jpifH f JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Nieuws uit Zeeland ZEELAND ZIET ZONDAG GEEN TWEEDEKLASSERS £cftfaloit A L K A L I V R IJ Ctcta &CiWl UHló, de ZuitUqe was **teT te/lperitijn! IFEOILIETON I LETTY'S moeilijke KEUZE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 3 MAART 1950 VOETBALPROGRAMMA Robur en Biervliet kunnen in 4G de strijd beslissen. Ongetwijfeld is het baantje van de competitieleider verre van gemakke lijk en heeft men met vele factoren rekening te houden, maar hoe het ter woreld mogelijk is dat geen enkele tweede klasser „thuis" speelt en ook alle derde klassers boven de Schelde Zondag van honk zyn, is ons voorals nog een raadsel. De vele voetballiefhebbers die hun wekelijkse wedstrijd willen gaan zien zullen het moeilijk hebben om aan hun trek te komen. Veel winstkansen zitten er in de 2e klasse niet voor de Zeeuwse ploegen in, terwijl ook in 3 E de Zeeuwse clubs voor een lastige taak worden ge steld. In de vierde klas staat de wellicht beslissende wedstrijd tussen Ro bur en Biervliet voor de deur. De Zeeuwen II kan zichzelf en andere gega digden voor de titel een handje helpen alsliet Dosko II klopt. 2e KLASSE B. Dosko-De Zeeuwen; Héro-Rood Wit; RKTVV-Goes; Internos-SET; Baro- nie-Vlissingen. De Bergenaren plegen op eigen grond lastig te kloppen tegenstanders te zijn. De Zeeuwen zullen heel wat moeite hebben een nederlaag te ont gaan. Eerlijk gezegd heeft Hero te gen Rood Wit iets meer kans op suc ces, want in hun uitwedstrijden gaat het de mannen uit St. Willebrord niet zo best af. RKTVV's positie is te mooi om door Goes roet in het eten te laten gooien. Baronie zal ongetwij feld profijt willen trekken van elke mogelijke misstap der leiders, zodat Vlissingen op felle tegenstand kan rekenen. Internos en SET kunnen de toekomst nog steeds niet zonder zor gen tegemoet zien en in elk geval zal een van beide een kostbare buit binnen willen halenwie weet pikken ze niet ieder de helft. 3e KLASSE D. BSC-Zierikzee; Meto-RCS; Odio- Xieuw Borgvliet; Roosendaal-RKFC. Nu BSC nog niet geheel veilig staat, moet Zieriltzee op heftige tegen stand rekenen en we geloven niet dat de bezoekers er veel winst uit kunnen halen. Voor RCS is het uit stapje naar Hogerheide ook al een zware opgave. Bij de Souburgers breekt nu de zwaarste tijd aan met nog slechts één thuiswedstrijd tegen Voor bridge-spelers (door onze Bridge-medewerker). Inderdaad: het komt nog wel eens voor, dat men bij een „drive" de tegenpartij onderschat. Zo zag ik laatst tijdens een wedstrijd een team, dat op de eerste plaats was aangeland door werkelijk goed spel, lelijk down gaan tegen het paar, dat de onderste plaats innam en dat stellig door slecht bieden en spe len niet beter verdiende. Het was zuiver een geval van onder schatten, in de optimistische ge dachte, dat het wel gaan zou. Nu het „ging'" ditmaal eens niet Ziehier dit spel: Schoppen: Harten Ruiten Klaveren N B, 8, V, 8, B. 6, 7, 2 7, 6 4 5, 4 O Schoppen: D, 3 Harten 10, 7, 6, 5, Ruiten 3, 2 Klaveren V, 8, 6, 5 Schoppen: Harten Ruiten Klaveren W Schoppen: A, H, V, 4, '2 Harten 9 Ruiten A. H, 8, 7 Klaveren H, 9, 3 Z 10, 9 A, H, B, 3 V, 10, 9 A, B, 10, 4 N. gever, niemand kwetsbaar. Men zal begrijpen dat N met „niets" in handen paste. O (met W. onderaan staand) paste even eens, doch Z. die zich „lekker" voel de, begon met 1 KI. W. gaf een rondje Ru. weg, N. en O. pasten. Z. liet nu 1 Ha. horen en W. volgde met 1 Sch. N. kwam plotseling in de stemming en bood 2 Ha. O. pas te, Z. paste eveneens. W. liet 2 Sch. horen, welk bod N. roekeloos met 3 Ha. afnam. O. pas te weer en Z. verleid door het tweemaal Ha steunen van zijn part ner ging tot 4 Ha, die hoe is het mogelijk? niet gedoubleerd werden. Daar W. met Ru. A en H uitkwam, gevolgd door Ru 7, moest Z. drie Ru-slagen afstaan. Hij ver loor bovendien twee Sch -slagen, alsmede KI. H en KI. V, hetgeen vier down betekende. Natuurlijk: ik ben het grif eens met diegenen van mijn lezers, die N. verwijten veel en veel te roeke loos te hebben geboden. Maar was er ook voor Z. niet alle aan leiding na 3 Ha een „ijzig", stilzwij gen te bewaren? N. had in eerste en tweede instantie gepast, hetgeen betekende, dat hij niet over vol doende tricks beschikte. Nu weet ik zeer wel, dat pok een door W. in gelaten 3 Ha.-bod drie down ge weest zou zijn, maar desondanks verwijt ik Z. zowel als N. roeke loos bieden. Toch was pret 200 strafpunten de débacle voor ZN niet zo groot. Alle andere paren lieten n.l. OW spelen en twee teams daar van kwamen tot een gemaakt 4 Sch.-contract, waardoor hun tegen standers veel meer verliespunten incasseerden dan de ZN, die zo roekeloos waren 4 Ha te bieden. Met recht dus: een geluk bij een ongeluk eneen duidelijke waar schuwing om tegenstanders, die minder sterk bieden en spelen, niet te onderschatten! 6 uitwedstrijden. Odio en Nieuw Borgvliet kunnen het kalmpjes aan doen, maar Roosendaal en RKFC niet. 3e KLASSE E. Hoofdplaat-SluiskilClinge-Corn Boys; Oostburg-IIontenisse; Axcl- Aardenbiwg; Breskens-Steen; Riu- Terneuzen. HoofdplaatSluiskil is van alle belang ontbloot, terwijl Clinge de laatste hoop van de Corn Boys de bodem kan inslaan. Hontenisse zou zich door 'n overwinning nog aan de laatste strohalm kunnen vastklam pen, maar éen gelijk spel is reeds vol doende hen tot degradatiecandidaat te stempelen. Axel moet van Aarden burg winnen, temeer, daar Steen en Ria in staat zijn Breskens en Terneu zen enkele angstige ogenblikken te bezorgen. VIERDE KLASSE G Robur-Biervliet; De Patrijzen-Schoon- dyke. De lang verbeide kamp tussen Bier vliet en Robur zal nu komen. Mocht Biervliet er in slagen te winnen, dan zal ook de titel \yel in Zeewsch Vlaanderen terecht komen. In het an dere geval hangt er nog veel af van de uitslag van het nog hangende pro test bij de eerste ontmoeting. Ook voor de laatste plaats kan er heel wat opheldering komen als de Patrijzen zich de sterkste zouden tonen, het geen wel te verwachten valt. RES. 2e KLASSE E De Zeeuwen II-Doskc II; Terneuzen II-Breskens II; Goes II-Middellnirg II; Vlissingen II-Zierikzee II. Wanneer de Zceuwcn-rescrves Dos ko II kunnen kloppen komt de span ning er weer volop in, vooral als Mid delburg II en Vlissingen II hun ver wachte zege halen op resp. Goes H en Zierikzee II. Breskens II is in Terneuzen zeker niet kansloos, EERSTE KLASSE. WEST 2. NeptunusHBS. OOST. QuickAGOVV; Go AheadEn schede; Enschedese Boys—Heraclès HengeloNEC; Zwolse Boys,—Wa- geningen. ZUID I. KerkradePSVLïmburgia.RB C; HelmondiaNoad; VVVMVV. NOORD. FrisiaGV HANDBAL Ais E.M.M. meewerkt is Marathon Zondag kampioen. DISTRICT ZUID 2e KLASSE. Heren: Marathon 2—Volharding; Tonido—E.M.M. Marathon 2—Volharding kon wel eens beslissend zijn voor de onderste plaats in deze afdeling. De thuisclub heeft misschien wel de beste kansen. Tonido heeft nog altijd een theoreti sche kans om gelijk met Marathon op de bovenste plaats te eindigen. Mara thon moet dan echter alles verliezen en Tonido alles winnen. Zou Tonido dus Zondag tegen E.M.M. ook maar één punt verspelen, dan betekent dat voor Marathon het kampioenschap. Waarschijnlijk zullen de Vlissingers echter nog even geduld moeten heb ben. Dames: Olympus—E.M.M.; De Zeeu wenTonido. Olympus zal het Zondag niet makkelijk hebben, doch het zal de beide puntjes wel in de Scheldestad houden. De Zeeuwen krijgt Tonido op bezoek, hetgeeh voor de laatste wel weer niet veel zal opleveren. AFDELING ZEELAND. Heren: Hellas 3Tonido 3; Tonido 2Marathon 3. Hier wordt wel een zeer belangrijke wedstrijd gespeeld. Wint Tonido 3 dan is het behalen van de eerste handbal' titel in Zeeland een feit. Verliest het echter, dan heeft Hellas 3 nog slechts 1 punt nodig om de vlag in top te kunnen hijsen. Met spanning wordt deze wedstrijd tegemoet gezien. Tonido 2 zal er wel in slagen Marathon 3 met een nederlaag huiswaarts te sturen, doch het zal waarschijnlijk niet met grote cijfers zijn, Dames: Hellas 3Marathon 3; Wal cherenDe Zeeuwen 2. Hellas 3 zal haar plaats op de rang lijst Zondag wel verbeteren, omdat Marathon 3 een gemakkelijke prooi is. Zo is het'ook met de Zeeuwen 2, dat zich wel zal handhaven, echter ten koste van Walcheren. LeeuwardenSneek AV; Be Quick—HSC. EindhovenJuliana; AC; Longa—BW. ZUID 2. MaurïtsN Scheep vaartberichten Vlissingen aangekomen. 2 Maart Ja gersfontein van proeftocht. Gepasseerd naar Antwerpen- 1 Maart Vre de var. Southampton naar Gent. Blijden- dijk van Rotterdam. -Nassauhaven van Rotterdam. 2 Maart Batavier III van Am sterdam. Vesta van Mistley. Congostroom van Amsterdam. Abbekerk van Marseillb. Quo Vadis van Shoreham. Gepasseerd van Antwerpen; 1 Maart Afïena naar Duinkerken. Oud Beyerland naar Waterford. Alnati naar Hamburg. Merel naar Queensbrough. Irene naar Londen. Ganymedes naar Rotterdam. Ce res naar zee van Hansweerl. 2 Maart Eljo naar Limmerick. Dina naar Delfzijl. Edam naar Rotterdam. Escaut naar Bordeaux. Jura naar Rotterdam. 20. Jimmy trok een heel ongelukkig gezicht, niet vanwege dat dubbele ongeluksgetal dat hem ten deel was gevallen, maar eerder door de omstan digheid dat hij nog steeds op zijn broodje met kaas stond te wachten. En het was of Sietske, zo heette dat aardige meisje, rook wat er bij Jimmy haper de, Zij trok hem mee naar een stalletje met brood jes-met-wat-er-op en zei tegen de broodjesbaas: „Geef die meneer een paar broodjes. Je kunt zien dat hij rammelt en dat kan ik als rechtgeaard Fries meisje niet aanzien". De bedrijfsleider van het broodjestentje deed wat hem gezegd werd. maar onderwijl fluisterde hij Sietske in het oor: „Als hij even hard rijdt als hij lelijk is, dan wint hij het vast en zeker". Jimmy luisterde niet eens, hij at! <4% 0 0 jÊ 2 O TABLETTEN 3 5 ct WALCHEREN Middelburg POLITIEMANNEN VOETBALLEN Voor de competitie van de Ned. Politie-sportbond werd op het sport terrein te Middelburg een voetbal wedstrijd gespeeld tussen het elftal van de gemeentepolitie en de Rijks politie, district Middelburg. De 'uit slag luidde 1-4 voor de Rijkspolitie (rust 0-4). BUITEN HET LICHAAM GEKWEEKTE WEEFSELS Prof. dr. P. J. Gaillard uit Leiden hield voor leden van het Natuurkun dig Gezelschap in het Schuttershof te Middelburg een lezing over het on derwerp „Groei en ontwikkelingsmo gelijkheden van buiten het lichaam gekweekte weefsels". De inleider zette uiteen hoe aan het einde van de vorige eeuw proe ven werden genomen om weefsels van kikkerhersenen buiten 't lichaam te doen voortleven. Deze proefne mingen werden later voortgezet met hartweefsels van kippenembroynen, welke in een kunstmatig gevormde voedingsbodem inderdaad voor voort leving vatbaar bleken, ja, zelfs door groeiden. Met behulp van lichtbeelden maakte prof. Gaillard het onderscheid duidelijk tussen verschillende soorten kunstmatig gegroeide weefsels, de radiair gegroeide weefsels, het zwerf - cellentype en het z.g. plaveiseltype. Het grote nut van deze proefne mingen is, dat door middel van het buiten het lichaam kweken van weef sels voor chirurgische doeleinden be nodigde metalen op hun giftigheids graad kunnen worden getest. door MARY BURCHELL 49 „En zijn moeder vroeg Letty, die nu veel belang stelde in de medede lingen, welke Gabrielle scheen te kun nen doen met betrekking tot haar. Letty's toekomstige echtgenoot. „O, zijn moeder leeft nog". „Lééft ze nog Letty begreep zelf niet, hoe ze zo verrast kon zijn. Tot nu toe had ze, zonder te weten waai'om, Rufus zich steeds voorgesteld als iemand zonder de gebruikelijke familiebetrekkingen of verantwoordelijkheden, maar de gedachte aan een toekomstige schoon moeder boezemde haar bijna evenveel schrik in als die aan een echtvriend in spe „Ja, Dulcie had haar nooit gezien, omdat ze een van die rare mensen is, die graag op het platteland leven. Ik geloof wel, <$it ze heel mooi was en 'n nogal ontzagwekkende persoonlijk heid", lichtte Gabiüelle nader toe. „Maar ik denk niet, dat je veel van haar te zien zult krijgen, als je er geen zin in hebt. 't Schijnt, dat Rufus niet bepaald een moeder-complex heeft, moet je weten". „Ik zou denken, dat hij zeker een goed zoon was", zei Letty droogjes. „En natuurlijk wil ikwil-ik 't hem naar de 'zin doen". Natuurlijk", gaf Gabrielle luchtig toe. ..Niemand is er op gesteld, in con flict te komen met schoonmoeders. Ik wilde maar zeggen, dat als ik jou was, ik haar niet zou uitnodigen hier te komen voor ik zeker wist, hoe haar weer kwijt te raken". („Dat geloof ik graag" dacht Letty met enig leedver maak) „In elk geval", voegde Gabrielle er achteloos bij, „zul jij de sterkste we zen, want al het geld is van Rufus". „Het geld „Ja. Die oude vent in Argentinië heeft Rufus alles nagelaten. Dulcic wist niet precies hoeveel, omdat het in zo'n lastige vreemde muntsoort was als je meent, dat het in de mil- lioenen loopt, blijkt het per slot van rekening soms net genoeg om er een bontmantel van tc kopen. Maai- zelfs in Engels geld was d i t een heel ver mogen en dus ben je voor je leven ge borgen, Letty. En wat zijn moeder be treu. wil ik maar zeggen, dat hij haar een toelage geeft, zodat jij je tegen over haar kunt laten gelden". Letty trachtte enigszins wijs te wor den uit deze wonderlijke opvatting omtrent echtelijke verantwoordelijk heden en rechten. Ze kwam tot de conclusie, dat Gabrielle in een derge lijke positie de zaken wel naar haar hand zou weten te zetten. In de ijdele hoop, Gabrielle met een algemeenheid verder 't zwijgen op te leggen, sprak Letty: „Nu, ik ben blij. dat je ingenomen bent met mijn aan staand huwelijk, Gabrielle." „Maar natuurlijk, beste kind! Het is méér dan een huwelijk, het is 'n reu- zebof". yerklaarde Gabrielle zonder omwegen. „Per slot van rekening wa ren nog een paar uur geleden je voor uitzichten niet bepaald schitterend. Letty, is het wel? En nu sta je op het punt. een vermogen te trouwen". Letty voelde, ietwat, geprikkeld, de wens bij zich opkomen vol romanti sche geestdrift te kunnen verzekeren, dat ze met Rufus ging trouwen en niet met diens geld. Haar ingeboren eer lijkheid weerhield haar echter van zulk een verontwaardigd optreden. Immers, als je de dingen op de keper beschouwde, was 't. hoe onaangenaam dit klinken mocht, haar om Edenfield begonnen. En zover ze Gabrielle ken de. zou 'n flinke portie van 't geld in kwestie besteed moeten worden voor aankoop van dat landgoed. (Wordt vervolgd). Supporters en sportiviteit Toen onlangs een scheidsrechter van een wedstrijd terugkeerde, slaak te hij de verzuchtingof het nu niet mogelijk was, dat er in het voetbal- verslag iets zou komen over de spor tiviteit van de supporters langs het lijntje. Het betrof hier een voetbal wedstrijd, maar dat doet niet veel ter sake, ook bij andere sporten zal hier- over wel eens worden geklaagd. Nu was er op de redactie een aantal club bladen gekomen en ik vroeg me on willekeurig af, of in die clubbladen niets over dit. vraagstuk stond ge schreven. Ze hebben niet teleurge steld, de ware sportlieden. „Groene" noemt hij zich en gewoon lijk richt deze geheimzinnige figuur in Middelburgnieuwshet club blad van de derde-klasser Middelburg zijn schijnwerpers op voor deze club belangrijke zaken. Dit keer werd de sportiviteit in het zonnetje gezet en niet de sportiviteit van de spelers, maar van de „aanhang". Kort en bon dig zegt deze Groene, dat vele Mid del burg-supporters geen kans zien de spelkwaliteiten van de tegenstander naar juiste waarde te schatten en dat neemt hij hen kwalijk. Verder neemt hij het voor de scheidsrechter op. Hij keurt het ten zeerste af, dat het ene deel van het publiek de scheidsrechter alleen maar een foutieve beslissing kwalijk neemt, als deze toevallig in het nadeel van de ploeg is, maar de arbiter toejuicht, als de thuisclub er voordeel van heeft. En deze dappere Groene raadt dan in het slot van zijn stukje „ons piu bliek", zoals hij het noemt, aan, om geen aanmerkingen op het beleid van de scheidsrechter te maken en meer waardering voor het spel van de te genstander te hebben. Er zijn gelukkig meer mensen als deze „Groene". In Terneuzen zit er ook een. Supporter noemt deze zich en hij schrijft in Contact, het chibblacl van de v.v. Terneuzen. Deze Suppor ter roert de kwestie even anders aan, dan zijn collega in Middelburg. Hij beschrijft hoe de spelers soms tol grootse prestaties worden gedreven, Vlissingen NI WIN - JEUGD ACTIE ORGANISEERDE BONTE AVOND. Niet minder dan de leerlingen van vier scholen, de MTS, de HBS, de Handelsavondschool en de Nijver heidsdagschool en de jongens van de timmerfabriek van „De Schelde" werkten Woensdag aan de bonte avond mee, die door de Niwin Jeugdactie in het Scheldekwartier te Vlissingen on der de titel „De laatste loodjes. werd gegeven. Op vlotte wijze speelden drie accor deonisten de verschillende nummers, die steeds door een bepaalde school werden opgevoerd, van het aantrek kelijk programma „aan elkaar". Muziek door de H.B.S.- en de M, T.S.-band met een charmante lady crooner en de Seven Samba Sisters, werd afgewisseld door schetjes en con férences. Bijzonder in de smaak van het talrijke publiek vielen met de „Barbier van Sevilla", de „Appel van Eva", het optreden van het duo Sax en de voortreffelijke parodiën van de twee regisseurs. De burgemeester, mr. B. Kolff, sprak nog* enkele woorden, waarbij hij zijn waardering uitte voor het werk van de initiatiefnemersvan de Niwin Jeugdactie, mej. E Wegeling cn cle heer J. Lems en de huidige voorzitter de heer J. Swart. Hij sprak er verder zijn vreugde over uit, dat een aantal jonge mensen bereid was gevonden, deze uitstekende avond ten bate van het Niwin-werk, dat nu vooral be staat uit het geven van cursussen, te organiseren. AMATEUR-PARADE 1950. De Amateur-paéade. die vorig jaar in hel Concertgebouw te Vlissingen met groot succes werd gehouden wordt a.s. Zaterdag herhaald. Onder de ongeveer 30 deelnemers(sters) bevinden zich de prijs winnaar van verleden jaar en de heer Leenhouts uit Oostburg .die de aanwezi gen toen zo kostelijk wist te vermaken. Als attractie-nummer is ingelast het op treden als acrobaat van de 53-jarige Bou levardloper Hemmekam. Het p,ubliek zal als jury optreden ter wijl ditmaal bovendien met een applaus- meter wordt gewerkt. Oostkapelle VERGADERING Z.L.M. De afd. Oostkapelle der Z.L.M. hield haar voorjaarsvergadering in café „Internationaal" onder voorzitter schap van de heer Z. Maljaars. Het rapport over de bekende vraag punten der Z.L.M. werd besproken en zal aan het secretariaat" der Z.L.M. worden doorgegeven. Door mr. J. F. G. Schlingemann werd een boeiende bespreking gehou den over de belangen en-de toekomst van de landbouw in het licht van genomen of nog te nemen regerings maatregelen. Hoewel de regering de suikerprijs zal verhogen, zullen de bietenverbouwers het ongeveer met dezelfde prijs moeten doen als vorig jaar. Er is dus hier geen sprake van doorberekening van prijzen, aldus spr. Dit zal, naar de mening van de inlei der. zeer zeker niet medewerken, tot nogmaals uitbreiding van de teelt, zo als de minister wil. Hierna gaf spr. nog inlichtingen over de eventueel te stichten strocellusefa- brièlc. maar soms en dat gebeurt veel meer onder invloed van liet pu bliek, de scheidsrechter gaan moles teren of van e'en voetbalivedstrijd een bokswedstrijd maken. We weten, hoe de invloed van de Hel van Deurne op het moreel van het Nederlands elftal is geweest en nog is. We waren trots als het Neder landse team stand hield tegen een door duizenden supporters gesteund Belgisch elftal. Soms zelfs gold deze Hel een beetje als excuus bij een ne derlaag. De steun van de supporters is van groot belang. En elke speler vindt het prettig, als hij bij een verre uitwedstrijd, de strijdkreet van zijn club door een handjevol supporters hoort roepen. Maar de spelers moeten niet door een in extase geraakt pu bliek tot onbehoorlijk en onsportief spel gedreven worden. Het is logisch, dat een scheidsrechter daarover klaggt en het is daarom zo verheugend, dat in clubblaadjes van derde klassers de lans wordt gebroken voor sportivi teit by de supporters. Gapinge VERGADERING AFDELING Z.L.M. Dezer dagen vergaderde de Land- bouwvereniging Gapinge. afdeling van de Z.L.M., onder voorzitterschap van de heer C. Langebeeke. die in zijn openingswoord een overzicht gaf van de algemene toestand in de landbouw, daarby wyzende op de noodzaak van een hechte boerenorganisatie. De ver slagen van het afgelopen jaar getuig den van een opgewekt verenigingsle ven; men heeft een batig saldo. In de bestuursvacature. ontstaan door het vertrek van de voorzitter en het aftreden van de heer J. Looise, die 33 jaar lang penningmeester is ge weest, werd voorzien door benoeming" van de heren J. A. Vos en A. de Nood. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. Arendse en tot afgevaardigde naar kring- en algemene vergadering" de heer S. de Visser. Nadat over actuele vraagstukken van gedachten was ge wisseld. werden aan het slot van de vergadering wederzyds hartèlyke woorden van waardering gesproken. Grijpskerke GROENE KRUIS De afd. Grijpskerke van het Groene Kruis hield haar jaarvergadering on der leiding van haar voorzitter, ds. v. Winterswijk. Dokter Bom wekte op#tot het volgen van een cursus E.H.B.O. Deze zomer zal getracht worden een demonstratie te geven. Zuster Hagens uit Souburg, hield een lezing over verleden, heden, en de toekomst van het Groene Kruis werk, Daarna werden de huishoudelij ke zaken afgehandeld. Verslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De contributie moest verhoogd worden tot 2.50. De heer M. Francke, een der commissarissen over het materiaal en de magazijn meester-bode, de heer J. Meyer brach ten hun rapporten uit. Op de provin ciale vergaderingzal de heer J. Cal- jouw de afdeling vertegenwoordigen. De afdeling is toegetreden tot de Centrale voor kraamzorg Middelburg en Omstreken. Serooskerke -< JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De Coöp. Boerenleenbank „Seroos kerke" (W.) hield haar algemene ver gadering onder voorzitterschap van de heer P. Melis Wzn. Vooraf werd de Jubileum-film van de Centrale Bank „Het Geld van de Boer" vertoond, Ook de film over het ontstaan van de Noord-Oostpolder was zeer leer zaam en interessant en bracht de in polderingswerkzaamheden prachtig in beeld. In de ledenvergadering werd door de secretaris, de heer S. Meijers een uitgebreid verslag over het jaar 1949 uitgebracht. Het ledental is met 8 ge stegen. Uit de rekening blijkt, dat de spaargelden met ruim 100.000 zijn toegenomen, zodat deze thans met een bedrag van f 917.000 op de balans voorkomen. De winst over het afgelo pen jaar bedroeg 2546.45. terwijl het reservefonds is gestegen tot een bedrag van 17.224,21. De rekening en ba- lanscijfers bedragen resp. 1.487.085,49 en 1.086.714.55. De voorzitter werd als bestuurslid herkozen, evenals de heer P. Kesteloo als lid van de Ra*d van Toezicht, terwjjl in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer A. Aarnoutse te Gapinge werd gekozen de heer J. Aarnoutse te Ga pinge. Het rentetarief werd voor 1950 enigs zins gewijzigd. Voor leden werd het vastgesteld op 2 4 en voor niet-le den op 2V* tot een bedrag van 3500.—. Zoutelande KOLENVERENIG1NG „EENSGEZINDHEID". De kolenvereniging „Eensgezlndlv te Zoutclande, hield haar jaar vergader I;-.? in café „De Rode Leeuw". Hel. ledenaan tal is van 214 gestegen tot 217. Op één wagon kolen na is alles afgewerkt. Alle nog af te geven brandstoffen op de bon worden voor de oude prijs geleverd. De omzet bedroeg 200 ton kolen en de zuivere winst f 169.64. De heren F„ Janse en C. v. Sluiis werden als aftredende bestuurs leden herkozen. Als lid van de contröle- commissie werd aangewezen de heer K. Verhage. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Ondertrouwd: Chr. Bimmel. 30 j. en A. S. G. Joosse. 31 j.; A. A. Schouten. 27 j. en K. J .ygn Sluijs. 25 j. Overleden: P. J. E. Knuijt, 72 j,, wede. A. Eiff; M. Sinke. 82 j., geh. met A. de Lange; J. A. P. van Bijlevell. 42 j.. geh. met J. Langedijk: J. Vermeulen. 86 j., geh. met C. Kristalijn: H. .Hubregtse, 44 i.. geh. met E. J. Pieters: S. M. Verdr'jn, 57 j.. geh. met A. Plu timers. Getrouwd: P. E. A. Hellrun". 25 en II. E. L. Kunst, 21 A. Hoewlervapger. 22 j. en G. A. van Splunder, 17 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4