name lijk, dat zij de echtgenote was van kapitein Westerling, die, zo als is gebleken, zich mevr. Pe ters noemt. „Ik was er al bang voor", zei de vriendelijke dame, „en ik heb gedurende de gehele reis moei lijkheden gevreesd. Maar ik ben het heus niet. Mevrouw Wester ling is, denk ik. nog altijd in Djakarta. Ik ken haar overigens niet". Haar baby stak de duim in de mond en trok een gezichtje alsof ze wilde zeggen: „Vind je nu heus, dat ik op Westerling lijk?" „Het merkwaardigste is", al dus mevr. PetersDe Goede, .dat ik op de Telok Betongweg 7 heb gewoond. Westerling is enige tijd op nr. 5 ondergedoken geweest. De Indonesische mili taire politie heeft daar een in val gedaan en wij zijn een gehe le nacht er voor opgebleven". Zeeuwse militairen komen naar huis. Met de Kota Inten, die 16 Februari uit Tandjong Priok is vertrokken en 15 Maart in Rotterdam wordt verwacht repatriëren de volgende Zeeuwen: B. Arnoudse. Oud- Vossemeer; P. Boogert, St. Annaland; P. J. v. Boven, Nieuwdorp: P. J. Fase.' St. Annaland: M. G. v. 't Hof, St. Annaland; A. C. van Overbeeke. St. Annaland; M. J. IJzerman, Scherpenisse; J. R. Bak, Mid delburg; D. M. de Coninck, Middelburg; J. C. v. d. Jagt, Poortvliet; D. I. Johge, Kapelle; J. de Kort, Ossenisse; H. J. de Leeuw, Rilland Bath; M. P. v. Liere, Kloe- tinge; G. P- Nagelkerke, Kwadendamme; C. J. Neele, St. Philipsland; J. Versluis. Kamperland; A. J. v. Willigen, Kapelle; C. M. Zweedijk. Vlissingen: H. J. de Bliek Groede; A. S. Briede, Terneuzen; M. de Groot, Middelburg; P. D. Roelands. Goes; A. Sonius, Middelburg; J. W. Uyl, Nieu- werkerk; H. M. Boer, Gapinge; A. Ca- pelle, Oud-Vossemeer en W. Ie Clercq, Vlissingen. Met de Volendam. die 22 Februari uit Tandjong Priok is vertrokken en 22 Maart in Rotterdam wordt verwacht repatriëren de volgende Zeeuwse militairen; J. C. Gil den. Zierikzee: D. F. de Jonge, Zaamslag; P. Kersten, Vlissingen; M.. Mol, Nieuwer- kerk; G. J. Nagelkerke, Baarland; P. W. Roth, Middelburg; W. J. Dieleman, Ril- landw Bath; P. Kats, Vlissingen; M. J. Provoost, Groede; J. de Braai, Hoek; P. Faes, 's Heerenhoek; J. Goedbloed, Mid delburg; A. J. Huigen, Hoedekenskcrke; F. G. Jansen. Vlissingen; J. Koene, Grijpskerke; M. J. de Leeuw, Wemeldin- ge; J. de Neef, Wemeldinge; A. Roskam, Middelburg; J. Vermuu, 's-Gravenpolder; Fam Berting. Vlissingen; M. A. K. v. d. Hem, Terneuzen; Fam. Kaan, Terneuzen; Fam. Hemelsoet, Sas van Gent; mej. W. de Boe.' Kattendijke; mej. E. A. v. d. Boudt, Middelburg; Fam. Griep, Vlissin gen; Fam. Izeboud, Koudekerke; mevr. Oostenvan Damme. Yerseke; Fam. Sohier, 's-Heerenhoek. De volledige passagierslijsten liggen vanaf Dinsdag op ortze kantoren te Vlis singen, Middelburg. Goes, Oostburg en Zierikzee ter inzage. Gouden jubileum Th. Stubbé te Sas van Gent. HOOFDBOEKHOUDER N.V. WALZEN- MOLEN. Te Sas van Gent werd Zaterdag de heei Th. Stubbé, hoofdboekhouder van de N.V. Waizenmolen te Sas van Gent gehuldigd erband met zijn gouden jubileum bij dit bedrijf. De jubilaris werd toegespro ken door de jongste directeur, drs. H. J. P. Verschaffel. Deze wees er op, dat de vele verdiensten van de heer Stubbé moei lijk in het kort zijn te schetsen. Zijn werk kenmerkt zich steeds door een grote plichtsbetrachting. Als blijk van de waar dering -der directie voor de heer Stubbé, bood dis. Verschaffel de jubilaris een radiotoestel aan. Namens het kantoor- en overig perso neel sprak de heer Sampon woorden van hulde en bood de jubilaris een clubfau teuil aan. Nadat de heer Stubbé op eenvoudige wijze voor de goede woorden en de fraaie geschenken had dankgezegd en enige her inneringen uit het verleden had opge haald, werd het woof'd gevoerd door bur gemeester R. A. J. den Boer. Deze deelde mede, dat het H.M. de Koningin had be- daille, behorende bij de orde van Oranje Nassau te verlenen. Hierna wensten velen de heer Stubbé persoonlijke geluk. Zondag bracht de mu ziekvereniging hem een serenade. Het ontwerp voor het nieuwe raadhuis te Oostburg. In de jongste gemeenteraadsvergade ring van Oostburg zijn harde woorden gevallen over het ontwerp voor het nieuwe raadhuis. Het ontwerp werd namelijk niet goedgekeurd door de be voegde instanties omdat het ten dele op de provinciale weg was geprojec teerd. De raadsleden waren in het bij zonder ontstemd, omdat de architect, die het ontwerp maakte ook het we- deropbouwplan voor Oostburg opstelde en dus geacht mocht worden zeer goed van de plaatselijke situatie op de hoog te te zijn. Er moet nu een nieuw ont werp worden gemaakt en het is niet waarschijnlijk, dat men nog dit jaar met de bouw van het nieuwe raadhuis kan beginnen, In de volgende raadsvergadering zal beslist worden of men nog met de hui dige architect wil verder gaan. Jubileum van de R.H.B.S. te Oostburg. Op 1 September a.s. zal het 30 jaar geleden zijn, dat de Rijks hogere bur gerschool (thans lyseum) te Oostburg geopend werd, waarmede het middel baar onderwijs voor velen in West Zeeuwsch Vlaanderen bereikbaar werd. Enige» oud-leerlingen hebben een voorlopig comité gevormd, dat wil trachten in het begin van September een reünie te organiseren van allen, die in deze dertig jaar de school be zochten en van allen, die er les ga ven. ARCHIEF VERLOREN Door het verloren gaan van het ar chief der school is het moeilijk om al le oud-leerlingen te bereiken, waar om het voorlopig comté zich tot eerste taak heeft gesteld, om met zoveel mo gelijk oud-leerlingen i:i contact te ko men. Het voorlopig comité is als volgt samengesteld: J. A. Leenhouts, burge meester van Cadzand en Retranche- ment, voorzitter; W. J. A. Dhondt, ge meentesecretaris van Waterlandkerkje, secretaris; W. J. Brpijnooge, architect të Schootidijke, penningmeester P; A. Bril, gemeentesecretaris van Oostbnrg en J. W. Paridaen, gemeente-secreta- ris van Aardenburg, leden. Betuigin gen van instemming en voorstellen voor de viering van het jubileum wor den ingewacht bij de secretaris van 't voorlopig comité. Reeds 18 deelnemende verenigingen aan concours Ie Zierikzee. De grote nationale bondsdagen van Chr. Zangverenigingen, die op 10 en 11 April a.s. te Goes zullen worden ge houden en het concours, dat op 18 Mei (Hemelvaartsdag) te Zierikzee wordt gehouden, waren de voornaam ste onderwerpen van bespreking in de druk bezochte vergadering, die de kring Zeeland van de Bond van Chr. Zangverenigingen Zaterdag jl. te Goes hield. Na deze bespreking, die vlot verliep, werd medegedeeld, dat de zangvereni gingen Zanglust te Bergen op Zoom en De Lofstem te Lewedorp zich ge noodzaakt zagen als lid te bedanken. Er zal nog overleg met deze vereni gingen worden gepleegd. Nadat enkele kleinere zaken waren afgedaan, deelde de voorzitter de heer J. J. v. d. Velde mede, dat zich voör het concours te Zierikzee reeds 18 ver enigingen opgaven. Voor de overtocht per provinciale boot kan gebruik wor den gemaakt van gezelschapskaarten. Een beroep werd gedaan op inwoners van Goes en omgeving om indien mo gelijk gratis logies te geven voor een aantal bezoekers van de a.s. bondsda gen. Tijdens de bondsdagen zal „Asaf" uit Axel in de Grote Kerk onder lei ding van de heer P. Brakman een Bachcantate uitvoeren met orkest. Op het programma staat ook a capella- zang en orgelspel. De regelingscommis sie verwacht, dat aan 200 mensen uit geheel Nederland onderdak moet wor den verleend. Er kwamen reeds vele toezeggingen binnen. D© K.V.P.-candidaten voor de a.s. Statenverkiezingen. Zondag j.l. had in het gewest Zee land de stemming plaats onder de le den van de K.V.P. voor de vaststel ling van de candidatenlijst, waarmee de partij de a.s. Statenverkiezingen zal uitkomen. De lijst werd samenge steld als volgt: 1. Mr. dr. J. J. M. Mes, Heinkens- zand; 2. P. V. M. Vercauteren, Clinge; 3. J. M. A. C. van Dongen, Aarden burg; 4. A. v. d. Himst, Goes; 5. Alb. Loclceveer, Hulst; 6. C. Verdonk, Le wedorp; 7. ir. G. Dikötter, Terneuzen; 8. M. A. H. Govaert, Groede; 9. E. Poppe, Graauw en Langedam; 10 P. J. Beekman, Zierikzee; 11. C. Plas- schaert, Zierikzee; 12. C. Bukkens te Sluis; 13. B. Funk, Heinkenszand; 14. 14. Drs. Th. Adriaansens, Walsoor den; 15. M. Bakker te Goes; 16. C. Rammeloo, Axel; 17. Th. Lannoije te Aardenburg; 18. F. Barbé Philippine; 19. F. Schets, Vlissingen; 20. L. J. van 't Westende, Middelburg. Bezoek van de Commissaris der Koningin. De Commisaris der Koningin zal we derom enige gemeenten officieel be zoeken en wel op 29 Maart om 9 uur de gemeente Kapelle en om 16.00 uur de gemeente Kloetinge. per rol De orootste en de beste! Afscheid A. C. de Baare. Diep ontroerd dankte de heer A. C. de Baare, aftredend secretaris van de Staten fractie der P. v. d. A. toen hij Zaterdag j.l. in de gewestelijke vergadering van de P. v. d. A. te Goes afscheid nam. In een gevoelvolle toespraak was hij gehuldigd door de voorzitter, de heer L. P. van Oorschot, die er aan herinnerde hoe de heer de Eaare 25 jaar lang als Statenlid eerst de S.D.AJP. en daarna de P. v. d. A. had vertegenwoordigd. Als blij vend aandenken werd hem het boek van Jan en Annie Romijn „De lage landen, bij de zee" aangeboden. In zijn dankwoord herinnerde de heer de Baare nog aan de eerste moeilijke jh- ren toen de socialisten nog aan misken ning waren blootgesteld. In deze vergadering werden, onder lei ding van de heer van Oorschot, de ge bruikelijke jaarstukken afgedaan. Als le den va nde partijraad werden gekozen de heren C. Hamelink, Axel en M. J. van Poelje, Vlissingen. Tot plaatsvervangende leden werden gekozen C. P. Bendegem te Axel en A. P. Bil te St. Annaland. Mr. P. C. de Jonge bedankte om ge- zon dheidsredenen. Tenslotte werden enkele voorstellen be handeld. waarvan er enige ter kennis van het partijbestuur en de Kamerfractie ge bracht zullen worden. In de middagzitting besprak de partij secretaris, de heer Albregt, enige interne zaken en hij deed beroep op allen om de komende verkiezingsstrijd krachtig te voe ren en het ledental van de partij te ver groten. Namens de Kamerfractie werd de ver gadering bijgewoond dooi ix\ S. A. Pos thumus. Ook was aanwezig het bestuurs lid in algemene dienst, de heer W. van Deelen. Veertig biggen in beslag genomen. Ambtenaren van de invoerrechten en accijnzen uit Koewacht hebben bij Heikant een vrachtauto aangehouden die veertig biggen vervoerde. Het bleek dat deze biggen frauduleus uit België waren ingevoerd. Zowel auto als biggen werden in beslag genomen. Jubilarissen in de landbouw. In het Zeeuws Landbouwblad troffen wij het volgende staatje aan van jubila rissen in de landbouw. Het is een staatje, dat wel de bijzondere aandacht verdient. Bovenaan de erelijst met 60 jaar trouwe dienst op het bedrijf van de fam. Geluk, Cereshof, Tholen, staat de heer L. Deur- loo. Dit is wel een bijzonder jubileum wat zelden voorkomt. 10 jaar geleden ontving de heer Deur- loo een Koninklijke onderscheiding. Op het bedrijf van J. L. Goedheer, Wol- faartsdijk. is P. Katsman, 56 jaar in dienst; A. Rynhoudt 38 jaar en J. Katsman 27 jaar. Vervolgens dienen genoemd te worden: de heer J. van Damme, die 50 jaar in dienst is op het bedrijf van de fam. v. d. Schalk te Rilland. Op hetzelfde bedrijf Is de heer A. v. d. Berge 40 jaar werkzaam. 37 jaar in dienst op het bedrijf van J. J. Huijssen—de Bruijne te Terneuzen is Jan de Ridder. 30 jaar in dienst op het bedrijf van J. K. Drogendijk te Stavenisse is Anth. Quist. 30 jaar in dienst op het bedrijf van C. J. J. Kooijman te St. Annaland zijn \V. de Groen en Jan Hage. Leden van Rotary-clubs bezochten Middelburg. Zaterdag hebben leden van de Rota ry-clubs uit Breda en Goes een be zoek gebracht aan Middelburg, waar zij de gasten waren van de plaatselij ke Rotary-club. Men bezocht de restau ratiewerkzaamheden aan het gothische Stadhuis en de Abdij en dineerde vér volgens in het Strandhotel te Vlissin gen. Z.L.M.-excursie naar Frankrijk. De Z.L.M. zal dit jaar speciaal voor de fruit- en groentetelers een excursie organiseren naar Frankrijk. De ex cursie wordt gehouden in de tweede helft van Juli en zij zal 5 dagen du ren. Behalve een bezoek aan verschei dene bedrijven staat ook een uitstap je naar Parijs en omgeving op het program. Telling van motorverkeer aan de grens. Op verzoek van het Centraal Bu reau voor de statistiek zal binnenkort door de Kon. Maréchaussee een telling gehouden worden van de motorvoertui gen, die de Nederlandse grens en dus ook de grens in Zeeuwsch Vlaan deren passeren. Er zal gedurende twee weken geteld worden en om het verkeer zo min mogelijk op te houden wordt het aantal vragen tot een mini mum beperkt. Gevraagd wordt naar de woonplaats van de bestuurder, de plaats van waay hij afreed op de dag van zijnaan komst bij de grens en de plaats, waar heen hij gaat. Zeeuwse iuinbouwonderwijzers vergaderden. Zaterdagmiddag vergaderde de ver eniging van Tuinbouwvak-onderwij zers in Zeeland en West Brabant in Hotel „Centraal" te Goes. N^ een ope ningswoord vah de voorzitter de heer W. J. Robijn, werd een bespreking ge houden over de excursie's naar Noord- Beveland op 1 April a.s. (snoeiën) en naar Gent (bezoek tentoonstelling Flo- raiiën 27 April). „Het inenten van Vruchtbomen", was het onderwerp waarover de heren L. v. d. Linde, P. Polderman, A. de Jager en A. Pro voost een korte inleiding hielden. De ze inleidingen waren gebaseerd op de persoonlijke ervaringen der vier spre kers. Middelburg VIJF EN TWINTIG JAAR IN GEMEENTEDIENST. Op 9 Maart is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Gel jon, administrateur van de gemeentewerken, in dienst der gemeente Middelburg trad. De heer Geljon is een bekende Mid delburger, die zich ook op maatschap pelijk terrein beweegt; hij is o.a. voor zitter der afdeling Middelburg van de Algemene Bond vau Ambtenaren en voorzitter van de Personeelsvereniging der gemeente Middelburg. Het zal hem bij .dit jubileum zeker niet aan be langstelling ontbreken. NED. CHR. BOND VAN OVERHEIDSPERSONEEL. De afdeling Middelburg van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel kwam in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer Chr. de Bruin. In het openingswoord werd in het bijzonder hulde gebracht aan de aan wezige hoofdbestuurder, de heer L. Vermeulen, die van de oprichting in 1923 der afdeling van de toenmalige Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond af de afdeling in vele zaken heeft bijgestaan. Wegens zijn aanstaande pensionnering woonde de heer Vermeulen thans voor het laatst een vergadering- van de af deling bij. Aan een vijftal leden werd het CNV-insigne wegens het 25-jarig lid maatschap van de Chr. Vakbeweging uitgereikt. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental in 1949 is ge groeid van 239 tot 317; uit dat van de penningmeester kon een ruim batig saldo worden geconstateerd. In de vacature van de heer A. G. Bouwense, die zich om gezondheidsre denen niet herkiesbaar stelde, werd de heer S. M. Haverhoek tot bestuurslid gekozen. Na de pauze kreeg de heer L. Ver meulen het woord, die erop wees, dat Gode de eer toekomt voor hetgeen in de loop der jaren door de Bond is be reikt en die de leden opwekte tot be ginselgetrouwheid. Nadat nog enige films waren ver toond, werd deze vergadering, die goed bezocht was, op de gebruikelijke wijze besloten. JAARVERGADERING NED. REIS VERENIGING. Vrijdagavond hield de afdeling Wal cheren van de Nederlandse Reisvereni- ging haar jaarvergadering in 't Raedthuys te Middelburg. Na een kort openings woord door de voorzitter, de heer A. Buy- terse. las de secretaresse, mej. H. A. van Visvliet, haar jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat het ledental op 1 Januari j.l. bestond uit 347 personen en 4 junioren tegen 390 op 1 Januari 1949. De heer Buyterse sprak er zijn teleur stelling over uit. dat het medeleven van de leden met de vereniging het afgelo pen jaar niet groter is geweest. Over het algemeen was het bezoek aan lezingen te gering en enige clubtrips moesten we gens gebrek aan belangstelling worden afgelast. De penningmeester, de heer C. A. Schippers, deelde mede. dat de vereni ging over '49 een batig saldo heeft van f 721.69 en dat hij zich genoodzaakt zag zijn functie neer te leggen. Hij dankte de leden voor het in hem gestelde ver trouwen en de bestuursleden voor de aangename samenwerking. Een bestuurs verkiezing werd aangehouden. Na dit officiële gedeelte,werd een film programma gebracht, dat bestond uit een fraaie kleurenfilm over een Canadese schilder, een rolprent over een ijsfeest, een filmreportage over het huwelijk van Prinses Elisabeth en de Hertog van Edin burgh, alsmede de bekende kleurenfilm over de Victory Parade in Londen. Dit programma viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Vlissingen Amateur-Parade 1950. Stampvol was de grote zaal van het Vlissingse Concertgebouw Zaterdagavond toen daar verscheidene Zeeuwse amateur- artisten en ook één Haagse, maar dat was toch een oud-Vlissingse aantraden voor de Amateur-Parade 1950. De leiding van de avond berustte eveneens bij een oud-Vlissinger, Adri van Oorschot, die met de nodige grappen de nummers oan elkaar praatte. Het werd in elk opzicht een geslaagd©, avond. Voor de amateur-ar- tisten zo goed als voor het publiek, dat zich kostelijk amuseerde en na elk num mer zich tot het uiterste inspande om de applausmeter op te jagen. Dat daarbij de beoordeling van het gebodene niet altijd even zuiver uitviel, was een bijkomstig heid, welke ieder nam voor wat ze waard was. Het ging immers om het spel en niet om de knikkers.... De namen van alle optredenden te noe men, is natuurlijk niet doenlijk. Maar in elk geval hadden de prijswinnaars het succes, dat ze verdienden. Het waren de heer L. Cijvat, die met bewonderenswaar dige vaardigheid enkele populaire num mers „weggaf" op een harmonium, de danseres mej. Sinke uit Middelburg, vorig jaar nummer 1, maar nu een „goede tweede" achter de heer Cijvat, de Poeah's, het bekende krontjong-ensemble van dc Zeevaartschool, de enthousiaste imitator- dichter-zanger.voordrachtkunstenaar, mondaccordeon virtuoos Pierre Leenhouts uit Zeeuwsch-Vlaanderen en ten plotte de heer Gaston Dumoulein, die zeer vaardig enkele goede soli op zijn accordeon speel de. Maar ook onder hen. die geen prijs kre- gen.waren enkele zeer goede krachten, zoals de Happy Cowboys, het Pezemer Jodel-Trio, en de Haagse deelneemster, mej. Ans van Druten, die enkele char mante chansons ten beste gaf. En dan vooral niet te vergeten onze krasse Vlis singse athleet en acrobaat, de 53-jarige heer Hennekam, die verbluffende staatjes van lenigheid en kracht demonstreerde. Na afloop was er een gezellig, maar vol tè vol zelfs bal met uitstekende dans muziek van „The Orpheans". ALGEMENE BOND VAN AMBTENAREN De afdeling Vlissingen van de Alge mene Bond van Ambtenaren heeft haar jaarvergadering gehouden in het Concertgebouw te Vlissingen onder leiding van de heer M. Stroo. Uit het uitvoerig jaarverslag van de secretaris bleek, dat het jaar 1949 niet ongunstig is geweest. Het ledental steeg tot 633. In de loop van het jaar trad de heer 3 M. van Poelje af als secretaris. Hij werd opgevolgd door de heer J. C, Constandse. De afdeling hield vijf algemene ver gaderingen. De vakgroep loodswezen, betonning enz. kwam tweemaal bijeen, de vak groep loodsen vergaderde in Uniever- band ,de vakgroep gemeentepersone el kwam driemaal bijeen en het bleek, dat het gemeentebestuur de samen werking met de vakvereniging op prijs stelde. De vakgroep Provinciaal Gasbedrijf hield twee vergaderingen tesamen met de vakgroep Prov. Stoombootdiensten. De samenwerking in de vakgroep P. T.T., die driemaal bijeenkwam blees voortreffelijk, vakgroep rijkswaterstaat kwam tweemaal bijeen. Er is bli de waterstaat nogal wat te regelen en verbeteren. Het stemt tot voldoening, dat ook hier de goe de weg gevonden is. De vakgroep P.Z. EM. zat niet stil in het afgelopen jaar. De pensionering van de leden met dienst jaren bij de S.A. blijft een netelige kwes tie. I Ook voor de vakgroep Prov. Stoom bootdiensten was het jaar 1949 belangrijk. De salarisnormen werden opgevoerd, maar de verstrekking van dienstkleding liet nog te v-ensen over. De secretaris besloot zijn jaarverslag met de opmerking, dat het gelukt is de afdeling Vlissingen van de A.B.V.A. in 1949 sterker en hechter te maken. Uit het financieel overzicht bleek, dat de ledencontributies bijna i 16.000.op brachten en dat er een voordelig saldo was van f 1908.60. De begroting voor 1950 is gebaseerd op eenzelfde bedrag aan in komsten. Vrouwenpolder LAATSTE RONDE V.V.C.-TOU RNOOI Te Vrouwenpolder werd de laatste ronde gespeeld van het voetbaltour- nooi om de door de voetbalclub van Vrouwenpolder beschikbaar gestelde medaille. V.V.C. wist met 6—2 van E.D.O. te winnen en Vios versloeg S.D.O. met 51. De eindstand werd 1. Vios, 2. S.D.O.3. V.V.C.4. E.D.O. De me daille ging dus naar Vios. Westlcapelle AANRIJDING. Zaterdagmorgen omstreeks half 7 geschiedde op de weg tussen Westlca pelle en Zoutelande een aanrijding tussen een bus met D.U.W.-arbeiders en een vrachtauto. Persoonlijke onge vallen deden zich daarbij niet voor, doch wel werd enige materiële schade aangericht. KERKNIEUWS. HERVORMD JEUGDGEBOUW' TE TERNEUZEN De kerkeraad van de Ned, Herv. Gemeente te Terneuzen voert thans besprekingen over de stichting van een Centraal Hervormd Jeugdgebouw. Ook de kerkvoogdij is van de noodzakelijk heid van een dergelijk gebouw over- l^-genda VLISSINGEN. Vanudaag: Alhambra: Bengaalse lanciers, 7 en 9 uur; Luxor: Abbot en Costello zwaaien af. 8 uur; Concertgebouw: Op hoop van zegen, 8 uur; Hotel Noord- zeeboulevard, ledenvergadering VVV, 8 uur. Morgen: Alhambra: De secretaresse van mijnheer, 7 en 9 uur; Luxor: Gebrand merkt, 8 uur; Concertgebouw: Op hoop van uzegen, 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag: Electro: De kampioen, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Het onstuimige brondje,. 8 uur. Morgen: Schuttershof: Algemene verga dering Alg. Midd. Ziekenfonds, 8 uur; Bogardzaal: Het zendingswerk in Ar menië. 8 uur; Electro: Verraad op de prafie. 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Passport to Pimlico (C.F.A 8. uur; Schuttershof: Tweede propaganda- feestavond Volksonderwijs, 7.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2