Samenvoeging van deelgebieden wordt besnoedigd JIMMY BROWN, Sport en wedstrijden Scheepvaartberichten Masjoemi steunt Hatta's beleid Zaterdag beginnen de KAMERLEDEN DRINGEN AAN OP VERSOBERING Zeeuwse damkampioenschappen. DRIE KLOPPEN OP DE DEUR VAN HET BRITSE LAGERHUIS Hvvjjttff* DONDERDAG 2 MAART 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Dinsdagavond heeft het kabinet der R.I.S. het reeds bij het parlement ingediende wetsontwerp tot verandering van de staatkundige inrichting der R.I.S. ingetrokken en dit uitgevaardigd als een noodwet, die ten spoe digste door het parlement en de senaat zal worden bekrachtigd. Deze be slissing werd genomen in verband met de huidige politieke ontwikkelin gen en omdat een federaal wetsontwerp door parlement en senaat moei. lijk snel kan worden behandeld. ZN'aar de mening van waarnemers te Djakarta hebben de gebeurtenissen, die zich in het afgelopen weekeinde in Oost-Java hebben afgespeeld, dit besluit van het kabinet beïnvloed. Het kabinet heeft besloten, in verband met de gebeurtenissen op Madoe. ra en in Oost-Java zo spoedig mogelijk contact te zoeken met de regering der deelstaat Republiek Indonesië voor een oplossing van de gerezen vraagstukken. In de Woensdag gehouden vergadering van het parlement der R.I.S. werden achtereenvolgens moties ingediend tot opheffing als deelstaat en aansluiting bij de Republiek Indonesia (Djocja) van: Oost Java, Madoera, Pasoendan, Zuid-Sumatra, Zuid-Asahan, Midden Java, Bandjar en Padang. Er zijn in deze richting nog meer moties te ver wachten. Tot nu toe werden de inge diende moties verdedigd door 17 spre- kers, terwijl nog geen enkele spreker tot nu toe tegen een der moties zijn stem heeft verheven. De Commissaris der R.I.S. in Oost- Java. Samadikoen, heeft inmiddels te Soerabaja bekend gemaakt dat hij na de conferentie van Zaterdag (waarop met een klein deel der Oost-Javaanse parlementsleden tot opheffing der ne gara Oost-Java werd besloten), thans, KERKNIEUWS. GENERALE SYNODE DER GEREFORMEERDE KERKEN. De Generale Synode der Gereformeer de Kerken heeft zich bezig gehouden met de kwestie van de positie van de predikantleraar in godsdienstonderwijs bij het M. O., dit naar aanleiding van een missive van de kerkeraad van de Gere formeerde kerk van 's Gravenhage-West. De voorgestelde conclusies werden verde digd door de rapporteur prof. dr. D. Nau- ta uit Amsterdam, maar in het debat sterk aangevochten. Ds. Kruyswijk diende te genover de voorgestelde conclusies een ander voorstel in. Dit houdt in dat. in dien een schoolbestuur een predikant tot leraar in het godsdienstonderwijs wil be noemen, de kerkeraad ter plaatse zulk predikant kan beroepen en hem voor deze bepaalde arbeid zo veel nodig kan afstaan. Dit voorstel werd aangenomen met 26 tegen 22 stemmen, waarmede de conclusie van de commissie was verwor pen. In deze conclusie werd gezegd, dat een predikant, die een volledige betrek king als leraar in het godsdienstonderwijs aan een middelbare school aanvaardt, geen dienaar des woords kan blijven enkel en alleen, omdat zijn arbeid een geestelijk karakter draagt' maar dat daarvoor ev zeer vereist wordt, dat zijn arbeid tevens met de roeping tot de verkondiging van het evangelie in verband staat. NED. HERV. KERK. Drietal te Utrecht (vac. dr. G. W. Ober man) dr. W. H. Bekenkamp te Delft. P. W. Bergkotte te Oosterbeek en F. R. A. Henkels te Heemstede. in zijn hoedanigheid van gouverneur der deelstaat Republiek Indonesië verantwoordelijk is voor de goede gang van zaken in het bestuur der provin cie Oost-Java en hij heeft orders uit gevaardigd, volgens welke alle dien sten der negara moeten worden over gedragen aan de reeds benoemde of nog te benoemen diensthoofden der Republiek Djokja. MENING VAN DE MASJOEMI Te Soerabaja heeft de voorzitter der Masjoemi, dr. Soekiman verklaard dat de Masjoemi in principe het poli- tike beleid van de regering Hatta steunt, aangezien het kabinet thans voor binnenlandse moeilijkheden is gesteld. Met betrekking tot de demonstratie te Soerabaja zeide dr. Soekiman, de republikeinse gezindheid, die uit de gebeurtenissen aldaar spreekt, te prij zen, doch hij uitte zijn leedwezen over de incidenten, waarmede een en an der gepaard is gegaan. Volgens zijn mening behoort de kwestie van de aansluiting feitelijk te worden geregeld bij een federale wet en behoeft de gevolgde werkwijze van inlijving bij de Republiek Indonesia eigenlijk niet plaats te hebben, daar zowel de R.I.S. als de Republiek de eenheidsstaat wénsen, zodat het ei genlijk het beste zou zijn. indien alles wordt overgelaten aan het parlement. Twee Tweede Kamerleden bedanken. De heren mr. J. M. L. Th. Cals en J. J. W. IJsselmuiden hebben voor het lidmaatschap der Tweede Kamer be dankt. Mr. Cals is benoemd tot Staatsse cretaris van- Onderwijs en de heer IJsselmuiden had al het voornemen te kennen gegeven om gezondheidsre denen te zullen aftreden, zodra het wetsontwerp op de materiële oorlogs schade was behandeld. Met het oog op het wetsontwerp betreffende de souvereiniteits-overdracht was hij evenwel nog enige tijd lid gebleven. Prins Bernhard in Amerika. Prins Bernhard wordt deze week uit Mexico in Washington verwacht, zo is van de zijde der Nederlandse ambassade te Washington meegedeeld. Hij zal een niet-ofüiciële reis door Ca lif ornië maken. Op 7 Maart zal hij te Washington aankomen voor een be zoek aan president Truman. Op 9 Maart gaat hij voor tien dagen naar Canada. Daarna gaat de Prins naar New York om zich per vliegtuig naar Nederland te begeven. Overval op gok-lokaal in Malang. De dobbelgelegenheid Ki Lok Boe te Malang kreeg dezer dagen bezoek van twintig gewapende jongelieden, van wie er enkele in het bezit waren van'hand granaten. Zij drongen de speelzaal binnen en sommeerden de aanwezigen om met de handen omhoog te gaan staan. Het bankgeld, ongeveer 100.000 gulden, werd in beslag genomen. De spelers werd toe gestaan hun geld te behouden,, doch het speelmateriaal, ter waarde van ongeveer een kwart ton, werd vernietigd. Met de medeling, dat zij de overval slechts hadden gepleegd, om een einde te' maken aan het gedobbel, verdween de groep in de duisternis. Naar verluidt zijn tien van de jongelui gearresteerd. Het is nog niet bekend, wat er met het geld is gebeurd. ..Peruka" vergaderde. Dezer dagen werd te Haarlem het eer ste jaarcongres gehouden van de Ned. Vakbond van Pension-, Rusthuis- en Ka merverhuurbedrijven „Peruka". De jaarverslagen werden goedgekeurd en de aftredende hoofdbestuursleden her kozen. Deze bond. waarop binnenkort het nieuwe bedrijfschap der P.B.O. zal steu nen, telt thans reeds ruim 1000 leden, over het gehele land verspreid. 19. Meneer Pieperda gaf Jimmy zijn deelnemers kaart, en de band die hij om zijn arm moest doen en stuurde hem toen weg. Jimmy liet zich weg sturen, omdat hij dacht, dat hij tegen inwisseling van dat stuk papier dat die meneer hem in de hand had geduwd, misschien wel een broodje met kaas zou kunnen krijgen. Er was een aardig en vrijmoedig Friezinnetje dat hem zijn band om de arm spelde en dat in een lach schoot toen zij Jimmy's nummer las. Het nummer 1313. „Je boft niet", zei ze. „dat is natuurlijk een num mer dat niemand hebben wil en dat hebben ze maar aan jou gegeven". DAMMEN EERSTE KAMER Marktberichten Van 1 Maart. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. Appels: Goudreinette 1348; Jonathan 2250; Golden Delicious 1445; Laxton's Superb. 842; Zure Bellefleur 7—39; Erm- gaard 1828; Hollands Zoet 6—30; Le- moenappel 36: Peren: Comtesse de'Paris 429; Josephine de Malines 949; Beur- ré Allexandre Lucas 4—55; Gieser'Wilde man 9—27; Kleipeer 417; B rederode 7— 17; Pondspeer 9—12; Saint; Remy 3—18; Roem van Vlaanderen 8—9; Groenten: Witlof 37—45; Prei 44—49; Spruitkool 38: Rode kool 6—7; Kroten 9; Breekpeen 2— 15; Uien 1238. alles per 100 kg. Noten 1.60—1,90 per 100 stuks. VEILING GOES. Witlof I 34—45; idem 27—31; stek 15— 24; Prei I 40—47; Spruiten I 48—52; idem II 3839; Groene Sav. kool 37; Boerekool 17—20; Sjalotten 10: Kroten I 6; Peen stek 3,57; Uien 2634; idem afw. 23; idem stek 1618; Aardappelen 11, alles per 100 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 5201 dieren. Aangevoerd naar schatting 850 vette koeien. 940 gebruiksvee, totaal 1790; 229 graskalveren; 1965 nuchtere kalveren; 147 varkens: 487 biggen; 257 paarden; 25 veu lens; 192 schapen of lammeren; 14 zuig- lammeren; 95 bokken of geiten. Vette koeien per kg. Ie kw. 230/250 2e kw. 210/230, 3e kw 190/210. Prijs in ct. p. kg. in gld. p. st. Ie 2e 3e le 2e 3e kwaliteit Graskalveren: Nuchtere kalveren Biggen: SI,paarden: 170 150 130 Lammeren: 220 200 190 Kalikoeien: Melkkoeien: Vare koeien: Vaarzen: Pinken kwaliteit 280 220 130 42 38 35 950 850 700 950 850 700 600 525 450 650 550 425 525 425 350 VISMIJN BRESKENS. Week van 19—25 FebruarL 74 kg. garnalen binnenland max.prijs: 3493 kg. garnalen export van f 1.43—0.51; 1857 kg. bot van f 0.63—0.05; 1932 kg. schar van f 0.79—0.19; 17 kg. schol van f 0.28; 1 kg. tong van f 1,11; 8 kg. wijting van f 0.50. VISMIJN TE VEERE. Exportgarnalen 724 kg.51—53; Handels garnalen 24 kg.: 51; Schar 259 kg.: 30— 37; Bot 232 kg.: 22—30; Rog 3 kg. 27; Ka beljauw 5 kg.: 78—92; Ongesorteerd 42 kg.: 28—29. Opvoering van de arbeidsprestatie behoeft niet tot werkloosheid te leiden. Ook middelgrote en kleine industrie gewenst. De Eerste Kamer heeft Woensdag gedebatteerd over de begroting van economische zaken. Mr. G. Vixseboxse (C.H.) zeide, dat op grond van de stelling: „Productie is gelijk aan con sumptie plus investering", thans de tijd is aangebroken voor versobering. Dit zal moeten geschieden door het bedrijfsleven inclusief land- en tuin bouw. Mede als gevolg van een zich thans aftekenende kentering zal ook in de- consumptieme sector versoberd moeten worden. Spr. zeide nadrukke lijk geen verlaging van lonen te be pleiten. hij richtte zich meer in de richting van sparen, teneinde kapitaal voor investering te vormen. Maar ook de overheid zal moeten versoberen, zeide spr., die zich geen voorstander betoonde van industrialisatie van over heidswege, aangezien zulks een te groot risico zou brengen. Voorts voer de de heer Vixseboxse een pleidooi voor goedkope energie en goedkoop transport. Ten aanzien van het scheppen van arbeidsgelegenheid, zeide mr. Rip (A.R.), zich te verheugen over een mededeling van dr. Winsemius, direc teur voor de industrialisatie, dat de grote industrie 60.000 werkkrachten meer heeft aangetrokken, dan voor zien was. Hoe rijmt dit echter met de mededeling van sociale zaken, dat het aantal werklozen in 1949 met 16.000 is toegenomen? De heer Rip verwachtte niet al te veel van vergroting van de export naar de dollarlanden. Verlaging van douanerechten in Amerika zou hierop meer effect hebben dan een exportma nager te Parijs. Hoewel spr. de noodzakelijkheid van het vestigen van grote basis-indstrie- en inziet, vroeg hij de minister ook voldoende aandacht te willen beste den aan vestiging van middelgrote en kleine industrieën ten plattelande, passend in de sfeer der landstreken. Over het algemeen bleken de heer Rip en zijn politieke vrienden ver trouwen in het beleid van de minister te hebben. Ook prof. A. N. Molenaar (V.V.D.) gaf uiting aan vertrouwen en waar dering voor het gevoerde sociaal-eco nomische beleid. In verband met het ophouden van de Marshall-hulp in 1952 waarschuwde deze spreker tegen abrupte verlaging van consumptie. Hij drong aan de geleidelijke versobering. Ten aanzien van de opvoering van de arbeidsproductiviteit vroeg spr. de minister, in overleg met de vakorga nisaties, een populaire brochure te doen samenstellen, waarin dit vraag stuk duidelijk wordt gemaakt. In ar beiderskringen wordt gevreesd, dat op voering van arbeidsprestaties tot werk loosheid zal leiden. Dit nu is onjuist. Duidelijk gemaakt moet worden, dat verhoogde arbeidsprestatie ook in het belang van de arbeiders is. Sprekende over het scheppen van een industrieel klimaat, zeide prof. Molenaar van mening te zijn, dat de min. van economische zaken op dit punt als bewaker van de welvaart een eigen taak heeft en zijn beleid niet gans en al moet laten afhangen van de minister van financiën, de bewaker van de schatkist. De heer H. Oosterhuis (Arb.) zeide stemmen te hebben gehoord om tot beperking van de consumptie te ko men. Dat is voor hem onaanvaardbaar, want een nieuwe beperking zou alleen drukken op de werkende bevolking. In het antwoord van minister van den Brink kwamen niet veel nieuwe gezichtspunten naar voren. De minister verheugde zich over 't sterk gegroeide aantal leerlingen van ambachtsscholen, avond-nijverheids scholen en middelbaar technische scholen. Hij achtte dit voor ons land van groot belang. Ten aanzien van vragen over belas tingen en economische politiek zeide minister, van den Brink dat zijn eco nomische politiek gebaseerd is op de belastingpolitiek, namelijk op mone tair evenwicht. „Mijn ambtgenoot van Financiën en ik zijn op dit punt een soort Siamese tweeling", zo zeide hij onder gelach der afgevaardigden. „Wij moeten in balans blijven". voetbal Curagaosê voetballers kregen steun van 5000 toeschouwers. Meer dan 5000 woedende toeschou wers stormden het veld op om de par tij van Curacao te kiezen bij een handgemeen tussen de spelers van Curacao en Costa Rica in een voetbal wedstrijd van de Middenamerikaanse spelen. Het relletje ontstond toen Calleta Molina van de ploeg van Costa Rica in botsing kwam met. de Curacaose keeper Hato. Deze viei neer en moest op een baar van het veld worden ge dragen. Toen verscheidene van zijn ploegmaats Molina wilden aanvallen, renden de reserves van Costa Rica het veld op en een vuistgevecht was er het gevolg van. De politie dreef de toeschouwers, die zich er mee bemoeiden van het veld. Costa Rica wilde echter niet verder spelen. SCHAATSEN Nederlanders weren zich dapper in Noorwegen. Te Jevnaker (Noorwegen) werd Woensdag een aanvang gemaakt van tweedaagse internationale wedstrijden, waaraan wordt deelgenomen door onze landgenoten Broekman. Huiskes, Van der Voort en Maarse. De Amerikaan Johhny Werket won de 500 m in 44 sec., voor deze baan een nieuw record. Wereldkampioen Andersen deed er 45,6 over en Broek man 46.3, Maarse 46.5, Van der Voort 46,6 en Huiskes 47.4. De 5000 m werd door Andersen gewonnen in een tijd, die ook al een' baanrecord beteken de. Hij deed er 8 min. 28.3 over. Broekman was derde in 8.37.4. Huis kes kwam op de zevende en Van der Voort kwam op de negende plaats. IJSHOCKEY Nederland verplettert België met 10—1. Met niet minder dan 101 heeft de Nederlandse ijshockeyploeg van de Belgische gewonnen. De Nederlanders hadden voor het eerst de oranjetrui aan en demonstreerden in de Hokij in Den Haag een partij ijshockey, die uitblonk in sticktechniek, snelheid en een uitstekend samenspel en waarte gen de Belgen met een onsamenhan gend en onproductief spel niets in konden brengen. In de eerste speeltijd ging de strijd nog wat gelijk op en de tussenstand was dan ook 11, maar de twee vol gende speeltijden waren voor de Ne derlanders: de tussenstanden waren hier 5—0 en 40. Winnaar moet vijfkamp spelen tegen huidige kampioen Anderson Zaterdag zullen te Middelburg de eerste partyen gespeeld worden om het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland 1950. Aan dit tournooi nemen dit jaar elf spelers deel: de heren J. Blom, Yerseke; J. Sinke en E. A. Schuitema uit Goes; R. Rijkse, Yerseke; W. Boogaard. W. Lente, J. L. Strooband Jr. en M. F. de Jonge uit Middelburg; W. Hey- dra, Aagtekerke; F. Brandenburg, Burgh; en Joh. de Smet uit IJzen- dijke. - Deze spelers hebben zich in voor- wedstrijden of op grond van pres taties in vorige kampioenswedstrij den het recht verworven aan dit tournooi deel te nemen. Zij kwamen reeds meerdere malen in de strijd om de hoogste Zeeuwse titel uit. Al leen Schuitema doet voor het eerst mee, doch zijn prestaties in dc voor- wedstrijden wekken niet de ver wachting, dat hij reeds thans een eerste viool zal spelen. Overigens is het Icrachtsverschil tussen de meèste deelnemèrs zeer gering en een voorspelling kan dan ook niet gemaakt worden. De titelhouder Anderson heeft geen gelegenheid aan dit tournooi deel te nemen, omdat hy de eerste weken hezet is wegens deelneming aan de voorwedstrrjden om het kam pioenschap van Nederland. Daarom is bepaald, dat de. win naar van het tournooi, een twee kamp van vijf partijen met Ander son zal 'moeten spelen, teneinde uit te maken, wie zich definitief kampi oen van Zeeland 1950 zal kunnen noemen. BEWONDERING STIJGT. Eens klaagde «en dame uit Rijgen, Haar kachel was niet mooi te krijgen. Die wordt nu voortaan met Cetol gedaan Zie nu haar bewondering stijgen. HANDBAL DISTRICT ZUID le KLASSE. HEREN: PSV 2 12 10 2 20 103- 46 Agressief 12 8 2 2 18 71- 44 DES 2 12 8 1 3 17 67- 48 Eindhoven 12 6 1 5 13 69- 50 EHV 13 '6 2 5 14 53- 46 Hellas 10 2 3 5 7 42- 45 Volt 9 1 8 2 20- «5 Woensel 12 0 1 11 1 26-111 TWEEDE KLASSE. HEREN: Marathon 8 8 16 63-16 Tonido 6 4 2 8 42-14 EMM 7 3—4 6 31-35 Hellas 2 9 4 5 8 29-47 Marathon 2 66 0 12-51 Volharding 4 1—3 0 11-26 DAMES: Hellas 5 5 10 20- 2 EMM 4 2 11 5 7-10 de Zeeuwen 5 2 12 5 12- 9 Marathon 8 2—6 4 8-17 Olympus 11 2 4-0 Tonido 33 0 0-13 AFDELING ZEELAND. HEREN: Tonido III 9 7 1 1 15 74-20 Hellas III 8 6 1 1 13 26-15 Tonido II 8 4 2 2 10 52-24 Marathon III 7 3 4 6 20-23 EMM II 7 2 5 4 39-41 Volharding II 99 0 3-81 DAMES: Hellas II 7 7 14 23- 1 de Zeeuwen H 5 5 8 32- 1 Hellas III 9 4—5 8 8-33 Marathon II 6 4—2 6 14- 4 Volharding 8 2—6 4 5-16 Walcheren 5 113 3 4-8 Marathon III 8 116 1 3-25 Vier vreemdelingen over de grens gezet. De Haagse politie heeft vier vreemde lingen aangehouden, die een politieke de monstratie wilden houden. Na verhoor is het viertal, in opdracht van de minister van justitie, onder politietoezicht weer moeten afreizen. „Speaker" niet gebruikelijk ceremonieel gekozen. Woensdagmiddag is in het Brit se parlement met het gebruikelijke ceremonieel de speaker oftewel de voorzitter gekozen. Tal van regels gelden voor deze verkiezing. De vergadering van het Hogerhuis be gon met het voorlezen van een bood schap van de Koning, waarby aan het parlement „toegestaan wordt te vergaderen." De eerste zaalwachter, die in het Engels de weidse naam draagt van „gentleman usher of the black rod" (drager van de zwarte staf) ging vervolgens naar het Lagerhuis om de leden te dagvaarden. De deur van het Lagerhuis werd echter voor zyn neus dicht geslagen, hetgeen de onafhankelijkheid van de Lagerhuis leden van de Koning symboliseert. De zaalwachter klopte vervolgens drie maal en kreeg toegang. Hij ver zocht de Lagerhuisleden zich naar de Lords te hegeven. In de rood gouden omlijsting van de Koninklijke kleedkamer wachtte burggraaf Jowitt, lordkanselier, ge zeten op de zak (het symbool van de Britse handel) hen op. Hij maan de hen aan dadelijk terug te gaan naar het Lagerhuis en een „behoor lijk lid" tot „speaker" te kiezen, opdat hij die voordracht ter goed keuring aan de vorst kon onder werpen. In vroeger tijden is meer dan eens een speaker of „woordvoerder" onthoofd geworden, omdat hij bij de Koning de rechten van het parle ment had verdedigd. De handelingen, die by de verkiezing voor deze „ge duchte" functie te pa3 komen, heb ben dan ook een symbolische bete kenis. De traditie wil. dat de eenmaal gekozen speaker deze functie houdt tot zijn dood. Vanzelfsprekend werd daarom de naam Clifton Brown, de vorige spea ker, als candidaat genoemd. Twee leden schreden op hem toe, trokken hem van zijn plaats en duwden hem naar de richting van de voorzitters zetel. In overeenstemming met de spelregels veinsde Clifton Brown zich te weer te stellen om de ge meente kond te doen; dat hy de hem bewezen eer niet gezocht had. Vervolgens wensten de afgevaar digden hem geluk en werd de zitting opgeheven. Waar zijn onze schepen Abbedijk 28 van Norfolk te Baltim. Ab- bekerk p. 1 Oess. naar Antwerpen. Alda- bi p. 28 Fern. Noronha naar Rotterdam. Amstelkerk 1 van Duala te Lagos. Aver- dijk p. 28 Azoren naar Havana. Axeldijk p. 28 C. Race naar New. York. Danae p. 28 Casquets naar Amsterdam. Delfland 28 van Bahia naar Amsterdam Deo Duce 28 van Aarhus te Kopenhagen. Gooiland 27 van Santos naar Amsterdam Helena 1 te Pta del Gada naar Param. Helicon 28 van Curagao naar Turk's Eil. Hercules 28 van Algiers naar Gibraltar. Klipfontein 28 van Kp.st. naar Southampt. Laurenskerk p. 28 Minorga naar Calc. Lekkerkerk 28 v. Karachi naar Rotterdam. Leuvekerk p. 28 Corsica naar Rotterdam. Nijmegen 28 te Cureublon naar Amsterdam, Oberon 28 v. Pto. Plata naar New York. Orion 28 van Algiers naar Gibraltar. Schiedijk 1 tc Aden verw. naar Djakarta. Soestdijk 1 te Aden naar New York. Spigerborg 28 van Tunis te Alexandr.. Streefkerk p. 28 Freetown naar Amsterdam. Tiba 28 van Santos naar Montevideo. Vulcanus 28 v. Gibraltar te Genua. Westland 27 van San tos naar B. Aires. Zwijndrecht p. 28 Cux- haven naar Livirno. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN. (Van en naar Indonesië.) Atlantis p. 1 Algiers naar Amsterdam. Bali 28 van Macasser -naar Balek Papan. Celebes p. 28 K. Comorin naar Amster dam. Deucalion 27 te Aden naar Amster dam. Groote Beer 28 bh. van Djeddah n. Djakarta. Laertes 27 van Belawan naar Amsterdam. Mataram p. 28 Gibraltar n. Djakarta. Modjokerto 28 van Semarang te Soerab. Overijsel 27 te Colombo naar Rotterdam. Poelau Laut 1 te Belawan verw. naar Balek Papan. Riouw 28 van Aden naar Amsterdam. Sibajak p. 1 Pe- nm naar Rotterdam. Sibigo 28 te Pt. Said naar Djakarta. Volendam p. 28 Donora Hd. naar Rotterdam. Zeeland 28 te Dja karta naar Rotterdam. Amsterdamse Beurs 28 Febr. 1 Maart N.V. NOURYP.HARMA-DEVENTER Nederland 1948 (3«4) dito 1947 (31i) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 2 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij- AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale -Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Kon. PetroL Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia My. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Knnecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania Niet zozeer de verkoopdrang dan wel de kopersstaking veroorzaakt de lusteloze beursstemming. die nu al geruime tijd aanhoudt. Voor cultuurfondsen speciaal heeft het publiek op het ogenblik geen belangstelling en gebeurtenissen, waarvan verwacht mocht worden, dat ze de affaire ietwat kunnen stimuleren, zoals de inter nering van Westerling, blijven zor.der in vloed. Men geeft er de voorkeur aan de toestand nog eens aan te zien maar in middels schrompelt de beurshandel verder in. Het zijn dan ook bedrukte gezichte»:, die men in de beurshoeken waarneemt. 100% 98% 98%, 98',j 98% 98% 99'.» 9.9% 99 ts 100 81 81 100% 100% 96% 96'% 98 H 98% 100 100 160 1*0% 180 180% 326 327% 144'i 143 192!', 194% 183% 184% 226 225 300 299 229*4 229% 150 149% 293% 290% 145', a 143% 158% 158 142 141 150 150 144 152 152% 151% 149% 125 143% 141% 32 31% 106% 106% 83% 83% 57% 57% 37 37% 11% 11% 5% 5% 13% 13% 18% 18% 3 Maart HOOG WATER u.-j-NAP u.-rNAP Vlissingen 1.18 1.82 13.44 2. Hansweert 2.18 2.12 14.50 2.29 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 7.32 2.08 19.45 1.94 8.44 2.45 21.00 2.29

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5