PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Commissaris der Koningin opende Krabbendijke's Gemeentehuis Louwers in Praag veroordeeld tot 15 jaar dwangarbeid 0£ BILT Aanklager had in een scherp requisitoir de doodstraf geëist Den Haa? protesteert scherp tegen behandeling Louwers. EINDELOZE DEBATTEN IN DE FRANSE NAT. VERGADERING ENGLAND-SPIEL"-BR0CHURE IN BESLAG GENOMEN f raai gebrandschilderd raam als geschenk der burgerij VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 55 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.G. Ballintijn. Pl.verv,: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 6 Maart 1950 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58—60, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924-Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 (b.g.g.. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zlerikzec: N. Bogardstr C ICO, tel. 26 Nederlandse zaakgelastigde In Praag zal vandaag protesten indienen. De Nederlandse zakenman J. A. Louwers, hoofdvertegenwoordiger van de A.K.U. in Tsjecho-Slowakije, is door het staatsgerechtshof te Praag ver oordeeld tot 15 jaar dwangarbeid, nadat de openbare aanklager de dood straf tegen hem had geëist. Na het uitzitten van zyn straf zal Louwers uit het land gewezen worden. De negen Tsjechoslowaakse beklaagden kre gen straffen, die variëren van 3 tot 25 jaar dwangarbeid. De advocaat van Louwers heeft geadviseerd hoger beroep aan te tekenen. Daar ook de derde dag van het pro ces geen Westerse journalisten wer den toegelaten zijn alle Nederlandse bladen voor een verslag aangewezen op de officiële Tsjechische teksten en de mededelingen van de Nederland se zaakgelastigde in Praag, de heer van der Gaag. Volgens het persbureau Cetalca zei de openbare aanklager in zijn re quisitoir, dat het proces de vijandige activiteit van de Nederlandse legatie had aangetoond. Uit Louwers' verklaringen was ge bleken, dat niet hij alleen maar bijna alle leden van de 'legatie zich schul dig hadden gemaakt aan tegen de staat gerichte handelingen en grof misbruik hadden gemaakt van hun extraterritoriale rechten. De aanklager noemde bij name kan selier Th. Lochman, de voormalige Nederlandse gezant, en de voormali ge tweede gezantschapssecretaris M. J. Merens, de voormalige handels- secretaris D. Kruseman, en de voor malige tweede gezantschapssecreta ris M. J. Rosenberg-Polak. Het Tsjechoslowaakse volk, aldus de aanklager, vraagt zich af of deze leden van de staf van het Nederlandse gezantschap nu bij de Tsjechoslo waakse regering, of bij vertegenwoor digers der reactionnairen waren geac crediteerd, of zy er naar streefden qe betrekkingen tussen Nederland en Tsjecho-Slowakije nauwer aan te ha len, of dat het hun doel was de Tsjechoslowaakse economie te ont wrichten. Ook vraag ik mij af, zo ging hij voort, waarom sommige beklaagden zoveel belangstelling voor het Tsje choslowaakse leger en voor onze mi litaire instellingen aan de dag leg den en dat niettegenstaande het feit, dat een oorlog tussen Tsjecho-Slowa kije en Nederland hoogst onwaar schijnlijk is en beide landen overi- Tsjechische gezant ontboden. De Nederlandse regering heeft, na het bekend worden van het vonnis tegen de heer Louwers, wederom scherp protest' aangetekend bij de Tsjechische regering. Hiertoe werd de Tsjechische gezant Zon dag, op het departement van Buitenland se Zaken ontboden. In het protest werd erop gewezen, dat de Nederlandse regering de rechtsgang in het proces tegen de heer Louwers met pijnlijke verbazing en verontwaardiging had gevolgd. Deze gang van zaken, welke in Neder land niet zou worden begrepen, kon niet anders dan een schadelijke invloed heb ben op de verhouding tussen beide lan den. De Nederlandse regering tekende ver der krachtig protest aan tegen het feit, dat de openbare aanklager zich niet had ontzien volkomen ongegronde beschuldi gingen tegen leden van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging te Praag te uiten. Tenslotte werd van Nederlandse zijde nogmaals gewezen op de duidelijke rechts onzekerheid, welke was gebleken uit ver schillende feiten, zoals de onmogelijkheid voor de Nederlandse autoriteiten, om voor het proces met de heer Lou- weis in contact te treden en hem van rechtskundige bijstand te verzekeren en de weigering om ten tijde van het ver hoor van de heer Louwers de Nederland se zaakgelastigde van zijn tolk te doen vergezellen. De Nederlandse zaakgelastigde te Praag werd geïnstrueerd aldaar een overeen komstige stap te doen. Yoegoslavisch vluchteling sprong uit vliegtuig. EfntJ°efi°slavische .vluchteling, wien op het Engelse vliegveld van Northolt de toegang was ontzegd, heeft zich bol tuil ^oord-Frankryk uit het vlieg- tuig gestort, waarmede hij naar Zü- Sï# u' r,d teruggebracht. De Joego- zeWm^ tevore» verklaard dat hij oeW, 5 50U PlpSen. indien hij En- TN^i«*i r,zou kunuen binnenkomen, hpn wlg Franse politiemannen heb- Em nt moerassige en beboste gebied !SpiSh^"i?osten van Saint Quentin 5 van hen verklaarde dat mirocl® Joe2°slaaf in een der vele mnapf l ,terecht was gekomen er nimmei- iets van hem zou Z/J:t teruggevonden, daar deze moe rassen zeer diep zijn. gens steeds met elkander op vriend schappelijke voet hebben gestaan. Doch. ik kan deze vraag wel beant woorden. Het zijn niet de Nederlan ders, doch de Amerikaanse imperia listen, die inlichtingen wensen te heb ben over het leger, want het is de bedoeling van laatstgenoemden een nieuw bloedbad aan te richten. Louwers heeft bekend, dat zijn se cretaris in nauw contact stond met de ambassadeurs te Praag van de Ver. Staten, Groot Brittannië en Ca nada. Hieruit blijkt, dat de beklaag den, in opdracht van binnen-en bui tenlandse reactie, een staatsgevaarlij ke bedrijvigheid aan de dag legden. De aanklager besloot: Ik verzoek het Hof door zijn vonnis te bewijzen, dat Tsjecho-Slowakije zich niet onge straft door zijn binnen- en buitenland se vijanden laat aanvallen. De verdediger van Louwers voerde aan, dat hetgeen in Tsecho-Slowakije „economische sabotage" wordt ge noemd door een inwoner van het Westen als „het winnen van inlichtin gen op economisch gebied wordt be schouwd. •Alle aanwezigen in de rechtszaal stonden toen het vonnis werd uitge sproken. Louwerse en zijn medebe- klaagden luisterden in doodse stilte toe. De zaakgelastigde van het Neder landse gezantschap te Praag, van der Gaag, heeft nog eens op de meest na drukkelijke wijze ontkend, dat er eni ge waarheid zou schuilen in de be schuldigingen, welke in het proces tegen Louwers aan het adres van het Nederlandse gezantschap te Praag zijn geuit. „Deze beschuldigingen zijn volkomen vals", verklaarde hij. Ook zal van der Gaag er tegen, pro testeren, dat Louwers gedurende de elf weken vóór het proces in eenza me opsluiting werd gehouden en geen bijstand kon krijgen van de Neder landse legatie. Louwers zou uit de gevangenis eén geheime boodschap aan zijn vrienden op de legatie gezonden hebben van de volgende inhoud: „Stop alle leve ringen, doe stappen bij de Koningin". Communistische afgevaardigden passen nieuwe „vertragingstactiek" toe. De communistische afgevaardigden iu het Franse parlement hebben zich de befaamde „filibuster-tactïek" uit de Amerikaanse Senaat eigen gemaakt. Dé Na tionale Vergadering is op het ogenblik bezig met de behandeling van een wets ontwerp tot beteugeling van sabotage tegen de verscheping van Amerikaans oor logsmateriaal. De communisten trachten zoveel en zolang mogelijk obstructie te voeren om de behandelingte vertragen. Communistische sprekers blijven schier eindeloos nan het woord en lokken voortdurend stemmingen uit over .jscherts- moties". De ene heeft het over de Russische eco nomie. de ander over de crisis in Amerika, een derde vertelt de levensgeschiedenis van enkele ministers. In de nachtverga dering werden hele bladzijden uit manité" voorgelezen en gedichten van Jacques Prevent voorgedragen. De communistische moties, waarin ver daging van het debat werd voorgesteld, werden telkens wanneer zij werden inge diend. met een meerderheid van ongeveer veertig stemmen verworpen. De communisten hebben verder zestig amendementen opgesteld. Tot nog toe zijn alles communistische voorstellen met betrekking tot procedure-kwesties, be doeld om het debat te vertragen, ver worpen. Tegen Zondagochtend scheen men het debatteren of wat daarvoor doorgaat lang zamerhand beu te worden. De sfeer werd bijna vriendschappelijk. Besloten werd de zitting tot Zondagmiddag te verdagen. Bij de heropening bleek, dat de com munisten zich weinig rust hadden gegund en opnieuw in groten getale waren komen opdagen. Een lid van M.R.P. diende aan stonds een nieuwe versie van het wets ontwerp in, waarbij personen, die zich schuldig maken aan het vernielen van oorlogsmateriaal, het verhinderen van ver voer ervan, aan pogingen om het leger of de bevolking te demoraliseren enz. ver oordeeld kunnen worden tot verscheidene jaren eenzame opsluiting. Polen wil alle Duitsers uit het land zetten. BEHALVE DIE IN DE NIEUWE GEBIEDEN. Polen wil dc gehele Duitse bevol king ten Oosten van de Oder-Neisse- grens dc huidige grens met Duits land uit het land wijzen. Aldus heeft dc geallieerde Hoge Commissaris te Bonn Zaterdag verklaard. Het zou om ongeveer 250.000 Duitsers gaan. De minister voor vluchtelingenzaken in Nedersaksen heeft Zaterdagmorgen verklaard, dat hij bereid was alle Duitse vluchtelingen uit Polen te laten binnenkomen. De Hoge Commissie heeft echter de Westduitse regering gewaarschuwd de nodige maatregelen te nemen om de binnenkomst te verhinderen van vluchtelingen, wier namen niet voor komen op de lijsten, die volgens een overeeenkomst tussen de Westelijke geallieerden en Polen zijn opgesteld. Bij dit bericht zij aangetekend, dat reeds acht millioen vluchtelingen in Westduitsland zijn opgenomen, waar van de meeste in benarde omstandig heden leven. Westerling zeMde rechten als andere gevangenen. Westerling, die wegens zijn optre den tegen mede-gevangenen begin vo rige week in de gevangenis op Changi te Singapore in een cel voor eenzame opsluiting was geplaatst, mag thans onder de gewone contröle van de po- lijitie, bezoekers onvangen en zal we derom dezelfde rechten hebben als 'de overige gevangenen. Tijdens het felle debat, dat hierop volg de, trachtten communistische afgevaardig den opnieuw tot een handgemeen te ko men met politici in de regeringsbanken De zaalwachters waren dit keer extra op hun hoede en konden tijdig ingrijpen. Er ontstond echter een dusdanig rumoer, dat de zitting weer verdaagd moest worden tot later in de avond. Vooraanstaand Tsjechisch communist vermoord. Izidor Tausinger, een vooraanstaand Tsjechisch communist, een van de eerste, die zich bij de partij aansloot, is Zaterdag tijdens zyn werk ver moord. Dit werd gemeld door de in Bratislava verschijnendekrant „Pravda". Het blad schreef niets over de toe dracht van het gebeurde of de dader. Roemeens echtpaar in Britse dienst „zoek". Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft bekend ge maakt, dat de bibliothecaresse van het Britse kantoor van voorlichting te Boekarest, mevrouw Constantin er» haar echtgenoot „verdwenen" zijn. De Tsjechoslowaakse regering heeft de Amerikaanse ambassade te ver staan gegeven, dat alle Amerikaanse geestelijken binnenkort het land zul len moeten verlaten. Als reden voor deze maatregel wordt de nieuwe kerk wet aangevoerd, volgens welke alle geestelijken in het land Tsjechoslo waakse burgers moeten zyn. De Ver. Staten hebben het verzoek van Hongarije om het personeel van de legatie te Boedapest in te krim pen, van de hand gewezen. Engeland heeft vorige week ook afwijzend geantwoord op een dergelijk verzoek. Een vliegtuig van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabena" wordt te Leipzig, in de Russische zóne van Duitsland, vastgehouden. Het toe stel vloog op de gewone route tussen Brussel en Praag en had toestemming gekregen om in verband met de Leip- ziger Messe, te Leipzig te landen. 99 Verspreiding van mr. J. van der Starp's nieuw pamflet later weer vrijgegeven. Nu ook een Jndië-Spiel". Op last van de justitie is Zaterdag de zich nog bij de uitgever bevindende exemplaren van de nieuwe brochure van mr. J. van der Starp, verdediger van Anthonie van der Waals, over het „England-Spiel" in beslag genomen. De verspreiding der brochure, „Een dolkstoot in de rug van het Neder landse volk" geheten, is volgens de procureur-generaal by het Haagse Ge rechtshof enige tijd opgehouden, doch na lozing van het pamflet weer vrij gegeven. In het kort gaven wij reeds de in houd weer van de brochure. Wy ont- Tydens de wekelijkse byeenkomst van de Verenigde Chefs van Staven. V.I.n.r.: Chef Marine Staf, vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe; Chef van de Staf van dc Verenigde Chefs van Staven, generaal-majoor W. J. K. Baay; Chef Generale Staf, generaal mr. H. J. Kruis en Chef Lucht macht, luitenant-generaal C. Giebel. Kopstuk van illegale handeJ in horloges gearresteerd. De douanerecherche heeft in haar strijd tegen de horlogesmokkelaars, de Amsterdammer H. gearresteerd, toen deze met enkele honderden hor loges in zijn zak zijn woning verliet om deze te verkopen. Na de arrestatie werd een inval in zijn huis gedaan, waarbij nog ruim duizend Zwitserse horloges en partij en nylonkousen, vulpenhouders, vul potloden en koortsthermometers, als mede een aanzienlijk bedrag aan geld in beslag werd genomen. Hij wordt beschouwd als één der kopstukken van de illegale handel in horloges, die daarmee enorme win sten maakte. De recherche acht het niet uitgesloten, dat H. ook betrokken is by de aanzienlijke smokkel in goud. die dezer dagen in Enschede werd ontdekt. lenen er thans nog de volgende bijzon derheden aan, die wij uiteraard voor rekening van de schrijver laten. Mr van der Starp betoogt, dat het „England-Spiel" door de Intelligence Sendee opzettelijk moet zijn gespeeld, en meent de verklaring te vinden in het feit, dat Engeland er steeds op be- dacht zou zyn geweest de eigen be langen voor nè. de corlog veilig te stel len. Krachtige verzetsorganisaties op het continent, geleid door bekwame politici, zouden Engeland's machtspo sitie op het vasteland in de weg staan. Daarom zou Engeland zulke organisa ties tijdig hebben lamgelegd. Volgens schrijver zouden de Londen se „partijpolitici" in een in bezet Ne derland gevormde voorlopige regering een gevaar hebben gezien voor hun eigen invloed na de bevrijding en daarvan hebben gevreesd dat men hun verantwoording zou vragen voor gevoerd „wanbeleid". Hieruit meent mr. van der Starp te kunnen ver klaren, dat men de groep-Vorrink en het Nationale Comité zoals hij zegt in een val zou hebben laten lopen. „KOLONIAAL BEZIT GELIQUIDEERD. Inzake het Indië-beleid spreekt hij als zijn mening uit, dat de Londense regeringen, „in slaafse aanbidding voor Londen" hebben meegewerkt aan de liquidatie van ons koloniaal bezit, ondanks het feit dat een offerte van Amerikaanse zijde betere mogelijkhe den in het vooruitzicht zou hebben gesteld. Mr. van der Starp besluit zijn bro chure „Laat ons voorlopig beseffen, dat liet lot, dat ons nu wacht, een rechtvaardig lot is en een rechtvaar dig oordeel van de geschiedenis over een volk, dat zo weinig zelfrespect, zo weinig moed en zo weinig vaderlands liefde bezit, dat het zich liever door dwazen en defaitisten laat regeren tot de ondergang, dan bereid te zijn in een moedige strijd om het bestaan zijn idealen te verwerkelijken". Mijnwerkersstrking in de Ver. Staten ten einde. Er is een overeenkomst tot stand gekomen tussen de stakende Ameri kaanse mijnwerkers en de mijneige naren. Een nieuw contract is opge steld, waarbij de mijnwerkers een loonsverhoging van 70 dollarcents per dag krygen. Naar verwacht wordt, zullen alle j stakers deze week het werk hervat ten. Fox weer in Djakarta. Voor de tweede maal na de overdracht der souvereiniteit is Matthew Fox Zater dag te Dajakarta aangekomen. Hij zal verscheidene weken in Indonesië blijven voor besprekingen met Indonesische eco nomische en financiële autoriteiten. Des gevraagd zeide hij, een beleefdheidsv.site te zullen brengen aan president Soekanto, doch deze niet met zakelijke onderwerpen te zullen lastig vallen. Krabbendijke heeft een prachtig, nieuw gemeentehuis gekregen. Eigen, lijk heet het een verbouwing van het oude gemeentehuls te zyn, doch dit is zo grondig gebeurd, dat er practisch niets meer van vroeger terug te vinden is. Vooral de raadszaal, de burgemeesterskamer en de kamer voor het college van B. en W. munten uit door een prachtige inrichting. Zaterdagmiddag heeft de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in tegenwoordigheid van het lid van G. S., de heer C. Philipse, tal van burgemeesters uit omliggende gemeenten en vele verte genwoordigers van plaatselijke instellingen, verenigingen e.d., het gemeen, tehuis officieel in gebruik gesteld. Door de strijd Jegen de noodlijdend heid van de gemeente en later in de oorlogsjaren kon hiervan niets komen. Na de bevrijding was de financiële toestand beter, doch toen ontbrak het aanvankelijk aan bouwvolume. De toestand waarin het gemeentehuis ver keerde, liet echter langer uitstel van reparatie niet toe. In Augustus 1948 werd besloten tot een bescheiden ver bouwing. Later zou er toch een nieuw gemeentehuis moeten komen. De heer J. H. Valk, directeur van Bouw- en Woningtoezicht Bevelanden, wist het gemeentebestuur ervan te overtuigen dat dit weggegooid geld zou zijn en maakte een nieuw plan. De kosten zouden het dubele zijn. n.l. 43.500, doch dan behoefde niet meer aan een nieuw gemeentehuis te worden ge dacht. Het plan werd uitgevoerd met als resultaat dat dit fraaie gemeente huis tot stand kwam. Het was een vreugdevolle dag voor Krabbendijke. Niet alleen voor het ge meentebestuur, doch voor de gehele bevolking. Hoezeer de burgerij ver heugd is over het bezit van dit fraaie gemeentehuis, bleek uit het fraaie ge schenk dat werd aangeboden, n.l. een gebrandschilderd raam in het trap penhuis, voorstellend de fruitteelt, de landbouw en de industrie, de pijlers waarop de welvaart van Krabbendijke steunt. In de raadszaal sprak burgemeester J. Vader een welkomstwoord, waarna hij een terugblik gaf op de totstandko ming van de plannen tot verbouw van het gemeentehuis. De vorige burge meester, nu wijlen Jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg wiens foto als enige wandversiering in de raads zaal is geplaatst koesterde bij zijn komst plannen voor een nieuw ge meentehuis. Burgemeester Vader bracht het Prov. Bestuur, de Prov. ingenieur-di recteur van Wederopbouw en Volks huisvesting, de Boerenleenbank welke tijdens de bouw huisvesting verleende, de heer Valk. alsmede alle anderen dank voor hun medewerking. Met ge rechtvaardigde trots stelde hij ook vast, dat het gehele werk practisch uitsluitend door inwoners van Krab bendijke werd uitgevoerd. Spr. be treurde dat Jhr. Sandberg tot Essen- burg deze plechtigheid niet meer kon bijwonen, doch stelde het daarom ten zeerste op prijs, dat mevr. Sandberg op deze hoogtijdag voor Krabbendijke aanwezig wilde zijn. COMMISSARIS DER KONINGIN SPREEKT. Vervolgens heeft de Commissaris der Koningin met een hartelijke toe spraak de raads- en trouwzaal offici eel in gebruik gesteld. Hij bood aller eerst zijn gelukwensen aan, omdat men het gedaan heeft weten te krij gen toch een toren te mogen bouwen en noemde het wel een bijzonderheid dat na een eenvoudig plan, thans een royaler uitgevoerd kon worden. Meestal is^het omgekeèrd. Ook het feit dat de bouw contant betaald is, noem de de Commissaris- een zeldzaamheid. Dit gemeentehuis is mede een bewijs dat Krabbendijke een levenskrachtige gemeente is. GELUKWENSEN. Vele genodigden boden hierna nog hun gelukwensen aan. Achtereenvol gens voerden hierbij het woord de he ren J. C. van Burg, burgemeester van Waarde namens de collega's uit Ooste lijk Zuid Beveland, ir. M. D. A. Gle- rum, hoofd-ingenieur-directeur van Prins dineerde met Danny Kaye. en andere sterren. Danny Kaye behoorde tot het grote aantal 'bekende filmsterren, die aan zaten aan het diner,'dat de machtige president van de Mefro-Goldwvn- Mayer, Louis B. Mayer, Prins Bern- hard in Los Angeles aanbood. Andere beroemdheden waren Joan Crawford, Rosalind Kussell, Ethel Barrymore, de Nederlander Philip Dorn, (Frits v. Dongen), Joan Fontaine, Irene Dunne, Clark Cable! Tyrone Power, Gene Kelly, Loretta Young. Dinah Shore, Linda Christian. Barbara Stanwyck en Robert Taylor. Vóór het diner werd een receptie gehouden. Bij zyn bezoek aan de Douglasfa- brieken reikte de Prins aan Donald W. Douglas de versierselen uit van de onderscheiding van commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Prins Bernhard heeft met zeer goed gevolg een kort vliegexamen afge legd, dat hem werd afgenomen door een commissie van de Amerikaanse burgerluchtvaart. Hoewel hij zijn bre vet voor ne'htvliegen reeds heeft be haald. heetfnij zich hieraan onderwor pen, omdat het in de V. S. een- gewoon te is, dat men voor Transcontinentale vluchten een kort examen aflegt. Hedenmorgen vroeg is de Prins, die wederom zijn' eigen Dakota bestuurde, met zijn reisgezelschap naar Wash ington gevlogen. Zaterdag heeft de Prins een bezoek gebracht aan geheime installaties van de Amerikaanse luchtmacht en eta blissementen voor proeven met raket vliegtuigen. Bij presidentieel besluit werd 103 ver oordeelden te Pekalongen gratie verleend. Hun vrijlating werd bijgewoond door de regent. Wederopbouw en Volkshuisvesting, C. Dees, namens de Boerenleenbank, A. de Pagter, hoofd Herv. School, mede namens zijn collega's en de overige leerkrachten, S. G. Noteboom, direc teur Veilingsvereniging K. E. O., de heer J. H. Valk, directeur Bouw- en Woningtoezicht voor de Bevelanden en burgemeester A. A. Elenbaas van 's Heer Arendskerke, als oud-secreta ris van Krabbendijke. AANBIEDING GEDENKRAAM Hierna bood de heer P. Kuijt. voor zitter van de commissie uit de burge rij, het door de heer J. Pronk uit Haarlem ontworpen gedenkraam aan. dat volgens spr. een tafereel uitbeeldt van de zegen en rijkdom welke deze gemeente heeft ontvangen. Het ge schenk moet worden gezien als een bewijs van de warme en vriendschap pelijke verhouding tussen burgerij en gemeentebestuur. In bijzijn van alle genodigden ontsloot burgemeester Va der hierop het gordijn dat het raam tot dusver aan het oog onttrokken had. RUSTIG WEER. In de ochtend plaatselijk nevel of mist, overigens droog weer met overdrijvende wolkenvelden, maar op vele plaatsen ook flinke opklaringen. Aanvankelijk zwakke veranderlijke, later zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vrij zacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1